Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1110)Журнали та продовжувані видання (1463)
Пошуковий запит: (<.>GRR=44$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Хвалінський С. О. 
Антикризова політика банківського сектору країн Центральної та Східної Європи: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / С. О. Хвалінський ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто сучасні теоретичні підходи щодо передумов виникнення, механізмів розгортання та поширення банківських криз і заходи, які спрямовані на зміцнення банківських систем і недопущення кризових ситуацій. Узагальнено світовий досвід впровадження заходів з запобігання банківським кризам, зокрема, визначено основні передумови наближення банківських криз, досліджено роль структури системи банківського регулювання, нагляду та рівня капіталізації банків в забезпеченні стійкості банківського сектору. Досліджено проблематику формування антикризової політики банківського сектору за умов глобалізації з використанням досвіду Польщі та Чехії, зокрема, обгрунтовано шляхи модернізації національної системи страхування депозитів і мережі фінансової безпеки. Вперше розроблено методику прогнозування кризових і передкризових ситуацій у банківському секторі України з використанням методів кластерного, факторного та регресійного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)262.10-97-18 + У9(45)262.10-97-18
Шифр НБУВ: РА377751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Голіян Н.Б. 
Вплив прямих іноземних інвестицій на технологічні зміни у країнах Центральної та Східної Європи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Н.Б. Голіян ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено метод визначення ролі прямих іноземних інвестицій (ПІІ) у технологічних змінах у країнах Центральної та Східної Європи (ЦСЄ). Удосконалено, доповнено та структуризовано основні детермінанти залучення ПІІ в економіки країн регіону. Виокремлено та систематизовано існуючі підходи щодо визначення поняття технологічних змін відповідно до еволюції економічних теорій технологічних змін. Проаналізовано доцільність і методи визначення технологічних зрушень під впливом ПІІ у країнах ЦСЄ та України. Розроблено класифікацію основних складових обробної промисловості регіону ЦСЄ та України на підставі коефіцієнта їх технологічного розвитку. Проведено аналіз ефективності виробництва всіх видів економічної діяльності країн ЦСЄ та України. Досліджено вплив ПІІ на приріст продуктивності та на зростання темпів технологічних змін у цих країнах як явище дифузії технологій між галузями. Визначено зростання темпів і зміни напрямів технологічних зрушень через зовнішню торгівлю та структуру експорту, зокрема, під впливом ПІІ. Наведено рекомендації щодо прийняття основних заходів щодо підвищення ефективності впливу ПІІ на технологічні зміни у ЦСЄ та Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)0-56 + У9(45)0-56 +
Шифр НБУВ: РА356600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Панченко К.В. 
Вплив транснаціональних корпорацій на структурні зрушення в країнах з перехідною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / К.В. Панченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено поглиблений аналіз структурних зрушень у країнах Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), доведено об'єктивну необхідність продовження даного процесу. Визначено особливості та напрямки іноземного інвестування у зазначених країнах. Досліджено роль транснаціональних компаній (ТНК) у процесі зміни структури господарства у країнах ЦСЄ. Галузі та сектори класифіковано за ступенем впливу інвестиційних операцій ТНК на динаміку випуску продукції, зайнятості та експорту певних галузей та секторів. Визначено часовий лаг, що є необхідним для прояву статистично значимого впливу прямих інвестицій ТНК на приймаючу галузь, та найбільш адекватну регресійну функцію у кожній ситуації. Здійснено аналіз процесів іноземного інвестування в Україні та Одеському регіоні зокрема. Визначено роль прямих іноземних інвестицій у процесі структурних перетворень в економіці країни та Одеській області. Надано рекомендації щодо можливостей регулювання процесу структурних зрушень за допомогою іноземного інвестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)829.16 + У9(45)829.16
Шифр НБУВ: РА331029

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Євлакова І.А. 
Глобалізація як фактор модифікації стратегій економічного розвитку країн Центрально-Східної Європи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.А. Євлакова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено досвід країн Центрально-Східної Європи (ЦСЄ) - нових членів ЄС й обгрунтовано стратегії та механізми регулювання економічного розвитку України у глобальному середовищі. З метою втановлення потенціалу та перспектив приєднання України до ЄС визначено наслідки розширення ЄС і виділено оптимальні стратегії, які сприяють поглибленню європейської інтеграції. Встановлено рівень зовнішньоекономічної безпеки країн ЦСЄ та України як чинника європейської інтеграційної взаємодії. Визначено механізми протидії "трансферу криз" - процесу, що сприяє запобіганню та тривалості економічних криз в розвинених країнах, сутність якого полягає у перенесенні кризових факторів у менш розвинені країни. Виявлено тенденції та перспективи трансформації зовнішньоекономічної діяльності України у контексті реалізації стратегій структурно-інноваційної перебудови національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 + У9(44)80 + У9(45)80 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА356734

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Дорошенко І.В. 
Грошово-кредитна політика економічного зростання у трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.В. Дорошенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив грошово-кредитної політики на реальне економічне зростання за умов перехідної економіки. Проаналізовано сутність монетарної політики, її тенденції та особливості за умов трансформаційних економік. З використанням економетричного моделювання вивчено особливості процесів економічного зростання в перехідних економіках. Розглянуто трансмісійний механізм грошово-кредитної політики та шляхи його реалізації в цілому та Україні зокрема. Висвітлено окремі канали трансмісійного механізму за умов України. На підставі економетричного моделювання встановлено оптимальні темпи інфляції (від 5 до 10 %), що сприятимуть максималізації темпів зростання економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18 + У9(44)260-18 + У9(45)260-18
Шифр НБУВ: РА315738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Карп В.С. 
Диверсифікація торгівлі міжнародними туристичними послугами в умовах глобалізації (на прикладі країн ЦСЄ): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.С. Карп ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено диверсифікаційний розвиток сучасного інституційно-функціонального механізму торгівлі міжнародними туристичними послугами за умов глобалізації. Вивчено еволюцію туристичних ринків країн Центрально-Східної Європи (ЦСЄ), відповідно до якого запропоновано рекомендації для української туристичної галузі. Проаналізовано сучасний туристичний сектор України та його перспективи у створенні спільного ринку з країнами ЦСЄ. З метою визначення ефективності організаційних стратегій за умов диверсифікації торгівлі міжнародними туристичними послугами розроблено математичну модель, яка враховує різний стан попиту ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)441.358 + У9(45)441.358 + У9(4УКР)441.358.82 +
Шифр НБУВ: РА353022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Трощинський П.В. 
Економічні умови євроінтеграції країн Центральної і Східної Європи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / П.В. Трощинський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості економічних умов євроінтеграції країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) у контексті залучення їх досвіду для формування євроінтеграційного потенціалу економіки України. Узагальнено теорії економічної та політичної інтеграції на загальносистемному, континентальному та субрегіональному рівнях. Досліджено феномен європейських субрегіональних інтеграційних об'єднань. Виявлено головні особливості їх розвитку та цілі їх учасників. Проаналізовано причини розширення ЄС на Схід і його короткострокові економічні наслідки. Визначено та досліджено основні макро- та мікроекономічні механізми забезпечення реалізації стратегії європейської інтеграції країнами ЦСЄ. Проаналізовано вплив іноземних інвестиційних надходжень на формування конкурентних переваг цих країн на ринках ЄС. Показано залежність між галузевим розподілом прямих іноземних інвестицій і структурними змінами в економіках країн ЦСЄ. Визначено низку взаємопов'язаних факторів, які спричинили відставання України від країн ЦСЄ у темпах реалізації євроінтеграційної стратегії. Сформульовано й обгрунтовано пріоритетні завдання щодо вдосконалення економічної політики України, спрямованої на прискорення її інтеграції в ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)80 + У9(45)80 +
Шифр НБУВ: РА345271

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Туленко М.І. 
Ефемероїдні геофіти Східної Словаччини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / М.І. Туленко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.635.1(44Сла5),022
Шифр НБУВ: РА310996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бліхар М. М. 
Зовнішньоторговельна політика країн Центральної та Східної Європи в умовах членства в ЄС: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / М. М. Бліхар ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено аналіз організаційно-економічних механізмів адаптації зовнішньої торгівлі країн ЦСЄ до вимог спільної торговельної політики ЄС. Визначено основні принципи формування сучасної зовнішньоторговельної політики України та стратегічні напрями вдосконалення її з урахуванням досвіду країн ЦСЄ. На підставі регресійного аналізу зовнішньої торгівлі країн ЦСЄ визначено вплив основних показників зовнішньої торгівлі на національний ВВП цих країн після вступу до ЄС, а також потенційний рівень взаємної торгівлі країн ЦСЄ з Україною. Обгрунтовано соціально-економічні наслідки впливу приєднання країн ЦСЄ до спільної торговельної політики ЄС, зокрема, покращання динаміки економічного зростання, підвищення ефективності прямих іноземних інвестицій, покращання макроекономічних показників, розширення ресурсної бази, зростання ємності внутрішнього ринку, прискорення структурних зрушень економіки відповідно до вимог світового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)843 + У9(45)843 + У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА376584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Николюк Т.В. 
Інтелектуальний інтертекст прози Докії Гуменної: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.В. Николюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості інтелектуального інтертексту прози Д. Гуменної. Визначено генологічну специфіку есе та сюжетних творів письменниці. Розкрито суть поняття "інтелектуальний інтертекст". До аналізу науково-популяризаторської фантастики залучено праці Геродота, М. Грушевського, М. Рудинського, Б. Рибакова, Митрополита Іларіона, Ф. Вовка, М. Сумцова, М. Марра, О. Потебні. Сюжетну наукову белетристику Д. Гуменної аналогізовано з науково-фантастичними творами у світовій літературі, які можна визначати як інтелектуальну прозу (О. Гакслі, Р. Шеклі). На прикладі науково-фантастичної прози письменниці висвітлено процес естетизації та інтелектуалізації жанру. Виявлено способи реалізації інтертексту в науково-популяризаторській прозі й інтертексту та голосу автора в науковій фантастиці. Дешифровано певні образи, епізоди та лексеми в сюжетних творах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.4)-4 Гуменна Д.534 + Ш5(4411.4=7СПО)-4 Гуменна Д.534 +
Шифр НБУВ: РА364251

Рубрики:

      
11.

Берендєєва О.В. 
Кооперативний рух у теорії та практиці аграристських і комуністичних партій країн Центрально-Східної Європи (20-ті роки ХХ ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О.В. Берендєєва ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено процес розвитку кооперативного руху цих країн у контексті політики аграристських і комуністичних партій у даний період. Визначено, що за умов існування різних політичних систем і внутрішніх суперечностей, що призводили до розколу, можливості реалізації програм суспільної модернізації у різних селянських партій Цетральної та Південно-Східної Європи були нерівними та залежали від комплексу об'єктивних і суб'єктивних факторів, що лежали в соціально-економічній і суспільно-політичній площині. Висвітлено теорію створення та діяльності кооперативних рухів, особливості поглядів засновників кооперації та прихильників ідей аграризму на місце кооперації у подоланні гострих майнових суперечностей і соціальної стабільності суспільства. Проаналізовано політику комуністичних партій відносно кооперативного руху, що засвідчила домінування утилітарного підходу до громадських кооперативних інституцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(45)61-4 + Т3(44)61-4 + Ф69(44/45)6 + Ф61(44/45)416.39
Шифр НБУВ: РА375645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Герасимчук Т.Ф. 
Країни Центральної Європи в політиці Європейського Союзу (1989 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.Ф. Герасимчук ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 23 с. — укp.

На підставі системного підходу досліджено особливості та специфіку формування зовнішньополітичної стратегії країн Центральної Європи (ЦЄ) за умов геополітичних змін на європейському континенті. Встановлено вплив євроінтеграційного курсу на глибину суспільно-політичних та соціально-економічних трансформацій у країнах ЦЄ. Показано взаємозалежність зовнішньополітичної стратегії та трансформаційних процесів у країнах ЦЄ від східної політики Європейського Союзу (ЄС). Проаналізовано розвиток європейських інтеграційних процесів за умов посилення світової глобалізації, встановлено значення революційних змін 1989 - 1990 рр. у країнах ЦЄ та розглянуто шляхи розв'язання пролеми блокового протистояння для подальшого розвитку держав Центральної Європи та усього континенту. Досліджено урядові програми розвитку країн ЦЄ, спрямовані на реалізацію євроінтеграційної стратегії на шляху набуття повноправного членства в ЄС. Розкрито особливості переговорного процесу та виділено основні етапи розвитку відносин між країнами-кандидатами ЦЄ та ЄС. Висвітлено проблеми реалізації пріоритетних форм їх співробітництва, визначено місце та роль програм допомоги в інтеграції країн ЦЄ до ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(44)64-6 + Т3(0)64-612.36 +
Шифр НБУВ: РА339580

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кіш Є.Б. 
Країни Центральної Європи в системі міжнародних євроінтеграційних процесів (1991 - 2007 роки): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / Є.Б. Кіш ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 36 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади та розроблено методологічні підходи стосовно формування системи міжнародного та міжрегіонального співробітництва в центральноєвропейському регіоні. Комплексно досліджено суть, специфіку системи міжнародного та міжрегіонального рівня співробітництва країн Центральної Європи у форматі Вишеградського об'єднання. Концептуально обгрунтовано засади єврорегіонального співробітництва країн регіону й України. Визначено сучасні проблемні питання центральноєвропейського регону, які виникли внаслідок східного розширення ЄС. Розроблено концепцію трансформації нового східного кордону ЄС і запропоновано концептуальне узагальнення визначення нової Центральної Європи. Визначено міжнародну, зовнішньополітичну інтерпретацію даного регіону, охарактеризовано його базові чинники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(44)64-6 +
Шифр НБУВ: РА361934

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гуменюк О. А. 
Культурно-освітня діяльність українських студентів у країнах Центрально-Східної Європи в 1920 - 1939 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. А. Гуменюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Вперше досліджено культурно-освітню діяльність українських студентів у країнах Центрально-Східної Європи в міжвоєнний період. Розроблено новий підхід щодо висвітлення історіографії з тематики культурно-освітньої діяльності студентів в міжвоєнній Європі. Запропоновано погляд на чинники, які безпосередньо впливають на особливості формування культурних та освітніх осередків українських студентів в даних країнах. Проаналізовано форми та напрями культурно-освітньої роботи українських студентів, їх роль у розвитку української культури й обстоюванні її досягнень перед світовою спільнотою. Введено до наукового обігу архівні матеріали, які поглиблюють інформацію про українських студентів в міжвоєнній Європі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(44)61-7 + Т3(45)61-7 + Ч710.3(44/45=УКР)
Шифр НБУВ: РА379391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Вдовин М.Л. 
Математичне моделювання в управлінні експортно-імпортними операціями країн Центральної та Східної Європи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / М.Л. Вдовин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні аспекти економіко-математичного моделювання оптимізації здійснення експортно-імпортних операцій країни. Розроблено модель підвищення конкурентоспроможності країн Центральної та Східної Європи, обгрунтовано стратегію зовнішньої торгівлі. Сформульовано задачі вибору ефективних рішень для збільшення рівня ВВП, мінімізації витрат на здійснення торговельної діяльності країн Центральної та Східної Європи та максимізації доходу від реалізації продукції. Розроблено модель прогнозування успішності здійснення експортно-імпортних операцій на основі теорії нечіткої логіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)843-803.4-210.301 + У9(45)843-803.4-210.301 +
Шифр НБУВ: РА342185

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Густі М.І. 
Математичне моделювання вуглецевого балансу екосистем Карпатського регіону України: Автореф. дис. канд. техн. наук: 01.05.02 / М.І. Густі ; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі кругообігу вуглецю в екосистемах Карпатського регіону України з враховуванням його специфіки. Досліджено потоки вуглецю між блоками моделей та їх залежності від факторів навколишнього середовища. Створено алгоритми та програмні засоби для проведення числових експериментів, проаналізовано результати моделювання. Проведено імітаційне моделювання впливу різних сценаріїв зміни клімату та режимів користування природними ресурсами на вуглецевий баланс екосистеми регіону. Виявлено, що найбільш вразливими за умов прогнозованої зміни клімату є екосистеми ріллі, а найменше - екосистеми лісів регіону. Показано, що вибір правильного режиму користування природними ресурсами дозволить зменшити або уникнути втрат вуглецю екосистемами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(44) в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА321240

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Корнєєва Ю. В. 
Механізм взаємодії монетарної та валютної політики в країнах Центральної та Східної Європи в умовах трансформації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Ю. В. Корнєєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

На основі теорій різних наукових шкіл, праць вітчизняних і зарубіжних вчених обгрунтовано проблему дослідження механізму взаємодії монетарної та валютної політики країн Центральної та Східної Європи за умов трансформації. Висвітлено теоретичні аспекти вибору валютного режиму та монетарної стратегії за умов трансформації та визначено їх оптимальне поєднання для забезпечення ефективного механізму взаємодії монетарної та валютної політики для країн Центральної та Східної Європи. Визначено основні чинники, що впливають на зниження ефективності механізму взаємодії монетарної та валютної політики у країнах Центральної та Східної Європи за умов трансформації та в контексті фінансової глобалізації й інтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)260-18 + У9(45)260-18
Шифр НБУВ: РА385221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Черкес Б.С. 
Національна ідентичність в архітектурі громадських центрів столичних міст в умовах ідеологічної детермінації: Автореф. дис... д-ра архіт.: 18.00.01 / Б.С. Черкес ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Визначено архітектурно-планувальні закономірності процесу ствердження національної ідентичності під час формування громадських центрів столичних міст у країнах з досвідом авторитарного правління. На конкретних прикладах архітектури громадських центрів Києва, Москви та Берліна виначено аналогії та відмінності в інтерпретації проявів національної ідентичності у країнах з різним історичним досвідом й національною культурою. У наукову галузь архітектури та містобудування вперше введено категорії "ідентичність" та "національна ідентичність". Розроблено концепцію визначення ідентичності як порівняльної сутності закономірних процесів формування й історичної трансформації громадських міських центрів під впливом політичних чинників. Розроблено й апробовано матрицю ідентичностей і функцій, запропоновано класифікацію ознак архітектури міських громадських центрів на підставі трьох проявів поняття ідентичності як порівняльної сутності явища, створено методику їх визначення. Показано значення політичних ідей, програм і міфів для формування національної ідентичності, розглянуто її прояви у функціональному змісті та формі міських громадських центрів. Виявлено архітектурні засоби утвердження ідентичності. Основні результати наукового досліження рекомендовано використовувати як інформаційно-методичну базу для державних проектів й міжгалузевих програм у сфері архітектурно-планувальної організації урбаністичних структур в Україні та сусідніх країнах Євросоюзу та СНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(44/45)6-008 + Н820.91 +
Шифр НБУВ: РА343877

Рубрики:

      
19.

Микитюк З.В. 
Національні інноваційні системи як механізм підвищення конкурентоспроможності в перехідних економіках країн Центральної Європи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / З.В. Микитюк ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні передумови становлення інноваційних систем (ІС) в Україні та країнах Центральної Європи (ЦЄ) з трансформаційною економікою. Розкрито закономірності розвитку інноваційних процесів (ІП) за умов прискореної інтеграції даних держав до Європейського Союзу. Проаналізовано сучасний стан і перспективи розвитку національних інноваційних систем (НІС) держав з трансформаційною економікою, охарактеризовано наукову, виробничу й інфраструктурну складові НІС, визначено перспективні учасники НІС у країнах ЦЄ й Україні. Розкрито місце та роль держави у формуванні ІС, оцінено ефективність політики державних органів щодо їх розвитку. Проаналізовано актуальні проблеми становлення НІС у державах ЦЄ й Україні. Розроблено рекомендації щодо удосконалення системи державного регулювання розвитку інноваційної діяльності на системній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)0-55 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА362051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Нікогосян О.О. 
Особливості розвитку політичних партій і партійних систем у посткомуністичних країнах: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.О. Нікогосян ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Доведено, що запровадження формальних інститутів демократії не призводить автоматично до встановлення демократичного режиму. Виявлено очевидну неефективність спроб посткомуністичних країн відтворити класичні західні моделі ліберальної демократії. Досліджено процес партійного будівництва у країнах Східної Європи. З'ясовано, що крім типу режиму, особливостей політичного середовища на партійний розвиток впливають фактори, пов'язані з обсягом президентських повноважень. Встановлено, що партії, які розвивалися як багатофункціональні політичні організації, не змогли до кінця XX ст. зберегти монополію на виконувані ними функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(44/45) +
Шифр НБУВ: РА357251

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського