Бази даних


Наукові реферативні огляди - результати пошуку


Архів наукових реферативних оглядів

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>NRO=ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 150
Представлено документи з 1 до 20
...
1.
 Особливості перебігу ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні: аналіз клінічної стадії СНІД / А. М. Щербінська, С. М. Антоняк, О. М. Кравченко [та ін.] // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. – 2002. – № 4. – C. 60-62.

Представлені дані про те, що в Україні з кожним роком збільшується кількість хворих на СНІД. Проаналізовані стадії клінічного перебігу – СНІД-АК і СНІД, що дозволило встановити переважаючі форми захворювання: провідними опортуністичними хворобами при ВІЛ-інфекції є туберкульоз (легеневий і позалегеневий), а також захворювання центральної нервової системи (нейроСНІД).

Шифр НБУВ: Ж23543

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

2.
 Риков С. О. Організація офтальмологічної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД в Україні / С. О. Риков, Д. В. Варивончик; Асоц. дит. офтальмологів України. – Київ: Логос, 2002. – 88 c.

Висвітлено основні питання етіології, патогенезу, епідеміології, клініки, діагностики, лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу, діагностики, профілактики ускладнень органа зору. Описано методи самостійної діагностики захворювань органа зору ВІЛ-інфікованими особами.

Шифр НБУВ: ВА625491

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

3.
 Потапова Л. В. Профілактика ВІЛ-СНІДу, наркоманії та алкоголізму : підруч. для вищ. навч. закл. / Л. В. Потапова; Запоріз. держ. університет. – Запоріжжя, 2003. – 108 c.

Розглянуто шляхи зараження СНІДом. Описано хвороби, що передаються статевим шляхом, а також бактеріальні та вірусні венеричні хвороби. Визначено шляхи профілактики абортів, розкрито зміст понять наркоманії та алкоголізму. Висвітлено основні положення програми "Профілактика наркоманії серед підлітків та молоді".

Шифр НБУВ: ВА639503

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

4.
 Фещенко Ю. І. ТБ/ВІЛ/СНІД: модуль для навчання фахівців / Ю. І. Фещенко, В. М. Мельник, Л. В. Турченко. – Київ: Здоров'я, 2003. – 88 c.

Висвітлено основи епідеміології, причини поширення зазначеної патології, організаційну структуру надання спеціалізованої медичної допомоги. Проаналізовано санітарно-освітню роботу серед хворих на туберкульоз (ТБ), вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) та синдром набутого імунодефіциту (СНІД). Описано стратегію боротьби з туберкульозом в Україні, адаптовану до міжнародних стандартів. Розглянуто питання діагностики ТБ та ВІЛ/СНІДу в протитуберкульозних закладах, лікування та профілактики хворих.

Шифр НБУВ: ВС39789

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

5.
 Рудий В. М. Законодавство України у сфері боротьби з ВІЛ/СНІДом: сучасний стан і шляхи вдосконалення / В. М. Рудий; Всеукр. асоц. зменшення шкоди, Міжнар. фонд "Відродження". – Київ: Сфера, 2003. – 180 c.

Висвітлено міжнародно-правові аспекти регулювання проблем боротьби з ВІЛ/СНІД. Викладено міжнародні підходи до визначення політики кримінально-правового регулювання проблем ВІЛ/СНІД, забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції серед осіб, які вживають наркотики. Проаналізовано сучасний стан національного законодавства України у сфері боротьби з ВІЛ/СНІД та наведено рекомендації.

Шифр НБУВ: ВА649803

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

6.
 Моніторинг епідемії ВІЛ/СНІДУ. Оцінка ефективності протидії (соціальний аспект) / Ю. І. Саєнко, І. Л. Демченко, В. І. Жуков [та ін.]; Фонд "Інтелект. перспектива". – Київ: Полігр. центр "Фоліант", 2004. – 416 c.

Розглянуто питання методології соціального моніторингу (СМ), технології його реалізації, методи оцінки ефективності соціальних програм/проектів. Описано методи та прийоми планування СМ, спрямованого на допомогу в реалізації даних програм, зокрема, у сфері охорони здоров'я. Розкрито соціальні аспекти поширення епідемії ВІЛ/СНІДУ в Україні.

Шифр НБУВ: ВА662005

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

7.
 Фещенко Ю. І. Туберкульоз, ВІЛ-інфекція та СНІД : навч. посіб. / Ю. І. Фещенко, В. М. Мельник, Л. В. Турченко. – Київ: Здоров'я, 2004. – 200 c.

Розглянуто питання етіології, патогенезу і клініки туберкульозу, ВІЛ-інфекції та СНІДу, наведено їх класифікації та описано сучасні методи діагностики. Значну увагу приділено питанням лікування та профілактики туберкульозу, ВІЛ-інфекції та СНІДу. Представлено рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я, стандартизовані схеми хіміотерапії захворювань.

Шифр НБУВ: ВА652713

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

8.
 ВІЛ-інфекція/СНІД: проблеми етиології, епідеміології та діагностики / за ред. : В. П. Семиноженка, В. Ф. Москаленка, А. Л. Гураля. – Київ: Поліграф-Експрес, 2004. – 160 c.

Розглянуто медичну та соціальну значущість ВІЛ-інфекції, а також сутність політики України в галузі боротьби з даною інфекцією. Викладено відомості щодо епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в глобальному масштабі. Проаналізовано епідеміологічні особливості розповсюдження та рушійних сил епідеміологічного процесу ВІЛ-інфекції в державі. Висвітлено питання про епідеміологічні паралелі між гепатитами В, С і ВІЛ-інфекцією. Запропоновано основні критерії (наукові, медичні, економічні) оцінки діагностичних характеристик тест-систем для виявлення антитіл до ВІЛ. Наведено нормативно-правові документи з даного питання.

Шифр НБУВ: СО26334

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

9.
 Слабкий Г. О. Розвиток епідемії ВІЛ/СНІДу / Г. О. Слабкий, Л. М. Бєлєнська, Т. Г. Петренко. – Донецьк, 2004. – 192 c.

Проаналізовано динаміку та тенденції розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу у світі, Україні та великому промисловому регіоні (на прикладі Донецької області). Проведено аналіз епідеміологічної ситуації в Донбасі в 1987-2003 рр. Наведено дані про особливості поширення ВІЛ серед різних вікових груп і розроблено два сценарії розвитку епідемії в Україні за відсутності відповідного втручання. Розглянуто найбільш розповсюджені шляхи передачі ВІЛ-інфекції та засоби профілактики щодо її поширення на регіональному рівні.

Шифр НБУВ: ВА666320

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

10.
 Солонинка Г. Я. Захворюваність на туберкульоз серед студентів [Електронний ресурс] / Г. Я. Солонинка // Вісн. наук. досліджень. – 2005. – № 3. – C. 82-88. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/vndt_2005_3_34. - Назва з екрана.

На підставі вивчення захворюваності серед студентів міста Києва в динаміці встановлено, що показники збільшилися в 1,8 рази з 1997 по 2001 рр. З 2001 по 2004 рр. захворюваність поступово знижувалася та досягла рівня 1997 р. Захворюваність на туберкульоз серед студентів є нижчою, ніж у загальній популяції населення України, але вищою, ніж у дітей і підлітків. Найвищий рівень захворюваності відзначається у віці 19-20 років. У структурі туберкульозу в студентів протягом останніх 8 років переважає інфільтративний туберкульоз легень, який у 20 % випадків виявляють при профілактичних оглядах, оскільки захворюваність не проявляється клінічними симптомами. У 2004 р. деструктивний туберкульоз легень з бактеріовиділенням склав половину випадків вперше діагностованого захворювання.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

11.
 Люльчук М. Г. Характеристика епідемічного процесу ВІЛ-інфекції в Україні в залежності від шляху інфікування : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.02 [Електронний ресурс] / Люльчук Марія Генадіївна; АМН України, Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В. Громашевського. – Київ, 2005. – 20 c. - http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?C21COM=2&I21DBN=ARD&P21DBN=ARD&IMAGE_FILE_DOWNLOAD=1&Z21ID=&Image_file_name=DOC/2005/05lmgzsi.zip. - Назва з екрана.

Встановлено залежність між особливостями поширення ВІЛ-інфекції, шляхом інфікування та субтиповою структурою ВІЛ-1, розповсюдженою в Україні. Визначено провідні тенденції поширення епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні та основні етапи розвитку епідемічного процесу. Виявлено взаємозв’язок між шляхом інфікування й особливостями поширення ВІЛ-інфекції в різних регіонах України. Встановлено, що найбільш ураженими являються області Південно-Східного регіону, а найменше – західні області України. Доведено, що на сучасному етапі відбувається сумісний вплив на епідпроцес парентерального (споживання ін’єкційних наркотиків) і статевого шляхів інфікування. Виявлено, що шлях інфікування може впливати на прояви вірусних інфекцій у межах організму. Встановлено, що споживання ін’єкційних наркотиків призводить до формування у ВІЛ-інфікованих наркоманів мікст-інфекції (опортуністичних інфекцій герпетичної природи та вірусних гепатитів). Проаналізовано динаміку зміни домінуючих субтипів ВІЛ-1 у період перебігу епідемічного процесу 1987-2003 рр. в окремих регіонах України в групах з парентеральним (ін’єкційним) і статевими шляхами інфікування. Доведено домінування субтипу А ВІЛ-1 у більшості областей України, а на Миколаївщині – мультиваріантних штамів і субтипу В.

Шифр НБУВ: РА339730

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

12.
 Семигіна Т. В. ВІЛ/СНІД на сторінках українських газет і журналів: соціальний аспект проблеми / Т. В. Семигіна, І. В. Зубець, І. М. Грига // Наук. зап. НаУКМА : Сер. Пед., психол. науки та соц. робота. – Київ, 2005. – Т. 47. – C. 77-83.

З'ясування того, яким чином подається ВІЛ/СНІД у мас-медіа, дає змогу оцінити суспільну думку щодо цього питання та дослідити, наскільки в публічному дискурсі поширена практика висвітлення моделей безпечної поведінки, що могло б вплинути на зменшення рівня поширеності захворювання. Розглянуто особливості висвітлення ВІЛ/СНІД на сторінках найпопулярніших друкованих ЗМІ України, наведено результати відповідного дослідження.

Шифр НБУВ: Ж69184

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

13.
 Процюк Р. Г. Особливості перебігу туберкульозу у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД [Електронний ресурс] / Р. Г. Процюк // Вісн. наук. досліджень. – 2005. – № 3. – C. 32-35. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/vndt_2005_3_14. - Назва з екрана.

Проаналізовано особливості перебігу туберкульозу у 82 ВІЛ-інфікованих хворих, з яких 36 пацієнтів були хворі на СНІД. Встановлено, що на ранній стадії ВІЛ-інфекції туберкульоз легенів розвивається так само, як і ВІЛ-негативних пацієнтів. На пізніх стадіях, тобто у хворих на СНІД, туберкульоз перебігає злоякісно, зі швидким прогресуванням процесу в легенях, схильністю до некротичних реакцій, гострим розвитком позалегеневих форм туберкульозу, тендецією до генералізації та високою летальністю.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

14.
 Профілактика ВІЛ/СНІД в учнівському та молодіжному середовищі : довід. для соц. працівників, вчителів, шкіл. психологів, батьків / за ред. : І. Ф. Ільїнської, Б. П. Лазоренка; Держ. соц. служба для сім'ї, дітей та молоді М-ва України у справах молоді та спорту, Ін-т соц. та політ. психології АПН України, Укр. центр профілактики і боротьби зі СНІД МОЗ України. – Київ: Держсоцслужба, 2005. – 204 c.

Наведено інформацію щодо небезпечного захворювання ВІЛ-інфекції/СНІДу, а також програми та методики його профілактики в учнівському та молодіжному середовищі. Охарактеризовано принципи профілактики ВІЛ-інфекції серед ін'єкційних споживачів наркотиків, показано роль сім'ї у профілактиці даного захворювання. Проаналізовано діяльність громадських організацій у зазначеній сфері.

Шифр НБУВ: ВА664429

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

15.
 Гриценок Л. І. Подолання стигматизації і дискримінації людей (дітей), які живуть з ВІЛ / Л. І. Гриценок, І. І. Ткачук; Укр. наук.-метод. центр практ. психології і соц. роботи АПН України. – Київ: Ніка-Центр, 2005. – 156 c.

Проаналізовано причини та наслідки стигматизації та дискримінації людей (дітей), хворих на ВІЛ/СНІД. Розглянуто питання протидії стигматизації та дискримінації, розкрито зміст виховної роботи з подолання стигматизації, описано ефективні форми проведення профілактичних занять з дітьми та молоддю, зокрема, активні, театралізовані, інтерактивні ігрові, інтелектуально-пізнавальні, художньо-прикладні. Висвітлено питання формування в учнів толерантного ставлення до людей (дітей), хворих на ВІЛ/СНІД.

Шифр НБУВ: ВА666464

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

16.
 Піщенко Г. Соціокультурні та геополітичні чинники поширення наркоманії та ВІЛ/СНІДУ в Україні / Г. Піщенко, О. Тущенко // Право України. – 2005. – № 2. – C. 73-77.

Шифр НБУВ: Ж27747

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

17.
 Епідемічна ситуація з туберкульозу у Львівській області [Електронний ресурс] / О. О. Тарасюк, В. М. Борис, О. П. Костик [та ін.] // Аннали Мечников. інституту. – 2005. – № 2. – C. 70-76. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/ami_2005_2_15. - Назва з екрана.

Вивчено та проаналізовано епідемічну ситуацію з туберкульозу в 20 районах Львівської області за 2000-2004 рр. Визначено основні тенденції з туберкульозу в різних вікових групах. Вивчено зміни в структурі форм туберкульозу, особливості патоморфозу туберкульозу в сучасних умовах. Ситуація з туберкульозу за останні 5 років у Львівській області залишається стабільною, за винятком ситуації в гірських і передгірських районах. Стабільність виявлених тенденцій дозволяє сподіватися на покращення епідситуації в цілому.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

18.
 Педагогічним працівникам про ВІЛ/СНІД : навч.-метод. посіб. : в 2 т. / упоряд. : Л. І. Гриценюк, А. С. Терніченко, І. І. Ткачук; Укр. наук.-метод. центр практ. психології і соц. роботи АПН України, МБФ "Міжнар. альянс з ВІЛ/СНІД в Україні". – Київ: Ніка-Центр, 2005. – 228 c.

Т. 1.

Наведено загальну інформацію про ВІЛ-інфекцію та СНІД, визначено механізм виникнення, шляхи передачі та клінічні прояви захворювання. Розглянуто гіпотези про причини появи та поширення інфекції ВІЛ у світі та СНД. Виявлено передумови та фактори розвитку пандемії СНІДу, розглянуто соціальні й економічні наслідки даного явища. Досліджено динаміку та регіональні особливості поширення епідемії серед дитячого населення України, визначено найбільш вразливі до ВІЛ-інфекції категорії дітей. Представлено офіційні статистичні дані про поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу серед споживачів ін’єкційних наркотиків. Висвітлено питання діагностики, лікування та профілактики захворювання, визначено порядок проведення медичного обстеження з метою виявлення ВІЛ-інфекції. Проаналізовано основні положення вітчизняного законодавства у сфері боротьби з ВІЛ/СНІД, розглянуто державну політику України щодо його профілактики та соціальні права інфікованих осіб.

Шифр НБУВ: В348859/1

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

19.
 Педагогічним працівникам про ВІЛ/СНІД : навч.-метод. посіб. : в 2 т. / упоряд. : Л. І. Гриценюк, А. С. Терніченко, І. І. Ткачук; Укр. наук.-метод. центр практ. психології і соц. роботи АПН України, МБФ "Міжнар. альянс з ВІЛ/СНІД в Україні". – Київ: Ніка-Центр, 2005. – 204 c.

Т. 2.

Визначено найбільш уразливі до ВІЛ групи населення, розглянуто особливості розповсюдження інфекції в підлітковому середовищі. Наведено оцінку епідемічної ситуації щодо споживачів ін’єкційних наркотиків, проведену Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні. Розкрито зміст виховної роботи з підлітками та молоддю щодо профілактики ВІЛ/СНІДу, розглянуто сучасні методи та форми її організації. Наведено методику розробки інформаційної кампанії та представлено ефективні стратегії профілактики поширення ВІЛ-інфекції. Проаналізовано діяльність державних і громадських організацій щодо реалізації програм профілактики наркоманії та ВІЛ/СНІДу, акцентовано увагу на необхідності активізації участі підлітків і молоді в профілактичній роботі. Висвітлено питання психологічної підтримки ВІЛ-інфікованих осіб та їхніх сімей. Проаналізовано вітчизняний і закордонний досвід реалізації та перспективи впровадження програм профілактики поширення ВІЛ.

Шифр НБУВ: В348859/2

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

20.
 Семигіна Т. Висвітлення ВІЛ/СНІДу у друкованих ЗМІ: результати всеукраїнського моніторингу найпопулярніших газет і журналів / Т. Семигіна // Магістеріум. Соц. робота і охорона здоров'я. – Київ, 2006. – Вип. 25. – C. 64-69.

Наведено результати всеукраїнського моніторингу найпопулярніших друкованих засобів масової інформації щодо висвітлення проблем ВІЛ/СНІД. Зокрема, розкрито такі питання: медіа-дискурс та епідемія СНІД; кількість та обсяг публікацій; ключові теми публікацій; ключові герої публікацій, ставлення до ВІЛ-позитивних людей і джерела інформації; аргументованість та якість статей. Результати дослідження свідчать про підвищення рівня зацікавленості журналістів у темі ВІЛ/СНІД, проте якість та аргументованість статей потребують значного покращання.

Шифр НБУВ: Ж70430

Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

...
 
Відділ технологій дистанційного обслуговування
Відділ програмно-технологічного забезпечення комп’ютерних мереж

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського