Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (44)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*333.641.216$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Хижняк Л.М. 
Організації в соціально-економічному просторі сучасного українського суспільства: оптимізація управління: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.07 / Л.М. Хижняк ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено розкриттю специфіки процесу становлення, функціонування й розвитку організації в соціально-економічному просторі в умовах трансформації суспільства та розробці напрямків оптимізації управління ним в умовах сучасної України. Розроблено концепцію, яка розкриває сутність організації як суб'єкта соціально-економічних перетворень. На аналізі емпіричного матеріалу визначено місце та роль підприємницьких організацій в стабілізації суспільства. Визначені крітерії прогнозування розвитку організації з урахуванням її ознак, ступеня їх складності, рухливості, невизначеності, факторів впливу посередньої і прямої дії. Розроблені напрямки удосконалення управлінських статегій з метою не тільки виживання організації але й забезпечення позитивних тенденцій її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216

Рубрики:

      
2.

Кузьменко В.І. 
Особистісний чинник у структурі управління організацією: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.І. Кузьменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Вперше у вітчизняній соціології описано шляхи формування осіб керівника й підлеглого залежно від їх первинної соціалізації (впливу сімейного оточення й освітнього середовища). Встановлено теоретичні можливості використання аналізу персонального чинника в управлінні у контексті структуралістського та персоналістського підходів та обгрунтовано шляхи їх інтеграції. Наведено детальний опис соціальних типів керівника та виконавця, визначено їх специфічні соціокультурні та соціопсихологічні особливості, виділено стійкі характерні риси та ознаки. Запропоновано інтерпретацію поняття та структури особистості щодо управлінського процесу. Обгрунтовано тезу про формування типу керівника переважно в престижних прошарках конкретного суспільства та соціокультурну зумовленість даного факту. Створено оригінальну класифікацію соціальних організацій і форм управління з урахуванням середовища функціонування. Виділено їх виробничі, політичні й культурно-освітні типи. Виявлено загальну тенденцію до зростання значимості персонального фактора й міжособистісних відносин, а також пов'язаних з ними аспектів профілю особистості у діяльності соціальних організацій, зокрема культурно-освітніх закладів. Встановлено залежність впливу даного чинника від соціального типу організації. Доведено, що його обсяг і значимість зростає у напрямі від виробничих до культурно-освітніх організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216 +
Шифр НБУВ: РА334824

Рубрики:

      
3.

Дубровський І.М. 
Система соціального партнерства як регулятор соціально-трудових відносин в умовах трансформації українського суспільства (соціологічний аналіз): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / І.М. Дубровський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми регулювання соціально-трудових відносин за умов трансформації українського суспільства. Глибока системна криза, що охопила транзитний соціум, акумулює основні протиріччя в соціально-економічній сфері, які породжуються протилежними, часом суперечливими інтересами найбільш дистанційованих соціальних груп - роботодавців, найманих працівників і держави, а також відсутністю ефективної системи, механізмів їх узгодження. Детально вивчено систему соціального партнерства, розроблено його соціологічну концепцію, обгрунтовано можливість застосування принципів останнього в сучасній Україні. Проаналізовано функції системи соціального партнерства, об'єктивні умови та суб'єктивні чинники, що детермінують її становлення та функціонування. Розглянуто різні моделі інституціалізації соціального партнерства, можливості використання зарубіжного досвіду в Україні. Надано характеристику особливостей трансформації соціально-трудових відносин, механізмів регулювання ринку праці, розкрито причини його деформацій та шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216
Шифр НБУВ: РА315648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кабачна О.В. 
Соціологічний аналіз конфліктів у сфері масової комунікації: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / О.В. Кабачна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7в6 + С5*333.4в6 + С5*333.641.216
Шифр НБУВ: РА309866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Коваліско Н.В. 
Трудова мобільність в умовах регіонального ринку праці: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Н.В. Коваліско ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено соціологічні аспекти трудової мобільності в умовах регіонального ринку праці. Проаналізовано основні механізми та процеси, що супроводжують трудову мобільність в цих умовах. Розглядаються тенденції розвитку регіонального ринку праці у контексті типів мобільної поведінки працездатного населення, реальна та потенційна трудова активність за умов формування ринкової економіки. У дисертації використано результати ряду емпіричних досліджень з проблематики роботи. Розроблено та опрацьовано науково-практичний підхід до проведення порівняльних соціологічних досліджень регіональних ринків праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216 + У9(4УКР)240.523.3

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Буко С.Л. 
Ціннісні орієнтири сучасного менеджменту: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / С.Л. Буко ; Ін-т соц. НАН України. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Розглянуто ціннісні моделі сучасного менеджменту. Визначено основні подібності та відмінності у ціннісних пріоритетах західних та українських менеджерів прибуткової та неприбуткової сфер в Україні. Досліджено динаміку взаємовпливу ціннісних пріоритетів за умов спільної діяльності. Розкрито особливості та ціннісні домінанти основних етапів еволюції менеджменту у XX ст. Визначено специфіку ціннісно-орієнтованого підходу у сучасному менеджменті, обгрунтовано роль і значення прагматичних і гуманітарних цінностей у механізмі узгодження інтересів комерційного сектора, неприбуткової сфери та суспільства загалом. Визначено спрямованість і сутність нових принципів ціннісно-орієнтованого менеджменту, які асоціюються з концепціями "соціальної корпоративної відповідальності" та "соціального підприємництва". Узагальнено зміст і концептуальні орієнтири менеджменту міжнародних неприбуткових недержавних організацій (МНДО) на ринку соціальних послуг. Проаналізовано особливості міжсекторної взаємодії бізнесу, держави та третього сектора, а також специфіку ціннісного діалогу українських та американських менеджерів МНДО. Розроблено методику якісного соціологічного дослідження ціннісних пріоритетів менеджерів МНДО в Україні, описано механізми ціннісної трансмісії за умов крос-культурної взаємодії менеджерів. Зроблено висновок, що західні топ-менеджери МНДО в Україні стають агентами змін, які здійснюють трансмісію гуманітарних цінностей і ділових практик місцевому населенню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216 +
Шифр НБУВ: РА367718

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського