Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (20)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=ВСЕСВІТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

   
1.

Лєвашов, Н. В.
Неоднорідний Всесвіт [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / Н. В. Лєвашов. - Архангельск : [б. в.], 2006. - 396 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У книзі автор викладає свою теорію простору. Ця теорія дозволяє пояснити практично всі явища живої і неживої природи. Розглядаючи взаємодію безперервно мінливого неоднорідного простору з матерією, яка має конкретні властивості і якості, автор вводить поняття «квантування простору за матеріями». Подібний підхід дозволяє звести всі природні явища в одну гармонійну, не суперечливу систему. І, як наслідок, вперше з’являється можливість пояснити природу гравітаційного, магнітного та електричного полів, як результат взаємодії неоднорідного простору з неоднорідно розподіленою в ньому матерією. Використовуючи принцип неоднорідності, автор показує єдність законів природи на рівні макро- і мікрокосмосу. Уперше сформульовані необхідні та достатні умови для виникнення життя не лише на нашій планеті, але і на мільярдах інших планет із моменту їх виникнення. Книга буде цікавою як для учених і філософів, фахівців, викладачів, так і для широкого кола читачів, кому небайдужі проблеми пізнання життя на Землі і досягнення вищого рівня свідомості розумної матерії.

Кл.слова:
теорія простору


   
Тип видання: підручник   
2.

Кузанский, Н.
Сочинения [Електронний ресурс] / Н. Кузанский. - М. : Мысль, 1980

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Николай Кузанский – крупнейший философ раннего Возрождения. В первый том Сочинений включены все главные произведения созданные в 1440–1450 годах. В них развертывается учение Николая о совпадении противоположностей в первоедином, о творческой роли человека во Вселенной, намечается новая, предкоперниканская космология. Во второй том Сочинений вошли его главные произведения 1449—1464 гг. «Апология ученого незнания», «О видении бога», «Берилл», «О неином», «Игра в шар», «Охота за мудростью» и др. На почве античной и средневековой традиции здесь развертывается диалектика восхождения к первоначалу, учение о единстве мира, о человеке как микрокосме и о цели жизни. Скачать с depositfiles.com Скачать с turbobit.net

Кл.слова:
людина -- всесвіт -- космологія -- класична філософія -- Відродження


   
Тип видання: підручник   
3.

Помян, Кшиштоф.
Порядок часу [Електронний ресурс] : пер. з фр. / Кшиштоф Помян. - К. : УЦДК, 2008. - 462 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


"Мало хто з істориків брався за засади своєї дисципліни так грунтовно, як Помян", писав у 2002 році Поль Рікер. "Порядок часу" Кшиштофа Помяна є блискучим прикладом цього грунтовного звернення до заад історіх, але не у вузькому сенсі наукової дисципліни, а історії як фундаментального виміру людини та світу, в якому вона живе. Предметом цієї книги є проблема часу у всій повноті та складності. Її автор, сучасний польсько-французький філософ та історик Кшиштоф Помян, відомий своїми роботами з "філософської історії історії" та "культурної історії", підходить до розгляду цієї проблеми радикально: починаючи з окремих і часткових моментів - календарів, питань історіографії, походження Всесвіту, часу людської екзистенції та фізичних процесів, і закінчуючи інтегральним аналізом темпоральної архітектури сучасної цивілізації. Кожен з розділів книги є окремим дослідженням з відповідної галузі знання - історії, філософії, методології та епістемології наук, а книга в цілому - рідкісним для нашого часу синтезом здобутків науки та культури.

Кл.слова:
час -- всесвіт


   
Тип видання: монографія   
4.

Хайрулліна, Ю. О.
Світоглядна культура особистості: структурно-функціональний аналіз [Електронний ресурс] / Ю. О. Хайрулліна. - К. : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2011. - 235 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У дослідженні запропоновано концепцію світоглядної культури особистості, що топологічно належить свідомості людини, позначає організаційні рівні, подає морфологічний устрій і наділяє її низкою оригінальних властивостей щодо світорозуміння і самовизначення людини у соціальному світі на основі отримання і переробки смислів як з підвалин Фізичного Всесвіту або психосфери, так і з глибин Семантичного Всесвіту або ноосфери, має властивість створювати й утримувати власне смислове поле. Визначено наукові підходи та методологічну базу щодо дослідження параметричних характеристик явища, проаналізовано його природу, сутність, зміст, форми буття, елементну базу, структуру та рівні, досліджено морфологію механізму збудження, продукти смислового і культурологічного простору смислової сфери особистості, виділено її механізми та функції, обґрунтовано критерій якості її сформованості, проведена перевірка стану та зрілості світоглядної культури особистості в умовах українського суспільства.

Кл.слова:
світорозуміння -- самовизначення людини


   
Тип видання: монографія   
Категорія: Астрономія   
5.

Руденко, М.
Гносис і сучасність (Архітектура Всесвіту) [Електронний ресурс] / М. Руденко. - Т. : Джура, 2001. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В своїй праці "Гносис і сучасність" Микола Руденко досліджує співвідношення фізичного і метафізичного. Автору вдалося вибудувати цілісну архітектуру Всесвіту і органічно вписати в неї Людину. Подібно до Людини, стверджує мислитель, Всесвіт має власний Орган Синтезу, який можливо описати методами фізики. Особливістю авторського підходу є запровадження космічного виміру понять часу, відстані, маси, енергії та інше. Досліднику вдалося знайти енергетичне джерело, яке стоїть в основі Світобудови. Цим джерелом він вважає Світову Монаду, яка відвойовує у темряви простір для життя.

Кл.слова:
монада -- гностицизм


   
Тип видання: навчальний посібник   
6.

Петрушенко, В. Л.
Історія світової філософії. Фундаментальні проблеми філософії [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Л. Петрушенко. - Л. : НУ“ЛП”, 2001. - 116 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Людина з її розумом, допитливістю, особливим статусом буття постає як всесвітнє диво: адже лише їй відкрилося те, що ми називаємо буттям, лише в її розумі висвітлюється та вибудовується те, що ми називаємо світовим універсумом. Але людське буття окреслюється значною мірою як парадоксальне: людина висвітлює буття, перебуває у діалозі зі світом, сягає граничних меж Всесвіту, але вона не може осягнути найважливіше для себе: хто вона? звідки та навіщо вона прийшла в цей світ? куди прямує? Одвічні питання (саме тому, що на них немає однієї і єдиної відповіді) людина розв'язувала і розв'язуватиме завжди настільки, наскільки вона відчуває себе людиною і прагне взяти на себе відповідальність за свідоме здійснення свого життя. Філософія і постає формою свідомого вирішення найперших питань людського світоорієнтування, самоусвідомлення та самоствердження. Вона збирає і концентрує історичний досвід таких вирішень і стає інтелектуальним ядром людської духовності.

Кл.слова:
антропологія -- пізнання -- людина -- розум


   
Тип видання: монографія   
7.


Глобaльный эволюционизм (Философский анализ) [Електронний ресурс] / отв. ред. Л. В. Фесенкова. - М. : ИФРАН, 1994. - 150 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Концепция глобального эволюционизма в рамках которой делаются попытки объяснить единый процесс эволюции Вселенной от возникновения элементов до человека, вызывает сейчас большой интерес и получила широкое освещение в научной и научно-популярной литературе. В монографии представлены оригинальные исследования многих интересных и малоисследованных проблем, поставленных формированием этой концепции. Важное место занимает идея антропного принципа, в обсуждении которой принимают участие многие видные специалисты по философии, физике и космологии. Книга рассчитана не только на специалистов по философским вопросам естествознания, но и на широкий круг читателей, интересующихся философией и методологией науки.

Кл.слова:
еволюція -- людина -- Всесвіт


   
Тип видання: наукове видання   
8.


Из литературного наследия академика Е. В. Тарле [Електронний ресурс]. - М. : Наука, 1981. - 390 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В книгу вошли неопубликованные или малоизвестные работы выдающегося советского ученого Е. В. Тарле. Широта научного кругозора и мастерство исторического повествования в полной мере проявились в очерке «Дело Бабефа», статьях и рецензиях по отечественной и всеобщей истории. Большинство рецензий было опубликовано анонимно или под псевдонимом. Значительный интерес представляет лекционный курс по философии истории, прочитанный Е. В. Тарле в 1908 г. В заключительных разделах помещены письма Е. В. Тарле, а также воспоминания о нем.

Кл.слова:
філософія історії -- всесвітня історія


   
Тип видання: методичний посібник   
9.

Стрелецкий, Владимир.
Тени многомерного мира (избранные главы) [Електронний ресурс] / Владимир Стрелецкий. - К. : Ника-Центр, 2006. - 242 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Как происходило творение нашей Вселенной? Действительно ли разумная жизнь на Земле возникла сотни миллионов лет назад? Где сейчас Лемурия и Атлантида? Какое будущее ожидает человечество? На эти и многие другие вопросы пытается ответить автор. Откровения великих духовидцев человечества, цитируемые в книге, не противоречат современным научным данным, а во многих случаях дополняют их. Для преподавателей философии, курсов эзотерики, а также любителям увлекательного научно-популярного чтения и тем, кто занят духовными поисками.

Кл.слова:
всесвіт


   
Тип видання: хрестоматія   
10.


Читанка з філософії [Електронний ресурс] : у 6 книгах. - К. : Довіра, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У шостому томі «Читанки з історії філософії» подані твори західних філософів XX ст. з питань логіки й формалізації наукового пізнання; відношення логіки і предметного світу; «феноменальності» саморозкриття свідомості і людського буття; скінченності й минущості людського існування; сутності людини і цілісності людської духовності; єдності природи, людини і Бога в еволюції Всесвіту. Ці та інші питання досліджуються такими відомими західними мислителями, як Е. Гуссерль, М. Хайдеггер, Г. Маркузе, Б. Рассел, А. Камю, Ж.-П. Сартр, К. Юнг, К. Леві- Строс, П. Тейяр де Шарден та ін. Для студентів, гімназистів, ліцеїстів і всіх, хто цікавиться питаннями історії західної філософії та культури.

Кл.слова:
онтологія -- феноменологія -- екзистенціалізм


   
Тип видання: життєпис   
11.


Мартін Гайдеґґер очима сучасників [Електронний ресурс]. - К. : Стилос, 2002. - 128 с. - (Серія "Сучасна гуманітарна бібліотека")

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


До збірки ввійшли спогади старшого за віком колеги М. Гайдеґґера - К. Ясперса та його колишніх студентів, багато з яких - Г. Арендт, Г. Йонас, К. Льовіт, Г. Піхт - стали всесвітньо відомими. Спогади складаються з таких підрозділів: особистість філософа; Гайдеґґер - мислитель і педагог; політичний портрет Гайдеґґера. Такий поділ дуже умовний, а сам філософ не випадково виступає суперечливою, неоднозначною постаттю. Саме діалогічне спілкування з ним уможливлює відповіді на низку запитань, пов'язаних з життям та творчістю одного з найвидатніших філософів XX ст.

Кл.слова:
німецька філософія


   
12.

Аврелій, Марк.
Наодинці з собою [Електронний ресурс] : роздуми : пер. з грец. / Марк Аврелій. - Л. : Літопис, 2007. - 212 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


“Роздуми” Марка Аврелія – записки з мандрівки до самого себе. Посідаючи владу над величезною державою, римський імператор Марк Аврелій Антонін наполегливо шукає себе як простого громадянина Всесвіту. Спомогою в цьому – філософія, зокрема вчення стоїків: з одного боку – послідовно матеріалістичне, з іншого – одне з найодухотвореніших у європейській інтелектуальній історії.

Кл.слова:
філософське бачення -- філософський погляд


   
Тип видання: наукове видання   
13.

Поппер, Карл Раймонд.
Злиденність історицизму [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Карл Поппер. - К. : Абрис, 1994. - 192 с. - (Бібліотека часопису "Філософська і соціологічна думка". Класики світової суспільно-політичної думки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У книзі всесвітньо відомого вченого в галузі філософії історії Карла Поппера маємо аргументовану критику розуміння історії як процесу, підпорядкованого законам необхідності. Простота викладу доволі складних проблем, легкість стилю робить цю книгу приступною не лише для науковців, але й для всіх, хто цікавиться методологією суспільних наук.

Кл.слова:
філософія історії


   
14.

Комаров, Виктор Ноевич.
Атеизм и научная картина мира [Електронний ресурс] / В. Н. Комаров. - М. : Просвещение, 1979

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Современные старшеклассники, владея достаточной суммой званий по естественным и точным наукам, не всегда в состоянии философски осмыслить мир, в котором они живут, на чем часто спекулируют религия и церковь. В книге затронуты многие интересные вопросы научного атеизма, их связь с развитием науки и техники, освещен ряд философских проблем физики, астрономии, математики в других наук.

Кл.слова:
всесвіт -- світобудова


   
15.

Аврелій, Марк.
Наодинці з собою [Електронний ресурс] : роздуми : пер. з грец. / Марк Аврелій. - Л. : Літопис, 2007. - 214 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Роздуми Марка Аврелія - записки з мандрівки до самого себе. Посідаючи владу над величезною державою, римский імператор Аврелій Антоній наполегливо шукає себе як простого громадянина Всесвіту. Спомогою в цьому - філософія, зокрема вчення стоїків: з одного боку - послідовно матеріалістичне, з іншого - одне з найодухотвореніших у європейській інтелектуальній історії . Для тих, хто в пошуку.

Кл.слова:
антична філософія -- саморефлексія -- стоїцизм


   
Тип видання: хрестоматія   
16.

Волинка, Г. І.
Читанка з філософії [Електронний ресурс] : у 6 кн. / Г. І. Волинка. - К. : Довіра, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У шостому томі «Читанки з історії філософії» подані твори західних філософів XX ст. з питань логіки й формалізації наукового пізнання; відношення логіки і предметного світу; «феноменальності» саморозкриття свідомості і людського буття; скінченності й минущості людського існування; сутності людини і цілісності людської духовності; єдності природи, людини і Бога в еволюції Всесвіту. Ці та інші питання досліджуються такими відомими західними мислителями, як Е. Гуссерль, М. Хайдеггер, Г. Маркузе, Б. Рассел, А. Камю, Ж. -П. Сартр, К. Юнг, К. Леві-Строс, П. Тейяр де Шарден та ін. Для студентів, гімназистів, ліцеїстів і всіх, хто цікавиться питаннями історії західної філософії та культури.

Кл.слова:
історія філософії -- логіка -- саморозвиток


   
Тип видання: зб. статей   
17.


Актуальні проблеми історії і філософії у дослідженнях молодих учених : збірник тез учасників конференції молодих учених (17 травня 2018 р.) [Електронний ресурс] : збірник тез учасників конференції молодих учених / голов. ред. М. М. Бессонова ; ред.: Т. Ю. Перга, О. О. Рябець ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України, Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України. - Київ : ЛОГОС, 2019. - 172 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.12 Мб


У збірнику наукових праць представлені тези учасників конференції молодих учених «Актуальні проблеми історії і філософії у дослідженнях молодих учених», проведеної Державною установою «Інститут всесвітньої історії НАН України», Інститутом філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Інститутом історії України НАН України в травні 2018 року.

Конференція молодих учених покликана популяризувати історичну та філософську науку та залучити до обговорення актуальних проблем історії та філософії молодих науковців.

Кл.слова:
націоналізм -- формування політики -- філософія -- історія

 
Статистика
за 14.05.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського