Бази даних


Наукові реферативні огляди - результати пошуку


Архів наукових реферативних оглядів

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>NRO=ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 150
Представлено документи з 1 до 20
...
1.
 Якобчук А. В. Удосконалення державної політики у національному законодавстві з протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні [Електронний ресурс] / А. В. Якобчук // Інвестиції: практика та досвід. – 2012. – № 14. – C. 108-112. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/ipd_2012_14_29. - Назва з екрана.

У статті наведені результати порівняльного аналізу розвитку національних нормативно-правових актів у сфері протидії ВІЛ/СНІДу в Україні, що відкриває нові шляхи його удосконалення.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

2.
 Якобчук А. В. Порівняльний аналіз чинного національного законодавства з протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні [Електронний ресурс] / А. В. Якобчук // Україна. Здоров'я нації. – 2012. – № 2/3. – C. 312-319 (Шифр Ж25956). - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2012_2-3_58. - Назва з екрана.

В Україні в 2010 р. прийнято новий закон у сфері протидії ВІЛ/СНІДу. Наведена порівняльна оцінка чинного національного законодавства відкриває нові шляхи його удосконалення.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

3.
 Якобчук А. В. Періодизація національної нормативно-правової бази з питань протидії ВІЛ/СНІДу [Електронний ресурс] / А. В. Якобчук // Вісн. соц. гігієни та орг. охорони здоров'я України. – 2013. – № 1. – C. 35-37. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSG_2013_1_9. - Назва з екрана.

У статті наведено кількісний аналіз первинного та чинного національного законодавства за весь період існування епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

4.
 Якобчук А. В. Епідемія ВІЛ/СНІДу як соціально-правовий феномен сучасності [Електронний ресурс] / А. В. Якобчук, Є. О. Поляков, А. М. Лета // Україна. Здоров'я нації. – 2011. – № 4. – C. 159-163 (Шифр Ж25956). - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2011_4_30. - Назва з екрана.

Проведено аналіз уявлення про збудник ВІЛ-інфекції. Висвітлено особливості її розвитку у світі й Україні. Встановлено тенденції епідеміологічного процесу. Наведено прогнозовані показники епідемії до 2017 р. Акцентовано увагу на нерівномірній поширеності ВІЛ на різних адміністративних територіях. Проведено медико-статистичний аналіз серед контингенту населення Державної кримінально-виконавчої системи України.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

5.
 Щербінська А. М. Епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні: історичний аспект [Електронний ресурс] / A. M. Щербінська // Профілакт. медицина. – 2012. – № 1. – C. 4-10. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pmed_2012_1_4. - Назва з екрана.

У роботі представлені матеріали стосовно політики держави в сфері боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу та її наслідками впродовж 1987-2011 років. Висвітлені питання щодо організації та забезпечення заходів профілактики, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, здійснено огляд національних програм профілактики, оцінку їхньої ефективності та дієвості.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

6.
 Штанько В. Л. Наукове обґрунтування системи профілактики захворювання на професійний туберкульоз працівників галузі охорони здоров’я в Україні [Електронний ресурс] / В. Л. Штанько, Д. В. Варивончик // Вісн. соц. гігієни та орг. охорони здоров'я України. – 2012. – № 2. – C. 61-68. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSG_2012_2_15. - Назва з екрана.

У дослідженні науково обгрунтовано 3-рівневу систему профілактики туберкульозу серед працівників системи охорони здоров'я.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

7.
 Шпота О. Є. Епідемічна ситуація з туберкульозу серед дитячого населення Одеської області [Електронний ресурс] / О. Є. Шпота // Одес. мед. журнал. – 2013. – № 2. – C. 63-65. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Omj_2013_2_17. - Назва з екрана.

Проаналізовані показники захворюваності, смертності від туберкульозу серед дітей і підлітків Одеської області за 3 роки. У 2011 р. захворюваність на туберкульоз в Одеській області серед дітей складала 8,2 на 100 тис. дитячого населення, що перевищує захворюваність у середньому по Україні. Водночас захворюваність у нашому регіоні серед підлітків зросла незначно, а по країні в цілому знизилася на 3,5 %. Проте в 25 % підлітків захворювання було викликане хіміорезистентними штамами Mycobacterium tuberculosis. Актуальними проблемами зростання туберкульозу в нашому регіоні серед дітей і підлітків залишаються: ріст захворюваності на туберкульоз у сполученні з ВІЛ-інфекцією, збільшення випадків хіміорезистентного туберкульозу серед даної категорії населення, низька мотивація батьків до своєчасного звернення за медичною допомогою та недостатній доступ до неї та її отримання. Вирішення даних проблем можливе лише шляхом реалізації державної політики, що базується на принципах рівного доступу населення різних вікових груп до якісної профілактики, діагностики та лікування туберкульозу.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

8.
 Шевченко О. С. Ко-інфекція ВІЛ/туберкульоз: динаміка епідеміологічної ситуації за останні п’ять років в Харківській області [Електронний ресурс] / О. С. Шевченко // Проблеми екол. та мед. генетики і клін. імунології : зб. наук. праць. – Київ ; Луганськ, 2013. – Вип. 1. – C. 350-354. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/pemgki_2013_1_44. - Назва з екрана.

Туберкульоз є основним вторинним захворюванням при ВІЛ-інфекції й основною причиною смерті в стадії СНІД, це потребує спільних скоординованих зусиль фтизіатричної служби та служби боротьби зі СНІДом для своєчасної профілактики та діагностики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

9.
 Шевель И. И. Туберкулез у ВИЧ-инфицированных в крупном промышленном городе [Електронний ресурс] / И. И. Шевель, В. Г. Кий-Кокарева // Укр. мед. альманах. – 2012. – № 5. – C. 161-163. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uma_2012_15_5_52. - Назва з екрана.

У роботі проведено аналіз поширеності поєднаної патології ВІЛ-інфекція/туберкульоз у великому промисловому центрі. Проаналізовано основні поведінкові фактори, що сприяють її виникненню. Визначено групи ризику з інфікування ВІЛ та мікобактеріями туберкульозу.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

10.
 Шаповал-Дейнега К. Ю. Ресоціалізація молоді, яка зіштовхнулася з проблемами ВІЛ/СНІД [Електронний ресурс] / К. Ю. Шаповал-Дейнега // Акт. проблеми соціології, психології, педагогіки : зб. наук. праць. – Київ, 2011. – Вип. 12. – C. 73-77. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/apspp_2011_12_17. - Назва з екрана.

У статті викладено причини та шляхи поширення ВІЛ/СНІД в Україні, описано основні проблеми процесу ресоціалізації людей, які живуть з ВІЛ, в тому числі й дітей. Епідемія ВІЛ/СНІД має тяжкі соціально-економічні наслідки для країни, адже переважна більшість ВІЛ-інфікованих – це особи працездатного та репродуктивного віку, тому психологічна та соціальна адаптація до ВІЛ статусу є вкрай важливою не лише для окремої особистості, а й для членів її родини та найближчого оточення.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

11.
 Чоба Н. В. СНІД – реалії, профілактика, фізична реабілітація [Електронний ресурс] / Н. В. Чоба // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. суспільстві : зб. наук. праць. – Луцьк, 2011. – № 4. – C. 82–86. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2011_4_22. - Назва з екрана.

У статті висвітлено історію виникнення ВІЛ/СНІДу, стан поширеності ВІЛ в Україні, проблеми та основні поняття безпечної поведінки громадян.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

12.
 Чинники ризику прогресування та критерії оцінки перебігу ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу легень [Електронний ресурс] / О. С. Шальмін, Р. М. Ясінський, О. А. Растворов, Д. В. Мірошниченко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2014. – № 4. – C. 58-63. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2014_4_11. - Назва з екрана.

У статті визначені чинники прогресування ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу легень (ТБЛ) за клініко-рентгенологічними, гематологічними, біохімічними та імунологічними показниками та на підставі цих результатів встановлені критерії оцінки перебігу ВІЛ/СНІД-асоційованого вперше діагностованого ТБЛ.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

13.
 Ципко М. І. Соціально-медичні аспекти захворюваності на туберкульоз [Електронний ресурс] / М. І. Ципко, О. В. Розум, О. В. Любінець // Україна. Здоров'я нації. – 2012. – № 1. – C. 56–60. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2012_1_10. - Назва з екрана.

Наведено дані щодо захворюваності на туберкульоз. Встановлено, що останніми роками завдяки кращому фінансуванню, удосконаленню нормативно-правової та матеріально-технічної бази медичної допомоги хворим на туберкульоз вдалося зупинити рівень зростання поширеності цієї патології та знизити показники смертності від неї.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

14.
 Хожило І. І. Державна політика України у сфері профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу: механізми формування та реалізації : автореф. дис... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 [Електронний ресурс] / Хожило Ірина Іванівна; Донец. держ. ун-т управління. – Донецьк, 2009. – 36 c. - http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?C21COM=2&I21DBN=ARD&P21DBN=ARD&IMAGE_FILE_DOWNLOAD=1&Z21ID=&Image_file_name=DOC/2009/09hiimfr.zip. - Назва з екрана.

Обгрунтовано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо розвитку механізмів формування та реалізації державної політики України у сфері профілактики ВІЛ-інфекції/СНІД. Проаналізовано основні складові механізму державного управління в дослідженій сфері (політичну, організаційну, соціальну, правову, інформаційну, економічну, морально-етичну). Досліджено принципи, методи та засоби управління. Проведено типологізацію моделей державної політики у сфері профілактики ВІЛ/СНІД за умов латентної та концентрованої фази епідемії. Запропоновано технологічну модель оцінювання ефективності управління у сфері профілатики ВІЛ/СНІД. Досліджено вітчизняний і зарубіжний досвід державної політики щодо запобігання поширенню епідемії ВІЛ/СНІД. Обгрунтовано актуальні завдання та розроблено практичні рекомендації щодо забезпечення результативного впливу держави на процес стабілізації епідемії на сучасному етапі.

Шифр НБУВ: РА365170

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

15.
 Фещенко Ю. І. Епідемія туберкульозу в Україні: історичні аспекти та сучасний стан проблеми [Електронний ресурс] / Ю. І. Фещенко, С. А. Черенько // Наук. журн. МОЗ України. – 2012. – № 1. – C. 48-57. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/njmoz_2012_1_6. - Назва з екрана.

Проаналізовано епідемічну ситуацію з туберкульозу в Україні в історичному аспекті до теперішнього часу. Наведені організаційні заходи, що були спрямовані на подолання епідемії, досягнення та проблеми контролю за туберкульозом. З 2006 р. спостерігається тенденція до покращення епідемічної ситуації, проте з’явилися нові виклики – поширення мультирезистентного туберкульозу та ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ, що можуть призвести до нового витка епідемії, якщо не буде посилена відповідь з боку держав при реалізації нової Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 рр.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

16.
 Туберкульоз у дітей в Україні. Проблеми і перспективи [Електронний ресурс] / О. О. Речкіна, К. Т. Дебрецені, С. О. Крамарєв, Ф. В. Горленко // Проблеми клін. педіатрії. – 2013. – № 2. – C. 56-59. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/pkp_2013_2_13. - Назва з екрана.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

17.
 Терницька С. В. Соціально-педагогічні умови взаємодії державних і громадських організацій з профілактики ВІЛ/СНІД серед учнівської молоді : автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.05 [Електронний ресурс] / Терницька Світлана Вікторівна; Ін-т пробл. виховання АПН України. – Київ, 2009. – 22 c. - http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?C21COM=2&I21DBN=ARD&P21DBN=ARD&IMAGE_FILE_DOWNLOAD=1&Z21ID=&Image_file_name=DOC/2009/09tsvsum.zip. - Назва з екрана.

Досліджено соціально-педагогічні умови взаємодії державних і громадських організацій з профілактики ВІЛ/СНІД серед учнівської молоді. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади соціально-педагогічної профілактики ВІЛ/СНІДу. Розкрито сутність понять "первинна, вторинна та третинна профілактика", "взаємодія", "ефективна взаємодія державних і громадських організацій", які використовують у різних галузях гуманітарної науки, описано механізми підвищення ефективності міжсекторної взаємодії державних і громадських організацій. Розроблено й апробовано соціально-педагогічну модель взаємодії державних і громадських організацій з профілактики ВІЛ/СНІД серед учнівської молоді. З метою підвищення її ефективності обгрунтовано необхідність забезпечення таких умов: дотримання єдиних цілей і принципів взаємодії; визначення та реалізація спільної мети профілактики ВІЛ/СНІД серед учнівської молоді; визначення і впровадження таких соціально-педагогічних форм взаємодії, які забезпечують інтегративний підхід до профілактики ВІЛ/СНІД серед учнівської молоді; підвищення рівня професійної компетентності фахівців державних і громадських організацій щодо профілактичної роботи, управління взаємодією і залучення додаткових ресурсів. Розроблено програму соціально-педагогічного забезпечення взаємодії державних і громадських організацій з профілактики ВІЛ/СНІД серед учнівської молоді, яку впроваджено в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів.

Шифр НБУВ: РА362297

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

18.
 Тарас М. В. Роль міжнародного права у сфері захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом [Електронний ресурс] / М. В. Тарас // Наук. вісн. Львів. держ. ун-ту внутр. справ. Сер. юридична. – Львів, 2013. – Вип. 2. – C. 66-76. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvlduvs_2013_2_10. - Назва з екрана.

Проаналізовано особливості застосування принципів і норм міжнародного права в заходах боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу. Наголошується на тому, що пропаганда та захист прав людини є одним з основних засобів ефективної протидії ВІЛ/СНІДу та необхідності подальшого вдосконалення норм міжнародного права в сфері захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

19.
 Структурно-системний моніторинг інформованості різних верств населення щодо діагностики, профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу [Електронний ресурс] / Л. Р. Шостакович-Корецька, А. В. Чергінець, Г. В. Шостакович, О. М. Якуніна // Актуал. инфектология. – 2016. – № 1. – C. 19-22. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2016_1_6. - Назва з екрана.

У статті наведено аналіз епідеміологічної ситуації з ВІЛ/СНІДу в Дніпропетровській області, а також результати соціально-психологічного дослідження різних соціальних груп населення даного регіону.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

20.
 Страшко С. Ефективність програми профілактики ВІЛ/СНІДу серед молоді [Електронний ресурс] / С. Страшко // Імідж сучас. педагога. – 2013. – № 2. – C. 46-48. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/isp_2013_2_15. - Назва з екрана.

Узагальнено досвід упровадження в навчальний процес ефективних профілактичних програм, спрямованих на попередження ВІЛ-інфікування та формування безпечної поведінки у дітей і молоді.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

...
 
Відділ технологій дистанційного обслуговування
Відділ програмно-технологічного забезпечення комп’ютерних мереж

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського