Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (306)Книжкові видання та компакт-диски (183)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р419.180.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Зеніна Т.І. 
Аналіз ефективності та безпеки комбінованої базисної терапії ревматоїдного артриту метотрексатом у поєднанні з преднізолоном і гідроксихлорохіном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Т.І. Зеніна ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2005. — 27 с. — укp.

Уперше шляхом лонгітудінального моніторингу та кореляційного аналізу показників клінічної симптоматики ревматоїдного артриту (РА) з урахуванням можливих побічних проявів обраних базисних засобів доведено доцільність застосування комбінованої базисної терапії метотрексатом у субоптимальній дозі (7,5 мг/тиждень) та преднізолоном у низькій дозі (10 мг/дбу) та гідроксихлорохіном у мінімальній дозі (200 мг/добу) у хворих на суглобову форму РА з несприятливим перебігом (активністю запального процесу II - III ступеня, II - III рентгенологічною стадією, порушенням функціональної здатності суглобів II - III ступеня, незалежно від серологічного варіанта та характеру прогресування). Визначено високу ефективність та певною мірою прийнятну безпеку лікування, а також суттєву перевагу над стандартною монотерапією метотрексатом у середній терапевтичній дозі (10 мг/тиждень). З використанням одержаних даних розроблено комплексну програму комбінованої базисної терапії (дозовий режим, оптимальні терміни призначення та відміни складових терапії, шляхи прогнозування можливих ускладнень протягом 24-х місяців лікування).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 +
Шифр НБУВ: РА337581

Рубрики:

      
2.

Гунько І.П. 
Анемія у хворих на ревматоїдний артрит: зв'язок з мікронутрієнтною недостатністю, важкістю захворювання та ефективністю фармакотерапії (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / І.П. Гунько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Установлено, анемічний синдром у хворих на ревматоїдний артрит (РА) є маркером важкості захворювання та предиктором резистентності до лікування. Показано, що традиційна терапія з використанням у ролі базисного способу метотрексату в середніх терапевтичних дозах (7,5 - 10 мг/тиждень) поглиблює анемічний синдром, надаючи йому рис фолієво-дефіцитної анемії. Виявлено, що у хворих на РА включення до комплексу лікування полівітамінно-мінерального комплексу запобігає девітамінізуючому впливу фармакотерапії та підвищує ефективність лікування хворих на РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033.2-3 + Р419.180.11-3 +
Шифр НБУВ: РА326264

Рубрики:

      
3.

Зімба О. О. 
Вплив недиференційованої дисплазії сполучної тканини на розвиток та клінічний перебіг ревматизму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. О. Зімба ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проаналізовано особливості клінічного перебігу ревматизму залежно від вираженості недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ). Встановлено, що важкий і середній ступені НДСТ у хворих на ревматизм поєднуються з більшою активністю ревматичного процесу. Виявлено взаємозв'язок між змінами в імунній системі у хворих на ревматизм і важкістю НДСТ. Доведено, що важкий ступінь НДСТ, множинні аномальні хорди у шлуночках серця (АХШС) поєднуються з вищим рівнем ендотеліну-1 у плазмі крові хворих на ревматизм у порівнянні з пацієнтами з легким ступенем НДСТ і поодинокими АХШС. Вперше розроблено алгоритм стратифікації ризику розвитку ревматизму, що дозволяє виявляти осіб з НДСТ, які входять в групу підвищеного ризику, виникнення даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3
Шифр НБУВ: РА373732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Золотницька О.Ю. 
Вплив противірусних препаратів на структуру та функції імунокомпетентних клітин у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.Ю. Золотницька ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих на ревматоїдний артрит (РА) шляхом розробки рекомендацій щодо включення в лікувальний комплекс препаратів противірусної активності з урахуванням вірусологічних, імунологічних і клінічних результатів обстеження хворих. Відзначено, що під час комплексної терапії РА з препаратами <$Eaplha>-інтерферону та індукторів синтезу, покращується клінічний ефект метотрексату (МТ) за рахунок впливу на віруси, потенціювання імунотропної дії базисної терапії. Досліджено підвищення клінічної ефективності дії МТ з високою активністю ацикловіру щодо вірусної інфекції у разі РА. Доведено, що застосування препаратів <$Eaplha>-інтерферону і ацикловіру обмежено через їх високу токсичність та велику частоту побічних явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 +
Шифр НБУВ: РА343023

Рубрики:

      
5.

Алексєєва Г. А. 
Вплив різних гуморальних імунних факторів на структурно-функціональні показники міокарда у хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Г. А. Алексєєва ; НАМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. М.Д. Стражеска". — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено патологічні зміни структури та функції серця в південноукраїнській популяції хворих на ревматоїдний артрит (РА). Вивчено розповсюджуваність основних серцево-судинних захворювань, частоту органічних уражень клапанного апарату серця та порушень ліпідного спектру плазми крові у разі цього захворювання. Вперше встановлено, що найбільш характерним для РА є розвиток гіпертрофії лівого шлуночка (ЛШ) з підвищенням індексу маси міокарда ЛШ без збільшення відносної товщини його стінок, яка не залежить від ступеня активності запального процесу в суглобах і наявності супутньої артеріальної гіпертензії, супроводжується збільшенням порожнин лівого передсердя та ЛШ, погіршенням діастолічної функції міокарда, збільшенням частоти суправентикулярної і шлуночкової екстрасистолії високих градацій. Продемостровано патологічний вплив порушень гуморального імунітету у разі РА на структурно-функціональний стан міокарда. Доведено прямий кореляційний зв'язок між підвищенням титрів антикардіоліпінових антитіл (АКА), кріоглобулінів (КГ), антитіл до білка теплового шоку hsp 60 (АБТШ) і формуванням гіпертрофії ЛШ, а також частотою ектопічних порушень ритму серця у хворих на РА. Обгрунтовано можливість зниження продукції АКА, КГ і АБТШ за застосування гідроксихлорохіну, що супроводжувалося відсутністю прогресії негативних змін структурно-функціональних показників міокарда протягом одного року спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13 + Р419.180.11
Шифр НБУВ: РА385109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Іваницька Л.М. 
Диференційний вибір і обгрунтування довготривалого лікування ревматичних запальних хвороб суглобів на основі інгібіторів ЦОГ-2: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Л.М. Іваницька ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу з неселективними інгібіторами циклооксигенази-2 (ЦОГ-2) диклофенаком і флурбіпрофеном встановлено, що селективний інгібітор ЦОГ-2 мелоксикам має кращі показники безпечності, так само ефективний, як і диклофенак і перевищує флурбіпрофен. Визначено, що гастродуоденопатії на тлі прийому мелоксикаму виникають в середньому на три місяці пізніше у 11,7 % хворих на ревматоїдний артрит і у 9,7 % хворих на остеоартроз, у разі застосування диклофенаку - відповідно в 26,6 % і 33,2 %, флурбіпрофену - в 46,6 % і 39,9 % хворих. З'ясовано, що мелоксикам необхідно призначати хворим, яким діагностовано ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту. У разі виникнення гастропатій внаслідок прийому неселективних нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) рекомендовано подальше застосування селективних інгібіторів ЦОГ-2, зокрема, мелоксикаму. Доведено високу інформативність комп'ютерної термографії суглобів у кількісній оцінці протизапального ефекту НПЗП у разі довготривалого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52
Шифр НБУВ: РА317652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Тимочук В.В. 
Диференційований підхід до тотального ендопротезування кульшового суглоба у хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / В.В. Тимочук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано методику вибору способу фіксації компонентів ендопротеза тазостегнового суглоба у хворих на ревматоїдний артрит з метою покращення результатів лікування даного контингенту осіб. Проведено ретроспективний аналіз результатів лікування 85-ти хворих на ревматоїдний артрит, яким виконано 118 операцій тотального ендопротезування тазостегнового суглоба. На підставі клініко-рентгенологічного дослідження й анкетування хворих, результатів ультразвукової остеоденситометрії, рентгенденситометрії, культурально-імунологічних досліджень остеогенної активності стромальних стовбурових клітин кісткового мозку з різних ділянок тазостегнового суглоба та статистичної обробки даних розроблено методику бального оцінювання стану кісткової тканини тазової кістки у ділянці тазостегнової западини та стегнової кістки в міжвертлюговій ділянці. Виведено остеогенну активність стромальних стовбурових клітин кісткового мозку з проксимального відділу стегнової западини, голівки стегнової кістки та ділянки даху тазостегнової западини. Доведено вплив препаратів базисної терапії та глюкокортикостероїдів на рівень остеогенної активності стромальних стовбурових клітин кісткового мозку. Вивчено щільність кісткової тканини у хворих на ревматоїдний артрит методом рентгенденситометрії та ультразвукової остеоденситометрії, проведено їх порівняльний аналіз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11 + Р458.286.5
Шифр НБУВ: РА371880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Цецура Н. В. 
Диференційовані підходи до запобігання ускладнень у перебігу генералізованих захворювань тканин пародонту при різних формах ревматоїдного артриту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. В. Цецура ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше виявлено особливості клінічного перебігу генералізованого пародонтиту (ГП), асоційованого з суглобовою та системною формами ревматоїдного артриту (РА). Встановлено залежність мікробіологічного спектра пародонтальної кишені від характеру перебігу ГП, асоційованого з різними формами РА. Показано залежність характеру перебігу ГП від вираженості аутоімунного процесу у разі РА. Виявлений дисбаланс у співвідношенні про- та протизапальних цитокінів дозволяє прогнозувати розвиток загострення в перебігу ГП. Вперше розроблено й апробовано нову лікарську форму у вигляді пародонтальної плівки для місцевого лікування ГП, асоційованого з різними формами РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р419.180.11
Шифр НБУВ: РА379629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Масик О.М. 
Діагностика, профілактика та лікування системних порушень кісткової маси у хворих на ревматоїдний артрит та анкілозуючий спондилоартрит: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / О.М. Масик ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2004. — 44 с. — укp.

Досліджено проблему покращання якості наслідків вторинної профілактики та лікування хворих на ревматоїдний артрит (РА) та центральну форму анкілозуючого спондилоартриту (ЦфАС). Установлено механізми формування остеодефіциту та удосконалено діагностику системних порушень метаболізму кісткової тканини, визначено її роль у клінічному перебігу захворювань та запровадженні диференційованих профілактично-лікувальних заходів попередження та корекції змін кісткової маси. Узагальнено дані експериментального дослідження на білих щурах з використанням трьох моделей остеопорозу, а також п'ятирічного спостереження за 139-ма хворими на РА та 81-им - на ЦфАС. Виявлено частоту розвитку системної остеодистрофії, її швидкість та напрямок розвитку зазначених хвороб. Запропоновано концепцію послідовності змін кісткової маси у хворих на анкілозуючий спондилоартрит. Виявлено негативний вплив остеодистрофії на перебіг захворювань. Установлено, що основними клінічними факторами, що визначають ступінь та темпи змін кісткової маси у цих хворих є вік, стать, рентгенологічна стадія захворювання, ступінь функціональних порушень та збереженість менструальної функції, а стан та темп змін кісткової маси спричинені перманентним імунним запаленням з проявами автоагресії, вагомість якого на різних стадіях захворювання не однакова. Доведено, що стандартні методики лікування не запобігають втраті кісткової маси. Уперше представлено інтерпретацію, моніторинг та прогнозування змін кісткової маси, обгрунтовано ефективність модифікованих лікувальних програм у профілактиці та лікуванні остеодистрофії у хворих на РА та ЦфАС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-5 + Р458.250.40-5 +
Шифр НБУВ: РА329279

Рубрики:

      
10.

Крачек Г.О. 
Ефективність ентеросгелю та циклоферону в комплексній терапії хворих на ревматоїдний артрит з ураженням серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Г.О. Крачек ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Уперше у порівняльному аспекті показано роль імунних показників стану перекисного окиснення ліпідів, антиоксидатного захисту та ендогенної інтоксикації у хворих на ревматоїдний артрит (РА) з ураженням та без ураження серця. Уперше установлено взаємозв'язок клініко-біохімічних та імунних змін з показниками порушення внутрішньосерцевої гемодинаміки. Визначено позитивний вплив комплексної терапії з застосуванням імуномодулятора циклоферону та ентеросорбенту ентеросгелю на клінічний перебіг РА, стан внутрішньосерцевої гемодинаміки, клітинну та гуморальну ланки імунітету. З'ясовано, що застосування даних препаратів у комплексному лікуванні хворих на РА з ураженням серця значно поліпшує якість життя хворих, зменшує прояви ураження серця, нормалізує показники ліпопероксидації та рівень ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 +
Шифр НБУВ: РА337298

Рубрики:

      
11.

Тбілєлі В.В. 
Ефективність застосування низькочастотного магнітного поля у комплексному лікуванні остеопорозу при ревматоїдному артриті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.В. Тбілєлі ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 24 с. — укp.

Встановлено порушення процесів кісткового ремоделювання (у вигляді остеопорозу та остеопенії) у хворих на ревматоїдний артрит. Доведено змінювання процесів кислотно-лужного гомеостазу (компенсованого метаболічного ацидозу у тканинах, явищ вторинного ацидозу в плазмі крові), що може бути одним з патогенетичних механізмів розвитку остеопорозу у даної категорії хворих. Науково обгрунтовано, що призначення низькочастотної магнітотерапії на ділянку уражених суглобів здійснює найбільший позитивний (у порівнянні з іншими застосованими методиками лікування) вплив на клінічний стан хворих і процеси кісткового ремодулювання, показники кислотно-лужної рівноваги в тканинах, що сприяє зростанню кісткової маси у хворих з остепенією та остеопорозом за I та II ступеня активності процесу. Встановлено, що застосування електрофорезу бішофіту на ділянку уражених суглобів чинить нормалізуючу дію на зменшення компенсаторних явищ ацидозу у плазмі, а це сприяє стабілізації і збільшенню кісткової маси у хворих на ревматоїдний артрит. Застосування комплексу низькочастотної магнітотерапії та електрофорезу бішофіту рекомендовано проводити хворим на ревматоїдний артрит з остеопорозом, остеопенією та наявністю переломів в анамнезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-542 +
Шифр НБУВ: РА330094

Рубрики:

      
12.

Колюча С.В. 
Застосування ультразвуку та препарату Траумель С в комплексному відновлювальному лікуванні хворих на ревматоїдний артрит на госпітальному етапі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / С.В. Колюча ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2006. — 27 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих на ревматоїдний артрит шляхом розробки лікувально-реабілітаційних комплексів з включенням антигомотоксичного препарату Траумель С і ультразвукової терапії. На підставі аналізу динаміки клініко-функціональних, лабораторних, біохімічних, імунологічних методів досліджень, а також цитологічного та імунологічного дослідження синовіальної рідини визначено терапевтичну та порівняльну ефективність лікувально-реабілітаційних комплексів. Розроблено нові фізіо-фармакотерапевтичні комплекси із застосуванням препарату Таумель С на початковому етапі лікування з подальшим призначенням ультрафонотерапії на уражені суглоби або ультрафонотерапії у поєднанні з фонопунктурою на основні точки акупунктури загальної дії, специфічні точки акупунктури наднирників і сполучної тканини, що дозволяє суттєво підвищити ефективність лікування хворих на ревматоїдний артрит. З'ясовано, що клінічний ефект досягався на тлі нормалізації показників клітинного та гуморального імунітету та забезпечував більш тривалу стабілізацію терапевтичного ефекту за умов зменшення доз медикаментозних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-5 +
Шифр НБУВ: РА343260

Рубрики:

      
13.

Бугерук В.В. 
Застосування фізичних чинників у відновлювальному лікуванні хворих на реактивні артрити з ураженням серця та без серцевої патології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.В. Бугерук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 25 с. — укp.

Вивчено ефективність відновлювального лікування хворих на реактивні артрити з ураженнями серця та без серцевої патології з застосуванням преформованих фізичних чинників. Оцінено динаміку клінічних, лабораторно-інструментальних та імунологічних показників (динаміку суглобового та запального синдромів, ферментативні та електрокардіографічні показники серцевих порушень, стан клітинного та гуморального імунітету, тривалість ремісії). Встановлено, що застосування НВЧ-терапії на проекцію наднирників після закінчення курсу антибактеріальної терапії у хворих на реактивні артрити з системними проявами у вигляді міокардитів поліпшує перебіг суглобового синдрому, сприяє нормалізації реполяризації міокарда, усуненню порушень ритму та провідності, виявляє оптимальний імуномодулюючий ефект. Використання внутрішньовенного лазерного опромінення крові у хворих на реактивні артрити без серцевої патології в такі ж терміни відновлювального лікування викликає протизапальний та максимальний імунонормалізуючий ефект. Розроблено прогностичні критерії для диференційованого використання вказаних преформованих фізичних чинників з урахуванням клініко-імунологічних особливостей хворих на реактивні артрити.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-54
Шифр НБУВ: РА313874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Губанова О.О. 
Зміни метаболізму оксиду азоту при кардіопатії хворих на ревматоїдний артрит (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.О. Губанова ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

На підставі ЕКГ- і ЕхоКГ-досліджень встановлено, що ураження серця спостерігається у кожного другого хворого на ревматоїдний артрит (РА), а на тяжкість кардіопатії впливають стать і вік хворих, тривалість, активність, стадія та серопозитивність захворювання, поширеність і вираженість артриту, рівень артеріального тиску й загальний периферичний судинний опір. Стан метаболізму NO корелює з рівнем у крові окремих імуноцитів, Ig, циркулюючих імунних комплексів та цитокінів і зумовлює ознаки клінічного перебігу захворювання. Встановлено, що у тварин з ад'ювантним артритом розвиваються дистрофія і некроз кардіоміцитів, клітинна інфільтрація міокарда, периваскулярний, міжм'язовий та субендокардіальний склероз, склероз судин і строми, частота та ступінь вираженості яких взаємопов'язані з метаболізмом NO. Визначено, що застосування стимуляторів синтезу NO значно підвищує ефективність лікування кардіопатії у випадку РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-37 + Р410.1-37 +
Шифр НБУВ: РА325211

Рубрики:

      
15.

Москаленко О. В. 
Зміни структурно-функціонального стану кісток і корекція остеометаболітів у хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / О. В. Москаленко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто розв'язання наукової задачі - на підставі вивчення маркерів кісткового метаболізму й остеотропних хімічних елементів у крові та волоссі пацієнтів з різним перебігом ревматоїдного артриту. Доведено клінічну значущість даних показників у розвитку суглобової й екстраартикулярної патології, їх зв'язок з імунним статусом, патогенетичну роль у змінах структурного стану кістки. Встановлено вплив патогенетичної терапії на вміст маркерів кісткового метаболізму та хімічних елементів в організмі хворих. Виділено критерії, які прогнозують перебіг захворювання й ефективність подальших лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-2
Шифр НБУВ: РА371853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Гомозова О.А. 
Клініко-патогенетичне значення змін пуринового обміну, мікроелементного статусу та їх корекція у хворих на ревматоїдний і реактивний артрити: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.А. Гомозова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено патогенетичну роль порушень пуринового обміну та мікроелементного складу у разі ревматоїдного та хламідійіндукованого артриту на підставі результатів вивчення рівнів сечової кислоти у крові, сечі, експіратах, її ниркового кліренсу, активностей у сироватці ксантиноксидази (КО), аденозиндезамінази (АДА), 5-нуклеотидази, параметрів наявності у волоссі молібдену, марганцю, міді та цинку. Показано взаємозв'язок зазначених показників з окремими клініко-лабораторними ознаками хвороб. Визначено критерії, які дозволяють прогнозувати перебіг і ефективність лікування захворювань, а в результаті застосування інгібіторів КО і АДА покращано результати терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161 + Р419.180.11 +
Шифр НБУВ: РА359320

Рубрики:

      
17.

Корильчук Н.І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування використання фосамаксу для корекції остеодефіцитних станів у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.І. Корильчук ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження стану мінеральної щільності кісткової тканини в 118 хворих на ревматоїдний артрит (РА) з використанням методу двофотонної рентгенівської денситометрії. Виявлено однонаправлені зміни кісткової тканини у разі ревматоїдного артриту - остеопенія та остеопороз. У хворих на РА з дефіцитом кісткової тканини встановлено високі показники больового, запального та суглобового індексів, визначено агресивний перебіг захворювання з частими рецидивами та ускладненнями, швидкою інвалідизацією. Встановлено, що ступінь зниження кісткової маси залежить від наростання віку хворих, тривалості захворювання, рентгенологічної стадії та функціональної недостатності суглобів. Доведено, що імунна система порушується глибше у хворих на РА з дефіцитом кісткової тканини. Запропоновано програми профілактики та лікування остеодефіцитних станів у хворих на РА. З профілактичною метою рекомендовано включати до комплексного лікування фосамаксу (5 мг) у хворих на РА з остеопенією, що сприяє гальмуванню резорбтивних процесів та нормалізації показників імунної системи. Хворим на РА з діагностованим остеопорозом рекомендовано покращувати мінеральну щільність кісткової тканини за допомогою антирезорбента фосамаксу (10 мг), який також сприяє покращанню стану імунної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3
Шифр НБУВ: РА316541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Богатирьова Т.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування фізичних чинників в реабілітації хворих на артроз: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / Т.В. Богатирьова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 33 с. — укp.

Опрацьовано нові диференційовані комплекси реабілітації хворих на артроз із затосуванням пелоїдотерапії, різних видів пунктурної мікрофізіотерапії (зі застосуваням пелоїду, біоактивних компонентів грязі, лікарських препаратів), рефлексотерапії. Встановлено, що призначення рефлексотерапії, пунктурної мікрофізіотерапії, грязелікування є патогенетично обгрунтованим щодо лікування хворих на артроз, як засвідчено позитивними результатами клініко-інструментальної динаміки, імунологічними дослідженнями та станом активності локального регулятора хондрогенезу, та більш придатні у разі незначних змін у суглобах і хребті. Доведено виражену перевагу комплексного призначення рефлексотерапії та грязелікування, пунктурної мікрофізіотерапії та пелоїдотерапії у хворих на артроз як за даними безпосередніх, так і віддалених результатів лікування, особливо разі прогресування захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-54
Шифр НБУВ: РА313881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Зейдан І.З. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень натрійуретичної функції нирок в терапії артеріальної гіпертензії у хворих на остеоартроз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.З. Зейдан ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено клініко-патогенетичні та терапевтичні аспекти особливостей перебігу есенціальної гіпертензії на тлі остеоартрозу та прийому нестероїдних протизапальних препаратів, що проявляються порушеннями добового ритму артеріального тиску та центральної гемодинаміки. Установлено, що у частини хворих на есенціальну гіпертензію функція нирок є простагландинзалежною. Показано, що призначення цим хворих неселективного інгібітора циклооксигенази диклофенаку натрію, на відміну від німесуліду, погіршує ниркову гемодинаміку, натрійуретичну функцію нирок, добовий ритм артеріального тиску та знижує антигіпертензивну ефективність еналаприлу. Виявлено, що різнорівнева блокада ренін-ангіотензинової системи еналаприлом і лозартаном попереджує ці зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА326363

Рубрики:

      
20.

Іваницький І. В. 
Клініко-патогенетичні особливості атеросклеротичних уражень серцево-судинної системи у хворих на ревматоїдний артрит в залежності від наявності метаболічного синдрому та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / І. В. Іваницький ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено особливості патогенезу атеросклерозу (АС) ураження судин у хворих на ревматоїдний артрит (РА) з наявністю метаболічного синдрому (МС). Вперше виявлено патогенетичний зв'язок між рівнем інсулінорезистентності (ІР) і проатерогенними змінами ліпідного профілю крові, показниками ПОЛ, ендотеліальною дисфункцією, рівнем лептин, адипонектин у пацієнтів з РА залежно від наявності МС і прогресування ІР на фоні системного запалення. Виявлено відсутність позитивного впливу базисної терапії на рівень ІР і дисліпідемії у пацієнтів з РА. Патогенетично обгрунтовано доцільність застосування в комплексі лікування хворих на РА з наявністю МС та АС ураження судин аторвастатину, який виявляє не тільки гіполіпідемічний, але також і протизапальний та інсуліносенситизувальний ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-3 + Р419.180.11-3
Шифр НБУВ: РА380540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського