Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (63)Реферативна база даних (1310)Книжкові видання та компакт-диски (302)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=КАРБУВАНН$<.>+<.>K=МОНЕТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мизгін К. В. 
Античні монети на пам'ятках черняхівської культури: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 / К. В. Мизгін ; Ін-т археол. НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено особливості географії та закономірності розповсюдження різних категорій античних монет та їх хронологічних груп. Проналізовано витоки низки звичаїв, пов'язаних з монетами. Вперше всебічно проаналізовано знахідки на черняхівських пам'ятках боспорських монет. Визначено джерела надходжень монет, на підставі хронологічного аналізу різних категорій монет розроблено їх періодизацію. Розглянуто функції в середовищі черняхівського населення римських і боспорських монет, а також "варварських" наслідувань римським монетам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45)271.121.01 + Т221(45)32
Шифр НБУВ: РА372985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Білошапка В.С. 
Банки України на ринку цінних паперів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.С. Білошапка ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням діяльності банків на ринку цінних паперів. Проаналізовано сучасний стан ринку цінних паперів України, перспективи та шляхи його розвитку. Значну увагу приділено проблемі місця і ролі Національного банку України на ринку державних цінних паперів. Проаналізовано перший досвід використання цінних паперів при реалізації заходів монетарної політики центрального банку. Розширення спектру банківських послуг, в свою чергу, обумовлює необхідність проведення операцій на ринку цінних паперів комерційними банками України. Складність проведення цих операцій і ті високі вимоги, які ринок цінних паперів пред'являє до банківських спеціалістів, визначили необхідність дослідження функціонування основних механізмів зарубіжних ринків цінних паперів та практики діяльності західних банків у цій сфері. Розкрито досвід діяльності на ринку цінних паперів, напрацьований українськими банками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.59

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Малахова О.Л. 
Банківська система у механізмі кредитного забезпечення підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.Л. Малахова ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні аспекти організації кредитних відносин банків з підприємствами. Сформовано основні підходи щодо визначення підприємницької діяльності та особливостей її впровадження за умов перехідного періоду. Обгрунтовано роль банків як основних фінансових посередників на грошовому ринку та значення банківського кредиту у процесах формування фінансових ресурсів підприємств. Розроблено методологічні засади механізму кредитного забезпечення підприємницької діяльності та основні аспекти його практичної реалізації. Визначено вплив інструментів грошово-кредитного регулювання центрального банку у системі заходів щодо стимулювання кредитної активності комерційних банків. Проаналізовано сучасний стан та обгрунтовано практичні рекомендації щодо удосконалення організаційно-економчіних засад кредитного забезпечення банками підприємницької діяльності. Запропоновано удосконалення основних документів, що регламентують відповідну роботу комерційних банків. Наведено пропозиції щодо оптимізації кредитних відносин банків з підприємствами, розрахунку ефективності кредитних вкладень, активізації використання монетарних важелів впливу НБУ на операції комерційних банків та визначено напрями розширення спектру банківських кредитних продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА331763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Жиглей І.В. 
Бухгалтерський облік валютних операцій: порядок визнання та методи оцінки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.В. Жиглей ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Уточнено економічну сутність поняття "валютні операції" та доведено, що бухгалтерський облік необхідно розглядати як цілісну систему. Обгрунтовано необхідність уведення додаткового критерію визначення валютних операцій в бухгалтерському обліку - дати здійснення операцій. Визначено поняття та класифікацію курсових різниць, методику їх розрахунку, відображення на рахунках даного обліку та в звітності. Показано ефективність застосування валютно-цінових застережень у зовнішньоекономічних договорах (контрактах). Запропоновано порядок відображення операцій за такими контрактами в бухгалтерському обліку, у зв'язку з чим введено поняття "сумові різниці" та розроблено їх класифікацію, алгоритм розрахунку. Розглянуто порядок оцінки монетарних і немонетарних статей, виражених у іноземній валюті та розроблено положення, які слід передбачати в наказі про облікову політику. Наведено напрямки удосконалення діючих нормативних актів, що впливають на порядок відображення в бухгалтерському обліку валютних операцій з метою їх узгодження. Доведено необхідність та установлено методичні підходи щодо організації та ведення обліку й контролю валютних операцій на базі комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210.0-149.312 +
Шифр НБУВ: РА325688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Макаренко М.І. 
Бюджетно-монетарне регулювання цін у трансформаційній економіці: Автореф. дис. д-ра екон. наук: 08.01.01 / М.І. Макаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 29 с. — укp.

Визначено суть, функції та структуру механізму бюджетно-монетарного регулювання цін. Встановлено, що в процесі ринкової трансформації економіки відбувається об'єктивна заміна прямих адміністративних інструментів цінорегулювання непрямими економічними, серед яких зростає роль податково-бюджентних, видатково-бюджетних і грошово-кредитних регуляторів. Визначено особливості впливу прямих, непрямих податків і субсидій на рівень, структуру і динаміку цін. Виявлено особливості функціонального зв'язку між динамікою цін та грошових агрегатів, запропоновано механізм досягнення макроекономічної цінової стабільності монетарними інструментами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 + У9(4УКР)0-861 +
Шифр НБУВ: РА328170

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Барамія В.Н. 
Валютно-курсова політика країн з перехідною економікою (приклад України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.Н. Барамія ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано економетричну модель формування механізму валютних курсів трансформаційних економік, параметрами якої є платіжний та торговельний баланси, рахунок руху капіталу, національний доход, заробітна плата, ціни, сукупний попит; на її підставі формалізовано фактори довгострокового характеру, що впливають на валютно-курсову політику за умов непередбачуваності економічних і політичних подій. Обгрунтовано алгоритм встановлення номінальних обмінних курсів у довгостроковому періоді на підставі поєднання теорії довгострокового реального валютного курсу та теорії визначення довгострокових рівнів цін національними монетарними факторами з урахуванням позитивних змін у економіці України. Проаналізовано динамічний ряд руху валютного курсу; на його основі побудовано теоретичну криву, яка найбільш адекватно відображає динаміку валютного курсу; відхилення від емпіричного ряду показує наявність циклічних коливань періодом у 8 - 10 кварталів. Розроблено методику, що точніше та ефективніше передбачує валютний курс з урахуванням інфляції, вимірюваної індексом споживчих цін, монетарних ефектів, відсоткових ставок, динаміки ВВП і рівня безробіття на підставі комплексних методик прогнозування фінансових показників. Виявлено закономірності впливу макроекономічних критеріїв на тенденції зміни валютного курсу на підставі визначення особливостей формування обмінного курсу гривні на різних етапах і фазах економічної динаміки. Встановлено взаємозв'язок макроекономічних критеріїв із структурними елементами фінансово-кредитної системи для формування фалютного курсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 +
Шифр НБУВ: РА322315

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шевчук В.О. 
Взаємодія платіжного балансу і економічного зростання у країнах з транзитивною економікою: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / В.О. Шевчук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 34 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено обмеження платіжного балансу в економіці з "залежною" структурою сукупного попиту та пропозиції для товарів зовнішньої та внутрішньої торгівлі, характер поведінки реального обмінного курсу під час переходу від фінансової стабілізації до стійкого економічного зростання, особливості цілісної економічної політики для Аргентини, Бразилії, Мексики, Чілі та України. З використанням статистичних методів (OLS, VAR і фільтру Кальмана) проведено системне теоретичне та емпіричне дослідження впливу фіскальної та монетарної політики, а також обмінного курсу та зовнішніх чинників на економічне зростання та реальний обмінний курс. Обгрунтовано концепцію взаємодії інструментів економічної політики під час переходу до стійкого економічного зростання та використання незалежного центрального банку, грошової ради та соціального пакту з метою консолідації даної політики. Запропоновано критерій визначення економічної нестабільності на підставі формування очікувань обмінного курсу пропозицією грошової маси. Досліджено вплив інституцій на ВВП, поточний рахунок та інфляцію. З урахуванням емпіричних даних і зарубіжного досвіду зроблено конкретні пропозиції щодо економічної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(70)0-96 + У9(70)826.2 +
Шифр НБУВ: РА329687

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Смєсова В.Л. 
Відтворення інвестиційного потенціалу національної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.01 / В.Л. Смєсова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти відтворення інвестиційного потенціалу національної економіки (ІПНЕ). Класифіковано джерела ІПНЕ за територіальною ознакою (внутрішні та зовнішні), рівнем і методами мобілізації (централізовані та децентралізовані), напрямами використання (цільові та загальні), потенційною можливістю участі в інвестуванні (джерела прямого та непрямого використання), відповідністю утворення джерел згідно з чинним законодавством (легальні та тіньові). Досліджено відтворення ІПНЕ на рівні економічних суб'єктів і загальнонаціональному. Удосконалено методику оцінки ІПНЕ та проаналізовано проблеми активізації процесу відтворення внутрішнього інвестиційного потенціалу України на рівні домогосподарств, фінансових, нефінансових корпорацій та держави. Розроблено механізм стимулювання відтворення ІПНЕ у контексті реалізації власного інвестиційного потенціалу державного сектору, податково-амортизаційного та монетарного стимулювання господарств, нефінансових і фінансових корпорацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У9(4УКР)0-56-96 +
Шифр НБУВ: РА366890

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Хапаєв В.В. 
Візантійський Херсон у другій половині X - першій половині XI століть: проблема руйнування міста: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В.В. Хапаєв ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто всі існуючі гіпотези про військово-політичні причини руйнування візантійського Херсона у другій половині X - першій половині XI ст. Проведено комплексне вивчення археологічних даних про руйнування міста. Спростовано традиційне уявлення про закриті монетні комплекси цього періоду, що виявлені у Херсонесі, як про "приховані клади". Показано, що всі вони є комплексами швидкого накопичення та не збиралися з метою зберігання як скарби. Виявлено характерні відмінності між речовими комплексами різного часу за складом керамічного та монетного матеріалу. Запропоновано пояснення причин зміни технології житлового будівництва в Херсоні після катастрофи другої половини X - першої половини XI ст., а також причинно-наслідкових зв'язків між долею ранньохристиянських храмів Херсона та характером грунтів, на яких вони побудовані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)4-22 Херсон
Шифр НБУВ: РА373534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Хомайко Є.І. 
Гармонізація національних монетарних політик у процесі євроінтеграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Є.І. Хомайко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми й інструменти конвергенції монетарних моделей у Європейському Союзі (ЄС) та особливості їх гармонізації у межах Економічного та Монетарного Союзу (ЕМС), ЄС-27, а також у суспільному європейському економічному просторі. Розглянуто суть і особливості європейського монетаризму та наведено спільні та відмінні від його глобального аналогу риси. Проаналізовано особливості трансформації теорії оптимальних валютних зон у межах інтеграційного угруповання. З використанням імітаційних ігор виявлено переваги та недоліки монетарної конвергенції. Висвітлено суть, етапи та специфіку процесу гармонізації монетарної політики в ЄС. Наведено оцінку "соціальних наслідків" приєднання країни до ЕМС та виявлено можливі компенсації втрат структурними фондами та Фондом згуртування. З'ясовано способи, напрями та механізми монетарної конвергенції країн-учасниць і аплікантів до ЄС та зони євро. Розроблено та побудовано лінійні апроксимації української гривні до основних валют світу, зокрема до євро, що дозволило виявити тенденцію зростання його частки в економіці України та зменшення трансакцій за лінією євро - гривня - долар США. Запропоновано комплекс заходів і рекомендації щодо оптимізації механізмів та інструментів наближення монетарної системи України до Маастрихтських критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)262.6-18 + У9(4Укр)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА352037

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Скринник З.Е. 
Гроші як соціокультурний феномен у вимірах практичної філософії: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / З.Е. Скринник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 40 с. — укp.

Запропоновано концепцію соціально-культурної суті феномена грошей. Виявлено соціокультурні механізми, через які монетарні відносини спричинюють тоталізацію, інструментальної раціональності у життєвому світі людини та передумови, за яких можливо протистояти такій тоталізації у процесі ринкової трансформації в Україні. З'ясовано соціальну природу культурного феномена грошей як медіума соціальних комунікацій. Проаналізовано особливості узагальнення, абстрагування та ідеалізації у процесі історичної еволюції грошей як спеціалізованої мови. Виявлено причини та наслідки перетворення метамови грошей до специфічної матриці культурної реальності, її вплив на розвиток і утвердження раціональності у соціальному житті. Розкрито роль грошей у процесі системної колонізації життєвого світу людини у добу Модерну. Висвітлено коло проблем, що вимагають поглиблення взаємодії філософського й економічного знання. Досліджено місце та роль феномена грошей у системі соціальних та індивідуальних цінностей. Проаналізовано передумови еволюції "людини економічної" у напрямку до "людини етичної". Аргументовано, що єдиною соціальною силою, що протистоїть інструментальній раціональності монетарних кодів, є організована воля громадянського суспільства. Визначено соціальну природу грошей, а саме: фінансові важелі, які держава, реалізуючи суспільний вибір, використовує для надання економіці соціального спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*18:У +
Шифр НБУВ: РА349836

Рубрики:

      
12.

Шкребець М.С. 
Грошова культура як об'єкт соціологічного аналізу: автореф. дис... канд. соц. наук: 22.00.04 / М.С. Шкребець ; Харків. Нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше визначено базові принципи соціологічного аналізу грошової культури, до яких зараховано такі принципи: системності, комплексності, динамічності, порівняльний принцип, принцип єдності конкретного, загального та всезагального. Виділено базові принципи соціологічного аналізу грошової культури, описано її структуру, типологію та соціальні функції. Удосконалено поняття "грошова одиниця", що означає сукупність орієнтацій і настанов стосовно грошей, способів їх здобуття та використання. Описано специфіку грошової культури в сучасній України: чинники, що впливають на неї, особливості різних соціальних груп та специфіку різних складових елементів грошової культури. Віднесено до рис ринкової грошової культури успішну адаптацію індивідід до нових умов господарювання, засвоєно нові форми монетарної поведінки, високий рівень економічної активності, позитивне ставлення до існування в суспільстві багатих і бідних прошарків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*18:У +
Шифр НБУВ: РА363722

Рубрики:

      
13.

Островська Н.С. 
Грошово-кредитна політика в умовах ринкових трансформацій в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.С. Островська ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено питання щодо шляхів підвищення ефективності грошово-кредитної політки України за умов трансформаційних перетворень. Розглянуто основні теорії грошей, а саме, проаналізовано кейнсіанську та монетарну теорії. Розкрито суть грошово-кредитної політики, розглянуто притаманні їй функції та класифіковано цілі. Розглянуто й узагальнено світовий досвід з реалізації існуючих режимів грошово-кредитної політики в іноземних країнах на основі емпіричного матеріалу та показано їх вплив на цінову стабільність. Виявлено позитивні та негативні сторони цих режимів і вибрано найбільш раціональний. Доведено необхідність переходу України до режиму таргетування інфляції як найбільш ефективного та сучасному етапі економічного розвитку. Запропоновано методологічні підходи до формування механізму реалізації зазначеного таргетування. Розроблено стратегію практичної реалізації таргетування інфляції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 +
Шифр НБУВ: РА339070

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Дорошенко І.В. 
Грошово-кредитна політика економічного зростання у трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.В. Дорошенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив грошово-кредитної політики на реальне економічне зростання за умов перехідної економіки. Проаналізовано сутність монетарної політики, її тенденції та особливості за умов трансформаційних економік. З використанням економетричного моделювання вивчено особливості процесів економічного зростання в перехідних економіках. Розглянуто трансмісійний механізм грошово-кредитної політики та шляхи його реалізації в цілому та Україні зокрема. Висвітлено окремі канали трансмісійного механізму за умов України. На підставі економетричного моделювання встановлено оптимальні темпи інфляції (від 5 до 10 %), що сприятимуть максималізації темпів зростання економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18 + У9(44)260-18 + У9(45)260-18
Шифр НБУВ: РА315738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Хорошева Г. С. 
Грошово-кредитне регулювання в системі забезпечення економічної безпеки держави: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Г. С. Хорошева ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вирішено завдання обгрунтування методології грошово-кредитного регулювання в системі забезпечення економічної безпеки держави з відкритим типом економіки. Виявлено пріоритетний вплив на забезпечення економічної безпеки держави таких законів, як закон відносної рідкості ресурсів, закон конкуренції, мілітаризації. Сформовано категоріальний апарат теорії грошово-кредитного регулювання в системі забезпечення економічної безпеки держави. Запропоновано концепцію забезпечення економічної безпеки держави засобами грошово-кредитного регулювання, що включає політико-правовий, організаційний й економічний механізми, синтез яких утворює грошово-кредитний механізм забезпечення економічної безпеки держави та передбачає поєднання монетарного та фіскального суверенітету за умови використання режиму таргетування інфляції. Визначено можливості формування ефективного грошово-кредитного механізму забезпечення економічної безпеки держави з урахуванням розвитку тенденцій міждержавної консолідації в сфері грошово-кредитного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + У010.295.70 + У9(4УКР)260-995
Шифр НБУВ: РА379536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Кричевська Т.О. 
Грошово-кредитне регулювання економіки України в умовах переходу до ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.О. Кричевська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади цілісної національної моделі грошово-кредитного регулювання за умов трансформації української економіки. Надано оцінку системи грошово-кредитного регулювання національної економіки за умов переходу до ринку. Обгрунтовано необхідність переходу від регулювання грошей як активу до регулювання грошей як фінансового інституту. Розкрито суть і зміст монетарної політики. Запропоновано класифікацію, досліджено еволюцію та проведено порівняльний аналіз сучасних стратегій збереження довіри до монетарної політики. Обгрунтовано доцільність і запропоновано механізм переходу в Україні до стратегії націлювання на інфляцію. Детально проаналізовано взаємодію монетарної, фіскальної, валютної політики, наведено шляхи оптимізації їх координації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)260-21
Шифр НБУВ: РА315829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Атаманчук З. А. 
Грошово-кредитне регулювання та його роль у забезпеченні рівноваги доходу та платіжного балансу держави: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / З. А. Атаманчук ; Львів. держ. фін. акад. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

На підставі предметного аналізу еволюції монетарних показників і узагальнення відомих теоретичних моделей розроблено підходи до пояснення ремонетизації перехідних економік, а на цій підставі обгрунтовано пріоритети грошово-кредитної політики в Україні. За допомогою динамічної портфельної моделі з раціональними очікуваннями пояснено механізм поступового збільшення грошового "навісу" та його подальшої стрімкої ліквідації в контексті кризових явищ на фінансовому ринку. Запропоновано статистичну модель впливу монетизації економіки та пропозиції грошової маси на показники доходу та платіжного балансу, що пояснює послаблений зв'язок між грошовою масою й інфляцією супутнім впливом на торговельний баланс, а також підтверджує аргументи щодо залежності рівня монетизації від показників інфляції, сальдо бюджету, обмінного курсу, відкритості економіки та припливу капіталу. Проаналізовано вплив інтегральних показників якості монетарної політики, таких як індекс Heritage Foundation, на показники доходу та платіжного балансу. Обгрунтовано залежність показника монетизації економіки від реального обмінного курсу, принаймні під час досягнення макроекономічної рівноваги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 + У9(4УКР)262.6
Шифр НБУВ: РА380497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Галієв Е.Е. 
Грошово-кредитні механізми структурного розвитку економіки в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Е.Е. Галієв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 15 с. — укp.

Проаналізовано та систематизовано структурні аспекти та можливості основних монетарних моделей, створених економічною наукою. Досліджено передумови та механізми взаємодії монетарного та структурного чинників у ринковій системі. Виявлено специфічні чинники та внутрішні протиріччя уповільнення обігу грошей за умов переходу до ринку, які відображають процес поступового формування системи монетарних інститутів. Доведено структуротворчий характер неформальних кредитних преференцій, що здійснюються в межах банківсько-промислових конгломератів і розроблено можливі сценарії структурного розвитку економіки України під впливом цих конгломератів. Розроблено економіко-математичну модель впливу монетаризації економіки й структурні процеси, на її базі запропоновано трактування структурної задачі монетарної політики держави як ущільнення ймовірності шуканої структурної реакції системи за допомогою виведення та утримання параметрів грошової маси на тій дільниці монетаризації, де спостерігається пік графіка розподілу ймовірності функції бажаних структурних зрушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 + У9(4УКР)262.6 +
Шифр НБУВ: РА325038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Носов О. Ю. 
Державне регулювання грошової системи в трансформаційній економіці України: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О. Ю. Носов ; Центр. спілка спожив. т-в України, Львів. комерц. акад. — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний та методологічний аналіз державного регулювання грошових систем у трансформаційній економіці з використанням досягнень західної та вітчизняної монетарної й інших теорій. На основі статистичного аналізу досліджено тенденції розвитку монетарної сфери та з'ясовано найсуттєвіші зв'язки, що дозволяє виокремити певні моделі грошових систем і запропоновано методи й інструменти їх регулювання. Окреслено принципи класифікації грошових систем, а також досліджено основні напрями їх еволюції в транзитивних економіках. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади державного регулювання грошових систем у трансформаційній економіці, здійснено комплексний аналіз монетарних процесів і пошук ефективної моделі грошової системи. Встановлено, що перехід до прямого таргетування інфляції передбачає вихід за межі концептуальної одномірності та використання всього арсеналу грошово-кредитного регулювання. Досліджено трансмісійні механізми державного регулювання й їх вплив на монетарну сферу та національну економіку. Проаналізовано наслідки глобальної фінансово-економічної кризи в економіці України й її грошовій системі, а також запропоновано основні напрямки їх подолання. Розроблено методологію та критерії оцінки ефективності державного регулювання грошових систем в економіці України та механізми її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6
Шифр НБУВ: РА383909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Литвин В.В. 
Державне регулювання економіки України в умовах соціально-економічної трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01. / В.В. Литвин ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 20 с. — укp.

Визначено сутність категорій "державне регулювання економіки", "механізм державного регулювання економіки". Систематизовано інструментарій макроекономічного регулювання. Обгрунтовано концепцію державного регулювання трансформаційної економіки України. Запропоновано модель досягнення макростабілізації й економічного підйому в країні, що передбачає комплексний вплив держави на сукупний попит і його компоненти за допомогою бюджетних і монетарних важелів регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 + У9(4Укр)210

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського