Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=ПРИСТРАСТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   
Тип видання: монографія   
1.

Огурцов, А. П
Образы образования. Западная философия образования. XX век [Електронний ресурс] / А.П Огурцов, В. В. Платонов. - СПб. : РХГИ, 2004. - 520 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Цель книги - представить образы образования, сложившиеся в философии XX века, дать панораму философских концепций образования в различных направлениях и течениях мысли XX века - от аналитической философии до критического рационализма, от гуманитарной педагогики до постмодернизма и педагогической антропологии. Показано, что образование во всех его аспектах и функциях стало в XX веке объектом интеллектуальных исканий и споров со своими пристрастиями, исследовательскими проектами и программами. В монографии впервые освещены различные и нередко альтернативные подходы, оценки и интерпретации процесса образования и его институций, образовательных идеалов и норм. Книга адресуется всем, кто интересуется философской культурой XX века, а также философией образования, ставшей особой исследовательской областью, объединившей усилия философов и педагогов.

Кл.слова:
освіта -- філософія освіти


   
Тип видання: підручник   
2.

Платон
Бенкет [Електронний ресурс] : пер. с древне-грец. / Платон. - Л. : Видавництво Українського Католицького Університету, 2005. - 178 с. - (IN VIA)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


"Бенкет" Платона належить до найвищих осягнень філософської думки і шедеврів світової літератури. Як кожний великий твір Платонів Бенкет не втрачає своєї актуальности і по-новому промовляє до кожного нового покоління. Його змістом є натхненний і захопливий своїм артистизмом та імпровізаційністю пошук відповіді на одвічне питання філософії про смисл людського життя. Для Платона він збувається в Еросі, у пристрасному бажанні, що має божественне походження і є нашим пориванням до Бога. У сучасному світі цей твір набуває особливого звучання. Надто, якщо погодитися з К'єркегором, який вбачає причину занепаду сучасної людини у бракові пристрасти. Бенкет пробуджує закладену в людській природі пристрасть, виводить на стежку, де кожен може знайти для себе щось найважливіше. І тоді вже не зможе бути байдужим. «Бенкетом» Платона Видавництво Українського Католицького Університету відкриває антологію текстів класичної античности, грецько-візантійської церковної традиції та латинського середньовіччя, які мали найбільший вплив на становлення і розвиток християнської цивілізації — її віри, філософії і культури. Серію IN VIA замислено не як колекцію бібліотечних скарбів, а як дорогу до джерел духовних інтуїцій сучасної культури.

Кл.слова:
людина -- життя -- пристрасть


   
Тип видання: наукове видання   
3.

Рено, Ален.
Эра индивида [Електронний ресурс] : к истории субъективности : пер. с фр. / А. Рено. - СПб. : Владимир Даль, 2002. - 471 с.

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Французский опыт философского исследования и антифилософского мышления последних лет стяжал себе всеобщий интерес и славу в мире современной учености. В этом отношении предполагаемая к опубликованию работа одного из виднейших французских мыслителей современности вызывает особое любопытство. По сути дела, мы встречаемся с основательным историко-философским исследованием, предметом которого выступает столь многократно преломленная в философии модерна трактовка человека как субъекта и индивидуума, с исследованием, охватывающим всю европейскую метафизику от Декарта до Лейбница, через Беркли и Юма, Канта и Гегеля, вплоть до Ницше и Хайдеггера, а так же последующие ее интерпретации в трудах М. Фуко. Л. Дюмона, Э. Левинаса и др. автономия и определенность личности, индивидуализм и гуманизм, лейбницева монадология и наследие Гуссерля, имманентная трансцендентность и философская проблема постмодерна - вот основные темы сочинения, движущегося превратными путями истории новоевропейской субъективности. Научная взыскательность и пристрастность, искренний и бескомпромиссный поиск ответов на глубинные, а не поверхностные, и именно потому особенно злободневные вопросы современности составляют отличительную черту этого захватывающего исследования.

Кл.слова:
індивідуальність -- іманентна трансцендентність -- монадологія -- постмодерн -- гуманізм


   
Тип видання: наукове видання   
4.

Онфре, Мішель.
Трактат атеології. Фізика метафізики [Електронний ресурс] / М. Онфре. - К. : Ніка-центр, 2010. - 216 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


«Трактат атеології» знаного французького філософа Мішеля Онфре (нар. 1959 р.) присвячений жорсткій критиці трьох світових монотеїзмів: юдаїзму, християнству та ісламу. На думку автора, їх об’єднує одна похмура пристрасть – генеалогічний потяг до смерті, на противагу потягові до життя. Монотеїзми надихаються низкою ненавистей – до розуму й мислення, до всіх книг в ім’я тільки однієї, до життя, до сексуальності, жінок, задоволення, до тіла, бажань, потягів. Щоправда, критика релігії для Онфре не є метою в собі, це радше засіб для віднайдення перспектив нової постхристиянської моралі, етики та політики. Адже “культура смерті” монотеїзмів глибинно суперечить демократичним і республіканським цінностям свободи, рівності та братерства. Книга складається з чотирьох частин: “Атеологія”, “Монотеїзми”, “Християнство”, “Теократія”, а також змістовного бібліографічного огляду. Розрахована на вчених, викладачів і студентів, що цікавляться питаннями філософії, релігії, етики, соціальної психології, культурології.

Кл.слова:
психологія релігії -- нетерпимість -- монотеїзм -- сапіофобія -- мізогінія -- гомофобія

 
Статистика
за 15.05.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського