Бази даних


Наукові реферативні огляди - результати пошуку


Архів наукових реферативних оглядів

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>NRO=ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 150
Представлено документи з 1 до 20
...
1.
 Василик В. С. Iнтерактивні тренінги навчання життєвих навичок у попередженні ВІЛ/СНІДу серед школярів міста [Електронний ресурс] / В. С. Василик, О. М. Крекотень // Мед. освіта. – 2013. – № 1. – C. 21-23. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mosv_2013_1_7. - Назва з екрана.

При опитуванні школярів 8-10 класів з питань поінформованості про ВІЛ-інфекцію виявлена суттєва різниця у школах, де проводилися превентивні втручання.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

2.
 Бобкова О. В. Oбізнаність підлітків щодо проблеми ВІЛ/СНІДу [Електронний ресурс] / О. В. Бобкова // Соврем. педиатрия. – 2013. – № 5. – C. 29-31. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2013_5_7. - Назва з екрана.

Проведено анкетування учнівської молоді з метою виявлення рівня їхньої обізнаності щодо ВІЛ/СНІДу. За результатами дослідження зроблено висновок про необхідність створення інтегрованої системи подачі інформації підліткам з даної проблеми.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

3.
 Радиш Г. В. USAID розпочинає новий проект боротьби з туберкульозом в Україні [Електронний ресурс] / Г. В. Радиш // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2012. – № 4. – C. 117. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2012_4_22. - Назва з екрана.

У жовтні 2012 р. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID – United States Agency International Development) презентувало п’ятирічний проект “Посилення контролю за туберкульозом в Україні”, за яким упроваджуватимуть успішні міжнародні моделі протидії туберкульозу в десяти регіонах України, а саме: Донецькій, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Луганській областях і в АР Крим, а також у Києві та Севастополі.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

4.
 Індикатори якості медичної допомоги при ВІЛ-інфекції/СНІД в Україні [Електронний ресурс] / І. Л. Маричев, О. Г. Назарова, С. М. Зоріна [та ін.] // Профілакт. медицина. – 2011. – № 3. – C. 73-75. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pmed_2011_3_18. - Назва з екрана.

На підставі аналізу оцінки якості медичної допомоги визначено вимоги до розробки індикаторів її ефективності, безпечності, спрямованості на пацієнта, своєчасності, достатності та справедливості. У роботі обгрунтована необхідність індикаторної оцінки якості медичної допомоги.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

5.
 Лучинська О. Інституційне забезпечення державно-громадської співпраці у сфері протидії поширенню ВІЛ/СНІДу [Електронний ресурс] / О. Лучинська // Акт. проблеми держ. управління : зб. наук. праць. – Львів, 2016. – Вип. 2. – C. 74-78. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/apdyo_2016_2_16. - Назва з екрана.

У роботі охарактеризовано міжнародні, державні, громадські інститути, що дійють у сфері протидії поширенню ВІЛ/СНІДу. Проаналізовано особливості інституційного забезпечення державно-громадської співпраці в цій сфері та наявні проблеми в інституційній системі. Запропоновано шляхи вдосконалення інституційного забезпечення державно-громадської співпраці у сфері протидії поширенню ВІЛ/СНІДу.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

6.
 Інфекційні хвороби: ВІЛ-інфекція/СНІД : зб. нормат. док. / упоряд. та голов. ред. В. М. Заболотько; Голов. упр. охорони здоров'я та мед. забезп. м. Києва, Київ. міськ. наук. інформ.-аналіт. центр мед. статистики. – Київ: МНІАЦ мед. статистики ; МВЦ "Медінформ", 2006. – 408 c.

До збірника увійшли документи, що регламентують роботу лікувально-профілактичних закладів як державної, так і приватної форми власності з удосконалення обстеження та надання медичної допомоги носіям ВІЛ-інфекції та хворим на СНІД.

Шифр НБУВ: ВС43134

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

7.
 Інформованість населення про туберкульоз та ВІЛ/СНІД - один із засобів профілактики [Електронний ресурс] / А. К. Вородюхіна, А. Г. Ярешко, М. Г. Бойко, О. В. Гарань // Світ медицини та біології. – 2014. – № 2. – C. 23-25. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/S_med_2014_2_6. - Назва з екрана.

З метою визначення ролі інформованості населення в поширеності таких хвороб, як туберкульоз та ВІЛ/СНІД, нами в Полтаві та області проведено опитування 2104 респондентів, різних за віком, статтю, соціальним станом, місцем проживання, освітою, ставленням до здорового способу життя. Отримані результати свідчать, що переважна більшість респондентів недостатньо інформовані про частоту виникнення туберкульозу,


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

8.
 Історія протитуберкульозної служби Харківської області та динаміка епідеміологічної ситуації з туберкульозу на Слобожанщині [Електронний ресурс] / Г. О. Ковальова, Т. В. Сенчева, В. О. Бондар [та ін.] // Аннали Мечников. інституту. – 2011. – № 2. – C. 60-65. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/ami_2011_2_12. - Назва з екрана.

У статті наведено опис етапів формування фтизіатричної служби Харківщини та її сучасний стан, розглянуто пріоритетні напрямки роботи, наведено динаміку епідеміологічної ситуації щодо туберкульозу.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

9.
 Пасічник Д. С. Адміністративно-правові аспекти захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом в Україні [Електронний ресурс] / Д. С. Пасічник // Публічне право. – 2015. – № 1. – C. 253-260. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/pp_2015_1_37. - Назва з екрана.

Статтю присвячено аналізу адміністративно-правового регулювання захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, в українському законодавстві. Пропонуються на розгляд основні права ЛВЖ та особливості порушень їхніх прав. Досліджуються проблеми реалізації нормативно-правових актів у сфері боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

10.
 Антоненко Ж. В. Актуальність підвищення якості надання послуг у сфері ВІЛ/СНІДу в м. Києві [Електронний ресурс] / Ж. В. Антоненко, О. В. Юрченко // Україна. Здоров'я нації. – 2015. – № 4. – C. 94-97. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2015_4_20. - Назва з екрана.

Мета роботи - дослідити стан надання послуг людям, які живуть з ВІЛ, у м. Київ в контексті сучасних вимог щодо протидії епідемії ВІЛ/СНІДу. Проаналізовано й узагальнено певні показники щодо ВІЛ/СНІДу. Використано інформаційно-аналітичний та статистичний методи. Встановлено, що наявна в м. Київ система надання послуг у сфері ВІЛ/СНІДу потребує покращання. Серед основних прогалин у системі виявлено такі: обгрунтовані оціночні дані щодо чисельності груп підвищеного ризику та людей, які живуть з ВІЛ, відсутні; рівень охоплення диспансерним спостереженням осіб, яким за результатами скринінгу підтверджено ВІЛ-інфекцію, украй низький; діючий порядок виявлення та реєстрації випадків ВІЛ-інфекцій у разі звернення населення до медичних закладів потребує оптимізації; причини стрімкого поширення ВІЛ-інфекції статевим шляхом (передусім серед чоловіків) не встановлено; дані рутинного епіднагляду не надають змоги об'єктивно оцінити вплив наявних профілактичних інтервенцій; наявні показники епідемічного процесу не відображають реальної ситуації, оскільки значна частина випадків ВІЛ-інфекції, СНІДу та смерті від СНІДу залишаються поза системою обліку та реєстрації.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

11.
 Слабкий Г. О. Аналіз епідеміологічної ситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу в Закарпатській області [Електронний ресурс] / Г. О. Слабкий, В. Й. Білак-Лук’янчук // Україна. Здоров'я нації. – 2016. – № 3. – C. 76-84. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2016_3_16. - Назва з екрана.

У статті проведений аналіз епідситуації з ВІЛ/СНІДу в Закарпатській області, що свідчить про її погіршення за роки дослідження (2005-2015).


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

12.
 Крижановський Д. Г. Аналіз епідеміологічної ситуації з туберкульозу у Дніпропетровській області за підсумками 2011 року [Електронний ресурс] / Д. Г. Крижановський, А. О. Котельникова // Мед. перспективи. – 2012. – № 2. – C. 109-113. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2012_17_2_24. - Назва з екрана.

Узагальнені результати поточної ситуації з туберкульозу в Дніпропетровській області та заходи з контролю за цим захворюванням, що спрямовані на зниження летальності, захворюваності та розповсюдження туберкульозу, та базуються на положеннях ДОТС-стратегії, адаптованої до умов України.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

13.
 Аналіз ефективності лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні за результатами когортних спостережень / Н. М. Нізова, І. П. Колеснікова, А. О. Боброва [та ін.] // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2010. – № 1. – C. 41-46 (Шифр Ж100471).

Мета роботи – проаналізувати когорти пацієнтів, які розпочали антиретровірусну терапію (АРТ) в Україні від початку її широкомасштабного впровадження, та визначити статистичні показники її ефективності через 12 міс лікування. Застосовано когортний аналіз і статистичний метод обробки даних, одержаних під час періодичних спостережень за групою пацієнтів, які розпочали АРТ в Україні із серпня 2004 р. За результатами когортних спостережень за групою пацієнтів, які розпочинали лікування, представлено узагальнені дані про ефективність АРТ у ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД в Україні. Висновки: через 5 років від початку АРТ продовжують її одержувати майже 70 % пацієнтів, з них 80 % мають функціональний статус “працездатний”, що свідчить про позитивну соціально-економічну модель супроводу хворих на ВІЛ/СНІД на основі командного мультидисциплінарного підходу, що гармонійно поєднує медичні та немедичні складові.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

14.
 Аналіз захворюваності ВІЛ-інфікованих пацієнтів / В. С. Гойдик, Н. С. Гойдик, В. В. Шухтін, А. І. Гоженко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2011. – № 3. – C. 74-79 (Шифр Ж100471).

Вивчено структуру захворюваності пацієнтів з ВІЛ-інфекцією/СНІДом, які перебували на стаціонарному лікуванні в Одеському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом, їх віковий склад. Досліджено динаміку зміни відповідних показників у виписаних і померлих пацієнтів. Для вивчення закономірностей зростання або зниження захворюваності на окремі хвороби в пацієнтів з імуносупресією простежено зміни захворюваності в порівнянні з попередніми роками. Проаналізовано 2263 історії хвороби, з’ясовано, що поряд з хворобами зі сталим рівнем (гепатити, пієлонефрит) є низка хвороб, рівень яких зменшується (пневмонії, поширені форми кандидозу, тяжкі анемії) в порівнянні з хворобами, рівень яких збільшується (туберкульоз легень). Зроблено висновки про крайню потребу в подальшому вивченні тенденцій захворюваності в пацієнтів, що може полегшити діагностичний пошук і підвищити ефективність лікування, скоригувати та зробити результативнішими профілактичні заходи.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

15.
 Асмолов О. К. Аналіз захворюваності на туберкульоз населення Одеської області за 2009-2011 рр. [Електронний ресурс] / О. К. Асмолов, О. Є. Шпота // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2013. – № 1. – C. 72-75. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2013_1_15. - Назва з екрана.

Мета роботи – аналіз епідемічної ситуації в Одеському регіоні із зазначенням провідних причин, а також пропозиції щодо подальшого покращання. Проаналізовано основні показники згідно з офіційними “Показниками протитуберкульозної служби у Одеській області” за трирічний період. Аналіз показників захворюваності на туберкульоз на Одещині за 2011 р. у порівнянні з 2009 та 2010 рр. засвідчив негативну динаміку – він перевищує епідемічний поріг. Набувають надзвичайної актуальності проблеми підвищення рівня захворюваності та смертності від ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ і поширення мультирезистентного туберкульозу. Висновки: у 2011 р. захворюваність на туберкульоз на Одещині перевищувала загальні показники по Україні. Спостережено зростання рівня захворюваності на туберкульоз на Одещині в порівнянні з попереднім. Це можна пояснити кількома чинниками, а саме: зростанням кількості хворих з мультирезистентним туберкульозом; зростанням захворюваності на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ; покращанням діагностики (більше населення підлягало профілактичним оглядам, зокрема флюорографічному дослідженню).


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

16.
 Єщенко О. Г. Аналіз основних нормативно-правових документів України в сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу [Електронний ресурс] / О. Г. Єщенко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2016. – № 2. – C. 5-15. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2016_2_3. - Назва з екрана.

Проаналізовано нормативно-правову базу України за основними напрямками в сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Визначено проблемні питання нових законів і підзаконних актів, що потребують розроблення або удосконалення.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

17.
 Аналіз реалізації Регіональної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Чернівецькій області [Електронний ресурс] / Л. Д. Тодоріко, І. О. Сем’янів, І. І. Гавриш [та ін.] // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2014. – № 2. – C. 94-99. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2014_2_18. - Назва з екрана.

Мета роботи – проаналізувати ефективність реалізації Регіональної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Чернівецькій області. Здійснено статистичний аналіз офіційних показників діяльності протитуберкульозної служби Чернівецької області за останні роки. Протитуберкульозна робота в Чернівецькій області спрямована на виконання Закону України № 4565-VI від 22.03.2012 р. “Про протидію захворюванню на туберкульоз”. Захворюваність на активний туберкульоз усіх форм у Чернівецькій області за 2013 р. знизилася від 48,5 на 100 тис. населення у 2012 р. до 45,9 на 100 тис. населення (в Україні у 2012 р. – 68,1 на 100 тис. населення, у 2013 р. – 67,9). Частота рецидивів туберкульозу (легеневих і позалегеневих) у 2012 р. становила 9,8 на 100 тис. населення, у 2013 р. – 6,6 (в Україні у 2012 р. – 12,4 на 100 тис. населення, у 2013 р. – 9,6). Висновки: основними проблемами реалізації Регіональної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Чернівецькій області є такі: хіміорезистентний туберкульоз із множинною лікарською стійкістю, що спостерігається майже в 19 % хворих з уперше діагностованим туберкульозом (дуже погана прогностична ознака для контролю над епідемією туберкульозу загалом); недостатня ефективність лікування (через високий рівень невдачі його та смертності); низька якість досліджень на виявлення кислотостійких бактерій у біологічних матеріалах у загальній мережі.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

18.
 Аналіз розповсюдженості туберкульозу у ВІЛ-інфікованих осіб та ефективність їх лікування у Луганський області [Електронний ресурс] / Ю. Г. Пустовий, В. В. Баранова, Г. М. Ронко, І. Е. Скібіна // Укр. мед. альманах. – 2013. – № 1. – C. 93-95. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uma_2013_16_1_30. - Назва з екрана.

У статті аналізуються час виявлення туберкульозу у хворих на ВІЛ-інфекцію, розповсюдженість туберкульозного процесу при асоціації з ВІЛ-інфекцією й ефективність лікування цієї категорії хворих.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

19.
 Безпека життєдіяльності : навч. посіб. / В. В. Березуцький, Л. А. Васьковець, Н. П. Вершиніна [та ін.]; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. інститут". – Харків: Факт, 2007. – 384 c.

Розглянуто теоретичні питання безпеки життєдіяльності (БЖ), зокрема, ризику та засобів його аналізу, БЖ за надзвичайних ситуацій, нормативно-правових засад і системи управління щодо БЖ. Наведено історію становлення наукового напрямку "Безпека життєдіяльності", розкрито суть її основних понять, зокрема, монотонії, стресу, алкогольного сп'яніння, стану тривоги. Запропоновано методику оцінки психологічних властивостей людини, описано систему людина - техніка - середовище. Досліджено наслідки дії алкоголю та наркоманії на людину. Висвітлено боротьбу міжнародних організацій з епідемією ВІЛ/СНІД в Україні. Визначено психологічні причини небезпечної поведінки людей.

Шифр НБУВ: ВА690723

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

20.
 Крисько М. О. Відношення населення до можливості обслуговування сімейними лікарями ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД [Електронний ресурс] / М. О. Крисько, В. Л. Подоляка // Питання експерим. та клін. медицини : зб. статей. – Донецьк, 2013. – Вип. 17, т. 2. – C. 109-112. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/pekm_2013_17_2_23. - Назва з екрана.

Наведено результати соціологічного опитування населення з питань інтеграції медичної допомоги ВІЛ-інфікованим на первинний рівень.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

...
 
Відділ технологій дистанційного обслуговування
Відділ програмно-технологічного забезпечення комп’ютерних мереж

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського