Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (201)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>K=МЕГАПОЛІС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Огар Т. В. 
Важкі метали в зоні аерації Українського Полісся: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / Т. В. Огар ; НАН України, Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М. П. Семененка. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено закономірності розподілу важких металів у зоні аерації лісових, лугових та антропогенних ландшафтів і на різних типах грунтів Українського Полісся. Визначено вміст і форми міграції токсичних елементів у даній зоні аерації за розробленою методикою постадійних витяжок. Встановлено показники рухомості хімічних елементів у грунтах Українського Полісся та Київського мегаполісу. Розроблено методику екогеохімічного моніторингу сезонних нагромаджень важких металів у грунтах зони аерації Київського мегаполісу з використанням сорбентів як геохімічних бар'єрів. Показано ефективність застосування штучних сорбентів для виявлення ореолів розсіювання глибоко занурених рудних тіл. Досліджено інтенсивність біологічного поглинання мікроелементів рослинністю, виявлено екогеохімічні критерії стійкості ландшафтів Українського Полісся до забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518 + П035.8
Шифр НБУВ: РА383746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Першегуба Я. В. 
Гігієнічна оцінка комплексного (аерогенного і перорального) навантаження хімічних канцерогенів на населення великого міста за критерієм ризику: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Я. В. Першегуба ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України . — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено територіальні особливості канцерогенних ризиків для здоров'я населення від реального забруднення атмосферного повітря та харчових продуктів, що складають добовий раціон, на підставі модифікації методології визначення канцерогенних ризиків для забезпечення контролю за станом комплексного забруднення мегаполіса. Проведена робота дозволила встановити вклад аерогенних і пероральних чинників у формування популяційних канцерогенних ризиків і виявити співвідношення інгаляційної та пероральної компоненти за комплексного впливу шкідливих чинників на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Е70*74-652.33-64
Шифр НБУВ: РА377191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Руднєв А.С. 
Державне регулювання енергоспоживання в рекреаційній зоні мегаполіса (на прикладі Харківської області): Автореф. дис... канд. екон.наук: 08.02.03 / А.С. Руднєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено концептуальні підходи до енергоспоживання у вигляді структурної схеми його державного регулювання в рекреаційній зоні мегаполіса. Запропоновано класифікацію чинників зовнішнього й внутрішнього економічного середовища, які визначають наперед вектор і рівень енергоспоживання господарської діяльності в АПК рекреаційної зони мегаполіса. Розкрито зміст поняття стратегічного планування енергопостачання, удосконалено коефіцієнт енергетичної ефективності в рекреаційній зоні мегаполіса. Обгрунтовано методичні рекомендації щодо зменшення енерговитрат та екологічного навантаження в АПК рекреаційної зони. Наведено пропозиції щодо зміни структури товарної продукції в рекреаційній зоні мегаполіса та удосконалення методики моніторингу даної зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)0-554 +
Шифр НБУВ: РА330307

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Харитончук М.В. 
Зарубіжні концепції і практика децентралізації державного управління: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.В. Харитончук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню та вирішенню наукового та практичного аспектів проблеми ролі та місця процесу децентралізації державного управління в загальному контексті демократизації українського суспільства. Вперше подано комплексний аналіз концепцій демократизації та децентралізації державного управління, типологізації форм і типів демократії, визначення їх особливостей та реалізації у різних суспільствах. З'ясовано вплив децентралізації на демократизацію суспільних відносин, підвищення ролі виборців у розробці та прийнятті рішень. Наведено авторську концепцію децентралізації державного управління через аналіз зарубіжних наукових і практичних моделей, авторське тлумачення взаємовпливів глобалізації та урбанізації, відтворення новітніх підходів різних політологічних шкіл і практики демократизації управління мегаполісами на засадах концепцій дорадчої демократії, обмеженості децентралізації управління великим містом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-8 + Ф031.1
Шифр НБУВ: РА311532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Алпатова І.А. 
Інформаційні технології для оцінок впливу зовнішнього середовища на хвороби шкіри населення промислового регіону: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.11 / І.А. Алпатова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми інформаційного моделювання та вивчення характеру впливу різноманітних груп екологічних чинників на стан шкіри та підшкірної клітковини у населення територій промислового регіону. Досліджено вплив забруднення атмосферного повітря, електромагнітного забруднення та радіаційного фону на захворюваність шкіри. Оцінено даний вплив на захворюваність шкіри дітей і дорослих. Запропоновано методику оцінки очікуваного рівня захворюваності населення залежно до прогнозованого рівня екологічного забруднення району проживання. Зазначено, що дана методика може бути застосована під час планування економічного та соціального розвитку промислових мегаполісів. Увагу приділено проблемам розробки методики профілактики для груп ризику та хворих із хронічними захворюваннями шкіри, що піддаються впливу навколишнього середовища. Розроблено медичний модуль автоматизованого робочого місця лікаря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60 ф + Р121.2
Шифр НБУВ: РА370741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Коваленко М.В. 
Короткострокове прогнозування зв'язного споживання паливно-енергетичних ресурсів в побутовому секторі в період опалювального сезону: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / М.В. Коваленко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі, алгоритми та методики для прогнозування зв'язного споживання природного варильного газу та електроенергії у побутовому секторі за умов недостанього відпуску тепла житловим масивам у період опалювального сезону, які забезпечують підвищення ефективності експлуатації енергопостачального комплексу мегаполісу. Запропоновано методики верифікації архівів споживання паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР), які базуються на евристичних процедурах передпроцесорної обробки архівних даних, що дозволяє сформувати достовірні архіви, придатні для подальшої математичної обробки. Досліджено характерні особливості зв'язного споживання варильного газу, електричної та теплової енергії в побутовому секторі (ПС). Синтезовано три групи моделей для прогнозування зв'язного споживання ПЕР у ПС, які дозволяють здійснювати прогнози у широкому спектрі ситуацій, пов'язаних з організацією обліку споживання ПЕР. Виконано структурну та параметричну оптимізацію зазначених прогностичних моделей. Встановлено, що найбільшу точність прогнозування забезпечують моделі динамічного типу, синтезовані на базі штучних нейронних мереж. Вперше оцінено еластичність попиту на варильний газ у ПС залежно від якості теплозабезпечення житлових масивів. Обгрунтовано концепцію реформування системи управління енергопостачанням мегаполісу, що передбачає створення спеціалізованого координуючого органу для успішного вирішення задачі оптимального розподілу добових лімітів природного газу між комунальними та побутовими споживачами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З19 + З381 +
Шифр НБУВ: РА341613

Рубрики:

      
7.

Каліновський Д.К. 
Лікування та реабілітація постраждалих з переломами нижньої щелепи, що зловживають алкоголем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.К. Каліновський ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Уперше за умов промислового мегаполіса України, м.Донецька, визначено рівень осіб, що зловживають алкоголем, серед постраждалих з травматичними ушкодженнями щелепно-лицевої ділянки, в тому числі з переломами нижньої щелепи. Одержано диференційовану клініко-статистичну інформацію, що комплексно характеризує соціально-демографічний статус постраждалих, особливості перебігу та лікування травматичних ушкоджень щелепно-лицевої ділянки в осіб, що зловживають алкоголем. Запропоновано нову схему лікування та функціональної реабілітації зазначених постраждалих. Запропоновано нову схему їх лікування та функціональної реабілітації, яка передбачає корекцію загальних і місцевих порушень, що виникають у випадку травми кісткової та м'язової тканини на фоні хронічної алкогольної інтоксикації. З використанням нового підходу до кількісної оцінки ступеня функціональної реабілітації постраждалих з переломами нижньої щелепи, що зловживають алкоголем, який передбачає різносторонню оцінку біоелектричної активності м'язів обличчя за допомогою мультипараметрального комп'ютерного аналізу результатів електроміографічних досліджень. Установлено діагностичну та прогностичну цінність методів електроміографічних досліджень та інформативність окремих параметрів біоелектричної активності м'язів обличчя у разі переломів нижньої щелепи в осіб, що зловживають алкоголем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586 +
Шифр НБУВ: РА325938

Рубрики:

      
8.

Москаленко В.Ф. 
Медико-соціальні аспекти ліквідації наслідків екологічної катастрофи в мегаполісі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / В.Ф. Москаленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено сучасне уявлення про генезу техногенних і природних катастроф, їх наслідки. Науково обгрунтовано чотирифакторну концепцію ліквідації медико-соціальних наслідків аварії. Розроблено модель системного підходу до формування та здійснення службами, підпорядкованими медицині катастроф та медичною службою на місцях ліквідаційних заходів у випадку техногенних аварій. Запропоновано нову класифікацію надзвичайних станів природно-техногенних катастроф. Визначено основні принципи організаційних заходів щодо ліквідації наслідків екологічної катастрофи. Досліджено медичні, санітарно-гігієнічні та епідеміологічні аспекти надзвичайного стану в мегаполісі як наслідку аварії, зокрема, на міських очисних спорудах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)23 + Ц69,8(4УКР)-53 + С5*63*328.912 + А732
Шифр НБУВ: РА313022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Чернявська О.В. 
Механізм впливу соціальних змін на соціальну напруженість в сучасній Україні (на прикладі мегаполісу): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / О.В. Чернявська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні основи дослідження соціальної напруженості. Розглянуто загальні особливості соціальних змін у пострадянських суспільствах. Відмічено, що соціальна напруженість є однією з характерних особливостей процесів соціальних змін в сучасному українському суспільстві, ступеня соціальної стабільності. Визначено та проаналізовано поняття соціальної напруженості та потенціалу соціальної напруженості. Запропоновано поняття механізму впливу соціальних змін на соціальну напруженість, який сприяє оптимізації процесів регулювання виникнення та розвитку соціальної напруженості та соціальних конфліктів. Проаналізовано елементи даного механізму: соціальну диференціацію, соціальну незадоволеність, політичну культуру, ціннісно-нормативний компонент, соціально-психологічну адаптацію. Запропоновано рекомендації щодо поліпшення ефективності соціального управління зниження соціальної напруженості, регулювання існуючих соціальних конфліктів та прогнозування можливих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7 + С5*333.641
Шифр НБУВ: РА317010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Клюй О. В. 
Механізми формування водоефективної політики з урахуванням вимог екологічної безпеки: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. В. Клюй ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз політики забезпечення потреб населення й об'єктів інфраструктури населених пунктів у водних ресурсах за сучасних умов господарювання, а також висвітлено можливі напрями вдосконалення політики водозабезпечення. Розроблено методичний підхід щодо формалізації завдання водозабезпечення населення й об'єктів інфраструктури населеного пункту з урахуванням вимог екологічної безпеки. Обгрунтовано та деталізовано модель і методику оцінювання ефективності водозабезпечення населення й об'єктів інфраструктури населеного пункту. Розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення організаційних механізмів формування водоефективної політики населеного пункту; коригування державної політики водоефективності, удосконалення нормативно-правового й інформаційно-аналітичного забезпечення процесу реалізації водоефективної політики населеного пункту з урахуванням вимог екологічної безпеки, організації моніторингу результативності реалізації водоефективної політики та дотримання вимог екологічної безпеки, удосконалення фінансування водоефективних заходів, а також підвищення рівня екологічної безпеки об'єктів водопостачання мегаполіса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)18 + Н761.1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА376887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мисюра Т. М. 
Місто як предмет філософсько-культурологічної рефлексії: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.04 / Т. М. Мисюра ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Проаналізовано специфіку синтезу культурних форм в історичних трансформаціях міста. Античний поліс як перша культурна модель міста в історії західноєвропейської культури репрезентує якісну відмінність античної культури від інших світів і цивілізаційний статус демократичного синойкізму. Зазначено, що статус міста як культурної домінанти та носія високої культури зберігається і для сучасного західного урбаністичного середовища, що є концентратором нерівномірності культурного розвитку. Третій етап розвитку європейського міста становить трансформація міста у мегаполіс, що релятивізує настанови класичної культури. Доведено, що за умов постмодерністської ситуації мультикультуризму місто включає тотальну елімінацію меж повсякденності/високої культури, що спричиняє втрату елітарності доступу до інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*424.2 + Ч111.1
Шифр НБУВ: РА380698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Меньшов О.І. 
Намагніченість типоморфних грунтів України: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / О.І. Меньшов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено магнітні властивості типоморфних грунтів України з метою визначення можливого внеску грунтового покриву у формування локального аномального магнітного поля під час проведення геологорозвідувальних робіт, а також для розв'язання задач екології мегаполісів, інтенсифікації аграрних і грунтознавчих досліджень. Розглянуто сумарну й ефективну намагніченості, охарактеризовано їх складові для чорноземів вилугуваних, типових, звичайних, південних, сірих лісових, каштанових, дерново-підзолистих і лучних грунтів Полісся, Лісостепу, Степу, Сухого Степу України. Наведено вертикальні та латеральні розподіли педомагнітних параметрів. Виявлено їх суттєву диференціацію у грунтових генетичних горизонтах та за різних ландшафтних ситуацій. Розраховано значення ефективної намагніченості для досліджених грунтів. Розглянуто можливий внесок грунту у формування локального аномального магнітного поля. Виявлено, що техногенна складова мегаполісів обумовлює підвищення магнітної сприйнятливості грунтів, яку можна успішно використовувати в екомагнітних дослідженнях. Наведено приклади застосування педомагнітинх даних в агрономії та грунтознавстві, а також під час проведення детальних пошукових робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д491.044.32 +
Шифр НБУВ: РА362483

      
13.

Юрченко О.В. 
Наукове обгрунтування системи міжсекторальної протидії розвитку епідемії ВІЛ / СНІД в мегаполісі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / О.В. Юрченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Установлено тенденції до стрімкого зростання розповсюдженості ВІЛ-інфекції у Києві, що набула характеру епідемії, якій протидіє існуюча система надання медичної допомоги та її спеціалізовані підрозділи, які не можуть протистояти повною мірою розвитку епідемії ВІЛ-інфекції. Відзначено, що різні сектори державного управління та позадержавного сектора у протидії розвитку епідемії беруть нерівномірну участь, відсутня координація дії різних секторів і управлінь міськдержадміністрацій у протидії епідемії ВІЛ / СНІД. Обгрунтовано якісно нову функціонально організаційну систему міжсекторальної протидії розвитку епідемії ВІЛ-інфекції. Особливостями запропонованої системи є наявність єдиного координаційного органу управління у протидії ВІЛ-інфекції, реагування на епідемічну ситуацію, розширення внутрішніх і зовнішніх зв'язків системи з учасниками протидії на муніципальному та недержавному (громадському) рівнях, залучення людей, які живуть з ВІЛ / СНІДом до участі у формуванні організаційних і управлінських рішень, створення сприятливих умов для обміну й узагальнення досвіду у протидії епідемії ВІЛ-інфекції. Дані, одержані внаслідок дослідження, втілено на державному, галузевому, міжгалузевому та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)599.51 + Р11(4УКР)285.1 +
Шифр НБУВ: РА361844

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Галацан О.В. 
Організаційно-економічний механізм управління охороною здоров'я: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Галацан ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання удосконалення організаційно-економічного механізму державного управління охороною здоров'я на регіональному рівні як рушійної сили створення єдиного простору медичного обслуговування населення. Уточнено понятійно-категоріальний апарат державного управління у сфері надання медичних послуг. Проаналізовано основні теоретико-методологічні та прикладні підходи щодо удосконалення механізмів державного управління у галузі охорони здоров'я, досліджено еволюцію функціонування даної системи у порівнянні з відповідними зарубіжними моделями. Запропоновано нові напрямки й технології територіальної організації управління охороною здоров'я у мегаполісі, що дозволяє більш раціонально використовувати матеріальні й фінансові ресурси та засоби стратегічного планування розвитку галузі в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА331951

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кривопішин О.М. 
Організаційно-економічні засади розвитку міських та приміських залізничних перевезень пасажирів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Кривопішин ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено роль і місце залізничного транспорту у виробничо-інфраструктурному комплексі сучасного мегаполісу, а також рушійні сили його інтеграції до пасажирсько-транспортної системи міста. Розроблено організаційно-економічні засади розвитку систем типу магістраль - вузол - місто. Сформульовано загальні концептуальні підходи до формування відповідних ним організаційно-економічних структур. Запропоновано та науково обгрунтовано застосування кільцево-вузлового методу визначення етапів їх впровадження. Наведено нові методичні підходи до визначення організаційної та соціально-економічної ефективності розвитку міських і приміських перевезень пасажирів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-814 +
Шифр НБУВ: РА364429

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кабачна О.В. 
Соціологічний аналіз конфліктів у сфері масової комунікації: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / О.В. Кабачна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7в6 + С5*333.4в6 + С5*333.641.216
Шифр НБУВ: РА309866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Плачков І.В. 
Теплоенергетичні засади модернізації системи теплопостачання мегаполісу (на прикладі м.Києва): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / І.В. Плачков ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено сучасний стан та розвиток системи теплопостачання м. Києва та сформульовано основні критерії її оптимальності. Виконано порівняльний аналіз системи теплопостачання міст Росії та північної Європи, визначено типові напрями удосконалення крупних централізованих систем теплопостачання. Встановлено можливість організації гнучкого графіку роботи теплових мереж без виділення літнього та зимового режимів роботи. Визначено числові параметри регулювання температурного потенціалу теплоносія на Київських ТЕЦ залежно від акумулюючої здатності теплопроводів та приєднаних споруд споживачів для одержання додаткової електричної потужності у періоди пікового споживання електроенергії. Узагальнено технічні, технологічні та організаційні рішення щодо розвитку централізованої системи теплопостачання за визначеними критеріями оптимальності. Наведено оцінку перспектив розвитку традиційних та альтернативних систем теплопостачання з адаптацією до умов інженерної інфраструктури, щільності та розвитку забудови житлових масивів Києва. Виконано термодинамічне обгрунтування впровадження газотурбінних та парогазових установок у циклі комбінованого виробництва теплової та електричної енергії. Запропоновано термодинамічні схеми газотурбінних установок для комбінованого виробництва теплової та електричної енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З381(4УКР-2К) +
Шифр НБУВ: РА331232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Фоменко В.Г. 
Українська урбаністична проза ХХ ст.: еволюція, проблематика, поетика: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / В.Г. Фоменко ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Досліджено феномен становлення й еволюції художньообразного відтворення урбаністичної тематики в українській прозі XX ст. і визначено її своєрідність. На підставі вивчення філософьких, історичних, урбанологічних, соціалогічних ідей та естетичних концепцій даного періоду розкрито специфіку формування української урбаністичної прози. Проаналізовано художні тексти письменників різних історичних періодів і мистецьких напрямів, ідеологічних та естетичних орієнтацій: Г. Сковороди, І. Котляревського, О. Кобилянської, І. Франка, Лесі Українки, М. Яцківа, В. Підмогильного, В. Домонтовича, В. Винниченка, П. Загребельного, Ю. Щербака, А. Дімарова, С. Процюка. Розроблено концепцію зародження та розвитку української урбаністичної прози XX ст., проаналізовано її вплив на становлення модерної української прози, формування світогляду та ціннісних орієнтацій людини в міському та мегаполісному соціумі. Показано, що українська проза другої половини XX ст. прагне до розширення меж у зображенні основних тенденцій урбанізації, досліджено зміну образу міста залежно від умов життя, особистих і суспільних подій. Розкрито багатовекторність та універсальність урбаністичної прози даного періоду. Обгунтовано загальні підходи щодо цілісного уявлення про специфіку української урбаністичної прози XX ст., яка розглядається як певна художня цілісність, найбільш характерними ознаками якої є проблемне новаторство й ідейно-духовний універсалізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 + Ш5(4УКР)-334 +
Шифр НБУВ: РА362597

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Костерін В.О. 
Управління економічним комплексом великого міста: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.05 / В.О. Костерін ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Висвітлено актуальні проблеми управління великим містом за умов трансформації економіки України. Проаналізовано економічну суть великих міст, діалектику їх розвитку в історичному аспекті, дію законів суспільного розвитку в процесі урбанізації і формування промислових мегаполісів. На підставі методики системного підходу досліджено особливості управління містами за сучасних умов, вплив загальноекономічних і синергетичних факторів економічного спаду на початку перехідного періоду, фінансовий механізм регулювання розвитку й використання виробничого потенціалу. Визначено стратегічні підходи до управління економічним комплексом великого міста з урахуванням інтересів суб'єктів економіки, інвестиційної підтримки довгострокових програм розвитку міста й шляхи формування механізму муніципального господарювання ринкового типу. Запропоновано систему показників оцінки стану соціально-економічного розвитку міста, інтегральний коефіцієнт визначення статусу певного міста за умов їх ранжування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА319432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Харченко Г.В. 
Фітоепіфітон і його функціональна активність у водоймах урбанізованих територій: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Харченко ; Ін-т гідробіології НАН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Встановлено особливості якісного складу та кількісного розвитку фітоепіфітону, структури його угруповань, а також участі у процесах біологічної самоочистки водойм Києва. Показано, що в обростаннях вищих водяних рослин різнотипних водойм мегаполісу вегетує 301 вид водоростей, представлених 326-ма внутрішньовидовими таксонами з 114-ти родів, 60-ти родин, 37-ми порядків, 16-ти класів і 9-ти відділів. Установлено, що основою видового багатства фітоепіфітону досліджених водних об'єктів становлять Bacillariophyta (36,9 %), Chlorophyta (28,2 %) і Streptophyta (16,9 %). Відзначено, що найбільше видове багатство притаманне фітоепіфітону занурених рослин (246 видів). За цього на повітряно-водних макрофітах знайдено 173 види, на рослинах з плаваючим листям - 117 видів і на вільноплаваючих рослинах - 41 вид водоростей. Чисельність і біомаса фітоепіфітону характеризується значною амплітудою коливань (в середньому 0,630 - 15,371 млн. кл/г та 0,44 і 273,03 мг/г сухої маси рослини-субстрату відповідно. У досліджених водоймах Києва, які належать переважно до beta-мезосапробної зони. Виділено одну асоціацію, дві субасоціації та два варіанти фітоепіфітону, що відрізняються за флористичним складом і умовами місцезростання. Доведено, що епіфітон бере активну участь у фотосинтетичній аерації води різнотипних водойм мегаполісу, а також акумулює важкі метали та радіонукліди, що сприяє самоочищенню досліджених водних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*820*801.636 + Е0*827.5 +
Шифр НБУВ: РА365314

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського