Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (3794)Книжкові видання та компакт-диски (1419)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 282
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гаврилів Г.М. 
Антенатальна та постнатальна профілактика карієсу зубів з застосуванням пектинвмісних речовин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.М. Гаврилів ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 22 с. — укp.

Розроблено рецептуру "Пектодент"-порошку, "Пектодент"-мармеладу для різних вікових груп населення, зокрема, для дітей та жінок у період вагітності та лактації. Доведено, що комплексна протикарієсна дія даних пектинвмісних засобів гігієни порожнини рота ентерального вживання полягає у: високій очищуючій здатності засобів у разі безабразивної дії на емаль тимчасових і постійних зубів; виключенні цукру; антибактеріальній активності, яка проявляється без порушення якісного складу аутофлори порожнини рота; стимуляції салівації; дії пектинів, як коректорів адаптаційних можливостей стану порожнини рота до протикарієсних умов; обмеженні впливів негативних факторів зовнішнього середовища на організм у період інтенсивного розвитку та формування твердих тканин зубів. Установлено, що карієспрофілактична ефективність пектинвмісних гігієнічних засобів "Пектодент" становить від 35 до 100 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА325571

Рубрики:

      
2.

Беляєв Е.В. 
Антропогенетичні фактори виникнення карієсу у практично здорових міських юнаків і дівчат Подільського регіону України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Е.В. Беляєв ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено антропометричні, соматотипологічні та дерматологічні ознаки схильності до ураження карієсом практично здорових міських юнаків і дівчат Поділля. За результатами досліджень з'ясовано наявність особливостей антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла у практично здорових юнаків і дівчат за різних рівнів інтенсивності карієсу. Показано особливості та статеві розбіжності кореляційних зв'язків антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла з інтенсивністю пошкодження зубів карієсом у даних юнаків. Установлено характерні ознаки кореляційних взаємозв'язків дерматогліфічних показників з інтенсивністю пошкодження у них зубів карієсом, а також розбіжності залежно від статі, інтенсивності та напрямку зв'язків. За результатами дослідження встановлено антропогенні аспекти можливості пошкодження зубів карієсом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.266 + Р661.210.40-1 +
Шифр НБУВ: РА353748

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Попович І.Ю. 
Біофізичні основи реставрації коронок девітальних фронтальних зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Ю. Попович ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Уперше застосовано біофізичний підхід до обгрунтування реставраційної конструкції для відновлення коронки девітальних різців. Досліджено токсикологічні, подразнювальні, сенсибілізувальні, санітарно-хімічні властивості вітчизняних склопластикових штифтів "ПАСС" і композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" ("Еста", Україна). Уперше проведено порівняльне вивчення адгезивних властивостей склопластикових штифтів "ПАСС" і скловолоконних штифтів фірми "J-dental" (США). Уперше здійснено порівняльний аналіз адгезивних властивостей до поверхні дентину та склопластикових і скловолоконних штифтів нового силеру "ЦАПО" та цементів "Цемион Ф" ("ВладМиВа", Росія), "Fuji PLUS" ("CS", Японія), "FIXALAT ("Стома-технологія", Україна), "Calibra" ("Dentsply", Велика Британія). Уперше проведено розрахунок адегзивної міцності зв'язку фотополімерних матеріалів "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна) та "Esthet X" ("Dentsply", Велика Британія) із тканинами девіталізованого зуба та поверхнею склопластикових штифтів. Уперше математично розраховано конструкції відновлених девітальних різців з урахування біомеханічних якостей тканини зубів, пародонта, філерів і пломбувальних матеріалів. Уперше проаналізовано напружено-деформований стан реставраційних констукцій, виконаних безштифтовим способом та із застосуванням склопластикового штифта, зануреного на різну глибину у кореневий канал. Упереше розроблено й апробовано новий алгоритм прямого способу реставрації девітальних різців із застосуванням склопластикових штифтів "ПАСС", композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" та фотоплолімерного матеріалу "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна), визначено його ефективність у найближчі та віддалені терміни спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03 + Р668.62.03 +
Шифр НБУВ: РА368266

Рубрики:

      
4.

Юрженко А.В. 
Біохімічні зміни в тканинах пародонта та ротовій рідині за умов генералізованого пародонтиту та лікуванння антиоксидантними препаратами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / А.В. Юрженко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження біохімічних і морфологічних змін у тканинах пародонта у білих щурів у разі експриментального пародонтиту, наведено результати вивчення порушень прооксидантно-антиоксидантного стану ротової рідини пацієнтів молодого віку за умов генералізованого пародонтиту (ГП). Встановлено, що важкість запально-дистрофічного процесу у пародонті тісно корелює з вираженістю оксидативного стресу. Виявлено, що ступінь важкості патологічного процесу у пародонті значною мірою узгоджується з нагромадженням малонового діальдегіду (МДА), зі зміною співвідношення насичених і ненасичених жирних кислот. Уперше доведено здатність кораргіну та фламікару, імобілізованих на силіксі, нормалізувати про- й антиоксидантний баланс у тканинах пародонта щурів, підвищувати ємність ферментативної системи антиокидантного захисту, пригнічувати рівень процесів ліпопероксидації, які посилюються у разі запально-дистрофінчих захворювань пародонта. Експериментально доведено доцільністю включення у загальноприйняту схему лікування ГП антиоксидантних препартаів кораргіну та фламікару, іммобілізованих на силіксі. Із урахуванням результатів наукового досліження розроблено метод ранньої діагностики ГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 +
Шифр НБУВ: РА369434

Рубрики:

      
5.

Султан Р.Я. 
Будова гемомікроциркуляторного русла язика в нормі і за умов експериментального цукрового діабету: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Р.Я. Султан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Встановлено особливості будови та кровопостачання язика білих щурів-самців лінії "Вістар" репродуктивного віку у нормі та у разі експериментального ЦД з використанням морфологічних (гістологічних, електронно-мікроскопічних, морфометричних), рентгенологічних, біохімічних і статистичних методів дослідження. Вперше встановлено та проведено порівняльне вивчення особливостей будови гемомікроциркуляторного русла білих щурів-самців лінії "Вістар" у нормі та за умов стрептозотоциніндукованого ЦД. Проведено комплексний аналіз динаміки змін гемомікроциркуляторного русла язика білих щурів у разі експериментальної форми стрептозотоциніндукованого ЦД протягом восьми тижнів його перебігу. Проведено порівняльний аналіз одержаних результатів з особливостями кровопостачання язика здорових щурів. Уперше проведено морфометричний аналіз ангіоархітектоніки язика щурів на ін'єкованих і просвітлених препаратах. За допомогою створеної експериментальної моделі ЦД вперше досліджено морфологічні зміни у гемомікроциркуляторному руслі язика щурів, зокрема, динаміку перебудови його ланок (артеріол, гемокапілярів, венул).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р661.23-29 + Е60*694.12 +
Шифр НБУВ: РА369304

Рубрики:

      
6.

Мозгова Н.В. 
Вазокоригуюча терапія у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Мозгова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування та збільшення тривалості періоду стабілізації генералізованого пародонтиту у пацієнтів з різним соматичним станом (здорових осіб і хворих з серцево-судинною патологією), функціональним станом регіонарного й системного кровообігу (без порушень, з порушеннями регіонарного та зі сполученими регіонарними та системними порушеннями). Показано, що в структурі патології органів порожнини рота у хворих з серцево-судинними захворюваннями найбільш розповсюдженим є генералізований пародонтит (76,8 %), що в 1,2 рази більше у порівнянні з групою соматично здорових осіб. Розроблено диференційований метод вазокоригувальної терапії для комплексного лікування генералізованого пародонтиту залежно від соматичного статусу та функціонального стану регіонарного та системного кровообігу. Встановлено, що запропоновані методи сприяють скороченню термінів лікування в середньому на 2 доби та клініко-рентгенологічній стабілізації процесу у 85,4 % хворих, що на 15 % вище у порівнянні з відповідним показником у хворих, яких лікували традиційним способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА351080

Рубрики:

      
7.

Коломієць С.В. 
Вермілат в комплексному лікуванні гнійних запальних процесів щелепно-лицевої ділянки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Коломієць ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Досліджено дію вітчизняного поліпептидного препарату "Вермілат" в комплексному лікуванні хворих на гострі гнійні запальні процеси щелепно-лицевої ділянки у разі його регіонарного введення. Експериментальними методами доведено, що "Вермілат" підвищує функціональну активність фібробластів, нейтрофілів, макрофагів і лімфоцитів, виявляє непрямий вплив на мікрофлору гнійних ран, сприяє швидкій нормалізації клінічних показників, оптимізує перебіг запального процесу, зменшує строки загоєння рани та регулює формування ніжного малопомітного косметичного рубця. Вперше проведено порівняльний аналіз запропонованого комплексу лікувальних заходів регіонарного використання "Вермілату" у хворих на запальні процеси щелепно-лицевої ділянки з внутрішньом'язовим його введенням та з комплексом традиційного лікування. Встановлено, що використання "Вермілату" в комплексному лікуванні оптимізує перебіг запального процесу та скорочує терміни перебування хворих у стаціонарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-52 +
Шифр НБУВ: РА330358

Рубрики:

      
8.

Линовицька О.В. 
Вибір антибактеріальних препаратів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки, асоційовану з Helycobacter pilory: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Линовицька ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості клінічного перебігу генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки, а також питання обгрунтування, розробки й оцінки комплексу лікувальних заходів щодо лікування захворювань пародонта у даної категорії пацієнтів. Встановлено, що показники, які характеризують стан тканин пародонта у хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки неоднозначні і залежать від тривалості, характеру перебігу основного захворювання, ступеня інфікованості Helicobacter rylori слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки. Виявлено високий ступінь бактеріального обсіменіння пародонтальних кишень з перевагою анаеробної мікрофлори. За результатами проведених досліджень обгрунтовано диференційний підхід у проведенні загальної (спільно з гастроентерологами) та місцевої фармакологічної корекції дисбактеріальних проявів у системі біоценозу парадонтальних кишень. Розроблено спосіб комплексного лікування генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу із застосуванням антибактеріальних препаратів спрямованої дії: гелю "Метрогіл Дента", мазі мірамістину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-3
Шифр НБУВ: РА320046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сідаш Ю. В. 
Використання локальної фотоактивованої дезінфекції кореневих каналів та імунокорегуючого засобу в комплексному лікуванні хворих на хронічний верхівковий періодонтит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Ю. В. Сідаш ; ДВНЗ України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2011. — 18 с. — укp.

Вперше проведено імуноцитологічні дослідження капілярної крові в ділянці ураженого зуба, імуногістохімічні дослідження біопсійного матеріалу грануляційної тканини та гранульом у хворих на хронічний гранулюючий та гранулематозний періодонтит. Вперше показано, що хронічні верхівкові періодонтити у хворих мають перебіг на фоні зниженого місцевого імунного стану. Вивчено антибактеріальні властивості різних ділянок спектра некогерентного випромінювання апарата "UFL-122" і піки поглинання запропонованих фотосенсибілізаторів, що слугували основою для застосування фотоактивованої дезінфекції кореневих каналів у хворих на хронічний верхівковий періодонтит. Розроблено та науково обгрунтовано методику медико-інструментальної обробки кореневих каналів з використанням некогерентного випромінювання апарата "UFL-122" та фотосенсибілізатора в комплексному лікуванні хронічного верхівкового періодонтиту. Вперше вивчено динаміку імуногістохімічних змін у періапікальній ділянці після застосування фотодинамічної терапії кореневих каналів та імунокоректора тималін. Вдосконалено методику комплексного лікування хворих на хронічний верхівковий періодонтит з використанням фотоактивованої дезінфекції кореневих каналів та імунокоректора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА382137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Давіденко О.М. 
Використання магнітофорезу намацита і вітаміну Dsub3/sub у комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Давіденко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Уперше у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту (ГП) вивчено терапевтичну ефективність магнітофорезу комбінації препарату "Намацит" та вітаміну D3. Уперше в експерименті на тваринах під дією магнітофорезу доведено поліпшення перебігу енергетичних процесів, відновлення кислотно-лужної рівноваги, зниження гіпоксії та перекисного окиснення у тканинах пародонта та крові, що призводить до посилення біосинтетичних процесів і запобігає розвитку атрофії кісткової тканини пародонта. На підставі клініко-рентгенологічних досліджень доведено раціональність використання магнітофорезу намацита та вітаміну D3 у комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит. Показано, що магнітофорез у рекомендованому режимі сприяє стійкому пролонгованому лікувальному ефекту, продовженню періоду ремісії та запобігає прогресуванню патологічного процесу у тканинах пародонта. Установлено, що підвищення ефективності комплексного лікування ГП з використанням магнітофорезу запропонованих засобів досягається внаслідок позитивного впливу фізичного фактора (імпульсного магнітного поля) та препаратів-коректорів гомеостазу у тканинах пародонта (намацита і вітаміну D3 на основні патогенетичні ланки хронічного пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА338119

Рубрики:

      
11.

Шилівський І.В. 
Використання природних факторів Прикарпаття в комплексному лікуванні захворювань пародонта у хворих сечокам'яною хворобою: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / І.В. Шилівський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обстежено 1 054 хворих на сечокам'яну хворобу, серед яких частота захворювань пародонта склала 94,6 %, що на 14,7 % більше, ніж у осіб такого самого віку у цьому ж регіоні, але без сечокам'яної хвороби. Найчастіше у таких хворих діагностували генералізований пародонтит (62,14 %) і хронічний гінгівіт (16,60 %). Вивчено особливості клінічного перебігу захворювань пародонта у разі сечокам'яної хвороби, які полягають у швидкому переході ранніх стадій захворювання в більш тяжкі у всіх вікових групах у порівнянні з обстеженими без фонової патології. Вивчено функціональний стан судин пародонта, щільність кісткової тканини, інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів і стан антиоксидантної системи у хворих на сечокам'яну хворобу. Обгрунтовано та розроблено схеми комплексного лікування та профілактики генералізованого пародонтиту у таких хворих з використанням природних факторів Прикарпаття. Показано високу ефективність запропонованих схем лікування, яку підтверджено подовженням періоду клінічної ремісії, нормалізацією клініко-рентгенологічних, лабораторних і біохімічних показників. На підставі проведених клінічних досліджень розроблено математичну модель прогнозування перебігу генералізованого пародонтиту, яка дозволяє більш ефективно проводити профілактичні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р696.504.3 +
Шифр НБУВ: РА366691

Рубрики:

      
12.

Кузіна В.В. 
Використання сіліконового матеріалу "Сілгап" для обтурації кореневих каналів при лікуванні хронічного періодонтиту постійних зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Кузіна ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано двохетапну методику оптимізації консервативного лікування хронічного періодонтиту постійних зубів з використанням нового пломбувального матеріалу "Сілгап", розробленого на кафедрі стоматології дитячого віку, дитячої щелепно-лицьової хірургії й імплантології ХДМУ за сприяння співробітників АТ "СТОМА" на базі сіліконових каучуків. Проведено експериментальне вивчення фізико-механічних властивостей нового пломбувального матеріалу, з'ясовано характер його взаємодії з кореневим дентином, визначено біосумісність. На першому етапі для прискорення репаративних процесів у періодонті проведено заповнення кореневих каналів пастою "Calasept" за рекомендаціями фірми-виробника на строк три місяці. На другому етапі для герметичного пломбування кореневого каналу використано матеріал "Сілгап". Під час роботи з пломбувальним матеріалом у клініці встановлено його високі технологічні властивості, що забезпечують легке введення до каналу, довготривалу якісну обтурацію, збереження природного кольору зуба, можливість відновлення коронок зубів після ендодонтичного втручання у найкоротші строки. Рекомендовано використовувати "Сілгап" як ефективний матеріал для пломбування кореневих каналів постійних зубів різних функціональних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА342582

Рубрики:

      
13.

Завербна Л.В. 
Віддалені радіаційні ефекти в тканинах пародонта у хворих, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.В. Завербна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — 19с., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено особливості розвитку хвороб пародонта в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які зазнали впливу високих доз іонізуючого випромінювання, у віддалені терміни та залежно від наявності в них протезних конструкцій. Показано морфологічні особливості слизової оболонки, виявлено різницю перебігу процесів вільнорадикального окиснення ліпідів у ротовій рідині ліквідаторів, які не користуються незмінними протезами. Описано зміни, що відбуваються в кристалі гідроксиапатиту твердих тканин зуба та кістки. Оцінено патологічні процеси, що відбуваються в ротовій порожнині на фоні загальносоматичної патології у хворих, які зазнали радіаційного опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА316932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кучеренко О.М. 
Вплив антибактеріальних засобів на карієсогенні властивості зубного нальоту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Кучеренко ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 1998. — 17 с. — укp.

Вивчена роль антибактеріальних препаратів хлоргексидіну, фурагіну і А-бактерину в профілактичних заходах карієсу зубів у дітей 5-10 річного віку в зіставленні. В аналіз взяті результати п'ятирічного спостереження над 1205 дітьми. Встановлено, що всі дослідні антибактеріальні засоби пригнічують ріст Streptococcus, причому дослідний комплекс застосування А-бактерину та фурагіну має більш високі характеристики такого впливу. Випробувані в клініці засоби дозволили істотно знизити захворюваність на карієс зубів, причому комплекс фурагіну і А-бактерину знизив приріст інтенсивності карієсу удвічі в порівнянні з використанням хлоргексидіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52

Рубрики:

      
15.

Дегтярьова Л. А. 
Вплив генотипічних чинників на клінічні проявлення та плин хронічного верхівкового періодонтиту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. А. Дегтярьова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено поширеність хронічного верхівкового періодонтиту (ХВП) у кримській популяції, що складає 54,3 %, інтенсивність ХВП - 2,33. Стан навколоверхівкових тканин зуба оцінено за допомогою даного комплексного апікального індексу, визначено ступінь активності перебігу ХВП. Виявлено взаємозв'язок між АВО-належністю, імуногенетичними відношеннями та перебігом і клінічними проявленнями ХВП. Висвітлено алельні варіанти маркера D6S2414 (7/7, 6/7, 10/11) та алельні варіанти маркера GATA 163В10 (2/2, 6/6, 3/4, 4/6), які схильні до розвитку ХВП. Показано виражене збільшення частоти осіб із ХВП, які відносяться до гіперстенічного й астенічного соматотипів (56,67 +- 3,42) % і мають підвищений ступінь гомозиготності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА374537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Гончаренко О.В. 
Вплив засобів гігієни на мікробіоценоз ротової порожнини у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Гончаренко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в порівняльному аспекті вивчено антимікробну дію зубних паст і встановлено, що найменший вплив на мікробіоценоз ротової порожнини надає зубна паста, що містить триклозан, адсорбований на полімері. Проаналізовано та встановлено найбільш поширені антисептики, які входять до складу зубних паст, вивчено їх вплив на мікробіоценоз ротової порожнини в нормі та у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом. Визначено загальний та видовий склад мікрофлори порожнини рота у здорових осіб, у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом. Доведено, що застосування зубних щіток з додатковим ефектом чищення язика обгрунтовано та показано усім.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5 + Р661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА365085

Рубрики:

      
17.

Давиденко С. В. 
Вплив поєднаної дії експериментальної виразки шлунка та цукрового діабету на тканини парадонта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. В. Давиденко ; Луганський державний медичний університет. — Луганськ, 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-29 + Р413.204.6-29 + Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА369506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Дзицюк Т. І. 
Вплив ремінералізуючого потенціалу ротової рідини на крайове прилягання реставрацій, виконаних з нанокомпозитних матеріалів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. І. Дзицюк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що ураження зубів карієсом пов'язано з розвитком компенсованого метаболічного алкалозу, вираженість якого прямо пропорційна інтенсивності карієсу, обумовлює зниження карієсрезистентності емалі та впливає на термін збереження крайового прилягання пломб. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень профілактичне застосування еліксиру для порожнини рота "Бішофіт Полтавський" призводить до усунення явищ компенсованого метаболічного алкалозу в ротовій рідині хворих з високою та дуже високою інтенсивністю карієсу, нормалізації мінерального обміну та забезпечує високу збереженість крайового прилягання пломб в найближчі та віддалені терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40.-5 с03 + Р264.862
Шифр НБУВ: РА371041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Фоменко Ю.В. 
Вплив світлового потоку фотополімеризаторів на пульпу зуба і слизову оболонку порожнини рота (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.В. Фоменко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено ефекти впливу світлового потоку фотополімеризаторів з різним діапазоном випромінювання на пульпу зуба, слизову оболонку порожнини рота. Розроблено практичні рекомендації для лікарів-стоматологів, які мають сприяти профілактиці можливих ускладнень після застосування фотополімерної технології. За результатами проведеного патоморфологічного дослідження пульпи зуба та слизової оболонки щоки виявлено, що опромінення світлом галогенового ФП UFL-112 з використанням різних світлофільтрів і світлодіодного полімеризатора Translux спричиняє у тканинах розвиток стереотипних змін, а саме: дистрофічних, некробіотичних і запальних, а також дисциркуляторних і реологічних різного ступеня виразності. На підставі даних експериментального дослідження глибини та напрямків проникності тканин зуба світлом фотополімерної лампи встановлено, що зуб не можна розглядати як випадкове однорідне оптичне середовище, а проходження світла через нього суттєво визначається його будовою. Завдяки проведеним клінічним дослідженням визначено ушкоджувальний ефект за умов впливу на пульпу та слизову оболонку щоки світла галогенового полімеризатора UFL-112 - блакитного, зеленого, особливо - жовтогарячого та червоного. Відзначено, що вплив випромінювання світлодіодного фотополімеризатора Translux має мінімальну ушкоджувальну дію на пульпу зуба та слизову оболонку порожнини рота у порівнянні з галогеновим фотополімеризатором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03 +
Шифр НБУВ: РА365613

Рубрики:

      
20.

Базунова І.В. 
Вплив стану присінку порожнини рота в осіб молодого віку на вибір тактики стоматологічних втручань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.В. Базунова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено проліферативну активність фібробластів прикріпленої частини слизової оболонки ясен нижнього склепіння присінку порожнини рота залежно від його глибини в осіб молодого віку. Пояснено виникнення рубців після вестибулопластики. Науково обгрунтовано та практично підтверджено доцільність застосування запропонованого комплексного методу лікування даних осіб з мілким присінком порожнини рота. Розроблено метод прогнозування розвитку ускладнень у вигляді рубців після вестибулопластики у разі лікування хвороб пародонта та зубощелепних аномалій за мілкого присінку порожнини рота в цих осіб. Розроблено, обгрунтовано та впроваджено метод профілактики виникнення рубців після вестибулопластики в осіб молодого віку з використанням медикаментозної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0 + Р661.210.9-5 +
Шифр НБУВ: РА349835

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського