Бази даних


Наукові реферативні огляди - результати пошуку


Архів наукових реферативних оглядів

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>NRO=ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 150
Представлено документи з 1 до 20
...
1.
 Аналіз ефективності лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні за результатами когортних спостережень / Н. М. Нізова, І. П. Колеснікова, А. О. Боброва [та ін.] // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2010. – № 1. – C. 41-46 (Шифр Ж100471).

Мета роботи – проаналізувати когорти пацієнтів, які розпочали антиретровірусну терапію (АРТ) в Україні від початку її широкомасштабного впровадження, та визначити статистичні показники її ефективності через 12 міс лікування. Застосовано когортний аналіз і статистичний метод обробки даних, одержаних під час періодичних спостережень за групою пацієнтів, які розпочали АРТ в Україні із серпня 2004 р. За результатами когортних спостережень за групою пацієнтів, які розпочинали лікування, представлено узагальнені дані про ефективність АРТ у ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД в Україні. Висновки: через 5 років від початку АРТ продовжують її одержувати майже 70 % пацієнтів, з них 80 % мають функціональний статус “працездатний”, що свідчить про позитивну соціально-економічну модель супроводу хворих на ВІЛ/СНІД на основі командного мультидисциплінарного підходу, що гармонійно поєднує медичні та немедичні складові.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

2.
 Аналіз захворюваності ВІЛ-інфікованих пацієнтів / В. С. Гойдик, Н. С. Гойдик, В. В. Шухтін, А. І. Гоженко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2011. – № 3. – C. 74-79 (Шифр Ж100471).

Вивчено структуру захворюваності пацієнтів з ВІЛ-інфекцією/СНІДом, які перебували на стаціонарному лікуванні в Одеському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом, їх віковий склад. Досліджено динаміку зміни відповідних показників у виписаних і померлих пацієнтів. Для вивчення закономірностей зростання або зниження захворюваності на окремі хвороби в пацієнтів з імуносупресією простежено зміни захворюваності в порівнянні з попередніми роками. Проаналізовано 2263 історії хвороби, з’ясовано, що поряд з хворобами зі сталим рівнем (гепатити, пієлонефрит) є низка хвороб, рівень яких зменшується (пневмонії, поширені форми кандидозу, тяжкі анемії) в порівнянні з хворобами, рівень яких збільшується (туберкульоз легень). Зроблено висновки про крайню потребу в подальшому вивченні тенденцій захворюваності в пацієнтів, що може полегшити діагностичний пошук і підвищити ефективність лікування, скоригувати та зробити результативнішими профілактичні заходи.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

3.
 Безпека життєдіяльності : навч. посіб. / В. В. Березуцький, Л. А. Васьковець, Н. П. Вершиніна [та ін.]; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. інститут". – Харків: Факт, 2007. – 384 c.

Розглянуто теоретичні питання безпеки життєдіяльності (БЖ), зокрема, ризику та засобів його аналізу, БЖ за надзвичайних ситуацій, нормативно-правових засад і системи управління щодо БЖ. Наведено історію становлення наукового напрямку "Безпека життєдіяльності", розкрито суть її основних понять, зокрема, монотонії, стресу, алкогольного сп'яніння, стану тривоги. Запропоновано методику оцінки психологічних властивостей людини, описано систему людина - техніка - середовище. Досліджено наслідки дії алкоголю та наркоманії на людину. Висвітлено боротьбу міжнародних організацій з епідемією ВІЛ/СНІД в Україні. Визначено психологічні причини небезпечної поведінки людей.

Шифр НБУВ: ВА690723

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

4.
 Бобкова О. В. Обізнаність підлітків щодо проблеми ВІЛ/СНІДу / О. В. Бобкова // Соврем. педиатрия. – 2013. – № 5. – C. 29-31 (Шифр Ж24603).

Проведено анкетування учнівської молоді з метою виявлення рівня їх обізнаності щодо ВІЛ/СНІДу. За результатами дослідження зроблено висновок про необхідність створення інтегрованої системи подачі інформації підліткам з даної проблеми.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

5.
 Виклик та подолання: ВІЛ/СНІД та права людини в Україні : посібник / ред. А. Скурбаті. – Київ, 2008. – 191 c.

Висвітлено проблеми протидії епідемії ВІЛ/СНІД шляхом забезпечення дотримання прав людини у всіх сферах її життєдільності (освіті, охороні здоров’я, сфері праці). Розкрито питання захисту вразливих до ВІЛ-епідемії груп населення, зокрема, ув’язнених, споживачів ін’єкційних наркотиків, мігрантів. Проаналізовано ситуацію й обгрунтовано ефективні шляхи протидії розповсюдженню ВІЛ-епідемії в Україні. Увагу приділено правовому та психологічному захисту даної категорії хворих.

Шифр НБУВ: ВА725466

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

6.
 ВІЛ-інфекція/СНІД: проблеми етиології, епідеміології та діагностики / за ред. : В. П. Семиноженка, В. Ф. Москаленка, А. Л. Гураля. – Київ: Поліграф-Експрес, 2004. – 160 c.

Розглянуто медичну та соціальну значущість ВІЛ-інфекції, а також сутність політики України в галузі боротьби з даною інфекцією. Викладено відомості щодо епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в глобальному масштабі. Проаналізовано епідеміологічні особливості розповсюдження та рушійних сил епідеміологічного процесу ВІЛ-інфекції в державі. Висвітлено питання про епідеміологічні паралелі між гепатитами В, С і ВІЛ-інфекцією. Запропоновано основні критерії (наукові, медичні, економічні) оцінки діагностичних характеристик тест-систем для виявлення антитіл до ВІЛ. Наведено нормативно-правові документи з даного питання.

Шифр НБУВ: СО26334

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

7.
 ВІЛ/СНІД: політика, профілактика, догляд : метод. посіб. до курсу / Д. Богдан, І. Грига, І. Зубець [та ін.]; Нац. ун-т "Києво-Могилян. академія". – Київ: Вид. дім "Києво-Могилян. акад.", 2006. – 140 c.

Розкрито різні аспекти протидії поширенню епідемії ВІЛ/СНІДу, впровадження стратегії зменшення шкоди від вживання наркотиків, підтримки людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Охарактеризовано основні моделі наркополітики, що сформувалися в різних країнах світу, виявлено їхні переваги та недоліки. Визначено стратегії профілактики ВІЛ, викладено програми догляду за ВІЛ-позитивними хворими на СНІД людьми в економічному аспекті. Висвітлено проблеми впровадження антиретровірусної терапії.

Шифр НБУВ: ВА674130

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

8.
 Войтенко В. П. ВІЛ/СНІД в Україні / В. П. Войтенко. – Київ: Фітосоціоцентр, 2008. – 262 c.

Наведено загальні відомості про особливості перебігу ВІЛ/СНІДу, етапи його розвитку, питання дерматології та лабораторної діагностики. Розкрито причини та наслідки ВІЛ/СНІДу, його взаємозв'язок з наркоманією та проституцією.

Шифр НБУВ: ВА714149

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

9.
 Войтина А. Про реалізацію в навчальних закладах освітніх програм з профілактики ВІЛ/СНІДу та співпрацю з міжнародними організаціями / А. Войтина // Пед. пошук. – 2008. – № 2. – C. 72 (Шифр Ж69028).

Охарактеризовано освітні програми, що викладаються у навчальних закладах за сприяння міжнародних організацій з метою профілактики наркоманії, ВІЛ/СНІДу, інших негативних явищ. За результатами моніторингу превентивної освіти дітей і молоді МОН України, проведеного у восьми регіонах України, зроблено висновок про ефективність її реалізації.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

10.
 Гриценок Л. І. Подолання стигматизації і дискримінації людей (дітей), які живуть з ВІЛ / Л. І. Гриценок, І. І. Ткачук; Укр. наук.-метод. центр практ. психології і соц. роботи АПН України. – Київ: Ніка-Центр, 2005. – 156 c.

Проаналізовано причини та наслідки стигматизації та дискримінації людей (дітей), хворих на ВІЛ/СНІД. Розглянуто питання протидії стигматизації та дискримінації, розкрито зміст виховної роботи з подолання стигматизації, описано ефективні форми проведення профілактичних занять з дітьми та молоддю, зокрема, активні, театралізовані, інтерактивні ігрові, інтелектуально-пізнавальні, художньо-прикладні. Висвітлено питання формування в учнів толерантного ставлення до людей (дітей), хворих на ВІЛ/СНІД.

Шифр НБУВ: ВА666464

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

11.
 Гриценок Л. І. Попередження стигматизації і дискримінації ВІЛ-позитивних учнів у навчальних закладах / Л. І. Гриценок, І. І. Ткачук; АПН України, Укр. наук.-метод. центр практ. психології і соц. роботи, МБФ "Міжнар. альянс з ВІЛ/СНІД в Україні". – Київ: Ніка-Центр, 2006. – 140 c.

Розглянуто проблеми поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні, а також причини та наслідки стигматизації та дискримінації, пов'язані з епідемією вірусу імунодефіциту людини. Висвітлено ресурси навчальних закладів у запобіганні та викоріненні стигматизації та дискримінації ВІЛ-позитивних дітей. Описано ефективні форми проведення профілактичних занять, пов'язаних з даними проблемами з дітьми та молоддю.

Шифр НБУВ: ВА682041

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

12.
 Зозуляк В. І. Виявлення у хворих ко-інфекції туберкульозу і ВІЛ/СНІДу на догоспітальному етапі / В. І. Зозуляк, І. І. Пилипенко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2011. – № 2. – C. 92-95 (Шифр Ж100471).

На підставі даних обстеження 39 хворих з ко-інфекцією туберкульозу (ТБ) і ВІЛ/СНІДу встановлено алгоритм ознак діагностики поєднаної патології на догоспітальному етапі. Проаналізовано якість підготовки студентів у вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації за цією темою, що сприятиме своєчасному виявленню, профілактиці та лікуванню хворих з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

13.
 Інфекційні хвороби: ВІЛ-інфекція/СНІД : зб. нормат. док. / упоряд. та голов. ред. В. М. Заболотько; Голов. упр. охорони здоров'я та мед. забезп. м. Києва, Київ. міськ. наук. інформ.-аналіт. центр мед. статистики. – Київ: МНІАЦ мед. статистики ; МВЦ "Медінформ", 2006. – 408 c.

До збірника увійшли документи, що регламентують роботу лікувально-профілактичних закладів як державної, так і приватної форми власності з удосконалення обстеження та надання медичної допомоги носіям ВІЛ-інфекції та хворим на СНІД.

Шифр НБУВ: ВС43134

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

14.
 Іоффе С. Є. Тягар ВІЛ/СНІДу в державах світу та в Україні / С. Є. Іоффе, А. А. Суханова // Здоровье женщины. – 2012. – № 3. – C. 40-43 (Шифр Ж23282).

Зазначено, що наприкінці XX ст. людство спіткала раніше невідома інфекція, зумовлена вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). ВІЛ було знайдено в 1983 р. у процесі дослідження етіології пневмоцистної пневмонії та саркоми Капоші. Автори – Люк Монтанье (Інститут Пастера у Франції) і Роберт Гало (Національний інститут раку в США) – за відкриття ВІЛ удостоєні Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини. За допомогою методу молекулярної філогенії доведено, що інфекція, утворившись на початку 1980 р. в одній з найбідніших держав Африки – в Ефіопії, одержала пандемічний характер. За Об’єднаною програмою ООН по ВІЛ/СНІД і Всесвітньої організації охорони здоров’я та згідно з доповіддю “Об’єднаної програми ООН по ВІЛ/СНІДу у 2009 р. (XII 2010)” з моменту початку епідемії ВІЛ заразилися майже 60 млн людей; 25 млн – померли від захворювань, пов’язаних з ВІЛ. Пандемію ВІЛ-інфекції визнано найбільш згубною епідемією в історії людства, проте особливості її збудника, залежність його поширення від економіки, соціального стану населення країн і можливості медичної профілактики досліджено недостатньо.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

15.
 Клименко Н. В. Профілактика ВІЛ/СНІДу: українські реалії / Н. В. Клименко, Т. В. Семигіна // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Пед., психол. науки та соц. робота. – Київ, 2010. – Т. 110. – C. 66-70 (Шифр Ж69184).

Надано результати вивчення стану виконання поточних профілактичних заходів протидії епідемії ВІЛ/СНІДу. Розглянуто профілактичні заходи, задекларовані державою, та міжнародні зобов'язання України в сфері профілактики поширення ВІЛ/СНІДу, оцінено стан дотримання цих зобов'язань. Надано експертні оцінки профілактичних заходів і практичні рекомендації щодо їх вдосконалення.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

16.
 Лях Т. Л. Просвітницька робота щодо профілактики ВІЛ/СНІДу в закладах освіти / Т. Л. Лях // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Пед. науки. – 2010. – Вип. 183, ч. 2. – C. 58-61 (Шифр Ж69408).

Проаналізовано напрями профілактики ВІЛ/СНІД серед дітей, підлітків і молоді в закладах освіти України.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

17.
 Моніторинг епідемії ВІЛ/СНІДУ. Оцінка ефективності протидії (соціальний аспект) / Ю. І. Саєнко, І. Л. Демченко, В. І. Жуков [та ін.]; Фонд "Інтелект. перспектива". – Київ: Полігр. центр "Фоліант", 2004. – 416 c.

Розглянуто питання методології соціального моніторингу (СМ), технології його реалізації, методи оцінки ефективності соціальних програм/проектів. Описано методи та прийоми планування СМ, спрямованого на допомогу в реалізації даних програм, зокрема, у сфері охорони здоров'я. Розкрито соціальні аспекти поширення епідемії ВІЛ/СНІДУ в Україні.

Шифр НБУВ: ВА662005

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

18.
 Особливості перебігу ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні: аналіз клінічної стадії СНІД / А. М. Щербінська, С. М. Антоняк, О. М. Кравченко [та ін.] // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. – 2002. – № 4. – C. 60-62.

Представлені дані про те, що в Україні з кожним роком збільшується кількість хворих на СНІД. Проаналізовані стадії клінічного перебігу – СНІД-АК і СНІД, що дозволило встановити переважаючі форми захворювання: провідними опортуністичними хворобами при ВІЛ-інфекції є туберкульоз (легеневий і позалегеневий), а також захворювання центральної нервової системи (нейроСНІД).

Шифр НБУВ: Ж23543

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

19.
 Педагогічним працівникам про ВІЛ/СНІД : навч.-метод. посіб. : в 2 т. / упоряд. : Л. І. Гриценюк, А. С. Терніченко, І. І. Ткачук; Укр. наук.-метод. центр практ. психології і соц. роботи АПН України, МБФ "Міжнар. альянс з ВІЛ/СНІД в Україні". – Київ: Ніка-Центр, 2005. – 228 c.

Т. 1.

Наведено загальну інформацію про ВІЛ-інфекцію та СНІД, визначено механізм виникнення, шляхи передачі та клінічні прояви захворювання. Розглянуто гіпотези про причини появи та поширення інфекції ВІЛ у світі та СНД. Виявлено передумови та фактори розвитку пандемії СНІДу, розглянуто соціальні й економічні наслідки даного явища. Досліджено динаміку та регіональні особливості поширення епідемії серед дитячого населення України, визначено найбільш вразливі до ВІЛ-інфекції категорії дітей. Представлено офіційні статистичні дані про поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу серед споживачів ін’єкційних наркотиків. Висвітлено питання діагностики, лікування та профілактики захворювання, визначено порядок проведення медичного обстеження з метою виявлення ВІЛ-інфекції. Проаналізовано основні положення вітчизняного законодавства у сфері боротьби з ВІЛ/СНІД, розглянуто державну політику України щодо його профілактики та соціальні права інфікованих осіб.

Шифр НБУВ: В348859/1

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

20.
 Педагогічним працівникам про ВІЛ/СНІД : навч.-метод. посіб. : в 2 т. / упоряд. : Л. І. Гриценюк, А. С. Терніченко, І. І. Ткачук; Укр. наук.-метод. центр практ. психології і соц. роботи АПН України, МБФ "Міжнар. альянс з ВІЛ/СНІД в Україні". – Київ: Ніка-Центр, 2005. – 204 c.

Т. 2.

Визначено найбільш уразливі до ВІЛ групи населення, розглянуто особливості розповсюдження інфекції в підлітковому середовищі. Наведено оцінку епідемічної ситуації щодо споживачів ін’єкційних наркотиків, проведену Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні. Розкрито зміст виховної роботи з підлітками та молоддю щодо профілактики ВІЛ/СНІДу, розглянуто сучасні методи та форми її організації. Наведено методику розробки інформаційної кампанії та представлено ефективні стратегії профілактики поширення ВІЛ-інфекції. Проаналізовано діяльність державних і громадських організацій щодо реалізації програм профілактики наркоманії та ВІЛ/СНІДу, акцентовано увагу на необхідності активізації участі підлітків і молоді в профілактичній роботі. Висвітлено питання психологічної підтримки ВІЛ-інфікованих осіб та їхніх сімей. Проаналізовано вітчизняний і закордонний досвід реалізації та перспективи впровадження програм профілактики поширення ВІЛ.

Шифр НБУВ: В348859/2

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

...
 
Відділ технологій дистанційного обслуговування
Відділ програмно-технологічного забезпечення комп’ютерних мереж

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського