Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Фурдичко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Фурдичко А. І. 
Використання фітолізоциму для профілактики та лікування експериментального пародонтиту / А. І. Фурдичко, А. П. Левицький // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2011. - № 3. - С. 87-90. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Изучены лечебно-профилактические свойства фитолизоцима, полученного из листьев пекинской капусты. Доказано, что этот фермент достоверно снижает степень атрофии альвеолярного отростка при экспериментальном пародонтите.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фурдичко А. О. 
Традиційні культурні практики української сімейної обрядовості другої половини XVII - XVIII ст. : автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / А. О. Фурдичко; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2013. - 19 c. - укp.

Досліджено традиційні культурні практики української сімейної обрядовості другої половини XVII - XVIII ст. Проаналізовано наукову літературу з досліджуваної проблеми, уточнено ключові поняття: "культурна практика", "традиційна культурна практика", "обрядовість", "сімейна обрядовість". Висвітлено особливості сімейної моралі українців, стереотипи їх традиційного спілкування в сім'ї. Охарактеризовано атрибутику традиційних засад громадського життя в Україні означеного історичного періоду. Сутність організації суспільного дозвілля проаналізовано у зв'язку з принципами етики колективізму, взаємодопомоги, інституту кумівства тощо. Визначено особливості регламентації тогочасного сімейного побуту українців та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т595.193 + Т52(45УКР)-519

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фурдичко А. І. 
Експериментально-клінічне обгрунтування застосування гелю з фітолізоцимом в комплексному лікуванні запальних захворювань пародонту : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / А. І. Фурдичко; НАМН України, ДУ "Ін-т стоматології НАМН України". - О., 2013. - 20 c. - укp.

Увагу приділено підвищенню ефективності лікування осіб з запальними захворюваннями пародонту шляхом обгрунтування застосування в комплексному лікуванні гелю з фітолізоцимом. Встановлено, що сік рослин родини хрестоцвітих містить значну кількість лізоциму та за питомою лизоцимною активністю перше місце посідає капуста пекінська, яка стала джерелом для промислового виробництва фітолізоциму. Результати експериментальних досліджень свідчать про високу лікувально-профілактичну ефективність фітолізоциму. Аплікації гелю з фітолізоцимом за моделювання патології пародонту достовірно знизили рівень маркерів запалення, нормалізували мікробне обсіменіння ротової порожнини щурів, підвищили рівень неспецифічного імунітету й індекс антиоксидантно-прооксидантний індекс. Встановлено, що використання гелю з фітолізоцимом в комплексному лікуванні запальних захворювань пародонту дозволяє істотно покращити результати лікування, покращити гігієнічний стан порожнини рота та подовжити період стабілізації патологічного процесу в пародонті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фурдичко А. І. 
Застосування гелю з фітолізоцимом у комплексному лікуванні хронічного катарального гінгівіту в жінок з фізіологічним перебігом вагітності / А. І. Фурдичко, А. Я. Диба // Медицина трансп. України. - 2014. - № 2. - С. 69-73. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - підвищення ефективності лікування хронічного катарального гінгівіту (ХКГ) у вагітних шляхом використання гелю з фітолізоцимом у комплексному лікуванні. Проведено динамічне обстеження та лікування 70 жінок із фізіологічним перебігом вагітності у різні триместри гестації (I, II, III) віком 19 - 25 років, які склали основну групу, та 15 жінок того ж самого віку з інтактним пародонтом. У дослідженні взяли участь жінки, які перебувають на обліку в "Центрі здоров'я жінки" Клінічної лікарні Львівської залізниці. Для оцінки гігієни порожнини рота й стану тканин пародонта визначали індекси OHI-S (Green, Vermillion, 1964), PMA (M. Massler і співавт., 1949), PBI (Muhlemann, Saxer, 1975) і стійкість капілярів ясен (В. И. Кулаженко, 1960). Результати досліджень свідчать про високу лікувально-профілактичну ефективність аплікацій гелю з фітолізоцимом у разі ХКГ у жінок з фізіологічним перебігом вагітності. Висновки: використання гелю з фітолізоцимом у комплексному лікуванні вагітних з ХКГ супроводжується покращанням гігієни порожнини рота та стану тканин пародонта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.661.220.111-5

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Фурдичко А. І. 
Вплив інуліну на стан пародонта щурів з експериментальним гепатитом / А. І. Фурдичко // Вісн. стоматології. - 2015. - № 2. - С. 6-10. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Експериментальний гепатит (гідразиновий) на тлі дисбіозу (лінкоміциновий) викликає у щурів в яснах розвиток дисбіозу і запалення, а в кістковій тканині пародонту зниження мінералізуючого індексу і збільшення протеолізу. Вживання пребіотика інуліна нормалізує стан пародонту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-29 + Р413.510.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фурдичко А. О. 
Ритмомелодична будова народної мови в емоційному континуумі / А. О. Фурдичко // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 21, т. 1. - С. 124-129. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено взаємозв'язок ритмомелодичної будови народної мови з емоційно-почуттєвим компонентом людської свідомості. Розкрито спроможність ритмічних структур природно-мовних вербальних елементів фольклору активізувати емоційно-смислові домінанти свідомості реципієнта. Підкреслено, що ритмомелодична організація вербальних смислових компонентів на емоційно-психічних засадах є впливовим каналом прилучення свідомості реципієнта до емоційного та авторського смислових континуумів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Борис Г. З. 
Вплив флаванвмісних гепатопротекторів на стан слинних залоз щурів з токсичним гепатитом / Г. З. Борис, А. І. Фурдичко, А. П. Левицький, О. А. Макаренко, І. О. Селіванська // Вісн. стоматології. - 2016. - № 2. - С. 2-6. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

У щурів з токсичним гепатитом в слинних залозах підвищується рівень МДА і елестази, що свідчить про розвиток запалення. Застосування флаванвмісних гепатопротекторів (квертулін, леквін, лекасил) здійснює як гепатопротекторну, так і сіалопротекторну активність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11 + Р252.731

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Фурдичко А. І. 
Вплив гепатопротектору з вмістом розторопші та лецитину на стан пародонта у щурів з токсичним гепатитом / А. І. Фурдичко // Вісн. стоматології. - 2016. - № 2. - С. 9-13. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Дієтична добавка, що містить макуху розторопші, лецитин і цитрат кальцію, володіє гепатопротекторною, пародонтопротекторною і антидисбіотичною дією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5 + Р413.510.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Фурдичко А. І. 
Пародонтопротекторна активність адаптогену "Біотрит" у щурів з токсичним гепатитом на тлі дисбіозу / А. І. Фурдичко, О. А. Макаренко // Вісн. стоматології. - 2017. - № 2. - С. 16-20. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

У щурів визначено пародонтопротекторну ефективність препарата "Біотрит", що містить біофлавоноїди з листя пшениці, за умов моделювання токсичного гепатита на тлі кишкового дисбіозу. Дисбіоз викликали за допомогою лінко- міцина, гепатит - за допомогою гідразина. Біотрит в дозі 200 мг/кг вводили з їжею протягом 20 днів. Стан пародонту оцінювали за рівнем в яснах маркерів запалення (вмісту малонового діальдегіда і активності протеіназ), дисбіозу (за співвідношенням активностей уреази і лізоцима) та антиоксидантного захисту (активність каталази, індекс АПІ), а також за рівнем в кістковій тканині пародонта активності фосфатаз і протеіназ. Встановлено, що моделювання сумісної патології гепатита і дисбіоза викликає в яснах підвищення рівня маркерів запалення, активності уреази і зниження рівня лізоциму, каталази, індекса АПІ. В кістковій тканині знижується активність лужної фосфатази на тлі зростання кислої фосфатази та активності протеіназ. Вживання Біотриту нормалізує досліджені показники, що свідчить про його пародонтопротекторну активність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11 + Р661.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Остафійчук М. О. 
Профілактика стоматиту і гінгівіту з використанням Лізоцима-форте / М. О. Остафійчук, Г. З. Борис, А. І. Фурдичко, О. Є. Успенський, А. П. Левицький // Вісн. стоматології. - 2017. - № 3. - С. 6-11. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Запропоновано фортефікований препарат лізоцима з використанням кверцетина і желатина, який збільшує вміст ендогенного лізоцима в слизових оболонках кішки і порожнини рота. Лізоцим-форте виявляє профілактичну дію при експериментальному стоматиті і гінгівіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Зубачик В. М. 
Біохімічні показники запалення і дисбіозу в ротовій рідині (слині) хворих на гепато-біліарну патологію / В. М. Зубачик, Г. З. Борис, А. І. Фурдичко, О. А. Макаренко, В. Я. Скиба // Вісн. стоматології. - 2017. - № 3. - С. 11-15. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У хворих з гепато-біліарною патологією (хронічні гепатити, гепатохолецистити, холецистопанкреатити, гострий холецистит, цироз печінки) в ротовій рідині підвищується рівень маркерів запалення (еластази, МДА), мікробного обсіменіння (уреаза), знижується рівень лізоцима і каталази. Одержані дані свідчать про розвиток у таких хворих гепато-орального синдрому з чітко визначеним дисбіотичним компонентом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5 + Р661.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Зубачик В. М. 
Пародонтопротекторна ефективність антидисбіотичного гепатопротектора "Леквіна" у хворих на гепато-біліарну патологію / В. М. Зубачик, А. І. Фурдичко, Г. З. Борис, В. Я. Скиба, О. А. Макаренко // Вісн. стоматології. - 2017. - № 4. - С. 26-29. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У хворих з гепато-біліарною патологією в слині збільшується рівень маркерів запалення і дисбіозу, але знижуються активність лізоциму та швидкість салівації. Вживання препарату леквін (лецитин + кверцетин + інулін + цитрат кальцію) здійснює антидисбіотичну і протизапальну дію на пародонт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Фурдичко А. І. 
Вплив захворювань гепатобіліарної системи та шкідливої звички тютюнопаління на виникнення запальних захворювань пародонта / А. І. Фурдичко, М. П. Ільчишин, А. Я. Бариляк // Новини стоматології. - 2018. - № 2. - С. 53-56. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити вплив гепатобіліарної патології у тютюнозалежних пацієнтів і в осіб без шкідливої звички на їх пародонтологічний статус. Описано результати дослідження стану тканин пародонта у 86 пацієнтів, до яких входять клінічні спостереження та індексна оцінка (ОНІ-S, РМА, PBI), а також морфологічні зміни у пародонті. Визначено, що пацієнти-курці з гепатобіліарною патологією мали найвищі показники пародонтологічних індексів та гігієнічного індексу, що підтведжувалося гістологічними дослідженнями. Висновки: у хворих з гепатобіліарною патологією, які є курцями, збільшується ймовірність виникнення запальних захворювань пародонта. Тяжкість перебігу запальних захворювань також залежить від активності патології та наявності шкідливої звички тютюнопаління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-1 + Р413.51 + Р645.021.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ільчишин М. П. 
Поширеність захворювань пародонту серед тютюнозалежних осіб / М. П. Ільчишин, А. І. Фурдичко, А. Я. Бариляк // Новини стоматології. - 2018. - № 4. - С. 86-88. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-1 + Р645.021.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Фурдичко А. І. 
Обгрунтування використання антидисбіотичного гепатопротектора при лікуванні хворих на запальні захворювання пародонту на тлі хронічного токсичного гепатиту / А. І. Фурдичко, В. Я. Скиба, С. А. Шнайдер // Вісн. стоматології. - 2019. - 31, № 1. - С. 46-49. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Захворювання пародонту часто виникають на тлі супутньої патології гепатобіліарної системи, на функціональну активність якої негативно впливає кишковий дисбіоз. Одним із засобів, який володіє антидисбіотичними властивостями, та здійснює гепатопротекторний вплив є "Леквин", до складу якого входить гепатопротектор лецитин, біофлавоноїд кверцетин, пребіотик інулін та цитрат кальцію. Мета роботи - дослідити стан тканин пародонту у хворих на хронічний токсичний гепатит та обгрунтувати запропоновану терапію. У дослідженні взяли участь 94 хворих на хронічний катаральний гінгівіт та генералізований пародонтит початкового - I ступеню розвитку на тлі хронічного токсичного гепатиту. У 46 хворих проводили базове лікування, а у 48 осіб, окрім базової терапії, включали у схему лікування антидисбіотичний засіб "Леквин", який призначали по 1 - 2 таблетці 2 - 3 рази на день після їжі, а також хворі щоденно здійснювали оральні аплікації "Леквин" гелем шляхом нанесення 0,52 мл (одноразове натискання дозатора) тонким шаром на ясна після їжі 2 - 3 рази на добу. Включення до комплексного лікування хворих антидисбіотичного засобу "Леквин" вірогідно покращує показники індексу гігієни, пародонтально-маргінально-альвеолярного індексу, та знижує індекс кровоточивості. Висновки: ефективність використання у лікуванні хворих на запальні захворювання пародонту на тлі хронічного токсичного гепатиту антидисбіотичного гепатопротектора підтверджується не лише зникненням клінічних симптомів захворювання, а й тривалістю стабільного лікувального ефекту (впродовж півроку).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122 + Р281.703 + Р413.510.116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Курочкін О. В. 
Музичний народний пласт в академічному бандурному виконанні сучасної України / О. В. Курочкін, А. О. Фурдичко // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Мистецтвознавство : наук. зб. - 2017. - Вип. 24. - С. 112-119. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено параметри і парадигму засвоєння народнопісенного надбання українців у творчості ансамблів бандуристів, виявляються тенденції його використання в академічному виконанні, динаміка еволюції музичного фольклору в сучасних умовах. Тенденція збереження народнопісенного надбання в репертуарах ансамблів бандуристів проявляється в усіх колективах. Виступи з популярними виконавцями та гуртами, виконання популярних естрадних пісень на народних інструментах, театралізація виступів стають звичною практикою. Виступи за кордоном сприяють популяризації українського музичного фольклору. Нові тенденції в репертуарах відкривають шляхи виходу з кризи і вказують на методику зберігання народного пласту в бандурному виконанні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697-73(4УКР)6-83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Федун І. Р. 
Вплив наркозалежності на патологію порожнини рота та особливості надання стоматологічної допомоги наркозалежним хворим (огляд літератури) / І. Р. Федун, А. І. Фурдичко, М. П. Ільчишин, А. Я. Бариляк, І. В. Ган, О. В. Возний // Запорож. мед. журн. - 2020. - 22, № 6. - С. 858-864. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Результаты изучения распространенности употребления наркотиков в 2018 - 2019 г. указывают, что ситуация ухудшилась, и распространенность наркомании в Украине имеет тенденцию к росту. Употребление наркотических веществ приводит к большому количеству негативных изменений в различных органах и системах организма (нефропатии, респираторные заболевания, цирроз печени, заболевания сердечно-сосудистой системы (инфекционный эндокардит), хирургическая патология (некротический фасциит), вирусные гепатиты, ВИЧ/СПИД, туберкулез), а также психическим и поведенческим нарушениям. Цель работы - на основе анализа научной литературы исследовать влияние наркотических веществ и образа жизни, который формируется при наркозависимости, на патологию полости рта и особенности оказания стоматологической помощи наркозависимым больным. Среди стоматологических заболеваний у наркозависимых больных наибольшую долю составляют кариозные и некариозные поражения твердых тканей зубов (ТТЗ). В современной научной литературе описаны исследования, указывающие, что кариозный процесс в ТТЗ зависимых больных развивается очень быстро, часто поражая кариес иммунные участки. У наркозависимых больных отмечают значительные изменения в составе ротовой жидкости, а именно дисбаланс макро- и микроэлементов, ферментной активности. Изменения содержания кальция в ротовой жидкости больных наркоманией ученые связывают и с высвобождением его из кристаллической решетки ТТЗ при развитии многочисленных кариозных полостей, и с нарушением его усвоения. Один из определяющих факторов возникновения заболеваний ТТЗ и других органов и тканей полости рта - чрезвычайно низкий уровень гигиены у наркозависимых. Исследование стоматологического статуса больных, употребляющих наркотические вещества более 5 лет один раз или дважды в день, указывает на широкое распространение кариозного процесса у них, высокий показатель индекса КПУ и низкий уровень гигиены, что подтверждают высокие значения индекса OHI-S. В научной литературе описаны возможные общие принципы оказания стоматологической помощи, представлены схемы лечения заболеваний пародонта унаркозависимых. Однако недостаточно информации, связанной с этапностью и особенностями лечения заболеваний ТТЗ у таких больных. Выводы: изучение негативного влияния наркотических веществ на стоматологический статус необходимо для проведения качественного лечения и профилактики стоматологических заболеваний зависимых больных. Оказание стоматологической помощи наркозависимым должно базироваться на определении оптимального времени и создании хорошей коммуникации и с самим пациентом, и членами его семьи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1 + Р661.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Курочкін О. В. 
Музичний народний пласт в академічному бандурному виконанні сучасної України / О. В. Курочкін, А. О. Фурдичко // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Мистецтвознавство : наук. зб. - 2017. - Вип. 24. - С. 112-119. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено параметри і парадигму засвоєння народнопісенного надбання українців у творчості ансамблів бандуристів, виявляються тенденції його використання в академічному виконанні, динаміка еволюції музичного фольклору в сучасних умовах. Тенденція збереження народнопісенного надбання в репертуарах ансамблів бандуристів проявляється в усіх колективах. Виступи з популярними виконавцями та гуртами, виконання популярних естрадних пісень на народних інструментах, театралізація виступів стають звичною практикою. Виступи за кордоном сприяють популяризації українського музичного фольклору. Нові тенденції в репертуарах відкривають шляхи виходу з кризи і вказують на методику зберігання народного пласту в бандурному виконанні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697-73(4УКР)6-68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Фурдичко А. О. 
Процеси фольклоризму в пісенно-музичному мистецтві України (кінець XX – початок XXI ст.) : автореф. дис. ... д-ра мистецтвознавства : 26.00.01 / А. О. Фурдичко; Київський національний університет культури і мистецтв. - Київ, 2019. - 32 c. - укp.

Вперше здійснено комплексне узагальнююче дослідження процесів фольклоризму в пісенно-музичному мистецтві України кінця ХХ – початку ХХІ ст. Виявлено параметри системи збереження етномузичного фольклору в Україні, проаналізовано розвиток кобзарського мистецтва в історичному та музикознавчому аспектах. Розглянуто жанрові й стильові особливості освоєння народнопісенного матеріалу музичними фольклорними колективами в контексті процесу зростання фольклорного руху в Україні, охарактеризовано фестивальний рух крізь призму використання народнопісенного пласту. Докладно проналізовано становлення поп-фольк гілки української естради та здобутки її основних виконавців, а також фактологічний масив української альтернативної музики (фольк-рок, фольк-джаз, дарк-фольк, готика-фольк, етно-хаос, фольк-ф’южн, фольк-панк), узагальнено процес освоєння фольклорного пласту на оперній сцені, в академічних хорових колективах, симфонічних оркестрах та шляхи й методи презентації музичного фольклору на радіо, ТБ, у мережі Інтернет, друкованих засобах масової інформації тощо. Визначено періодизацію і кульмінаційні хвилі фольклорного руху в Україні останніх десятиліть.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)0-4 + Щ313(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Фурдичко А. І. 
Клініко-експериментальне обґрунтування комплексного лікування та профілактики захворювань пародонту у хворих з гепатобіліарною патологією : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / А. І. Фурдичко; Національна академія медичних наук України, Державна установа "Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії Національної академії медичних наук України". - Одеса, 2019. - 36 c. - укp.

Зауважено, що при відтворенні експериментальної гепатобіліарної патології в тканинах пародонту розвиваються запальні та дистрофічно-запальні процеси, про що свідчать активація протеолізу, пероксидного окислення ліпідів в яснах та зниження мінералізуючої активності в кістковій тканині пародонту експериментальних тварин. У результаті експериментальних досліджень виявлено найбільш високу лікувально-профілактичну дію поліфункціонального засобу «Леквін», який володіє антиоксидантною, протизапальною, мембранопротекторною, антидисбіотичною та гепатопротекторною активністю, що дало підстави для його подальшого клінічного дослідження. Установлено, що в осіб з ураженням гепатобіліарного тракту, запальні захворювання пародонту протікають клінічно важче, ніж в осіб без вказаної патології. Особливо високі індексні показники були у хворих на хронічний токсичний гепатит та неалкогольний стеатогепатит. Клінічний перебіг запальних захворювань пародонту у пацієнтів із наявністю шкідливих звичок (тютюно- та наркозалежність) асоційований зі ступенем клініко-лабораторної активності ураження печінки. Клінічні, біохімічні та біофізичні дослідження виявили високу лікувальну ефективність поліфункціонального антидисбіотичного засобу при його використанні у комплексному лікуванні пацієнтів із запальними захворюваннями пародонту на тлі патології гепатобіліарної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського