Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (856)Філософам - Інформаційні ресурси Інтернет (2)Філософам - Віртуальна бібліографічна довідка (10)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=РЕКОНСТРУКЦІЯ$<.>+<.>K=ФІЛОСОФІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 175
Представлено документи з 1 до 20
...

   
Тип видання: наукове видання   
1.

Дерріда, Ж.
Дарувати час [Електронний ресурс] / Ж. Дерріда. - Л. : Літопис, 2008

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книжка присвячена деконструктивному аналізу філософських, історико-етнографічних, художніх текстів, поєднаних проблематикою дару, привласнення, економії, сліду, часу. В авторській інтерпретації семантика кола, часу, дару, присутності поєднує концепції праць Геґеля, Гайдеґґера, Гуссерля, Мосса, Лакана, Бенвеніста та ін. Аналізу піддано також тексти творів Бодлера, Едгара По, Бланшо, Малярме та ін., де Дерріда розглядає множинність значень, взаємозв’язок і суперечність назв і понять, що належать до ключових концептів його філософії: дар і повернення, дар і час, дар і любов, час і присутність, справжнє і фальшиве, добро і зло, випадок і подія, слід і зникнення.

Кл.слова:
філософія -- постструктуралізм -- екзегетика


   
Тип видання: словник   
2.


Общие проблемы философии науки [Електронний ресурс] : словарь для аспирантов и соискателей / сост. Н. В. Бряник ; отв. ред О. Н. Дьячкова. - Екатеринбург : Изд-во Уральского университета, 2007. - 318 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Словарь имеет в пределах двухсотен заметок, в которых раскрываются понятия по совокупным задачам философии науки. Статьи составлены последовательно, чтобы читатель имел возможность получить первичную информацию об истории и современном состоянии философии науки, ее главных дилеммах и темах, а еще о более редко пользующихся популярностью ее адептах. Словарь адресован аспирантам и соискателям научных работников ступеней всех квалификаций для подготовки к кандидатскому экзамену по общенаучной выдержке "История и философия".

Кл.слова:
проблеми філософії -- історія філософії -- пізнання -- наукова термінологія


   
Тип видання: наукове видання   
3.


Бібліографія історії української філософії 1960-2005 [Електронний ресурс] / упор. С. Кудра. - К. : Ін-т філософії НАН України, 2009. - 182 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У цій книзі подано якнайширший перелік журнальних статей, монографій, збірників текстів, бібліографічних довідників, що стосуються історії української філософії періоду 1960-2005 рр.

Кл.слова:
філософія -- бібліографія


   
Тип видання: дисертація   
4.

Мінаков, Михайло Анатолійович.
Досвід і філософія: еволюція поняття досвіду в західній філософії ХІХ-ХХ ст. [Електронний ресурс] : дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.05 / М. А. Мінаков ; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2007. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Дисертацію присвячено визначенню основних характеристик еволюції поняття досвіду в західних філософських системах, що під впливом перетворення філософської думки у німецькому ідеалізмі постали у ХІХ–ХХ століттях. На основі історико-філософського топологічного аналізу ключових положень про досвід, висунутих у межах західної філософії від Античності до ХХ століття, відтворено цілісну картину передісторії та історії філософського поняття досвіду. Докладно проаналізовано особливості філософського аналізу досвіду у Канта та Геґеля, що заклали рамки подальшої еволюції змісту поняття досвіду, визначені напруженням між епістемологічним та герменевтичним підходами. Було встановлено, що еволюція поняття досвіду відбувалася як діалектичний процес визначення досвіду в термінах фактичності та історичності в основних течіях філософії Заходу ХІХ–ХХ ст. На основі аналізу основних рис історії поняття досвіду в західній філософії ХІХ–ХХ ст. в дисертації в систематичному вигляді було представлено цілісну концепцію еволюції поняття досвіду в західній філософії ХІХ–ХХ ст., яка узагальнює специфіку підходів до аналізу досвіду в філософських позиціях неокантіанства, прагматизму, аналітичної філософії мови, феноменології і герменевтики, та особливості впливу цих підходів на формуванням завдань сучасної епістемології, філософії мови та філософії науки.

Кл.слова:
неокантіанство -- прагматизм -- феноменологія -- герменевтика


   
Тип видання: підручник   
5.

Шульц, П.
Философская антропология. Введение для изучающих психологию [Електронний ресурс] / П. Шульц. - Новосибирск : НГУ, 1996. - 52 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Концепция философской антропологии, представленная в этой работе, в своих основных чертах была изложена в курсе лекций, который автор прочитал весной 1995 года перед студентами Спецфакультета психологии Новосибирского государственного университета. Лекции состоялись благодаря программе ТЕМПУС, финансируемой европейским сообществом и объединившей НГУ и католические университеты Милана и Айхштатта. И если лекции были переработаны и объединены в книгу, то прежде всего для того, чтобы помочь тем студентам, которые смогут по ней самостоятельно составить представление о проблемах философской антропологии.

Кл.слова:
філософія -- розум -- людина -- проблеми філософії -- пізнання


   
Тип видання: підручник   
6.

Огнев’юк, В. О.
Філософія. Історія філософії [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : профільний рівень / В. О. Огнев’юк, І. Г. Утюж. - К. : Грамота, 2010. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У підручнику втілені основні проблеми курсу філософії в історико-філософському аспекті. Історія вітчизняної філософії розкрита в контексті світового філософського процесу. У виданні подані фрагменти творів відомих філософів. Підручник призначений для учнів 10 класу, які вивчають філософію на профільному рівні.

Кл.слова:
світовий процес


   
7.

Вугальтер, А. Л.
Ваше открытие общества, или философский вояж [Електронний ресурс] / А. Л. Вугальтер. - К. : [б. в.], 2005. - 146 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Представленная рукопись посвящена самым общим проблемам философии истории /философии общества/, а также методологии ее исследования. Несомненно, это сфера, которая в общественном сознании в наше время представляет собой сплошное “белое пятно”, усыпанное осколками рухнувшей идеологии, и интерес к ней у общества велик. Это значит, что книгу, наверное, купят. Далее, автор пришел в эту область, так сказать, “со стороны”, но не отягощен ни предрассудками, ни положительным опытом и окинул территорию свежим взглядом человека, имеющего солидные познания в другой сфере. Такой свежий взгляд всегда полезен. Должен сказать, что по многим решающим положениям мне позиция автора импонирует. Наконец, книга написана легко, с вызывающим юмором и соответственно легко воспринимается. Считаю публикацию книги А. Л. Вугальтера полезной в нашем мятущемся и ищущем обществе, преодолевающем массу мертвых традиций.

Кл.слова:
методологія -- філософія суспільства -- історія філософії


   
Тип видання: наукове видання   
8.

Кант, І.
Естетика [Електронний ресурс] : пер. с нем. / І. Кант. - Л. : Аверс, 2007. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Проблеми філософсько-естетичної спадщини І. Канта не втрачають свого значення і зараз. Сьогодні нам особливо близькі думки філософа про гуманістичному зміст естетичного ідеалу, про красу як «символ моральності» і «вільної гри» душевних сил людини як основі естетичної насолоди, про роль людського спілкування у пробудженні інтересу до прекрасного, про моральний значенні естетичного сприйняття природи та ін . Не маючи перекладів творів Канта на українську мову, ми маємо тим не менше свідчення досить широкого засвоєння його ідей діячами української культури. Вже з самого початку XIX ст. естетику в Харківському університеті викладають професора, близько знайомі з поглядами Канта. Так, явний вплив кантівської естетики простежується в підручнику харківського професора Л. Якоба. Почавшись у період становлення в Україні естетики як самостійної галузі філософських знань та академічної дисципліни, знайомство з Кантом залишається і далі необхідним елементом освіченості. Серед тих, хто висловлює оригінальні судження щодо кантівської філософії, не тільки фахівці-філософи, а й письменники, громадські діячі - І. Я. Франка, П. А. Грабовський.

Кл.слова:
філософія


   
Тип видання: наукове видання   
9.

Кант, І.
Пролегомени до кожної майбутньої метафізики, яка може постати як наука [Електронний ресурс] : пер. с нем. / І. Кант. - К. : ППС-2002, 2005. - 178 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У невеликому за обсягом творі "Пролегомени" видатний німецький філософ Імануель Кант (1724-1804) пропонує дороговказ для побудови нової, наукової метафізики, що базується на принципах критицизму. Книга стає в нагоді не лише професійним філософам і фахівцям-науковцям, а й усім, хто виявляє інтерес до грунтовного вивчення і засвоєння непроминальної думки одного з чільних мислителів західноєвропейської філософії.

Кл.слова:
вид пізнання -- природа -- розум


   
Тип видання: методичний посібник   
10.

Горський, В. С.
Історія української філософії [Електронний ресурс] : курс лекцій / В. С. Горський. - К. : Наукова думка, 1997. - 286 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Цей навчальний посібник створено на основі курсу лекцій, прочитаного у 1993 — 1995 роках студентам Національного університету «Києво-Могилянська Академія». В ньому характеризуються головні етапи розвитку філософської думки України від часу її зародження й до кінця XX століття, грунтовно розглядаються філософські погляди значних представників української культури. Після кожної лекції подано список рекомендованої літератури та питання для дискусії, осмислення яких сприятиме засвоєнню матеріалу.

Кл.слова:
етап розвитку -- філософська культура


   
Тип видання: наукове видання   
11.

Рассел, Б.
История западной философии [Електронний ресурс] / Б. Рассел. - в 3 т. ; 3-е изд., испр. и доп. - Новосибирск : Изд-во Новосиб. ун-та, 2001

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


«История западной философии» Бертрана Рассела хорошо известна не только специалистам, но и широкому кругу читателей как одно из самых удачных изложений истории философии. Ее автор – крупный математик, выдающийся философ и общественный деятель XX века, лауреат Нобелевской премии в области литературы. При подготовке текста уточнен перевод с английского языка, восстановлены все пропущенные места, в том числе глава о Карле Марксе. Рекомендуется философам, историкам, всем интересующимся историей философии

Кл.слова:
ніцшеанство -- проблеми філософії -- критицизм -- платонізм -- романтизм


   
Тип видання: хрестоматія   
12.

Фихте, Иоганн Готлиб.
Сочинения в двух томах [Електронний ресурс] / И. Г. Фихте. - СПб. : Мифрил, 1993

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Первая попытка издать на русском языке корпус избранных сочинений Иоганна Готлиба Фихте (1762-1814) — крупнейшего представителя немецкой классической философии — была предпринята в 1916 году московским издательством "Путь". Осуществлению замысла помешал октябрьский переворот 1917 года. Спустя полвека петербургское издательство "Мифрил" предпринимает вторую попытку. Настоящий том составили работы, написанные до 1800 года, в том числе: "О понятии наукоучения" (1794), "Основа общего наукоучения", "О достоинстве человека" (1795), "Ясное, как солнце, сообщение широкой публике о сущности новейшей философии" (1800) и ряд других. Во второй том вошли "Несколько лекций о назначении ученого" (1794), "Назначение человека" (1800), "Замкнутое торговое государство" (1800), "Основные черты современной эпохи" (1806), "Факты сознания" (1810), "Наукоучение в его общих чертах" (1810).

Кл.слова:
класика філософії -- свідомість


   
Тип видання: наукове видання   
13.

Степанова, А. С.
Физика стоиков [Електронний ресурс] : доминирующие принципы онтокосмологической концепции / А. С. Степанова. - СПб. : Изд-во С.-Петерб. ун-та, 2005. - 164 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книга посвящена физическому учению Стои - одной из крупнейших философских школ эллинистически-римской эпохи. Предпринята попытка концептуальной реконструкции философии Стои. Представлены преимущественно те философские проблемы, которые не отражены достаточно полно в отечественной литературе, а в зарубежной науке вызывают серьезные споры. Концепция автора ориентирована на анализ идей, понятий и терминов, связанных с формированием новых представлений о движении, пространстве и времени. Исследование стоического дискурса, становление которого происходило в функциональных категориях, осуществляется в сопоставлении с воззрениями досократиков. Система понятий новаторского учения стоиков рассматривается в культурно-историческом контексте и в свете истории идей.

Кл.слова:
філософська проблема -- реконструкція філософії


   
Тип видання: наукове видання   
14.

Вебер, А.
История европейской философии [Електронний ресурс] : пер. с фр. / А. Вебер. - К. : Типография Е.Я. Федорова, 1882. - 408 с.

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Вниманию читателя предлагается книга французского философа Альфреда Вебера, в свое время имевшая популярность в России как учебное пособие по истории европейской философии и как руководство при первоначальном знакомстве с философией. Автор описывает становление и развитие философии --- начиная с мыслителей Древней Греции и заканчивая философами Европы Нового времени, от Джордано Бруно до Огюста Конта. При этом А. Вебер показывает, что все философские системы касались одних и тех же вопросов, и их различие зависит не от произвола философов, а от естественного различия точек зрения, с которых можно смотреть на предмет философии. Таким образом, читатель видит единство и связь философских систем в их историческом развитии. Книга будет интересна философам, историкам и методологам науки, преподавателям, аспирантам и студентам философских факультетов вузов, а также широкому кругу читателей, желающих ознакомиться с историей европейской философии.

Кл.слова:
історія філософії


   
Тип видання: підручник   
15.

Зеньковский, В. В.
История русской философии [Електронний ресурс] / В. В. Зеньковский. - М. : Академический Проект : Раритет, 2001. - 880 с. - (Summa)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Автор рассматривает вопросы истории философии в контексте развития национальной культуры. Он стремится показать своеобразие русской философской школы, исторически проявлявшееся в различных культурных формах, философских течениях и направлениях. Для автора было особенно важно показать своеобразие русского «любомудрия», исторически проявлявшегося в различных культурных формах и лишь постепенно и далеко не всегда обретавшего строгие черты классического философствования. Читая «Историю русской философии» В. Зеньковского, мы вступаем в удивительно сложный и многообразный мир русской мысли, убеждаемся в том, насколько интеллектуально насыщенной и философичной была сама отечественная культурная традиция.

Кл.слова:
історія філософії


   
Тип видання: підручник   
16.

Зотов, А. Ф.
Современная западная философия [Електронний ресурс] / А. Ф. Зотов. - М. : Высшая школа, 2005. - 781 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Фундаментальный труд известного ученого и педагога, заслуженного профессора МГУ им. М.В. Ломоносова Анатолия Федоровича Зотова создан на основе лекционного курса, много лет читаемого автором на философском факультете университета. В нем предпринята историко-философская реконструкция современной западной философии, заканчивающаяся последними годами XX в. Первое издание работы (2001) удостоено премии МГУ им. М.В. Ломоносова за лучший учебник. Во второе издание внесены многочисленные изменения, в том числе касающиеся переводов текстов современных зарубежных авторов. Для студентов, аспирантов и преподавателей, для всех, кто интересуется историей философии.

Кл.слова:
сучасна філософія -- історія філософії -- позитивізм


   
Тип видання: наукове видання   
17.

Вальденфельс, Б.
Вступ до феноменології [Електронний ресурс] : пер. з нім. / Б. Вальденфельс. - К. : Альтерпрес, 2002. - 176 с. - (Сучасна гуманітарна бібліотека)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книга присвячена систематичному викладу феноменологічної філософії XX століття. Стисло, але дуже чітко і повно розглянуті основні проблеми і концепти, що їх розробляла феноменологія. Викладені позиції основних представників феноменологічного напрямку сучасної філософії: від Гуссерля, Шелера і Гайдеггера до Рикера, Шютца і Гурвіча. Проаналізовано зміст феноменологічної позиції в конкретних гуманітарних науках: психології, соціальних науках, педагогіці, логіці, літературознавстві, теології тощо. В останньому розділі розглянуто теоретичні межі феноменології (зокрема, у зв'язку з деконструкцією Ж. Деррида).

Кл.слова:
сучасна філософія -- історія філософії -- проблеми філософії -- пізнання


   
Тип видання: наукове видання   
18.

Беньямин, В.
Произведение искусства в эпоху его технической воспроизводимости [Електронний ресурс] : избранные эссе / В. Беньямин. - М. : Медиум, 1996. - 242 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Творчество Вальтера Беньямина, стоявшего у истоков Франкфурсткой школы никак не укладывается в рамки академической философии. И далеко не все - и не только его противники - готовы признать его философом. В то же время именно в наше время стало ясно, насколько трудно определить реальные границы философствования, если, разумеется, не ограничиваться чисто формальными параметрами. Беньямин, мастерски сочетающий марксизм и с традиционным еврейским мистицизмом и психоанализом, пытался найти такую форму осмысления реальности, которая отвечала бы этой новой реальности, не отказываясь от заимствований у искусства: его тексты, как уже отмечали исследователи, напоминают коллажные работы художников раннего авангарда, а принцип сочетания отдельных частей этих текстов сравним с техникой монтажа в кино. В то же время, при всем своем модернизме, он совершенно явно продолжал традицию неортодоксального, неакадемического мьшшения, которая как раз в немецкой культуре была так сильна; это традиция афористики и свободного эссе, философской поэзии и прозы, К этой достаточно разнородной и богатой традиции принадлежали Лихтенберг и Гаман, Гете и романтики, затем в нее вошел Ницше. Эта "подпольная" философия в конечном итоге оказывалась не менее значимой, чем философия, освященная титулами и званиями. А в более широкой перспективе поиски Беньямина связаны с обширным и разноконфессиональным наследием европейского религиозно-мистического миросозерцания.

Кл.слова:
грані філософії -- мистецтвознавство


   
Тип видання: навчальний посібник   
19.

Огородник, І. В.
Українська філософія в іменах [Електронний ресурс] : навч посібник / І. В. Огородник, М. Ю. Русин. - К. : Либідь, 1997. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Підручник підготовлений з урахуванням новітніх досліджень з історії української філософії. Завдяки покладеній в основу тематично-персональній концепції історію філософської думки України вперше представлено в ньому як цілісний процес, а висвітлення окремих інтелектуальних явищ (шкіл, напрямів, рухів) пов’язано з розкриттям надбань найвидатніших мислителів. Обґрунтовано також основні теоретичні принципи і методологічні засади, проблеми та перспективи дослі дження генези вітчизняної філософської думки.

Кл.слова:
філософська думка -- історія


   
Тип видання: підручник   
20.

Гатальська, С. М.
Філософія культури [Електронний ресурс] : підручник / С. М. Гатальська. - К. : Либідь, 2005. - 328 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Підручник, що не має аналогів на видавничому просторі України, створений за матеріалами університетського курсу, який читається автором у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Міжнародному Соломоновому університеті; він апробований також у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія». Обраний автором проблемний метод викладу матеріалу дає можливість простежити в розвитку філософії культури історію її певних проблем: типології культури та її цивілізаційних форм; архетипно-традиційного, міфічного та символічного як найуніверсальніших модусів буття культури в знаку; порівняння як основи діалогічних відношень у культурі та інтертекстуальності як принципу породження та динамізації тексту культури тощо. Розрахований на студентів філософських факультетів і представників інших гуманітарних дисциплін.

Кл.слова:
метод -- культура

...
 
Статистика
за 10.05.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського