Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=П491.417.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Марютін О.Ф. 
Аскохітоз огірка і агробіологічне обгрунтування заходів обмеження його розвитку у закритому грунті: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / О.Ф. Марютін ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено етіологію аскохітозу огірка, визначено поширеність, розвиток, механізм та потенційну шкодочинність даної хвороби, притаманної для умов зимових блокових теплиць і представлену та домінуючу в змішаному фітопатокомплексі. Досліджено форми прояву зазначеної хвороби, зокрема, листкову, стеблову, прикореневу, ураження генеративних органів, які передчасно відмирають і ламаються стебла, розкрито негативний вплив хвороби на кількісні та якісні показники врожаю. Проаналізовано епіфітотійну особливість розвитку хвороби на основі біологічного циклу розвитку ендогенного міцелію, нестатевого пікнідіального Ascochyta cucumeris Fautr. et Roum і статевого плодоношення (Didymella bryoniae (Pass.) Rehm, що формуються епізодично. Розглянуто основне джерело інфекції - уражені рослинні рештки. Доведено, що поширеність і розвиток хвороби залежать від гідротермічного режиму у тепличних спорудах, хімічна дезінфекція рослин та культиваційних споруд і термічне знезараження грунту знижує життєздатність пікнідіального плодоношення збудника аскохітозу на рослинах на 55,3 - 66,6 %. Висвітлено особливості застосування фунгіцидів способами обприскування рослин, унесення їх у тепличний грунт та баковими сумішами з мінеральними добривами, а також виготовлення на їх основі пасти для терапії аскохітозних стеблових некрозів. Визначено напрями боротьби з аскохітозом за допомогою гриба-антагоніста Trichoderma harzianum Rifai способом обприскування рослин огірка та в формі пасти для терапії стеблових некрозів, економічну доцільність застосування фунгіцидів і гриба-антагоніста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-45 + П491.417.1 + П478.139аскохітоз +
Шифр НБУВ: РА343010

Рубрики:

      
2.

Малина Г.В. 
Кореневі гнилі огірка у зимових блокових теплицях і удосконалення заходів щодо обмеження їх розвитку: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Г.В. Малина ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведених досліджень вивчено особливості поширеності, розвитку та шкодочинності кореневих гнилей у зимових блокових теплицях. Установлено зміни фізіолого-біохімічних показників у рослинах огірка, уражених кореневими гнилями. Уточнено видовий склад збудників хвороби. Основними збудниками таких гнилей у зимово-весняній і літньо-осінній культурозмінах є Fusarium oxysporum f. sp cucumerinum J.H. Owen, Fusarium solani (Mart) App. et Wr., Fusarium culmorum (W.G.Sm) Sacc., Fusarium gibbosum App. et Wr., Fusarium moniliforme Sheld. З'ясовано вплив певних технологічних заходів на поширеність і розвиток кореневих гнилей. Виявлено пряму залежність ефективності термічної дезінфекції грунту від експозиції та глибини залягання збудників хвороби. Установлено залежність поширеності та розвитку даних гнилей від субстрату, на якому вирощується культура. Визначено біологічну, господарську й економічну ефективність застосування фунгіцидів, біопрепаратів та регуляторів росту рослини проти кореневих гнилей огірка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.13-5 + П491.417.1 +
Шифр НБУВ: РА349116

Рубрики:

      
3.

Руднєва Т.О. 
Характеристика українських ізоляторів вірусу зеленої крапчастої мозаїки огірка: автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.06 / Т.О. Руднєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено біологічні, серологічні та молекулярні властивості вірусу зеленої крапчастої мозаїки огірка (ВЗКМО) з рослин Cucumis sativus тепличних господарств України. Проведено філогенетичний аналіз трьох українських ізолятів ВЗКМО за геном капсидного білка. Показано високу гомологію українських ізолятів ВЗКМО до російського ізоляту МС-1 (96 %) та грецьких ізолятів CR-3 і CR-5 (94 %). Виявлено, що спорідненість українських ізолятів ВЗКМО з нуклеотидними послідовностями інших відомих штамів та ізолятів вірусу є нижчою 90 %. На даній підставі українські ізоляти, а також ізоляти МС-1, CR-3 і CR-5 виділено в окремий штам ВЗКМО. Нуклеотидну послідовність капсидного білка ізоляту N 3 ВЗКМО зареєстровано у світомому генетичному банку даних (GenBank) під номером FJ426406, що дає змогу використовувати її у лабораторіях різних країн для порівняння з нуклеотидними послідовностями інших штамів ВЗКМО. Одержано високоспецифічні поліклональні кролячі антисироватки до ВЗКМО з робочим розведенням 1 : 8000 за титру 1 : 256000, які можна використовувати як діагностикуми у непрямому ІФА для виявлення ВЗКМО на огірках у тепличних господарствах. Встановлено, що джерелом інфекції ВЗКМО у тепличних господарствах України є контамінований вірусом грунт. Зараження ВЗКМО насіннєвим шляхом не зафіксовано, але доведено його імовірність, оскільки серед комерційного насіння огірків зафіксовано багато випадків контамінації ВЗКМО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2 + П491.417.1 +
Шифр НБУВ: РА367023

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського