Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (171)Філософам - Віртуальна бібліографічна довідка (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=ДОСЛІДЖЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

   
Тип видання: підручник   
1.

Арістотель
Політика [Електронний ресурс] / Арістотель. - К. : Основи, 2005. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Арістотелева концепція нової найзагальнішої політичної науки містить у собі не тільки дослідження етичного значення держави, а й емпіричне дослідження як політичних, так і соціальних елементів тодішніх державних устроїв, їхніх комбінацій і наслідків, що, природно, випливають із цих комбінацій.

Кл.слова:
держава -- політичний устрій


   
Тип видання: наукове видання   
2.

Вейн, П.
Чи вірили греки у свої міфи? [Електронний ресурс] : есей про конституентну уяву / П. Вейн. - Л. : Каменяр, 2003. - 170 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Дійсна мета цієї книги полягає в тому, аби показати, що поставлене в ній питання врешті-решт не має сенсу - замість говорити про вірування, треба насправді говорити про істини. автор порівнює істину певного моменту із певною програмою: чи це правдиве? чи це фальшиве? Щодо реципієнта програми, то він сам є фактом творіння. Такою є інтелектуальна лінія цієї книжки, подана методом послідовного зближення під час дослідження найрізноманітніших текстів - від Арістотеля та павсанія до Цицерона й Евсебія.

Кл.слова:
міфологія -- вірування


   
Тип видання: монографія   
3.

Тавризян, Г. М.
Философы ХХ века о технике и "технической цивилизации" [Електронний ресурс] / Г. М. Тавризян. - М. : РОССПЭН, 2009. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В монографии рассматриваются проблемы и перспективы технического развития в интерпретации крупнейших философов хх века: О. Шпенглера, Л. Мэмфорда, М. Хайдеггера и других, представителей Франкфуртской школы социальных исследований, французской индустриальной социологии. Техника как момент человеческой деятельности, как искусность, привлекала внимание философов с древних времен. Однако великой философской проблемой феномен техники стал лишь тогда, когда общество начало осознавать собственное развитие как движение по пути «технической», технизированной цивилизации и воспринимать этот путь как необратимый, В осмысление этих проблем философы, как показано в книге, внесли очень большой вклад, выступив с собственным «внетехническим » подходом к проблемам техники, с критическим обобщением исторического развития и использования техники обществом.

Кл.слова:
соціальне дослідження -- індивідуальна психологія


   
Тип видання: наукове видання   
4.

Грушин, Б. А.
Массовое сознание: опыт определения и проблемы исследования [Електронний ресурс] / Б. А. Грушин. - М. : Политиздат, 1987. - 368 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В последние годы понятие «массовое сознание» получило широкое хождение в газетной и журнальной публицистике, трудах специалистов в области теории культуры, массовой информации и пропаганды. Однако в нашей литературе не было специальной работы, посвященной анализу массового сознания как особого типа общественного сознания, его природы, основных характеристик, условий возникновении и функционировании, его соотношении с процессами, происходящими в обществе в сферах экономики, политики, культуры, идеологии. Эту задачу стремится решить в своей книге доктор философских наук, профессор Б.А. Грушин. Книга написана в острой, полемической форме и рассчитана на широкие круги читателей — научных и партийных работников, журналистов и деятелей культуры, педагогов и пропагандистов.

Кл.слова:
свідомість -- дослідження


   
Тип видання: навчальний посібник   
5.

Амирова, Т. А.
История языкознания [Електронний ресурс] : учебное пособие для студентов высших учебных заведений / Т. А. Амирова. - М. : Академия, 2005. - 672 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Учебное пособие содержит обзор развития теоретических идей и конкретных лингвистических исследований начиная с древности (китайская, индийская и греко-латинская традиции). В нем подробно освещается состояние теории языка в Средние века и эпоху Возрождения, становление и развитие языкознания в Новое время. Особое внимание уделяется описанию сравнительного языкознания и философии языка в XVII —XIX вв. и первой—третьей четверти XX в. Каждая глава снабжена подробной библиографией. Для студентов высших учебных заведений. Может быть рекомендовано для магистрантов, аспирантов и для всех интересующихся возникновением и развитием философии и истории языкознания.

Кл.слова:
лінгвістика -- дослідження -- філософія мови


   
Тип видання: підручник   
6.

Вітгенштайн, Л.
Філософські дослідження [Електронний ресурс] / Л. Вітгенштайн. - К. : Основи, 1995. - 311 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


До книжки ввійшли дві головні праці видатного австрійського філософа Людвіга Вітгенштайна (1889—1951). Перша з них, «Tractatus Logico-Philosophicus», дає нове поняття філософії як відмови від будь-якої форми системної побудови і визначає її мету як логічне пояснення думок. Вихідний пункт цих ідей — міркування, що сучасний світ є вже не світом речей, а світом фактів у логічному просторі. У другій праці «Філософські дослідження» стисло викладено думки про філософію мови, багатство і оригінальність яких справили великий вплив на сучасне західноєвропейське мислення і визначили нові напрямки в модерній лінгвістиці. Ще більше значення має ця праця як модель філософського методу.

Кл.слова:
філософія мови -- сучасна лінгвістика


   
Тип видання: підручник   
7.

Помян, Кшиштоф.
Порядок часу [Електронний ресурс] : пер. з фр. / Кшиштоф Помян. - К. : УЦДК, 2008. - 462 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


"Мало хто з істориків брався за засади своєї дисципліни так грунтовно, як Помян", писав у 2002 році Поль Рікер. "Порядок часу" Кшиштофа Помяна є блискучим прикладом цього грунтовного звернення до заад історіх, але не у вузькому сенсі наукової дисципліни, а історії як фундаментального виміру людини та світу, в якому вона живе. Предметом цієї книги є проблема часу у всій повноті та складності. Її автор, сучасний польсько-французький філософ та історик Кшиштоф Помян, відомий своїми роботами з "філософської історії історії" та "культурної історії", підходить до розгляду цієї проблеми радикально: починаючи з окремих і часткових моментів - календарів, питань історіографії, походження Всесвіту, часу людської екзистенції та фізичних процесів, і закінчуючи інтегральним аналізом темпоральної архітектури сучасної цивілізації. Кожен з розділів книги є окремим дослідженням з відповідної галузі знання - історії, філософії, методології та епістемології наук, а книга в цілому - рідкісним для нашого часу синтезом здобутків науки та культури.

Кл.слова:
час -- всесвіт


   
Тип видання: монографія   
8.


Природознавство і гуманітарія. Пошуки взаєморозуміння [Електронний ресурс] / В. С. Лук'янець [и др.]. - К. : Парапан, 2009. - 174 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Показано, що сучасна наука – своєрідне перехрестя взаємодії природничонаукового, технікознавчого і гуманітарного дискурсів, проаналізовано їх взаємовплив у добу революційних супертехнологій. Дослідження цього проблемного поля, яке породжується революцією супертехнологій, буде сприяти формуванню нової методологічної бази природознавства. Така база дозволить гуманітаріям нашого часу здійснити прорив за обрій лінеарного світогляду доби Модерну, дати реалістичну оцінку таких глобальних загроз, як "технологічна сингулярність", адекватно відповісти на виклики доби супертехнологій. Практика розробки зазначеного проблемного поля – важлива умова створення методології дослідження екзистенціальних ризиків, що породжуються практикою застосування все більш могутніх супертехнологій в нестабільному світі – світі антропогенних небезпек, ризиків, природних катастроф і соціальних нестабільностей. В ХХІ столітті така методологія набуває надзвичайно важливого значення саме тому, що у світі, що формується за допомогою нано-біо-гено-інфо-комп'ютерно-мережевих супертехнологій (які несуть із собою не тільки принципово нові можливості, а й зовсім несподівані небезпеки й ризики), вона дозволяє знати, що можна, а чого не можна робити на різних рівнях керування.

Кл.слова:
наука -- техгологія


   
Тип видання: монографія   
9.

Хайрулліна, Ю. О.
Світоглядна культура особистості: структурно-функціональний аналіз [Електронний ресурс] / Ю. О. Хайрулліна. - К. : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2011. - 235 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У дослідженні запропоновано концепцію світоглядної культури особистості, що топологічно належить свідомості людини, позначає організаційні рівні, подає морфологічний устрій і наділяє її низкою оригінальних властивостей щодо світорозуміння і самовизначення людини у соціальному світі на основі отримання і переробки смислів як з підвалин Фізичного Всесвіту або психосфери, так і з глибин Семантичного Всесвіту або ноосфери, має властивість створювати й утримувати власне смислове поле. Визначено наукові підходи та методологічну базу щодо дослідження параметричних характеристик явища, проаналізовано його природу, сутність, зміст, форми буття, елементну базу, структуру та рівні, досліджено морфологію механізму збудження, продукти смислового і культурологічного простору смислової сфери особистості, виділено її механізми та функції, обґрунтовано критерій якості її сформованості, проведена перевірка стану та зрілості світоглядної культури особистості в умовах українського суспільства.

Кл.слова:
світорозуміння -- самовизначення людини


   
Тип видання: монографія   
10.

Бойчук, М. А.
Влада і громадянське суспільство: механізми взаємодії [Електронний ресурс] / М. А. Бойчук. - К. : НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2007. - 211 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Монографія присвячена філософсько-політологічному аналізу влади з метою обґрунтування її як самодостатнього соціального інституту, до якого рівною мірою мають відношення як держава, так і громадянське суспільство. При цьому у горизонті громадянського суспільства влада розглядається як атрактор самоорганізації родового життя людини, а у вимірі держави – як інструмент організації соціальних процесів. У ході дослідження діалектики самоорганізаційних і організаційних впливів на формування громадянського суспільства доведено, що влада дійсно є параметром управління у самовідтворенні соціального організму України. Монографія призначена для науковців, викладачів, аспірантів, магістрів, студентів, а також для усіх, хто займаються дослідженнями в галузі політології.

Кл.слова:
держава -- самоорганізація


   
Тип видання: наукове видання   
11.

Юркевич, Памфіл
Історія філософії права. Філософія права. Філософський щоденник [Електронний ресурс] / Памфіл Юркевич. - 2-е вид. - К. : Український Світ, 2000. - 769 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Памфіл Данилович Юркевич (1826-1874) - найвидатніший український філософ XIX століття. Уміщені в цій книзі фундаментальні теоретичні граці П. Юркевича збереглися у рукописах його лекційних курсів. Це видання рукописної спадщини відкриває абсолютно нову й невідому (навіть вузькому колу фахівців) сферу філософського доробку мислителя — його дослідження у царині держави і права, національного духу та моралі, соціальної структури суспільства і т. ін. В "Історії філософії права" П. Юркевич розглядає, "які правомірні стосунки людство вважало за найкращі норми життя", а у "Філософії права" — "які правомірні стосунки треба визнати за постійний ідеал". "Філософський щоденник" є важливим документом формування філософсько-правової думки П. Юркевича, яка на повну силу виявилася у його фундаментальних теоретичних працях. Видання адресоване викладачам і студентам навчальних закладів із філософською, правничою й загальногуманітарною спеціалізацією, усім, хто прагне збудувати на правовій основі Українську державу й досягти правових відносин з іншими державами.

Кл.слова:
сучасна філософія -- право -- держава -- нація


   
12.

Прокопенко, Л. А.
Естетизація повсякденності і споживацька культура [Електронний ресурс] / Л. А. Прокопенко. - К. : Вид-во Києво-Могилянської академії, 2009. - 83 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Питання розгляду естетики та повсякденності як пов’язаних між собою сфер займає суттєву позицію в сучасних дослідженнях культури, починаючи від осмислення методології «філософії культури» і закінчуючи полем критики «culture studies». У Великобританії ця тема опрацьовувалася під враженням від німецьких дебатів навколо впливів товарного виробництва на культуру, ініційованих Франкфуртською школою і з акме в роботі В.Ф. Гауґа «Критика товарної естетики» («Critique of Commodity Aesthetics»), що проблематизувала ланки між виробництвом, культурою і «потребами», збільшуючи наголос на естетичному вимірі, на «долі чуттєвості»

Кл.слова:
філософія культури


   
Тип видання: зб. статей   
13.

Кессиди, Ф. Х.
Идеи и люди: историко-философские и социально-политические этюды [Електронний ресурс] / Ф. Х. Кессиди. - М. : ИФ РАН, 1993. - 228 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В настоящий сборник, составленный самим автором, включены статьи по античной философии и истории, написанные в разные годы, и ряд статей, посвященных проблемам современности.

Кл.слова:
історичне дослідження -- філософська проблема


   
Тип видання: зб. статей   
14.


Биофилософия [Електронний ресурс]. - М. : ИФРАН, 1997. - 250 с. - (Философский анализ оснований биологии)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Публикуемый труд посвящен концептуальному анализу биофилософии как нового междисциплинарного исследования онтологических и гносеологических оснований биологии, рассмотрению теоретических предпосылок формирования биофилософии, определению ее предмета, проблемного поля и сфер приложения на практике. Книга рассчитана на широкий круг читателей: биологов, философов, экологов, антропологов и др. специалистов, интересующихся тенденциями развития современных междисциплинарных исследований и возможностями их приложения на практике.

Кл.слова:
життя -- дослідження


   
Тип видання: монографія   
15.

Кралюк, П. М.
Ян Лятос: ренесансна філософія та наука на українських землях [Електронний ресурс] / П. М. Кралюк, М. М. Якубович. - Острог : Вид-во Національного ун-ту "Острозька академія", 2011. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Презентоване видання – перша в українській та зарубжній науці монографія, присвячена творчості польсько-українського вченого Яна Лятоса (1539 – 1608 рр.) – найбільш послідовного критика календарної реформи папи Григорія ХІІІ. Емігрувавши в 1597 році до Острога, Ян Лятос продовжував роботу над астрономічними, астрологічними та математичними дослідженнями, які викликали резонанс у Речі Посполитій та далеко за її межами. У монографії висвітлено специфіку наукових поглядів Яна Лятоса, простежено їхній зв’язок із творчим доробком інших ренесансних авторів. У якості додатку представлено критичне видання та переклад твору “Прогностикон” (1594 р.). Видання орієнтоване на науковців, богословів, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться визначними здобутками українського Ренесансу.

Кл.слова:
видатна людина -- вчений -- астрономія -- математичне дослідження


   
Тип видання: життєпис   
16.


Григорій Сковорода [Електронний ресурс] : матеріали про відзначення 250-річчя з дня народження / ред. В. І. Шинкарук ; уклад.: П. Стогній, П. Ю. Шабатин. - К. : Наукова думка, 1975. - 186 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Філософська і літературна спадщина Григорія Сковороди —це яскрава сторінка в історії прогресивної науки і культури XVIII ст. Його подвижницьке життя й діяльність є прикладом палкої любові до своєї Батьківщини, до трудового народу, є повчальним уроком боротьби за розвиток науки, освіти і щастя людей. Свідченням любові і глибокої поваги народів нашої країни, всього прогресивного людства до видатного мислителя були ювілейні торжества і пов'язані з ними заходи. У цій книзі публікуються найголовніші матеріали та дослідження про відзна- чення ювілею вітчизняного мислителя.

Кл.слова:
український філософ


   
Тип видання: монографія   
17.

Miller, S.
The moral foundations of social institutions: a philosophical study [Electronic resource] / S. Miller. - Cambridge : Cambridge university press, 2010. - 383 p.
Переклад назви: Моральні основи соціальних інститутів: філософські дослідження

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


In this book, Seumas Miller examines the moral foundations of contemporary social institutions. Offering an original general theory of social institutions, he posits that all social institutions exist to realize various collective ends, indeed, to produce collective goods. He analyzes key concepts such as collective responsibility and institutional corruption. Miller also provides distinctive special theories of particular institutions, including governments, welfare agencies, universities, police organizations, business corporations, and communications and information technology entities. These theories are philosophical and, thus, foundational and synoptic in character. They are normative accounts of a sampling of contemporary social institutions, not descriptive accounts of all social institutions, both past and present. Miller also addresses various ethical challenges confronting contemporary institutional designers and policy makers, including the renovation of the international financial system, the “dumbing down” of the media, the challenge of world poverty, and human rights infringements by security agencies combating global terrorism.

Кл.слова:
соціологія -- соціальна філософія


   
Тип видання: підручник   
18.

Жеребкін, В. Є.
Логіка [Електронний ресурс] / В. Є. Жеребкін. - 10-е вид. - К. : Знання, 2008. - 255 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Ця книга витримала дев'ять видань і по суті є одним із базових підручників з логіки для студентів юридичних спеціальностей. Найважливіші переваги підручника: чітка побудова матеріалу; автору вдалося навіть найскладніші розділи подати доступно і зрозуміло; теоретичний матеріал органічно поєднується з практикою судового пізнання, особливостями правового дослідження. За змістом підручник повністю відповідає програмі навчальної дисципліни "Логіка" для студентів юридичних спеціальностей. Розраховано на студентів юридичних спеціальностей, фахівців, які цікавляться питаннями застосування логіки у практиці юриста.

Кл.слова:
пізнання -- індукція -- дедукція


   
Тип видання: наукове видання   
19.

Юдин, Э. Г.
Методология науки. Системность. Деятельность [Електронний ресурс] / Э. Г. Юдин. - М. : Эдиториал УРСС, 1997. - 440 с. - (Философы России XX века)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книга составлена на основе важнейших прижизненных и посмертных публикаций отечественного философа Эрика Григорьевича Юдина (1930—1976). В центре внимания автора — природа и особенности современного методологического знания как специфического типа рефлексии над наукой. Дается характеристика исходных предпосылок и понятийного аппарата системного подхода, в разработке которого автор был одним из первопроходцев. Всесторонне анализируется понятие деятельности, которое рассматривается Э. Г. Юдиным и как предельно широкая философская категория, и как концептуальное средство, применямое во многих областях науки о человеке. В качестве приложений публикуются биографические материалы, рассказывающие о нелегком жизненном пути и творчестве Э.Г. Юдина. Настоящее издание включает работы, принадлежащие перу отечественного философа и методолога науки Эрика Григорьевича Юдина (1930-1976). В значительной мере оно содержит материалы, вошедшие в книгу Э. Г. Юдина «Системный подход и принцип деятельности. Методологические проблемы современной науки» (М., Наука, 1978). В нынешнем издании, однако, исключен ряд разделов, внесены уточнения, а также изъяты некоторые конъюнктурные высказывания, выражавшие не позицию автора, а обязательные для того времени идеологические привески. Кроме того, добавлены ранее не публиковавшиеся тексты Э. Г. Юдина. В качестве приложений публикуются материалы, раскрывающие нелегкий жизненный путь Эрика Григорьевича. Приложение 1 охватывает время с конца 1956 г. до начала 1960 г. — годы его ареста, осуждения по политическим обвинениям и пребывания в исправительно-трудовых лагерях. Оно содержит выдержки из писем Э. Г. Юдина того периода, адресованных родным, а также документов, сохранившихся в семейном архиве. Наличие довольно большого количества писем позволило достаточно полно и связно воссоздать трагические события его жизни. Лишь в некоторых местах мне потребовалось снабдить текст примечаниями (они набраны наклонным шрифтом). Следует иметь в виду, что заявления и жалобы Э. Г. Юдина и родных были обращены ко вполне определенным адресатам, что предполагало соответствующие язык, стиль и аргументы. Что касается писем родным, то в большинстве своем они писались с учетом того, что первым читателем будет цензор; кроме того, автор, конечно, не хотел травмировать своих близких, в силу чего порой «приукрашивал» свое реальное положение и состояние. Приложение 2 включает документы последующих лет. На мой взгляд, в своей совокупности они красноречиво отражают как жизненный путь Эрика Григорьевича после его освобождения, так и все то, что связано с его реабилитацией (увы, посмертной). Работая над изданием книги, я постоянно ощущал поддержку и помощь своих родных, а также близких друзей — Эрика Григорьевича и моих — Александра Павловича Огурцова, Вадима Николаевича Садовского, Эдуарда Михайловича Мирского. Им я выражаю свою глубочайшую благодарность.

Кл.слова:
методи науки -- наукове дослідження


   
Тип видання: хрестоматія   
20.


Сучасна зарубіжна соціальна філософія [Електронний ресурс] : хрестоматія ; Міжнародний фонд «Відродження» / Міжнародний фонд «Відродження». - К. : Либідь, 1996. - 379 с. - (Трансформація гуманітарної освіти в Україні)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Хрестоматія підготовлена як навчальний посібник, призначений для ознайомлення студентства й широкого загалу з досягненнями західної соціальної філософії у сфері дослідження проблем суспільного розвитку в цілому та їхніми конкретними проявами стосовно становища людини в техногенному світі.

Кл.слова:
суспільствознавство -- гуманітарна філософія

...
 
Статистика
за 14.05.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського