Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (219)Книжкові видання та компакт-диски (207)Журнали та продовжувані видання (63)
Пошуковий запит: (<.>U=Р121.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дичка Л.В. 
Вплив мінеральної води різних типів при використанні як питної на стан здоров'я населення: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Л.В. Дичка ; ДУ "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено еколого-гігієнічне оцінювання одного з факторів способу життя місцевого населення регіону з високою насиченістю водопроявами питних мінеральних вод різних типів - їх систематичного питного вживання. Установлено, що тривале використання лікувально-столових мінеральних вод впливає на мінеральний обмін в організмі місцевих жителів (за вмістом мікроелементів у волоссі), за наявності певних особливостей у кожній з чотирьох гідрохімічних провінцій (кременистих, борних, залізистих та залізисто-миш'яковистих) мінеральних вод, що можливо є фактором низької захворюваності місцевого населення на хвороби органів травлення, сечовиділення, крові. Виявлено особливості забезпеченості населення мікроелементами у гідрохімічних провінціях мінеральних вод зумовлюють необхідність виділення на їх основі субрегіональних провінцій з надлишком цих елементів як факторів малої інтенсивності в регіональній біогеохімічній провінції з нестачею йоду, фтору та інших елементів у питній воді на Закарпатті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5(4УКР) + Р354.482 +
Шифр НБУВ: РА358049

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Фединяк А.В. 
Генетичні ефекти поверхневих і підземних вод Львівщини та корекція мутагенних фонів природними або синтетичними сорбентами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.В. Фединяк ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено сумарну мутагенну активність стічних, поверхневих і підземних вод Львівщини. Виявлено, що шахтні води та стоки підприємств нафтопереробної та хімічної промисловості спричинюють мутагенний ефект. Зразки води з поверхневих водойм, до яких потрапляють стічні води, також здаті індукувати генні та хромосомні мутації, семантичну рекомбінацію. На підставі результатів дослідження мутагенності води за різних етапів водопідготовки Львівського водопроводу на станціях санітарної водопідготовки Львівської залізниці показано, що вода з артезіанських свердловин не зумовлює мутагенні ефекти. Введення хлору чи його сполук з метою дезінфекції призводить до індукції мутації різного типу. Показано, що добова експозиція з сорбетами природного (глауконітом, трепелом, активованим вугіллям, цеолітом) та синтетичного (іонообмінною смолою АВ-178 та КУ2-8) походження за певних випадків знижувала мутагенні ефекти хлороганічих забруднювачів питної води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 + Е60*441.226-64 +
Шифр НБУВ: РА349507

Рубрики:

      
3.

Ворохта Ю.М. 
Гігієнічна оцінка впливу мінерального складу питних вод на здоров'я населення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Ю.М. Ворохта ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва" АМН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Установлено, що для окремих сольових компонентів питної води можлива адаптація населення навіть за умов суттєвого перевищення чинних стандартів. Визначено квоти водного фактора у постачанні організму споживачів питної води ессенціальними мінеральними речовинами. Установлено роль впливу різних компонентів сольового складу даних вод на здоров'я дитячого та дорослого населення. Показано, що споживання питної води фізіологічно неадекватного сольового складу негативно впливає на здоров'я дитячого населення, зокрема виявлено вірогідний негативний кореляційний взаємозв'язок середньої сили між окремими показниками якості питної води (загальною жорсткістю, вмістом фторидів і нітратів) і динамікою антропометричних показників. Установлено, що доросле населення, яке споживає питну воду з високим вмістом окремих нетоксичних мінеральних сполук, добре адаптується до сольового складу питної води. Наголошено, що тимчасові регіональні стандарти якості питної води мають використовуватися лише стосовно дорослого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.51 + Р11(4УКР-4ОДЕ)0 +
Шифр НБУВ: РА351012

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Лук'янчук С.В. 
Гігієнічна оцінка імунотоксичних ефектів за комбінованої дії пріоритетних забруднень водного середовища: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 14.02.01 / С.В. Лук'янчук ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено закономірності комбінованого впливу різних доз фенолу та хлороформу, а також фенолу, нітриту натрію та нітрату натрію на імунну систему за перорального надходження в організм з питною водою протягом шести місяців. Виявлено особливості комбінованого впливу фенолу та хлороформу, а також фенолу, нітриту натрію та нітрату натрію на імунну систему організму. Встановлено закономірності розвитку сенсибілізувального й імуномодулювального ефектів комбінованого впливу даних сполук на імунну систему організму залежно від дози та тривалості дії. Визначено значущість для організму змін в імунній системі за комбінованого впливу фенолу та хлороформу, фенолу та нітриту натрію та нітрату натрію на імунну систему організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74-64 + Р121.51 +
Шифр НБУВ: РА370878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Флекей Н.В. 
Гігієнічна оцінка кадмію при вживанні питної води з різними концентраціями іонів натрію: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.В. Флекей ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано орієнтовно допустимі рівні комбінації іонів кадмію і натрію у питній воді. За умов гострого і підгострого санітарно-токсикологічного дослідів підтверджено, що хлориди кадмію і натрію в субтоксичних дозах у разі надходження з питною водою негативно впливають на організм піддослідних тварин, викликаючи порушення зі сторони системи антиоксидантного захисту, процесів пероксидного окиснення ліпідів, трансферазної та імунної активності крові. Висвітлено характер комбінованої дії солей кадмію і натрію за умов гострого і підгострого дослідів на організм білих щурів. Встановлено, що іони кадмію і натрію в субтоксичних дозах у питній воді викликають зміни в організмі білих щурів, проявляючи більш ніж адитивну дію (потенціювання). Зазначено, що нетоксичні концентрації іонів натрію у питній воді можуть потенціювати токсичну дію кадмію в максимально недіючих дозах за тривалого сумісного поступання їх в організм споживачів з питною водою, що необхідно враховувати за гігієнічного нормування і санітарного контролю за джерелами водопостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Р284.412
Шифр НБУВ: РА370682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лотоцька-Дудик У.Б. 
Гігієнічна оцінка паливних шлаків як фільтрувального матеріалу станцій водоочищення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / У.Б. Лотоцька-Дудик ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено гігієнічну оцінку та обгрунтовано можливості застосування паливних шлаків Бурштинської, Придніпровської, Луганської та Змієвської ДРЕС як фільтрувального завантаження швидких фільтрів станцій водоочищення. Установлено відсутність змін органолептичних, фізико-хімічних, альгологічних та радіологічних показників якості води, що контактувала зі зразками досліджуваних матеріалів. Виявлено, що міграція неорганічних компонентів зі шлаків у воду не перевищувала гігієнічних рівнів та не було зареєстровано ефект потенціювання за коефіцієнтом комбінованої дії для речовин з однаковою лімітувальною ознакою шкідливості й класом токсичності та для речовин односпрямованої дії. Доведено, що досліджувані фільтрувальні матеріали не впливають на розвиток, розмноження та тривале виживання мікроорганізмів. Паливні шлаки не знижують ефективність хлорування води та не перешкоджають знезараженню фільтрів водоочисних станцій. Розраховано та експериментально доведено, що довготривале споживання води, яка контактувала з паливними шлаками, не призводить до розвитку патологічних змін в організмі теплокровних тварин і біологічних тест-об'єктів. Показано, що за умов використання паливних шлаків завдяки їх фільтрувальним властивостям покращуються органолептичні показники якості води та процеси сорбції бактеріального забруднення є більш ефективними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 +
Шифр НБУВ: РА328905

Рубрики:

      
7.

Надкевич Н.Л. 
Гігієнічна оцінка та регламентація комбінованої дії додецилбензолсульфокислоти, натрієвої солі бензолсульфінової кислоти і флороглюцину у воді водоймищ: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.Л. Надкевич ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеева АМН України. — К., 2002. — 25 с. — укp.

Розглянуто питання гігієнічної регламентації додецилбензолсульфокислоти, натрієвої солі бензолсульфінової кислоти, флороглюцину та їх комбінацій у воді водоймищ санітарно-побутового водокористування. Встановлено, що всі досліджені речовини негативно впливають на органолептичні властивості води, процеси сомоочищення водойм, проявляють шкірно-резорбтивну, алергенну дію, а також токсичний вплив на печінку нирки, шлунково-кишковий тракт, серце. Обгрунтовано гранично допустимі концентрації додецилбензолсульфокислоти, натрієвої солі бензолсульфінової кислоти та флороглюцину у воді водних об'єктів. Доведено, що бінарна суміш додецилбензолсульфокислоти та флороглюцину проявляє потенціювання за умов гострого та підгострого дослідів, а також внаслідок впливу на органолептичні властивості води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.546.22
Шифр НБУВ: РА317865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кліментьєв І.М. 
Гігієнічне обгрунтування впровадження локальних водоочисних пристроїв колективного використання для оптимізації забезпечення населення питною водою: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / І.М. Кліментьєв ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 26 с. — укp.

Встановлено критичні показники якості води, що потребують першочергової оптимізації. Визначено критичні точки контролю під час виробництва питної води, що включені до проектів нормативно-методичних документів. Проаналізовано, що одержані результати розширюють можливість випереджувальної розробки гігієнічної регламентації технологій, що пропонуються для оптимізації забезпечення населення питною водою, що може бути основою підвищення ефективності виконання закладами санітарно-епідеміологічної служби актуальних задач санітарно-епідеміологічного нагляду за постачанням населенню якісної питної води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Н761.104
Шифр НБУВ: РА371518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Петренко Н.Ф. 
Гігієнічне обгрунтування застосування діоксиду хлору у технологіях водопідготовки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Н.Ф. Петренко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено основні закономірності процесу знезаражування води діоксидом хлору на модельних розчинах: бактерицидну та бактеріостатичну дію стосовно мезофільних мікроорганізмів за умов вторинного знезаражування води та пролонговану дію у разі вторинного мікробного забруднення води. Проведено гігієнічну оцінку застосування діоксиду хлору на різних стадіях технологічного процесу водопідготовки: вторинного знезаражування водопровідної води, передокиснення та постзнезаражування води з поверхневих джерел, знезаражування води з підземних джерел, окиснення та знезаражування води в системах оборотного водопостачання. Вивчено залежності "доза - час - ефект" процесів знезаражування та утворення хлоритів. Встановлено вплив на процес знезаражуваня води діоксидом хлору температури, каламутності, твердості та перманганатної окиснюваності води, сульфідів, нітратів, щавелевої кислоти, хлору, двовалентного заліза. Розглянуто явище "обростання" мікроорганізмами активованого вугілля у фільтрах водоочисних пристроїв колективного використання. Встановлено бактерицидну дію діоксиду хлору на сорбовані мікроорганізми. Досліджено, що дезінфекція вугільних фільтрів діоксидом хлору призводить до тривалого бактеріостатичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.51
Шифр НБУВ: РА321437

Рубрики:

      
10.

Зоріна О.В. 
Гігієнічне обгрунтування шляхів мінімізації утворення хлорорганічних сполук при застосуванні хлору у водопідготовці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / О.В. Зоріна ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості та закономірності утворення та видалення хлорорганічних сполук (ХОС) на водопровідних станціях та їх поведінку у водопровідних мережах. Проведено порівняльну гігієнічну оцінку різних хлорвмісних агентів щодо спроможності до утворення ХОС. Визначено умови та фактори, що вливають на цей процес. Обгрунтовано можливість використання для доочищення питної води від ХОС нових сорбентів. Проведено моніторинг хлорованої питної води в Україні щодо вмісту ХОС. Розроблено шкали визначення канцерогенного ризику для здоров'я людей від споживання хлорованої питної води з різним умістом хлороформу, трихлоретилену, чотирьоххлористого вуглецю та дибромхлорметану. Запропоновано заходи щодо запобігання або мінімізації забруднення питної води ХОС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.531.1 + Н761.104.31 +
Шифр НБУВ: РА346748

Рубрики:

      
11.

Мокієнко А.В. 
Еколого-гігієнічні основи безпечності води, що знезаражена діоксидом хлору: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / А.В. Мокієнко ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва" АМН України. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Проведено інтегральні еколого-гігієнічні дослідження з метою обгрунтування епідемічної безпечності та хімічної нешкідливості питної води, знезараженої діоксидом хлору (ДОХ). Установлено недостатню ефективність водопідготовки стосовно вірусів і високий ризик вторинної контамінації води вірусами у водорозподільних мережах. Обгрунтовано значущість ДОХ як засобу знезаражування питної води, що забезпечує її епідемічну безпечність і не впливає на неінфекційну захворюваність. Обгрунтовано необхідність застосування ДОХ як засобу, що мінімізує персистувально-мультиваріантний ризик водних патогенів для людини за умов знезаражування питних і стічних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Р121.674 + Н761.104.31 +
Шифр НБУВ: РА365231

Рубрики:

      
12.

Горваль А.К. 
Закономірності розвитку мікробіологічних процесів у фасованій воді та умови їх стабілізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / А.К. Горваль ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми якості питної фасованої води в мікробіологічному аспекті. Проаналізовано закономірності розвитку мікроорганізмів у фасованій воді та умови їх стабілізації. Виявлено найбільшу активність мікробіологічних процесів за рахунок гетеротрофних бактерій в перші чотири місяці після виготовлення води, що призвело до накопичення ендотоксинів та продуктів метаболізму. Розглянуто питання використання похідних полігексаметиленгуанідину для обробки тари, що попереджує розмноження мікроорганізмів. Розроблено метод виявлення консервантів у воді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.512 +
Шифр НБУВ: РА339135

Рубрики:

      
13.

Кучерук Д.Д. 
Зворотний осмос у поєднанні з іншими фізико-хімічними методами при знесоленні слабомінералізованих вод: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 21.06.01 / Д.Д. Кучерук ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Встановлено зв'язок транспортних та інших фізико-хімічних властивостей динамічних мембран з різних мінеральних та органічних речовин у колоїдному стані за умов процесу знесолення слабомінералізованих вод. Створено нові динамічні мембрани з прогнозованими транспортними властивостями та на їх основі розроблено ефективні процеси для очищення води від таких шкідливих речовин, як солі важких металів, фенол та ін. Визначено основні закономірності знесолення слабомінералізованих вод зворотним осмосом у поєднанні з іншими фізико-хімічними методами водоочищення. Розроблено науково обгрунтовані ефективні технології комплексної переробки слабомінералізованих вод з метою одержання чистої води та цінних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.510
Шифр НБУВ: РА318820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
14.

Олексієнко М. М. 
Інформаційна технологія оцінки та прогнозування ризиків захворювання населення від впливу шкідливих домішок водних ресурсів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / М. М. Олексієнко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано задачу побудови інформаційної технології оцінювання ризиків і прогнозування захворювання населення від впливу шкідливих домішок водних ресурсів. Розроблено математичну модель кількісного оцінювання ризиків і впливів шкідливих домішок водних ресурсів на здоров'я населення, яка базується на положеннях і висновках теорії несилової взаємодії. Запропоновано новий метод прогнозування впливу шкідливих домішок водних ресурсів на стан здоров'я населення, який базується на даній математичній моделі. Визначено математичну модель інформаційного середовища системи оцінювання ризиків і прогнозування захворювання населення від впливу шкідливих домішок водних ресурсів. Вдосконалено математичну формалізацію задачі побудови інформаційної технології, орієнтованої на розв'язання екологічних задач, яка включає основні атрибути та взаємозв'язки компонентів даної технології. Впроваджено розроблені моделі, методи та засоби в Черкаській обласній державній санітарно-епідеміологічній станції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06 + Р121.53
Шифр НБУВ: РА369762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кобилянський В.Я. 
Методи та апаратура біотестування якості води для інтенсифікації роботи систем водопостачання і каналізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / В.Я. Кобилянський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено можливостям методів біотестування якості води з використанням мікроорганізмів активного мулу аеротенків і мікроводоростей в управлінні та інтенсифікації технологій водопідготовки та водоочищення. На основі встановлених залежностей респіраційної функції активного мулу від присутності в стічній воді важких металів розроблено метод оцінки стану активного мулу при очищенні гальванічних скидів промислових підприємств та малогабаритний кисневий датчик. Для оцінки стану фітопланктону водоймищ розроблено хемілюмінісцентний метод та прилад. Для використання флуоресцентних методів біотестування якості природної і питної води на мікроводоростях розроблено багатоканальний аналізатор і метод визначення концетрації мікроводоростей, в тому числі в природних популяціях при польових дослідженнях, а також високочутливий флуориметричний біосигналізатор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.546.22

      
16.

Глушкова О.М. 
Міжфазний розподіл хлороорганічних токсикантів і його застосування в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.М. Глушкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

На єдиній основі гідрофобно-гідрофільного балансу хлоровмісних органічних молекул та їх міжфазного розподілу узагальнено відомості про хлоровмісні токсиканти різних класів: пестициди, лікарські засоби, отруйні речовини, розчинники та інші широко розповсюджені сполуки. Розроблено екстракційно-хімічну класифікацію хлоровмісних органічних токсикантів, яка дозволяє прогнозувати умови вилучення токсикантів шляхом утворення асоціатів, комплексних сполук, а також зміни ступеня іонізації. Вивчено вплив атомів хлору на гідрофобно-гідрофільний баланс молекул хлороорганічних сполук. Розглянуто величини зарядів на атомах хлору, а також проаналізовано внесок атомів хлору в константу розподілу похідних 8-оксихіноліну, який порівняно з внеском метильної групи. На прикладах неелектролітів - хлоропохідних метану, етану та етилену досліджено міжфазний розподіл у системах водний розчин - органічний розчинник та водний розчин - газова фаза для наступного ІЧ-спектрометричного визначення. Запропоновано експерсні та прості методики ІЧ-спектроскопічного визначення галогенвуглеводнів, яке не потребує хімічних реактивів, час визначення не перевищує 5 - 7 хвилин, відносне стандартне відхилення - 0,04. Встановлено, що даний підхід дає можливість розробляти експерсні та прості методики з метою визначення хлоровмісних органічних сполук різних класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.510
Шифр НБУВ: РА310645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Щербань М.Г. 
Наукове обгрунтування заходів з оздоровлення верхів'я ріки С.Донець - основного джерела питного водопостачання населення південно-східного регіону України: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / М.Г. Щербань ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва" АМН України. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Надано комплексну еколого-гігієнічну оцінку санітарним проблемам водного джерела за умов антропогенної взаємодії Бєлгородського (Росія) та Харківського (Україна) регіонів. Установлено, що пріоритетно значущим чинником для здоров'я населення та санітарного стану водойми є хімічна складова загального антропогенного забруднення водойми. Науково обгрунтовано та розроблено гігієнічні нормативи (ГДК) щодо наявності у воді 32-х пріоритетних хімічних забруднювачів верхів'я ріки Сіверський Донець. Обгрунтовано гігієнічні заходи з оптимізації умов водокористування населення Харківського регіону. Надано експериментальне обгрунтування гігієнічної ефективності електроімпульсної технології водопідготовки. На молекулярно-організменному рівні обгрунтовано та розроблено структурно-функціональну модель біохімічних механізмів формування патогенетичних порушень в організмі експериментальних тварин внаслідок впливу хімічних забруднювачів водойми. Визначено моніторингові біохімічні кореляти для гігієнічної донозологічної діагностики шкідливого впливу на організм пріоритетних хімічних забруднювачів водного джерела. За результатами досліджень науково обгрунтовано та створено еколого-гігієнічні концепції санітарної охорони оздоровлення верхів'я Сіверський Донець та гігієнічної донозологічної діагностики шкідливого впливу на організм хімічних забруднювачів водойми. Розроблено програму гігінієнічного моніторингу стану водойми - верхів'я ріки Сіверський Донець, заходів з його оздоровлення, оптимізації умов водокористування населення та гігієнічної донозологічної діагностики шкідливого впливу на організм пріоритетних хімічних забруднювачів, що рекомендовано для використання під час проведення еколого-гігієнічних досліджень поверхневих водойм в інших регіонах країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Григоренко Л.Є. 
Оцінка імунотоксичних ефектів за комбінованої пероральної дії пріоритетних забруднень водного середовища (експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.Є. Григоренко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Установлено роль комбінованої дії нітриту, нітрату натрію та хлороформу у формуванні імунного статусу організму. В експерименті на білих щурах вивчено закономірності впливу цієї дії. За умов проведення експерименту хімічні сполуки потрапляли в організм тварин з питною водою. За результатами проведених досліджень виявлено особливості та характер комбінованої дії нітриту, нітрату натрію та хлороформу на імунну систему організму і встановлено їх імунопотенційний, а також імуносуперсивний ефекти. Визначено залежність імунотоксичних проявів від дози та тривалості експозиції вивчених сполук. Проведено оцінку значущості для організму змін в імунній системі за комбінованої пероральної дії даних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 +
Шифр НБУВ: РА341181

Рубрики:

      
19.

Хоп'як Н.А. 
Токсиколого-гігієнічна оцінка фуразолідону, продуктів його синтезу та їх суміші технологічного складу в зв'язку з регламентуванням у воді водоймищ: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.А. Хоп'як ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.546.22 +
Шифр НБУВ: РА340392

Рубрики:

      
20.

Резуненко Ю.К. 
Токсиколого-гігієнічна характеристика лапроксидів у зв'язку з проблемою санітарної охорони водоймищ: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Ю.К. Резуненко ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням охорони водних об'єктів від забруднення стічними водами, які вміщують лапроксиди. В ній представлені результати експериментальних досліджень впливу групи речовин органічного синтезу на основі гліколів на водні об'єкти і організм. Встановлено, що всі речовини, які досліджуються, здатні до мембранотропної дії і є прискорювачами вільно-радикального перекисного окислення ліпідів. Обгрунтовані гранично допустимі концентрації 4 сполук у воді водних об'єктів, які затверджені МОЗ СРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.51

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського