Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Автореферати дисертацій (1389)Реферативна база даних (9254)Книжкові видання та компакт-диски (1058)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=БУДОВ$<.>+<.>K=ЛІТАКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 117
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
1.


Організація навчального процесу з курсу "Будова речовини" [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 123 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предмет і завдання курсу ”Будова речовини”. Основи класичної теорії будови речовини: мікрочастка, хімічна частка, макротіло. Пояснення будови хімічних часток в класичній теорії. Атомно-молекулярне вчення. Взаємний вплив атомів у молекулах.



Кл.слова:
медицина

   Тип видання:   словник   
2.

Глушич, Ольга Дмитрівна.
Український навчальний словник сполучуваності слів (сфера економіки) [Електронний ресурс] : словник / О. Д. Глушич. - Дніпро : Середняк Т.К., 2019. - 232 с.

Рубрики:

  Текст у форматі pdf 


Словник містить близько 800 реєстрових слів. Призначений для удосконалення українського мовлення фахівців економічної сфери спілкування. Даний словник є не лише довідником, його можна розглядати і як один із видів навчального посібника. Систематизованість словникових статей, обмеження лексичних ря-дів, нормативність вказують на навчально-методичну направленість словника, тому матеріали можуть бути використані у навчальному процесі.



Кл.слова:
сполучуваність слів -- синоніми -- грамотна будова речення

   Тип видання:   монографія   
3.


Materials science and metalworking [Electronic resource] : monograph = Матеріалознавство і слюсарна справа : монографія / P. Fedirko [etc.]. - Kraków : Traicon, 2017. - 356 p.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.12 Мб


У виданні наведено основні відомості про будову, фізикомеханічні і технологічні властивості матеріалів, викладено питання термічної обробки металів і сплавів, правила виконання основних видів слюсарної обробки металів, види інструменту для кожної слюсарної операції, прийоми їх виконання і методи організації робочого місця. Окрім того, наведено основи стандартизації, взаємозамінності і технічних вимірювань. Міститься інформація про полімерні, композиційні і неметалеві матеріали.



Кл.слова:
залізовуглецеві сплави -- консолідовані матеріали -- нероз'ємні з'єднання -- ЄСДП

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
4.

Нагорний, В. П.
Гірнича справа. Дорога завдовжки у тисячоліття [Електронний ресурс] / В. П. Нагорний, В. М. Глоба ; Національна академія наук України, Інститут геофізики ім. С. І. Субботіна. - Київ : Академперіодика, 2014. - 324 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 161.97 Мб


Викладено питання будови і структури Землі. Описано корисні копалини та їх використання. Наведено відомості про історію і основи гірничої справи, способи про ведення гірничих виробок, видобування твердих корисних копалин, технології проведення вибухових робіт, видобуток нафти і газу. Розглянуто питання розвитку гірничої науки і гірничої освіти, охорони навколишнього середовища під час прове дення гірничих робіт. Відображено гірницьку тематику у живописі та мистецтві. По дано огляд основних напрямів розвитку гірничої справи в ХХI ст. Для масового читача, насамперед молоді, яка обирає професію гірничого профілю.



Кл.слова:
геологія -- надра -- корисні копалини -- гірництво

      
Категорія: Науки про Землю   
5.


Північно-західне приазов’я: геологія, геоморфологія, геолого-геоморфологічні процеси, геоекологічний стан [Електронний ресурс] : монографія / Л. М. Даценко [и др.]. ; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. - Мелітополь : Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, 2014. - 308 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.43 Мб


У монографії подано результати багаторічних геолого-геоморфологічних досліджень Північно-Західного Приазов’я взагалі та північно-західного узбережжя Азовського моря, зокрема. Розглянуто геологічну будову та геологічний розвиток унікальних акумулятивних утворень північно-західного узбережжя Азовського моря – кіс та пересипів. Значна увага приділена геолого-геоморфологічним процесам, які характерні для регіону – їх характеристиці, динаміці, наслідкам. Призначена для геологів, геоморфологів, географів, аспірантів, магістрантів та студентів природничих спеціальностей вишів України, а також для всіх небайдужих до майбутнього Приазовського регіону.



Кл.слова:
кліматичні особливості -- ґрунти -- геологія -- Азовське море

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
6.

Штефан, Лариса Васильевна.
Кристаллография [Електронний ресурс] / Л. В. Штефан. - Минск : БГУ, 2012. - 209 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
мінералогія -- кристалічна будова

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.


Взаємозамінність, стандартизація і технічні вимірювання [Електронний ресурс] : конспект лекцій / уклад. В. М. Чередник. - К. : Університет “Україна”, 2011. - 103 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета викладання дисципліни: навчити теоретичним основам формуванню допусків та посадок, шорсткості, точності форми, знання основних метрологічних показників та будови вимірювальних засобів, надати основні рекомендації щодо призначення полів допусків на різні типи з'єднань в механізмах, навчити розраховувати розмірні .ланцюги, надати основні поняття про структуру та систему стандартизації в Україні та за кордонота їх практичне використання. Теоретичні та практичні знання по дисципліні дозволяють студенту проектувати вузли та механізми.



Кл.слова:
техніка -- дослід -- розробка

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Артеменко, О. О.
Конспект лекцій з дисципліни „Периферійні пристрої ” для студентів спеціальності „Комп’ютерні системи” [Електронний ресурс] / О. О. Артеменко ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б .в.], 2011. - 22 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Курс "Периферійні пристрої" відноситься до основних технічних дисциплін. В даній дисципліні розглядаються периферійні пристрої, які є важливій складовій частиною сучасних засобів обчислювальної техніки, причому складність деяких з них нині переважає складність центрального процесора, а ефективність їх роботи значною мірою визначає продуктивність роботи обчислювальної системи в цілому. Розробка та ефективне використання сучасних апаратних та програмних засобів обчислювальної техніки неможливо без організації ефективної взаємодії з периферійними пристроями, що потребує знання будови цих пристроїв та практичних навиків програмного керування ними.



Кл.слова:
комп'ютер -- обчислення

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
9.

Ковтонюк, М. В.
Біологія (з основами генетики) [Електронний ресурс] / М. В. Ковтонюк ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : Університет “Україна”, 2010. - 101 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Біологія людини - це наука про будову, процеси життєдіяльності, розвиток, походження, еволюцію та географічне розселення людей. Науки, що вивчають біологію людини, можна поділити на дві групи: теоретичні та 3 прикладні. Теоретичні біологічні науки: цитологія, гістологія, анатомія, фізіологія, генетика, біохімія, біофізика. Прикладні: медицина, гігієна, валеологія, екологія.



Кл.слова:
наука -- розвиток -- життя

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
10.

Колядич, О. І.
Динамічна анатомія [Електронний ресурс] / О. І. Колядич ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : Університет “Україна”, 2010. - 33 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Динамічна анатомія — це наука про форму, будову організму та окремих його органів чи систем в залежності від виконуваних рухів. Це розділ анатомії, що вивчає органи та системи органів людського тіла. Анатомія людини вивчає зовнішні форми і пропорції тіла людини і його частин, окремі органи, їх мікроскопічну та макроскопічну будову. Нормальна, або систематична анатомія людини вивчає будову «нормальної» тобто здорової людини, причому систематично, тобто, з розбиттям по системам органів, а потім на органи, відділи органів, та тканини.



Кл.слова:
наука -- тіло -- організм

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
11.

Урсуляк, Л. В.
Кристалографія та мінералогія [Електронний ресурс] / Л. В. Урсуляк ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інженерно-технологічний інститут, Кафедра хімії і новітніх хімічних технологій. - К. : [б. в.], 2010. - 9 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Анізотропія і симетрія фізичних властивостей кристалів зумовлена закономірністю і симетрією їхньої внутрішньої будови. Частинки, з яких складені кристали (атоми, іони, молекули), утворюють правильні симетричні ряди, сітки, ґратки. Розташування частинок стає закономірним, упорядкованим, коли речовина переходить з аморфної фази (газ, рідина, склоподібний стан) у кристалічну, що відповідає мінімуму вільної енергії за конкретних умов. Закономірність розташування частинок, їхня природа, енергетичний спектр і сили зв’язку між ними визначають фізичні властивості кристала.



Кл.слова:
кристалічна ґратка -- анізотропія -- молекулярна будова

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Шевчук, О. І.
Конспект лекцій з дисципліни «Архітектура комп'ютерів» [Електронний ресурс] / О. І. Шевчук ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 76 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Архітектура комп’ютера – абстрактне уявлення комп’ютера, яке відображає його логічну і схемотехнічну організацію, включаючи в себе: Структурну схему комп’ютера, будову й організацію його функціональних пристроїв та елементів; Організацію і розрядність інтерфейсів усіх компонентів комп’ютера; Програмний модуль, набір і досяжність його регістрів; Архітектуру, організацію й засоби адресації пам’яті; Систему і формати машинних команд комп’ютера; Засоби представлення і формати даних комп’ютера; Системні ресурси комп’ютера і обробку переривань. Структурно ПК являє собою системну плату зі слотами розширення для комутації додаткових пристроїв за допомогою контролерів (адаптерів). Основними слотами на сьогоднішній день є: PCI (розрядність відповідає розрядності процесора), AGP (розрядність 32 біт), USB (Universal Serial Bus), ISA (Industry Standard Architecture, розрядність – 8 або 16 біт), застарілі і на переважній більшості ПК, які зараз випускаються, слоти ISA взагалі відсутні. Найширшого використання набув слот РСІ; Внутрішня системна шина ПК створює простір магістралей для прийому-передачі трьох типів сигналів: адресації, даних, управління. Розрядність адресної шини (до 64) формує простір прямого доступу до постійної, оперативної, віртуальної пам’яті. Кількість бітів шини даних (64, 128, 256) визначає можливості ПК виконувати арифметико-логічні операції над бітами (додавання, множення, зсув, пересилка). Сигнали шини управління призначені для автоматичної обробки штатних ситуацій, які пов’язані з перетворенням потоків інформації між компонентами ПК і периферійними пристроями, обробкою переривань. Системна плата, крім слотів, має гніздо процесора, порти клавіатури, миші та інших пристроїв уведення/виведення, мікросхеми (чіпи) BIOS і системної логіки, гнізда для пам’яті. BIOS служить для управління процесом обміну інформацією і знаходиться в чіпах ROM системної плати. Інші карти визначаються функціональним призначенням.



Кл.слова:
схемотехніка -- історія -- ЕОМ

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
13.

Азар'єв, В. В.
Анатомія людини [Електронний ресурс] / В. В. Азар'єв ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 91 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Анатомія людини – це наука, яка вивчає форму та будову організму людини, а також досліджує закономірності розвитку цієї будови у зв’язку із функцією та оточуючим середовищем. Динамічне розуміння анатомії забезпечується вивченням: а) філогенезу (φυλον – рід, γενεσις – походження) шляхом порівняння будови різних тварин та людини. б) антропогенезу (ανθροπος – людина) шляхом порівняння розвитку людини в залежності від розвитку суспільства. в) онтогенезу (οντος – істота) шляхом порівняння будови індивіда на різних етапах його життя: ембріонального, в т. ч. плідного; постнатального, в т. ч. старіння (геронтологія).



Кл.слова:
тіло -- організм

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
14.

Колядич, О. І.
Анатомія людини [Електронний ресурс] / О. І. Колядич ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : Університет “Україна”, 2010. - 61 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Анатомія людини — розділ анатомії, що вивчає органи та системи органів людського тіла. Анатомія людини вивчає зовнішні форми і пропорції тіла людини і його частин, окремі органи, їх мікроскопічну та макроскопічну будову. Нормальна, або систематична анатомія людини вивчає будову «нормальної» тобто здорової людини, причому систематично, тобто, з розбиттям по системам органів, а потім на органи, відділи органів, та тканини. Анатомія людини має клінічні підрозділи: Нормальна анатомія — розділ анатомії, що вивчає органи та системи органів людського тіла в нормі. Патологічна анатомія — вивчає вражені хворобою органи та тканини. Топографічна (хірургічна) анатомія вивчає будову тіла по ділянкам, з врахуванням положення органів та їх взаємовідношень відносно одне одного та відносно скелету людини. Нормальна (систематична анатомія) анатомія людини включає в себе вивчення організму за системами. Анатомія створює необхідну базу також для вивчення ряду клінічних дисциплін — терапії, хірургії, акушерства та гінекології, офтальмології, оториноларингології, дерматології та інших.



Кл.слова:
будова тіла -- організм

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
15.

Перепелиця, О. П.
Елементи хімічних технологій (Метали. Екохімія) [Електронний ресурс] : конспект лекцій / О. П. Перепелиця, В. В. Малишев ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 86 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метали — це прості речовини з високими значеннями електро- і теплопровідності, від’ємним коефіцієнтом електропровідності, здатністю добре відбивати світлові хвилі (це обумовлює їх блиск і непрозорість), пластичністю. У твердому стані метали, зазвичай, мають кристалічну будову. Більшість металів мають кубічну або гексагональну решітки, володіють низькими енергіями іонізації атомів і малою (нерідко від’ємною) спорідненістю до електронів. У розчинах і розплавах метали утворюють позитивні елементарні іони. У складних іонах і полярних молекулах атоми металів є центрами позитивного заряду. Кристалічні решітки, утворені металами і металоподібними сполуками, називаються металічними. У деяких вузлах таких решіток знаходяться позитивні іони металів, валентні електрони можуть рухатися між ними в різних напрямах. Сукупність вільних електронів інколи називають електронним газом. Така будова решітки обумовлює велику електропровідність, теплопровідність і високу пластичність металів — при механічному деформуванні не відбувається розрив зв’язків і руйнування кристалу, оскільки іони структури ніби плавають в хмарі електронного газу. Теплота сублімації, яка характеризує міцність зв’язку, змінюється від 80 кДж/моль для цезію до 857 кДж/моль для вольфраму. Особливо міцний хімічний зв’язок мають важкі перехідні метали, що визначає їх високі



Кл.слова:
хімія -- метали -- речовини

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
16.
 


Гудзь, Степан Петрович.
Загальна вірусологія [Електронний ресурс] : навчальний посібник / С. П. Гудзь, Т. Б. Перетятко, Ю. О. Павлова ; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Л. : [б. в.], 2010. - 264 с.. - (Біологічні Студії)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розглянуті питання становлення вірусології як науки, методи виявлення, виділення та культивування вірусів. Розглянуто хімічний склад, морфологічну будову та природу геномів різних вірусів. Подаються механізми взаємодії різних вірусів із клітинами. Наведена сучасна систематика вірусів. Детально розглядаються будова і типи взаємодій з клітинами бактеріофагів, фітопатогенних та вірусів людини і тварин. Показана участь вірусів у виникненні злоякісного росту (раку). Охарактеризована природа віроїдів і пріонів, і захворювань, що ними викликаються. Розглянуто природу противірусного імунітету, методи профілактики та хіміотерапії вірусних інфекцій.



Кл.слова:
вірус -- бактерія -- інфекція

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Механіка   
17.

Вовк, И. В.
Звук, рожденный потоком (очерк об аэрогидродинамической акустике) [Електронний ресурс] / И. В. Вовк, В. Т. Гринченко. - К. : Наукова думка, 2010. - 221 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга присвячена захоплюючiй проблемi породження звуку потоками рiдини й газу. В досить простiй i наочнiй формi вона знайомить читача з багатьма фiзичними явищами, що виникають при взаємодiї потоку з рiзними перешкодами. Вiн довiдається про деякi основнi закони, яким пiдкоряються рухи рiдин i газiв, i про тих учених, якi сприяли їхньому вiдкриттю. Коротко викладається iсторiя розвитку аерогiдродинамiчної акустики й обговорюються сучаснi ї ї проблеми та перспективи. Докладно розглядаються багато природнi й штучнi аерогiдродинамiчнi випромiнювачi звуку, їхня будова й механiзми збудження в них звуку. Читач довiдається, чому випромiнюють звук сирена, свисток, орган, як виникає звук у гортанi людини при спiвi й мовi та чому з’являються хрипи в легенях при респiраторних захворюваннях. Для широкого кола читачiв, якi цiкавляться фiзикою. Книга буде однаково цiкава й учням, i викладачам середньої та вищої шкiл, а також корисна для самоосвiти.



Кл.слова:
акустика -- генератори звуку -- еолові тони

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Гірнича справа   
18.

Нагорный, В. П.
Горное дело. Дорога длиною в тысячелетия [Електронний ресурс] / В. П. Нагорный, В. М. Глоба ; Національна академія наук України, Інститут геофізики імені С. І. Субботіна. - Киев : [б. в.], 2010. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 91.97 Мб


Викладені питання будови і структури Землі. Описані корисні копалини, що залягають в надрах Землі та їх використання. Наведені короткі відомості про історію і основи гірничої справи, способи проведення гірських виробок, видобування твердих корисних копалин, технології проведення вибухових робіт. Окремий розділ присвячений видобутку нафти і газу. Розглянуті питання становлення і розвитку гірничої науки і гірничої освіти. Питання охорони навколишнього середовища при проведенні гірничих робіт зведені в окремий розділ. Приведені дані про відображення гірничої тематики в культурі (живописі, мистецтві). Книга закінчується оглядом основних напрямів розвитку гірничої справи в ХХI столітті. Книга розрахована на масового читача, і в першу чергу на молодь, яка вибирає професію гірничо-геологічного профілю.



Кл.слова:
гірнича справи -- геологія -- корисні копалини -- вибухові роботи -- нафтогазовий видобуток

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
19.

Нагорный, В. П.
Обо всем, что под землей (добывается, сооружается, размещается) [Електронний ресурс] / В. П. Нагорный, В. М. Глоба ; Національна академія наук України, Інститут геофізики імені С. І. Субботіна. - Киев : [б. в.], 2010. - 205 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 55.66 Мб


Викладені питання будови і структури Землі. Описані корисні копалини, що залягають в надрах, способи їх видобутку: відкритий, шахтовий, свердловинний. Окремий розділ присвячений нафті і газу. Розглянуті питання буріння нафтогазових свердловин, видобутку нафти і газу, їх збір та підготовка до транспортування. Велика увага приділена будівництву підземних споруд. Приведені методи і технології спорудження підземних електростанцій, метро, тунелів, підземних газонафтосховищ, трубопроводів та підземних споруд спеціального призначення. Викладені питання використання підземного простору для розміщення лікарень, холодильників, складів, гаражів та інших об’єктів інфраструктури. Завершується книга розділом, присвяченим охороні надр Землі і навколишнього середовища. Книга розрахована на масового читача, і в першу чергу, на молоду аудиторію, яка вибирає професію гірничо-геологічного профілю.



Кл.слова:
гірнича справа -- геологія -- корисні копалини -- надра -- нафта -- газ -- видобуток

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
20.

Курепина, М. М.
Анатомия человека [Електронний ресурс] : учебник для студентов вузов / М. М. Курепина, А. П. Ожигова, А. А. Никитина. - М. : Владос, 2010. - 383 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В основу учебника положен учебник `Анатомия человека` М.М.Курепиной и Г.Г.Воккена (1979 год). Наиболее значительные изменения и дополнения внесены в главы `Нервная система` и `Внутренние органы`. Большинство разделов учебника содержит материал по микроскопическому строению органов, их внутриутробному развитию и изменениям в течение жизни человека. Учебник предназначен для студентов и аспирантов биологических специальностей педагогических университетов и институтов. Может использоваться в качестве учебного пособия студентами факультетов дошкольного воспитания и других немедицинских специальностей, изучающих строение тела и возрастную морфологию человека, а также студентам, обучающимся по специальности `Психология` (глава 3. Нервная система).



Кл.слова:
анатомія -- фізіологія -- будова тіла
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського