Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (70)Реферативна база даних (1016)Книжкові видання та компакт-диски (250)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕТНІЧНІ$<.>+<.>K=КОНФЛІКТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 172
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шаруда С.С. 
Автоматизована система багатоцільового управління технологічними процесами хлібопекарського виробництва на основі сценарного підходу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.С. Шаруда ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Визначено, що основними критеріями під час управління хлібопекарським підприємством є продуктивність, технологічні втрати й якість продукції. Зазначено, що керування технологічними процесами (ТП) буде неефективним, якщо проводити оптимізацію лише за одним критерієм, тому поставлено та вирішено задачу багатоцільового керування, яке вимагає відомостей щодо характеристики всього технологічного комплексу, тому досліджено якість сировини, продукції та напівфабрикатів з позицій категорійно-функторного аналізу та кваліметрії. Розроблено математичні моделі основних технологічних процесів на підставі багатовимірного шкалування. Для підтримки прийняття рішень проведено когнітивне моделювання, яке дозволяє відстежити причинно-наслідкові зв'язки між параметрами ТП і розробити сценарії керування. Проаналізовано критеріальні та ресурсні конфлікти, які виникають у разі багатоцільового керування хлібопекарським виробництвом. Розроблено функціональну й інформаційну систему багатоцільового керування технологічними процесами хлібопекарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-5-05 +
Шифр НБУВ: РА368724

Рубрики:

      
2.

Якиминська Л.В. 
Актуалізація селянських та козацьких архетипів у світоглядних уявленнях українців Степового Побужжя (друга половина XIX - початок XXI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Л.В. Якиминська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено світоглядні уявлення українського народу на підставі вивчення його соціальних ментальних характеристик на прикладі сільського населення Степового Побужжя. Виділено етнічні елементи ментальності українського народу. Розглянуто ментальні характеристики, притаманні військовим і землеробським соціальним групам у часі та просторі. Досліджено рівні вираження соціальних рис у трьох часових періодах на підставі аналізу вербального елемента етнокультури. Встановлено залежність актуалізації архетипів від умов існування. Доведено, що світоглядні уявлення соціального походження, які не мають етнічного підгрунтя, зі зміною способу життєдіяльності сублімуються у напрямку традиційної етнокультури. Проаналізовано проблему співвідношення козацького та селянського типів ментальних настанов в українській традиційній культурі. Розкрито регіональну, соціальну й етнічну специфіку світоглядних уявлень сільського населення Степового Побужжя в історичній ретроспективі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР3А/Я)-4 +
Шифр НБУВ: РА368166

Рубрики:

      
3.

Лозко Г.С. 
Актуалізація української етнорелігії в європейському контексті: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.12 / Г.С. Лозко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Досліджено нову філософську проблему, пов'язану з актуалізацією етнічної релігії (рідної віри) в Україні та аналогічні процеси у країнах Європи. Українське язичництво розглянуто як духовно-культурний феномен, що проявляється у світогляді, моральних нормах поведінки, звичаєвості й обрядовості у процесті функціонування етносу. Встановлено, що феноменальність рідної віри полягає в її здатності фіксувати, а за сприятливих умов - самовітворювати власні етнічні цінності. Показано, що дана актуалізація може відбуватися у підсвідомості носіїв власної етнічної культури як своєрідне підсвідоме "пригадування" окремими представниками етносу колективного досвіду своїх предків. Зроблено висновок, що етнорелігія (язичництво) - це природний генератор духовного життя етносів та упорядник їх життєвого простору та морально-звичаєвих відносин, в яких гарантом цілісності етнічної спільноти виступає сама етнічна група з її усталеними етнічними звичаями та цінностями Роду. Доведено, якщо розвитку етнічної релігії не перешкоджають зовнішні чинники - війни, поневолення, окупація, асимілятивні процеси, - то рідна віра може бути самодостатньою духовною системою на будь-якому етапі розвитку свого етносу, навіть на самому модерному. Зроблено висновок, що багатотисячолітні духовні традиції, що склалися природним шляхом, мають переваги перед штучними глобальними релігійними доктринами. Встановлено, що етнічні релігії виявляють більшу життєздатність і зберігають властивість періодично відроджуватись, і виступають засобом самозбереження етносу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.6/9 + Т3(0)6-7 +
Шифр НБУВ: РА349951

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Тортіка О.О. 
Алано-болгарське населення Північно-Західної Хазарії в етносоціальному та геополітичному просторі півдня Східної Європи: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.О. Тортіка ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Вивчено історичні процеси, що відбувалися наприкінці VII - у третій чверті X ст. у середовищі алано-болгарського населення Північно-Західної Хазарії - у лісостеповому Подонні - Придонеччі. Історію цього регіону розглянуто у межах військово-політичної та державної структури Хазарського каганату, а також у взаємозв'язку з існуючою системою соціально-економічних відносин і торгових шляхів. Завдяки комплексному аналізу фрагментарних даних письмових, нумізматичних й археологічних джерел, здійсненому у просторово-часовому контексті, одержано цілісну картину історичного розвитку алано-болгарського населення Північно-Західної Хазарії наприкінці VII - у третій чверті X ст. Визначено основні характеристики цього населення (етнічні, соціальні, геополітичні), відтворено напрями та ймовірні перспективи його розвитку, форми контактів з сусідами, причини загибелі та зникнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)413.5 + Т3(45)413.11 +
Шифр НБУВ: РА348876

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Красножон А. В. 
Білгород-Дністровська фортеця в контексті етнополітичного розвитку Карпато-Дністровських земель у XIV - XV ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Красножон ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 18 с. — укp.

Традиційно вважалося, що середньовічна фортеця в Білгороді на Дністрі будувалася в декілька етапів, впродовж майже 90-та років (1396 - 1479 рр.), а територія оборонного комплексу протягом цього часу поступово розширювалася від 0,09 га до 8,73 га. Проте факти, одержані в результаті проведеного історіко-архітектурного аналізу фортеці, дозволяють бачити її як будівельний об'єкт, на зведення якого пішло всього біля двох років (1438 - 1440 рр.). В 1454 та 1476 рр. мали місце локальні роботи з модернізації окремих секторів комплексу. Стимулом для заснування та будівництва фортеці послужили затяжні міжусобні конфлікти двох претендентів на молдавський престол - Стефана II і його брата Ілляша, внаслідок чого країну було розподілено на сфери впливів, і Білгород в 1438 р. перетворився на столицю Нижньої Країни господаря Стефана II. Причиною модернізацій в 1454 та 1476 рр., які припали на епохи правління господаря Олександрела та Стефана III Великого, послужили османські військові напади на місто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)-22 Білгород-Дністровський
Шифр НБУВ: РА377328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Стороженко І.С. 
Богдан Хмельницький і Запорозька Січ кінця XVI - середини XVII ст. (генезис, еволюція та реформування організаційної структури Січі): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І.С. Стороженко ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено організаційні й етнічні структури українського козацтва на засадах історико-системного методу та теорії етногенезу. Вперше визначено причини й умови виникнення, організаційну структуру й основні етапи реформування Запорозької Січі, здійсненого Б.Хмельницьким. Висвітлено генезис та еволюцію організаційної структури українського козацтва другої половини XVI ст. та його першої Запорозької (Базавлуцької) Січі кінця XVI - першої половини XVII ст. з урахуванням впливу на даний процес умов Великого Степового Кордону України та правових актів Речі Посполитої. З'ясовано причини, які змусили Б.Хмельницького відродити у 1652 р. Чортомлицьку Запорозьку Січ, реконструйовано її організаційну структуру. Визначено відмінності у структурі Чортомлицької Запорозької Січі у порівнянні з Базавлуцькою, знищену польською армією у 1638 р. Обгрунтовано рицарську гіпотезу утворення Запорозької Січі наприкінці XVI ст., а також походження й еволюції етнічних структур українського козацтва кінця XV - середини XVII ст. відповідно до теорії Л.Гумильова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442-8 Хмельницький + Т3(4УКР)4-294.1 +
Шифр НБУВ: РА355699

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шлапаченко Д.М. 
Внутрішні, регіональні та міжнародні фактори в еволюції Косовського конфлікту: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Д.М. Шлапаченко ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 49 с. — укp.

Досліджено внутрішні, регіональні та міжнародні фактори еволюції Косовського конфлікту. Доведено, що сучасні етнонаціональні конфлікти істотно ускладнюються активним поширенням новітніх інформаційно-комунікативних технологій, які об'єктивно сприяють активізації націоналістичних радикальних ідеологій як чинників нестабільності у вимірах національної, регіональної та глобальної безпеки. Показано, що ефективне забезпечення національної, єврорегіональної та міжнародної безпеки неможливе без ліквідації загроз, пов'язаних з неконтрольованим загостренням етнополітичних конфліктів та їх переходом у фазу збройного протиборства, наслідком якої є розпад державності, нищення та дискримінація людей за етнічною ознакою, що підтверджено на прикладі конфліктів на території колишньої Югославії, зокрема, у Косовському краї. Косовський конфлікт проаналізовано у цілісному міжнародному контексті. Досліджено фазу його інтернаціоналізації, яка активізувалася з початку 1998 р. у зв'язку з загостренням ситуації у краї. Висвітлено міжнародне втручання миротворчих сил у березні 1999 р., яке трансформувалося у воєнну операцію НАТО проти керованої на той час С. Мілошевичем Союзної Республіки Югославії із застосуванням "повітряної війни". Дане втручання розцінено як прояв нової тенденції в міжнародних відносинах, за якої гуманітарні стандарти та дотримання прав людини набувають пріоритетного значення у порівнянні з державним суверенітетом. Проаналізовано проголошення у лютому 2008 р. Республікою Косово державної самостійності з усіма бажаними та небажаними наслідками "Косовського прецеденту", досліджено його вплив на систему міжнародних відносин. Показано, що одним з подібних наслідків є свідомі зусилля Російської Федерації (РФ), спрямовані на "розморожування" етнополітичних конфліктів у пострадянському політичному просторі, про що свідчить визнання РФ в односторонньому порядку державної самостійності Південної Осетії й Абхазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф055.256 + Ф3(4СЕР-6КОС)6 +
Шифр НБУВ: РА370785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Гущина Т.Ю. 
Внутрішньоособистісний конфлікт як фактор соціалізації студентської молоді: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.Ю. Гущина ; Держ. вищ. навч. закл. "Ун-т менеджменту освіти". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано модель внутрішньоособистісного конфлікту як засобу дослідження особливостей соціалізації студентської молоді. Виокремлено структурні компоненти зазначеного конфлікту, що уможливлює їх розгляд як інформативних для оцінювання соціалізації студентів. Показано й обгрунтовано вплив на характер соціалізації студентів взаємодії факторів - вразливості системи самоставлення в ситуації внутрішньоособистісних ускладнень і мотиваційної спрямованості особистісної активності молодих людей у період студентства. Наведено дані про зміст і структуру "конфліктогенного поля" соціалізації студентів залежно від типу переживання внутрішньосообистісного конфлікту. Показано, що такі конфлікти виконують негативну, дезадаптувальну функцію у процесі соціалізації студентів, а також стимулювальну до саморозвитку, що мотивує до активної самореалізації. Експериментально обгрунтовано залежність внутрішньої моделі переживання внутрішньоособистісного конфлікту, яка формується у самосвідомості студента, від рівня розвитку індивідуально-особистісних якостей. У соціально адаптованого студента ці моделі передбачають орієнтацію на соціально задані пріоритети особистісного розвитку, сприяють збереженню та відновленню позитивного самоставлення. Запропоновано систему психологічної підтримки соціального й особистісного становлення студентів за умов навчального процесу та педагогічної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6 + Ю952.1 +
Шифр НБУВ: РА360537

Рубрики:

      
9.

Герасімова 
Внутрішньоособистісні конфлікти в процесі соціальної адаптації студентів до умов вищих навчальних закладів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Наталія Євгеніївна Герасімова ; Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю937-953.6 + Ч481.350.0
Шифр НБУВ: РА334883

Рубрики:

      
10.

Дубчак Г.М. 
Внутрішньоособистісні конфлікти студентнів у період навчання у вузі: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Г.М. Дубчак ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — Чернівці, 2000. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичне й емпіричне дослідження проблеми внутрішньоособистісних конфліктів студентскої молоді, виникнення яких у період навчання у вузі обумовлено ціннісною сферою особистості, а саме, невідповідність значущості та доступності життєвих цінностей продукує внутрішньоособистісні конфлікти, які охоплюють ряд життєвих сфер особистості. Проведений аналіз емпіричних даних дозволив виділити у змісті внутрішньоособистісних конфліктів переживання з приводу власного здоров'я, сімейного життя та матеріально забезпеченого життя. Названі цінності є змістом внутрішньоособистісних конфліктів для студентів гуманітарного та природничого факультетів протягом усього періоду навчання у вузі, від 1 до 5 курсів. Виявлено ряд психологічних особливостей процесу переживання внутрішньоособистісних конфліктів студентами вузу: наявність негативного зв'язку між "Я-реальним" та "Я-ідеальним", що є показником внутрішньоособистісної конфліктності, рівень тривожності особистості може виступати мірою неадекватності "Я-реального" та "Я-ідеального"; рівень даної конфліктності позначається на самоставленні особистості, проявах тривожності, агресивності та фрустрації. Ці показники можуть бути емпіричними референтами внутрішньоособистісних конфліктів та виступати як індикатори їх виміру. Кореляційний аналіз результатів дослідження за вибраними методиками підтверджує достатню узгодженість між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.0-994 + Ч481.43
Шифр НБУВ: РА310221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Волошко Н.І. 
Внутрішньоособистісні конфлікти у хворих на артеріальну гіпертензію: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Н.І. Волошко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше на емпіричному та теоретичному рівнях розглянуто проблему внутрішньоособистісних конфліктів у хворих на артеріальну гіпертензію. Запропновано нову як для вітчизняної, так і для зарубіжної науки дослідницьку схему у вивченні даного явища, яка, поряд з традиційними групами стресогенних факторів, враховує специфіку емоційних проявів внутрішньоособистісних конфліктів та психологічних комплексів, що зумовлюють вразливість хворого до дії загальних стресогенних чинників та визначають його психологічну схильність до артеріальної есенціальної гіпертензії. Створено й апробовано методики, спрямовані на вивчення внутрішньоособистісних конфліктів. Розроблено програму психологічної допомоги хворим на гіпертензію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р645.093.3-435 + Ю937-953.6 +
Шифр НБУВ: РА342674

Рубрики:

      
12.

Поспєлов А.С. 
Воєнні конфлікти в Азії, Африці й Латинській Америці та мілітаризація країн-учасниць (1975 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.С. Поспєлов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Уперше в українській історіографії комплексно досліджено проблеми воєнних конфліктів та мілітаризації країн Азії, Африки та Латинської Америки у 1975 - 1991 рр. Висвітлено механізм взаємозв'язків між мілітаризацією та воєнними конфліктами даного періоду, національно-визвольною та політичною боротьбою в країнах-учасницях конфліктів. З'ясовано вплив військових конфліктів на суспільно-політичний та економічний розвиток країн азійсько-африканського та латиноамериканського регіонів. Досліджено роль великих держав у процесі мілітаризації зазначених країн та воєнних конфліктах даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-68 +
Шифр НБУВ: РА327692

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Черненький Ю.П. 
Вплив когнітивного стилю вчителя на міжособистісні конфлікти з учнями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Ю.П. Черненький ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Розкрито зв'язок між когнітивним стилем учителя і його схильністю до міжособистісних конфліктів з учнями. Подано психологічний портрет конфліктогенного вчителя. Аналіз когнітивного стилю вчителів, схильних до конфліктів, дозволив установити, що цей зв'язок найбільш виразно виступає, якщо враховувати показники не одного параметру стилю, а їх системи; залежність від поля, тип реакції і когнітивну диференційованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.430 + Ю954.04-7 + Ю940.91-7
Шифр НБУВ: РА307631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Луценко А.В. 
Геополітичні ідеї в Україні: джерела та еволюція: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / А.В. Луценко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено джерельну базу та стан наукової розробки проблем становлення геополітики в Україні. Розглянуто розвиток української геополітичної думки протягом всього періоду існування українського народу, включаючи його етнічні корені, і до початку минулого століття. Вивчено умови, у яких зароджувалась і розвивалась українська геополітична думка. Проведено історико-політологічний аналіз геополітичних доктрин і поглядів у період після закінчення Другої світової війни в наукових і політичних колах країн Заходу, в Радянському Союзі та Російській Федерації. Охарактеризовано стан геополітичних розробок, шкіл, напрямів наукового пошуку в сучасній українській науці й освіті. Наведено рекомендації щодо реалізації геополітичної стратегії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)4/64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА368309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Головкін О.В. 
Групова злочинність та її попередження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Головкін ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему запобігання групової злочинності. Визначено основні аспекти її підвищеної суспільної небезпеки. Проаналізовано поняття групового злочину. Особливу увагу приділено проблемі співвідношення групової й організованої злочинності, які базуються на спільних соціально-психологічних закономірностях і є окремими специфічними видами у загальній структурі злочинності. Підтверджено існування певних видів злочинів, які вчинюються за групової форми частіше, ніж інші (корисливої, насильницької групової злочинності). На базі соціально-психологічного підходу виявлено велике коло аспектів кримінологічного дослідження групової злочинності. Розроблено необхідні для розуміння групової злочинної поведінки визначення певних понять, а саме: групова динаміка злочинної групи, групові санкції, групові норми, груповий тиск, групові конфлікти, групова згуртованість, конфомізм, лідерство, психологічний вплив. Висвітлено аспекти, які необхідно враховувати під час розробки запобіжних заходів групової злчинності, а саме: вікові особливості; зміст, характер злочинної діяльності; типологію злочинних груп. Досліджено питання типології злочинних груп. На підставі аналізу групової злочинності розроблено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)017 + Х883.9(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА341277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Акчуріна-Муфтієва Н.М. 
Декоративно-прикладне мистецтво кримських татар ХV - першої половини ХХ ст. (етапи розвитку, типологія, стилістика, художні особливості: автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.06 / Н.М. Акчуріна-Муфтієва ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2009. — 36 с. — укp.

Висвітлено історію формування кримськотатарського декоративно-ужиткового мистецтва у XV - першій половині XX ст., проведено його комплексне дослідження як принципово важливого та характерного різновиду національної художньої культури. Сформовано концепцію декоративності кримськотатарського мистецтва з урахуванням різних історико-культурних нашарувань, усього художнього досвіду, набутого протягом віків населенням Криму. Простежено еволюцію художньо-виражальних засобів творення форм і декору виробів. Визначено типи виробів і розроблено класифікацію орнаментів кримськотатарського декоративно-ужиткового мистецтва, проведено їх аналіз як цілісної художньої системи, до наукового обігу введено широкий фактологічний матеріал. Наведено характеристику кримськотатарського символічного контексту основних орнаментальних мотивів. Створено мистецтвознавчий словник кримськотатарського декоративно-ужиткового мистецтва й орнаментики відповідно до лексичного звучання, побутового призначення та символічного контексту. З'ясовано, що національну самобутність кримськотатарського декоративно-ужиткового мистецтва від часів прийняття Ісламу визначили етнічні традиції, стиль і канони ісламського мистецтва. Зроблено висновок про необхідність урахування у процесі вивчення мистецької й архітектурної спадщини кримськотатарського народу його етнічних традицій, що склалися у взаємозв'язку з сусідніми причорноморськими народами та традицій мусульманської культури, що сформувалися протягом століть.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ123(4УКР-6КРИ=тат)4/6 +
Шифр НБУВ: РА362631

Рубрики:

      
17.

Сивирин М.А. 
Депортації та переміщення населення західних земель України 40-х - початку 50-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Сивирин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено депортації та переміщення населення західних земель України, які відбувались у 1940 - 1950 рр. у контексті етнонаціональних змін у регіоні внаслідок репресій сталінського тоталітарного режиму, німецької окупації, післявоєнної радянської державної політики. З'ясовано зміст і методи реалізації міграційної політики тоталітарного режиму, проаналізовано наслідки суттєвих перетворень в етнічній структурі населення західних земель України. Встановлено роль і місце переселенців в економічному, культурному та духовному житті УРСР. Показано, що міграційна політика радянського керівництва щодо населення Західної України спрямовувалась на придушення національно-визвольного руху в регіоні шляхом переселення у західні області російськомовного населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-49 +
Шифр НБУВ: РА335509

Рубрики:

      
18.

Барабаш Ю.Г. 
Державно-правові конфлікти на сучасному етапі державотворення: конституційно-правовий аспект: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / Ю.Г. Барабаш ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 35 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "державно-правовий конфлікт" як категорії науки конституційного права та розкрито зміст конфліктологічного підходу в конституційно-правовому регулюванні владних відносин. Висвітлено загальні та спеціальні фактори конфліктності у владному середовищі. З'ясовано конфліктогенний потенціал дискреційних повноважень вищих органів влади. Встановлено вплив моделі формування вищих органів влади на конфліктність у їх діяльності. У конфліктно-правовому аспекті досліджено інститут конкуруючої компетенції. Проаналізовано кризові стани у владі та механізми їх подолання. Розкрито суть інституту розпуску парламенту. Класифіковано підстави цього процесу. Розкрито конфліктологічний потенціал інститутів референдуму й імпічменту вищих посадових осіб. Розроблено теоретичну модель відповідальності в конституційному праві України як системи двох складових, а саме: парламентської (політичної) та конституційно-правової відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366816

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сорокін Р. О. 
Державно-правові погляди Соломона Крима: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Р. О. Сорокін ; Відкр. міжнар. ун-т розвитку людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито суспільні, соціальні, етнічні, ментальні фактори, що вплинули на формування світогляду С. Крима та громадянської позиції. Ідейно-політичні орієнтації С. Крима збігалися з основними положеннями програми Конституційно-демократичної партії ("Народна свобода"). Простежено політичну кар'єра даного державного діяча від Таврійських земських зборів, виборного Державної думи І і ІV скликань, члена Державної ради Росії до голови другого Кримського крайового уряду 1918 - 1919 рр. Основним концептом політико-правових ідей та ініціатив С. Крима слід вважати юридичну атрибутацію широкого спектра соціальних проблем, формування правової держави та громадянського суспільства. Констатовано, що за умов системної соціально-економічної кризи, громадянської війни, революції та інтервенції ліберально-демократичні ідеали С. Крима не могли бути реалізовані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)6 Крим Соломон
Шифр НБУВ: РА383255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Богуславська Ю.Ю. 
Динаміка національного складу населення Одеської області (1959 - 1989 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.Ю. Богуславська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 19 с. — укp.

З залученням статистичних джерел вивчено національний склад населення, що мешкає за етнічними кордонами, на рівні мікрорегіонів. Проаналізовано зміни чисельності, етнічної структури, людності, ступеня урбанізації, мозаїчності населення мікрорегіонів Одещини протягом 1959 - 1989 рр. Відзначено наявність впливу політичних і соціальних факторів на просторове розташування населення. Значну увагу приділено питанням формування етнічної структури населення даного регіону, а також загальній характеристиці динаміки його національної структури. Розглянуто етнічний склад кожного мікрорегіону за часовими періодами, проведено їх зіставлення за районами й окремими населеними пунктами. Для здійснення аналізу просторового співвідношення анклавного та дисперсного розселення народів створено етнічні карти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)53-56 +
Шифр НБУВ: РА341387

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського