Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (13)Автореферати дисертацій (142)Книжкові видання та компакт-диски (250)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ШКІДНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 767
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гопцій Т. І. 
Амарант: біологія, вирощування, перспективи використання, селекція / Т. І. Гопцій; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 1999. - 272 c. - Бібліогр.: 356 назв. - укp.

Висвітлено народногосподарське значення амаранту, історію культури, ботанічну характеристику, систематику, генетику. Визначено біологічні та фізіологічні особливості рослини, розглянуто хвороби і шкідники. Сформульовано наукові основи вирощування амаранту за умов Лівобережного Лісостепу України. Подано характеристику листостеблової маси і зерна амаранту, хімічний склад, а також охарактеризовано поживні властивості та перспективи їх використання. Доведено ефективність селекційної роботи з амарантом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 амарант

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коханець О. М. 
Боротьба з шкідниками суниці / О. М. Коханець // Садівництво. - 1998. - № 47. - С. 133-137. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Венгер В. М. 
Виділення штамів грибів і бактерій, збудників хвороб комах-шкідників хмелю для створення лабораторних зразків біопрепаратів / В. М. Венгер // Хмелярство. - 1999. - № 20. - С. 46-53. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

У результаті п'ятирічних досліджень виділено 7 штамів грибів із хворих особин шкідників і на їх основі виготовлено лабораторні зразки біопрепаратів, які використали у боротьбі з шкідниками на хмелю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.590.6,025

Шифр НБУВ: Ж66190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дудник М. О. 
Виноградарство : Підруч. для студ. вищ. аграр. закл. освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації / М. О. Дудник, М. М. Коваль, І. М. Козар, О. Д. Лянний, Е. І. Хреновськов. - К. : Урожай, 1999. - 287 c. - укp.

Розглянуто народногосподарське значення виноградарства, дано коротку історичну довідку про розвиток його в Україні, показано стан галузі та основні положення концепції розвитку на перспективу. Висвітлено питання біології та екології виноградної рослини, способи розмноження винограду, вирощування саджанців вищих селекційних категорій. Показано спеціалізацію природно-виноградарських районів України, наведено коротку характеристику сортименту винограду та шляхи його поліпшення. Стосовно до природних умов основних виноградарських регіонів України проаналізовано питання вибору ділянок та особливості закладання виноградників, системи ведення кущів, основні агротехнічні прийоми технології винограду: формування і обрізування кущів у поєднанні з операціями із зеленими частинами куща, система утримання грунту, удобрення, зрошення насаджень, захист рослин від хвороб і шкідників, раціональні способи збирання врожаю ягід. Окремо розглянуто особливості агротехніки столового винограду, а також методи визначення сорту, шляхи поліпшення існуючого сортименту та принципи районування і спеціалізації виноградарства України. Наведено практичні поради з деяких організаційно-економічних і агротехнічних питань культури винограду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кір'ян М. В. 
Генетичні ресурси польових культур України та їх використання у виробництві продукції рослинництва / М. В. Кір'ян, В. В. Колотілов // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 1. - С. 41-43. - укp.

Висвітлено результати досліджень з формування Національного генетичного банку рослин України. Наведено матеріали з інтродукції, вивчення, збереження та забезпечення селекційних установ України, країн СНД та інших країн цінним вихідним матеріалом, який характеризується високою продуктивністю, швидкостиглістю, стійкістю до хвороб і шкідників, несприятливих факторів середовища, а також якістю, пристосованістю до механізованого збирання та іншими ознаками. Показано зв'язок науки з виробництвом та його вплив на економіку станції. Зазначено, що наявність потужного сортового потенціалу в насінницьких посівах та його своєчасна заміна є одними із головних інгредієнтів високорентабельного господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-31(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Зінченко Б. С. 
Деякі господарські, біологічні та екологічні особливості розведення бджолиних роду осмія (Hymenoptera, Megachilidae) / Б. С. Зінченко, В. М. Гукало // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 4. - С. 57-58. - укp.

Викладено багаторічні результати штучного промислового розведення осмій, які свідчать, що для цього прцесу необхідні сприятливі гідротермічні умови, наявність кормової бази, відповідні параметри гніздових каналів, нанесення орієнтирів на лицьову сторону вуликів, ефективні заходи боротьби зі шкідниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: П694,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Піщаленко М. А. 
Динаміка чисельності озимої совки у зв'язку з сонячною активністю та часом відновлення весняної вегетації озимої пшениці / М. А. Піщаленко, С. В. Писаренко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 1. - С. 94-96. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз багаторічних даних масового розмноження озимої совки Agrotis segetum Schiff. у Полтавській області за останні 110 років. З урахуванням часу відновлення весняної вегетації рослини (ЧВВВ), що зимують та показників різких змін сонячної активності (СА), доведена можливість використання показників різких змін СА у прогнозуванні ЧВВВ і масових розмножень комах-шкідників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.121.03

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шабранський А. С. 
Довідник з хмелярства / А. С. Шабранський, В. М. Шуляр, М. Г. Ковтун, В. М. Венгер, Р. І. Рудик; Ін-т сіл. госп-ва Полісся УААН. - Житомир : Полісся, 2000. - 118 c. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Висвітлено питання технології вирощування хмелю та післязбиральної обробки шишок, селекції, розсадництва. Особливу увагу приділено проблемапм захисту хмелю від шкідників, хвороб і бур'янів, механізації трудомістких процесів, живленню рослин. Подано детальну характеристику сортів хмелю вітчизняної селекції, терміни та визначення в хмелярстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П259 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шестопал З. А. 
Довідник з інтегрованого захисту плодово-ягідних культур від шкідників і хвороб / З. А. Шестопал, Д. Г. Файфер, Г. С. Шестопал, О. П. Чоловська, І. М. Долиннний. - Л. : ВАТ "Бібльос", 1999. - 240 c. - укp.

Наведено матеріали розвитку основних шкідників і хвороб плодових та ягідних насаджень, їх біологію та методи боротьби з ними. На основі найновіших наукових досягнень викладено основи інтегрованої системи захисту насаджень, що включає раціональне поєднання агротехнічних, хімічних, біологічних та імунологічних заходів захисту. Значну увагу приділено нормативам та строкам застосування новітніх, дозволених препаратів, а також заходам безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.5 я22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бублик Л. І. 
Довідник із захисту рослин / Л. І. Бублик, Г. І. Васечко, В. П. Васильєв, Д. Г. Войтюк, В. Я. Горбач; ред.: М. П. Лісовий; Ін-т захисту рослин УААН. - К. : Урожай, 1999. - 743 c. - укp.

Висвітлено основні відомості про шкідників і хвороби сільськогосподарських рослин та бур'янів. На основі найновіших наукових досягнень викладено принципи інтегрованої системи захисту рослин, агротехнічні, хімічні, імунологічні та біологічні заходи боротьби зі шкідливими організмами, системи захисту польових, овочевих, плодово-ягідних культур та картоплі. Окремо наведено особливості організації захисту рослин на присадибних ділянках, у колективних садах і на городах. Дано характеристики сучасних, у тому числі новітніх, дозволених пестицидів, рекомендовано нормативи та строки застосування кожного препарату, засоби механізації, а також заходи безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П4 я22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Філик Р. А. 
Дослідження безхребетних в природному заповіднику "Розточчя" / Р. А. Філик, В. Б. Різун // Наук. вісн. Дослідж., охорона та збагачення біорізноманіття / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.9. - С. 268-273. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обгрунтовуються стратегічні завдання та методологічні підходи вирішення проблем дослідження безхребетних у заповідних екосистемах. Методика грунтових пасток рекомендується як найбільш практична для широкого впровадження в наукову роботу заповідних установ, а також для моніторингу розвитку потенційних шкідників лісу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621*88е

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Утеуш Ю. А. 
Екологія нових кормових інтродуцентів в умовах Лісостепу України / Ю. А. Утеуш; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.Гришка. - К., 1998. - 318 c. - Бібліогр.: 277 назв. - укp.

Викладено екологію нових кормових інтродуцентів в Лісостепу України, показано походження, біологічні властивості, вплив зовнішніх факторів на нові кормові інтродуценти, а також їх відношення до оточуючого середовища, поширення, кормові якості, перспективи використання, вміст і винос поживних речовин, стійкість до шкідників і хвороб. Шляхом розрахунків показано рівень продуктивності малопоширених інтродуцентів в порівнянні з традиційними кормовими видами. Розроблена система біоекологічних заходів зниження дефіциту білка з участю кормових інтродуцентів. Доведена можливість подовження і підвищення коефіцієнта корисної дії (ККД) фотосинтезу за рахунок видів флори з коротким періодом вегетації та високопродуктивних багаторічників в конкретних екологічних умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П22-39(4УКР),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

В'юненко О. Б. 
Економіко-математична модель календарного планування захисту рослин / О. Б. В'юненко, I. А. Мачуський, Т. В. Токарева // Вісн. Сум. держ. ун-ту. - 1998. - № 1. - С. 148-152. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Побудована економіко-математична модель календарного планування захисту рослин від шкідників в сільськогосподарському виробництві агропромислового комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Захист рослин. - К., 1998 - (Наук. вісн. Нац. аграр. ун-ту; N7). - рус.

Досліджуються різноманітні питання в галузі захисту рослин. Проведено вивчення видового механізму розвитку збудників хвороб, шкідників і бур'янів, а також їх впливу на культурні рослини. Аналізується динаміка чисельності шкідливих організмів і роль природних ворогів у цьому процесі. Висвітлюються результати вивчення ролі стійких сортів в обмеженні шкодочинності збудників хвороб та чисельності шкідників. Розглядаються питання ефективності хімічних і біологічних інсектицидних засобів та технології їх застосування з метою отримання екологічно чистої продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ткачов В. М. 
Захист яблуні від шкідливих організмів з максимальним застосуванням біологічних агентів / В. М. Ткачов, В. П. Лошицький // Садівництво. - 1998. - № 47. - С. 116-121. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Вивчено можливість обмеження обсягу застосування хімічних засобів і часткового збереження корисної природної фауни в насадженнях яблуні. Головний напрям зниження пестицидного навантаження - використання мікробіологічних препаратів проти листогризучих лускокрилих шкідників та яблуневої плодожерки, застосування регуляторів росту і розвитку комах - інсегару й матчу, впровадження імунних проти парші сортів і гібридних форм, виключення обприскувань проти різних шкідників після цвітіння в травні й проти яблуневої плодожерки першого покоління в червні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.551

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Збірник наукових праць / ред.: А. О. Красноштан; Уман. с.-г. акад. - Умань, 1998. - 288 c. - укp.

Розглядаються питання виробництва польових, кормових і технічних культур. Простежується ефективність добрив залежно від розміщення цукрових буряків у сівозміні, висвітлюється комбінаційна здатність ліній кукурудзи і залежність її оцінки від умов зовнішнього середовища. Показано особливості насіннєвої репродукції водних макрофітів та шляхи її підвищення, пропонується створення генетично різнорідних посівів озимої пшениці як один із заходів обмеження поширення вірозів і мікоплазмозів. Значну увагу приділено проблемам плодівництва, овочівництва, зберігання і переробки продукції плодоовочівництва, захисту багаторічних насаджень від шкідників і хвороб тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1 я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Рябченко Н. А. 
Индуцированный иммунитет / Н. А. Рябченко, Е. В. Домашнева, В. Ф. Самерсов, А. И. Лошак. - Д. : Пороги, 1998. - 211 c. - Библиогр.: 56 назв. - рус.

Викладено біологічні аспекти індукованого імунітету польових культур до шкідників. Висвітлено морфогенетичні та біохімічні закономірності впливу агротехнічних прийомів і різних пестицидів на ступінь вираження індукованого імунітету, як ерготропний імунітет та імунодефіцит. Досліджено генетичну природу індукованого імунітету.


Індекс рубрикатора НБУВ: П46-3,021 + П491.120.6,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Рубан М. Б. 
Интегрированная защита семенной люцерны в Украине / М. Б. Рубан. - К. : Урожай, 1999. - 147 c. - Библиогр.: 182 назв. - рус.

Викладено матеріали з вивчення динаміки чисельності популяцій шкідливих і корисних комах насінної люцерни, визначено видовий склад шкідників та їх ентомофагів, розкрито особливості біології й екології основних представників. Висвітлено розроблену автором агробіоценотичну систему захисту люцерни від шкідників, яка є основою сучасної технології вирощування цієї культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.232.06(4УКР),021

Шифр НБУВ: ВА593411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Теслюк П. С. 
Картопля на вашому городі / П. С. Теслюк, М. Я. Молоцький. - Біла Церква : БДАУ, 2000. - 154 c. - укp.

Наведено відомості про нові сорти картоплі, всі прийоми з її вирощування, удобрення, захисту від шкідників, зберігання та використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1,11(4УКР) я9

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Картоплярство : Міжвід. темат. наук. зб. Вип. 28 / УААН. - К. : Довіра, 1998. - 117 с. - рус.

Викладено результати досліджень щодо створення вихідного матеріалу картоплі. Йдеться про вирощування оздоровленого насіннєвого матеріалу картоплі, селекцію на стійкість проти хвороб і шкідників. Наведені матеріали з характеристики та особливостей вирощування нових сортів картоплі, занесених до Реєстру сортів рослин України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж 62319 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського