Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Автореферати дисертацій (321)Книжкові видання та компакт-диски (183)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕАГЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1872
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Барановська О. Е. 
Алкілювання метанолу ізобутиленом / О. Е. Барановська // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 2. - С. 19-23. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розроблено практичний підхід до питання одержання метил-трет-бутилового ефіру, екологічно чистого високооктанового компонента для автомобільних бензинів взаємодією ізобутилену та метанолу в присутності катіонообмінних смол як каталізаторів процесу. Досліджено алкілювання метанолу ізобутиленом на проточній установці, вивчено вплив природи вживаного катіоніту, температури здійснення реакції, об'ємної швидкості на конверсію реагентів та селективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л611.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мазуркевич Я. С. 
Аналітична хімія. Якісний аналіз : Навч. посіб. / Я. С. Мазуркевич, І. М. Кобаса; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 1999. - 106 c. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Висвітлюються окремі розділи аналітичної хімії, деякі питання загальної та фізичної хімії щодо використання їх у хімічному аналізі. Аналізуються властивості слабких електролітів у розчині, гідроліз солей, буферні системи. Описано вплив концентрації одноіменного іона на розчинність електроліту, сторонніх електролітів на розчинність осаду тощо. Розглядаються характерні реакції та систематичний хід аналізу катіонів та аніонів, умови їх осадження та механізм дії групових реагентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г441 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Созонтов В. Г. 
Взаємодія нітрату кальцію та фтороводню у водних розчинах азотної кислоти / В. Г. Созонтов // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 6. - С. 25-28. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Вивчено вплив вихідного співвідношення реагентів та концентрації води в системі на ступінь добування фтороводню з метою створення високоефективного технологічного процесу утилізації некондиційних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту, які містять інгібуючі домішки. Доведено, що швидкість добування фтороводню прямо пропорційна концентрації азотної кислоти та вихідному співвідношенню реагентів і обернено пропорційна вмісту ортофосфорної кислоти. Визначено оптимальні параметри процесу. На основі експериментальних даних одержано математичні залежності.


Ключ. слова: утилізація, азотна кислота, оксиди азоту, фтороводень
Індекс рубрикатора НБУВ: Л224.09

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гомеля М. Д. 
Вивчення ефективності коагулянтів та флокулянтів у процесах пом'якшення води / М. Д. Гомеля, Т. О. Шаблій // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 6. - С. 60-64. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо зниження твердості, колірності та мутності природної води за умов використання основних реагентів з коагулянтами та флокулянтами. Виявлено, що алюмінат натрію сприяє глибокому пом'якшенню води, проте не забезпечує значного зниження її колірності та мутності. Флокулянти ПЕI та ВПК-402 в лужному середовищі забезпечують меншу ефективність освітлення води у порівнянні з нейтральним. Вперше застосовано як коагулянт Mg(OH)Cl, який забезпечує високу ефективність очистки природної води за високих значеннь pH середовища.


Ключ. слова: коагулянти, флокулянти, пом'якшення води
Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Карасевский А. И. 
Влияние кулоновского поля реагентов на неадиабатический перенос электрона в полярной среде / А. И. Карасевский, В. В. Любашенко // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 1-2. - С. 84-87. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто неадіабатичний перенос електрона між донором і акцептором у полярному середовищі. Показано, що внаслідок інерційності поляризації середовища в перший момент після переходу на акцептор валентний електрон відносно слабко зв'язаний з акцепторним центром і опиняється в сильному кулонівському полі іонізованого донора, що призводить до значної поляризації, а в деяких випадках і до нестійкості локалізованого акцепторного стану електрона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кудокоцева Е. В. 
Влияние модификаторов на структурный спектр белков цитоскелета эритроцитов человека / Е. В. Кудокоцева, В. В. Рамазанов, Л. Н. Тимченко, А. Ю. Семенченко, Ю. В. Щегленко, В. А. Бондаренко // Пробл. криобиологии. - 1998. - № 4. - С. 22-25. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

За допомогою методу електрофорезу вивчався вплив модифікаторів білка полоси 3 (IAA, N-EMI, ПХМБ) та білка полоси 4.1 (гемін) на структурний спектр білків цитоскелету еритроцитів. Дія сульфгідрильних реагентів, на відміну від геміну, посилює асоціацію компонентів цитоскелету з мембраною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.3*011,025 + Е70*732.241*72,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сигарев Е. Н. 
Влияние параметров внепечной обработки чугуна на кинетику десульфурации / Е. Н. Сигарев // Систем. технології. - Д., 2001. - 2 [cпец. вип.]. - С. 158-161. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Виконано розрахунки щодо визначення впливу витрати газу-носія на глибину проникнення струменю парів реагенту, інтенсивність перемішування ванни під час рафінування чавуну магнієм.


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.050.6

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Палейчук В. С. 
Влияние химической обработки на перераспределение форм связи влаги с материалом / В. С. Палейчук, В. А. Крупа, С. Н. Астратов, В. В. Ткач, Н. Е. Ковалева // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 5. - С. 27-30. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Вивчено вплив компоненту відходів целюлозно-паперової промисловості - водоемульсійного каніфольного клею - на перерозподіл форм зв'язку вологи з керамічною масою, змін її формувальних і сушильних властивостей. З використанням методу диференціальних термопар, визначено диференціальні водоутримуючі властивості керамічної маси відносно різних форм зв'язку вологи з матеріалом. Показано, що обробка цим клеєм сприяє зменшенню енергії зв'язку вологи з матеріалом в області середніх і мікропор зі збільшенням масовмісту в області гелевих пор діаметром 0,003 мкм, що відповідають адсорбованій воді полішарів. Розраховано енергію зв'язку вологи з матеріалом на різних етапах процесу сушки відносно діапазону концентрацій дослідженого хімічного реагенту.


Ключ. слова: утилізація промислових відходів, енергія зв'язку вологи з матеріалом, пластифікування, тріщиностійкість, пластична міцність
Індекс рубрикатора НБУВ: Л42-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гомеля М. Д. 
Вплив іонів кальцію, магнію та алюмінію на корозію сталі у воді / М. Д. Гомеля, Т. О. Шаблій, О. В. Смола // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 2. - С. 18-21. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено корозійні процеси сталі 20 у воді, вивчено вплив рН середовища, концентрації іонів кальцію, магнію та алюмінію на корозійну агресивність води. Вивчено діапазон концентрацій кальцію в воді, за умов достатньої аерації якої відбувається значне зниження швидкості корозії сталі. Показано, що застосування алюмінату натрію дозволяє досягти значного захисного ефекту за рН >> 7. Використання згаданих реагентів неефективне в природних водах без попереднього їх пом'якшення.


Ключ. слова: корозія сталі у воді, кальцій, магній, алюміній
Індекс рубрикатора НБУВ: К66-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шевченко А. Ф. 
Выбор рациональной технологии внепечной десульфурации чугуна в условиях современного металлургического производства / А. Ф. Шевченко, Б. В. Двоскин, Л. В. Быков, А. В. Зотов // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 1999. - № 5. - С. 23-27. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

На основе результатов исследований, разработок и промышленных данных применения различных процессов в условиях современных требований сформулированы основные положения наиболее рационального процесса десульфурации чугуна. Показано, что магнию, как реагенту, практически нет альтернативы. Сопоставлены различные "магниевые" процессы внепечной обработки чугуна. Представлены комплексные преимущества инфекционного процесса вдувания магния в "чистом" виде со снижением серы в чугуне до 0,001-0,002 %.


Ключ. слова: десульфурация, чугун, магниевые раегенты, промышленные технологии
Індекс рубрикатора НБУВ: К323.050

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вісник Львівського університету. Сер. Хімічна. Вип. 39 / ред.: Б. Котур. - Л., 2000. - 382 с. - укp. - англ.

Розглянуто взаємодію метилсульфату 10-метилакридинію з сульфуровмісними нуклеофільними реагентами, хемілюмінесцентну реакцію нітрату 9-ціано-10-метилакридинію з цистеїном, а також адсорбцію іонів кадмію на закарпатському морденіті. Вивчено взаємодію коричневого спирту з арилсульфохлоридами, основні аспекти електрохімічного окиснення ізомерів анізидину та застосування їх полімерів у магнієвих елементах, агрегативно-седиментаційну стабільність водних суспензій люмінофора на основі силікату ітрію тощо. Проаналізовано адсорбцію поверхнево-активних речовин на високодисперсних адсорбентах, а також вплив цинку на ефективність магнієвого анода в хімічних джерелах струму. Досліджено співполімеризацію піролу й аніліну за присутності трихлороцтової кислоти методом циклічної вольтамперометрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/х Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Черевко В. П. 
Десульфурация чугуна порошковой мелкокристаллической известью / В. П. Черевко, А. М. Лонский, А. Н. Стоянов // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2001. - № 4. - С. 19-21. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Приведена характеристика физико-химических свойств порошковой извести, полученной путем помола тонкоизмельченного известняка в циклонных печах. Представлены результаты опробования данной извести при продувке жидкого чугуна с целью его десульфурации. Установлено, что опробованная порошковая известь в качестве десульфурирующего реагента для инжекционной обработки металла обладает рядом важных технологических преимуществ: высокой текучестью без применения ПАВ, устойчивостью к гидратации, способностью к достаточно длительному хранению без потерь реакционной способности и др.


Ключ. слова: порошкообразная известь, инжекционная обработка жидкого металла, чугун, десульфурация
Індекс рубрикатора НБУВ: К323.03-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Доповіді міжнародної наукової конференції "Проблеми забезпечення населення якісною водою", м. Київ, 8-10 жовт. 1997 р. = Доклады международной научной конференции "Проблемы обеспечения населения качественной водой" / Т-во "Знання" України, "Проблеми забезпечення населення якісною водою", міжнародна наукова конференція (1997; Київ). - К. : Знання, 1997. - 158 c. - укp.

Розглядаються проблеми підготовки питної води і її очистки в Україні, розвитку децентралізованих систем підготовки води шляхом використання блочних установок колективного та індивідуального користування. Наведено основні положення національної програми екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води і медичні аспекти її нормування. Окреслено перспективи використання кавітаційних генераторів для очистки води, а також методи глибокого доочищення стічних вод від сполук азоту, важких металів і фосфатів у фільтрах з волокнистою загрузкою. Описується кавітаційно-реагентна технологія локального очищення стічних вод, які забруднені висококонцентрованими органічними речовинами тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761 я431(0) + Р121.51 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Якимечко Я. Б. 
Дослідження оптимальних умов одержання високоактивного гашеного вапна / Я. Б. Якимечко // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 6. - С. 22-25. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Подано результати досліджень процесу гасіння вапна за різних температурних режимів введення у воду замішування хімічних реагентів. Вивчено кінетику зміни розчинності та pH середовища в процесі гасіння вапна. Встановлено, що додатки соди, борної кислоти та сахарози значною мірою впливають на реакцію взаємодії CaO з водою та на властивості кінцевого продукту - гашеного вапна. На основі експериментальних досліджень сформульовано умови одержання гашеного вапна з максимальною питомою поверхнею та підвищеною хімічною активністю. Показано, що таке вапно може використовуватись в харчовій, хімічній та інших галузях промисловості.


Ключ. слова: гашене вапно, питома поверхня, кінетика розчинності, нейтралізація відпадків
Індекс рубрикатора НБУВ: Л454.207

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Горбовий П. М. 
Дослідження реакції тетрафтороборату арилдіазонію з акриламідом у присутності N,N-диетилдитіокарбамату натрію в каталітичних умовах методом високоефективної рідинної хроматографії / П. М. Горбовий, М. І. Ганущак, Г. І. Фальфушинська, Г. Я. Загричук, Б. Д. Грищук // Наук. зап. Терноп. держ. пед. ун-ту. - 2000. - Вип. 4. - С. 3-10. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Встановлено, що у випадку застосування N,N-діетилдитіокарбамату міді як аніоноїдного реагенту та каталізатора, селективність процесу взаємодії тетрафтороборату арилдіазонію з акриламідом зменшується, а сама реакція відбувається за радикальним механізмом, на відміну від реакції, що проходить у присутності N,N-діетилдитіокарбамату натрію. Остання реакція відбувається селективно з утворенням продукту аніонарилювання, N,N-діетилдитіокарбаматобензолу та цис-азобензолу. Вихід основного продукту - аміду-2-N,N-діетилдитіокарбамату-3-фенілпропанової кислоти за каталітичних умов приблизно в 13 разів вищий, ніж в некаталітичних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/хім Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Перепичка И. В. 
Каталитическая активность и механизм действия пиридинов в реакции фенолиза эпихлоргидрина / И. В. Перепичка, Е. Н. Швед, З. В. Степаненко // Теорет. и эксперим. химия. - 1999. - 35, № 2. - С. 89-91. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Досліджено реакційну здатність 3-хлорфенолу з епіхлоргідрином у присутності заміщених піридинів. Визначено порядки реакцій за реагентами та каталізатором. Наведено кореляційні рівняння, що дозволяють провести оцінку впливу структури та концентрації каталізатора на швидкість реакції. Ідентифіковано механізм каталізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.13

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Тицкий Г. Д. 
Кинетика реакций гидроксилирования N-пикрил-4-[4-(диметиламино)стирил]пиридиниевых солей молекулярным кислородом в ацетонитриле / Г. Д. Тицкий, Т. С. Гайдаш // Теорет. и эксперим. химия. - 1998. - 34, № 5. - С. 286-289. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Реакції N-пікрил-4-[4-(диметиламіно)стирил]піридинійових солей молекулярним киснем у присутності 4-[4-(диметиламіно)стирил]піридину (DASP) в ацетонітрилі відбуваються з утворенням пікрату DASP. Установлено перший порядок реакцій по реагентам (катіону солі, молекулярному кисню) та каталізатору - DASP.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кочетов Г. М. 
Комплексная очистка сточных вод промышленных предприятий с регенерацией тяжелых металлов / Г. М. Кочетов // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 4. - С. 41-43. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Запропоновано комплексний підхід до вирішення проблеми очистки стічних вод від сполук важких металів: нікелю, хрому, заліза, міді, цинку. Сукупність реагентних та сорбційних технологій дозволяє зі стоків та шламів промислових підприємств отримувати товарні продукти: солі металів, пігменти, сорбенти, емалеві покриття. Отримано модифікований природний сорбент НС-1, який дозволяє очистити воду з вмістом важких металів менше 10 мг/л за вимогами існуючих стандартів. Розглянуто можливість використання замкненої системи промислового водопостачання в технологічному циклі переробки стоків.


Ключ. слова: стічні води, шлами, сорбційна очистка, важкі метали
Індекс рубрикатора НБУВ: К509.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ранский А. П. 
Комплексный подход к переработке и утилизации отходов различных промышленных предприятий / А. П. Ранский // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 1999. - № 2-3. - С. 95-97. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

На примере использования сернистых соединений рассмотрен комплексный подход к переработке и утилизации отходов промышленных производств различного профиля. Рассмотрена схема утилизации отходов различных производств с образованием конечного диметилдитиокарбамата цинка, как эффективной антифрикционной присадки к маслам общего назначения. Предложены возможные объекты комплексной переработки отходов.


Ключ. слова: промышленные отходы, сырье, реагентные методы, сернистые соединения
Індекс рубрикатора НБУВ: Ж609

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Теселкин В. В. 
Лазерная фазовая диагностика ионов железа, меди и солей жесткости при ионообменной и реагентной обработке природных и сточных вод / В. В. Теселкин, И. Г. Вахнин, Л. Я. Репетюк // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 2. - С. 45-47. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Розглянуто можливості визначення концентрації заліза, міді та солей жорсткості в підземних і стічних водах у процесі очищення їх від органічних сполук, а також під час підготовки живильної води для водотрубних парових котлів теплоенергетичних установок. Запропоновано метод фазових перетворень лазерного випромінювання, розподіленого на вимірювальний та опорний світлові промені. Вимірюється зміщення фази світлової хвилі, що пройшла крізь досліджуваний розчин, по відношенню до незбуреної світлової хвилі.


Ключ. слова: ионный обмен, реагентная очистка воды, тяжелые металлы, соли жесткости, лазерное излучение
Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського