Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (320)Реферативна база даних (11328)Книжкові видання та компакт-диски (854)Журнали та продовжувані видання (219)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОГРЕС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1276
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Харук А. І. 
Авіаційна промисловість України як складова військово-промислового комплексу у 1910-ті - 1980-ті роки: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / А. І. Харук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 32 с. — укp.

Вперше цілісно реконструйовано картину тенденцій становлення та розвитку промислового виробництва авіаційної техніки в Україні для військових потреб. Вперше проведено дослідження розвитку авіаційної промисловості на теренах України, що має комплексний, міждисциплінарний характер. Вперше виділено періоди становлення галузі та проаналізовано їх особливості для сфер українського виробництва. Досліджено наслідки впровадження науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт у літакобудування, що забезпечувало високі тактико-технічні характеристики авіаційної техніки. Введено до наукового обігу нові факти, призабуті відомості про вчених і виробників, діяльність яких сприяла стрімкій динаміці прогресивних змін у створенні літаків. Висвітлено вплив імперського (союзного) центру на розвиток авіабудування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-24 + Ц651(4УКР)1:6
Шифр НБУВ: РА381408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рябуха В.В. 
Агрегаційні та морфофункціональні властивості тромбоцитів у хворих на ішемічну хворобу серця в динаміці лікування антиагрегантами та статинами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.В. Рябуха ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто диференційований підхід до призначення антиагрегантів у хворих зі стабільною і прогресуючою стенокардією напруги з урахуванням індивідуальної чутливості пацієнтів. Запропоновано експрес-метод визначення чутливості до ацетилсаліцилової кислоти (АСК) та критерії ефективності антитромбоцитарної терапії. Показано доцільність комбінованої антитромбоцитарної терапії у хворих з прогресуючою стенокардією напруги протягом більше трьох місяців та протягом 30-ти діб у хворих з важким перебігом стабільної стенокардії напруги з метою відновлення якісного складу тромбоцитів та зменшення їх функціональної активності. Зазначено, що дисліпідемія призводить до значних порушень морфофункціональних та агрегаційних властивостей тромбоцитів, що сприяє підвищенню активності тромбоцитарного гемостазу. Встановлено, що порушення ліпідного обміну істотно впливають на ефективність антиагрегантної терапії за рахунок зменшення чутливості до АСК, а додаткове призначення симвастатину сприяє зростанню чутливості до АСК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 +
Шифр НБУВ: РА353795

Рубрики:

      
3.

Бобрусь С.В. 
Агроекологічний стан напівгідроморфних грунтів Полісся та вдосконалення управління їх родючістю і продуктивністю агроценозів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.В. Бобрусь ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Установлено, що довготривале використання напівгідроморфних грунтів Житомирського Полісся у сільськогосподарському виробництві призвело до прогресування різних видів деградаційних процесів, які мають прояв у вигляді підвищення кислотності, погіршення буферних властвостей, зменшення вмісту та запасів гумусу, елементів живлення рослин. Досліджено показники кислотно-основної буферності окремих фракцій гранулометричного складу різних за генезисом напівгідроморфних грунтів. Доведено доцільність проведення вапнування напівгідроморфних грунтів на основі значень показників кислотно-основної буферності. Рекомендовано застосування компосту багатоцільового призначення й алунітового борошна як органічного та мінерального добрива, що також сприяє зниженню кислотності грунту. Запропоновано проведення залуження малопродуктивних сільськогоподарських угідь як одного з найбільш енергетично й економічно ефективних заходів підвищення та відновлення родючості напівгідроморфних грунтів. Доведено можливість запровадження ланки кормової дев'ятипільної сівозміни з насиченням чотирма полями люцерни й екологічно обгрунтованою системою удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.4 + П032.4 +
Шифр НБУВ: РА361726

Рубрики:

      
4.

Венгринюк М.І. 
Адресат у художньому тексті (на матеріалі української прози ХХ століття): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / М.І. Венгринюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито функціонально-прагматичний, образотворчий потенціал внутрішнього адресата у прозовому тексті як конструктивно-креативний елемент української прози ХХ ст. Проаналізовано функції внутрішнього адресата у прозовому тексті, зокрема, імітаційно-орієнтаційну, діалогічно-прогресійну, фреймово-актуалізаційну, когезійну. Розглянуто питання функціонально-комунікативного навантаження засобів адресації (непрямих мовленнєвих актів, пресупозиції, засобів паралінгвістики), визначено імпліцитні значення художнього (прозового) тексту з латентними образотворчими стратегіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-227.4 + Ш401.171 + Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА342328

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Барліт О.О. 
Аксіологічні засади ставлення школярів до природи у вітчизняній педагогічній теорії та практиці (кінець XIX - початок XX століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.О. Барліт ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено педагогічну проблему вдосконалення сучасної системи екологічної освіти школярів на основі інтеграції прогресивних здобутків вітчизняної педагогічної теорії та практики кінця XIX - початку XX ст. у навчально-виховний процес. На підставі ретроспективного аналізу педагогічних концепцій вітчизняних науковців розвинуто педагогічну модель формування аксіології природи (О. Герд, М. Сумцов), грунтуючись на етнокультурній варіативності й інвайронментальних чинниках (С. Русова, І. Стешенко), етико-естетичних і психологічних механізмах єднання людини з природою (Б. Грінченко, М. Грот). Доведено необхідність застосування аксіологічного підходу як продукту синтезу наукового філософського, педагогічного, психологічного, культурологічного знання, що передбачає взаємодію всіх суб'єктів освіти та їх ставлення до світу за етичними принципами, доповнює простір навчання та виховання ціннісними настановами та відкриває можливості для етноантропологічного спрямування екологічної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч421.352.27 +
Шифр НБУВ: РА362803

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Чернадчук С.С. 
Активність протеолітичних ферментів в тканинах тіла матки жінок без новоутворень та з онкозахворюваннями: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.С. Чернадчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено активність ферментів протеолітичної системи, які приймають участь у розвитку новоутворень в органах жіночої репродуктивної системи. Встановлено вікові зміни активності ферментів протеолітичної системи органів репродуктивної системи досліджуваних жінок, а також виявлено збільшення активності ключових ферментів: карбоксипептидаз А та В і металопротеїнази-2 за розвитком та прогресією пухлинної тканини гормоночутливого органа та тіла матки, що пов'язано з індукцією їх біосинтезу як класичними естрогенами, так і некласичними фенолстероїдами, які є важливими регуляторами біосинтезу. Показано різноманітну роль протолітичних ферментів за умов розвитку доброякісного та злоякісного процесів, що може бути використано в прогностичних та диференціальних цілях у випадку розвитку онкопроцесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-2 +
Шифр НБУВ: РА343667

Рубрики:

      
7.

Кудин С.І. 
Акціонерна власність в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.І. Кудин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи щодо визначення поняття "власності", а також погляди видатних представників економічних шкіл на соціально-економічну ефективність форм власності, розглянуто особливості становлення акціонерних товариств та основні тенденції їх розвитку у сучасній економіці. З'ясовано причини затяжного трансформаційного спаду у вітчизняній економіці у 1990-х рр. Особливу увагу приділено аналізу впливу акціювання як способу приватизації на ефективність роботи підприємств. Розглянуто можливості активізації процесу залучення додаткових коштів на приватизовані підприємства за допомогою інструментів фондового ринку, та впровадження дієвих засобів корпоративного управління. Здійснено аналіз поведінки акціонерних товариств різних форм власності та виявлено причини нижчої ефективності виробничої діяльності державних акціонерних товариств. Узагальнено світовий досвід реформування власності та обгрунтовано перспективи формування прогресивної структури власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6 +
Шифр НБУВ: РА323562

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Маринчина І.М. 
Алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.01 / І.М. Маринчина ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему раннього виявлення плацентарної форми дисфунції плаценти, яка є найбільш тяжкою, оскільки супроводжується високим рівнем (40 %) перинатальних втрат. На підставі вивчення рівня білків зони вагітності, гормональної функції плаценти, ультразвукових особливостей структурно-функціональних порушень фетоплацентарного комплексу, показників системи гемостазу, стану оксидантної й антиоксидантної систем у вагітних розроблено алгоритм діагностики плацентарної форми дисфунції плаценти. Рекомендовано використовувати дані показники як базові для комплексного обстеження вагітних у разі відсутності клінічної симптоматики плацентарної дисфункції. Встановлено, що прогресуюче наростання тяжкості плацентарної форми дисфункції і плаценти характеризується зниженням активності антитромбіну III та зростанням тромбінового часу, активізацією первинного гемостазу, зростанням сумарної фібринолітичної активності плазми крові, посиленим процесом перекисного окиснення ліпідів вже з 20 - 24-го тижнів вагітності з максимальними змінами в 28 - 32-му тижні гестації. Запропоновано алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти, який дозволяє своєчасно поставити відповідний діагноз, запобігти тяжкій формі внутрішньоутробного стану плода, знизити рівень перинатальної захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4 +
Шифр НБУВ: РА362623

Рубрики:

      
9.

Мартинова Л.І. 
Алгоритм діагностики та лікування прогресуючої трубної вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.І. Мартинова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вирішено проблему удосконалення діагностики, лікування, профілактики позаматкової вагітності у жінок фертильного віку. Виділено фактори ризику настання даної патології та запропоновано метод прогнозування розвитку захворювання. Одержано дані про закономірність гормонального профілю та наведено ультразвукові діагностичні критерії для прогресуючої трубної вагітності (ПТВ), а також алгоритм обстеження хворих із підозрою на ектопічну вагітність. Розроблено медикаментозне лікування ПТВ, шляхом трансвагінального сальпінгоцентезу з використанням індивідуальної дози метотрексату, що сприяє збереженню репродуктивного здоров'я жінок фертильного віку. Визначено критерії відбору пацієнток для консервативного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.11-5 +
Шифр НБУВ: РА324132

Рубрики:

      
10.

Малиш І.Р. 
Аналгоседація та раннє нутритивне забезпечення, як методи інтенсивної терапії у постраждалих з тяжкою політравмою: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / І.Р. Малиш ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено підходи щодо проведення інтенсивної терапії у постраждалих з тяжкою політравмою з метою покращання результатів їх лікування. Наведено результати аналізу перебігу посттравматичного періоду, а також ефективності проведеної терапії у 270-ти постраждалих з тяжкою політравмою. У разі розвитку синдрому поліорганної недостатності (СПОН) виявлено постійно високі рівні у плазмі прозапальних цитокінів на фоні прогресуючого зростання протизапальних медіаторів, виснаженні спонтанної та індукованої продукції імуноцитами прозапальних цитокінів. У разі розвитку СПОН у постраждалих виявлено лімфопенію, зниження рівня T-лімфоцитів, а саме: T-хелперів, стабільно низькі рівні B-лімфоцитів, зниження у крові рівнів основних класів імуноглобулінів, значне пригнічення регуляторного впливу цитокінів на вираженість клітинної та гуморальної імунної відповіді. Проведення аналгоседації на тлі раннього етерального та парентерального живлення у досліджених постраждалих лімітує збільшення у плазмі рівня прозапальних цитокінів, сприяє збереженню балансу прозапальних і протизапальних цитокінів, а також спонтанної секреції імуноцитами прозапальних цитокінів, запобігає порушенню активації імуноцитів і виснаженню цитокінпродукувальних функцій імунних клітин, сприяє підтримці збалансованої цитокінової відповіді за умов антигенної стимуляції. Використання аналгоседації, а також нутритивного забезпечення дозволяє знизити частоту розвитку СПОН (3 70 до 32,8 %) і летальність (з 50 до 30 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-5 +
Шифр НБУВ: РА353479

Рубрики:

      
11.

Зеніна Т.І. 
Аналіз ефективності та безпеки комбінованої базисної терапії ревматоїдного артриту метотрексатом у поєднанні з преднізолоном і гідроксихлорохіном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Т.І. Зеніна ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2005. — 27 с. — укp.

Уперше шляхом лонгітудінального моніторингу та кореляційного аналізу показників клінічної симптоматики ревматоїдного артриту (РА) з урахуванням можливих побічних проявів обраних базисних засобів доведено доцільність застосування комбінованої базисної терапії метотрексатом у субоптимальній дозі (7,5 мг/тиждень) та преднізолоном у низькій дозі (10 мг/дбу) та гідроксихлорохіном у мінімальній дозі (200 мг/добу) у хворих на суглобову форму РА з несприятливим перебігом (активністю запального процесу II - III ступеня, II - III рентгенологічною стадією, порушенням функціональної здатності суглобів II - III ступеня, незалежно від серологічного варіанта та характеру прогресування). Визначено високу ефективність та певною мірою прийнятну безпеку лікування, а також суттєву перевагу над стандартною монотерапією метотрексатом у середній терапевтичній дозі (10 мг/тиждень). З використанням одержаних даних розроблено комплексну програму комбінованої базисної терапії (дозовий режим, оптимальні терміни призначення та відміни складових терапії, шляхи прогнозування можливих ускладнень протягом 24-х місяців лікування).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 +
Шифр НБУВ: РА337581

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Олещук О.В. 
Аналітичні та інформаційні моделі і методи ідентифікації рухомих об'єктів для систем управління вантажопотоками: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Олещук ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та засоби побудови автоматизованої системи ідентифікації та реєстрації залізничних вагонів (АСІРЗВ). Показано економічну доцільність побудови АСІРЗВ на базі одержання й обробки візуальної інформації про транспортні засоби. Розроблено математичні моделі перетворення зображень, одержаних шляхом черезстрокового сканування, у зображення з прогресивним розгорненням. Удосконалено методи відстеження меж на базі використання виявлених ідентифікаційних елементів. Розроблено метод еталонно-залежної обробки для розпізнавання за високого рівня перешкод. Запропоновано моделі, методи та алгоритми для апаратно-програмної реалізації АСІРЗВ. Здійснено апробацію промислового зразка АСІРЗВ, показано її працездатність і перспективність впровадження для автоматизації обліку вантажопотоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02 +
Шифр НБУВ: РА352802

Рубрики:

      
13.

Манойленко О. В. 
Антикризове управління у корпоративному секторі економіки: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О. В. Манойленко ; Н.-д. центр індустр. пробл. розв. НАН України. — Х., 2010. — 35 с. — укp.

Розроблено наукову концепцію антикризового управління у корпоративному секторі економіки. Проведено причинно-наслідковий аналіз генезису корпоративного сектору економіки України, визначено основні фактори, які його зумовили, досліджено його типологічну структуру. Досліджено фактори, які зумовлюють виникнення та перебіг кризових явищ в економіці України, визначено особливості побудови інституційного середовища щодо формоутворення та взаємодії дисипативних корпоративних структур. Проведено типологізацію державних важелів антикризового управління, які з урахуванням обмежень їх застосування інституційного, фінансово-економічного й організаційного характеру стають підгрунтям для розробки антисипативного механізму державної антикризової політики. Визначено напрямки реформування інституційного механізму відновлення просторової стійкості корпоративних структур, який враховує типологічну неоднорідність корпоративного сектору економіки, причини виникнення кризи, стадії та глибину її перебігу, системно зумовлює прогресивні напрямки виходу суб'єктів господарювання з кризового стану (відновлення платоспроможності). Обгрунтовано методи впливу держави на узгодження цілей суб'єктів системи корпоративного управління у кризовому стані. Запропоновано удосконалення методичного підходу щодо діагностики розгортання кризи, який базується на застосуванні методології "штучного інтелекту", враховує вплив факторів зовнішнього середовища, особливості корпоративних відносин суб'єктів управління, глибину та стадії розвитку кризи у корпоративних структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-97-21
Шифр НБУВ: РА376077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Дмитренко В.В. 
Асоціація змін транскрипційної активності генів із виникненням і прогресією гліальних пухлин головного мозку: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / В.В. Дмитренко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2007. — 41 с. — укp.

За результатами генної експресії (SAGE) та диференційної гібридизації охарактеризовано зміни експресії генів в астроцитарних гліомах, асоційовані з певними властивостями пухлинних клітин. За допомогою SAGE ідентифіковано 129 генів, експресія яких суттєво здійснюється у гліобластомах. Ці гени можна використовувати для молекулярної характеристики пухлин головного мозку. Гени становлять обмежену кількість функціональних груп. Диференційну експресію деяких генів показано вперше у пухлинах головного мозку. У гліобластомі, найбільш злоякісній формі гліом, знайдено акумуляцію гетерогенних Alu-вмісних нуклеотидних послідовностей, а також генералізовану інактивацію транскрипції мітохондріального геному, асоційовану з деструкцією мітохондрій у пухлинних клітинах. На підставі зіставлення результатів SAGE і мікроарейного аналізу 117-ти диференційно експресованих генів можна визначити як гени, продукти яких є потенційними молекулярними маркерами гліальних пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4*739.177.52 + Р569.627.7 +
Шифр НБУВ: РА354533

Рубрики:

      
15.

Грибанова Ю.В. 
Багатокритеріальна оптимізація зубчатих циліндричних передач Новікова: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Ю.В. Грибанова ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 2000. — 24 с. — укp.

Застосування зубчатих передач Новікова замість аналогічних евольвентних передач покращує експлуатаційні характеристики редукторів. Широке впровадження прогресивного зачеплення стримується невирішеністю проблем, серед яких - проблеми оптимальності початкового контура та оптимальної точності виготовлення. Роботу присвячено заповненню прогалин у вирішенні згаданих оптимізаційних проблем. Критерії оптимізації - якісні показники, прийняті з метою оцінки несучої здібності, ресурсу, третя, зносу, ККД, умов утворення масляного клину і сприйнятливості передач до похибок виготовлення та монтажу. Побудовано математичну модель багатокритеріальної оптимізації циліндричних передач Новікова. Синтезовано нові початкові контури, що забезпечують передачам менші на 20 - 25% напруження у корені зуба та в 2 - 3 рази меншу сприйнятливість до похибок за відомі початкові контури. Досліджено сприйнятливість передач Новікова до похибок, розроблено методики розрахунку і розраховано оптимальні допуски на точність виготовлення коліс, передач та черв'ячних фрез із новими початковими контурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.555.01с116 + К445.5-02
Шифр НБУВ: РА307834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Васильєва Т.А. 
Багаторівнева система прийняття інвестиційних рішень як основа управління науково-технічним прогресом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Т.А. Васильєва ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи до формування системи прийняття інвестиційних рішень з метою управління науково-технічним прогресом. Розкрито значення та основні напрямки управління науково-технічним прогресом, проаналізовано роль інвестиційного аналізу в даному процесі, а також проведено порівняльний аналіз основних положень оцінки інвестиційних проектів за умов різних економічних систем. Розроблено оригінальні методичні засади формування системи прийняття інвестиційних рішень, наведено схему багаторівневої оцінки проектів, основні положення аналізу та механізм розрахунку показників ефективності на кожному з рівнів оцінки. Обгрунтовано необхідність зміни механізму обліку фактора часу та амортизації в інвестиційному аналізі, запропоновано удосконалені методичні підходи до розрахунку показників "чиста теперішня вартість" та "індекс рентабельності", а також практично перевірено застосування нового механізму на базі реальних інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55-21 + У9(4Укр)0-55-56
Шифр НБУВ: РА316547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гришина О.С. 
Банківське фінансування та регулювання інвестиційної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.С. Гришина ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 21 с. — укp.

На підставі узагальнення теоретичних і практичних розробок розглянуто сучасні тенденції розвитку ринку капіталів, що дозволило систематизувати неодноразові спроби перебудувати існуючі схеми інвестування. Проаналізовано світовий досвід регулювання фінансових ресурсів у господарському обігу, який охоплює різноманітні підходи щодо використання державних важелів і стимулів інвестиційної діяльності. Розглянуто механізм регулювання у фінансово-банківській сфері з урахуванням реальних секторних зв'язків, людського, інформаційного капіталів, спонукальних чинників. Охарактеризовано інвестиційні процеси в Україні. Визначено характерні тенденції та особливості генезису інвестиційної сфери у трансформаційний період розвитку української економіки у порівнянні зі світовими аналогами. Уточнено основні фактори, які впливають на інвестиційну діяльність: ступінь розвитку реального та фінансового секторів, премію за зовнішні фінансові ресурси з урахуванням ризиків, оцінку кредитного портфеля, інформаційний та людський капітали тощо, які детально характеризують відносини між партнерами та впливають на ефективність реалізації інвестиційних проектів. Удосконалено шляхи лібералізації діяльності кредитно-фінансових установ як головних інституційних фінансово-посередницьких структур на ринку капіталовкладень України, що стимулюють розвиток інвестиційної сфери. Визначено й обгрунтовано основні положення щодо регулювання інвестиційних ресурсів у напрямі стабілізації та розвитку реального сектора економіки, фінансового сектора економіки, фінансування науково-технічного прогресу, вирівнювання рівнів економічного розвитку регіонів. Наведено нові рекомендації та методичні підходи щодо зміцнення зв'язків між реальним та фінансовим секторами, спрямованими на розвиток інвестиційної сфери та економічний розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56 + У9(4Укр)262.2
Шифр НБУВ: РА318074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Морозова О.Г. 
Біоенергетичні зміни при хронічних порушеннях мозкового кровообігу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / О.Г. Морозова ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1998. — 33 с. — укp.

На підставі комплексного експериментального, клінічного, біохімічного та інструментального дослідження доведено, що провідною ланкою патогенезу хронічної мозкової дисциркуляції є енергетичний дефіцит, який виникає внаслідок ішемії, тканинної гіпоксії, зниження активності мітохондріальних ферментів і сполучається з мембранною патологією, змінами в оксидантно-антиоксидантній системі та співвідношенні нейромедіаторних амінокислот. Встановлені взаємозв'язки між типом вегетативної регуляції, біоенергетичними, нейрогуморальними показниками та розвитком варіанту церебральної дисциркуляції. Виявлено адаптивні та дезадаптивні щодо розвитку і прогресування хронічної дисциркуляції варіанти вегетативно-біоенергетичних співвідношень. Доведена можливість прогнозування хронічних порушень мозкового кровообігу. Обгрунтована нейропротекторна роль терапії, спрямованої на покращення біоенергетичного гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-43

Рубрики:

      
19.

Фільчуков Д.О. 
Біохімічна регуляція апоптозу в умовах пухлинного процесу у нирках: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / Д.О. Фільчуков ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено вивчення біохімічної регуляції апоптозу у процесі онтогенезу на рівні сигнальних шляхів регуляції клітинних процесів - нейроендокринного, сфінгомієлинового, гліцерофосфоліпідного, а також оксиду азоту. Установлено, що ДНК-фрагментація та клітинна проліферація у пухлинних тканинах у хворих на рак нирок (РН) вірогідно відрізнялися між стадіями пухлинного процесу: від T1 до T4. ДНК-фрагментація найбільш виражена у хворих з початковими стадіями пухлинного процесу та знижувалася за прогресування пухлини. Активність клітинної проліферації зі стадією пухлинного процесу зростала. За цього виявлене вірогідне підвищення вмісту рівня сфінгозину у нирковій тканині залежно від стадії РН, а також підвищення рівня стабільних метаболітів оксиду азоту на всіх стадіях РН, тобто ці сигнальні шляхи були задіяні у регуляції апоптозу за умов онкогенезу нирок. Доведено, що ендогенні простаноїди відіграють роль тканинного фактора позаклітинного оточення пухлинних клітин, що створює сигнальний шлях дезадаптації у процесі проліферації та апоптозу у пухлинних клітках, сприяючи їх росту і прогресуванню. Установлено, що рівень досліджених класів простаноїдів за пухлинного ураження з метастазуванням удвічі вище, ніж у випадку РН без метастазування. У хворих на РН розвивається гіперренінемічний гіпоальдостеронізм, що вказує на патогенетичну роль ренін-альдостеронової системи у розвитку та прогресуванні онкопроцесу. Ріст клітинної проліферації та зниження швидкості апоптозу у пухлинній тканині супроводжується зниженням енкефалинеричної активності за зміни стадії РН. Концентрація АКТГ, АДГ і пролактину у плазмі крові у хворих на РН підвищена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.4 +
Шифр НБУВ: РА353632

Рубрики:

      
20.

Холіна О.А. 
Біохімічні маркери апоптозу при лімфопроліферативних захворюваннях: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / О.А. Холіна ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено біохімічні умови реалізації апоптозу та клітинної проліферації за рівнем енергозабезпечення, вмісту маркерних цитокінів IL-10, sCD30 та часу релаксації протонів водню у процесі пухлинної трансформації лімфоцитів у разі лімфопроліферативних захворювань (ЛПЗ). Для проведення дослідження були відібрані зразки сироватки та плазми від 74-х хворих на лімфоми. Проведено визначення у лімфоцитах рівня апоптозу за ДНК-фрагментацією з морфологічною детекцією з застосуванням Хехст 33342 за умов флуоресцентної мікроскопії, вивчено проліферативні процеси за активністю мітохондріальної дегідрогенази за результатами МТТ-тестування, проаналізовано енергетичний обмін за рівнем аденілових нуклеотидів, у сироватці крові проведено оцінювання показників загальної лактатдегідрогенази, рівнів IL-10 і sCD30, показників релаксометрії з використанням ядерно-магнітного резонансу. Хворі на ходжкінські лімфоми та неходжкінські лімфоми (НХЛ) були поділені на 3 групи відповідно до стадії прогресування. За результатами проведеного дослідження встановлено, що проліферативна активність лімфоцитів, залучених до патогенезу лімфом, значно зростає у разі прогресування цих хвороб, а кількість клітин, що гинуть шляхом апоптозу, зменшується. У трансформованих клітинах створюються несприятливі енергетичні умови для завершення апоптотичної загибелі. Протягом прогресування відбувалось зниження кількості аденозинтрифосфату (АТФ), аденозиндифосфату (АДФ) та збільшення аденозинмонофосфату (АМФ). Кількість загальної лактатдегідрогенази значно перевищувала верхню межу норми тільки у хворих на НХЛ на останніх стадіях. Збільшення пулу проліферуючих клітин відбувається на тлі експресії IL-10 та sCD30 та залежить від стадії та нозології лімфом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413 + Р411.022 +
Шифр НБУВ: РА358222

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського