Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (210)Книжкові видання та компакт-диски (343)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.86$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Смєсова В.Л. 
Відтворення інвестиційного потенціалу національної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.01 / В.Л. Смєсова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти відтворення інвестиційного потенціалу національної економіки (ІПНЕ). Класифіковано джерела ІПНЕ за територіальною ознакою (внутрішні та зовнішні), рівнем і методами мобілізації (централізовані та децентралізовані), напрямами використання (цільові та загальні), потенційною можливістю участі в інвестуванні (джерела прямого та непрямого використання), відповідністю утворення джерел згідно з чинним законодавством (легальні та тіньові). Досліджено відтворення ІПНЕ на рівні економічних суб'єктів і загальнонаціональному. Удосконалено методику оцінки ІПНЕ та проаналізовано проблеми активізації процесу відтворення внутрішнього інвестиційного потенціалу України на рівні домогосподарств, фінансових, нефінансових корпорацій та держави. Розроблено механізм стимулювання відтворення ІПНЕ у контексті реалізації власного інвестиційного потенціалу державного сектору, податково-амортизаційного та монетарного стимулювання господарств, нефінансових і фінансових корпорацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У9(4УКР)0-56-96 +
Шифр НБУВ: РА366890

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Діденко Я.О. 
Вплив інвестування на зайнятість у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Я.О. Діденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Висвітлено економічну суть, функціональну роль інвестиційного процесу в економіці як чинника забезпечення ефективної зайнятості, сталого економічного зростання. Розглянуто основні ознаки ринкової моделі зайнятості, специфіку її формування у трансформаційній системі. Установлено особливості функціонування ринку праці у перехідній економіці та роль інвестиційних ресурсів малого підприємництва у цьому середовищі. Визначено основні напрямки становлення ефективного механізму кредитування малого підприємництва як чинника зайнятості. Проаналізовано інвестиційний потенціал фондового ринку, процеси роздержавлення й приватизації в Україні. Показано роль прямого іноземного інвестування, інститутів спільного інвестування у формуванні ефективної зайнятості. Запропоновано заходи, які дають змогу підвищити роль інвестиційного процесу у забезпеченні зазначеного формування за умов ринкової трансформації економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У010.86 + У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)240.5 +
Шифр НБУВ: РА333035

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Гончарова Н.М. 
Вплив іноземного фінансування на розвиток країн з транзитивною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.М. Гончарова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено роль іноземного фінансування в економічному розвитку країн з транзитивною економікою. Розкрито економічну природу процесу іноземного фінансування й особливості його взаємодії з національним господарством країни-реципієнта. Досліджено структуру його потоку та встановлено функціональне призначення його складових в економічному розвитку країн з транзитивною економікою. Проаналізовано та систематизовано наслідки появи окремих форм іноземного фінансування та визначено чинники їх утворення. Розроблено модель взаємодії іноземного фінансування з національним господарством країни-реципієнта, яка відображає механізми його впливу на економічний розвиток, дає змогу аналізувати та прогнозувати результати його надходження. Запропоновано підходи, принципи та інструментарій оптимізації ролі іноземного фінансування у розвитку країн з транзитивною економікою на прикладі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У50-56 +
Шифр НБУВ: РА348565

Рубрики:

      
4.

Воронін І.П. 
Державне регулювання інвестиційної діяльності в трансформаційних економіках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.П. Воронін ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено важливим, недостатньо розробленим питанням теорії і практики державного регулювання інвестиційної діяльності в трансформаційних економічних системах. У роботі виявляються основні тенденції інвестиційного процесу в трансформаційних економіках, а також розкривається суперечливий характер системи регулювання інвестиційної діяльності в перехідний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86

Рубрики:

      
5.

Брайловський І.А. 
Інвестиційна діяльність і економічний розвиток: методологічний аспект: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / І.А. Брайловський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні основи інвестування у контексті економічного зростання та розвитку. Доведено нетотожність понять понять "економічне зростання" й "економічний розвиток". Визначено ступінь "інвестиції" як економічної категорії. Запропоновано нові економічні категорії "еластичність інвестицій по пільгам" і "еластичність інвестицій по витратам на інфраструктуру". Обгрунтовано взаємозв'язки між параметрами інвестиційних процесів і економічного зростання та розвитку. Розроблено методичний інструментарій структури економіко-математичної моделі, призначення якої полягає у моделюванні оптимальних значень параметрів інвестиційних процесів з метою досягнення попередньо встановлених стратегічних цілей розвитку держави та її громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.46 + У010.86 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА372106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Джерасад Самі 
Інвестиційна поведінка суб'єктів господарювання в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Джерасад Самі ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 12 с. — укp.

Розглянуто інвестиційні процеси у аспекті особливостей інвестиційної поведінки основних господарюючих суб'єктів - домогосподарств, фірм і держави. Запропоновано визначення інвестиційної поведінки як процедурних дій інвесторів, які реалізують свої інтереси шляхом формування установок і мотивів, відбору інструментів, складання планів, розробки проектів, прийняття рішень. Зазначено, що основними факторами, які моделюють інвестиційну поведінку, є принципи й інструменти. Розкрито методологію обгрунтування поняття "економічна поведінка". Визначено характер впливу інвестиційного клімату (його постійного та мінливого рівня) на інвестиційну поведінку. Охарактеризовано особливості даної поведінки домогосподарств, виявлено її основні моделі. За результатами дослідження зроблено висновок, що інвестиційна поведінка фірми визначається відповідно до умов розв'язання цільових стратегічних завдань. Відзначено, що поведінка держави у трансформаційній економіці формується на основі інноваційної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 +
Шифр НБУВ: РА340910

Рубрики:

      
7.

Гайдуцький А.П. 
Інвестиційна привабливість аграрного сектора економіки України на міжнародному ринку капіталу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.П. Гайдуцький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено теоретичні, методологічні та практичні питання інвестиційної привабливості економічної системи на міжнародному ринку капіталу. Досліджено процес, структуру та динаміку залучення прямих іноземних інвестицій у світове сільське господарство та аграрний сектор економіки України. Розглянуто питання стосовно формування та реалізації інвестиційної привабливості економічної системи і, зокрема, аграрного сектора України на міжнародному ринку капіталу. Визначено суть поняття "інвестиційна привабливість економічної системи" та запропоновано класифікацію її чинників, що мотивують іноземних інвесторів до вкладення капіталу. Наведено регресійно-кореляційну модель залежності рівня залучення іноземних інвестицій від параметрів інвестиційної привабливості та розвитку аграрного сектора. Запропоновано методику інтегральної оцінки даної привабливості економічної системи та здійснено її обчислення на прикладі аграрного сектора на міжкраїновому та міжрегіональному рівнях. З'ясовано причини низького рівня залучення прямих іноземних інвестицій у сільське господарство світу й України. Розкрито зміст, характер та основні складові формування та реалізації інвестиційної привабливості аграрного сектора України у процесі його ринкової трансформації та запровадження макроекономічних важелів впливу. Визначено інвестиційну ємність цього сектора, огрунтовано механізми та параметри збільшення іноземних інвестицій у дану галузь після вступу України до Світової організації торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У9(4УКР)320-56 +
Шифр НБУВ: РА338896

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Чорнобаєв В.В. 
Інноваційно-інвестиційна діяльність та її регулювання в економіці України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / В.В. Чорнобаєв ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне теоретико-методологічне дослідження суті та характеру інноваційно-інвестиційної діяльності. Виявлено фактори впливу на інновації та інвестиції. Установлено різний характер впливу чинників щодо мотивації до інвестицій та інновацій. Визначено необхідість синхронізації інноваційної та інвестиційної діяльності за рахунок поєднання ринкового та державного регулювання. Запропоновано класифікацію інновацій за критеріями мотивації до інноваційної діяльності на основі виділення матеріально-мотиваційних і загальноекономічних цільових спрямувань у структурі підприємницького інтересу. Доведено, що регулювальний вплив держави в інноваційно-інвестиційній сфері повинен спрямовуватись на мотивацію економічних суб'єктів та на усунення перешкод, які виникають на шляху здійснення інноваційних інвестицій. Розроблено багатофакторну модель прогнозування поведінки підприємницького сектора під час проведення інноваційно-інвестиційної діяльності за умов ризику та невизначеності, яка встановлює зв'язок інноваційно-інвестиційної активності з факторами, які мотивують, а також перешкоджають інноваційному інвестуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У010.86 + У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА361107

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Шинкарук Л.В. 
Іноземні інвестиції та їх роль у становленні і розвитку економіки (регіональний аспект): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.В. Шинкарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розкрито та досліджено економічну природу іноземних інвестицій та їх місце в системі суспільного відтворення, розглянуто економічний механізм залучення іноземних інвестицій. Сформульовано новий підхід до іноземного інвестування як додаткового джерела інвестиційних ресурсів регіону з метою подолання відмінностей в економічному розвитку регіонів та подолання існуючої невідповідності між виробництвом та споживанням. Обгрунтовано доцільність пріоритетного інвестування транспортної сфери Чернівецької області в рамках транспортного коридору Балтика - Чорне море з метою ефективної структурної перебудови економіки регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА308031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Видобора В.В. 
Іноземні інвестиції як фактор економічного зростання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Видобора ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено сутність іноземного інвестування та його основні форми. Обгрунтовано значення даного процесу як фактора економічного зростання. Запропоновано класифікацію основних типів інвесторів залежно від форми інвестицій. Розглянуто концепції пріоритетних напрямків економічної думки щодо проблеми мігарації капіталу, а також сучасні теорії та уявлення відносно прямого іноземного інвестування. Досліджено досвід розвинутих країн і країн, що розвиваються щодо використання прямого іноземного інвестування. Показано роль транснаціональних корпорацій у міжнародній міграції капіталу. Виявлено обставини, які перешкоджають припливу іноземного капіталу та обгрунтовано заходи щодо його стимулювання. З'ясовано вплив форми ввезеного капіталу та політики країни-реципієнта на економічний прогрес та структурну перебудову економіки. Проаналізовано процес іноземного інвестування в Україні. Розглянуто найбільш значимі та суттєві інвестиційні проекти, визначено їх недоліки та обгрунтовано шляхи подолання виявлених суперечностей. Створено стратегію залучення, контролю та використання іноземного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 +
Шифр НБУВ: РА333988

Рубрики:

      
11.

Кушнір Т.М. 
Інституційні інвестори в економічній системі України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.М. Кушнір ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми та перспективи розвитку інституційних інвесторів в економічній системі України. Проаналізовано основні підходи до тлумачення поняття "інституційні інвестори". Запропоновано визначення цього терміну. Виокремлено класифікаційні ознаки для поділу інституційних інвесторів на групи. Розглянуто основні механізми й інструменти системи інституційних інвесторів, а також світовий досвід у даній сфері. Проаналізовано основні чинники й етапи формування макроекономічного середовища діяльності інституційних інвесторів в економіці України. Виявлено зв'язок між динамікою активів інституційних інвесторів і ВВП, а також значні регіональні диспропорції у розміщенні активів інституційних інвесторів. Обгрунтовано доцільність віднесення міжнародних фінансових організацій до інституційних інвесторів. З'ясовано головні фактори, які уповільнюють розвиток вітчизняних інституційних інвесторів. Висвітлено можливі напрямки підвищення ефективності їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА360830

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Дідик В.Г. 
Міжнародні інвестиційні ресурси та фактори їх ефективного використання в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.Г. Дідик ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджені закономірності процесу вивозу ресурсів за національні кордони і використання їх у країнах з перехідними економіками на прикладі України, а саме: досліджено явище створення та використання капіталу різними групами об'єктів; узагальнені існуючі підходи до визначення мотивації вивозу капіталу за межі країн і запропонована методологія визначення мотивації ввозу капіталу визначеними групами іноземних суб'єктів в країни з перехідною економікою на прикладі України. Проведена оцінка ефективності поточного використання міжнародних інвестиційних ресурсів в Україні на основі розгляду інвестиційних пріоритетів та фактичного використання міжнародних інвестиційних ресурсів в Україні. Запропоновані шляхи підвищення ефективності використання міжнародних інвестиційних ресурсів в Україні на основі створення національних та міжнародних міжгалузевих об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Гаврилюк О.В. 
Пряме іноземне інвестування у світогосподарських процесах: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / О.В. Гаврилюк ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню прямого іноземного інвестування в сучасних світогосподарських процесах. З'ясовані загальні умови та фактори його здійснення, обгрунтовано етапи та встановлено взаємозв'язок з іншими економічними процесами та параметрами. Досліджені новітні тенденції динаміки світового прямого вкладання коштів в умовах глобалізації господарських процесів у різних групах країн, в т.ч. перехідної економіки, та методів його регулювання на різних рівнях: країн базування і приймаючих, регіональному та загальносвітовому. Сформульовані концептуальні засади щодо вдосконалення інвестиційно-підприємницького клімату України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86

Рубрики:

      
14.

Швиданенко О.А. 
Ризики іноземного інвестування в економіку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Швиданенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація містить теоретичні узагальнення та нові методологічні підходи щодо оцінювання та управління ризиками, які виникають в процесі іноземного інвестування. Запропонована класифікація всього спектру інвестиційних ризиків, обгрунтовані методи кількісної оцінки ступеня ризику, сфери їх застосування та алгоритми розрахунку. Обгрунтовано концептуальні підходи та науково-практичні рекомендації щодо формування та впровадження комплексної системи управління інвестиційними ризиками з визначенням її цілей, засобів, методів менеджменту, оцінки, стратегії та контролю ризиків. Проведена аналітична оцінка рівня ризику інвестиційного середовища України та його вплив на результати діяльності 41 компанії. Визначені тенденції та напрями використання іноземного капіталу в Україні. Розроблені методичні підходи щодо визначення рівня країнного ризику та обгрунтовані пріоритетні напрями залучення іноземних інвестицій в розвиток національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського