Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (131)Книжкові видання та компакт-диски (405)Журнали та продовжувані видання (334)
Пошуковий запит: (<.>U=Т221$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Мизгін К. В. 
Античні монети на пам'ятках черняхівської культури: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 / К. В. Мизгін ; Ін-т археол. НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено особливості географії та закономірності розповсюдження різних категорій античних монет та їх хронологічних груп. Проналізовано витоки низки звичаїв, пов'язаних з монетами. Вперше всебічно проаналізовано знахідки на черняхівських пам'ятках боспорських монет. Визначено джерела надходжень монет, на підставі хронологічного аналізу різних категорій монет розроблено їх періодизацію. Розглянуто функції в середовищі черняхівського населення римських і боспорських монет, а також "варварських" наслідувань римським монетам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45)271.121.01 + Т221(45)32
Шифр НБУВ: РА372985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Міщук Г.А. 
Бібліотечні колекції з історії нумізматики ХІХ - початку ХХ ст. у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського: історія формування та сучасний стан: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Г.А. Міщук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто походження, особливості формування, розвиток та сучасний склад книжково-рукописних нумізматичних колекцій з фондів Інституту рукопису як важливої частини джерельної бази вивчення історії розвитку нумізаматики в Україні у XIX - на початку XX ст. До наукового обігу залучено значну кількість нових джерел з історії нумізматики, розвитку науки про нумізматику, архівних документів щодо колекційної діяльності наукових товариств, установ освіти, культури, видатних вітчизняних фахівців-нумізаматів. Проведено джерелознавчу атрибуцію рукописів нумізматичного характеру, встановлено їх походження, авторську приналежність, історію надходження до колекцій наукових товариств, установ, зокрема НБУВ, окремих осіб. Здійснено фондознавчу класифікацію нумізматичних документів і удосконалено відповідний комплекс науково-облікової документації. Виконано історико-книгознавчу реконструкцію складу та змісту зібрань у період їх становлення та розвитку (XIX - початок XX ст.), а також після розпорошення. За допомогою методів архівної евристики віднайдено місця зберігання уцілілих частин зібрань, проаналізовано взаємозв'язки між ними. Значну увагу приділено вивченню архівних документів власників колекцій, зокрема С.Шодуара, В.Б.Антоновича, К.В.Болсуновського, В.Ю.Данилевича, В.Г.Ляскоронського, М.І.Петрова, М.Ф.Біляшівського, Ф.Р.Штейнгеля, Вс. і В. Модзалевських, колекції Одеського товариства історії та старожитностей, Київського університету св.Володимира, Української академії наук. Встановлено значення рукописної спадщини з нумізматики в історії вітчизняної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)511.1 + Т221(4УКР) л6 +
Шифр НБУВ: РА333543

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Турмис Н.В. 
Історіографія нумізматики України періоду середньовіччя: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.В. Турмис ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено основні тенденції історіографії нумізматики України періоду середньовіччя, що відбувалися у XIX - XX ст. Виділено етапи становлення наукової нумізматики в нашій країні, проаналізовано концептуальні та методологічні засади середньовічної нумізматики України, а також розглянуто її розвиток - від вчення про монети у XIX ст. до науки. Розкрито проблеми грошового обігу у першій половині XX ст. та спеціальної історичної дисципліни у другій половині XX ст. Висвітлено процес наукової атрибуції та класифікації середньовічних монет вітчизняної емісії (давньоруських, галицько-руських, пізньосередньовічних київських, а також новгород-сіверських, джучидських і генуезько-кримських монет). Виявлено напрями, які є малоз'ясованими в історіографії: емісію подільських півгрошиків, литовських монет типу "колюмна" у Луцьку та контрамаркування монет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА335448

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бакалець О.А. 
Монетні скарби як джерело вивчення грошового обігу Гетьманщини (1648 - 1764 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.А. Бакалець ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто монетні скарби доби Гетьманщини як джерело для реконструкції грошового обігу, фінансової політики й економічного розвитку країни. Проаналізовано здобутки вітчизняної та закордонної історіографії у галузі української нумізматики, починаючи від періоду її становлення у другій половині XIX ст. до сьогодення. Визначено особливості та специфіку наукових підходів і методик найбільш визначних науковців, що досліджували проблеми вітчизняної нумізматики. Зазначено стосовно поступового зростання наукового рівня їх праць, розширення джерельної бази розвідок, посилення критичного ставлення до джерел. Показано можливості монетних скарбів як історичного джерела. Визначено рівень його інформативності та вірогідності. На підставі відомостей, одержаних в результаті розгляду скарбових комплексів, визначено значущість західноєвропейських і російських монет на українському грошовому ринку. Зроблено висновок про загальний економічний розвиток господарства Української козацької держави, фінансову політику гетьманів, орієнтацію зовнішньої торгівлі. Дані монетних скарбів співставлено та підтверджено писемними джерелами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221(4УКР)-1 + Т221(4УКР)-1
Шифр НБУВ: РА352162

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Римар А.П. 
Українські гроші як атрибут соціокультурної самоідентифікації національної держави: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / А.П. Римар ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто українські гроші як цілісний історико-культурологічний чинник у контексті державотворчих процесів. Здійснено аналіз наукових праць джерельної бази з досліджуваної проблеми, визначено роль культурної традиції в появі грошей у період раннього державного структурування на українських землях і синкретичність процесів подальшого соціокультурного розвитку в контексті формування національного грошово-монетного господарства. Узагальнено основні теоретичні підходи до осмислення феномену українських грошей як цілісного соціокультурного явища у процесі національного державоутворення. Реконструйовано спадковість історико-культурних традицій у підходах до вибору ідеології та змісту сучасних грошей. Акцентовано увагу на ролі та культурно-мистецькому значенні сучасної української валюти для репрезентації нашої країни на світовому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221(4УКР) + Ч111.161.2 +
Шифр НБУВ: РА367287

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського