Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (39)Автореферати дисертацій (67)Книжкові видання та компакт-диски (84)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІРТУАЛЬНА$<.>+<.>K=СПІЛЬНОТА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 692
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Глазко В. И. 
Агроэкологический аспект биосферы: проблема генетического разнообразия / В. И. Глазко. - К., 1998. - 208 c. - рус.

Обговорюється проблема скорочення генетичного різноманіття біосфери на всіх рівнях та заходи, які застосовує світова спільнота та окремі держави (країни Східної та Центральної Європи) з метою його збереження. На підставі даних вітчизняних та зарубіжних джерел, а також власних досліджень розглядається стан рідкісних та зникаючих видів, порід сільськогосподарських тварин. Аналізуються методи збереження генетичних ресурсів, використання методів ДНК-технологій у збереженні генетичної різноманітності, консервація in situ та ex situ. Обговорюється поняття агросфери як частини планети, охопленої усіма проявами агропромислової діяльності людини. Пропонуються шляхи розвитку аграрного сектору з урахуванням необхідності збереження й раціонального використання агробіорозманіття.


Індекс рубрикатора НБУВ: П536,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кононов І. Ф. 
Етнос. Цінності. Комунікація : Донбас в етнокультурних координатах України / І. Ф. Кононов; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ : Альма-матер, 2000. - 494 c. - укp.

Монографію присвячено соціологічному аналізу етнотериторіальної спільноти Донбасу в контексті етнічної структури України. Запропоновано нове розуміння етносу, його морфології та атрибутивних рис. Значну увагу приділено регіональним та етнотериторіальним спільнотам, історично-стадіальним типам етнічних спільнот, а також етнокультурній самосвідомості мешканців Луганщини. Окремі розділи присвячено еволюції ціннісного компонента масової свідомості населення нашої країни, зокрема, загостренню суперечностей між ціннісним ідеалом та ціннісними орієнтирами повсякденного життя у 70-ті та 80-ті рр. ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425*4(4УКР) + Т52(23=УКР7,5)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Культура і спільнота у становленні педагога / ред.: К. Кларк, Т. С. Кошманова; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. - Л. : Вид-во ЛНУ ім.І.Франка, 2000. - 408 c. - укp.

Розглянуто сутність і тенденції розвитку педагогічної освіти в Україні та США з позицій педагогічної антропології. На підставі використання контрастів викладання у двох досить різних культурних спільнотах висвітлено вплив культури і спільноти на підготовку вчителів в Україні та США. Проаналізовано особливості оволодіння професією педагога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч489.514(4УКР) + Ч489.514(7СОЕ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ларцев В.  
Основні компоненти структури суспільства: структурофіксуюча складова / В. Ларцев // Людина і політика. - 2001. - № 2. - С. 51-61. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено у соціально-філософському аспекті основні компоненти структури суспільства. Висвітлено поняття суспільства та структури, розглянуто призначення суспільних інститутів і суспільних організацій, складові частини механізму суспільної організації як компонента структури суспільства.


Ключ. слова: індивід, суспільство, структура, спільнота, суспільна організація, суспільний інститут
Індекс рубрикатора НБУВ: С5*12 + Ю6*12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гедікова Н. П. 
Політична відповідальність як критерій політичної соціалізації особистості / Н. П. Гедікова; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О. : АстроПринт, 1999. - 24 c. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Роботу присвячено виявленню тенденцій розвитку політичної зрілості та відповідальності особи, які вона набуває в процесі соціалізації, шляхом аналізу соціально-політичних характеристик. Зазначено, що диференціація і поглиблення в різних регіонах України етнічних процесів у соціальних групах і політичних процесів у різних етнічних спільнотах викликали до життя зростання інтересу до знання політичної відповідальності. Показано, що саме політична зрілість забезпечує особистості розуміння законів суспільно-політичного розвитку, вміння бачити в цьому розвитку позитивні та негативні сторони й робити відповідні висновки у прийнятті конкретного рішення. Підкреслено значення політичної зрілості нових поколінь, яка залежить від ефективності подальшого розвитку української демократичної держави. Зроблено висновок, що політична зрілість допомагає особистості визначити своє місце в системі політичних відносин, виокремити ті функції, за допомогою яких вона реалізує свої можливості в політичному житті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мельник Т. Н. 
Роль латерального взаимодействия и борьбы за места в кинетике сегрегации примесей на межкристаллитных и межфазных границах / Т. Н. Мельник, Э. П. Фельдман, В. М. Юрченко // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 4. - С. 28-34. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Досліджується вплив взаємодії поміж домішками всередині меж розподілу та обмеженої кількості місць на ступінь збагачення та темп виходу домішок на міжкристалітні та міжфазні межі. Врахування цих взаємодій з використанням ізотерм Фаулера призводить до можливості появи проміжного тривалого етапу сегрегації, на якому формується "віртуальна" фаза на межі зерна. Досліджується вплив керуючих зовнішніх параметрів (початкової концентрації та температури) на перебіг сегрегаційних процесів. Показано, яким чином швидке нагрівання, витримка та подальше швидке охолодження практично усувають відпускну крихкість.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Капська А. Й. 
Технології соціально-педагогічної роботи : Навч. посіб. / А. Й. Капська, М. М. Барахтян, О. В. Безпалько, Р. Х. Вайнола, З. Г. Зайцева, Р. І. Короткова, О. А. Кузьменко, Ж. В. Петрочко, І. М. Пінчук, Н. П. Пихтіна; ред.: А. Й. Капська; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2000. - 372 c. - укp.

Розглянуто теоретичні засади технології соціально-педагогічної роботи, а також зміст та організацію психолого-педагогічного консультування і терапії. Запропоновано окремі напрямки роботи та технології діяльності соціального педагога з окремими індивідами, групами та спільнотами. Розкрито оптимальні умови соціального становлення особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.0 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кондратенко Н. Е. 
Традиционные и проблемные модели обучения / Н. Е. Кондратенко, М. П. Карпенко // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 1999. - № 432. - С. 128-132. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Наведено схеми-характеристики пізнавальних моделей процесу навчання: фронтальна, тренінгова, відкрита трансформаційна, ситуаційна, комп'ютерна, віртуальна, інформаційно-когнітивна, а також їх зв'язок із засобами навчання і формами здобутих знань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.3 + Ю940.3с36 + Ю984.03с36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Катаєв С.  
Трансформація сучасного українського суспільства: постмодерністський контекст / С. Катаєв // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 29-32. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто постмодернізм як новітню методологію соціального пізнання та об'єктивну характеристику соціальної реальності. Проаналізовано трансформаційні процеси в сучасному українському суспільстві в контексті теорії постмодерну. Згідно з наведеною теорією ознаками сучасного українського трансформаційного суспільства є парадокс та формування віртуальної свідомості, завдяки якій людина набуває здатності оперувати з уявною реальністю як зі справжньою тощо.


Ключ. слова: постмодернізм, віртуальна свідомість, трансформаційне суспільство
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ю6*328.933*31-725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Нації та націоналізм у глобальну епоху: конструктивістські інтерпретації та їх критика : Метод. рек. до курсу / уклад.: Т. Я. Лупул; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2005. - 22 c. - укp.

Висвітлено основні тенденції розвитку конструктивістських та модерністських зарубіжних концепцій 1990 - початку 2000 рр. щодо формування націй та розвитку націоналістичних рухів. Розкрито зміст понять "уявлена спільнота", "технологія друкованого капіталізму", "сучасність націй", "національна держава", "винайдена традиція", "соціальна трансформація", "народність", "протестантський націоналізм", "нація", "народ", "держава". Розглянуто процес утворення націй та його зв'язок з соціальними трансформаціями. Відзначено особливу роль держави та релігії як єдиних критеріїв визначення нації. Проаналізовано основні положення націоналістичних концепцій Б.Андерсона, Е.Гелнера, К.Вердері, М.Хроха, Дж.Бройї, Е.Хобсбаума, П.Чаттерджі, Е.Сміта, П.Дуари, А.Хастінгса. Зроблено висновок про суттєве зменшення значення націоналізму як перспективного напрямку політичного розвитку в зв'язку з актуалізацією процесу етнічної інтеграції.

Освещены основные тенденции развития конструктивистских и модернистских зарубежных концепций 1990 - начала 2000 гг. о формировании нации и развитии националистических движений. Раскрыто содержание понятий "воображаемая общность", "технология печатного капитализма", "современность наций", "национальное государство", "придуманная традиция", "социальная трансформация", "народность", "протестантский национализм", "нация," "народ", "государство". Рассмотрен процесс создания наций и его связь с социальными преобразованиями. Отмечена особая роль государства и религии как единственных критериев определения нации. Проанализированы основные положения националистических концепций Б.Андерсона, Э.Гелнера, К.Вердери, М.Хроха, Дж.Бройи, Э.Хобсбаума, П.Чаттерджи, Э.Смита, П.Дуари, А.Хастингса. Обоснован вывод о существенном уменьшении значения национализма как перспективного направления политического развития в связи с актуализацией процесса этнической интеграции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256 я73 + Ф5(0) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р104284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лукашевич М. П. 
Соціологія економіки : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / М. П. Лукашевич. - К. : Каравела, 2005. - 283 c. - (Вища освіта в Україні). - укp.

Охарактеризовано основні категорії, об'єкт і предмет соціології економіки та особливості використання соціологічних методів у дослідженнях соціально-економічної діяльності. Проаналізовано питання становлення соціології економіки у світовій практиці та в Україні. Розкрито проблеми економічної галузі як сфери господарської діяльності людини в господарчих групах, спільнотах і організаціях, що регулюються відповідними господарчими інститутами власності, виробництва, підприємництва, домашнього господарства, розподілу ринку та споживання.

Охарактеризованы основные категории, объект и предмет социологии экономики и особенности применения социологических методов в исследованиях социально-экономической деятельности. Проанализированы вопросы становления социологии экономики в мировой практике и в Украине. Раскрыты проблемы экономической отрасли как сферы хозяйственной деятельности человека в хозяйственных группах, сообществах и организациях, которые регулируются соответствующими хозяйственными институтами собственности, производства, предпринимательства, домашнего хозяйства, распределения рынка и потребления.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Тадеушевич Р.  
Спільнота Інтернету : Навч. посіб. / Р. Тадеушевич, Г. Г. Півняк, В. В. Ткачов; Нац. гірн. ун-т. - Д., 2005. - 258 c. - укp.

Розкрито всебічні аспекти функціонування Інтернету, розглянуто його вплив на суспільство та окрему особистість. Описано види економічної діяльності в Інтернеті, проаналізовано стан та перспективи економічної діяльності. Висвітлено особливості пошуку інформації, роботи з електронною поштою, зокрема, створення відправлень та одержання електронних листів.

Раскрыты различные аспекты функционирования Интернета, рассмотрено его влияние на общество и отдельную личность. Описаны виды экономической деятельности в Интернете, проанализированы состояние и перспективы экономической деятельности. Освещены особенности поиска информации, работы с электронной почтой, в частности, создания сообщений и получения электронных листов.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ткаченко А.  
Тип творчості: теоретичний аспект або І віртуальна реальність, і реальна віртуальність / А. Ткаченко // Слово і час. - 2002. - № 4. - С. 60-63. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Коноплицький С.  
Віртуальна реальність / С. Коноплицький // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2003. - № 4. - С. 215-216. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676 + С5*332.1*316

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Широков В. А. 
Всеукраїнський лінгвістичний діалог у контексті теорії лексикографічних систем / В. А. Широков // Мовознавство. - 2003. - № 6. - С. 3-7. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Теорію лексикографічних систем застосовано до проектування української лінгвістичної системи в мережі Інтернету, зокрема до побудови віртуальних лексикографічних лабораторій, які можуть функціонувати в середовищі Інтернету, надаючи територіально розподіленим мовознавчим колективам можливість спільної роботи над великими словниковими проектами. Запропоновано започаткування скоординованого лексикографічного процесу - всеукраїнського лінгвістичного діалогу, результатом якого повинна стати система "Словника української мови", яка еволюціонує в часі.

The theory of lexicographical systems has been applied in designing of the Ukraininan linguistic system in Internet, in particular in designing of the virtual lexicographical laboratories. Its can be functioned in Internet realizing the possibility ofthe simultaneous mutual work of the space devided linguistic groups. The proposition is formulated for the beginning of the so called "All Ukrainian linguistic dialogue". Its result should be the evolutionary system of the Ukrainian Language Dictionary


Ключ. слова: українська лінгвістична система в мережі Інтернет, віртуальна лексикографічна лабораторія, Словник української мови
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Етика майбутнього / ред.: Т. Майєр, С. Міллер. - К. : Основ. цінності, 2003. - 264 c. - (Сучас. думка; Кн. 20). - укp.

У контексті ідей західноєвропейських учених розглянуто питання ціннісних орієнтирів, яких має дотримуватися людська спільнота, щоб уникнути численних майбутніх небезпек, розкрито засади збереження людського роду. Охарактеризовано етику майбутнього як етику відповідальності за сучасне та прийдешнє, а також економічну систему як джерело загрози людству. Визначено внесок соціал-демократії у творення етики майбутнього.

В контексте идей западноевропейских ученых рассмотрены вопросы, касающиеся ценностных ориентиров, которых необходимо придерживаться человечеству с целью избежания многочисленных будущих опасностей, раскрыты основы сохранения человеческого рода. Охарактеризованы этика будущего как этика ответственности за современный и будущий периоды, а также экономическая система как источник угроз человечеству. Определен вклад социал-демократии в создание этики будущего.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2:Ю + Ю751.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА647830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Горак Г.  
Філософська спільнота як соціальна, наукова та соціально-психологічна структура / Г. Горак // Філософ. думка. - 2004. - № 1. - С. 3-14. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Дейбук В. Г. 
Віртуальна електронна лабораторія : навч. посіб. / В. Г. Дейбук, О. Ю. Рощупкін. - Чернівці : Рута, 2007. - 128 c. - Бібліогр.: с. 127-128. - укp.

Викладено основні відомості про систему схемотехнічного моделювання Electronics Workbench, розкрито її основні поняття та можливості. Розглянуто команди меню програми EWB, зокрема, File, Edit, Circuit, Analysis. Наведено рекомендації щодо технології підготовки та створення електронних схем. Охарактеризовано мультиметр, функціональний генератор, оцсилограф, генератор слова (Word Generator), логічний аналізатор (Logig Analyzer), логічний перетворювач (Logig Converter). Описано групи Favorites Custum (допоміжні компоненти), Sources (джерела сигналів).

Изложены основные сведения о системе схемотехнического моделирования Electronics Workbench, раскрыты ее основные понятия и возможности. Рассмотрены команды меню программы EWB, в частности, File, Edit, Circuit, Analysis. Приведены рекомендации по технологии подготовки и созданию электронных схем. Охарактеризованы мультиметр, функциональный генератор, осцилограф, генератор слова (Word Generator), логический анализатор (Logig Analyzer), логический преобразователь (Logig Converter). Описаны группы Favorites Custum (вспомогательные компоненты), Sources (источники сигналов).


Індекс рубрикатора НБУВ: З211 я7 + З844.1-5-05 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА694952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Жалдак Л. М. 
Гуртування студентської групи вищого аграрного закладу освіти : Моногр. / Л. М. Жалдак; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 210 c. - Бібліогр.: с. 177-191. - укp.

Проаналізовано існуючі теорії груп і колективів, розкрито зміст понять "гурт", "колектив", "спільнота", "група". Охарактеризовано сучасний стан і перспективи розвитку колективістської концепції виховання. Наведено огляд вітчизняних і зарубіжних досліджень з проблеми гуртування малих соціальних груп. Розглянуто особливості організації спільної діяльності та міжособистісного спілкування у студентській групі. Показано вплив викладача та студентського самоврядування на даний процес, визначено причини спаду згуртованості та запропоновано способи їх нейтралізації. Виділено етапи гуртування, визначено ознаки здорового, міцного, згуртованого колективу. Розроблено й апробовано експериментальну методику гуртування студентської групи.

Проанализированы различные теории групп и коллективов, раскрыто содержание понятий "коллектив", "общность", "группа", "гурт". Охарактеризовано современное состояние и перспективы развития коллективистской концепции воспитания. Проведен обзор отечественных и зарубежных исследований по проблемам объединения малых социальных групп. Рассмотрены особенности организации общей деятельности и межличностного общения в студенческой группе. Показано влияние преподавателя и студенческого самоуправления на данный процесс, установлены причины спада процесса объединения и предложены способы их нейтрализации. Выделены этапы объединения группы, рассмотрены признаки здорового, крепкого, сплоченного коллектива. Разработана и аппробирована экспериментальная методика объединения студенческой группы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.р(4УКР)31-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА686319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Європейська спільнота очима молодих : За матеріалами Міжнар. молодіж. конф. "Укр.-Європ. перспективи: погляд молодих європейців та українців", 21 - 23 лип. 2005 р., смт. Сонячногірське, АР Крим / упоряд.: А. Вітренко, Р. Фещенко. - К. : Агентство "Україна", 2005. - 80 c. - укp.

Висвітлено місце та роль України в розширеній Європі, розглянуто громадську думку як визначник європейських інтеграційних трансформацій, показано роль молоді у процесах реформування громадянського суспільства на шляху до європейської інтеграції на підставі досвіду країн ЄС. Проаналізовано стан ЄС на сучасному етапі свого розвитку, наведено перспективи його взаємин з Україною.

Освещены место и роль Украины в расширенной Европе, рассмотрена общественная мысль как определитель европейских интеграционных трансформаций, показана роль молодежи в процессах реформирования гражданского общества на пути к европейской интеграции с учетом опыта стран ЕС. Проанализировано состояние ЕС на современном этапе своего развития, приведены перспективы его взаимоотношений с Украиной.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) я431(0) + Ф4(0) я431 + Ф4(4УКР)64 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА673306 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського