Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (3013)Книжкові видання та компакт-диски (675)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОВІТРЯНИЙ$<.>+<.>K=БАСЕЙН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 443
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Таріка О.Г. 
Агроекологічне обгрунтування освоєння і використання лесоподібного суглинку при рекультивації земель в Нікопольському марганцеворудному басейні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.Г. Таріка ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано технологію створення продуктивних кормових угідь безпосередньо на спланованих лесоподібних суглинках без покриття їх родючим шаром зонального грунту за умов південного Степу України. Встановлено вплив тривалого сільськогосподарського освоєння едафотопів з лесоподібних суглинків на їх фізичні, водно-фізичні та агрохімічні властивості. Показано ефективність сумісного вирощування багаторічних бобових і злакових трав на едафотопах, представлених лесоподібними суглинками. Визначено оптимальне співвідношення компонентів фітоценозів, що забезпечує найвищу урожайність, збір кормових одиниць та азотовмісних сполук на лесоподібному суглинку за роками їх життя та за весь період вегетації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.29 + П035.8 +
Шифр НБУВ: РА345187

      
Категорія: Транспорт   
2.

Корнієнко А.П. 
Аеродинамічна компоновка арочного крила з повітряним гвинтом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / А.П. Корнієнко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати фізичного моделювання обтікання арочного крила з повітряним гвинтом в аеродинамічній трубі. На підставі результатів такого моделювання, проведеного з візуалізацією течії на поверхні арочного крила, підтверджено безвідривний характер обтікання комбінації "арочне крило - повітряний гвинт" до великих кутів атаки, що дозволило здійснити параметричні дослідження, з використанням методів обчислювальної аерогідродинаміки, які базуються на використанні моделі ідеальної рідини, а саме: методу дискретних вихорів, (ефективного для моделювання обтікання тонких несучих поверхонь з фіксованими лініями сходу вихрової пелени), панельного методу Моріно - для моделювання обтікання тілесних компоновок, у їх апробованих алгоритмічних реалізаціях методики розрахунку. Наведено результати параметричних досліджень стосовно оцінки впливу місця розташування повітряного гвинта в каналі арочного крила на аеродинамічні характеристики такого роду комбінації та з'ясовано наявність досить складної аеродинамічної інтерференції гвинта та несучої поверхні літального апарата. За цього одержано аеродинамічні якості комбінації та тягових характеристик даного гвинта, які мають чіткі екстремуми, наявність яких повинна враховуватися під час проектування літаків з арочним крилом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-042-011 + О553-011 +
Шифр НБУВ: РА349176

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Распопіна С.П. 
Аеротехногенна трансформація соснових екосистем середньої течії басейну р. Сіверський Донець: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / С.П. Распопіна ; Укр. наук.-дослід. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано необхідність комплексного підходу до вивчення стану та функціонування лісових екосистем за умов аеротехногенного забруднення. Визначено рівень техногенного навантаження на ліси, підтверджено їх санітарно-гігієнічну функцію, що виявляється в осадженні сосновими насадженнями вагомої частини забруднювачів. Показано значну акумуляційну здатність лісових підстилок щодо полютантів. Установлено негативні наслідки промислового забруднення лісових грунтів (дернових опідзолених на давньо-алювіальному піску), що відбилися на погіршанні стану та зниженні радіального приросту соснових деревостанів. Розроблено якісно-кількісну систему діагностичних показників аеротехногенного забруднення структурних компонентів лісових екосистем та запропоновано заходи для підтримання сталого розвитку лісів і підвищення їх продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.21*801.1-64 + П381.1-425 +
Шифр НБУВ: РА327436

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Федоров О.Г. 
Альтернативні системи кондиціювання повітря з використанням випарного охолодження: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.Г. Федоров ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліжено випарні охолодники непрямого типу (НВО), в яких охолодження повітря досягається без прямого контакту з водою. З метою інтенсифікації процесу тепломасопереносу розроблено НВО на основі апаратів плівкового типу з багатоканальною структурою насадики та роздільним рухом потоків газу та рідини, а також регулярною шорсткістю (РШ) поверхні та капілярно-пористим покриттям. Виконано моделювання процесів сумісного тепломасопереносу у НВО з урахуванням термічних опорів потоків газу та рідини, особливостей течії рідинної плівки на поверхнях із РШ. Експериментально одержано залежності, які забезпечують розрахунок і проектування охолодників. Визначено умови роботи випарних охолодників прямого та непрямого типів, комбінованих і багатоступеневих. Зроблено висновок, що створення випарно-парокомпресійних систем забезпечує функціонування випарного охолодника на високому температурному рівні, за якого він достатньо ефективний, та дозволяє використати допоміжний повітряний потік для обдування конденсатора ХМ, а також знизити витрати води на підживлення замість випарованої у НВО. Встановлено, що відносна вологість 35 - 45 % забезпечує повне компенсування витрат на випарювання.Наведено результати загального екологічного аналізу альтернативних рішень з використанням методології та бази даних "Повний життєвий цикл". Виявлено, що альтернативна система АСКП випарно-парокомпресійних охолоджувачів (НВО/ХМ) забезпечує менше виснаження природних ресурсів у порівнянні з традиційною та менше впливає на глобальну зміну клімату. Показано, що найбільший вплив на довкілля відбувається під час експлуатації системи, внесок періоду виробництва складає близько 20 % від внеску за весь життєвий цикл, а внесок періоду утилізації незначний, загальний екологічний вплив для альтернативної системи складає всього 64,5 % від такого ж впливу для традиційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.3 +
Шифр НБУВ: РА363423

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Розлач З.В. 
Аналіз вертикальних руслових деформацій річок басейну Верхнього та Середнього Дністра: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / З.В. Розлач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано нову комплексну схему аналізу вертикальних руслових деформацій. На підставі результатів досліджень зв'язків між основними морфологічними та динамічними параметрами русел проаналізовано вертикальні руслові деформації та запропоновано критеріальні залежності, що визначають особливості перебігу руслових процесів на річках. Оцінено динаміку крупності донних відкладів і визначено стійкість русел досліджених водотоків. Досліджено поздовжні профілі річок і одержано універсальну залежність нормованого поздовжнього профілю водотоків, яка дозволяє об'єднати в окремі групи річки різних порядків. На підставі одержаних типів форм нормованих поздовжніх профілів виконано районування басейну Верхнього та Середнього Дністра. З використанням результатів зіставлення різночасових поздовжніх профілів досліджених водотоків установлено тенденції щодо спрямованості на них вертикальних руслових деформацій за всією довжиною досліджених річок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.5 +
Шифр НБУВ: РА361790

Рубрики:

      
6.

Запорожан В.В. 
Аналіз динаміки і структурна модернізація системи циркуляційного водопостачання АЕС: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / В.В. Запорожан ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7
Шифр НБУВ: РА371743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Кирєєва О.В. 
Анатомічна структура морських трав Азово-Чорноморського басейну в різних екологічних умовах: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.В. Кирєєва ; НАН України, Ін-т біології півден. морів ім. О.О. Ковалевського. — Севастополь, 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено анатомічний склад вегетативних органів Zostera marina, Zostera noltii і Ruppia cirrhosa в Азово-Чорноморському басейні. Виявлено мінливість анатомо-метричних параметрів органів досліджених видів за різних екологічних умов (глибини та гранулометричного складу донних осадків). Розроблено методику визначення об'єму повітроносних порожнин листа для оцінювання ступеня розвитку лакунарної системи, яка забезпечує адаптацію рослини до умов середовища. На підставі функціонально-значущих параметрів визначено оптимум глибини зростання вивчених видів у Чорному морі: для Zostera marina і Zostera noltii - від 3 до 9 м, Ruppia cirrhosa - від 0,5 до 2 м. Виявлено особливості анатомо-метричної структури вегетативної сфери двох видів зостер за умов лиманів Причорномор'я та Приазов'я, а також бухти Козачої (Севастопольське узмор'я).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.911.2 Zos*60(922.8) +
Шифр НБУВ: РА359614

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мисковець І.Я. 
Антропогенні зміни в басейнах малих річок (на прикладі Волинської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / І.Я. Мисковець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання аналізу та оцінки різних видів антропогенних навантажень на басейни малих річок. Розроблено інтегральні індекси оцінки антропогенних змін у басейнах, які дають можливість встановити ступінь трансформації природного їх середовища. Проведено районування даних басейнів Волині щодо їх екологічного стану для розробки заходів, які сприятимуть покращанню їх довкілля. Удосконалено формулу сталої інтенсивності дощового стоку СНиП 2.01.14-83 із врахуванням зазначених змін у басейнах малих річок, що впливають на процес формування в них паводкового стоку. Запропоновано алгоритм і програму розрахунку дощового стоку на ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В229(45УКР-4ВОН)5 + Б1(4УКР-4ВОН) +
Шифр НБУВ: РА325716

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Аністратенко О.Ю. 
Археогастроподи сарматських відкладів України (фауна, систематика, стратиграфічне значення): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / О.Ю. Аністратенко ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Проведено фауно-систематичну ревізію викопних черевоногих молюсків групи Archaeogastropoda сарматських відкладів України, досліджено їх палеогеографічне поширення та можливості їх застосування в біостратиграфічних та кореляційних цілях. Вивчено фауністичний склад сарматських археогастропод Західної та Південної України, Молдови та Польщі. Складено описи 120 видів. Вперше систематику сарматських представників групи наведено відповідно до сучасної системи гастропод. Побудовано філогенетичні схеми для окремих родів і груп видів. За фауною археогастропод здійснено палеозоогеографічне районування дослідженої частини басейну. Реконструйовано палеоекологічні умови його ділянок. Визначено можливості застосування археогастропод для стратиграфічного розчленування сарматського ярусу та кореляції сарматських відкладів. Доведено, що за фауною археогастропод можливе виділення тільки сармату sensu Suess.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.116.4
Шифр НБУВ: РА312141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Якіна О.О. 
Асиметрія гемостазу в парних органах у людей та тварин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.О. Якіна ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі проведених досліджень показано, що речовини, які впливають на гемостаз (прокоагулянти та фібринолітичні компоненти) в тканинах парних органів (ПО) (півкулях мозку, легенях, нирках і стегнових м'язах) справа та зліва, мають різну активність. Встановлено, що асиметрія даних властивостей тканин ПО властива різним тваринам (курям, щурам, морським свинкам, кролям, котам) і людям. Доведено, що ступінь досліджуваних відмінностей у різних тварин неоднаковий. Визначено можливість надходження прокоагулянтів і фібринолітичних компонентів із тканин ПО у відповідні басейни кровообігу справа та зліва у тварин (яремні, ниркові та стегневі вени) та показано їх значення в регуляції гемостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711 +
Шифр НБУВ: РА336558

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Павлюченко О.В. 
Аспідогастреї (Plathelminthes, Aspidogastrea) - паразити перлівницевих (Mollusca, Bivalvia, Unionidae) України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.25 / О.В. Павлюченко ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Розглянуто два види класу Aspidogastrea - A. conchicola й A. limacoides, що представлені у фауні України. Досліджено особливості їх морфології, виявлено нові кількісні й якісні ознаки, що допомагають надійній диференціації цих двох видів. Встановлено, що у перлівницевих України паразитує лише один вид аспідогастрів - A. conchicola. Показано, що його облігатними хазяями є 18 видів родини Unionidae, з яких 5 молюсків вперше зареєстровано як хазяїв цього гельмінта. Досліджено особливості поширення A. conchicola у перлівницевих із басейнів найголовніших річок України. Визначено інтенсивність інвазії аспідогастрами 18 видів родини Unionidae. Встановлено, що в Україні головними хазяями аспідогастрів є переважно U. conus і U. tumidus, за певних умов у цій ролі виступають C. ponderosum і C. piscinale. З'ясовано, що представники родів Colletopterum і Anodonta є зазвичай другорядними хазяями A. conchicola, а допоміжним хазяїном найчастіше є U. pictorum. Показано, що усі інші види родини Unionidae, як правило, є рідкісними хазяями аспідогастрів. З'ясовано вплив абіотичних, біотичних, антропогенних чинників і сезонних змін умов середовища на зараженість перлівницевих цим гельміном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.141*832*330 + П873.384 +
Шифр НБУВ: РА348719

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Галущенко О.М. 
Балансова оцінка водних ресурсів річок басейну Дніпра, їх використання та охорона (в межах України): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / О.М. Галущенко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено балансовій оцінці водних ресурсів річкових водозборів басейну Дніпра за окремі сезони, холодні і теплі півріччя багаторічного періоду і характерні за стоком гідрологічні роки. Визначено природний стік. Запропонована модель водного балансу у вигляді ув'язаних карт розподілу атмосферних опадів, сумарного стоку та випаровування. Проводиться співставлення заборів, скидів води і безповоротного водокористування з середнім стоком і стоком за маловодні роки. Виділено 47 водозборів, в межах яких середній стік і стік за маловодні роки змінився більше ніж на 10-20% . Пропонуєтся підхід до вивчення впливу дифузійних джерел забруднення на кількісні і якісні характеристики елементів водного балансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.2(45УКР)

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Погорільчук Н.М. 
Басейнова організація мезозой-кайнозойського морфолітогенезу північного та центрального Волино-Поділля: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Н.М. Погорільчук ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи до вивчення організації басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем. Розроблено методику їх дослідження з урахуванням геолого-геоморфологічних та палеогеоморфологічних умов пінічного та центрального Волино-Поділля. Складено спеціальні карти та розрізи басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем території дослідження. Проаналізовано будову, структуру, функціональну та еволюційну динаміку, зовнішні та внутрішні чинники розвитку, загальні та індивідуальні риси басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем даного регіону. Наведено рекомендації щодо прогнозу родовищ різних видів корисних копалин території, а також поширення техногенних забруднень в районах експлуатації Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.5(45УКР)-9 + Д59(45УКР)43
Шифр НБУВ: РА319106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Мєнасова А.Ш. 
Безскелетні Metazoa та іхнофосилії опорного розрізу венду Поділля і їх стратиграфічне значення: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / А.Ш. Мєнасова ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено викопні рештки м'якотілих представників вендоедіакарської фауни та слідів життєдіяльності у відкладах верхнього венду та нижнього кембрію Подільського Придністров'я. Встановлено, що найбільш численними та різноманітними рештками представників Vendiata характеризуються ломозівські верстви могилів-подільської серії. Показано, що у відкладах канилівської та балтійської серії викопні метазоа зустрічаються спорадично. З'ясовано, що іхнофосилії, навпаки, більше представлені в канилівській і балтійській серіях. На підставі аналізу розподілу метазоа Придністровський докембрійський комплекс розділено на могилів-подільський та канилівський підкомплекси, які характеризують однойменні світи. Складено опис 24-х видів метазоа та іхнофосилій з яких сім форм вендіт нові для науки. Побудовано схему реконструкції могилівського басейну. Доведено, що результати даних досліджень можуть бути корисні для комплексного вирішення проблем стратиграфії, історії геологічного розвитку та розподілу корисних копалин у верхньодокембрійських відкладах, а також в процесі подальшого вивчення питань загального та філософського характеру, пов'язаних з розвитком життя в докембрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е162"013"(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344314

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Березовський А. А. 
Бівальвії середнього та верхнього еоцену платформної України: таксономічна ревізія, еволюція, палеогеографія і палеоекологія: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.09 / А. А. Березовський ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Проведено ревізію всіх виявлених на території платформної України еоценових видів і родів бівальвій. Описано та зображено 344 види та 41 підвид. Вивчено умови проживання та географічний ареал усіх розглянутих таксонів еоценових морів України. Проведено оцінювання швидкості еволюції видів у нормально-морських еоценових басейнах України. Висунуто гіпотезу про центр походження латдорфських молюсків. Запропоновано нову стратиграфічну схему розчленування еоценових відкладень південного схилу Українського щита. Розроблено біостратиграфічну схему кореляції стратонів середнього та верхнього еоцену південної та північної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.116 "072.12"
Шифр НБУВ: РА374760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Березкіна В.І. 
Біологічні особливості інтродукованих видів роду Sedum L. (Crassulaceae DC.) та перспективи їх використання в Україні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.І. Березкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 26 с.: рис. — укp.

Досліджено біологічні властивості видів роду Sedum L. Розглянуто колекцію видів роду Sedum L., яка нараховує 40 таксонів, у тому числі 29 видів, 1 гібрид, 10 культиваторів. Вперше встановлено закономірності росту та розвитку очитків, особливості насіннєвого і вегетативного розмноження за умов Північного Заходу України. Наведено дані про розвиток виду Sedum antiquum Omelcz.et Zaverucha, що зникає, за умов первинної культури та анатомічну будову його вегетативних органів. Встановлено можливість використання видів роду Sedum L. під час фітомеліорації порушених земель на прикладі одного з найбільших гірничих підприємств Криворізького басейну - Північного гірничозбагачувального комбінату. Проведено інтегральну оцінку інтродукції видів роду Sedum L. у регіоні досліджень та рекомендовано види очитків, перспективних для використання в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.11 Cra*852.121.41(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324057

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Іванова Т.А. 
Біостратиграфія міоценових відкладів Рівнинного Криму за форамініферами: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / Т.А. Іванова ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 19 с. — укp.

На підставі знахідок планктонних форамініфер зони N 8 Globigerinatella insueta - Globigerinoides підтверджено ранньоміоценовий вік спіріалісових глин Рівнинного Криму, їх належність до тарханського регіоярусу та здійснено міжрегіональну кореляцію останнього. Уточнено обсяги тарханського, чокрацького, караганського, конкського, меотичного регіоярусів. Проведено детальне розчленування сарматських відкладів по форамініферам з виділенням верств. З'ясовано походження, шляхи міграції та етапи розвитку міоценових форамініфер Рівнинного Криму. Проведено палеобіогеографічне районування тарханського, конкського, меотичного басейнів, а також побудована для Рівнинного Криму детальна схема стратиграфії міоценових відкладів за форамініферами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.712.1-9 + Д59(45УКР7-6КРИ)43 + Е162"071.21"(45УКР7-6КРИ),022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Якушин Л.М. 
Біостратиграфія осадових утворень, палеогеографія та палеоекологія пізньокрейдового морського басейну платформної України (за макрофауною): автореф. дис. ... д-ра геол. наук: 04.00.09 / Л.М. Якушин ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 43 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е162"063.3"(4УКР) + Д432(45УКР)633-9
Шифр НБУВ: РА370291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Мінтузова Л. Г. 
Біостратиграфія палеоцен-еоценових відкладів Керченського півострова та прилеглих територій за форамініферами: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.09 / Л. Г. Мінтузова ; НАН України ; Ін-т геол. наук. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Розроблено зональну шкалу за визначенням 13-ти біостратонів за форамініферами, які узгоджені із зональним поділом за нонопланктоном. За результатами біофаціального аналізу встановлено, що протягом палеоцен-еоцену седиментація відбувалась за відносно глибоководних умов відкритого морського басейну - в ориктоценозах постійно присутні планктонні форамініфери. Виділено п'ять типів біофацій за форамініферами: планктонний, планктонно-бентосно-секреційний, планктонно-бентосно-аглютинований, планктонно-бентосно-секреційно-аглютинований, бентосно-аглютинований, побудовані схематичні карти поширення біофацій та відновлені умови седиментації цих відкладів. За зональним поділом деталізовано розріз еоцену Прикерченського шельфу Чорного моря. У Північно-східному й Індольському структурно-фаціальних районах виявлено перерви, встановлено відсутність значної частини еоценового розрізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е12 "071.1" (4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА380716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Бондар О.В. 
Біостратиграфія середньо- та верхньоміоценових відкладів Південної України за остракодами: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / О.В. Бондар ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Проведено стратиграфічне, палеонтологічне, палеогеографічне та палеоекологічне вивчення остракод міоценових (починаючи з тарханських) відкладів Південної України. Проаналізовано стратиграфічне поширення остракод у міоценових відкладах Північного Причорномор'я та Криму. Виділено характерні комплекси цієї групи фауни для окремих стратиграфічних підрозділів міоцену. Створено схему біостратиграфії середньо- та верхньоміоценових відкладів Північного Причорномор'я, Рівнинного Криму та Керченського півострова за остракодами. Обгрунтовано раціональну та міжрегіональну кореляцію одновікових утворень Південної України та суміжних територій за остракодовою фауною. В історії розвитку остракод регіону виділено тархансько-караганський, конксько-сарматський і меотично-понтичний етапи, кожний з яких розділяється на підетапи. Реконструйовано палеоекологічні умови басейнів седиментації міоцену. Здійснено опис 41-го виду й одного підвиду остракод, які є стратиграфічно важливими для міоценових відкладів Південної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.115.515"071.21"(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349721

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського