Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Автореферати дисертацій (95)Книжкові видання та компакт-диски (817)Журнали та продовжувані видання (1191)
Пошуковий запит: (<.>U=Л42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1714
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Guicciardi S.  
Compositional dependence of mechanical and wear properties of electroconductive ceramics = Влияние состава электропроводящей керамики на ее механические свойства и износ / S. Guicciardi // Порошковая металлургия. - 1999. - № 3-4. - С. 32-41. - Библиогр.: 34 назв. - англ.

Представлено огляд деяких експериментальних робіт в області електропровідної кераміки, виконаних у Дослідному інституті керамічних технологій (IRTEC) та Національній фізичній лабораторії (NPL). Наведено результати випробувань механічних та електричних характеристик електропровідних керамічних порошкових композитів з матрицею із нітриду кремнію або оксиду алюмінію, а також домішками карбідів, боридів і нітридів титану. Основу досліджень складає вплив технології спікання (гаряче пресування, спікання під тиском газу, вільне спікання), а також кількості та виду домішки на механічні, електричні, триботехнічні характеристики композитів. Експериментальні результати показують, що не тільки електропровідність, але й механічні властивості можуть бути суттєво змінені введенням у матеріал певної кількості металоподібних частинок. Показано також, що чистота вихідних компонентів підвищує чутливість властивостей композитів до технологічних параметрів, насамперед, до температурного впливу при спіканні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Lisovsky A. F. 
Formation of gradient structures in cemented carbides = Теория и практика формирования градиентных структур в цементированных карбидах / A. F. Lisovsky // Порошковая металлургия. - 1999. - № 11-12. - С. 15-20. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Розглянуто деякі аспекти формування градієнтної структури в цементованих карбідах на мікро- і субмікроскопічних рівнях. Показано, що градієнтні структури формуються, головним чином, завдяки нерівноважності процесу масопереносу рідкої фази в спечених карбідах. Особливу увагу приділено теоретичному та експериментальному описові процесу обробки розплавами металу, який призводить до формування градієнтної структури в спечених карбідах на мікро- і субмікроскопічних рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.851

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Rak Z. S. 
New trends in powder injection moulding = Новые тенденции в инжекционном формовании порошков / Z. S. Rak // Порошковая металлургия. - 1999. - № 3-4. - С. 16-23. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Технологія інжекційного формування, яка швидко розвивається, призначена для формування виробів складної геометрії з керамічних, металевих або металоподібних порошків на органічних в'яжучих. Особливо ефективні методики інжекційного формування у створенні структурного стану керамічних композицій. Для розвитку технології інжекційного формування досить важливим є вибір або розробка нових в'яжучих матеріалів, а також розробка способів та пристроїв для попереднього видалення технологічної зв'язки з напівфабрикату. Перспективним для цього є мікрохвильове обладнання з комп'ютерним керуванням, що дозволяє знизити забруднення навколишнього середовища та, крім того, виключає утворення дефектів у процесі видалення в'яжучого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Firstov S.  
Optimization of hot-deformation modes for silicon nitride ceramics / S. Firstov, Yu. Podrezov, V. Subotin, M. Lewis // Физика и техника высоких давлений. - 2000. - 10, № 4. - С. 68-72. - Библиогр.: 6 назв. - англ.

The aim of this article is to develop silicon nitride ceramics with improved cutting properties by optimization their composition and microstructure.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.853

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Русин М. Ю. 
Анализ эффективности применения голографической интерферометрии для дефектоскопии изделий из керамики / М. Ю. Русин, Ю. П. Корнуков // Вопр. проектирования и пр-ва конструкций летат. аппаратов. - Х., 2000. - Вып. 19(2). - С. 53-61. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Наведено результати експериментального аналізу ефективності голографічних методів для дефектоскопії виробів з кераміки. Встановлено, що реалізація можливості дефектоскопії суттєво залежить від вибору виду навантаження виробу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л42-9-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дубок В. А. 
Биокерамика - вчера, сегодня, завтра / В. А. Дубок // Порошковая металлургия. - 2000. - № 7-8. - С. 69-87. - Библиогр.: 63 назв. - рус.

Розглянуто загальний стан розробок і застосування біокерамік. Використані спочатку як альтернатива металевих виробів з метою підвищення біосумісності імплантатів, біокераміки перетворилися на різноманітний клас біоматеріалів, що в наш час включає в себе три основних різновиди: біоінертні високоміцні кераміки; різноманітні біоактивні кераміки, що утворюють безпосередні біохімічні зв'язки з кісткою або навіть із м'якими тканинами живого організму; різноманітні біорезорбовані кераміки, що активно включаються організмом у процес метаболізму з результатом, передбаченим розробником. Саме представники різних видів біокерамік визнано і найбільш біоінертними, і найбільш біосумісними з усіх відомих біоматеріалів. На основі літературних, а також деяких власних даних розглянуто склад, фізико-хімічні властивості та біологічну поведінку основних видів біокерамічних матеріалів, що включають у себе, крім класичних спечених керамік, також близькі за складом, властивостями й застосуванню склокристалічні матеріали та біоскло. Особливу увагу приділено структурному чиннику як основному фізичному параметру, що визначає не тільки властивість керамічних матеріалів, але й взаємодію кераміки з біосередовищем. Теперішній стан досліджень і застосування біокерамік охарактеризовано як початковий етап у розв'язку складних задач на стику матеріалознавства, біології та медицини шляхом синтезу "розумних матеріалів".


Ключ. слова: біокераміка, біоінертна кераміка, біоактивна кераміка, біорезорбуєма кераміка, алюмооксидна кераміка, диоксидцирконієва кераміка, гідроксилапатит, трикальційфостат, біосклокераміка, біоскло, біосумісність, біорезорбція
Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бібліографія українського гончарства : Наук. щоріч. Вип. 1 / ред.: О. Пошивайло; Ін-т народознав. НАН України. - Опішне : Укр. народознав., 2000. - 114 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т594.171.2я1 + Т52(23=Укр)-417я1 + Л423.4(4Укр)я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70732 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Палейчук В. С. 
Влияние химической обработки на перераспределение форм связи влаги с материалом / В. С. Палейчук, В. А. Крупа, С. Н. Астратов, В. В. Ткач, Н. Е. Ковалева // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 5. - С. 27-30. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Вивчено вплив компоненту відходів целюлозно-паперової промисловості - водоемульсійного каніфольного клею - на перерозподіл форм зв'язку вологи з керамічною масою, змін її формувальних і сушильних властивостей. З використанням методу диференціальних термопар, визначено диференціальні водоутримуючі властивості керамічної маси відносно різних форм зв'язку вологи з матеріалом. Показано, що обробка цим клеєм сприяє зменшенню енергії зв'язку вологи з матеріалом в області середніх і мікропор зі збільшенням масовмісту в області гелевих пор діаметром 0,003 мкм, що відповідають адсорбованій воді полішарів. Розраховано енергію зв'язку вологи з матеріалом на різних етапах процесу сушки відносно діапазону концентрацій дослідженого хімічного реагенту.


Ключ. слова: утилізація промислових відходів, енергія зв'язку вологи з матеріалом, пластифікування, тріщиностійкість, пластична міцність
Індекс рубрикатора НБУВ: Л42-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Голубничий А. В. 
Вплив виду і кількості залізовміщуючих шлаків на кислотостійкість керамічних матеріалів / А. В. Голубничий, О. О. Килимник // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2001. - № 3. - С. 39-42. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проведено дослідження щодо визначення залежності кислотостійкості керамічного черепка від виду і кількості залізовмісних шлаків у композиціях глина - шлак. У дослідженнях використано шлаки, що містять від 10 до 32 % (мас.) FeO. Встановлено, що у виробництві кислотостійких керамічних матеріалів можна використовувати шлаки феронікелю, що містять 10 - 22 % (мас.) FeO. Визначено оптимальний вміст цих шлаків у композиціях глина - шлак.


Ключ. слова: шлак, оксиди, кислотостійкість, керамічний черепок
Індекс рубрикатора НБУВ: Л42-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гогоци Г. А. 
Деформационное поведение диоксидциркониевых материалов / Г. А. Гогоци // Пробл. прочности. - 1998. - № 6. - С. 106-115. - Библиогр.: 31 назв. - рус.

Дослідження деформаційної поведінки полі- та монокристалічних керамічних матеріалів в умовах згинання показали , що в інтервалі температур - 150...1400 оC можливі один непружно-пружний і два пружно-непружних переходи, а отже, значна зміна механічних властивостей. При аналізі результатів випробувань використано дані мікро-Рамановських досліджень. Рекомендовано паспортні дані цих матеріалів доповнити значеннями їх деформаційних характеристик, а при розробці стандартів випробувань кераміки на згин враховувати можливість її непружного деформування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л42-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Фесенко И. П. 
Диэлектрическая керамика с высокой теплопроводностью на основе AlN / И. П. Фесенко // Сверхтвердые материалы. - 2001. - № 2. - С. 15-20. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Проведен цикл исследований нитрида алюминия с целью получения плотного диэлектрического материала с высокой теплопроводностью. Представлены результаты измерения удельного электросопротивления, а также диэлектрической проницаемости и тангенса угла диэлектрических потерь в области низких и сверхвысоких частот. Полученный материал на основе нитрида алюминия обладает высокой теплопроводностью и низкими диэлектрическими потерями и может применяться для изготовления элементов СВЧ-устройств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.853

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шевченко Н. А. 
Закономерности спекания и прочностные свойства композиционных материалов: стоматологический фарфор-никелид титана / Н. А. Шевченко, В. И. Итин // Порошковая металлургия. - 1998. - № 7-8. - С. 31-36. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Досліджено закономірності спікання та міцнісні властивості матеріалів: стоматологічний фарфор-нікелід титану. Визначено залежності кінцевої пористості, лінійних та об'ємних змін, фазового складу і структури від температури та тривалості спікання, концентрації компонентів в суміші, початкової пористості. Показано, що зміна щільності є результатом конкуренції усадки та об'ємного росту. Вибрано оптимальний режим спікання компонентів, що забезпечує наскрізну пористість та високі міцнісні властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сокол Л. В. 
Использование отходов кремния для получения нитридной керамики / Л. В. Сокол, Т. П. Писоцкая, И. А. Верещагина // Металлургия. - Запорожье, 2000. - Вып. 3. - С. 49-50. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Подано фізико-хімічні, механічні та експлуатаційні характеристики нітриду кремнію та галузі використання виробів з нього. Наведено параметри процесу азотування відпрацьованого сіліцію в процесі виробництва трихлорсилану. Проаналізовано хімічний склад порошків, отриманих за умов даного виробництва, з наступним рафінуванням та без нього.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.853-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Харченко И. Г. 
Использование энергосиловых параметров гидравлических прессов для контроля процесса формирования сырца огнеупорных изделий / И. Г. Харченко, И. И. Кобеза, В. И. Иванов, В. К. Тарасов, И. Г. Кальчик, М. Н. Исаев // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 1998. - № 4. - С. 76-79. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Разработана система контроля режимов работы гидравлических прессов типа ДАО с групповым приводом от насосно-аккумуляторной станции для прессования сырца огнеупорных изделий. Представлены результаты ее опробования в условиях цеха магнезиальных изделий ОАО "Запорожогнеупор".


Ключ. слова: гидравлический пресс, насосно-аккумуляторная станция, сырец огнеупорных изделий, контроль режимов формирования
Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Панасенко А. И. 
Исследование возможности замены клеящей добавки в производстве огнеупоров / А. И. Панасенко, Н. И. Беломеря, Н. В. Кравченко, В. Ф. Москаленко // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 1999. - № 5. - С. 90-91. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Проведены исследования и установлена возможность замены в огнеупорном производстве клеящей добавки на основе лигносульфонатов, не производимой в Украине, на клеящую добавку на основе пластификатора "Дофен", выпускаемого в Донецкой области.


Ключ. слова: огнеупор, добавка клеящая, лигносульфонат технический, пластификатор "Дофен"
Індекс рубрикатора НБУВ: К303-5-037 + Л424-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Перевертайло В. М. 
Исследование закономерностей взаимодействия металлических расплавов с диоксидом циркония / В. М. Перевертайло, О. Б. Логинова, А. В. Яцимирский, Н. Г. Багно, В. И. Карбань // Сверхтвердые материалы. - 1998. - № 3. - С. 15-22. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Методом покоящейся капли в вакууме исследована смачиваемость графита, киборита и материалов на основе диоксида циркония алюминием и медно-галлий-титановыми расплавами, методом металлографии изучены особенности контактного взаимодействия Cu-Ga-Ti расплава с поверхностью диоксида циркония. Проведенные исследования позволили установить, что физико-механические и капиллярные характеристики контактной системы диоксид циркония - металлический расплав в значительной степени определяются количеством вакансий нестехиометрического происхождения в анионной подрешетке диоксида циркония, образующихся при нагреве в вакууме, выделяющийся при этом кислород требует существенного увеличения концентрации активного компонента в составе расплава, так как значительная его часть в процессе отжига окисляется.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Л428

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Акимов А. И. 
Исследование кинетики уплотнения керамических порошков при высоких давлениях / А. И. Акимов, Т. М. Акимова, Г. К. Савчук // Физика и техника высоких давлений. - 2001. - 11, № 1. - С. 15-20. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Впервые исследована кинетика уплотнения керамической порошковой среды при высоких (1 - 10 ГПa) давлениях. Предложена модель скорости уплотнения керамических порошков с учетом линейной зависимости коэффициента вязкости от давления. Получено хорошее совпадение расчетной и экспериментальной плотности в зависимости от давления в процессе уплотнения для пьезо- и диэлектрических, а также сверхпроводящих керамических порошков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Акимов Г. Я. 
Исследование процессов уплотнения порошковых керамических материалов холодным изостатическим прессованием / Г. Я. Акимов, Я. Е. Бейгельзимер, В. М. Тимченко, Э. В. Чайка // Физика и техника высоких давлений. - 1999. - 9, № 2. - С. 44-51. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Рассмотрены процессы консолидации керамических порошков посредством холодного изостатического прессования. Применение теории уплотнения пористых и порошковых материалов позволило выявить стадийный характер процессов и оценить состояние структурных составляющих (частиц, конгломератов) порошков при их уплотнении. Получаемые в результате расчетов данные могут быть использованы при определении оптимальных режимов и эффективности процесса изготовления керамического порошка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Беломеря Н. И. 
Исследования по использованию шамотной пыли в производстве керамических плиток / Н. И. Беломеря, В. В. Мнускина, Т. М. Бабина, Н. В. Кравченко, В. Ф. Москаленко, Н. С. Шевцов // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 1998. - № 4. - С. 49-51. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

В работе представлены результаты исследований по использованию шамотной пыли в производстве керамических плиток. Проблема заключается в том, что большие количества шамотной пыли, образующейся при обжиге шамота и складируемой вблизи огнеупорных предприятий, создают неблагоприятную экологическую обстановку. В то же время шамотная пыль может быть полноценным сырьем для производства многих строительных материалов, в частности, керамической плитки. В результате проведенных исследований установлено, что свойства керамической плитки с добавками шамотной пыли соответствуют регламентируемым показателям.


Ключ. слова: шамотная пыль, экологическая обстановка, химический состав, глинистое сырье, керамическая плитка, муллит, экономическая целесообразность
Індекс рубрикатора НБУВ: Л426.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Власова М. В. 
Керамические материалы на основе карбида кремния и шлака ферроникелевого производства / М. В. Власова, А. А. Килимник, Т. В. Томила // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 5. - С. 31-34. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Методами рентгенофазового аналізу, ІЧ-спектроскопії та ЕПР досліджено процес фазотворення за температурної обробки сумішей шлак феронікелевого виробництва - карбід кремнію. На базі отриманих результатів показано принципову можливість отримання внаслідок випалювання кислотостійкого керамічного матеріалу. Визначено оптимальний склад шихти з використанням гранульованого шлаку Побузького заводу феросплавів, що дозволяє за відносно низьких температур випалювання отримати якісну кислотостійку кераміку.


Ключ. слова: кислотостійка кераміка, шлак феронікелю, карбід кремнію
Індекс рубрикатора НБУВ: Л42-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського