Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (152)Книжкові видання та компакт-диски (257)Журнали та продовжувані видання (640)
Пошуковий запит: (<.>U=Р121.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Святодух Г.М. 
Вплив оксиду азоту на рівень адаптивних можливостей системи кровообігу практично здорових юнаків і дівчат 18 - 20 років: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Г.М. Святодух ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено роль системи синтезу оксиду азоту в забезпеченні адаптивних можливостей серцево-судинної системи практично здорових хлопців і дівчат віком 18 - 20-ти років. Показано, що високий рівень адаптивних можливостей забезпечується за рахунок експресії авктивності окисного і нітритредуктазного реутилізаційного шляхів синтезу NO за одночасного зниження активності індуцибельної NO-синтази. Встановлено статеві відмінності в характері функціонального стану системи синтезу оксиду азоту у практично здорових юнаків і дівчат. Доповнено наукові уявлення про фізіологічну роль оксиду азоту в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Е70*732.1-649: Г125.1
Шифр НБУВ: РА373316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Міщенко Л.В. 
Геоекологічний аудит впливу техногенного забруднення на довкілля та здоров'я населення (на прикладі регіону Покуття): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Л.В. Міщенко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено стан сучасної екологічної ситуації на території Прут-Дністровського межиріччя (Покуття). Встановлено, що техногенне забруднення важкими металами та нафтопродуктами даного регіону накопичувалось протягом довготривалої дії транскордонних, регіональних і локальних переносів забруднюючих речовин від різних за своїм походженням джерел викидів. Доведено, що в досліджуваному районі радіонуклідне забруднення на відміну від забруднення важкими металами та нафтопродуктами не має зв'язку з просторовим розподілом ландшафтних одиниць локального рівня, а залежить від домінуючого напрямку вітрів, що розносили радіаційний пил від Чорнобильської катастрофи. Розроблено алгоритм екологічного аудиту - визначення сучасної екологічної ситуації на базі комп'ютерного аналізу просторового розподілу усіх можливих забруднювачів довкілля (важких металів, надлишку отрутохімікатів та мінеральних добрив, нафтопродуктів, радіонуклідів в усіх компонентах ландшафтів (геологічному середовищі, грунтовому та рослинному покривах, водному середовищі та атмосферному повітрі) з врахуванням геофізичних полів та особливостей рельєфу, що впливає на розподіл полютантів. Вперше з використанням ПЕОМ визначено кількісні кореляційні залежності захворюваності населення від різних екологічних чинників та типу забруднення, які проявились до Чорнобильської катастрофи та після неї. Розвинуто методику проведення екологічного моніторингу та створення комп'ютерних інформаційно-аналітичних та прогнозно-керуючих систем екологічної безпеки детального масштабу (1 : 50 000), тобто на рівні території адміністративного району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Д829(45УКР)081 +
Шифр НБУВ: РА324200

Рубрики:

      
3.

Мережкіна Н.В. 
Гігієнічна оцінка впливу природних та техногенних факторів навколишнього середовища на здоров'я населення з хворобами органів дихання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.В. Мережкіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Встановлено медико-географічні закономірності динаміки загальної та первинної захворюваності та смертності населення України у разі хвороби органів дихання (ХОД), зокрема, бронхіальної астми (БА) та хронічного бронхіту (ХБ). Надано гігієнічну оцінку закономірностей розподілу природних і антропогенних факторів на території України та Києва. Розроблено гігієнічну паспортизацію сонячної та геомагнітної активності, клімату та погоди, антропогенних забруднень повітря щодо їх впливу на динаміку об'єктивних та суб'єктивних показників у хворих, частоту загострень та смертей у разі ХОД. Обгрунтовано та впроваджено в практику охорони здоров'я медичні класифікації біотропності погоди щодо хворих з БА та ХБ за умов великого міста, що вперше враховують поєднану дію принципово різних механізмів впливу на організм людини природних (спотворення біологічних ритмів функцій органів та систем організму) та антропогенних (спотворення динаміки атмосферних забруднень у разі певних типів погоди) чинників навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Р412-1 +
Шифр НБУВ: РА339709

Рубрики:

      
4.

Першегуба Я. В. 
Гігієнічна оцінка комплексного (аерогенного і перорального) навантаження хімічних канцерогенів на населення великого міста за критерієм ризику: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Я. В. Першегуба ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України . — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено територіальні особливості канцерогенних ризиків для здоров'я населення від реального забруднення атмосферного повітря та харчових продуктів, що складають добовий раціон, на підставі модифікації методології визначення канцерогенних ризиків для забезпечення контролю за станом комплексного забруднення мегаполіса. Проведена робота дозволила встановити вклад аерогенних і пероральних чинників у формування популяційних канцерогенних ризиків і виявити співвідношення інгаляційної та пероральної компоненти за комплексного впливу шкідливих чинників на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Е70*74-652.33-64
Шифр НБУВ: РА377191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ткаченко С.М. 
Гігієнічна оцінка поєднаного впливу і антропогенних факторів навколишнього середовища на перебіг хвороб системи кровообігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / С.М. Ткаченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Встановлені закономірності впливу комплексу природних та антропогенних факторів навколишнього середовища на перебіг хвороб системи кровообігу. Обгрунтовані, розроблені та впроваджені в практику охорони здоров'я методи медичного прогнозування впливу геліогеофізичної активності, клімату та погоди для первинної та вторинної профілактики серцево-судинних захворювань у населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2

Рубрики:

      
6.

Білецька Е.М. 
Гігієнічна характеристика важких металів у навколишньому середовищі та їх вплив на репродуктивну функцію жінок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / Е.М. Білецька ; Укр. наук. гігієн. центр МОЗ України. — Д., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вмісту металів у навколишньому середовищі та їх впливу на здоров'я населення в умовах промислового регіону. Розвиваються методичні підходи у комплексній гігієнічній оцінці розповсюдження металів-токсикантів та мікроелементів у об'єктів довкілля та особливостей вивчення їх впливу на репродуктивну функцію жінок. Встановлено, що важкі метали при комплексному їх надходженні в організм практично здорових жінок з водою, повітрям, а їжею підвищують ризик ускладнень вагітності та пологів, сприяють розвитку патології і вроджених аномалій новонароджених. Обгрунтовані та запропоновані заходи загальної профілактики та індивідуальної металокорекції щодо запобігання відповідним специфічним ускладненням і зміцнення репродуктивного здоров'я жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Р716.21-3 + Р733.3-3

Рубрики:

      
7.

Крупка Н.О. 
Гігієнічна характеристика виробництва димексиду та охорона навколишнього середовища: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.О. Крупка ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Одержано нові дані з визначення впливу диметилсульфоксиду (ДМСО) на рефлекторні реакції організму людей та тварин. Уперше одержано та проаналізовано результати досліжень вмісту імуноглобулінів класів A, M, G у працівників, що контактують з ДМСО, та активності холінестерази в тканинах мозку й еритроцитах лабораторних тварин з інтерпретацією хіміко-електричної теорії нюхової рецепції пахучої речовини ДМСО на тлі паралельного специфічного збільшення імуноглобулінів A і G й активності холінестерази у тканинах головного мозку з пригніченням її в еритроцитах. З'ясовано, що ці зміни пояснюються активацією комплексу ДМСО - диметилсульфон з холінестеразою у тканинах головного мозку та неспецифічним пригніченням холінестерази ефірами холіну в еритроцитах. За результатами досліджень науково обгрунтовано максимально разову межово допустиму концентрацію, а також запропоновано перегляд кількісного визначення ДМСО в атмосферному повітрі. Уперше розроблено та впроваджено спосіб знешкодження промислових відходів виробництва димексиду. Запропоновано профілактичні заходи щодо охорони грунту й атмосферного повітря від забруднення промисловими токсичними відходами і викидами виробництва зазначеної речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 +
Шифр НБУВ: РА328926

Рубрики:

      
8.

Кметь Т.І. 
Гігієнічне значення комбінованої дії нітрату натрію та хлориду кадмію з урахуванням вікових особливостей та характеру метаболізму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Т.І. Кметь ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання у гігієнічних дослідженнях фенотипу ацетилювання як біомаркера схильності до несприятливого впливу хімічних речовин. Запропоновано застосування настоянки ехінацеї пурпурової як засобу біопрофілактики їх шкіливої дії. На моделях гострого та підгострого впливу нітрату натрію та хлориду кадмію з'ясовано вікові особливості та гігієнічне значення біохімічних змін як критеріїв шкідливої дії. З'ясовано, що внутрішньошлункове введення спиртової настоянки ехінацеї пурпурової у дозі 0,25 мл/кг за умов підгострого впливу нітрату натрію та хлориду кадмію забезпечує більш виражену нормалізацію показників центральної нервової системи, стабілізацію рівня гемоглобіну та зниження метгемоглобінемії у молодих осіб з "повільним" типом ацетилювання, а у дорослих і старих - зі "швидким".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Р284.412 +
Шифр НБУВ: РА344082

Рубрики:

      
9.

Соверткова Л.С. 
Гігієнічні аспекти попередження синтезу канцерогенних N-нітрозамінів в повітряному середовищі і організмі людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.С. Соверткова ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено кількісній оцінці умов і закономірностей екзогенного синтезу N-нітрозамінів (НА) з їх попередників, визначено провідну роль в цьому процесі нітрозуючого компонента - діоксиду азоту. Встановлено пороговий рівень діоксиду азоту, при якому можливе утворення N-нітрозамінів в повітряному середовищі. Показано канцерогенну небезпеку комбінованої дії попередників НА (амідопірин, нітрит натрію, діоксид азоту) на організм, що проявляється в індукуванні злоякісних та доброякісних новоутворень. Розраховано популяційний ризик розвитку новоутворень. Розроблено метод визначення пріоритетних N-нітрозамінів в повітряному середовищі. Показано, що ефективним засобом попередження екзогенного та ендогенного їх синтезу є дотримання гігієнічних нормативів попередників нітрозамінів і, перш за все, - діоксиду азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2

Рубрики:

      
10.

Колодочка О.М. 
Еколого-гігієнічна оцінка забруднення грунту і суміжних об'єктів довкілля важкими металами та їх впливу на здоров'я населення в умовах технолгенного навантаження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.16 / О.М. Колодочка ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

У місті Дніпропетровську як одній з найвизначніших промислових агломерацій України проведено комплексну еколого-гігієнічну оцінку якості об'єктів навколишнього середовища на підставі поглибленого вивчення стану грунту та суміжних з ним об'єктів довкілля - атмосферного повітря, поверхневих і підземних вод і продуктів харчування рослинного походження. Визначено характер та рівень небезпеки забруднення довкілля важкими металами. Відзначено, що серед усіх об'єктів навколишнього середовища за інтенсивного техногенного навантаження грунт найбільш суттєво відображає характер і ступінь небезпеки територіального забруднення важкими металами. Даний чинник рекомендовано використовувати як провідний маркер довгострокового негативного впливу середовищних факторів на довкілля. Наведено оцінку стану здоров'я населення за умов пріоритетного забрудення навколишнього середовища важкими металами. Розроблено комплекс діагностичних критеріїв оцінки ранніх змін стану здоров'я населення під впливом техногенних факторів довкілля. Досліджено донозлогічні зміни стану здоров'я дітей, які мешкають за екологічно несприятливих умов. На підставі математичного моделювання здійснено прогноз імовірних показників стану здоров'я населення внаслідок негативної дії важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 +
Шифр НБУВ: РА334592

Рубрики:

      
11.

Бєліков К.М. 
Застосування рентгенофлуоресцентної спектрометрії для визначення важких металів у повітряному середовищі та їх рухомих форм у грунтах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / К.М. Бєліков ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2002. — 17 с. — укp.

Розроблено методи оптимізації пробопідготовки та проведення вимірів під час рентгенофлуоресцентного визначення важких металів у природних об'єктах. Запропоновано метод усунення впливу макрокомпонентів - шляхом визначення рухомих форм важких металів у грунтах, який полягає у додаванні у пробу 10 мас. % Ва. Створено приставку для попередньої селекції за енергією випромінювання проби, що дозволяє знизити межі виявлення елементів у "тонких" випромінювачах у 6 - 20 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2
Шифр НБУВ: РА317715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Мохначов С.І. 
Інформаційне моделювання динаміки забруднення навколишнього середовища та захворюваності населення у великих промислових містах: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.11 / С.І. Мохначов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання щодо системного відображення взаємодії показників забруднення навколишнього середовища та захворюваності населення у великих промислових містах. Проаналізовано показники такого забруднення та захворюваності населення одного з районів Києва протягом 15-ти років. Виявлено численні кореляційні взаємозалежності між певними показниками й інтегральним рівнем забруднення навколишнього середовища, а також захворюваністю населення. Обгрунтовано принципи оптимізації системи заходів з покращання стану навколишнього середовища великого промислового міста й охорони здоров'я його мешканців. На базі принципів дуального управління створено інформаційну модель динаміки забруднення навколишнього середовища та захворюваності населення у великих промислових містах, що дозволяє забезпечувати управління ризиками, ідентифікацією небезпеки для мешканців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)026 + Р121.2 +
Шифр НБУВ: РА365127

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Алпатова І.А. 
Інформаційні технології для оцінок впливу зовнішнього середовища на хвороби шкіри населення промислового регіону: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.11 / І.А. Алпатова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми інформаційного моделювання та вивчення характеру впливу різноманітних груп екологічних чинників на стан шкіри та підшкірної клітковини у населення територій промислового регіону. Досліджено вплив забруднення атмосферного повітря, електромагнітного забруднення та радіаційного фону на захворюваність шкіри. Оцінено даний вплив на захворюваність шкіри дітей і дорослих. Запропоновано методику оцінки очікуваного рівня захворюваності населення залежно до прогнозованого рівня екологічного забруднення району проживання. Зазначено, що дана методика може бути застосована під час планування економічного та соціального розвитку промислових мегаполісів. Увагу приділено проблемам розробки методики профілактики для груп ризику та хворих із хронічними захворюваннями шкіри, що піддаються впливу навколишнього середовища. Розроблено медичний модуль автоматизованого робочого місця лікаря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60 ф + Р121.2
Шифр НБУВ: РА370741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бабій В.Ф. 
Канцерогенний ризик забруднення навколишнього середовища пріоритетними хімічними сполуками та заходи первинної профілактики: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.Ф. Бабій ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2004. — 37 с.: рис. — укp.

Показано, що відмінності у загальному навантаженні хімічними канцерогенами населення обумовлені територіальними особливостями забруднення атмосферного повітря. Надано комплексну оцінку забруднення атмосфери міст хімічними канцерогенами різних класів (ПАВ, НА, важкими металами) та супутніми токсичними сполуками, визначено їх значення у сумарному аерогенному навантаженні на населення і обгрунтовано пріоритетні сполуки. Установлено закономірності модифікуючої дії токсикантів на канцерогенез, інтенсивність якої залежить від рівня та послідовності надходження до організму токсичних і канцерогенних речовин. Показано, що кількісна оцінка канцерогенного ризику вимагає одночасного врахування канцерогенних факторів та їх модифікаторів. Визначено реальне навантаження населення хімічними канцерогенами різних класів за умов їх надходження в організм людей з атмосферного повітря та питної води. Установлено кількісні взаємозалежності між рівнями аерогенного навантаження хімічних канцерогенів і захворюваністю населення на рак легенів, розраховано їх порогові величини та показано вплив змін рівнів загальних викидів від промислових і пересувних джерел забруднення на структуру та рівні онкозахворюваності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 +
Шифр НБУВ: РА334463

Рубрики:

      
15.

Винарська О.І. 
Наукові основи гігієнічної оцінки дії хімічних та біологічних факторів середовища при їх спільному надходженні в організм на основі іммунологічного критерію шкідливості: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / О.І. Винарська ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 35 с. — укp.

мОбгрунтовано та розроблено імунологічні критерії гігієнічної оцінки хімічних і біологічних чинників довкілля за ознаками спільного надходження до організму з метою вибору ранніх показників порушення стану здоров'я населення та удосконалення гігієнічних нормативів. Розроблено концепцію імунотоксичної дії факторів довкілля. Виявлено основні закономірності прояву імунотоксичної дії хімічних і біологічних факторів довкілля за ознаками їх комбінованого та спільного надходження в організм. Встановлено, що ризик імунологічних ефектів під час дії убіквітарних ксенобіотиків визначається реакцією імунної системи на додаткове навантаження. Досліджено залежність характеру та виразності зсувів у окремих ланках імунної системи дитячого населення 6 міст України від якісного та кількісного складу антропогенних забруднень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2
Шифр НБУВ: РА311622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Литвиченко О.М. 
Наукові основи охорони повітряного середовища від забруднення канцерогенними N-нітрозамінами та попередження онкогенного ризику для населення: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.02.01 / О.М. Литвиченко ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вивчення характеру просторово-часового розподілу концентрацій N-нітрозамінів (НА) в атмосферному повітрі населених місць, закономірностей формування аерогенного навантаження їх на населення, оцінки канцерогенного ризику від дії цих доз. Встановлено стабільне забруднення НА атмосфери населених місць України, розподіл концентрацій їх може бути описаний логарифмічно-нормальним законом. Розроблено метод визначення НА в повітряному середовищі, а також експрес-метод визначення суми НА. Виявлено закономірності формування аерогенних навантажень НА на населення. Проведено наукове обгрунтування ГДК двох НА в атмосферному повітрі населених місць і повітрі робочої зони. Визначено канцерогенний ризик забруднення повітряного середовища виробничих приміщень гумової і металообробної промисловості НА, намічено заходи щодо захисту повітряного басейну від забруднення канцерогенними НА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2

Рубрики:

      
17.

Мельниченко М.Г. 
Обгрунтування та розробка системи моніторингу впливу навколишнього середовища на здоров'я населення великого промислового міста: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / М.Г. Мельниченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено стан навколишнього середовища великого промислового міста. Проаналізовано ступінь впливу довкілля на стан здоров'я міських мешканців. Обгрунтовано систему та розроблено модель моніторингу впливу навколишнього середовища на стан здоров'я людей за сучасних умов. Розглянуто можливість використання систем дуального управління для здійснення ефективного регіонального регулювання, спрямованого на захист навколишнього середовища великих промислових міст. Досліджено питання використання медичного електронного паспорту під час моніторингу взаємодії навколишнього середовища та індивідуального здоров'я мешканців міста. Розроблено систему заходів щодо покращання стану довкілля великого промислового міста та охорони здоров'я його мешканців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 с51 +
Шифр НБУВ: РА339715

Рубрики:

      
18.

Кровякова М.Т. 
Оптимізація еколого-гігієнічних умов рекреацій Криму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / М.Т. Кровякова ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2002. — 23 с.: рис. — укp.

Встановлено, що рекреаційні резерви традиційних курортів практично вичерпані, що вимагає розвитку більш екологічно придатних для цього нових перспективних курортних зон, таких як західні та південно-східні райони Чорноморського узбережжя, які за санітарно-гігієнічними критеріями віднесені до чистих регіонів. У зв'язку з бактеріальним забрудненням морських вод відзначено різке зростання захворюваності населення на гострі кишкові хвороби, що поряд з дефіцитом питної води загострює епідеміологічний стан курортів. На підставі результатів дослідження розроблено систему оціночних показників пляжів та критеріальну шкалу оцінки їх якості, які об'єктивно відображають санітарно-гігієнічний стан курортів та можуть розглядатися як інтегральний показник оцінки інфраструктури морських курортів, що існує. Зроблено висновок, що подальший розвиток санаторно-курортної сфери у Криму потребує вирішення проблем водопостачання та водовідведення, розробки та затвердження округів та зон санітарної охорони курортних ресурсів, розвитку курортної інфраструктури у перспективних курортних районах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 +
Шифр НБУВ: РА321333

Рубрики:

      
19.

Дуган О.М. 
Сумарна мутагенна активність як інтегральний показник оцінки еколого- генетичного стану довкілля: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / О.М. Дуган ; Український науковий гігієнічний центр. — К., 1998. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2

Рубрики:

      
20.

Шкуро В.В. 
Удосконалення санітарної класифікації підприємств малої потужності за ступенем їх впливу на навколишнє середовище та умови проживання населення : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / В.В. Шкуро. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено основні закономірності несприятливого впливу підприємств малої потужності різних галузей промисловості на стан навколишнього середовища й умови проживання населення наближеної житлової забудови. Визначено критерії віднесення підприємств до категорії малої потужності за величиною кінцевої виробничої потужності та ступенем впливу на навколишнє середовище. Розроблено гігієнічні підходи до встановлення санітарно-захисних зон (СЗЗ) підприємств малої потужності й обгрунтовано нормативні розміри СЗЗ для досліджених підприємств з визначенням меж їх граничної потужності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Р124.50/51 + Ж692
Шифр НБУВ: РА371490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського