Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (133)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=ЛЮДСЬК$<.>+<.>K=МОЗОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

   
1.

Томашевський, Дмитро.
Чесноти Людини з великої літери [Електронний ресурс] / Д. Томашевський, В. Циганенко. - Кн. 2. - Київ : Тендер, 2016. - 533 с. - (Морально-етичні скарби людства)

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 27.46 Мб


Серед важливих проблем нашого суспільства, є питання зростання та розвитку інтелектуального, духовного та фізичного компонентів людини та безпосередньо молоді. Питання виховання гідної людини стоїть перед різними соціальними інститутами та структурами такими, як сім'я, школа, держава, церква та інші. Тому, краще розуміння сутності головних людських чеснот дозволить ефективніше формувати особистiсть в цілях підготовки її до участі в суспільному і культурному житті. Для визначення основних та допоміжних якостей Людини з великої літери був проведений контент-аналіз чеснот людини по темам сім'я; школа; держава; церква та в Iнтернетi. Книга може бути настiльною книгою самовиховання для кожної людини, яка бажає стати бiльш досконалою. Особливо книга буде корисна викладачам української мови та лїтератури, етики, психологiї та школярам i студентам при вивченнi цих предметiв.

Кл.слова:
мораль -- релігія -- психологія особистості -- езотерика


   
Тип видання: монографія   
2.

Гречаний, О. Ф.
Філософія здібностей у контексті пріоритету духовного над матеріальним [Електронний ресурс] : монографія / О. Ф. Гречаний, В. О. Сабадуха ; Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Тернопільський національний економічний університет, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківський національний медичний університет, Наукове товариство імені Шевченка. - Луганськ ; Тернопіль ; Івано-Франківськ : [б. в.], 2015. - 212 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.07 Мб


У монографії досліджено проблему здібностей в контексті пріоритету духовного над матеріальним. В основу покладено ідею чотирьох рівнів розвитку людських здібностей. Робота має міждисциплінарний характер, у ній органічно поєднано дослідження з методології, філософії, психології, педагогіки, нейрофізіології та сформульовано умови розвитку здібностей людини. Обґрунтовано філософсько-методологічні, психологічні й педагогічні основи нової школи. Книгу призначено для вчених-гуманітаріїв, керівників вищої школи, професорсько-викладацького складу, учителів, аспірантів, магістрантів, студентів, а також усіх, хто бажає самостійно формувати методологічну культуру мислення й розвивати власні здібності до особистісного рівня.

Кл.слова:
діяльнісна здібність індивіда -- методологія професійної діяльності -- особиста наукова картина світу


   
Тип видання: методичний посібник   
Тип видання: навчальний посібник   
3.

Рижак, Людмила.
Філософія сталого розвитку людства [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник / Л. Рижак ; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Л. : [б. в.], 2011. - 518 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Мета посібника - розкрити філософський дискурс ідеї сталого розвитку як імперативу гідного життя людства в умовах глобалізаційної інтеграції. Вивчення курсу дасть змогу студентам сформувати цілісне розуміння сучасного глобалізованого й динамічного світу, спонукатиме до роздумів над межовими проблемами людського бутгя: призначення людини та перспектив розвитку людства. Посібник містить оригінальні тексти видатних мислителів XX ст., які підготували світову думку до сприйняття ідеї сталого розвитку. Вони є своєрідним літописом становлення концепції сталого розвитку: від зародження ідеї до ухвалення Самітом Землі стратегії виживання людства - декларації "Порядок денний для XXI століття". Навчально-методичний посібник розрахований на студентів, аспірантів, викладачів Львівського національного університету імені Івана Франка, широкого загалу економістів, екологів, юристів, керівників усіх рангів.

Кл.слова:
цивілізація -- глобалізація -- трансформації суспільства


   
Тип видання: художня література   
4.

Сковорода, Григорій Савич.
Філософські трактати [Електронний ресурс] / Григорій Сковорода. - [Б. м.] : [б. в.], 2010. - 43 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Грецьке слово "філософія" означає любов до мудрості, любомудрів. Любомудр, чи філософ, шукає шляхи, як пізнати світ (по-грецьки - космос) і людське буття, намагається встановити взаємозв'язок усіх речей, усього, що існує, щоб дати свій загальний погляд на світ, відповісти на безліч "чому" і "як". Філософію Григорій Сковорода вважав тією міфічною провідною ниткою Аріадни, що допомагає людині вийти із найскладнішого становища в житті. За ним "філософія чи любомудріє спрямовує усе коло справ своїх до того, щоб дати життя духу нашому, благородство серцю, якість думкам, яко голові всього".

Кл.слова:
філософія -- мораль


   
Тип видання: монографія   
5.


Грані людського буття: позитивні та негативні виміри антропокультурного [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди ; відп. ред. Є. І. Андрос. - Київ : Наукова думка, 2010. - 352 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Автори колективної монографії, випущеної за редакції Євгена Андроса, розуміють позитивне та неґативне в людському єстві та світі культури у досить широкому діяпазоні. Як позитивне трактовано чималі досягнення в науці, техніці, освіті тощо. Що ж стосується неґативних вимірів людського буття в культурі, то XX століття представило достатньо проявів деструктивного й неґативного, що загалом спричинило гуманітарну катастрофу, знецінення засадничих цінностей, а відтак і самого людського життя. На це вказує Андрос у вступі: «Масштаби деструктивного у XX ст. призвели до геноциду цілих народів, зокрема голодомору в Україні 1932–1933 рр., безперервних впродовж всього минулого сторіччя війн, із яких дві були загальносвітовими». Окреслена проблематика вимагає філософського осмислення, аби виявити антропокультурні причини неґативного у людському бутті, а також віднайти способи змінімізувати його вплив. Монографія складається з десяти розділів, у яких автори розглядають різні аспекти співвідношення позитивного та неґативного вимірів у бутті людини. Євген Андрос досліджує бівалентність людського єства та її зв’язок із проблемою метафізичного зла. Геннадій Шалашенко звертає увагу на проблему антропологічного виміру трансцендентального арґументу в аспекті провокації тотальної людяности. Валерій Загороднюк розглядає позитивні та неґативні аспекти антропології пізнання. Назіп Хамітов аналізує філософську антропологію у її проблемному полі, звертаючися до концептів Еросу і Танатосу. Андрій Дондюк звертається до досвіду психології та психіятрії і намагається з’ясувати наявність у ньому позитивного та неґативного вимірів антропокультурного. Тарас Лютий досліджує феномен марґінальности в людському бутті. Інші розділи присвячені позитивно-неґативним аспектам реальности як принципам антропогенезу (Леонід Солонько), проблемі толерантности в конфлікті (Галина Ковадло), позитивним і неґативним аспектам масової культури, а також її впливові на сучасну релігію (Олег Ярош), часові історії та культуростворюваним формам комунікації (Костянтин Малєєв). Загалом усі дослідження, представлені у монографії, об’єднує загальне прагнення віднайти модель своєрідного соціяльного оптимізму, яка склала би передумову для життєствердного і творчого в людському бутті, а відтак наповнювала б це буття ознаками повноцінности.

Кл.слова:
онтологія -- антропологія -- маргінальність -- толерантність -- трансцендування


   
Тип видання: наукове видання   
6.

Рамірес, Хосе Луїс.
Поновлення Риторики як основи громадянства і освіти [Електронний ресурс] / Х. Л. Рамірес ; Львівський національний університет імені Івана Франка, Центр гуманітарних досліджень. - Л. : Центр гуманітарних досліджень ; К. : Смолоскип, 2008. - 96 с. - (Університетські діалоги ; № 7)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Сьомий випуск серії «Університетські діалоги» містить виклад публічної лекції філософа Хосе Луїса Раміреса, виголошеної 2 квітня 2007 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Автор прагне подолати поширене в сучасному суспільстві уявлення про мову, показуючи при цьому, що людина як суспільно-мовна істота усвідомлює себе саме завдяки Риториці. Відтак, Риторика поновлюється у своєму первинному смислі – як знання мови і як основа освіти й громадянства. Риторика дає розуміння того, в який спосіб людина пізнає, але передусім навчає свідомо діяти. Виклад доповнює переклад статті професора Раміреса про оруддя людського пізнання (передусім тілесне і мовне), що визначає природу окремої людини і людської спільноти.

Кл.слова:
філософія -- сучасна філософія -- ідеалізм


   
Категорія: Біологічні науки   
7.

Сергеев, Борис Федорович.
Парадоксы мозга [Електронний ресурс] / Б. Ф. Сергеев. - М. : ЛКИ, 2008. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В предлагаемой вниманию читателя книге ее автор, доктор биологических наук Б.Ф.Сергеев, в увлекательной форме рассказывает о становлении современных методов исследования мозга, доказывает несостоятельность религиозных взглядов на эту область науки. Задача книги – убедить читателя в познаваемости функций мозга, человеческой психики. Книга рассчитана на широкий круг читателей, в том числе работающих в разных областях научного знания – биологов, врачей, психологов, философов.

Кл.слова:
людський мозок -- людська психіка -- мислення


   
Тип видання: підручник   
8.

Помян, Кшиштоф.
Порядок часу [Електронний ресурс] : пер. з фр. / Кшиштоф Помян. - К. : УЦДК, 2008. - 462 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


"Мало хто з істориків брався за засади своєї дисципліни так грунтовно, як Помян", писав у 2002 році Поль Рікер. "Порядок часу" Кшиштофа Помяна є блискучим прикладом цього грунтовного звернення до заад історіх, але не у вузькому сенсі наукової дисципліни, а історії як фундаментального виміру людини та світу, в якому вона живе. Предметом цієї книги є проблема часу у всій повноті та складності. Її автор, сучасний польсько-французький філософ та історик Кшиштоф Помян, відомий своїми роботами з "філософської історії історії" та "культурної історії", підходить до розгляду цієї проблеми радикально: починаючи з окремих і часткових моментів - календарів, питань історіографії, походження Всесвіту, часу людської екзистенції та фізичних процесів, і закінчуючи інтегральним аналізом темпоральної архітектури сучасної цивілізації. Кожен з розділів книги є окремим дослідженням з відповідної галузі знання - історії, філософії, методології та епістемології наук, а книга в цілому - рідкісним для нашого часу синтезом здобутків науки та культури.

Кл.слова:
час -- всесвіт


   
Тип видання: наукове видання   
9.

Кант, І.
Естетика [Електронний ресурс] : пер. с нем. / І. Кант. - Л. : Аверс, 2007. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Проблеми філософсько-естетичної спадщини І. Канта не втрачають свого значення і зараз. Сьогодні нам особливо близькі думки філософа про гуманістичному зміст естетичного ідеалу, про красу як «символ моральності» і «вільної гри» душевних сил людини як основі естетичної насолоди, про роль людського спілкування у пробудженні інтересу до прекрасного, про моральний значенні естетичного сприйняття природи та ін . Не маючи перекладів творів Канта на українську мову, ми маємо тим не менше свідчення досить широкого засвоєння його ідей діячами української культури. Вже з самого початку XIX ст. естетику в Харківському університеті викладають професора, близько знайомі з поглядами Канта. Так, явний вплив кантівської естетики простежується в підручнику харківського професора Л. Якоба. Почавшись у період становлення в Україні естетики як самостійної галузі філософських знань та академічної дисципліни, знайомство з Кантом залишається і далі необхідним елементом освіченості. Серед тих, хто висловлює оригінальні судження щодо кантівської філософії, не тільки фахівці-філософи, а й письменники, громадські діячі - І. Я. Франка, П. А. Грабовський.

Кл.слова:
філософія


   
10.

Möllering, Guido.
Trust [Electronic resource] : reason, routine, reflexivity / G. Möllering. - Amsterdam : Elsevier, 2006. - 240 p.
Переклад назви: Довіра: підтави, звички, обґрунтування

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


What makes trust such a powerful concept? This question has been at the back of my mind for about nine years now while I have been researching trust both in highly abstract terms and in more practical settings. It is with great pleasure and satisfaction, but also with a sense of vulnerability and uncertainty, of course, that I present in this book what I believe to be the most important approaches to understanding trust in the social sciences as well as core original insights into the leap of faith as the essential element at the heart of trust. Young scholars are increasingly discouraged from writing books and advised to focus their efforts on journal articles. Personally, I am glad that people around me have encouraged me to compose and publish this work. The opportunity to develop and describe my scholarly understanding of trust more thoroughly has been immensely valuable to me because in this book I can connect my most recent thoughts with some ideas that I have presented separately in articles and chapters elsewhere. As a result, a bigger picture emerges not just for me, but also for the reader. I have noticed that key inspirations have often come from books rather than articles on trust, which might reflect the fact that trust is a complex topic that does not lend itself well to merely incremental or fragmented contributions. Books, however, can integrate a broad range of ideas and move the field in new directions. The authors whose writings have enabled me to develop my own argument are duly cited in this book. Of those who have encouraged, inspired and assisted me in my work on trust over the years in person, I would like to thank specifically: Mats Alvesson, Reinhard Bachmann, Jens Beckert, Katinka Bijlsma-Frankema, Sandro Castaldo, John Child, Nicole Gillespie, Chris Grey, Rod Kramer, Christel Lane, Frederique Six, Denise Skinner, Jorg Sydow, Malin Tillmar, Antoinette Weibel, Arnold Windeler and Aks Zaheer. Countless others have also helped me through constructive dialogue and exchanges of ideas. I am grateful to all of them and hope that this work provokes further lively discussion to which I already look forward.

Кл.слова:
людські стосунки -- суспільна мораль


   
Тип видання: наукове видання   
11.

Монтень, М.
Проби [Електронний ресурс] : у 3 т. : пер. з фр. / М. Монтень. - К. : Дух і літера, 2005-2007

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Свій славетний твір «Проби» французький мораліст Мішель Монтень (1533-1592) оприлюднив у сорок сім років. У цій книзі він насамперед вирішив відповісти на запитання, яке стало його гаслом: «Чи знаю хто я?». Героєм «Проб» можна вважати саму людську думку, вільну від догматизму і схоластики, незалежну від сильних світу цього, безстрашну, критичну. Завдяки розкутій манері викладу у творі представлено різні літературні жанри: і філософську розвідку, і критичне есе, і повістярське побутописання, і навіть вірші у прозі.

Кл.слова:
французька філософія -- самосприйняття


   
Тип видання: підручник   
12.

Платон
Бенкет [Електронний ресурс] : пер. с древне-грец. / Платон. - Л. : Видавництво Українського Католицького Університету, 2005. - 178 с. - (IN VIA)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


"Бенкет" Платона належить до найвищих осягнень філософської думки і шедеврів світової літератури. Як кожний великий твір Платонів Бенкет не втрачає своєї актуальности і по-новому промовляє до кожного нового покоління. Його змістом є натхненний і захопливий своїм артистизмом та імпровізаційністю пошук відповіді на одвічне питання філософії про смисл людського життя. Для Платона він збувається в Еросі, у пристрасному бажанні, що має божественне походження і є нашим пориванням до Бога. У сучасному світі цей твір набуває особливого звучання. Надто, якщо погодитися з К'єркегором, який вбачає причину занепаду сучасної людини у бракові пристрасти. Бенкет пробуджує закладену в людській природі пристрасть, виводить на стежку, де кожен може знайти для себе щось найважливіше. І тоді вже не зможе бути байдужим. «Бенкетом» Платона Видавництво Українського Католицького Університету відкриває антологію текстів класичної античности, грецько-візантійської церковної традиції та латинського середньовіччя, які мали найбільший вплив на становлення і розвиток християнської цивілізації — її віри, філософії і культури. Серію IN VIA замислено не як колекцію бібліотечних скарбів, а як дорогу до джерел духовних інтуїцій сучасної культури.

Кл.слова:
людина -- життя -- пристрасть


   
13.

Эвола, Юлиус.
Оседлать тигра [Електронний ресурс] / Ю. Эвола. - СПб : Владимир Даль, 2005. - 503 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Если вы довольны современным миром и продолжаете тешить себя иллюзиями прогресса - эта книга не для вас. Если вы махнули рукой на этот мир, решив покинуть его ради самосовершенствования или спасения души, эта книга вряд ли попадет в ваши руки. Если вы догадываетесь, что окружающий мир далек от того, чтобы быть "лучшим из возможных" и сомневаетесь в том, что человек есть "венец творения", но не находите в себе достаточно сил, чтобы противостоять ему, предпочитая плыть по течению, у вас есть шанс, прочтя эту книгу, изменить свою позицию. Если же, наконец, вы предполагаете, что человеческое состояние есть лишь одно из возможных состояний, но также обладающее своим смыслом, что ваша жизнь здесь и сейчас есть не простая случайность или следствие некого греха, но, скорее, один из этапов долгого пути, тогда, возможно, вы найдете в этой книге ориентиры, которые помогут вам честно и осознанно пройти свой путь, не увиливая от возможных испытаний, но и не попадаясь на соблазны и ловушки, подстерегающие вас на этом пути.

Кл.слова:
традиціоналізм -- людське становище


   
14.

Попович, Мирослав.
Червоне століття [Електронний ресурс] / М. Попович. - Київ : АртЕк, 2005. - 888 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книга являє собою спробу нового жанру — жанру філософії історії за аналогі­єю з тим, як пишеться філософія науки чи філософія мистецтва. Матеріалом, на якому писалась книга, є історія європейської цивілізації XX століття, насамперед того регіону цивілізації, який був охоплений комуністичним тоталітаризмом. Філо­софія історії має справу не з подіями самими по собі у їх часовій послідовності, а з історичним смислом подій. Проблеми історичного смислу безпосередньо пов'язані з оцінкою добра і зла в людському чині. Найбільші таємниці минулого століття не стільки у важливих деталях подій, історичній інтризі та прихованих стратегіях боротьби могутніх політичних сил, скільки у правильному розумінні й тлумаченні сенсу історичних явищ. Саме навколо оцінки історії розгортаються гос­трі суперечки, зокрема в українській історії — навколо оцінки Центральної Ради, гетьманату, Директорії, націонал-демократії та соціал-демократії, «розстріляного Відродження», голодомору і Великого терору, Вітчизняної війни та боротьби УПА, долі української культури в УРСР та в діаспорі, «перебудови» та наслідків її прова­лу (чи перемоги, важко сказати). Всі ці проблеми смислу національної історії роз­глядаються у книзі на широкому тлі.

Кл.слова:
філософія історії -- історія України -- тоталітаризм -- комуністичний терор


   
15.

Табачковський, В. Г.
Людина в цивілізації XXI століття [Електронний ресурс] : проблема свободи / В. Г. Табачковський. - Київ : Наукова думка, 2005. - 273 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Людина, її сутнісна визначеність та свобода як найважливіший елемент цієї визначеності – тема, обшир котрої важко перебільшити. Тим паче, що тут є істотні варіації, пов’язані з певними історичними періодами. Є мабуть, також інваріанти. Аналіз співвідношення перших з останніми – одне з наріжних завдань сучасної антропологічної рефлексії. На ньому й зосереджено зусилля авторського колективу нашої книги. Звичайно, здійснюючи такий аналіз, ми зачіпаємо окрім загальнометафізичних вимірів свободи також її політичні, юридичні та інші аспекти. Окрім вимірів вселюдських – етнокультурні. Окрім індивідуально-особистісних – соціально-спільнотні. Проте в кожному з таких вимірів ми виокремлюємо і робимо предметом уваги її, свободи, екзистенційне осереддя. Відповідно до цього, два перших розділи книжки присвячено головним етапам розвитку поняття свободи в класичній європейській філософії (Михайло Булатов), а також у вітчизняній філософсько-антропологічній думці, починаючи з шістдесятих років XX століття (Віталій Табачковський). Наступний розділ – про свободу й розум (Тарас Лютий) у класичних та сучасних зарубіжних версіях. Четвертий розділ – роздуми про те, чи можлива метафізика свободи у XXI столітті (Генадій Шалашенко). У п’ятому розділі – розглядається проблема свободи в контексті раціоналізації людського буття (Євген Андрос). Автор шостого розділу (Андрій Дондюк) досліджує ідею свободи під кутом зору проблеми Іншого у феноменологічній традиції. Сьомий розділ розкриває статус моральної свободи в сучасних антропологічних інтерпретаціях (Галина Ковадло). Автор восьмого розділу (Назіп Хамітов) прагне розкрити майбутні екзистенціалії свободи під кутом зору її гендерних вимірів. Завершальні розділи присвячено взаємозв’язку антропологічних та політологічних вимірів свободи: Олег Ярош висвітлює проблему ідеологічної гегемонії та вплив останньої на межі свободи, Валерій Загороднюк – проблему свободи в контексті контроверзи неоконсерватизм – соціал-демократія.

Кл.слова:
цивілізація -- філософська антропологія -- метафізика свободи


   
Тип видання: навчальний посібник   
16.

Кузнєцова, Т. В.
Психологія культури (психолого-філософський аналіз) [Електронний ресурс] : курс лекцій / Т. В. Кузнєцова ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2005. - 152 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У пропонованому курсі лекцій розглядаються актуальні питання психології культури як науки про поведінку людей, пов’язану з їх належністю до різних культурно історичних епох, етносів і культурних практик, досліджуються основні наукові й прикладні проблеми історичної, етнічної та кроскультурної (порівняльно культурної) психології. У посібнику висвітлюються також по няття історіогенезу, етногенезу та культурогенезу людської психіки. Проаналі зовано особливості взаємодії культури й особистості. Для студентів та викладачів вищих навчальних закладів, фахівців у галузі психології, соціології, культурології, а також для політологів і країнознавців

Кл.слова:
кроскультурна психологія -- культурологія -- культурогенез


   
Тип видання: навчальний посібник   
17.

Андрущенко, Віктор.
Вступ до філософії: Великі філософи [Електронний ресурс] : навч. посібник / В. Андрущенко. - К. ; Х. : СПДФЛ Чиженко С. Ю., 2005. - 512 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книга «Вступ до філософії» написана з метою первинної, пропедевтичної підготовки студентів та учнів загальноосвітніх навчальних закладів до сприйняття філософської мудрості тисячоліть. Книга є корисною для кожного. Адже кожен має право і бажає знати: із чого складається Світ і якими засобами його можна осягнути, яке місце та роль в ньому належать Людині, що таке «добро» і «зло», краса і справедливість і як їх втілити в конкретно-історичному просторі й часі в систему людських відносин.

Кл.слова:
філософ -- мислитель


   
Тип видання: підручник   
18.

Пірен, М. І.
Конфліктологія [Електронний ресурс] : підручник / М. І. Пірен. - К. : МАУП, 2003. - 360 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У підручнику здійснено спробу проаналізувати суть, типологію, діагностику та психологію конфліктів. Особлива увага звертається зокрема на функції конфліктів у суспільному розвиткові, на підвищення управлінської культури й культури людських взаємовідносин. Для бакалаврів, магістрів, викладачів, а також для всіх, кого цікавить проблемність буття, управління, запобігання та розв’язання конфліктів.

Кл.слова:
психологія -- взаємовідносини -- конфлікт


   
Тип видання: наукове видання   
19.

Pinker, S.
The blank slate [Electronic resource] : the modern denial of human nature / S. Pinker. - London : Penguin Books, 2003. - 528 p.
Переклад назви: З чистого аркуша: сучасне заперечення людської природи

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


In The Blank Slate, Steven Pinker, one of the world's leading experts on language and the mind, explores the idea of human nature and its moral, emotional, and political colorings. With characteristic wit, lucidity, and insight, Pinker argues that the dogma that the mind has no innate traits-a doctrine held by many intellectuals during the past century-denies our common humanity and our individual preferences, replaces objective analyses of social problems with feel-good slogans, and distorts our understanding of politics, violence, parenting, and the arts. Injecting calm and rationality into debates that are notorious for ax-grinding and mud-slinging, Pinker shows the importance of an honest acknowledgment of human nature based on science and common sense.

Кл.слова:
мораль -- розум


   
Тип видання: наукове видання   
20.

Ніцше, Ф.
По той бік добра і зла [Електронний ресурс] : генеалогія моралі / Ф. Ніцше. - Л. : Літопис, 2002. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


По той бік добра" і "Генеалогія моралі" - популярні твори німецького філософа і поета Фрідріха Ніцше (1844-1900). У цих текстах порушуються проблеми добра і зла, "надлюдини", у містично-символічній, високопоетичній формі зроблено перегляд важливих людських вартостей, подано також цікаві сентенції та інтермедії.

Кл.слова:
філософія -- надлюдина -- мораль -- людська сутність

...
 
Статистика
за 20.06.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського