Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (239)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗНЕЗАРАЖЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Марютін О.Ф. 
Аскохітоз огірка і агробіологічне обгрунтування заходів обмеження його розвитку у закритому грунті: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / О.Ф. Марютін ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено етіологію аскохітозу огірка, визначено поширеність, розвиток, механізм та потенційну шкодочинність даної хвороби, притаманної для умов зимових блокових теплиць і представлену та домінуючу в змішаному фітопатокомплексі. Досліджено форми прояву зазначеної хвороби, зокрема, листкову, стеблову, прикореневу, ураження генеративних органів, які передчасно відмирають і ламаються стебла, розкрито негативний вплив хвороби на кількісні та якісні показники врожаю. Проаналізовано епіфітотійну особливість розвитку хвороби на основі біологічного циклу розвитку ендогенного міцелію, нестатевого пікнідіального Ascochyta cucumeris Fautr. et Roum і статевого плодоношення (Didymella bryoniae (Pass.) Rehm, що формуються епізодично. Розглянуто основне джерело інфекції - уражені рослинні рештки. Доведено, що поширеність і розвиток хвороби залежать від гідротермічного режиму у тепличних спорудах, хімічна дезінфекція рослин та культиваційних споруд і термічне знезараження грунту знижує життєздатність пікнідіального плодоношення збудника аскохітозу на рослинах на 55,3 - 66,6 %. Висвітлено особливості застосування фунгіцидів способами обприскування рослин, унесення їх у тепличний грунт та баковими сумішами з мінеральними добривами, а також виготовлення на їх основі пасти для терапії аскохітозних стеблових некрозів. Визначено напрями боротьби з аскохітозом за допомогою гриба-антагоніста Trichoderma harzianum Rifai способом обприскування рослин огірка та в формі пасти для терапії стеблових некрозів, економічну доцільність застосування фунгіцидів і гриба-антагоніста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-45 + П491.417.1 + П478.139аскохітоз +
Шифр НБУВ: РА343010

Рубрики:

      
2.

Барбакар О.В. 
Бактеріальний опік плодових: резервація, прогноз та засоби обмеження захворювання: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / О.В. Барбакар ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено місця резервації збудника бактеріального опіку плодових, визначено метеорологічні умови, що призводять до розвитку захворювання, здійснено прогнозування виникнення його симптомів і розроблено засоби контролю. Підтверджено наявність збудника бактеріального опіку плодових на території України. Досліджено морфологічні, культуральні, біохімічні та серологічні властивості виділених ізолятів. Виявлено селективний вплив однорічних пагонів та багаторічних гілок на агресивність популяцій E. amylovora. Запропоновано модель короткочасного прогнозування розвитку бактеріального опіку плодових, яка дає змогу заздалегідь передбачити спалахи захворювання. Розроблено шкалу взаємодії максимальних і мінімальних добових температур для визначення рівня навантаження інфекційного навантаження, а також асортимент бактерицидів для контролю захворювання. Доведено доцільність використання стрептоміцину для знезараження прищепного матеріалу з метою обмеження розповсюдження патогену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.149 Erwinia amylora + П491.5 +
Шифр НБУВ: РА352955

Рубрики:

      
3.

Джміль В.І. 
Ветеринарно-санітарна експертиза риби, інвазованої нематодами родини IAnisakidae/I: Автореф. дис... канд. вет. наук / В.І. Джміль ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.16
Шифр НБУВ: РА319115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Лотоцька-Дудик У.Б. 
Гігієнічна оцінка паливних шлаків як фільтрувального матеріалу станцій водоочищення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / У.Б. Лотоцька-Дудик ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено гігієнічну оцінку та обгрунтовано можливості застосування паливних шлаків Бурштинської, Придніпровської, Луганської та Змієвської ДРЕС як фільтрувального завантаження швидких фільтрів станцій водоочищення. Установлено відсутність змін органолептичних, фізико-хімічних, альгологічних та радіологічних показників якості води, що контактувала зі зразками досліджуваних матеріалів. Виявлено, що міграція неорганічних компонентів зі шлаків у воду не перевищувала гігієнічних рівнів та не було зареєстровано ефект потенціювання за коефіцієнтом комбінованої дії для речовин з однаковою лімітувальною ознакою шкідливості й класом токсичності та для речовин односпрямованої дії. Доведено, що досліджувані фільтрувальні матеріали не впливають на розвиток, розмноження та тривале виживання мікроорганізмів. Паливні шлаки не знижують ефективність хлорування води та не перешкоджають знезараженню фільтрів водоочисних станцій. Розраховано та експериментально доведено, що довготривале споживання води, яка контактувала з паливними шлаками, не призводить до розвитку патологічних змін в організмі теплокровних тварин і біологічних тест-об'єктів. Показано, що за умов використання паливних шлаків завдяки їх фільтрувальним властивостям покращуються органолептичні показники якості води та процеси сорбції бактеріального забруднення є більш ефективними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 +
Шифр НБУВ: РА328905

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Кучеренко М. П. 
Гігієнічні основи очищення та знезараження суднових стічних вод у системі санітарно-епідеміологічного нагляду: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / М. П. Кучеренко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2010. — 22 с. — укp.

Розглянуто гігієнічне обгрунтування способу реактивації мікроценозу активного мулу під впливом біоактиваторів очищення стічних вод. Визначено оцінку ступеня їх детоксикації на гідробіонтах, спосіб оптимізації процесу фізико-хімічного очищення суднових стічних вод основними хлоридами алюмінію. Запропоновано до використання додаткові лабораторні тести та нові природоохоронні способи та технологічні рішення комбінованої обробки суднових стоків та їх осадів в аспекті забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя довкілля. Проведено токсиколого-гігієнічну оцінку стічно-фанових вод і вивчено їх вплив на організм теплокровних тварин і гідробіонтів за використання нових технологічних схем очищення, а також прискорених методів гігієнічної оцінки й оперативного санітарно карантинного контролю роботи суднових установок очищення та знезараження стічних вод з застосуванням експрес-аналізу на борту судна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.42
Шифр НБУВ: РА376001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Баштан С.Ю. 
Електрохімічна очистка води в апаратах з розділювальною керамічною мембраною: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.21 / С.Ю. Баштан ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено процеси електрохімічної очистки, знезараження та пом'якшення води в апаратах з розділювальною керамічною мембраною. Визначено технологічні параметри цих процесів і енерговитрати на їх проведення. Вивчено корозійну стійкість, електропровідність і траспортні характеристики (дифузійну, осмотичну й електроосмотичну проникність) керамічних мембран вітчизняного виробництва на основі оксидів алюмінію та цирконію. Розроблено оригінальні конструкції паралельно-проточних апаратів з мембрано-електродними блоками на основі керамічних мембран і малозношувальних металооксидних анодів. Вивчено процеси електрохімічного знезараження морської води плавального басейну й одержання чистого гіпохлориту натрію, без домішок хлорату. Установку одержання гіпохлориту натрію апробовано на НВФ "Ековод". Вивчено процес електрокаталітичної очистки води від фенолу та гумінових кислот на оксидно-кобальтовому титановому аноді та титан-діоксидномарганцевому аноді. Установлено, що в електрооброблених розчинах шкідливі для здоров'я людини речовини відсутні. Кількісно вивчено процес електрохімічного пом'якшення імітатів мінералізованих вод півдня України, шахтної та морської вод. Розроблено технологічні схеми електрохімічної очистки, знезараження та пом'якшення води з використанням запропонованих конструкцій апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.3 + Н761.104.4 +
Шифр НБУВ: РА362779

Рубрики:

      
7.

Кузь Т.В. 
Епідеміологічна характеристика та профілактика гепатитів В і С у Полтавській області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.В. Кузь ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Вперше визначено епідеміологічні особливості поширення гепатитів B і C (ГВ і ГС) на Полтавщині. Одержано нові дані про дійсну інтенсивність, параметри, тенденції розвитку, рушійні сили епідемічного процесу (ЕП) ГВ і ГС. Виявлено провідну роль прихованого компонента ЕП, активність якого визначається переважанням субклінічних недіагностованих форм гострих і хронічних гепатитів. Встановлено дійсну інфікованість донорів крові вірусами ГB і ГC, уточнено форми та стадії інфекційного процесу. Проведено порівняльний аналіз чутливості різних методів виявлення слідів прихованої крові й удосконалено методику контролю якості передстерелізаційної очистки медичного інстуметарію багаторазового використання. Вивчено дезінтегрувальну дію дезінфікуючих засобів (ДЗ), які належать до різних хімічних груп, на нуклеїнові кислоти збудників ГВ і ГС й обгрунтовано доцільність застосування альдегідровмісних ДЗ для знезараження цих вірусів. Визначено основні напрямки удосконалення профілактичних і протиепідемічних заходів на Полтавщині щодо зниження інтенсивності ЕП ВГ з парентеральним механізмом передачі збудників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.16-3(4УКР-4ПОЛ) +
Шифр НБУВ: РА350541

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Березуцька Н.Л. 
Зниження екологічної небезпеки МОР та продовження терміну її використання в технологічних лініях великої протяжності: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Н.Л. Березуцька ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему зниження екологічної небезпеки мастильно-охолоджувальних рідин (МОР) і продовження терміну її експлуатації у технологічних лініях великої протяжності. Розроблено способи й устаткування очищення та знезараження МОР, що дозволяє функціонувати їм у технологічних лініях більше одного року без скиду в навколишнє природне середовище та зі збереженням функціональних властивостей. Проаналізовано екологічну небезпеку МОР для природного середовища. Визначено напрямки досліджень стосовно розробки способів і устаткування очищення та знезараження МОР, що дозволяють їм функціонувати у технологічних лініях більше одного року без скидів і замін на нову зі збереженням їх функціональних властивостей. Виконано аналіз існуючих способів і устаткування для очищення та знезараження МОР. Розроблено спосіб і пристрої регулювання концентрації домішок у МОР. Вивчено вплив бактерій на фізико-хімічні властивості МОР. Досліджено бактерії, що розвиваються у МОР. Визначено властивості їх середовища, що впливають на швидкість розподілу бактеріальних клітин. Розроблено модель процесу розвитку бактерій у вигляді передатної функції промислового об'єкта. Досліджено залежність зростання об'єму біомаси бактерій за різних режимів руху емульсій у технологічних лініях та у стаціонарному стані. Вивчено властивості синьо-зеленої глини та показано можливість її застосування як активованого завантаження для фільтрів очищення МОР. Виконано економічне оцінювання результатів впровадження розроблених способів і устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.9-31 + Б1 в2:Л,022 +
Шифр НБУВ: РА356435

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Гащин О.Р. 
Інтенсифікація процесів знезараження води з використанням гідродинамічних кавітаційних пристроїв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.21 / О.Р. Гащин ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові основи технології знезараження води різного призначення з використанням гідродинамічних кавітаційних пристроїв. На основі проведених досліджень зміни морфології бактерій E. coli запропоновано та обгрунтовано механізм знезаражувальної дії кавітації - знезараження відбувається за рахунок фізичних ефектів кавітаційного поля (механічне руйнування клітин) і хімічної деградації під впливом хімічно активних сполук. Вперше встановлено ступінь впливу хімічних і фізичних факторів кавітації на клітини E. coli. Одержали подальший розвиток дослідження хімічних процесів у воді, що відбуваються під дією ефектів гідродинамічної кавітації. Розроблено математичну модель процесу знезараження за умов гідродинамічної кавітації. Встановлено кінетичні закономірності та обгрунтовано інтенсифікацію знезараження за комплексного методу з використанням хімічних окисників. Розроблено удосконалені технологічні схеми знезараження питної води, технічної води для басейнів і локальні очисні споруди для очистки стічних вод з використанням кавітаційних пристроїв статичного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.3 +
Шифр НБУВ: РА366981

Рубрики:

      
10.

Зеленська М.В. 
Ліпідний склад та вірулентність Mycobacterium bovis, виділених від великої рогатої худоби степової зони України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / М.В. Зеленська ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено біологічні властивості мікобактерій, виділених з організму великої рогатої худоби господарств, неблагополучних щодо туберкульозу. Виявлено, що в стадах циркулюють M.bovis (33,33 %) та атипові швидкорослі мікобактерії (8,33 %). У 37,5 % штамів M.bovis виявлено незвичайні властивості, зокрема, здатність до формування перших колоній на другу добу культивування. Вивчено ліпідний склад M.bovis, показано залежність його рівня від впливу деяких зовнішніх факторів: складу та pH живильного середовища, тривалості пасажування через штучне живильне середовище з різним pH, тримісячного перебування у грунті, а також тривалості культивування та пасужування через організм морських свинок. Встановлено критерії оцінки за рівнем ліпідів (загальних ліпідів, фосфоліпідів, триацилгліцеролів) ступеня вірулентності мікобактерій бичачого виду. Розроблено й апробовано спеціальні заходи для знезараження грунту неблагополучних щодо туберкульозу господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911-3 + Е422.28*725.13 +
Шифр НБУВ: РА345950

Рубрики:

      
11.

Куцевляк С.В. 
Обгрунтування дезінфекційних заходів у терапевтичній стоматології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / С.В. Куцевляк ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Наукового обгрунтовано та уніфіковано дезінфектологічні технології знезаражування епідемічно значущих об'єктів робочого місця лікаря-стоматолога. Розроблено метод імпрегнації спецодягу персоналу стоматологічного кабінету новим дезінфектантом, що гарантує його мікробну деконтамінацію протягом 7-ми днів. Уперше у вітчизняній практиці розроблено ефективний безпечний метод знезараження води в гідравлічній системі стоматологічної установки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661 + Р193.262 +
Шифр НБУВ: РА344309

Рубрики:

      
12.

Мельничук Ф.С. 
Основні хвороби цибулі та обгрунтування заходів захисту від них в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Ф.С. Мельничук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено поширення та швидкочинність збудників хвороб садивного матеріалу цибулі під час зберігання. Проведено літературний аналіз способів знезараження даного матеріалу та зроблено їх перевірку в лабораторних і польових умов. Вперше розроблено та апробовано передсадивний метод хімічного захисту насінників цибулі за допомогою системно-контактного фугніциду ридоміл голд мц, 68 % з.п., який дає змогу ліквідувати інфекцію усередині цибулини. Вивчено ефективність застосування бакових сумішей системно-контактного фунгіциду ридоміл голд мц, 68 % з.п. і імуностимулятора "Імуноцитофіт". Виявлено, що завдяки своїй рістстимулюючій та антистресовій дії препарат "Імуноцитофіт" підвищує ефективність дії фунгіциду ридоміл голд мц, 68 % з.п. Запропоновано удосконалену схему захисту насінників цибулі від хвороби. Досліджено фунгітоксичну активність вітчизняного препарату "Скарб", 25 % в.р. стосовно збудників основних хвороб цибулі. Зроблено оцінку районованих і перспективних сортів цибулі. Виділено сортозразки, що виявляли відносну стійкість до збудників пероноспорозу, бактеріозу та фузаріозного в'янення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.1(4УКР) + П491.415(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Погорельчук Т.Я. 
Особливості розповсюдження і клінічних проявів стронгілоїдозу у жителів Одеської області: автореф. дис... канд. мед. наук: 16.00.11 / Т.Я. Погорельчук ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2007. — 24 с. — укp.

Вперше вивчено еколого-епідеміологічні особливості стронгілоїдозу за умов півдня України, розроблено та впроваджено оздоровчі та профілактичні протипаразитарні заходи. Виявлено особливості розповсюдження стронгілоїдозу, встановлено, що осередки захворювання утворюються в будинках для дітей-інвалідів, розумово відсталих дітей та психіатричних лікарнях. Встановлено, що рівень ураженості стронгілоїдозом виноградарів, працівників тваринницьких ферм достовірно вищий у порівнянні з особами контрольної групи (домогосподарками, будівельниками, вчителями). Визначено рівні забрудненості личинками Strongyloides об'єктів довкілля: грунту, овочів, фруктів, нечистот, води відкритих водойм. Виявлено ларвіцидні властивості препаратів "Прометрин" та "Полікарбоцин", запропоновано схеми їх використання для знезараження від личинок Strongyloides грунту та інших об'єктів довкілля в осередках стронгілоїдозу. та достовірно знизити загальне число проб овочів, плодово-ягідних культур, уражених личинками Strongyloides.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р517.764 + Р197.76 +
Шифр НБУВ: РА353904

Рубрики:

      
14.

Калин П.С. 
Порівняльна оцінка ефективності засобів деконтамінації інкубаційних яєць: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / П.С. Калин ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2009. — 24 с. — укp.

Наведено результати порівняльного оцінювання сучасних дезінфікуючих засобів, які використовуються у процесі дезобробки повітря пташників, інкубаторію, поверхні інкубаційних яєць. Проведено біохімічні та гістологічні дослідження щодо впливу дезінфікуючих засобів для пердінкубаційної обробки яєць на імунний стан курчат у перші вісім тижнів вирощування. Розроблено технологію деконтамінації яєць, яка розпочинається з моменту їх знесення та закінчується етапом виведення молодняка. Визначено дизінфікуючі засоби, які можна використовувати у перід інкубації яєць. Доведено недоцільність використання дезінфікуючого засобу віркон С у період інкубації яєць внаслідок його токсичної дії. Обгрунтовано доцільність знезараження припливного та відпрацьованого повітря птахівничих приміщень. Визначено ефективність використання апаратів "Уфотек" (озон + ультрафіолетове опромінення) для знезараження припливного та відпрацьованого повітря пташників та інкубаторів з урахуванням потужності апаратів і швидкості руху повітря в повітропроводі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-443 +
Шифр НБУВ: РА363599

Рубрики:

      
15.

Ковальчук В.П. 
Протимікробна активність і лікувально-профілактична дія антисептичних засобів та антимікробних матеріалів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.07 / В.П. Ковальчук ; Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова. — Х., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено створенню нових антимікробних лікарських засобів та антимікробних хірургічних шовних і перев'язувальних матеріалів, а також клініко-експериментальній оцінці їх профілактичної та лікувальної ефективності. В дисертації наведено властивості нових протимікробних засобів амосепту, декасану, десептолу, офтадеку, палідеку, їх фізико-хімічні характеристики, хімічну стабільність в процесі тривалого зберігання. В експериментах на моделях гнійно-запальних захворювань доведено високу лікувальну ефективність створених антисептичних лікарських препаратів. Досліджено знезаражуючі властивості розчинів декаметоксину, а також вплив фізичних і клінічних способів знезараження на оптичні властивості полімерних метеріалів,що використовуються в офтальмології для корекції зору. Створені лікарські засоби і антимікробні матеріали впроваджено у промислове виробництво і медичну практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811-29

Рубрики:

      
16.

Русенко Я.Г. 
Реінфікування тваринницьких приміщень після дезінфекції. Засоби і методи його попередження: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Я.Г. Русенко ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено реінфікування будівельних конструкцій тваринницьких приміщень після їх дезінфекції. На підставі експериментальних даних і матеріалів літературних джерел обгрунтовано роль будівельних матеріалів тваринницьких приміщень як можливого постійного фактора передачі збудників інфекційних хвороб тварин. Запропоновано заходи щодо запобігання накопиченню мікрофлори в товщі будівельних матеріалів шляхом застосування біоцидного бетону та цегли на основі катаміну АБ. Висвітлено значення та місце біоцидних будівельних матеріалів у системі заходів щодо знезараження тваринницьких приміщень. Розроблено метод визначення бактерицидності будівельних матеріалів з біоцидними речовинами та обгрунтовано необхідність використання лактозонегативних варіантів бактерій групи кишкових паличок як санітарно-показових з метою визначення якості дезінфекції. Запропоновано селективно-діагностичне середовище для їх індикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.54(4УКР) + П817.3
Шифр НБУВ: РА315508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Коваленко В.Л. 
Розробка бактерицидних засобів пролонгованої дії для підвищення ефективності боротьби з інфекційними хворобами тварин: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.Л. Коваленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження епізоотичної ситуації щодо розповсюдженості інфекційних захворювань тварин в Україні. Розроблено нові дезінфікуючі засоби пролонгованої дії: "Глутарпін-1", "Дезавет", "Віват". Вивчено фізико-хімічні властивості нових препаратів: стабільність, сумісність, кратність піноутворення, бактерицидну активність, фенольний коефіцієнт, білковий індекс. Визначено токсикологічні параметри дезінфікуючих засобів на тваринах. Проведено порівняльну оцінку нових деззасобів пролонгованої дії та інших дезінфектантів на тест-культурах E. coli та St. aureus. Розроблено режими застосування дезінфікуючих засобів "Глутарпін-1", "Дезавет", "Віват" на тваринницьких і м'ясопереробних підприємствах, а також на підприємствах з виготовлення молочних продуктів. Наведено методичні рекомендації щодо визначення ефективності знезараження приміщень піноутворюючими деззасобами. Встановлено економічну ефективність застосування нових бактерицидних препаратів пролонгованої дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.3 +
Шифр НБУВ: РА332089

Рубрики:

      
18.

Мідик С.В. 
Розробка дезінфектанту комбінованої дії: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / С.В. Мідик ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше створено новий дезінфекційний засіб комбінованої дії - "Дезаінсект". Вивчено дезінфекційні властивості препарату, встановлено його ефективні концентрації. Експериментально доведено, що дезаінсект проявляє бактерицидну дію стосовно S. aureus, E. coli, M. bovis та вірусу вакцинного штаму Ла-Сота ньюкаслської хвороби птиці. Встановлено залежність ефективності дії препарату від концентрації, норми витрат та тривалості нанесення на оброблювані поверхні. Удосконалено методику визначення ефективності знезараження поверхонь від вірусів. Встановлено летальні дози дезаінсекту, вивчено його кумулятивні властивості, подразнювальну, сенсибілізувальну та шкірно-резорбтивну дію. Досліджено макроскопічні та гістологічні зміни в органах лабораторних мишей після введення їм летальних і робочих доз препарату та доведено пряму залежність патолого-анатомічних змін від концентрації дезаінсекту. За результатами досліджень препарат віднесено до 3-го класу небезпеки (помірно токсичних речовин). Одержано нові дані про інсектицидну дію препарату на Musca domestica та визначено його ефективні концентрації. Доведено, що препарат має пролонговану інсектицидну дію. Вперше визначено ефективну дію препарату на личинки нематод сільськогосподарських тварин і птиці та встановлено його концентрацію для дезінвазії тваринницьких приміщень. Виявлено незначний корозійний вплив нового препарату у порівнянні з NaOH на металеві конструкції з алюмінію та нержавіючої сталі. Запропоновано ефективні схеми проведення дезінфекції препаратом у тваринницьких приміщеннях, на молокозаводі та за умов забійного пункту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.33 +
Шифр НБУВ: РА351087

Рубрики:

      
19.

Кравченко О. В. 
Суміщені процеси отримання поліоксидів водню і рекуперації домішок з рідинних середовищ в нерівноважній низькотемпературній плазмі: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.01 / О. В. Кравченко ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 40 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено наукові засади технологій суміщеного одержання піліоксидів водню та рекуперації домішок з рідинних середовищ у нерівноважній низькотемпературній плазмі (ННТП) за рахунок розвитку уявлень про процеси, що перебігають у тонкому прошарку на міжфазному кордоні рідина/плазма. З'ясовано вплив перекисних сполук на закономірності рекуперації неорганічних сполук і радіонуклідів, окисної деструкції органічних сполук і знезараження води. Проведено термодинамічний аналіз можливих процесів, які забезпечують утворення поліоксидів водню за впливу ННТП. Обгрунтовано кінетичну модель процесу одержання поліоксидів, що проходить на двох послідовних стадіях першого порядку. Розраховано кінетичні параметри процесу утворення поліоксидів водню. Виявлено закономірності рекуперації неорганічних сполук і радіонуклідів з рідини під впливом ННТП, розроблено макрокінетичну модель газорідинного реактора для ефективного проведення процесів з її використанням. Запропоновано апаратурно-технологічне оформлення процесів суміщеного одержання поліоксидів водню та рекуперації неорганічних речовин і радіонуклідів, окисної деструкції органічних речовин і біологічних забруднень з рідинних середовищ у ННТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.52,0 + Г742-4
Шифр НБУВ: РА384608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Фотіна Г.А. 
Токсикологічна оцінка та дезінфекційна ефективність препарату бровадез плюс: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Г.А. Фотіна ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Створено й апробовано ефективний хімічний засіб профілактики інфекційних та інвазійних хвороб птиці. Розроблено рецептуру нового дезінфектанту бровадез-плюс, визначено його фізико-хімічні властивості, бактерицидне розведення, фенольний коефіцієнт, білковий індекс і дезінфекційну дію. Бактерицидні властивості встановлено відносно основних видів умовно-патогенної мікрофлорри птахів і сальмонел сероварів S.enteritidis, S.pullorum-gallinarum, S.typhimurium, S.anatum, S.infantis, S.jawa, S.copengagen. Доведено туберкулоцидну дію на Mycobacterium fortuitum та M. avium, досліджено віруліцидну дію до PHK-вмістимих вірусів. Експериментально виявлено ефективність даного препарату для дезінвазії птахівничих приміщень у разі еймеріозів птиці. Досліджено гостру та хронічну токсичність препарату, перевірено подразнюючу, шкірно-резорбтивну та сенсибілізувальну дії. Встановлено макроскопічні та гістологічні зміни органів лабораторних тварин після введення їм робочих і летальних доз препарату. Удосконалено методи ветеринарно-санітарних заходів щодо профілактики інфекційних хвороб птиці. Доведено, що новий дезінфекційний засіб сприяє покращанню якості профілактичної та вимушеної дезінфекції, збільшенню виводимості інкубаційних яєць на 2,5 - 2,7 % та зменшенню відходу молодняку на 2,5 %, а також мінімізації негативного впливу на організм птиці, тварин, людини та довкілля. Експериментально доведено ефективність препарату для знезараження інкубаційних яєць, питної води, підготовки приміщень для посадки птиці та санації повітря в її присутності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.61 + П817.33 +
Шифр НБУВ: РА358496

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського