Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (235)Тематичний інтернет-навігатор (111)Наукова електронна бібліотека (2697)Автореферати дисертацій (383)Книжкові видання та компакт-диски (11081)Журнали та продовжувані видання (543)
Пошуковий запит: (<.>K=СТАРОДАВН$<.>+<.>K=ІСТОРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7618
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

II Українська наукова конференція з міжнародною участю з питань артроскопії колінного суглоба : Матеріали конф. / ред.: В. Поліщук; Укр. асоц. ортопедів-травматологів, Українська наукова конференція з міжнародною участю з питань артроскопії колінного суглоба (2;1998;Рівне). - Рівне, 1998. - 104 c. - укp.

Розглянуті історія та перспективи розвитку артроскопії в Україні. Зроблено аналіз результатів використання ендоскопічної техніки лікування колінного суглоба, наведено результати артроскопічних досліджень післятравматичного деформуючого артрозу. Показано можливості застосування інструментальних методів дослідження для діагностики пошкоджень капсулярно-зв'язкового апарату колінного суглоба, обгрунтовано вибір способу операції після опікових рубцевих контрактур колінного суглоба в залежності від їх анатомічних особливостей. Висвітлено помилки та ускладнення у лікуванні нестабільності колінного суглоба, а також наведено віддалені результати оперативного лікування пошкодження менісків колінних суглобів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865.4 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

III Миколаївська обласна краєзнавча конференція "Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження" : Зб. / ред.: Л. Д. Хлопінська; Миколаїв. обл. універс. наук. б-ка ім. О.Гмирьова, "Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження", Миколаївська обласна краєзнавча конференція (3; 2000). - Миколаїв : Атол, 2000. - 408 c. - укp.

Вміщено матеріали конференції, присвяченої дослідженню пам'яток археології Миколаївщини, висвітленню історії та духовної культури краю. Проаналізовано джерела та історіографію. Значну увагу приділено етнографії та фольклористиці Миколаївщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я431(4УКР) + Т3(4УКР-4НИК) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Internet-вузол Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського: http://www.nbuv.gov.ua/ / уклад.: Л. Й. Костенко, А. О. Чекмарьов; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 1999. - 126 c. - укp.

Представлено основні Web-сторінки Internet-вузла Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, на якому встановлено електронні інформаційні ресурси загальним обсягом 1 GB. Наведено довідкову інформацію про Бібліотеку (загальні відомості, історія, структура, будівля, фонди, пошуковий апарат, читальні зали, публікації, режим роботи, телефони), що була підготовлена співробітниками ряду підрозділів для Web-вузла. Висвітлено дані про структуру та обсяг бібліографічних, реферативних і повнотекстових баз даних Бібліотеки за станом на кінець 1999 р. Розглянуто приклади інформаційного пошуку в електронному каталозі, базі даних "Реферати наукових видань України" та повнотекстовому банку авторефератів дисертацій. Представлено аркуші Львівського "Апостола" (1574 р.), он-лайнову версію і CD-ROM-копію якого створено у 1999 р., а також підбірку електронних матеріалів для бібліотекарів, важливим елементом якої є зібрання нормативних актів України у галузі бібліотечної справи та суміжних галузях. Зроблено посилання на бібліотечно-орієнтовані ресурси Internet (Web-сервери національних бібліотек та українських книгозбірень, колекції електронних книг і текстів, он-лайнові журнали та газети, пошукові сервери Internet). Розкрито ключові положення започаткованого проекту "Національна електронна бібліотека" (мета та завдання проекту, технологія створення, напрями й організація робіт, учасники проекту, отримані результати), запропоновано форми подання документів до електронної бібліотеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)751.1 + Ч734(4УКР)84

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Zagnitko V. M. 
Isotope geochemistry and geochronology of Precambrian gold ore deposits of the Ukrainian Shield = Изотопная геохимия и геохронология докембрийских золоторудных месторождений Украинского щита / V. M. Zagnitko, V. O. Syomka, G. L. Kravchenko // Минерал. журн. - 2000. - 22, № 5-6. - С. 112-119. - Библиогр.: 16 назв. - англ.

Золоторудні родовища Українського щита дуже різноманітні за віком і умовами утворення. Родовище Майське, Клинці, Юр'ївське і Сурозьке утворилися в нижньому протерозої (2500 - 2000 млн. років тому). Ізотопні та інші геохімічні дані свідчать про те, що вони утворилися в основному за рахунок мобілізації рудних компонентів із вміщуючих порід, а гранітоїди, що супроводжують ці родовища, були переважно генераторами тепла і частини розчинів. Родовища в зеленокам'яних областях (Сергіївське, Балка Золота, Балка Широка) утворилися внаслідок гідротермально-вулканічної діяльності в стародавніх вулканічних структурах. В окремих випадках у рудоутворенні приймали участь приповерхневі (в тому числі метеорні) розчини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.1(45Укр)-451 + Д59(45Укр)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Mediaevalia Ucrainica: Ментальність та історія ідей. Т. 5 / ред.: Г. Боряк; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського . - К., 1998. - 128 c. - у.

На сторінках даного випуску розглянуто наступні питання - проблема становлення популярних християнських культів в Україні; публічність як домінанта культурної традиції (Волинь другої половини XVI ст.); середньовічна традиція слова, мови та книги в творах Іоана Вишенського; лук та рушниця в лицарській символиці українського козацтва: парадокси козацької ідеології і проблема східного впливу; біблійна генеалогія в етногенетичних концепціях польських та українських літописців і хроністів та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-7 я43 + Э370.9 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: В338966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Папуша І. В. 
Modus orientalis. Індійська література в рецепції Івана Франка / І. В. Папуша. - Т. : Збруч, 2000. - 203 c. - укp.

Розглянуто проблеми сприймання індійської літератури в творчості І.Франка. Простежено еволюцію та встановлено коло індологічних зацікавлень письменника. Проаналізовано основні форми рецепції індійської літератури в його спадщині. Висвітлено невідомі досі факти зв'язку письменника з літературою Стародавньої Індії. Використано структурно-семіотичну методологію та принципи порівняльного літературознавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ИНД)-318.3 + Ш5(4УКР)5-4 Франко І.Я. 418.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Федорко О. Р. 
Адам Кадмон та Адам Афар: ще раз про перші глави книги Буття / О. Р. Федорко // Наук. зап. НаУКМА. Теорія та історія культури. - 2000. - Т. 18. - С. 76-79. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто перші глави книги Буття. Проаналізовано текстові "лакуни", котрі уможливлюють багатозначність інтерпретацій. Використання мідрашів та кабалістичних текстів (наприклад, "Зохар") дозволило розширити поле традиційних підходів до тексту і, водночас, поглянути на нього з точки зору співіснування Письмової та Усної Тори, на підставі прикладу ставлення до душі та тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э36-210.91 + Э37-210.911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шемшученко Ю.  
Академічна юридична наука: історія і сучасність / Ю. Шемшученко // Право України. - 1998. - № 11. - С. 3-16. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Біленький С.  
Академічний раціоналізм, політика і релігія: російська словесність у Київському університеті між 1834 - 1845 роками / С. Біленький // Медієвістика. Історія Церкви, науки і культури: Просемінарій. - К., 2000. - Вип. 4. - С. 173-193. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Розглянуто діяльність кафедри російської словесності в Університеті Св. Володимира, зокрема її статус, гуманітарні викладацькі програми як відображення раціоналістичного та релігійного дискурсу, внесок Михайла Максимовича та його ад'юнктів у посилення ролі російської словесності, формування особливого статусу цієї дисципліни та специфічної динаміки викладання філологічних предметів.


Ключ. слова: Михайло Максимович, Київський університет Св. Володимира, викладання російської історії та словесності.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4Укр)4 + Т1(4Укр)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Актуальні проблеми сучасного джерелознавства = Актуальные проблемы современного источниковедения : Матеріали укр.-рос. наук. семінару / упоряд.: І. Дивний; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К.; С.Пб., 1999. - 103 c. - (Пробл. едиційної та камеральної археографії: Історія, теорія, методика; Вип.37). - укp.

Розглянуто питання вивчення масових джерел з вітчизняної аграрної історії на кафедрі джерелознавства історичного факультету Санкт-Петербурзького державного університету, деякі результати комп'ютерної обробки даних про періодичні видання. Проаналізовано джерела з історії народонаселення Росії ХІХ - початку ХХ ст., визначено нові наукові проекти з історичної демографії Півночі Росії XVIII - початку ХХ ст. на кафедрі джерелознавства Санкт-Петербурзького державного університету. Охарактеризовано Росію на межі ХІХ - ХХ ст. у мемуарах істориків, українські етнографічні матеріали в архівосховищах Російської Федерації, а також національну архівну інформаційну систему України "Архівна та рукописна україніка" тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вакулюк П. Г. 
Актуальні проблеми історії України / П. Г. Вакулюк; Укр. центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів ліс. госп-ва. - К., 1998. - 166 c. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Обгрунтовується необхідність глибокого вивчення історії всіма громадянами України незалежно від спеціальності і посади. Дається коротка характеристика держави, висвітлюється питання виникнення українського народу і української мови, тезисно викладається прадавня, середньовічна і сучасна історія України. Особлива увага звертається на спроби різних поневолювачів асимілювати український народ і позбавити його історичної пам'яті та рідної мови. Розглядається новітній етап в історії України з моменту проголошення її незалежності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я75

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Зубар В. М. 
Античний світ Північного Причорномор'я: Нариси історичного та соціально-економічного розвитку : Навч. посіб. / В. М. Зубар, Є. А. Ліньова, Н. О. Сон. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 1999. - 320 c. - Бібліогр.: с. 314-316. - укp.

Розглянуто питання історичного та соціально-економічного розвитку античних держав, що існували протягом майже тисячі років на півдні сучасної України. Історія всіх античних держав Північного Причорномор'я викладена за основними хронологічними періодами, проведено порівняльний аналіз характерних ознак та специфіки історичного й соціально-економічного розвитку на основі сучасних теоретичних розробок, не обтяжених відомими ідеологічними настановами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)33 я73 + Т3(4УКР7)3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Денисик Г. І. 
Антропогенні ландшафти Правобережної України / Г. І. Денисик. - Вінниця : Арбат, 1998. - 289 c. - Бібліогр.: 409 назв. - укp.

Висвітлюється історія розвитку комплексних досліджень природи території Правобережної України, перспективи їх розвитку. Розглядаються основи теорії та методи регіональних досліджень антропогенних ландшафтів, наводиться класифікація і структура антропогенних ландшафтів Правобережної України: селитебних (міських), сільськогосподарських, лісових, водних, промислових, дорожніх, рекреаційних та белігеративних (від латинського beligero - вести війну). Досліджуються взаємозв'язки між основними класами антропогенних ландшафтів, ландшафтні межі, перехідні зони селитебних ландшафтів, антропогенні ландшафти як парадинамічні системи. Повідомляється про зональність антропогенних ландшафтів, представлено схему природно-господарського районування, зроблено прогноз розвитку і розглянуто можливості оптимізації антропогенних ландшафтів Правобережної України на наступні 10 - 15 років.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР5)6 + Д829(45УКР5)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Руденко М.  
Арбітражний суд і прокуратура: історія становлення та сучасний стан взаємовідносин / М. Руденко // Право України. - 2000. - № 2. - С. 58-60, 65. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Притика Д.  
Арбітражні суди в Україні: історія, сьогодення, перспективи розвитку / Д. Притика // Право України. - 2001. - № 2. - С. 19-25. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Притика Д.  
Арбітражні суди в Україні: історія, сьогодення, перспективи розвитку: [Закінчення] / Д. Притика // Право України. - 2001. - № 3. - С. 7-14. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Леонтьєва В. М. 
Архаїчна культуротворчість: спроба постнекласичної інтерпретації / В. М. Леонтьєва; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. - Х., 2000. - 60 c. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Архаїку розглянуто як історію становлення культуротворчої здібності. Надано теоретичну реконструкцію архаїчної культуротворчої системи. Охарактеризовано основні культуротворчі досягнення архаїки, визначні риси якої порівняно з культурами стародавніх цивілізацій. Проведено паралель між архаїчним станом культуротворчості та ситуацією "постмодерну".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Археологічні студії. Вип. 1 / ред.: П. П. Толочко; Ін-т археології НАН України. - К.; Чернівці : Прут, 2000. - 300 с. - рус.

Розглянуто актуальні питання археології, антропології, стародавньої та середньовічної історії. Висвітлено проблеми історії матеріальної та духовної культури населення Східної Європи від найдавніших часів до середньовіччя. Проаналізовано хронологію та періодизацію старожитностей райковецької культури, сакральні функції східнослов'янського житла, стаціонарні археологічні артефакти виробництва шкіри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР) + Т4я54(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Стародубцева Л. В. 
Архітектура постмодернізму: Історія, теорія, практика : Посіб. для студ. архітектур. спец. вузів / Л. В. Стародубцева; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Спалах, 1998. - 207 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - Бібліогр.: с. 179-187. - укp.

Визначено смислові контури і межі поняття "постмодернізм", поширеного в західній культурі, і виявлено його специфіку в архітектурі. У графічній формі розкриваються основні засади теоретичних праць та маніфестів. Досліджується історія постмодерністського руху в архітектурі. Розташовані в хронологічній послідовності, найбільш значущі факти архітектурної історії постмодернізму не творять єдиного вектора, а покликані дати уявлення про живий, неоднорідний архітектурний процес у всій мозаїчності його імен, дат, подій. Представлено коротку антологію. У ній подано вибрані фрагменти виступів, статей, монографій і декларацій провідних теоретиків і практиків західної архітектури. Це своєрідний, широкий за спектром ідей і проблем архітектури, парад фахових концепцій. Він відображає найхарактерніші погляди на постмодернізм - від апологетичних до полемічних докорів. Наведено словник основних термінів архітектури 1970-1980-х років. Понятійний апарат обіймає широке коло питань, від загальних концептуальних положень до різних аспектів архітектурної практики. Серед основних тем, відображених у словнику - напрями та школи західної архітектури останніх десятиріч, ставлення архітектора до споживача, соціальні аспекти роботи архітектора, система художньо-композиційних прийомів і засобів архітектури, містобудівні концепції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)6-239 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО23916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Карелин А. И. 
Атомная энергетика на пороге XXI века / А. И. Карелин, Е. Д. Домашев, Р. А. Абубекеров // Пром. теплотехника. - 1998. - 20, № 5. - С. 37-41. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Приведена коротка історія становлення атомної енергетики та висвітлені основні недоліки її розвитку. Криза в атомній енергетиці пов'язується з проблемами використання та захоронення радіоактивних відходів уран-плутонієвого паливного циклу. Як альтернатива розвитку атомної енергетики пропонується та обгрунтовується уран(233)-торієвий паливний цикл.


Індекс рубрикатора НБУВ: З46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського