Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (18)Наукова електронна бібліотека (93)Автореферати дисертацій (126)Книжкові видання та компакт-диски (315)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>K=КОМУНІКАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1223
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кононов І. Ф. 
Етнос. Цінності. Комунікація : Донбас в етнокультурних координатах України / І. Ф. Кононов; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ : Альма-матер, 2000. - 494 c. - укp.

Монографію присвячено соціологічному аналізу етнотериторіальної спільноти Донбасу в контексті етнічної структури України. Запропоновано нове розуміння етносу, його морфології та атрибутивних рис. Значну увагу приділено регіональним та етнотериторіальним спільнотам, історично-стадіальним типам етнічних спільнот, а також етнокультурній самосвідомості мешканців Луганщини. Окремі розділи присвячено еволюції ціннісного компонента масової свідомості населення нашої країни, зокрема, загостренню суперечностей між ціннісним ідеалом та ціннісними орієнтирами повсякденного життя у 70-ті та 80-ті рр. ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425*4(4УКР) + Т52(23=УКР7,5)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хачерашвили Р. И. 
История развития теории массовой коммуникации / Р. И. Хачерашвили // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 282-285. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Запропоновано системний підхід до історії розвитку наукових уявлень про можливості масових комунікацій. Комунікацію розглянуто як обмін інформацією за допомогою символів та образів. Простежено основні етапи розвитку комунікації , пов'язані з розвитком книгодрукування та електронних засобів масової комунікації. Особливу увагу приділено засобам масової інформації як головним каналам отримання та передавання інформації, з'ясовано їх основні соціальні функції . Зроблено висновок про необхідність проведення досліджень у галузі комунікативної політики підприємств.


Ключ. слова: засоби масової інформації (ЗМІ), комунікація, соціальні функції, підприємства, комунікаційна політика
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч233 + Ч62г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Артеменко Л. А. 
Обучение продуктивным навыкам в процессе овладения иностранным языком / Л. А. Артеменко // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 211-217. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Розглянуто методи навчання іноземних мов на неспеціальних факультетах. З'ясовано причини недостатнього рівня володіння іноземною мовою випускниками вузів, однією з яких є стандартизація учбового процесу. Наведено вимоги до студентів, які вивчають іноземні мови. Особливу увагу приділено ефективності управління процесом навчання та ролі викладача. Обговорено два підходи до навчання іноземних мов. Окрему увагу приділено проблемам комунікативної та некомунікативної діяльності студентів. Реалізацію комунікативно-діяльнісного підходу щодо навчання забезпечують в цілому функціональна спрямованість змісту і структурування лінгвістичних знань. Досліджено "фактор тривожності", психологічну екстравертованість та інтровертованість, яким необхідно приділити увагу під час навчання іноземних мов. Висунуто тезу про те, що неоднаковість реакції студентів на методи навчання можна конкретизувати в термінах стадій когнітивного розвитку індивідуумів; ефективність навчання залежить у значній мірі від соціальної мотивації. Доведено, що справжній успіх у навчанні залежить від періодичної переоцінки і модифікації учбових планів та збереження дихотомії студент/викладач як вирішальних факторів успішного навчання.


Ключ. слова: стандартизація навчання, характеристики, ефективність навчання, комунікація, "фактор тривожності", екстравертованість, інтровертованість, когнитивний розвиток, мотивація, іноземні мови, методика викладання, вища освіта
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Власова А. М. 
Організаційна поведінка : Навч. посіб. / А. М. Власова, Л. М. Савчук, В. Б. Савінова; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 1998. - 96 c. - Бібліогр.: с. 95. - укp.

У посібнику розглядаються такі питання: концептуальні засади організаційної поведінки, людина в системі організаційної поведінки, виконання й оцінка роботи індивідуума, організація роботи та мотивація поведінки робітника, природа та типи груп в організаціях, групова і міжгрупова динаміка управління груповими процесами й творчістю груп, управління комунікаціями, конфліктами та стресами, влада та лідерство в організації, організаційна культура й управління організаційним розвитком. Виклад цих питань завершується конкретними практичними рекомендаціями і порадами менеджерам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.18 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Савчук Л. М. 
Організаційна поведінка : Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни / Л. М. Савчук, Н. Ю. Бутенко, А. М. Власова, Б. А. Жаліло, Л. М. Хоменко; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 2001. - 250 c. - укp.

Наведено індивідуально-психологічні характеристики особистості. Охарактеризовано її мотивацію та ставлення до різних складових трудового процесу, вертикальних та горизонтальних комунікацій, міжособистісних стосунків, тенденцій організаційного розвитку та реакцій на зміни. Розроблено ефективні стратегії розвитку організації та формування політики оптимальної мобілізації людських ресурсів. Викладено концептуальні засади організаційної поведінки. Визначено місце людини у системі організаційної поведінки. Наведено рекомендації щодо організації роботи та мотивації поведінки працівника. Розглянуто питання природи та типів груп в організаціях. Розкрито сутність групової та міжгрупової динаміки, управління груповими процесами. З'ясовано особливості управління комунікаціями, конфліктами та стресами. Висвітлено проблеми організаційної культури й управління організаційним розвитком.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-2173 + Ю959.18я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Крос К.  
Політична комунікація і висвітлення новин у демократичних суспільствах: Перспективи конкуренції / К. Крос, Р. Гакет; Пер.: Р. Ткачук. - К. : Основи, 2000. - 142 c. - Бібліогр.: с. 131-139. - укp.

Розглянуто головні характеристики медіа, що висвітлюють новини, їх зміст, політичні та соціальні умови функціонування у розвинених ліберальних демократіях. Особливу увагу приділено домінуючій ліберально-плюралістичній перспективі та її протилежності - радикальній, або "критичній", парадигмі. Детально проаналізовано соціальну детермінацію журналістики. Охарактеризовано головні потенційні джерела впливу на зміст засобів інформації на різних рівнях узагальнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ч620.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мізюк Б. М. 
Стратегічне управління підприємством : Підруч. для студ. екон. спец. / Б. М. Мізюк. - Л. : "Коопосвіта" ЛКА, 1999. - 387 c. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Здійснено історичний екскурс в розвиток стратегічного управління, де визначено його конкретне місце. Розкриваються поняття, складові та процеси, що характерні для стратегічного управління, зокрема, стосовно змісту та структури стратегічного управління, місії та цілей підприємства, системного аналізу внутрішнього середовища та зовнішнього оточення, місця планування в стратегічному управлінні. Наводиться характеристика товарно-ринкової, ресурсно-ринкової, технологічної, фінансово-інвестиційної, соціальної, інтеграційної та комплексної стратегії підприємства. Висвітлюються питання ризику прийняття стратегічних рішень, пропонується концепція прийнятного ризику, розкриваються методи кількісної оцінки його показників, математичні моделі та управління ризиком в процесі реалізації стратегічних рішень. Аналізується роль та місце інформації в стратегічному управлінні, досліджується природа інформації, пропонуються методи визначення кількості та якості інформації в управлінні підприємством. Увагу приділено висвітленню взаємозв'язків таких понять, як "інформація" і "комунікація", а також місцю сучасних інформаційних технологій в ефективній реалізації стратегій підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хахлюк А.  
Транспортно-транзитные проблемы постсоветских государств / А. Хахлюк // Экономика Украины. - 1999. - № 9. - С. 80-85. - рус.

Аналізується транспортна політика пострадянських держав у нових геополітичних умовах. Показано прагнення Росії, України та інших нових незалежних держав до максимального самозабезпечення міжнародними транспортними комунікаціями та використання транзитних можливостей сусідніх країн. Робляться висновки щодо необхідності структурних змін у транспортних комплексах та підвищення конкурентоспроможності транспортних організацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У583.7 + У9(4УКР)837

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Іщук В.  
Україна: проблема престижності та ідентичності : (Мас. комунікація і культура як суб'єкти формування громад. та нац. свідомості) / В. Іщук. - К. : Смолоскип, 2000. - 88 c. - укp.

Розглянуто проблеми утвердження громадянського суспільства в Україні, новітні інформаційні технології та гуманітарну політику держави, процес формування громадської думки і засоби масової комунікації у державі. Висвітлено нові політичні технології в контексті психології політичного вибору, соціокультурне середовище, його вплив на формування особистості. Проаналізовано різновимірність поняття української культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088(4УКР) + С5*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Актуальні проблеми сучасної фразеології: семантика, прагматика, лінгвокультура, комунікація : Матеріали Всеукр. студент. наук. конф., 11 - 12 трав. 2004 р. / ред.: І. С. Кубрак; Горл. держ. пед. ін-т інозем. мов. Каф. філол. інозем. мов. - Горлівка, 2004. - 314 c. - укp. - рус.

Рассмотрены актуальные аспекты современной фразеологии, а также американский сленг как социально-детерминированный лексический пласт. Показана роль констант интеллектуального пространства в работе Л.В.Выготского "Mind in society". Приведены структурно-грамматические характеристики фразеологических единиц, содержащих анимальный образ, а также структурно-семантический анализ фразовых глаголов на примере глагола to take. Проанализированы особенности использования "трудовой" фразеологии на занятиях немецкого языка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.3 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Міжкультурна комунікація / ред.: Д. С. Бураго; Ін-т філол. Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка, Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні НАН України, Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К. : Вид. дім Д.Бураго, 2004. - 263 с. - (Мова і культура. Сер. Філол.; Вип. 7, т. 5). - укp.

Описано структурні елементи староукраїнського наукового тексту XVIII ст. в передмові до "Лексикону латинсько-слов'янського" українського вченого І.Максимовича. Висвітлено етнічні процеси та особливості змін у мові таврійських болгар, лінгвокультурологічні особливості колоративів у болгарському фольклорному тексті. Розкрито лінгвокультурологічний аспект змісту художнього твору малої прози німецьких письменників. Розглянуто питання грецьких релігійних запозичень в українській мові. Проаналізовано особливості політичного впливу приватного телебачення на аудиторію.

Представлено описание структурных элементов староукраинского научного текста XVIII ст. в предисловии к "Лексикону латинско-славянскому" украинского ученого И.Максимовича. Освещены этнические процессы и особенности изменений в речи таврийских болгар, лингвокультурологические особенности колоративов в болгарском фольклорном тексте. Раскрыт лингвокультурологический аспект содержания художественного произведения малой прозы немецких писателей. Рассмотрены вопросы греческих религиозных заимствований в украинском языке. Проанализированы особенности политического влияния частного телевидения на аудиторию.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.01 + Ч111.156

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Прохоренко К. М. 
Паблік Рілейшнз : Навч. посіб. / К. М. Прохоренко; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. - Л. : Вид-во Львів. комерц. акад., 2005. - 93 c. - Бібліогр.: с. 92-93. - укp.

Розглянуто історію становлення паблік рилейшнз (ПР), етапи, практичні аспекти її концепції. Проаналізовано відносини ПР з засобами масової інформації, державою та місцевою владою, працівниками підприємства та споживачами. Запропоновано методику оцінки ефективності ПР-програм, розкрито суть поняття трудового колективу. Наведено напрямки дослідження іміджу підприємства, викладено схему функціональної взаємодії комерційної структури з окремими органами державного управління. Визначено взаємозв'язок між маркетинговими комунікаціями та комунікаціями в ПР.

Рассмотрена история становления Паблик Рилейшнз (ПР), этапы развития, практические аспекты ее концепции. Проанализированы отношения ПР со средствами массовой информации, государством и местной властью, работниками предприятия и потребителями. Предложена методика оценки эффективности ПР-программ, раскрыта сущность понятия трудового коллектива. Приведены направления исследования имиджа предприятия, изложена схема функционального взаимодействия коммерческой структуры с отдельными органами государственного управления. Определена взаимосвязь между маркетинговыми коммуникациями и коммуникациями в ПР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мелещенко О. К. 
Теорія журналістики і масової комунікації. Україномовні та російськомовні джерела (1991 - 2001) : Матеріали до бібліогр. / О. К. Мелещенко, Б. І. Черняков; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2005. - 67 c. - укp.

Наведено покажчик наукових джерел дослідження масової комунікації та журналістики останнього десятиріччя XX ст. Систематизацію бібліографічних матеріалів здійснено за такими напрямками: "Теорія журналістики", "Масова комунікація. Інформаційне суспільство". Наведено перелік основних інформаційно-бібліографічних видань Інституту журналістики за даний хронологічний період.

Представлен указатель научных источников исследования массовой коммуникации и журналистики последнего десятилетия XX ст. Систематизация библиографических материалов осуществлена по таким направлениям: "Теория журналистики", "Массовая коммуникация. Информационное общество". Приведен перечень основных информационно-библиографических изданий Института журналистики за данный хронологический период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Попова Г. В. 
Технологія побудови тренінгової програми "Професійна комунікація слідчого (на прикладі очної ставки)" та результати її застосування в учбовому процесі / Г. В. Попова, С. М. Лозова // Право і безпека. - 2005. - 4, № 2. - С. 190-194. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Описано технологію побудови конкретної програми соціально-психологічного тренінгу "Професійна комунікація слідчого (на прикладі очної ставки)" та організаційні, методичні, змістові алгоритми тренінгу. Наведено дані про ефективність її застосування в учбовому процесі під час підготовки майбутніх слідчих.

Описана технология построения конкретной программы социально-психологического тренинга "Профессиональная коммуникация следователя (на примере очной ставки)" и организационные, методические, содержательные алгоритмы тренинга. Приведены данные об эффективности ее применения в учебном процессе при подготовке будущих следователей.

The technology construction of the concrete program of a social-psychological training "The professional communications of the inspector (on an example of a confrontation)" and organizational, methodical, substantial algorithms of a training is described; the data on efficiency of its application in educational process are given by preparation of the future inspectors.


Ключ. слова: тренінгова програма, професійна комунікація, слідчій, учбовий процес
Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.27р(4УКР)3-31 + Ю947.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бацевич Ф. С. 
Атмосфера спілкування: спроба психолінгвістичного дослідження / Ф. С. Бацевич // Мовознавство. - 2002. - № 4-5. - С. 26-32. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати психолінгвістичного дослідження поняття "атмосфера спілкування". На підставі аналізу словесних відповідей шістдесяти носіїв української мови засвідчено, що атмосфера спілкування - це комплексна категорія, яка формується низкою мовних і позамовних чинників і впливає на лінгвальні аспекти та успішність комунікації в цілому.

The present paper is an attempt at a psycho-linguistic study of the notion of atmosphere of communication. The processing of verbal reactions of sixty speakers of Ukrainian has led to believe that the atmosphere of communication is quite a complex category moulded by a set of verbal and non-verbal factors. The said category is argued to be of relevance for the verbal aspects and overall efficiency of communication.


Ключ. слова: атмосфера спілкування, комунікація, міжособистісне спілкування, успішність комунікації
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.01 + Ю953с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Фоменко О. Г. 
Інтерпретація та міжкультурна комунікація : Для студ. ф-тів інозем. філол. / О. Г. Фоменко; Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 2002. - 114 c. - Бібліогр.: 59 назв. - англ.

Проаналізовано основи інтерпретації тексту як пізнання світу через засвоєння потенціалу текстових структур. Висвітлено опосередковане тлумачення тексту через проблемні завдання, які навчають логіці контекстної, референціальної та інтертекстуальної інтерпретації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-933.3 + Ш143.21-944:Ш

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА621463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лалл Дж.  
Мас-медіа, комунікація, культура: глобальний підхід / Дж. Лалл. - К. : К.І.С., 2002. - 264 c. - укp.

Розкрито суть понять сучасної культури та комунікацій, наведено теорії структуризації, проаналізовано сучасні тенденції, що проявляються в різних частинах світу. На підставі положень сучасних теорій суспільства та культури, а також даних етнографічних досліджень визначено взаємозв'язки сучасних мас-медіа з ідеологією, свідомістю, гегемонією, суспільними правилами, владою та культурою. Висвітлено публічні образи та приватні практики мас-медіа. Розглянуто правила в суспільстві та перспективі, а також символічну владу, циклічну міграцію, детериторіалізацію. Проаналізовано динаміку глобальної, популярної та карнавальної культури.

Раскрыто содержание понятий современной культуры и коммуникаций, приведены теории структуризации, проанализированы современные тенденции, проявляющиеся в разных частях света. На основании положений современных теорий общества и культуры, а также данных этнографических исследований определены взаимосвязи современных масс-медиа с идеологией, сознанием, гегемонией, общественными правилами, властью и культурой. Освещены публичные образы и частные практики масс-медиа. Рассмотрены правила в обществе и перспективе, а также символическая власть, циклическая миграция, детериториализация. Проанализирована динамика глобальной, популярной и карнавальной культуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62в05 + Ч111.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА623480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бєляков О. О. 
Масова комунікація та екологічна політика / О. О. Бєляков; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 149 c. - Бібліогр.: с. 145-149. - укp.

Проаналізовано комунікаційні процеси в галузі екологічної політики та її взаємовідносини з засобами масової комунікації. Досліджено розвиток екологічної журналістики в Україні та Німеччині. Наведено рекомендації щодо поліпшення екологічної освіти працівників засобів масової комунікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1ф,021 + Е0*80ф + Ч620.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА612224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Соціологічні дослідження сучасного суспільства: методологія, теорія, методи = Sociological Studies of Contemporary Society: Methodology, Theory, Methods / ред.: В. С. Бакіров. - Х., 2001. - 145 с. - (Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна; Вип. 527). - укp.

Розглянуто соціальну мімікрію як ситуативно модифіковану атрибутивну властивість людини. Проаналізовано іститут реклами як чинник формування сучасної молодіжної субкультури. Акцентовано увагу на соціальних технологіях і соціальних комунікаціях. Описано кроскультурні відмінності комунікації в суспільстві, що трансформується. Викладено методику оцінки рейтингів довіри політичним лідерам України. Розкрито роль громадських екологічних організацій в прийнятті рішень про охорону навколишнього природного середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Туризм у ХХІ столітті: глобальні тенденції і регіональні особливості : Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (10 - 11 жовт. 2001 р.) / ред.: В. І. Цибух; Київ. ун-т туризму, економіки і права, Т-во "Знання" України. - К. : Знання України, 2002. - 559 c. - укp.

Висвітлено сучасний стан та перспективи досліджень у сфері туризму. Розглянуто економічну, правову, педагогічно-освітню, соціальну, культурну, природоохоронну, комунікативну, морально-гуманістичну, демографічну проблематику туризму "як феномену ХХІ ст." та засобу "народної дипломатії". Описано систему підготовки фахівців туристської галузі. Проаналізовано стан економіки регіонів України та розвиток їх рекреаційних ресурсів. Визначено напрямки розвитку релігійного туризму в країні. Розкрито роль туризму в міжетнічних комунікаціях та в подоланні конфліктних ситуацій. Значну увагу приділено проблемам етнічної та національної ідентифікації молоді за умов посилення ітераційних зв'язків. Викладено системний підхід до безпеки життєдіяльності у сфері туризму.

Освещены современное состояние и перспективы исследований в сфере туризма. Рассмотрены экономическая, правовая, педагогическо-образовательная, социальная, культурная, природоохранная, коммуникативная, морально-гуманистическая, демографическая проблематика туризма "как феномена ХХІ ст." и средства "народной дипломатии". Описана система подготовки специалистов туристической отрасли. Проанализированы состояние экономики регионов Украины и развитие их рекреационных ресурсов. Определены направления развития религиозного туризма в стране. Раскрыта роль туризма в межэтнических коммуникациях и в преодолении конфликтных ситуаций. Значительное внимание уделено этнической и национальной идентификации молодежи в условиях усиления итерационных связей. Изложен системный подход к безопасности жизнедеятельности в сфере туризма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.1я431

Шифр НБУВ: ВА637864 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського