Бази даних


Наукові реферативні огляди - результати пошуку


Архів наукових реферативних оглядів

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>NRO=ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 150
Представлено документи з 1 до 20
...
1.
 Структурно-системний моніторинг інформованості різних верств населення щодо діагностики, профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу [Електронний ресурс] / Л. Р. Шостакович-Корецька, А. В. Чергінець, Г. В. Шостакович, О. М. Якуніна // Актуал. инфектология. – 2016. – № 1. – C. 19-22. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2016_1_6. - Назва з екрана.

У статті наведено аналіз епідеміологічної ситуації з ВІЛ/СНІДу в Дніпропетровській області, а також результати соціально-психологічного дослідження різних соціальних груп населення даного регіону.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

2.
 Єщенко О. Г. Аналіз основних нормативно-правових документів України в сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу [Електронний ресурс] / О. Г. Єщенко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2016. – № 2. – C. 5-15. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2016_2_3. - Назва з екрана.

Проаналізовано нормативно-правову базу України за основними напрямками в сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Визначено проблемні питання нових законів і підзаконних актів, що потребують розроблення або удосконалення.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

3.
 Слабкий Г. О. Аналіз епідеміологічної ситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу в Закарпатській області [Електронний ресурс] / Г. О. Слабкий, В. Й. Білак-Лук’янчук // Україна. Здоров'я нації. – 2016. – № 3. – C. 76-84. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2016_3_16. - Назва з екрана.

У статті проведений аналіз епідситуації з ВІЛ/СНІДу в Закарпатській області, що свідчить про її погіршення за роки дослідження (2005-2015).


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

4.
 Білак-Лук’янчук В. Й. Результати соціологічного дослідження серед студенської молоді з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу [Електронний ресурс] / В. Й. Білак-Лук’янчук // Україна. Здоров'я нації. – 2016. – № 4. – C. 187–192. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2016_4_31. - Назва з екрана.

У статті оцінено рівень знань студентів 13 факультетів Ужгородського національного університету щодо шляхів інфікування ВІЛ, визначено тенденції, що залежать від віку та статі респондентів, місця проживання. Встановлено залежність між рівнем знань про шляхи передачі ВІЛ і рівнем толерантності до ВІЛ-позитивних людей.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

5.
 Лучинська О. Інституційне забезпечення державно-громадської співпраці у сфері протидії поширенню ВІЛ/СНІДу [Електронний ресурс] / О. Лучинська // Акт. проблеми держ. управління : зб. наук. праць. – Львів, 2016. – Вип. 2. – C. 74-78. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/apdyo_2016_2_16. - Назва з екрана.

У роботі охарактеризовано міжнародні, державні, громадські інститути, що дійють у сфері протидії поширенню ВІЛ/СНІДу. Проаналізовано особливості інституційного забезпечення державно-громадської співпраці в цій сфері та наявні проблеми в інституційній системі. Запропоновано шляхи вдосконалення інституційного забезпечення державно-громадської співпраці у сфері протидії поширенню ВІЛ/СНІДу.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

6.
 Дацюк В. В. Державна політика з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу: шляхи подолання дискримінації [Електронний ресурс] / В. В. Дацюк // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. управління. – 2016. – № 2. – C. 121-126. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnaddy_2016_2_18. - Назва з екрана.

У статті досліджуються проблеми стигми та дискримінації людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Зокрема, виділені причини стигми та дискримінації в закладах охорони здоров’я, серед яких: недостатні знання персоналу про шляхи передавання та ризики інфікування ВІЛ; упереджене ставлення та необґрунтовані припущення щодо статевого життя людей, які живуть з ВІЛ; страх медичних працівників інфікуватися на робочому місці. Як наслідок – знижується якість надання допомоги ВІЛ-інфікованим чи хворим. На прикладі досвіду деяких країн показано, що зниження стигматизації та дискримінації не лише приводить до адаптації й інтеграції людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, у суспільне життя, а й сприяє зниженню поширеності ВІЛ/СНІДу. Наголошується, що стратегічна політика держави у сфері охорони здоров’я має захищати права ВІЛ-інфікованих та надавати їм можливість брати безпосередню участь в ухваленні рішень, що стосуються ВІЛ/СНІДу на законодавчому рівні. Акцентується увага на тому, що стигма та дискримінація людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, – це системна суспільна проблема, що потребує комплексного розв’язання. При цьому успіх можливий у разі спільних зусиль держави і суспільства.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

7.
 Журавель Т. В. Особливості соціально-психологічної підтримки осіб та сімей, які живуть з ВІЛ/СНІД в Україні [Електронний ресурс] / Т. В. Журавель, Т. Л. Лях // Пед. науки: теорія, історія, інновац. технології. – 2015. – № 8. – C. 323-333. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/pednauk_2015_8_39. - Назва з екрана.

Метою статті є аналіз проблем і потреб осіб та родин, які живуть з ВІЛ/СНІД, а також визначення особливостей ефективної соціально-психологічної підтримки представників цієї цільової групи. Основні методи: аналіз наукових досліджень і практики роботи з ЛВЖ, узагальнення теоретичних даних, порівняння, синтез для визначення особливостей соціально-психологічної підтримки означеної цільової групи. У статті розкрито основні аспекти, що обумовлюють уразливість таких осіб і сімей; виокремлено типові проблеми та труднощі ВІЛ-інфікованих, основні потреби даної цільової групи; визначено мету соціально-психологічної підтримки осіб і родин, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу; перераховано основні заходи, впровадження яких довело свою ефективність, та виокремлено деякі особливості соціально-психологічної підтримки цієї цільової групи. Матеріали статті можуть бути корисними науковцям і практикам, які працюють у сфері надання послуг ЛЖВ.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

8.
 Антоненко Ж. В. Актуальність підвищення якості надання послуг у сфері ВІЛ/СНІДу в м. Києві [Електронний ресурс] / Ж. В. Антоненко, О. В. Юрченко // Україна. Здоров'я нації. – 2015. – № 4. – C. 94-97. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2015_4_20. - Назва з екрана.

Мета роботи - дослідити стан надання послуг людям, які живуть з ВІЛ, у м. Київ в контексті сучасних вимог щодо протидії епідемії ВІЛ/СНІДу. Проаналізовано й узагальнено певні показники щодо ВІЛ/СНІДу. Використано інформаційно-аналітичний та статистичний методи. Встановлено, що наявна в м. Київ система надання послуг у сфері ВІЛ/СНІДу потребує покращання. Серед основних прогалин у системі виявлено такі: обгрунтовані оціночні дані щодо чисельності груп підвищеного ризику та людей, які живуть з ВІЛ, відсутні; рівень охоплення диспансерним спостереженням осіб, яким за результатами скринінгу підтверджено ВІЛ-інфекцію, украй низький; діючий порядок виявлення та реєстрації випадків ВІЛ-інфекцій у разі звернення населення до медичних закладів потребує оптимізації; причини стрімкого поширення ВІЛ-інфекції статевим шляхом (передусім серед чоловіків) не встановлено; дані рутинного епіднагляду не надають змоги об'єктивно оцінити вплив наявних профілактичних інтервенцій; наявні показники епідемічного процесу не відображають реальної ситуації, оскільки значна частина випадків ВІЛ-інфекції, СНІДу та смерті від СНІДу залишаються поза системою обліку та реєстрації.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

9.
 Пасічник Д. С. Адміністративно-правові аспекти захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом в Україні [Електронний ресурс] / Д. С. Пасічник // Публічне право. – 2015. – № 1. – C. 253-260. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/pp_2015_1_37. - Назва з екрана.

Статтю присвячено аналізу адміністративно-правового регулювання захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, в українському законодавстві. Пропонуються на розгляд основні права ЛВЖ та особливості порушень їхніх прав. Досліджуються проблеми реалізації нормативно-правових актів у сфері боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

10.
 Крисько М. О. Результати комплексної експертної оцінки з питань інтеграції медичної допомоги з ВІЛ/СНІДу на первинний рівень [Електронний ресурс] / М. О. Крисько // Україна. Здоров'я нації. – 2015. – № 4. – C. 102-106. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2015_4_22. - Назва з екрана.

Мета роботи – вивчити експертну оцінку з питань встановлення переліку профілактичних і лікувально-організаційних заходів з протидії розвитку епідемії ВІЛ-інфекції, що мають забезпечуватися на первинному рівні, та умов і механізмів здійснення інтеграції, а також ризиків і переваг проведення вказаних заходів. Матеріалами дослідження стали результати експертного висновку незалежних експертів: 7-ми лікарів загальної практики – сімейних лікарів, 7-ми лікарів центрів профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, 7-ми організаторів охорони здоров’я та 4-х науковців. Основними методами дослідження були метод експертних оцінок і статистичний. Встановлено перелік профілактичних і лікувально-організаційних заходів з протидії розвитку епідемії ВІЛ-інфекції, що мають забезпечуватися на первинному рівні надання медичної допомоги, та умов і механізмів інтеграції медичної допомоги з ВІЛ/СНІДу на первинний рівень, а також ризиків і переваг проведення вказаних заходів. Висновки: результати експертної оцінки можуть бути використані в процесі децентралізації медичної допомоги з ВІЛ/СНІДу.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

11.
 Михайлова О. П. Правила та принципи висвітлення ВІЛ/СНІДу як соціальної проблеми у теленовинах [Електронний ресурс] / О. П. Михайлова // Наук. зап. Ін-ту журналістики : наук. збірник. – Київ, 2015. – Т. 59. – C. 35-39. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nzizh_2015_59_8. - Назва з екрана.

У роботі здійснюється огляд концептів правил і принципів висвітлення соціальної проблематики загалом та питання ВІЛ/СНІДу зокрема. Особлива увага приділяється мовним нормам. Автор аналізує окремі журналістські матеріали на предмет дотримання принципів і норм. Також у статті проаналізовано законодавство та документи нормативного характеру в межах теми та сформульовано низку рекомендацій щодо відображення зазначеної проблеми у медіа-матеріалах загалом та на телебаченні зокрема.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

12.
 Пилипенко О. І. Соціальні комунікації у розвитку моделей толерантного підходу до людей з проблемами ВІЛ/СНІДУ [Електронний ресурс] / О. І. Пилипенко // Психол. науки: проблеми і здобутки : збірник. – Київ, 2015. – Вип. 8. – C. 202-221. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pnpz_2015_8_14. - Назва з екрана.

У статті показується, що проблема зміни ставлення до людей з ВІЛ досі актуальна. Аналізується поняття толерантності та ставиться питання про її застосовність для визначення якості соціальних комунікацій з позицій міждисциплінарних і міжкультурних підходів. Доведено необхідність зміни ставлення до людей з ВІЛ та їх інтеграції в суспільство. Представлено авторське бачення етапів та особливостей становлення принципу толерантності в Україні. Визначені домінуючі комунікативні моделі на кожному з етапів. Визначені умови порушення взаєморозуміння між учасниками континууму, спричинені проблемами соціальної комунікації. Розвиток стратегії толерантності та взаєморозуміння має запобігти формуванню негативних соціальних стереотипів ставлення до людей з проблемами ВІЛ/СНІДу, сприяти підвищенню розвивального змісту соціальної комунікації.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

13.
 П’ятночка І. Т. Туберкульоз у практичній діяльності сімейного лікаря [Електронний ресурс] / І. Т. П’ятночка, С. І. Корнага, Т. В. Корнага // International journal of medicine and medical research. – 2015. – № 1. – C. 75-79. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/ijmmr_2015_1_1_17. - Назва з екрана.

У статті дано характеристику сучасному сімейному лікарю як універсалу, який стоїть на сторожі збереження здоров’я людини, показано його роль у боротьбі з туберкульозом. Надзвичайної гостроти набула проблема хіміорезистентного туберкульозу, зокрема мультирезистентного, від якого в Україні страждають 23,4 % хворих на вперше діагностований туберкульоз та 58,6 % з повторними випадками захворювання.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

14.
 Потайчук В. І. Деякі аспекти формування стигматизації та дискримінації у хворих на туберкульоз [Електронний ресурс] / В. І. Потайчук, І. О. Галан, Ю. А. Варченко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2014. – № 3. – C. 110-111. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2014_3_37. - Назва з екрана.

У статті вивчаються основні механізми впливу ВІЛ на травний канал і визначається їхня роль при туберкульозі.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

15.
 Лях Т. Л. Зміст, форми та методи соціально-педагогічної профілактики ВІЛ/СНІДУ серед бездоглядних дітей [Електронний ресурс] / Т. Л. Лях, В. Г. Середа // Вісн. Чернігів. нац. пед. ун-ту. Сер. Пед. науки. – 2014. – Вип. 122. – C. 151-154. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchdpuP_2014_122_36. - Назва з екрана.

Авторами статті визначено актуальні проблеми в здійсненні ефективної соціально-педагогічної профілактики ВІЛ-інфекції та ризикованої щодо здоров’я поведінки серед дітей і підлітків груп найвищого ризику. Безпритульні діти розглядаються як суб’єкт соціально-педагогічної профілактики ВІЛ/СНІДу. У статті визначено зміст, форми та методи первинної, вторинної та третинної соціально-педагогічної профілактики ВІЛ-інфікування серед бездоглядних дітей.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

16.
 Габорець Т. Л. Сучасний підхід до організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-асоційований туберкульоз в Україні за принципом "дві хвороби - один пацієнт" [Електронний ресурс] / Т. Л. Габорець // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2014. – № 3. – C. 90-96. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2014_3_18. - Назва з екрана.

Останнім часом в Україні спостерігається ріст захворюваності на поєднану патологію ВІЛ/туберкульоз. Станом на 01.01.2014 р. під наглядом перебувало 16175 ВІЛ-інфікованих з діагнозом туберкульозу. Принципом сучасного підходу до організації медичної допомоги хворим на ко-інфекцію ВІЛ/туберкульоз є “дві хвороби – один пацієнт”, тобто під час лікування двох хвороб одночасно в центрі уваги має бути пацієнт. Профілактична терапія ізоніазидом є надійним та ефективним методом лікування для людей, які живуть з ВІЛ. Її мета – запобігання прогресуванню недавньої та реактивація латентної мікобактеріальної інфекції.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

17.
 П’ятночка І. Т. Роль сімейного лікаря в боротьбі з туберкульозом [Електронний ресурс] / І. Т. П’ятночка, С. І. Корнага, В. І. П’ятночка // Мед. освіта. – 2014. – № 1. – C. 92-94. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mosv_2014_1_29. - Назва з екрана.

У статті висвітлені деякі питання сучасної епідеміологічної ситуації та роль сімейного лікаря в боротьбі з цією небезпечною недугою.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

18.
 Аналіз реалізації Регіональної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Чернівецькій області [Електронний ресурс] / Л. Д. Тодоріко, І. О. Сем’янів, І. І. Гавриш [та ін.] // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2014. – № 2. – C. 94-99. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2014_2_18. - Назва з екрана.

Мета роботи – проаналізувати ефективність реалізації Регіональної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Чернівецькій області. Здійснено статистичний аналіз офіційних показників діяльності протитуберкульозної служби Чернівецької області за останні роки. Протитуберкульозна робота в Чернівецькій області спрямована на виконання Закону України № 4565-VI від 22.03.2012 р. “Про протидію захворюванню на туберкульоз”. Захворюваність на активний туберкульоз усіх форм у Чернівецькій області за 2013 р. знизилася від 48,5 на 100 тис. населення у 2012 р. до 45,9 на 100 тис. населення (в Україні у 2012 р. – 68,1 на 100 тис. населення, у 2013 р. – 67,9). Частота рецидивів туберкульозу (легеневих і позалегеневих) у 2012 р. становила 9,8 на 100 тис. населення, у 2013 р. – 6,6 (в Україні у 2012 р. – 12,4 на 100 тис. населення, у 2013 р. – 9,6). Висновки: основними проблемами реалізації Регіональної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Чернівецькій області є такі: хіміорезистентний туберкульоз із множинною лікарською стійкістю, що спостерігається майже в 19 % хворих з уперше діагностованим туберкульозом (дуже погана прогностична ознака для контролю над епідемією туберкульозу загалом); недостатня ефективність лікування (через високий рівень невдачі його та смертності); низька якість досліджень на виявлення кислотостійких бактерій у біологічних матеріалах у загальній мережі.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

19.
 Інформованість населення про туберкульоз та ВІЛ/СНІД - один із засобів профілактики [Електронний ресурс] / А. К. Вородюхіна, А. Г. Ярешко, М. Г. Бойко, О. В. Гарань // Світ медицини та біології. – 2014. – № 2. – C. 23-25. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/S_med_2014_2_6. - Назва з екрана.

З метою визначення ролі інформованості населення в поширеності таких хвороб, як туберкульоз та ВІЛ/СНІД, нами в Полтаві та області проведено опитування 2104 респондентів, різних за віком, статтю, соціальним станом, місцем проживання, освітою, ставленням до здорового способу життя. Отримані результати свідчать, що переважна більшість респондентів недостатньо інформовані про частоту виникнення туберкульозу,


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

20.
 Дендеберя С. Г. Визначення переважних груп ризику ураження на ВІЛ/СНІД серед населення м. Кременчук [Електронний ресурс] / С. Г. Дендеберя, В. Г. Гаврилюк, А. І. Вінніков // Вісн. проблем біології і медицини. – 2014. – Вип. 4, т. 4. – C. 72-75. - http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vpbm_2014_4(4)__16. - Назва з екрана.

Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні набуває все більш загрозливих масштабів, що вимагає постійного моніторингу та розробки профілактичних заходів. Метою роботи було визначення переважних груп ризику зараження ВІЛ/СНІД серед населення м. Кременчука. Для реалізації мети роботи проводили аналіз частоти виявлення маркерів інфікування ВІЛ/СНІД за результатами імуноферментного аналізу й іммуноблотинга. Встановлено, що переважною групою ризику є діти, народжені від ВІЛ-позитивних матерів (інфіковані 90,9 %), рідше медпрацівники (14,3 %), особи, які мали статевий контакт з ВІЛ-інфікованими (18,8 %), ін’єкційні наркомани (11,1 %). Мінімальна частота виявлення ВІЛ визначена для груп потенційних донорів (0,02 %) і вагітних (0,1 %). Отримані результати дозволяють визначити спрямованість розробки профілактичних заходів щодо попередження поширення ВІЛ/СНІДу серед міського населення.


Тема: ВІЛ, СНІД та туберкульоз як медико-соціальна проблема сучасності

...
 
Відділ технологій дистанційного обслуговування
Відділ програмно-технологічного забезпечення комп’ютерних мереж

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського