Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (16)Тематичний інтернет-навігатор (9)Автореферати дисертацій (204)Реферативна база даних (1403)Книжкові видання та компакт-диски (501)Журнали та продовжувані видання (82)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИБОРЧ$<.>+<.>K=КОМІСІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Левицкий, О. И.
Пятидесятилетие Киевской комиссии для разбора древних актов (1843-1893). Историческая записка о ее деятельности [Електронний ресурс] / О. И. Левицкий. - К. : Типография С.В. Кульженко, 1893. - 142 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Київська Комісія -- старовинний акт

   Тип видання:   словник   
2.
 



Лісотехнічний словник [Електронний ресурс] / Лісова термінологічна Комісія при Агрономічно-Лісовому факультеті Української Господарської Академії в ЧСР. - Подєбради : Вид-во Української Господарської Академії в ЧСР, 1926. - 139 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
лісозаготівля -- дендроніми

   Тип видання:   наукове видання   
3.


Український правопис [Електронний ресурс] / Державна комісія для впорядкування українського правопису. - Х. : Держ. вид-во України, 1928. - 104 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
орфографія

   Тип видання:   словник   
4.

Горбач, Oлекca.
Російсько-український словник військової термінології [Електронний ресурс] / Oлекca Горбач ; Український вільний університет. - К. : [б. в.], 1928. - 120 с.. - (Українські граматики ; вип. 10)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З пропозиції Державного Видавництва України Технічний відділ ІУНМ прийняв на редагування технічні та застосовані терміни словника військової термінології, якого упорядкували С. та О. Якубські. Для переведення цієї роботи відділ обрав комісію в складі: члена відділу Д. В. Панкевича, філолога відділу Ю. Г. Кондрачука та автора словника С. В. Якубського. Ця комісія розпочала свою роботу 1 лютого 1927 року її закінчила 15 травня 1927 року, відбувши 44 засідання. Технічні та застосовані терміни військового словника комісія перевірила та погодила з термінами, що їх ухвалили різні секції відділу, і ці терміни в словникові позначено зіркого, а решту термінів загальномовного характеру комісія не редагувала, і їх подано в словникові на підставі наукових матеріялів за відповідальністю авторів словника С. та О. Якубських. Зважаючи на те, що українська технічна термінологія, а військова особливо, малодосліджена, терміни, що їх зредагував Технічний відділ, треба вважати за проекти військової української термінології, яка згодом буде досліджена та вдосконалена. Тому президія Технічного відділу прохае читачів подавати на адресу відділу (Київ, бульвар Шевченка, 14, Технічний відділ ІУНМ) свої поради та зауваження до зредагованого матеріялу. Всі поради та зауваження Технічний відділ прийме з подякою та й використає їх у дальшому виданні фаховою військово-морського словника.



Кл.слова:
професіоналізми -- військова лексика

   Тип видання:   словник   
5.

Голоскевич, Г.
Правописний словник [Електронний ресурс] : за нормами Українського правопису Всеукраїнської Академії Наук / Г. Голоскевич. - Х. : [б. в.], 1929. - 628 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Український правописний словник погоджений з повним правописом, що виробила Державна Правописна Комісія і затвердив Народній Комісар Освіти (6.ІХ.1928 р.). До цього словника ввійшов словник-показник (біля п’яти тисячі слів), що я уклав, з доручення пленуму Правописної Комісії, до «Українського Правопису». Проти попередніх видань мого правописного словника (перше видання 1914 р., Петроград, шосте – 1926 р., Київ. ДВУ) це видання набагато поширене й перероблене; в йому подано близько 40-а тисяч слів; коло відмінюваних слів зазначено важкі щодо правопису форми, в сумнівних випадках показано при словах керування, до реєстру слів заведено поширеніші як українські, так і чужомовні власні ймення, прізвища, географічні назви.



Кл.слова:
слово -- правопис

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.


Бережанська земля [Електронний ресурс] : історико-мемуарний збірник / голов. ред. В. Лев ; Наукове товариство ім. Т. Г. Шевченка, Комісія реґіональних дослідів і публікацій. - Нью-Йорк : Комітет "Видавництва Бережани", 1970. - 908 с.. - (Український архів ; т. XIX)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропам'ятна книга "Бережанська земля" - це частина історії нас самих у визначеному часі і просторі, тому вона має у наших душах і серцях зв'язувати й об'єднувати наших предків, нас самих, наших дітей і внуків в одне, бо ми - один Народ, автохтони-господарі тієї Землі, на якій ми були, миє і - при Божій помочі - будемо! Кожний клаптик тієї землі - насичений нашою працею, нашим потом, там і кров наша, і кістки наших рідних, від яких ми самі походимо, там лежать наші Воїни-Герої, що в лютий час захищали від ворогів свій Народ і свою Землю.



Кл.слова:
краєзнавство -- Галичина

   Тип видання:   художня література   
7.

Винниченко, Володимир.
На той бік [Електронний ресурс] : повість / Володимир Винниченко ; Українська вільна академія наук у США, Комісія для вивчення й охорони спадщини В. Винниченка. - Нью-Йорк : [б. в.], 1972. - 70 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
література -- повість

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.
 



Адміністративно-територіальний устрій Лівобережної України 50-х років XVIII ст [Електронний ресурс] : каталог населених пунктів (за архівними матеріалами податкових реєстрів) / відп. ред. В. А. Смолій ; АН Української РСР, Археографічна комісія, Центральний державний історичний архів УРСР у м. Києві. - К. : Інститут історії НАН УPСP, 1990. - 218 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лівобережна Україна, яку історично називають Гетьманщиною, була єдиною територією України, що мала свою державність. Обсяг її змінювався від майже повної самостійності до обмеженої автономії, але у 1648–1781 pp. ця державність була реальністю. Цілком зрозумілий інтерес істориків до цього регіону поширюється на всі реалії його життя, зокрема й на адміністративно-територіальний устрій Гетьманщини. Покажчик є досить вичерпним посібником для вивчення цієї проблеми. Створений на підставі фіскальних переписів населення Лівобережжя, він фіксує як наявність поселень на Гетьманщині, так і їх розподіл за сотнями і полками. Довідник розрахований на істориків, краєзнавців, всіх шанувальників минулого рідного краю



Кл.слова:
Гетьманщина -- районування -- державне управління

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Грушевський, Михайло.
Історія України-Руси [Електронний ресурс] : в 11 т., 12 кн. / Михайло Грушевський ; Археографічна комісія АН УРСР, Інститут історії АН УРСР, Український науковий інститут Гарвардського університету, Канадський інститут українських студій Альбертського університету, Центр досліджень історії України ім. Петра Яцика. - К. : Наукова думка, 1991. - (Пам'ятки історичної думки України)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : До початку XI віка. - 1991. - 736 с.

Т. 2 : XI-XIII вік. - 1992. - 640 с.

Т. 3 : До року 1340. - 1993. - 592 с.

Т. 4 : XIV-XVI віки - відносини політичні. - 1993. - 544 c.

Т. 5 : Суспільно-політичний і церковний устрій і відносини в українсько-руських землях XIV-XVII віків. - 1994. - 704 с.

Т. 7 : Козацькі часи - до року 1625. - 1995. - 628 с.

Т. 9. Кн. 1 : Роки 1650-1654. - 1996. - 880 с.

Т. 9. Кн. 2 : Роки 1654-1657. - 1997. - 776 с.


У першому томі висвітлюються соціально-економічні, політичні і культурні процеси, що відбувалися на території України з найдавніших часів до початку XI ст. У другому томі аналізується міжнародне становище, політичний та економічний розвиток Київської держави, окремих її земель — Київської, Турово-Пінської, Чернігівської, Переяславської, Волині, Побужжя, Галичини, Угорської Русі, а також Степу в XI-XIII ст. У третьому томі висвітлюється історія Галичини та Волині від утворення тут держави князя Романа Мстиславовича до загарбання значної частини території Польським королівством, а також становище Наддніпрянщини за умов панування золотоординських ханів. У четвертому томі висвітлюється політична історія українських земель у складі Великого князівства Литовського та королівства Польського протягом XIV — середини XVI ст. (до 1569 р.). У п’ятому тому подається загальний огляд суспільно-політичної еволюції українських земель у XIV-XVII ст., розглянуто станові групи населення (шляхта і маґнати, селянство, міщанство, духовенство), історія місцевого та церковного врядування, виникнення уніатської церкви. Шостий том завершує другий цикл фундаментальної серії, присвячений литовсько-польській добі, а сьомий розпочинає третій цикл «Історії України-Руси», присвячений часам козацьким. Дев’ятий том висвітлює події Хмельниччини 1650-1657 років.



Кл.слова:
історія України -- Київська Русь -- козаччина

   Тип видання:   бібліографія   
10.


"Летопись Екатеринославской ученой архивной комиссии" (1904-1915) [Електронний ресурс] : бібліографічний довідник / уклад. С. В. Абросимова, О. І. Журба, М. В. Кравець ; Академія наук Української РСР, Археографічна комісія, Дніпропетровський державний університет, Дніпропетровський історичний музей ім. Д. І. Яворницького. - К. : [б. в.], 1991. - 44 с.. - (Науково-довідкові видання з історії України ; вип. 15)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«ЛЕТОПИСЬ ЕКАТЕРИНОСЛАВСКОЙ УЧЕНОЙ АРХИВНОЙ КОМИССИИ» — друковане видання Катеринославської губернської вченої архівної комісії (1903—16) — науково-істор. т-ва катериносл. істориків, етнографів, археологів, археографів, краєзнавців, літературознавців, громад. діячів. Побачило світ 10 вип. «Летописи...» (1-й вип. — 1904; 2-й та 3-й вип. — 1905; 4-й вип. — 1908; 5-й вип. — 1909; 6-й вип. — 1910; 7-й вип. — 1911; 8-й вип. — 1912; 9-й вип. — 1913; 10-й вип. — 1915). Усі вони виходили за редакцією заст. голови комісії А.Синявського. У «Летописи…» опубл. документи з архіву Коша Запорозької Січі, архівів катериносл. губернського правління, катериносл. духовної консисторії, місц. церков та родинних архівів. Друкувалися актові й наративні (англ. і франц. narrative — розповідь, оповідання, від лат. narrare — розповідати) джерела, переважно 2-ї пол. 18 — 1-ї пол. 19 ст. з історії запороз. козацтва, місц. краю, правосл. церкви та взагалі з історії України, а також істор. й літ. розвідки М.Бикова, В.Біднова, В.Данилова, Д.Дорошенка, В.Машукова, Я.Новицького, І.Огієнка, В.Пічети, А.Синявського, А.Скриленка, Д.Яворницького та ін.



Кл.слова:
краєзнавство -- історіографія -- бібліографічний покажчик

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Наріжний, Симон.
Українська еміґрація. Культурна праця української еміґрації, 1919-1939 [Електронний ресурс] : матеріали, зібрані С. Наріжним до частини другої / С. Наріжний ; Національна комісія з питань повернення в Україну культурних цінностей при Кабінеті Міністрів України, Фундація імені Олега Ольжича, Головне архівне управління України, Центральний державний архів вищих органів влади та управління України. - К. : Видавництво імені Олени Теліги, 1999. - 272 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга надрукована за взятим із особового фонду С. Наріжного рукописом "Культурна праця української еміґрації в роки 1919-1939" (Частина друга). Це - робочий, підготовчий матеріал, автор міг би його доповнювати, редагувати, але упорядники не наважились цього зробити. Матеріал цієї книги щодо правопису, написання слів, принципу побудови речення відповідають частині першій, яка вийшла у Празі в 1942 році під назвою "Українська еміґрація: культурна праця української еміґрації між двома світовими війнами"



Кл.слова:
українська діаспора -- культурна діяльність -- екзиль -- інтербелум

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
12.


Договор комиссии [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 2000. - 3 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Комиссионер обязывается по поручению и за счет Комитента осуществлять за вознаграждение продажу продукции (товара), принадлежащего Комитенту от своего имени, искать покупателей и заключать с ними сделки (соглашения) по продаже продукции.



Кл.слова:
юриспруденція -- право -- закон -- договір -- комісія

   Тип видання:   словник      довідник   
13.


Словник-довідник Європейського Союзу [Електронний ресурс] / ред. Ю. Марченко ; Європейська комісія. - Київ : К. І. С., 2001. - 71 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні наведен глосарій основних термінів ЄС. Для студентів, аспірантів, викладачів, науковців.



Кл.слова:
європейський союз

   Тип видання:   підручник   
14.

Шляхтун, П. П.
Політологія [Електронний ресурс] / П. П. Шляхтун. - К. : Либідь, 2002. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Так само як людина — істота біологічна — не може існувати без повітря, вона як істота суспільна не може жити без політики. Це твердження, на перший погляд, може здатися безпідставно перебільшеним, оскільки є чимало людей, які ставляться до політики зневажливо, вважають її брудною справою. Проте це зовсім не означає, що такі люди стоять поза політикою. Не цікавлячись політикою, не виступаючи її суб'єктом, вони за будь-яких умов залишаються об'єктом політики, зазнають впливу політичних інститутів: держави, політичних партій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації тощо та осіб, які їх представляють. Політика є діяльністю з керівництва та управління суспільством на основі публічної влади. її соціальне призначення полягає в узгодженні багатоманітних і суперечливих інтересів і потреб індивідів та людських спільнот, забезпеченні їх співіснування в межах єдиного суспільства, в організації суспільного життя. Виконує це призначення передусім держава як головний політичний інститут. Якби не було держави зі встановленими нею загалыюобов 'язковими правшами суспільної поведінки (правовими нормами), дотримання яких забезпечується силою державного примусу, в суспільстві запанували б анархія і хаос, сила й насильство, «війна всіх проти всіх», як визначав додержавшій стан людства видатний англійський філософ XVII ст. Т. Гоббс. Саме держава надає суспільству організованості, об 'єднує людей на основі спільних інтересів та цінностей у цілісне утворення, надає суспільному життю цілеспрямованого характеру. Жити в суспільстві й бути вільним від політики, впливу держави неможливо. Але залежність індивідів, суспільства в цілому від держави може бути різною. В одному разі суспільство змогло підпорядкувати собі державу, поставити її на службу суспільному благові, досягти завдяки мудрому державному керівництву країни висот у своєму розвитку, в іншому — держава вивищувалася над суспільством, чинила над ним насильство, а можновладці використовували державну владу насамперед у власних інтересах. Характер відносин між суспільством і державою вирішальною мірою залежить від політичної культури членів суспільства як сукупності їхніх знань про політику, ціннісних орієнтацій і поведінки стосовно неї. У кінцевому підсумку політика, влада завжди роблять з людьми те, що вони їй дозволяють, а держава і правителі є такими, яким є саме суспільство. Недарма кажуть, що кожен народ має таких правителів, яких заслуговує. Формування політичної культури членів суспільства, набуття ними політичних знань і навичок політичної поведінки є важливою умовою функціонування політики, насамперед держави, в інтересах суспільства. Природа створила людину так, що вона дбає передусім про власні інтереси. Політики як люди, чия діяльність пов язана з використанням публічної влади, також: не є винятком. Для того щоб політики якомога більше дбали про суспільні інтереси і якнайменше використовували владу у власних інтересах, потрібний постійний і пильний контроль громадськості за здійсненням влади, діями політиків. А це також вимагає від громадян політичних знань. Оволодівати політичною наукою, отже, потрібно для того, щоб не бути лише пасивним об'єктом політики, об'єктом політичного маніпулювання з боку охочих до влади людей, а впливати на здійснення влади як у суспільних, так і у власних інтересах. Роль і значення політики та наукових знань про неї особливо зростають у переломні історичні періоди, коли зазнають докорінних перетворень самі основи суспільного життя, ідеали, цінності, світоглядні орієнтації людей. Саме такий період кардинальних змін переживає нині українське суспільство. Необхідність політологічних знань в сучасних умовах актуалізується й тим, що сучасні політичні технології, особливо ті, що пов 'язані з проведенням виборчих кампаній і формуванням іміджу політичних лідерів та реалізуються за допомогою електронних засобів масової інформації, створюють широкі можливості для маніпулювання масовою та індивідуальною політичною свідомістю. Протистояти такому маніпулятивному впливу можна тільки на основі глибоких наукових знань про політику. Головне призначення пропонованого підручника полягає в тому, щоб допомогти студентам — майбутнім фахівцям різних сфер суспільної діяльності — оволодіти систематизованими науковими знаннями про політику, які склали б основу їхньої демократичної політичної культури. Такі знання потрібні кожній освіченій людині. Вони сприятимуть формуванню здатності самостійно аналізувати політичні явища і процеси, визначати своє місце в них. Підручник, звичайно, не претендує на всеосяжне висвітлення проблем політичної науки. У ньому аналізуються лише найважливіші, вузлові проблеми політології, насамперед ті, що стосуються сутності політики, інституціоналізованих і персоналізованих форм її здійснення. Значна увага приділяється також історії становлення і розвитку політичних ідей як за рубежем, так і в Україні. В окремих главах подається матеріал про здійснення політики, політичної влади в Україні. Підручник розрахований на поглиблене вивчення науки про політику і може бути використаний студентами всіх спеціальностей вищих навчальних закладів, у тому числі спеціальності «Політологія». Його побудовано таким чином, що кожен структурний елемент може бути темою окремого виступу на семінарському занятті, реферату, контрольної чи курсової роботи. В разі необхідності наявний теоретичний матеріал можна розширити завдяки літературним джерелам, список яких наведено до кожної теми. Ці джерела слугуватимуть вихідними і в написанні дипломних та дисертаційних робіт, підготовці до складання кандидатських іспитів із спеціальностей політичних наук. Авторське бачення структури, тематики і проблематики курсу «Політологія» може прислужитися викладачам політології у вищих навчальних закладах при власному визначенні тематики і проблематики навчального курсу з політології. Ознайомлення із систематизованим викладенням у підручнику проблем теорії політикиі буде корисним і тим, хто обрав політику своїм фахом, tie перебільшуючи значення науки про політику для політичної практики, все ж таки можна стверджувати, що багато наявних у нинішньому українському суспільстві негараздів спричинені невисоким професіоналізмом наших політиків, відсутністю у них глибоких політологічних знань і як наслідок -низьким рівнем політичної культури. Політика і наука про неї в Україні все ще існують нарізно, а державна політика в багатьох и проявах здійснюється без належного теоретичного обгрунтування, нерідко методом спроб і помилок. Рядові громадяни, зі свого боку, ще не зайняли активної позиції стосовно влади і продовжують залишатися її пасивними об єктами, очікуючи від неї за сформованою ще за соціалізму звичкою всіляких соціальних благ. Політика є одним із таких видів людської діяльності де кожен вважає себе фахівцем, тому що всі члени суспільства і кожний окремо так чи інакше стикаються з нею. Судити про політику можуть і повинні всі. Тож хай ця праця прислужиться тому, щоб такі судження робилися зі знанням справи



Кл.слова:
предмет політології -- пам’ятник архітектури -- функція політології

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Лазарович, М.
Машерують наші добровольці [Електронний ресурс] / М. Лазарович, Н. Лазарович. - Т. : Тайп, 2003. - 74 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Протягом другої половини ХІХ — початку ХХ століття український національний рух в Австро–Угорській імперії набрав досить відчутної сили та розмаху. Українство краю завдяки власній школі, господарським установам, пресі, вічам, виборчій агітації, діяльності культурно–освітніх та політичних організацій зміцнилося культурно й економічно, не цуралося участі в загальнонаціональних акціях, перетворюючись поступово в реальну політичну силу. Галичина, що з легкої руки Євгена Чикаленка дістала назву «українського П’ємонту».



Кл.слова:
Січові Стрільці -- сучасна історія -- Україна -- національні меншини -- самоідентифікація

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.
 


Кравченко, В. В.
Конституційне право України [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. В. Кравченко. - 3-е вид., виправл. та доп.. - К. : Атіка, 2004. - 512 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований навчальний посібник підготовлено відповідно до програми курсу «Конституційне право України» для вищих юридичних закладів освіти і юридичних факультетів. Викладено основи конституційної доктрини, розглянуто засади конституційного ладу України, зроблено акцент на пріоритет прав і свобод людини і громадянина, аналізується нове виборче законодавство України. У контексті перспектив конституційної реформи досліджуються конституційний статус органів державної влади та конституційні засади місцевого самоврядування. З урахуванням нового конституційного законодавства та досягнень юридичної науки дається тлумачення основних понять і термінів конституційного права. Для студентів, аспірантів і викладачів вищих юридичних закладів освіти, всіх тих, хто цікавиться проблемами конституційно-правового розвитку України.



Кл.слова:
права людини -- виборче законодавство -- органи державної влади -- демократія

   Тип видання:   підручник   
17.


English for Law Students [Електронний ресурс] : підручник з англійської мови для студентів І-ІІІ курсів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів. - Х. : Право, 2004. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник ставить за мету ознайомити студентів5юристів з країнознавчою термінологією України, Великої Британії, США – про державний устрій цих країн, політичні партії, виборчі системи, правові системи, систему судочинства. У підручнику міститься матеріал про право Європейського Союзу, права людини, міжнародне право, конституційне право, трудове право. Підручник призначений для студентів І–ІІІ курсів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
право -- закон -- мовознавство -- іноземна мова

   Тип видання:   підручник   
18.

Гончар, О. В.
English for Law Students [Електронний ресурс] : підручник з англійської мови для студентів І-ІІІ курсів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів / О. В. Гончар, О. П. Лисицька [и др.]. - Х. : Право, 2004. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник становить за мету ознайомити студентів-юристів із країнознавчою термінологією України, Великобританії, США - про державний устрій цих країн, політичні партії, виборчі системи, правові системи, систему судочинства. У підручнику міститься матеріал про право Європейського Союзу, права людини, міжнародне право, конституційне право, трудове право.



Кл.слова:
мовознавство -- право -- правова система -- іноземна мова

   Тип видання:   монографія   
19.

Романюк, А.
Партії та електоральна політика [Електронний ресурс] / А. Романюк, Ю. Шведа. - Л. : ЦПД "Астролябія", 2005. - 348 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На основі узагальнення найсучасніших зарубіжних та вітчизняних наукових досліджень у монографії аналізується роль та місце політичних партій у сучасній представницькій демократії, розглядаються підходи щодо визначення політичних партій, їх типологія, виборча функція та виборча стратегія, участь у формуванні основних інститутів політичної системи. У книзі також представлені основні типи виборчих систем та їх політичні наслідки, базові положення теорії партійних коаліцій, специфіка розвитку політичних партій та партійних систем країн Європейського Союзу, Центрально-Східної Європи, України, розглядаються сім'ї політичних партій, механізми формування, права та повноваження, інституту президента в світі та в Україні.



Кл.слова:
політична партія -- виборчий процес -- інститут президента

   Тип видання:   підручник   
20.

Глотов, С. А.
Избирательное право и избирательный процесс [Електронний ресурс] / С. А. Глотов, М.П. Фомиченко. - М. : НИЦ "Инженер", 2005. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
виборча система -- державна влада
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського