Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (1839)Книжкові видання та компакт-диски (202)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИЗНАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 361
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Костів М.В. 
Адміністративна правосуб'єктність юридичних осіб та особливості її реалізації в адміністративно-деліктних відносинах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Костів ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних засад і особливостей реалізації адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб. З'ясовано суть поняття адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб, досліджено елементи правосуб'єктності, визначено їх співвідношення та обгрунтовано визнання деліктоздатності самостійним елементом. Визначено критерії класифікації адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб на спеціальну та виключну, розкрито їх зміст і значення, виділено види, визначено їх поняття, виявлено особливості реалізації та встановлено обсяг адміністративної правосуб'єктності державних органів, суб'єктів підприємницької діяльності та об'єднань громадян. Досліджено особливості реалізації адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб в адміністративно-деліктних відносинах та проаналізовано тенденції сучасного законодавства щодо встановлення адміністративної відповідальності юридичних осіб. Сформульовано пропозиції для вдосконалення законодавчого врегулювання адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб, а також рекомендації щодо ефективного механізму її практичної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)013 + Х819(4УКР)07 + Х839(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА340786

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Тучапський Я.В. 
Біолого-господарча оцінка коропа любінського типу української рамчастої породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / Я.В. Тучапський ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Оцінено біолого-господарчі показники любінського рамчастого коропа на завершальному етапі його виведення. На підставі рибницько-біологічних досліджень за умов інтенсивного промислового вирощування виявлено значну перевагу любінського рамчастого коропа у порівнянні з існуючими нормативно-технологічними показниками у коропівництві, що забезпечило успішну апробацію та визнання його новим селекційним досягненням України. Установлено основні біологічні та фізіолого-біохімічні показники та споживні якості даних риб. Запропоновано для виробництва новий внутрішньопорідний тип української рамчастої породи коропа, який успішно використовується в рибній галузі за умов чистопородного розведення та для одержання промислових помісей і гібридів, а також у виконанні селекційних програм зі створення нових масивів українських рамчастих коропів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-2 + Е623.334.252.53
Шифр НБУВ: РА326718

Рубрики:

      
3.

Жиглей І.В. 
Бухгалтерський облік валютних операцій: порядок визнання та методи оцінки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.В. Жиглей ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Уточнено економічну сутність поняття "валютні операції" та доведено, що бухгалтерський облік необхідно розглядати як цілісну систему. Обгрунтовано необхідність уведення додаткового критерію визначення валютних операцій в бухгалтерському обліку - дати здійснення операцій. Визначено поняття та класифікацію курсових різниць, методику їх розрахунку, відображення на рахунках даного обліку та в звітності. Показано ефективність застосування валютно-цінових застережень у зовнішньоекономічних договорах (контрактах). Запропоновано порядок відображення операцій за такими контрактами в бухгалтерському обліку, у зв'язку з чим введено поняття "сумові різниці" та розроблено їх класифікацію, алгоритм розрахунку. Розглянуто порядок оцінки монетарних і немонетарних статей, виражених у іноземній валюті та розроблено положення, які слід передбачати в наказі про облікову політику. Наведено напрямки удосконалення діючих нормативних актів, що впливають на порядок відображення в бухгалтерському обліку валютних операцій з метою їх узгодження. Доведено необхідність та установлено методичні підходи щодо організації та ведення обліку й контролю валютних операцій на базі комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210.0-149.312 +
Шифр НБУВ: РА325688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Поліщук І.Р. 
Бухгалтерський облік і контроль статутного капіталу в товариствах з обмеженою відповідальністю: теорія і методика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.Р. Поліщук ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання бухгалтерського обліку та внутрішньогосподарського контролю операцій зі статутним капіталом у товариствах з обмеженою відповідальністю. Уточнено економічну сутність поняття "статутний капітал" для його правильного визнання та відображення в бухгалтерському обліку. З'ясовано місце статутного капіталу в загальній класифікації капіталу з метою забезпечення відповідності операцій зі статутним капіталом їх економічній сутності. Виявлено перспективні напрями розвитку бухгалтерського обліку статутного капіталу на підставі дослідження історичного досвіду його обліку. Розроблено методику обліку операцій з формування та зменшення статутного капіталу у разі невідповідності чистих активів та розподілу майна у зв'язку з виходом учасників з товариства з обмеженою відповідальністю. Запропоновано методику здійснення внутрішньогосподарського контролю операцій зі статутним капіталом, яка забезпечує управлінський персонал повною, своєчасною інформацією про їх законність і достовірність. Обгрунтовано перспективні напрями удосконалення бухгалтерського обліку статутного капіталу за умов комп'ютеризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.15-149.32 +
Шифр НБУВ: РА342203

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Семйон В. С. 
Бухгалтерський облік необоротних активів в Україні та Угорщині: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. С. Семйон ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади використання компаративного методу в наукових дослідженнях у сфері бухгалтерського обліку, уточнено визначення понять "активи" та "необоротні активи". Визначено основні відмінності систем бухгалтерського обліку в Україні й Угорщині. Проведено порівняльний аналіз організації бухгалтерського обліку необоротних активів в Україні й Угорщині. Надано рекомендації щодо вдосконалення документального оформлення операцій з необоротними активами й облікової політики щодо основних засобів. Розкрито особливості облікового відображення операцій з надходження, вибуття, амортизації та відновлення основних засобів на підприємствах України й Угорщини та вдосконалено методичні підходи щодо бухгалтерського обліку у частині оцінки основних засобів, визнання та відображення. Розроблено методичний підхід щодо трансформації облікових даних на підставі використання ситуаційно-матричної моделі бухгалтерського обліку з урахуванням особливостей облікових систем даних країн. Висвітлено можливості та шляхи вдосконалення комп'ютерних програм щодо обліку основних засобів і розроблено модуль оперативної трансформації звітної інформації на підставі ситуаційно-матричної моделі бухгалтерського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.71 + У052.9(4УГО)20-145.71
Шифр НБУВ: РА376126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гуменюк А. Ф. 
Бухгалтерський облік та аудит відтворення основних засобів: теорія і практика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / А. Ф. Гуменюк ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено методику й організацію обліку та внутрішнього аудиту відтворення основних засобів. Систематизовано основні аспекти визначення та визнання процесу відновлення основних засобів як об'єкта бухгалтерського обліку, що реалізовано у розробленому положенні бухгалтерського обліку. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення методики створення та використання фонду відновлення основних засобів, що дозволяє відновити та покращити їх первісний ресурс. Вдосконалено методичні основи обліку та внутрішнього аудиту відтворення основних засобів у контексті попередження негативного впливу їх використання на навколишнє природне середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711.1 + У052.9(4УКР)80-145.711.1
Шифр НБУВ: РА369957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дмитрієв А.І. 
Вестфальський мир 1648 року і сучасне міжнародне право: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / А.І. Дмитрієв ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Доведено, що мир і безпека людства можливі лише за умови існуючого, історично детермінованого універсального міжнародного правопорядку, ідея встановлення якого виникла в процесі роботи Вестфальського конгресу 1643 - 1648 рр. та була реалізована шляхом підписання Оснабрюцького та Мюнстерського договорів 1648 р. На прикладі державно-правового устрою Священної Римської імперії німецької нації проаналізовано модель монополярного європейського правопорядку як попередника вестфальської конфігурації міжнародного права. Запропоновано концепцію існування лабільної системи впливових сил та держав у Європі XVII ст. Показано місце та роль Московської держави, а також запорізького козацтва та народів Закарпаття у зазначеній лабільній системі. Уперше у вітчизняній науці міжнародного права висвітлено правові засади того універсального правопорядку, який стабілізував міжнародні відносини у XVII - XVIII ст. Зроблено висновок щодо наявності "вестфальських" коренів таких інститутів міжнародного права як міжнародно-правове визнання, мирні способи розв'язання міжнародних спорів, відповідальність у міжнародному праві, гарантії виконання міжнародних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.699 "1648" + Х91 г(0)5 + Т3(0)43-683.7 +
Шифр НБУВ: РА325871

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Лавринович О.В. 
Виборче законодавство України та проблеми його вдосконалення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Лавринович ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено чинне виборче законодавство України, історичні аспекти його становлення та обгрунтовано необхідність вдосконалення законодавчого врегулювання виборчого процесу. Виборче законодавство розглянуто в аспекті історичного розвитку, вивчено вплив на цей розвиток суспільних процесів. Досліджено значення виборчого законодавства для процесу становлення та розвитку політичних партій, структурування Верховної Ради. Зроблено висновок: влада народу є головною правовою категорією сучасного конституціоналізму. Обгрунтовано необхідність участі суду на всіх стадіях виборчого процесу. Доведено наявність правового конфлікту між конституційним правом громадян обирати і бути обраними та можливість визнання виборчими комісіями виборів недійсними. Відзначено неконституційність, а отже, необхідність усунення відсоткового бар'єра участі громадян у виборах, як обов'язкової умови для визнання виборів чинними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)5-30
Шифр НБУВ: РА313323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Тростянська Я. І. 
Визнання і виконання в Україні вироків іноземних судів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Я. І. Тростянська ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми механізму визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні, визначено їх поняття, принципи та гарантії. Розглянуто процесуальний порядок приведення вироку іноземного суду у відповідність до вітчизняного законодавства. Проаналізовано міжнародно-правові договори України, що регулюють на її території визнання та виконання рішень іноземних судів, визначено особливості їх застосування. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення кримінально-процесуального законодавства й інших нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х939.3
Шифр НБУВ: РА384205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Сизоненко А.С. 
Використання доказів, отриманих на території інших країн, в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.С. Сизоненко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми використання доказів у кримінальному процесі України, які одержані на території іноземних країн у порядку надання міжнародної правової допомоги. Обгрунтовано нові положення щодо видів та механізму правової допомоги у збиранні доказів за кордоном, їх дослідження та оцінки у кримінальному судочинстві України. Досліджено правозастосовчу практику одержання доказів в інших країнах. Конкретизовано підстави визнання фактичних даних недопустимими в якості доказів. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства та розробки нового Кримінально-процесуального кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)4 + Х916.839(4УКР) + Х939.3
Шифр НБУВ: ВА330991

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Білецький В.В. 
Виправлення девіантної особистості як предмет філософського дослідження: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.В. Білецький ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

На підставі історико-філософського аналізу простежено розвиток тлумачень феноменів людини, особистості, поглядів на причини девіантної поведінки. Встановлено, що головним концептуальним джерелом методологічного підходу до виправлення девіантної особистості у сучасному європейському культурному середовищі є надбання античної, середньовічної, гуманістичної, німецької класичної, а також сучасної вітчизняної та російської філософії. З'ясовано, що філософський зміст виправного впливу на девіантну особистість тотожний філософському змістові покарання та полягає у спонуканні до визнання нею категоричного моральнісного імперативу, його засвоєння та активного свідомого дотримання у сфері соціального. Визначено, що внутрішньою формою виправлення є наступні принципи: принцип комплексного впливу на особистість та її моральну сферу соціальних регуляторів моралі, релігії та права; принцип відповідності виправного впливу і ступеня суспільної провини, а також стану засвоєння моральнісного імперативу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 +
Шифр НБУВ: РА322500

Рубрики:

      
12.

Шумов В. В. 
Вирок суду при спрощеній формі судового розгляду кримінальних справ: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. В. Шумов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто правові, теоретичні та практичні проблеми постановлення судом законних та обгрунтованих вироків у разі застосування введеної у кримінальний процес України у 2001 році спрощеної форми судового розгляду кримінальних справ у випадках визнання обвинуваченим своєї вини. Проаналізовано виникнення та застосування такої спрощеної форми у різних країнах світу, зокрема, угод про визначення вини у США й особливого порядку за КПК Російської Федерації. Досліджено особливості та проблемні питання застосування в Україні спрощеної форми судового розгляду та правової якості вироку суду, який постановляється у судовому засіданні за спрощеною формою. Внесено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та розробки нового КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)802 + Х893.9(4УКР)75
Шифр НБУВ: РА378864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бурлакова О.О. 
Відтворення вищої освіти України у європейському освітньому просторі: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / О.О. Бурлакова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено механізми та шляхи відтворення вищої освіти України у процесі її євроінтеграції. Висвітлено системні реформування та розкрито теоретичні засади розвитку вищої освіти України у XXI ст. Визначено економічні складові, напрямок і порядок проведення системних реформ. Обгрунтовано необхідність інтеграції даної освіти до європейського освітнього простору. Проведено аналіз використання народногосподарського потенціалу освіти, здійснено систематизацію показників економічної та соціально-економічної ефективності освіти, а також досліджено тенденції стосовно потенціалу вищої освіти України. Установлено, що якість є його невід'ємною складовою, має міжнародне визнання та є основою визнаних стратегій розвитку вищої освіти як філософська та політична категорія. З'ясовано керівну роль держави у забезпеченні якості даної освіти. Зроблено висновок, що обгрунтування й актуалізація поняття якості вищої освіти зумовлене створенням державних стандартів і визначенням процедур розрахунків індикаторів якості, що відповідають вимогам Болонського процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349111

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Стевенс Н.Г. 
Військове співробітництво України з НАТО в 90-х роках XX - на початку XXI ст. (історико-аналітичний аспект): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Г. Стевенс ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено обставини, які зумовили необхідність уточнення ролі та місця, завдань Збройних сил (ЗС) України у загальній системі оборони держави. Розроблено нові за змістом підходи для вирішенння кардинальних завдань військового будівництва. Візначено, що НАТО є одним з найбільш могутніх воєнно-політичних блоків. Зважаючи на те, що територія НАТО впритул наблизилася до кордонів України внаслідок розширення Альянсу на Схід, зроблено припущення, що його стратегія буде суттєво впливати на формування пріоритетів зовнішньої політики України. Зростання ролі співробітництва ЗС України з НАТО зумовлене становленням і безперецедентним поширенням між країнами євроатлантичного регіону відносин партнерства та довіри у воєнній сфері, поступовим формуванням нової системи міжнародної та європейської безпеки. Зазначено, що активна участь України та її ЗС у цих процесах значно підвищила авторитет Української держави на міжнародній арені, забезпечила визнання її як впливового чинника та суб'єкта у новостворюваних системах безпеки. Визначено стан наукової розробки й охарактеризовано джерела з історії співробітництва ЗС України з НАТО у 1991 - 2004 рр. Введено до наукового обігу велику кількість документів, зокрема архівних. На їх базі проаналізовано суттєві аспекти проблеми (наприклад, ставлення до неї різних політичних діячів, політичних партій, широких кіл громадськості). Запропоновано періодизацію співробітництва у контексті історії ЗС України і НАТО. Висвітлено конкретні схеми їх співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Т3(0)64-612.31 +
Шифр НБУВ: РА360993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шлапаченко Д.М. 
Внутрішні, регіональні та міжнародні фактори в еволюції Косовського конфлікту: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Д.М. Шлапаченко ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 49 с. — укp.

Досліджено внутрішні, регіональні та міжнародні фактори еволюції Косовського конфлікту. Доведено, що сучасні етнонаціональні конфлікти істотно ускладнюються активним поширенням новітніх інформаційно-комунікативних технологій, які об'єктивно сприяють активізації націоналістичних радикальних ідеологій як чинників нестабільності у вимірах національної, регіональної та глобальної безпеки. Показано, що ефективне забезпечення національної, єврорегіональної та міжнародної безпеки неможливе без ліквідації загроз, пов'язаних з неконтрольованим загостренням етнополітичних конфліктів та їх переходом у фазу збройного протиборства, наслідком якої є розпад державності, нищення та дискримінація людей за етнічною ознакою, що підтверджено на прикладі конфліктів на території колишньої Югославії, зокрема, у Косовському краї. Косовський конфлікт проаналізовано у цілісному міжнародному контексті. Досліджено фазу його інтернаціоналізації, яка активізувалася з початку 1998 р. у зв'язку з загостренням ситуації у краї. Висвітлено міжнародне втручання миротворчих сил у березні 1999 р., яке трансформувалося у воєнну операцію НАТО проти керованої на той час С. Мілошевичем Союзної Республіки Югославії із застосуванням "повітряної війни". Дане втручання розцінено як прояв нової тенденції в міжнародних відносинах, за якої гуманітарні стандарти та дотримання прав людини набувають пріоритетного значення у порівнянні з державним суверенітетом. Проаналізовано проголошення у лютому 2008 р. Республікою Косово державної самостійності з усіма бажаними та небажаними наслідками "Косовського прецеденту", досліджено його вплив на систему міжнародних відносин. Показано, що одним з подібних наслідків є свідомі зусилля Російської Федерації (РФ), спрямовані на "розморожування" етнополітичних конфліктів у пострадянському політичному просторі, про що свідчить визнання РФ в односторонньому порядку державної самостійності Південної Осетії й Абхазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф055.256 + Ф3(4СЕР-6КОС)6 +
Шифр НБУВ: РА370785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Карпенко К.І. 
Гендерний вимір екологічної комунікації: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / К.І. Карпенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано концепцію гендерного виміру екологічної комунікації, соціальна легітимація якого базується на екологічній етиці й ідентифікаційних практиках. Розроблено й упроваджено методологічну програму, яка дозволяє подолати матріархальні стереотипи філософського та повсякденного розуміння ролі чоловіків і жінок у екологічній комунікації. Визначено вагомість у цьому процесі біоетики та трансформацій сучасної сім'ї. Розкрито значення екофіміністичного дискурсу у поширенні деліберативної демократії, а також артикульовані основні вимоги етики щодо екологічних проблем, аргументовано можливість розглядати природу як квазісуб'єкт екологічної комунікації. Базуючись на контекстуальній взаємозумовленості екологічної, гендерної та національної ідентичностей в Україні, показано, що демократичний проект дає змогу поєднати в екологічній комунікації традиційні національні й універсальні норми та цінності, забезпечуючи взаємне визнання значущості чоловіків і жінок у вирішенні екологічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Ю751.1 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА344841

Рубрики:

      
17.

Степанов О.О. 
Господарсько-правові засоби попередження банкрутства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.О. Степанов ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання відносин щодо застосування господарсько-правових засобів (ГПЗ) запобігання банкрутству (ЗБ), висвітлено нові наукові положення та запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства в сфері неспроможності (банкрутства). Визначено та систематизовано ГПЗ ЗБ, проаналізовано особливості надання боржникові додаткових прав щодо порушення справи про банкрутство за його заявою та можливості проводити санацію під своїм керівництвом. Обгрунтовано доцільність удосконалення ГПЗ як мораторію на задоволення вимог кредиторів, зокрема, щодо правового режиму санкцій у процедурі банкрутства, примусового стягнення боргу за вимогами, на які не поширюється дія мораторію. Наведено рекомендації щодо удосконалення правового статусу кредиторів з непростроченими вимогами до боржника, викладено порядок визнання недійсними його угод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 +
Шифр НБУВ: РА342785

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Швидкий В.П. 
Громадсько-політична, культурно-освітня та наукова діяльність О.Г.Лотоцького (1890-і - 1930-і рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Швидкий ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджено громадсько-політичну, культурно-освітню та наукову діяльність О.Г.Лотоцького. Простежено вплив діяльності видатного науковця на розвиток українського визвольного руху кінця XIX - початку XX ст., на формування державної політики у сфері релігійних відносин. Висвітлено заходи, спрямовані на визнання автокефалії Української православної церкви. Визначено роль публіциста у розвитку української освіти і науки за кордоном, у формуванні організаційних основ наукових інституцій і політичної діяльності української еміграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)5/6 + Т3(4УКР)61-8 Лотоцький О.Г. + Э372.27 г Лотоцький О.Г.
Шифр НБУВ: РА313017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Кумкін І.О. 
Громадянська злагода як необхідна умова розвитку сучасного українського суспільства: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.О. Кумкін ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження громадянської злагоди як одного з найважливіших чинників суспільного розвитку. Розглянуто феномен "визнання" як вираження волі до влади, як перший крок до формування влади авторитету. Проведено дослідження влади авторитету та авторитету влади, взявши за аксіому положення, що основу будь-якої влади складає насильство. Розглянуто феномен публічності та спілкування як передумови та умови громадянської злагоди. Визначено підстави формування громадянських цінностей і встановлено механізм їх адаптації. Проаналізовано намагання України знайти відповідь на свій історичний виклик на підставі розгляду шляхів, форм і способів здійснення громадянської злагоди. Обгрунтовано висновок про можливість формування громадянської злагоди як нової ідеології українського суспільства за умов особливих трансформаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*667 +
Шифр НБУВ: РА350229

Рубрики:

      
20.

Петровський П. М. 
Гуманітарна парадигма в системі державного управління: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / П. М. Петровський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Вперше в Україні досліджено проблему становлення та функціонування гуманітарної парадигми в системі державного управління. Розкрито зміст гуманітарної парадигми через ряд її атрибутивних ознак - визнання людини вищою метою, а людинознавства - необхідною умовою здійснення демократичного врядування. Визначено основні напрями реалізації орієнтованої на людину державної політики, зокрема, дотримання принципу верховенства приватних прав людини, здійснення належної кадрової політики, утвердження адміністративної культури, формування гуманітарно-інноваційного способу мислення посадових осіб державного управління та місцевого самоврядування, а також проведення об'єктивного гуманітарного аудиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 в6 + Х001.9
Шифр НБУВ: РА373137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського