Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (4)Реферативна база даних (94)Книжкові видання та компакт-диски (550)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=АБЕТК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.


Ukrajinśka Latynka [Електронний ресурс] : korotkyj pravopys / уклад. І. Лучук. - К. : Класика, 2000. - 146 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Украї́нська лати́нка або Латиниця — спільна назва проектів запровадження латинської абетки для української мови. Традиційно для запису текстів українською використовувалася кирилиця в різних її варіантах.



Кл.слова:
транслітерація

   Тип видання:   підручник   
2.


Абетка [Електронний ресурс] / уклад. І. Малкович. - 11-е вид.. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Взагалі книжка подана в яскравому світлі. Великі, броскі іллюстрації, вірші легко запам`ятовуються , в кінці книжки яскравий англійський алфавіт. Багатоманітність кольорів, незнайомі тваринки обов’язково cподобаються малюку. Та й подарунок це чудовий, особливо якщо це буде перша абетка в житті! Ця книга здобула ряд перемог на престижних книжкових конкурсах: "Найкраще дитяче видання 1999 р." на конкурсі "Книга року"; ґран-прі Івана Федорова конкурсу "Мистецтво книги"; 1-шу премію Форуму видавців України (1999) та ін. Проілюстрував книгу Кость Лавро - один із найталановитіших українських книжкових графіків.



Кл.слова:
алфавіт

   Тип видання:   словник   
3.


Англійсько-французько-німецько-український словник термінології Європейського Союзу [Electronic resource] / голов. ред. В. Єрмоленко. - К. : К. І. С., 2007. - 226 p.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед Вами – чотиримовний (англійсько-німецько-французько-український) “Словник термінології Європейського Союзу”, що став результатом термінологічної роботи проекту “Лабораторія наукового перекладу”. Словник було створено під час 14-х багатогодинних термінологічних семінарів, протягом яких експерти “Лабораторії” обговорювали вміщені до словника терміни та терміносполуки. Проект, що тривав у липні-грудні 2005 року, було здійснено громадською організацією “Молодіжний гуманітарний центр” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та сприяння Національного університету Києво-Могилянська академія. Експертами “Лабораторії наукового перекладу” та учасниками семінарів стали фахівці з європейського права, спільних політик ЄС, міжнародної політики, світової економіки та міжнародних освітніх програм, а також професійні філологи, перекладознавці та термінознавці . Об’єднавши представників найширшого кола дисциплін, координатори “Лабораторії” прагнули відповісти на найбільший виклик перекладацького та термінотворчого процесу: його засадничу міждисциплінарність. Особливості цього словника Істотною рисою цього словника є його багатомовність. Нинішній Європейський Союз, що об’єднує 27 європейських країн, має 23 офіційні мови, кожна з яких відбиває частинку багатої та розмаїтої культури ЄС. Термінологія Європейського Союзу також не формувалася з огляду на одну-єдину мову: часто вона була результатом не тільки політичних, економічних і соціальних, але й лінґвістичних компромісів. З цієї причини у перекладі термінології ЄС неможливо уникнути компаративного підходу. Але якщо аналіз ключових понять терміносистеми ЄС в кожній з 23-х офіційних мов є завданням надмірним, то порівняння термінологічних версій, уживаних в трьох робочих мовах ЄС - англійській, французькій та німецькій – виявилося дуже корисним. Дуже часто саме порівняння різних мовних версій могло наштовхнути на те чи інше перекладацьке рішення. Англійські, німецькі та французькі версії було взято з офіційних текстів Європейського Союзу: джерел первинного та вторинного права ЄС, офіційних багатомовних словників Союзу та офіційних прес-релізів інституцій ЄС. Оскільки більшість цих документів мають різномовні паралельні версії, робота над Словником змогла використати справжній багатомовний потенціал термінології ЄС. Українські версії були витворені в результаті тривалих та гострих дискусій термінологічних семінарів “Лабораторії наукового перекладу”. Нинішнє видання складається з трьох частин. У першій вміщено, власне, чотиримовний Словник термінології ЄС, упорядкований за англійською абеткою. У другій ви знайдете німецький, французький та український покажчики, що дозволить здійснювати пошук за кожною з цих мов. З огляду на те, що проблеми транскрипції та транслітерації чужомовних імен залишається однією з ключових у справі перекладу, у третій ми вмістили список імен основних діячів нинішнього ЄС та його історії.



Кл.слова:
політологія -- канцелярит -- міжнародні відносини

   Тип видання:   хрестоматія   
4.

Білик, Е. В.
Міфи і легенди Давньої Греції. Троянська війна [Електронний ресурс] : дітям 5 - 12 років / Е. В. Білик. - Донецьк : БАО, 2006. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Давній Греції міфи складалися задовго до того, як там поширилося письмо — грецька абетка. Один і той самий міф — про якогось бога чи героя — міг існувати в численних варіантах: місцевих, часових і авторських, що свідчило про їхню причетність до усної творчості. Та саме вони — із своєю динамікою подій, поетичністю і образністю, психологічним наповненням — стали основою літератури, скульптури, живопису, театрального мистецтва. Грецька міфологія, тобто природа і суспільні форми, вже перероблені несвідомо-художнім способом народною фантазією, стала передумовою грецького мистецтва.



Кл.слова:
бог -- Троя -- Греція

   Тип видання:   методичний посібник   
5.

Береславський, С.
Ліцензування господарської діяльності [Електронний ресурс] / С. Береславський, С. Сегеда. - К. : Центр комерційного права, 2008. - 80 с.. - (Юридична абетка пiдприємця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей посібник підготовано для тих підприємців, які мусять одержати ліцензію для провадження господарської діяльності певного виду. Тут описано, як має відбуватися цей процес, вказано, на що треба звернути увагу під час провадження власного бізнесу. У цьому виданні Ви знайдете також багато інших корисних порад, які, сподіваємося, стануть Вам у пригоді. Звертаємо Вашу увагу на те, що в посібнику вжито термін "контрольні органи", натомість у юридичній практиці усталився сформульований у законодавстві термін "контролюючі органи".



Кл.слова:
ліцензія -- бізнес

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Береславський, С.
Спрощені системи оподаткування [Електронний ресурс] / С. Береславський, С. Сегеда. - К. : Центр комерційного права, 2002. - 88 с.. - (Юридична абетка пiдприємця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Суб’єкти малого підприємництва мають суттєву перевагу над платниками податків у великому бізнесі: вони можуть самостійно обрати спосіб оподаткування, обліку та звітності з-поміж кількох варіантів — загальної системи та кількох спрощених. Практика застосування спрощених систем оподаткування, обліку та звітності продемонструвала, що платники фіксованого та єдиного податку, власники спеціального торговельного патенту часто стикаються з проблемами, що виникають через недостатню врегульованість тих чи тих питань. У цьому виданні описано найголовніші проблеми й одночасно вміщено рекомендації, що допоможуть подолати ці труднощі. Посібник дає можливість ознайомитись з усіма важливими тонкощами провадження підприємницької діяльності за спрощеними системами оподаткування, обліку та звітності і уникнути помилок.



Кл.слова:
податок -- бізнес -- підприємництво

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
7.

Береславський, С.
Як зареєструвати підприємницьку діяльність [Електронний ресурс] / С. Береславський, Д. Луценко, С. Сегеда. - К. : Центр комерційного права, 2002. - 78 с.. - (Юридична абетка пiдприємця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед вами – перший практичний посiбник iз серiї Юридична абетка пiдприємця, яку випускає Центр комерцiйного права. Проект Центр комерцiйного права здiйснює компанiя Делойт Туш Томатсу за фiнансової пiдтримки Агентства США з мiжнародного розвитку на пiдставi двосторонньої угоди про спiвпрацю мiж урядами України та США. Центр комерцiйного права — єдина в Українi органiзацiя, яка займається виключно розвитком комерційного (підприємницького) права й охоплює майже всі його підгалузі. Отже, комерційне право - це Ваше право, шановні підприємці. Серiя Юридична абетка пiдприємця покликана допомогти Вам, шановнi пiдприємцi, вивчити свої права й обов’язки, свiдомо застосовувати на практицi норми чинних нормативно-правових актiв.



Кл.слова:
законодавство -- підприємництво -- бізнес

   Тип видання:   художня література   
8.
 


Болдуман, Михаил.
Litera Dura [Електронний ресурс] : сборник эквиинициальной прозы / Михаил Болдуман, Михаил Хачатуров. - Санкт-Петербург : Красный матрос, 2007. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Пётр Петрович пошёл погулять...", "Однажды отец Онуфрий, обозревая окрестности Онежского озера..." - по-розумному називаються тавтограмами. Тавтограми – це тексти, в яких кожне слово починається з однієї тіє ж самої літери. Втім, термін застосовують, як правило, до поетичних творів. Тому автори цієї книжки, в якій жодної поезії не спостерігається, використовують свій власний термін – еквіініційна проза – вигаданий ними ще у 80-ті. Втім, все це нуднувата теорія, авторська ж ідея проста і симпатична – написати по одному оповідання на кожну літеру російської абетки.



Кл.слова:
проза -- експериментальна література

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Гурина, И.
Азбука-забава [Електронний ресурс] / И. Гурина. - СПб. : Фламинго, 2007. - 18 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Для младшего школьного возраста.



Кл.слова:
абетка -- навчання читання

   Тип видання:   словник   
10.

Жайворонок, В. В.
Знаки української етнокультури [Електронний ресурс] : словник-довідник / В. В. Жайворонок. - К. : Довіра, 2006. - 703 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник включає розміщену в абетковому порядку українську лексику, яка в народній мові має різноманітний етнокультурний підтекст. Вона витлумачується, коментується та ілюструється фольклорними контекстами, а також характерними цитатами з класичної художньої та літописної літератури, Біблії, "Слова о полку Ігоревім". Реєстр словника вміщує окремі власні назви (передусім історичні, церковні, міфологічні, антропонімічні та географічні найменування), з якими тісно переплетені історична доля та світогляд українського народу.



Кл.слова:
лексика -- український фольклор

   Тип видання:   бібліографія   
11.


Книга в Україні 1861–1917 [Електронний ресурс] : матеріали до репертуару укр. кн. / наук. ред. В. Ю. Омельчук ; уклад.: С. Й. Петров, С. С. Петров. - К. : НБУВ, 2006-2009

Рубрики:

Географічні рубрики:

Вип. 8, ч. 1 : К-Кн. - 2006. - 405 с.  Текст у форматі PDF 1.73 Мб

Вип. 8, ч. 2 : Ко-Кя. - 2006. - 492 с.  Текст у форматі PDF 3.02 Мб

Вип. 9 : Л. - 2006. - 260 с.  Текст у форматі PDF 2.38 Мб

Вип. 10 : М. - 2007. - 486 с.  Текст у форматі PDF 2.94 Мб

Вип. 11 : Н. - 2008. - 340 с.  Текст у форматі PDF 1.45 Мб

Вип. 12, ч. 1 : О. - 2009. - 672 с.  Текст у форматі PDF 3.09 Мб

Вип. 12, ч. 2 : О. - 2009. - 615 с.  Текст у форматі PDF 2.63 Мб


Восьмий випуск, частина перша покажчика містить бібліографічний опис видань (літери “К-Кн.”), які вийшли українською та російською мовами в Україні з 1861 по 1917 рік. До нього включено описи книг, брошур, навчальних посібників, підручників, довідкових видань, словників, праць наукових товариств, інших громадських, державних установ з усіх галузей знань. Покажчик побудовано за абеткою прізвищ авторів або назв праць. Усього у випуску подано 4177 позицій Для широкого кола дослідників історії, науки і культури України, а також книгознавців та бібліографознавців, фахівців у галузі бібліотечної і видавничої справи.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- бібліотека -- каталог

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
12.

Кругляк, Ю. М.
Ім'я вашого міста [Електронний ресурс] / Ю. М. Кругляк. - К. : Наукова думка, 1978. - 153 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З кожним роком ономастика набирає все більшої популярності: з'являється чимало наукових досліджень, частину топонімічного матеріалу вміщено в «Історії міст і сіл Української РСР». Публікації на цю тему нерідко можна побачити в журналах та газетах. Уже протягом десяти років під рубрикою «І села і міста друкує матеріали, зібрані письменником Юрієм Кругляком, громадсько-політичний тижневик Україна». Вони й лягли в основу цієї книжки. Тут за абеткою подаються коротенькі довідки про час заснування й походження назви міст і селищ міського типу Української РСР Поряд з науковими твердженнями одекуди викладено легенди й перекази, поширені в народі. Гадаємо, що це видання стане в пригоді науковцям, краєзнавцям, учителям, юним історикам та географам — усім, хто цікавиться історією рідного краю.



Кл.слова:
ономастика -- географія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 


Люльфинг, Ганс.
У истоков алфавита [Електронний ресурс] / Ганс Люльфинг. - М. : [б. в.], 1981

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассказывается о древнейших системах письма, изобретенных в Месопотамии и Египте, о письменности народов Восточного Средиземноморья, о совершенствовании и распространении первых алфавитных систем.



Кл.слова:
система письма -- стародавнє письмо -- історія абетки

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Масенко, Лариса Терентіївна.
(У)мовна (У)країна [Електронний ресурс] / Лариса Масенко. - К. : Темпора, 2007. - 88 с.. - (Likbez-Абетка)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі Лариси Масенко - одного за найавторитетніших соціолінгвістів України - читач знайде відповіді на багато цікавих і гострих запитань. Чи може існувати і розвиватися в Україні багато мов і чи можуть бути державними дві мови? Що відбувається сьогодні з українською мовою і який досвід у вирішенні мовних проблем мають інші європейські країни? Що загрожує українській мові і що - російській? Яких помилок припустилися і припускаються українські політики та громадські діячі у мовному питанні? Про все це та багато іншого Ви дізнаєтеся на сторінках цієї книги, призначеної не лише для шкільної та студентської аудиторії, а й для журналістів, учителів та всіх допитливих і небайдужих.



Кл.слова:
українська мова -- мовна політика

   Тип видання:   довідник   
15.


Метабібліографія України (2020) [Електронний ресурс] : покажчик бібліографічних посібників / відп. ред. Н. Абдуллаєва ; уклад. В. Кононенко ; Міністерство культури та інформаційної політики України, Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого. - Київ : Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, 2021. - 288 с.

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.56 Мб


Покажчик подає інформацію про бібліографічні посібники, що вийшли друком в Україні протягом 2020 р., підготовлені бібліотеками різних видів і форм власності, науковими установами, закладами вищої освіти, окремими громадянами.



Кл.слова:
наука та знання -- абетковий покажчик бібліотек -- бібліографічний опис

   Тип видання:   словник   
16.
 


Назарук, Ю.
Ґвара. Автентична Львівська Абетка [Електронний ресурс] / Ю. Назарук, Г. Ерде, А. Борковський. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2011. - 76 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Легіони вчительок української мови сумлінно втовкмачують львівським діткам у голови, «як то всьо має називатися і писатися правильно». Комп’ютерні програми з українського правопису скаженіють, на свій розсуд виправляючи слівця львівського балаку. Але дітки, як не вдома, то на перекурі попід школою чи на самогонній дискотеці у Радехові, багатіють іншими вербальними формулами і самі собі творять лінгвістичну норму. Завдяки цьому львівська ґвара, хоч і не досить вписана у формат, живіша від полтавської матриці укрмови, і ніц їй не бракує. Робоча група просить академічних лінгвістів і просто небайдужих активістів мовного фронту вибачити їй за можливі перекручення у нашій захалявній книжечці. Жодна мова, тим більше львівська ґвара, не стоїть на місці, нараз бідніє та багатіє. Деякі колись широковживані слова і значення слів канули в Полтву, деякі навпаки - помалу вилазять із бабциних скринь. Безліч слів й ідіоматичних виразів довелося оминути через брак місця.



Кл.слова:
сленґ -- діалектизми -- мовознавство

   Тип видання:   зб. статей   
17.
 



Новітні міфи та фальшивки про походження українців [Електронний ресурс] : збірник статей / К. Галушко, Г. Півторак, Н. Яковенко. - К. : Темпора, 2008. - 136 с.. - (Likbez-Абетка)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ми вважаємо, що справжня історія України — надзвичайно цікава і багата, а українці не надто старші або молодші за більшість європейських народів. Тому плекати комплекси меншовартості й плодити вигадки про наше минуле просто немає потреби. Краще більше дізнатися про те, що ж було насправді — і втішитися знанням, а не маячнею хворих чи вигадками шахраїв. Книга є збірником статей і виступів науковців низки українських академічних та освітніх інституцій, підготовлених у рамках круглого столу «Міфологізація походження українців», який відбувся в лютому 2007 року в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Вміщені тут матеріали висвітлюють ставлення учених до різноманітних псевдонаукових та псевдопатріотичних теорій походження українського етносу і застерігають від політизації та ідеологізації науки, зокрема історії та археологи. Видання розраховане на журналістів, істориків, філологів, усіх, хто цікавиться давнім минулим України та його сприйняттям у сьогоднішньому українському суспільстві.



Кл.слова:
Україна -- український народ -- етногенез

   Тип видання:   методичний посібник   
18.

Орлов, М.
Кредитування: що треба знати підприємцям [Електронний ресурс] / М. Орлов, С. Сегеда. - К. : Центр комерційного права, 2004. - 96 с.. - (Юридична абетка пiдприємця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед вами практичний посібник із серії "Юридична абетка підприємця", що її випускає Центр комерційного права, організація, діяльність якої спрямована на комплексний розвиток комерційного (підприємницького) права в Україні. У посібнику подається короткий виклад найсуттєвіших питань, пов'язаних з кредитуванням вітчизняного бізнесу. Розглядається не обхідність та доцільність кредитування на різних етапах розвитку бізнесу. Значну увагу приділено порівнянню кредитування з іншими способами залучення капіталу, а також характеристиці різних спо собів отримання позичкових коштів. Проаналізовано податкові наслідки залучення різних видів позичкових коштів та ті офіційні про цедури, дотримання яких вимагається чи може вимагатися для от римання цих коштів. Особлива увага приділяється реєстрації кре дитів, отриманих з за кордону, та обмеженням, пов'язаним зі здійсненням пов'язаних з ними виплат. Видання містить відомості про кредитну документацію. У наведеному матеріалі враховано як останні зміни в українському законодавстві (станом на середину 2004 року), так і сучасна банківська практика. Посібник допоможе вітчизняним підприємцям приймати зважені рішення щодо кредитування та розвитку власного бізнесу.



Кл.слова:
кредитування -- банківська практика

   Тип видання:   методичний посібник   
19.

Орлов, М.
Новий цивільний кодекс: що треба знати підприємцям [Електронний ресурс] / М. Орлов, С. Сегеда. - К. : Центр комерційного права, 2004. - 141 с.. - (Юридична абетка пiдприємця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед вами – восьмий практичний посiбник iз серiї Юридична абетка пiдприємця, яку випускає Центр комерцiйного права.



Кл.слова:
законодавство -- цивільне право

   Тип видання:   художня література   
20.

Паладій, Я.
Абетка з історії України [Електронний ресурс] / Я. Паладій. - К. : Пам’ятки України, 1993. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цю чудову абетку створили далеко від Батьківщини два видатні митці — художник Ярослав Паладій і поет Леонід Полтава. І в рядках.лаконічних щирих віршів, і в чітких живих лініях ілюстрацій відчувається зболена туга за рідним краєм, вірна залюбленість у свій народ, його тисячолітнюісторію. Певно ж, і життєва ситуація, щемлива й складна, щоразу спрямовувала погляди цих митців до материзни.



Кл.слова:
українська література -- поезія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського