Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=П222.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гопцій Т. І. 
Амарант: біологія, вирощування, перспективи використання, селекція / Т. І. Гопцій; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 1999. - 272 c. - Бібліогр.: 356 назв. - укp.

Висвітлено народногосподарське значення амаранту, історію культури, ботанічну характеристику, систематику, генетику. Визначено біологічні та фізіологічні особливості рослини, розглянуто хвороби і шкідники. Сформульовано наукові основи вирощування амаранту за умов Лівобережного Лісостепу України. Подано характеристику листостеблової маси і зерна амаранту, хімічний склад, а також охарактеризовано поживні властивості та перспективи їх використання. Доведено ефективність селекційної роботи з амарантом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 амарант

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Роїк М. В. 
Буряки / М. В. Роїк. - К. : XXI вік: РІА "Труд-Київ", 2001. - 320 c. - укp.

Розкрито біологічні особливості цукрових, кормових і столових буряків, сутність української інтенсивної технології вирощування цукрових і кормових буряків, що дозволяє максимально реалізувати потенційні можливості культури. Наведено необхідні матеріали з питань сучасного буряківництва, ілюстрації головних ланок інтенсивних технологій, їх економічне обгрунтування та рекомендації для запровадження у виробництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4 + П241.32-4 + П222.92-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бреус И. П. 
Особенности восстановления и накопления нитратов в растениях амаранта / И. П. Бреус, И. А. Чернов, А. А. Авдеева // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 2. - С. 140-145. - Библиогр.: 18 назв. - рус.


Ключ. слова: Amaranthus cruentus L., нитраты, нитратредуктаза, азотное питание
Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Жизневская Г. Я. 
Пероксидаза и каталаза в корневых клубеньках кормовых бобов при эффективном и неэффективном симбиозе с ризобиями / Г. Я. Жизневская, Г. Н. Троицкая, Л. И. Бороденко, С. Ф. Измайлов // Физиология и биохимия культур. растений . - 2001. - 33, № 4. - С. 285-290. - Библиогр.: 22 назв. - рус.


Ключ. слова: кормовые бобы Vicia faba L., клубеньковые бактерии, корневые клубеньки, каталаза, леггемоглобин, пероксидаза
Індекс рубрикатора НБУВ: П058.13 + П222.9-273.162.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Дубровна О. В. 
Спектр аберацій хромосом у клітинних популяціях калюсних культур кормових буряків при відборі на стійкість до токсину збудника бактеріозу / О. В. Дубровна // Физиология и биохимия культур. растений. - 2003. - 35, № 3. - С. 241-247. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено типи та частоту структурних перебудов хромосом у клітинних популяціях калюсних культур кормових буряків у процесі добору на стійкість до токсину збудника бактеріальної плямистості. Показано схожий тип розвитку калюсних ліній за рівнем і спектром хромосомних аберацій.


Ключ. слова: кормові буряки (Beta vulgaris L.), калюсні культури, клітинна селекція, цитологічний аналіз
Індекс рубрикатора НБУВ: П222.92-317.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кудина Г. А. 
Внутривидовая изменчивость IBLeucanthemum maximumD (Ramond.) DC. в интродукционной популяции / Г. А. Кудина // Пром. ботаника. - 2007. - Вып. 7. - С. 184-189. - Библиогр.: 4 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.22*446.2 + П222.9-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71365 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Гопцій Т. І. 
Агроекологічні й агротехнічні основи введення амаранту в культуру в Лівобережному Лісостепу України : Автореф. дис... д-ра с.-г. наук : 06.01.09 / Т. І. Гопцій; Ін-т цукр. буряків УААН. - К., 2004. - 38 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та практично доведено необхідність введення амаранту в культуру Лівобережного Лісостепу України, а також розроблено основні елементи технології його вирощування. З метою виділення найбільш перспективних видів для вирощування в Лівобережному Лісостепу України вивчено 19 видів амаранту, одержаних у різних ботанічних садах та ВІР. На підставі аналізу впливу кліматичних умов зони на ріст, розвиток та продуктивність рослин, вивчення біологічних особливостей видів, їх адаптивного потенціалу, напрямку використання виявлено три види амаранту: A. cruentus - для вирощування на кормові цілі, A. hybridus і A. hypochondriacus - універсального використання кормового та насіннєвого спрямування. Доведено можливість селекційного поліпшення амаранту шляхом застосування методів добору, внутрішньо- та міжвидової гібридизації. Теоретично обгрунтовано схему селекційного процесу, базуючись на використанні періодичного добору з проведенням оцінки потомства, практичну значимість якої доведено створенням семи сортів амаранту різних напрямків використання, занесених до Державного реєстру сортів рослин України. На підставі результатів вивчення впливу окремих елементів технології вирощування на рівень реалізації продуктивного потенціалу видів, перспективних для умов Лівобережного Лісостепу України, розроблено технологічну схему вирощування з урахуванням фенологічних фаз розвитку рослин. Визначено перспективні напрямки використання зеленої маси та насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 амарант

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Саплєва Л. О. 
Порівняльна оцінка продуктивності амаранту і розробка елементів технології його вирощування при зрошенні в Криму : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Л. О. Саплєва; УААН. Ін-т ефіроолій. і лікар. рослин. - Сімф., 2000. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено порівняльній оцінці традиційних і нових пізніх ярих кормових культур, розробці основних елементів технології вирощування найбільш перспективної з них - амаранту волотистого. Вперше в Криму за умов зрошення оптимізовано строки й спосіб сівби, норму висіву ранньостиглого гібридного сорту Атлант і середньостиглого гібридного сорту Стерх, глибину загортання насіння залежно від маси 1000 насінин, систему удобрення, строки і висоту скошування. Визначено склад і спосіб сівби сумішей амаранту з кукурудзою, сорго-суданковим гібридом і гібридами сорго.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 амарант

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мартенюк Г. М. 
Продуктивність і кормова цінність вико-вівсяної сумішки та кормових буряків залежно від добрив в умовах центрального Полісся : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / Г. М. Мартенюк; Вінниц. держ. аграр. ун-т. - Вінниця, 2002. - 20 c. - укp.

Встановлено рівні нагромадження нітратів і важких металів в урожаї вико-вівсяної сумішки, кормових буряків і кормах, виготовлених з них, залежно від удобрення, фази росту та розвитку рослин. Висвітлено результати дослідних даних з вивчення динаміки перетравності сухої речовини зеленої маси, силосу та сіна вико-вівсяної сумішки, гички та силосу з гички кормових буряків у рубці великої рогатої худоби залежно від удобрення та фази росту та розвитку рослин. Проведено біоенергетичну та економічну оцінку вирощування вико-вівсяної сумішки та кормових буряків. На підставі результатів проведених досліджень надано агроекологічне та зоотехнічне обгрунтування оптимальних строків збирання кормових культур за умов їх вирощування з застосуванням органічного та органо-мінерального удобрення з метою одержання високоякісних і екологічно чистих кормів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.92-47(4УКР) + П223-458-47(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Андрущенко О. Л. 
Морфолого-біологічні особливості видів роду IBAmaranthusD L. у зв'язку з інтродукцією в Лісостепу України : автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О. Л. Андрущенко; НАН України; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. - К., 2009. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 амарант + Е522.924.1 Ама*60

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бурлака В. А. 
Еколого-біологічні особливості та господарська цінність малопоширених рослин : навч. посіб. / В. А. Бурлака, Д. А. Засекін, О. І. Скоромна, М. М. Кривий, В. Ю. Арешонков, Р. А. Чудак, А. П. Вискушенко, М. В. Чорний, Н. В. Павлюк, О. О. Орлов, С. П. Вербельчук; ред.: В. А. Бурлака. - 2-ге вид., переробл. і доповн. - Житомир : Полісся, 2012. - 99 c. - Бібліогр.: с. 98-99. - укp.

Розглянуто технології вирощування, умови зберігання та раціонального використання малопоширених культур у годівлі тварин і птиці. Акцентовано увагу на кормовій цінності зеленої маси, технології приготування різних видів кормів і методах їх згодовування в раціонах тварин, птиці. Узагальнено результати наукових досліджень і передовий досвід кращих господарств у вирощуванні та використанні для організації повноцінної годівлі тварин таких культур, як кропива двудомна, топінамбур, маралів корінь, козлятник східний та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА753369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Железнов А. В. 
Эффекты инбридинга и гетерозиса у амаранта (IBAmaranthusD L.) и пути их возможного использования при интродукции / А. В. Железнов, Л. П. Солоненко, Н. Б. Железнова, Н. В. Бурмакина // Інтродукція рослин. - 2008. - № 3. - С. 3-8. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Отмечено, что одним из методов успешной интродукции и селекции амаранта - ценной кормовой, пищевой и декоративной культуры - является создание сложных гибридных популяций на основе генетически однородных линий. Коллекция таких линий получена в Институте цитологии и генетики Сибирского отделения РАН (около 800 линий 4 - 6-го поколения). В семенах амаранта определено содержание общего белка, масла, лизина. Изучен ряд морфологических и хозяйственно-ценных признаков. Комбинационная способность линий оценена по величине гетерозиса. Создание синтетических популяций на основе самоопыляемых линий с высокой общей комбинационной способностью является одним из путей дальнейшего улучшения этой культуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.924.1Ama*44 + П222.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Губанова Н. Я. 
Клеточная селекция кормовой свеклы на устойчивость к нескольким стрессовым факторам / Н. Я. Губанова, О. В. Дубровная, Т. В. Чугункова // Біополімери і клітина. - 2002. - 18, № 3. - С. 227-231. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Досліджено реакцію на хлоридне та сульфатне засолення калусних ліній кормового буряка, які мають перехресну стійкість до токсину збудника бактеріозу та низьких температур. Відібрано клітинні лінії, стійкі до трьох стресових факторів - токсину збудника бактеріозу, низьких температур, а також одного із типів засолення - сульфатного або хлоридного. З них одержано рослини-регенеранти та проведено їх цитогенетичний аналіз.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.92-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лиманська С. В. 
Поліморфізм морфологічних ознак, ізоферментних і молекулярно-генетичних маркерів у зернових видів амаранта (Amaranthus L.) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / С. В. Лиманська; НАН України, Ін-т фізіології рослин і генетики. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Проведено оцінювання генетичного різноманіття п'яти зернових видів амаранта за морфологічною мінливістю, поліморфізмом ізоферментів і ДНК. Встановлено значний рівень мінливості зразків амаранта за морфологічними, господарськими та молекулярно-генетичними ознаками на міжвидовому, внутрішньовидовому та внутрішньопопуляційному рівнях. Відзначено найбільший внесок морфологічної мінливості та поліморфізму ДНК, виявленого з використанням ISSR-маркерів, у загальний рівень генетичної мінливості досліджуваних видів амаранта. Встановлено низький рівень поліморфізму ізоферментів амаранта, що є особливістю зернових видів і роду \i Amaranthus \i0 L. в цілому. За допомогою RAPD і ISSR-маркерів ідентифіковано 13 унікальних і 30 мономорфних локусів, які можуть бути використані як родо- та видоспецифічні маркери та маркери певних зразків у генетико-селекційних дослідженнях амаранта. Встановлено генетичну спорідненість зернових видів амаранта, підтверджено монофілетичну гіпотезу їх походження. З використанням різних типів маркерів доведено, що \i A. mantegazzianus \i0 Passer є підвидом виду \i A. caudatus \i0 L. Показано різну диференційну здатність досліджуваних маркерних систем. ISSR-маркери відзначено як найбільш інформативні для генетико-селекційних досліджень амаранта. Представлену колекцію амаранта оцінено як перспективний матеріал для селекції сортів різних напрямів використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 амарант

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лиманська С. В. 
Диференціація колекції зернових видів амаранту за морфологічними, біохімічними і молекулярно-генетичними ознаками / С. В. Лиманська // Вісн. Харк. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2013. - Вип. 2. - С. 58-66. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Проведено аналіз генетичної дивергенції колекції п'яти видів амаранту за різними типами маркерів. Відзначено генетичну близькість зернових видів амаранту. Значення генетичних відстаней варіювало в межах 0,0362 - 1,0504 за морфологічними ознаками, 0,0011 - 0,0276 за ізоферментами, від 0,0009 до 0,0141 за RAPD локусами і в межах 0,0018 - 0,0113 за ISSR-маркерами. Проведено кластерний аналіз, який дозволив розподілити колекційні зразки амаранту в 2 - 3 кластери, залежно від типу маркерної системи. Основним фактором групування була видова належність. Підтверджено монофілетичну гіпотезу походження зернових видів амаранту. З використанням чотирьох типів маркерів побудовано чотири філогенетичні дерева. За результатами порівняння їх топології відзначено недостатню диференційну здатність ізоферментів і високу інформативність ISSR-маркерів. Аналіз консенсусного дерева філогенетичних взаємовідносин дозволив встановити значний вплив морфологічної і ISSR-ДНК мінливості на загальний рівень поліморфізму генотипів амаранту та ступінь їх генетичної дивергенції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Фомічов А. М. 
Підвищення урожайності насіння кормових буряків / А. М. Фомічов, Б. Н. Мотрук, Ю. М. Ярош, Є. І. Бойко // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 3. - С. 17-20. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу строків сівби та густоти насадження маточників кормових буряків сортів Екендорфський жовтий і Центаур, строків садіння та маси маточних коренеплодів, строків збирання буряків для насіння на врожайність і посівні якості насіння, що дозволило оптимізувати систему агротехнічних і насінницьких прийомів для Лісостепу України, за якої забезпечується рівень урожайності насіння 2 - 2,9 т/га з високими посівними якостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.92-374(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Битов В. П. 
Редька олійна в кормовому раціоні / В. П. Битов // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 5. - С. 35-36. - укp.

Узагальнено досвід використання редьки олійної у сільськогосподарських підприємствах Волині як цінної кормової культури, необхідної для формування кормового балансу за умов західної частини Полісся України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мотрук І. Н. 
Урожай та якість насіння буряків кормових залежно від строків і способів посадки насінників / І. Н. Мотрук // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 3. - С. 31-33. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено дані щодо ефективності застосування машинного способу посадки кормових буряків на насіння. Проаналізовано вплив строків посадки рослин на урожай та якість насіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.92-476

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мотрук І. Н. 
Коренеїд маточних кормових буряків / І. Н. Мотрук // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 1. - С. 36-37. - укp.

Наведено результати досліджень стійкості сортів кормових буряків проти хвороб за умов західних областей України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.92-3 + П491.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Мотрук І. Н. 
Агроекологічні причини різноякісності маточних коренеплодів / І. Н. Мотрук // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 5. - С. 67-68. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати дослідження впливу погодних умов західного регіону України на показники зростання та коефіцієнт виходу маточних коренеплодів.

Приведены результаты исследования влияния погодных условий западного региона Украины на показатели роста и коэффициент выхода маточных корнеплодов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.92-280.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського