Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Григоренко Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Надольний І. Ф. 
Філософія : Навч. посіб. для студ. і асп. гуманіт. спец. вищ. навч. закл. / І. Ф. Надольний, В. П. Андрущенко, І. В. Бойченко, В. П. Розумний, В. А. Буслинський, В. Ю. Вілков, Л. А. Григоренко, Н. М. Гончаренко. - К. : Вікар, 1999. - 624 c. - укp.

Проаналізовано світоглядну природу філософського знання, його відмінність від релігійного, наукового, художнього та інших форм знання. Розкрито зміст і суть світового й вітчизняного історико-філософського процесу, зокрема, висвітлено розвиток філософії стародавніх Індії, Китаю, Греції і Риму, середньовічної філософії та філософії епохи Відродження, Нового часу, західноєвропейської філософії XVII-XIX ст., а також розвиток філософської думки в Україні. Досліджено онтологічні та гносеологічні аспекти змісту філософського знання. Особливу увагу приділено проблемам творчості, практики, логіки і методології наукового пізнання. Розглянуто питання соціальної філософії та філософії історії, а також зроблено філософський аналіз суспільства, феномену особистості, основних сфер соціуму, цінностей у житті людини і суспільства та перспектив розвитку на магістральних шляхах сучасної цивілізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Григоренко Л. Є. 
Оцінка імунотоксичних ефектів за комбінованої пероральної дії пріоритетних забруднень водного середовища (експериментальні дослідження) : Автореф. дис... канд. біол. наук / Л. Є. Григоренко; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Установлено роль комбінованої дії нітриту, нітрату натрію та хлороформу у формуванні імунного статусу організму. В експерименті на білих щурах вивчено закономірності впливу цієї дії. За умов проведення експерименту хімічні сполуки потрапляли в організм тварин з питною водою. За результатами проведених досліджень виявлено особливості та характер комбінованої дії нітриту, нітрату натрію та хлороформу на імунну систему організму і встановлено їх імунопотенційний, а також імуносупресивний ефекти. Визначено залежність імунотоксичних проявів від дози та тривалості експозиції вивчених сполук. Проведено оцінку значущості для організму змін в імунній системі за комбінованої пероральної дії даних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Григоренко Л. В. 
Еколого-гігієнічна оцінка забруднення грунту кадмієм та свинцем в умовах техногенного навантаження на довкілля (на прикладі Дніпропетровської області) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Л. В. Григоренко; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Встановлено, що в індустріальних центрах Дніпропетровщини відбувається стійке забруднення грунту речовинами техногенного походження, які є характерними для металургійних і гірничо-видобувних галузей промисловості: важкими металами - кадмієм і свинцем. Визначено за загальносанітарним показником шкідливості мінімальну порогову концентрацію за грунтово-кліматичних умов. Розроблено провідні напрями профілактичних заходів із запобігання негативним наслідкам техногенного забруднення грунту кадмієм і свинцем: моніторинг стану забруднення чорнозему типового важкими металами кадмієм і свинцем установами санітарно-епідеміологічної служби. Розглянуто детоксикацію забруднених важкими металами грунтів із застосуванням неорганічних калійних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.136 + Р284.414 + Р284.412 + П032.518

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Григоренко Л. В. 
Адаптація студентів - першокурсників до самостійної роботи у вищій школі / Л. В. Григоренко // Педагогіка вищ. та серед. шк. : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 3. - С. 77-81. - укp.

Раскрыт принцип затруднения адаптации студентов-первокурсников к учебному процесу в высшей школе. Конкретизированы возможности самостоятельной работы на пути их устранения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.267

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Григоренко Л. В. 
Групова робота в дидактичній системі школи / Л. В. Григоренко, А. О. Кравцова // Педагогіка вищ. та серед. шк. : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 27. - С. 286-290. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено історію дослідження групової форми навчання. Визначено ознаки групової роботи, виокремлено переваги групового співробітництва учнів. Проаналізовано ставлення учнів до спільної діяльності. Охарактеризовано індивідуально-психологічні фактори, що можуть по-різному впливати на спільне розв'язання навчальних задач.

Освещена история исследования групповой формы обучения. Определены признаки групповой работы, выделены преимущества группового сотрудничества учащихся. Проанализировано отношение учащихся к совместной деятельности. Охарактеризованы индивидуально-психологические факторы, которые могут по-разному влиять на общее решение учебных задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Винарська О. І. 
Дослідження імунологічної реактивності організму за комбінованої пероральної дії нітриту, нітрату натрію та фенолу на рівні гігієнічних нормативів / О. І. Винарська, С. В. Лук'янчук, Н. О. Ніконова, Л. Є. Григоренко, Н. М. Дзюбенко, О. А. Скибіцька, Н. І. Зарченко // Довкілля та здоров'я. - 2005. - № 2. - С. 3-6. - Бібліогр.: с. 5-6 - укp.

Досліджено перорально комбінову дію нітриту, нітрату натрію та фенолу на імунну систему організму. Під час експерименту використано дози ксенобіотиків на рівні ГДК. Одержані результати дозволяють встановити, що внаслідок комбінованої дії нітриту, нітрату натрію і фенолу спостерігались порушення в клітинній ланці імунітету, зміни в системі неспецифічних факторів захисту організму, а також розвиток слабовираженої аутосенсибілізації. Імунотоксичні ефекти у тварин були більш виражені за дії трьохкомпонентної суміші ксенобіотиків, ніж у щурів, схильних до нітритно-нітратних навантажень.

Исследовано пероральное комбинированное действие нитрита, нитрата натрия и фенола на иммунную систему организма. В эксперименте использовались дозы исследуемых ксенобиотиков на уровне предельно-допустимых концентраций. Полученные результаты позволили установить, что вследствие комбинированного действия нитрита, нитрата натрия и фенола наблюдались нарушения в клеточном звене иммунитета, изменения в системе неспецифических факторов защиты организма, а также развитие слабовыраженной аутосенсибилизации. Иммунотоксические эффекты у животных были более выраженными при действии трехкомпонентной смеси данных ксенобиотиков, чем у крыс, подверженных только нитритно-нитратной нагрузке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Винарська О. І. 
Експериментальне вивчення змін в імунній системі за перорального надходження в організм нітриту, нітрату натрію та хлороформу / О. І. Винарська, Л. Є. Григоренко // Довкілля та здоров'я. - 2005. - № 3. - С. 11-15. - Бібліогр.: с. 15 - укp.

За результатами пероральної комбінованої дії нітриту, нітрату натрію та хлороформу на рівні 1,5 и 10 ГДК на імунну систему організму встановлено, що імунотоксична дія вивчених ксенобіотиків виявилась розвитком сенсибілізації, аутосенсибілізації, порушенням в клітинній та гуморальній ланці імунітету, неспецифічних факторів захисту організму. Вираженість ефектів залежить від дози, тривалості впливу та складу комбінації. За комбінованої дії нітриту, нітрату, нітрату натрію та хлороформу імунотоксичні ефекти більше виражені ніж у щурів, які зазнали тільки нітритно-нітратного навантаження в ідентичних дозах.

По результатам перорального комбинированного действия нитрита, нитрата натрия и хлороформа на уровне 1,5 и 10 ПДК на иммунную систему организма установлено, что иммунотоксическое действие изученых ксенобиотиков проявлялось развитием сенсибилизации, аутосенсибилизации, нарушениями в клеточном и гуморальном звеньях иммунитета, неспецифических факторов защиты организма. Выраженность эффектов зависела от дозы, длительности воздействия и состава комбинаций. При комбинированном действии нитрита, нитрата натрия и хлороформа иммунотоксические эффекты более выражены, чем у крыс, подвергшихся только нитритно-нитратной нагрузке в идентичных дозах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.12 + Р284.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Винарська О. І. 
Імунний статус тварин за умов гострого перорального комбінованого впливу хлороформу та фенолу / О. І. Винарська, С. В. Лук'янчук, Н. О. Ніконова, Л. Є. Григоренко, І. В. Кононко // Довкілля та здоров'я. - 2007. - № 2. - С. 11-14. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень гострої комбінованої дії хлороформу та фенолу на імунну систему. Виявлено, що за дії хлороформу та фенолу на рівні гігієнічних нормативів у тварин спостерігається розвиток сенсибілізації вже через місяць впливу. У разі збільшення доз досліджуваних хімічних сполук характер і спектр імунотоксичних ефектів розширяється. Встановлено дозозалежний ефект.

Приведены результаты экспериментальных исследований острого комбинированного действия хлороформа и фенола на иммунную систему. Выявлено, что при действии хлороформа и фенола на уровне гигиенических нормативов у животных наблюдается развитие сенсибилизации уже через месяц воздействия. При увеличении доз исследуемых химических соединений характер и спектр иммунотоксических эффектов расширяется. Установлен дозозависимый эффект.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.51 + Р419.451-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Винарська О. І. 
Оцінка стану імунної системи тварин за пероральної дії різних доз хлороформу / О. І. Винарська, Л. Є. Григоренко, Н. О. Ніконова, С. В. Лук'янчук, Ю. О. Франчук // Довкілля та здоров'я. - 2008. - № 3. - С. 8-11. - укp.

Висвітлено результати вивчення перорального впливу хлороформу на рівнях 1 предательнодопустимая концентрація (ПДК), 3 ПДК та 9 ПДК протягом 2-х міс на імунну систему лабораторних тварин у ході експерименту. Показано, що характер та вираженість імунотоксичних ефектів залежали від дози хімічної речовини. Вплив хлороформу на рівні чинного в Україні гігієнічного нормативу протягом 2-х міс не викликав змін гематологічних та імунологічних показників у досліджуваних щурів. Зі збільшенням дози хлороформу втричі спостерігалась активація неспецифічних факторів захисту організму. Підвищення дози до 9 ПДК викликало пригнічення фагоцитарної активності нейтрофілів, зрушення в гуморальній ланці імунітету, розвиток слабо вираженої аутосенсибілізації.

Даны результаты изучения перорального воздействия хлороформа на уровнях 1 ПДК, 3 ПДК и 9 ПДК в течение 2-х месяцев на иммунную систему лабораторных животных в условиях эксперимента. Показано, что характер и выраженность иммунотоксических эффектов зависели от дозы химического вещества. Влияние хлороформа на уровне действующего в Украине гигиенического норматива на протяжении 2-х месяцев не вызывало изменений гематологических и иммунологических показателей у опытных крыс. При увеличении дозы хлороформа в 3 раза наблюдалась активация неспецифических факторов защиты организма. Повышение дозы до 9 ПДК вызывало угнетение фагоцитарной активности нейтрофилов, сдвиги в гуморальном звене иммунитета, развитие слабо выраженной аутосенсибилизации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74-64 + Р121.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Григоренко Л. В. 
Динаміка показників стану здоров'я дитячого населення сільських районів Запорізької області / Л. В. Григоренко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 3. - С. 165-170. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення популяційного здоров'я серед дитячого населення сільських районів для профілактики несприятливого впливу чинників навколишнього середовища на здоров'я дітей і підлітків. Розглянуто середньо-багаторічні, інтенсивні та екстенсивні показники поширеності хвороб і захворюваності за 2008 - 2011 рр. за основними класами хвороб згідно МКХ-Х серед дитячого населення у дослідних районах (всього 550 показників). Детальний аналіз інтенсивних та екстенсивних показників поширеності хвороб і захворюваності серед дитячого населення віком (від 0 до 14 років) та (від 15 до 17 років) показав перевищення середньо-багаторічних показників I, IV, VI, IX, X, XI, XII, XIII класів хвороб згідно МКХ-Х з тенденцією до збільшення за період з 2008 до 2011 рр. у Кам'янсько-Дніпровському і Велико-Білозірському сільських районах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЗАП)026.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Григоренко Л. Є. 
Зміни імунного статусу як один з критеріїв адаптаційно-пристосовчих реакцій організму на дію чинників малої інтенсивності / Л. Є. Григоренко // Довкілля та здоров'я. - 2014. - № 2. - С. 4-6. - укp.

Наведено результати дослідження закономірностей прояву імунологічних ефектів за ізольованої та комбінованої дії фенолу і хлороформу на рівнях 1 ГДК. Показано, що за ізольованої дії фенолу і хлороформу на рівнях 1 ГДК у тварин розвиваються адаптаційні реакції, тоді як за комбінованого впливу відповідних концентрацій вивчених сполук відбувається порушення адаптаційно-компенсаторних процесів в організмі, що виявляється розвитком ауто- та сенсибілізації організму і зменшенням числа імунокомпетентних клітин.

Представлены результаты исследования закономерностей проявления иммунологических эффектов при изолированном и комбинированном воздействии фенола и хлороформа на уровнях 1 ПДК. Показано, что при изолированном воздействии фенола и хлороформа на уровнях 1 ПДК у животных развиваются адаптационные реакции, в то время как при комбинированном воздействии соответствующих концентраций изученных веществ происходит нарушение адаптационно-компенсаторных процессов в организме, которое проявляется развитием ауто- и сенсибилизации организма и снижением числа иммунокомпетентных клеток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51 + Е60*730*112.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Динаміка змін імунологічних показників за дії нітриту натрію з різними ксенобіотиками / О. І. Винарська, Ю. С. Спаська, Л. Е. Григоренко, Н. Б. Молдавська, М. О. Вархоляк // Довкілля та здоров'я. - 2013. - № 4. - С. 14-19. - укp.

Наведено дані порівняльного аналізу хронічних експериментів комбінованої дії нітриту натрію, нітрату натрію, фенолу, хлороформу і тетрацикліну на імунну систему організму тварин.

Представлены данные сравнительного анализа хронических экспериментов комбинированного действия нитрита натрия, нитрата натрия, фенола, хлороформа и тетрациклина на иммунную систему организма животных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.410

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Григоренко Л. В. 
Розповсюдженість еколого-залежних хвороб серед дитячого населення у сільських населених пунктах Дніпропетровської області / Л. В. Григоренко, О. А. Шевченко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 3. - С. 268-274. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Враховуючи, що медико-демографічні й економічні втрати асоційовані переважно з негативним впливом факторів довкілля досягли критичного рівня, необхідність вивчення розповсюдженості основних класів еколого-залежних хвороб серед дитячого населення - мешканців сільських населених пунктів - є актуальною і своєчасною медико - соціальною проблемою сьогодення. Мета роботи - вивчення рівнів розповсюдженості захворювань серед дитячого населення віком до 14-ти років, за окремими класами МКХ - Х хвороб у сільських населених пунктах Дніпропетровської області за 2007 - 2012 рр. Розглянуто середньобагаторічні, інтенсивні й екстенсивні показники розповсюдженості захворювань за 2007 - 2012 рр. за основними класами хвороб згідно МКХ-Х серед дитячого населення віком до 14-ти років і мешканців сільських населених пунктів області (всього 1380 показників). Детальний аналіз інтенсивних та екстенсивних показників розповсюдженості хвороб серед дитячого населення віком від 0 до 14-ти років показав перевищення середньобагаторічних рівнів (I, II, III, IV, VI, IX, XI, XII, XIII, XIV) класів хвороб згідно МКХ-Х з позитивними темпами приросту по деяким класам еколого-залежних хвороб за 2007 - 2012 рр. за окремими типами таксонів Дніпропетровської області, з найвищим значенням показників цих хвороб у 5 таксоні. Висновок: результати одержаних даних ретроспективних досліджень є підгрунтям для подальших наукових досліджень з виявлення причинно-наслідкового зв'язку внаслідок впливу чинників навколишнього середовища, у першу чергу водного фактора, на стан здоров'я дітей та підлітків, котрі мешкають у сільських районах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ДНІ)026.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Григоренко Л. В. 
Сольовий склад питної води з централізованих джерел водопостачання у деяких сільських таксонах Дніпропетровської області / Л. В. Григоренко, В. В. Зайцев, А. Ю. Кондратьєв // Мед. перспективи. - 2016. - 21, № 2. - С. 117-120. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5(4УКР-4ДНІ) + Н761.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Ендогенні нітрозаміни, їхні попередники, імунна система та канцерогенний ефект / О. І. Винарська, І. О. Черниченко, Ю. С. Спаська, Л. Є. Григоренко, Н. В. Баленко, Л. С. Соверткова // Довкілля та здоров'я. - 2014. - № 4. - С. 4-9. - укp.

Встановлено залежності "доза попередників - вміст ендогенних нітрозамінів" в органах експериментальних тварин. Виявлено дозо-часові закономірності прояву імунотоксичної дії ендогенних канцерогенів та їх попередників. Доведено канцерогенну небезпеку ендогенно синтезованих нітрозамінів, яка виявлялася розвитком пухлин залежно від дози попередників. Максимальна в досліді доза НН (20 мг/тв.) в комбінації з ТЦ (4 мг/тв.) привела до супресії Т- та В-ланок імунної системи, зменшення кількості природних кілерів, розвитку імунологічних реакцій I, III, IV типів вже на ранніх етапах утворення ендогенних НА, розвитку пухлин у 72,7 % тварин. За зменшення дози НН до 10 мг/тв. всі перераховані імунологічні ефекти розвилися тільки після 6 місяців експозиції та виявилися у 13,3 % тварин. Результати досліджень дозволили обгрунтувати перелік критеріально значущих імунологічних показників.

Установлены зависимости "доза предшественников - содержание эндогенных нитрозаминов" в органах экспериментальных животных. Выявлены дозо-временные закономерности проявления иммунотоксического действия эндогенных канцерогенов и их предшественников. Доказана канцерогенная опасность эндогенно синтезированных нитрозаминов, которая проявлялась развитием опухолей в зависимости от дозы предшественников. Максимальная в опыте доза НН (20мг/жив.) в комбинации с ТЦ (4 мг/жив.) привела к супрессии Т- и В-звеньев иммунной системы, уменьшению количества природных киллеров, развитию иммунологических реакций I, III, IV типов уже на ранних этапах образования эндогенных НА, развитию опухолей у 72,7 % животных. При уменьшении дозы НН до 10 мг/жив. все перечисленные иммунологические эффекты развились только после 6 месяцев экспозиции и проявились у 13,3 % животных. Результаты исследований позволили обосновать перечень критериально значимых иммунологических показателей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-12 + Р284.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Григоренко Л. В. 
Вплив хімічних показників якості питної води на захворюваність мешканців сільських таксонів Дніпропетровської області / Л. В. Григоренко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 110-113. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Суттєвий внесок у формування здоров'я населення вносять фактори довкілля. Тому, на підставі одержаних даних в результаті ретроспективного дослідження стану захворюваності дорослого населення сільських таксонів Дніпропетровської області, авторами зроблено спробу дослідження причинно-наслідкового зв'язку між вмістом деяких показників хімічного складу питної води з децентралізованих вододжерел і станом здоров'я сільських мешканців. Мета роботи - з'ясувати вплив хімічних показників якості питної води з децентралізованих джерел водопостачання на захворюваність дорослих мешканців в сільських таксонах Дніпропетровської області за 2008 - 2013 рр. Застосовано санітарно-хімічні методи дослідження показників якості питної води за 2008 - 2013 рр. (загалом 24 586 досліджень). Ретроспективне епідеміологічне дослідження показників захворюваності за I - XVII класами хвороб (всього 522 720 досліджень). Найбільш часто зустрічається кореляційний зв'язок між комбінованою дією сполук у питній воді: загальної жорсткості + Ca, жорсткістю + сухого залишку + хлоридів + сульфатів + Ca + Mg, pH + окиснюваністю, pH + нітратів + окиснюваністю, pH + нітратів, Ca + Mg + Fe із захворюваннями дорослих I - XVII класів хвороб. Висновок: встановлено наявність сильного кореляційного зв'язку між деякими показниками хімічного складу питної води з децентралізованих вододжерел і захворюваністю сільських мешканців 1 - 6 таксонів хворобами I - XVII класів за 2008 - 2013 рр., у зв'язку з погіршенням якості питної води у сільській місцевості та низьким показником забезпечення дорослих мешканців підземними джерелами водопостачання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5(4УКР-4ДНІ) + Р11(4УКР-4ДНІ)026

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Григоренко Л. В. 
Оцінка неканцерогенних ризиків внаслідок перорального надходження хімічних речовин з децентралізованих джерел водопостачання / Л. В. Григоренко, О. А. Шевченко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 113-117. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5(4УКР-4ДНІ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Шевченко О. А. 
Ефективність впровадження установок з доочищення питної води у сільських таксонах Дніпропетровської області / О. А. Шевченко, Л. В. Григоренко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 506-510. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Оскільки переважна більшість сільського населення споживає питну воду (ПВ) фізіологічно неадекватного сольового складу, в окремих регіонах України з кризовою екологічною ситуацією мають використовуватись установки (пристрої) питного водопостачання в першу чергу в сільській місцевості. Мета роботи - наукове обгрунтування заходів щодо необхідності використання доочищеної ПВ в сільських таксонах Дніпропетровської області. Проаналізовано показники якості ПВ в сільських таксонах Дніпропетровської області з централізованих (всього 38 260 досліджень) та децентралізованих джерел водопостачання (всього 24 586 досліджень) за 2008 - 2014 рр. У роботі було застосовано методи: санітарно-хімічні, фотоколориметричні, атомної абсорбційної спектрофотометрії. Встановлено, що у переважній більшості сільських таксонів Дніпропетровської області сільське населення споживає ПВ фізіологічно неадекватного сольового складу. ПВ з централізованих і децентралізованих джерел водопостачання в усіх сільських таксонах не відповідала вимогам ДСанПІНу 2.2.4-171-10 за сольовим складом за 2008 - 2014 рр. Висновок: визначено, що мешканці сільських таксонів Дніпропетровської області не мають доступу до якісної ПВ. У звіязку з погіршенням якості ПВ обгрунтовано необхідність термінового влаштування колективних установок з доочищення ПВ у першу чергу в населених пунктах Дніпропетровської області, сільське населення яких споживає ПВ фізіологічно неадекватного сольового складу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5(4УКР-4ДНІ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Григоренко Л. В. 
Актуальность проблемы доочищенной питьевой воды в условиях Криворожской зоны урбанизации / Л. В. Григоренко // Довкілля та здоров'я. - 2016. - № 3. - С. 19-25. - рус.

Проаналізовано проблему доочищеної питної води в одному з найбільших сільських таксонів Дніпровської області Криворізькому, населення якого використовує доочищену питну воду від двох місцевих фірм-виробників. Описано різні способи застосування сорбційного матеріалу у технології доочистки питної води, подано порівняльну характеристику різних видів завантаження побутових водоочисників.

Проанализирована проблема доочищенной питьевой воды в одном из крупнейших сельских таксонов Днепровской области Криворожском, население которого использует доочищенную питьевую воду от двух местных фирм-производителей. Описаны различные способы применения сорбционного материала в технологии доочистки питьевой воды, дана сравнительная характеристика различных видов загрузки бытовых водоочистителей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Григоренко Л. В. 
Еколого-гігієнічна оцінка впливу питної води з централізованих, децентралізованих джерел водопостачання та доочищеної питної води на здоров'я сільського населення Дніпропетровської області : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / Л. В. Григоренко; Національна академія медичних наук України, Інститут громадського здоров'я імені О. М. Марзєєва. - Київ, 2019. - 39 c. - укp.

На основі комплексних еколого-гігієнічних, соціологічних та епідеміологічних досліджень досліджено взаємозв'язки між показниками якості питної води та захворюваністю сільського населення, розраховано внески факторів у показник захворюваності сільського населення, розраховано коефіцієнти відносного ризику (RR) розвитку хронічних неінфекційних захворювань серед дітей, які споживали питну воду з децентралізованих систем водопостачання. Розроблено прогнозні моделі вірогідної розповсюдженості неінфекційних захворювань серед дитячого населення, у зв'язку з впливом хімічного складу питної води з децентралізованих систем, доведено ефективність доочистки водопровідної питної води, визначено рівні неканцерогенних ризиків, рекомендовано комплексну систему профілактичних заходів на національному та регіональному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5(4УКР-4ДОН‎)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442902 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського