Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (209)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (1241)Література з книгознавства (429)Дослідження рукописних та архівних фондів (11)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (254)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (25)Бібліотекарям - Реферативна інформація (336)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (12)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ІСТОРІЯ$<.>+<.>K=БІБЛІОГРАФІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

1.
Платонова Н.В. 
Архівна служба МВС України: історія, інформаційні ресурси, сучасні методи їх репрезентації: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.В. Платонова ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Комплексно досліджено історію становлення та розвитку архівної служби МВС, її місце в системі державних архівів та у комплексі розвитку архівної справи колишнього СРСР та України. На підставі архівних документів, вперше залучених до наукового обігу, висвітлено основні тенденції розвитку архівної справи в даному відомстві, передумови створення закритих архівів та причини знищення цінних архівних матеріалів. Охарактеризовано склад та зміст інформаційних ресурсів, визначено їх значення для вивчення історії України. Досліджено стан комп'ютеризації в архівній галузі, проаналізовано автоматизовані бази даних архівної інформації ДА МВС України, визначено напрямки подальшої їх розробки та можливості інтеграції в національну інформаційну систему "Архівна та рукописна Україніка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)75 + Х819(4УКР)112.011 + Т211(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА325927
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Вовченко В.Б. 
Архівна спадщина кооператора, державного і громадського діяча М.В. Левитського (1859 - 1939): історія, реконструкція, зміст: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / В.Б. Вовченко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено життєвий і творчий шлях відомого українського кооператора, державного та громадського діяча М.В.Левитського (1859 - 1936), показано особливості становлення його наукового світогляду та формування ідейних поглядів. Проаналізовано структуру архівної спадщини М.В.Левитського, запропоновано принципи класифікації та систематизації історичних документів. Здійснено групування архівних матеріалів за такими розділами: наукова спадщина, кооперативна та громадська діяльність, літературна та культурологічна творчість, державна діяльність, фотодокументи. У науковому дослідженні використано комплексні критерії (хронологічний, номінальний, жанровий, функціональний, джерелознавчий) аналізу та систематизації архівних матеріалів. Визначено роль документальної спадщини М.В.Левитського у вивченні кооперативного та культурно-просвітницького руху в Україні у другій половині XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР) + Т211(4УКР)52/61 +
Шифр НБУВ: РА352917
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Боряк Т.Г. 
Архівно-бібліотечні зібрання української еміграції з Чехословацької Республіки: історія переміщень та опрацювання в Україні (1945 - 2007): автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / Т.Г. Боряк ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження архівного та бібліотечного сегментів Празького архіву (ПА). Проаналізовано обставини переміщень ПА, які хоча і відбувалися з порушенням правових норм, але сприяли акумуляції більшої частини ПА в Україні. Встановлено хронологічні межі переміщень ПА в УРСР у 1945, 1958, 1983 рр. Документальних свідчень переміщення еміграційних матеріалів у 1948 р., про які згадують окремі дослідники, не виявлено. Простежено передачу документальних сегментів ПА в Україну в 1993 - 2008 рр. Визначено місця перебування частин даного комплексу у Чеській Республіці та Словаччині. Встановлено кількісні та змістові параметри матеріалів ПА, складено перелік фондів ПА в архівах і бібліотеках України. Вперше проведено детальну реконструкцію роботи відділів таємних фондів (перших частин) з документами української еміграції у повоєнні десятиліття. Досліджено історію науково-технічного опрацювання та "оперативної розробки" (ОР) документальних масивів і бібліотечних матеріалів ПА, визначено її види, темпи, періодизацію. Висвітлено архівознавчий аспект політики радянського режиму щодо "українських буржуазних націоналістів" та інших "к/р елементів". Виявлено картотеку на "к/р елемент" обсягом близько 300 тис. карток у ЦДАВО України. Шляхом поодиничного перегляду видань колишнього спецфонду ДНАБ ідентифіковано бібліотечний сегмен ПА обсягом близько 20 тис. друкованих одиниць. Проведено атрибуцію та встановлено сучасне місценаходження окремих архівних сегментів ПА за системою атрибутивних ознак. Окреслено шляхи подальшої наукової реконструкції архівного та бібліотечного сегментів ПА на пофондовому та поодиничному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4ЧЕХ=411.4) + Ч811.47 + Ч736.7 +
Шифр НБУВ: РА360209
Рубрики:

4.
Прокопенко Л.С. 
Бібліографічна секція Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та закладів як осередок дослідження національної бібліографії (1965 - 2002 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Л.С. Прокопенко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Висвітлено діяльність Бібліографічної секції Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій і закладів як осередку дослідження національної бібліографії у 1965 - 2002 рр. На підставі залучення великої джерельної бази, значну частину якої становлять вперше введені у науковий обіг джерела іноземними мовами та електронні документи, відтворено цілісну картину становлення та розвитку секції, визначено її місце у структурі федерації, склад, основні напрями діяльності. Розроблено періодизацію її історії, висвітлено кожний з виокремлених етапів. Досліджено результати теоретико-методологічних розробок секції та її внесок у збагачення світової теорії та практики національної бібліографії та у реалізацію програми Універсального бібліотечного обліку і програми MARC (УБОІМ). Здійснено аналіз проектів секції, спрямованих на дослідження стану поточної та ретроспективної національної бібліографії у країнах світу. Обгрунтовано необхідність включення України у процес міжнародного бібліографічного співробітництва шляхом участі у роботі Бібліографічної секції та можливості використання її здобутків для удосконалення вітчизняної національної бібліографічної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(0)л5 + Ч755.111г(0)6 +
Шифр НБУВ: РА330113
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Міщук Г.А. 
Бібліотечні колекції з історії нумізматики ХІХ - початку ХХ ст. у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського: історія формування та сучасний стан: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Г.А. Міщук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто походження, особливості формування, розвиток та сучасний склад книжково-рукописних нумізматичних колекцій з фондів Інституту рукопису як важливої частини джерельної бази вивчення історії розвитку нумізаматики в Україні у XIX - на початку XX ст. До наукового обігу залучено значну кількість нових джерел з історії нумізматики, розвитку науки про нумізматику, архівних документів щодо колекційної діяльності наукових товариств, установ освіти, культури, видатних вітчизняних фахівців-нумізаматів. Проведено джерелознавчу атрибуцію рукописів нумізматичного характеру, встановлено їх походження, авторську приналежність, історію надходження до колекцій наукових товариств, установ, зокрема НБУВ, окремих осіб. Здійснено фондознавчу класифікацію нумізматичних документів і удосконалено відповідний комплекс науково-облікової документації. Виконано історико-книгознавчу реконструкцію складу та змісту зібрань у період їх становлення та розвитку (XIX - початок XX ст.), а також після розпорошення. За допомогою методів архівної евристики віднайдено місця зберігання уцілілих частин зібрань, проаналізовано взаємозв'язки між ними. Значну увагу приділено вивченню архівних документів власників колекцій, зокрема С.Шодуара, В.Б.Антоновича, К.В.Болсуновського, В.Ю.Данилевича, В.Г.Ляскоронського, М.І.Петрова, М.Ф.Біляшівського, Ф.Р.Штейнгеля, Вс. і В. Модзалевських, колекції Одеського товариства історії та старожитностей, Київського університету св.Володимира, Української академії наук. Встановлено значення рукописної спадщини з нумізматики в історії вітчизняної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)511.1 + Т221(4УКР) л6 +
Шифр НБУВ: РА333543
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Швецова Г.М. 
Документ і книга в системі соціальних комунікацій: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.08 / Г.М. Швецова ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Висвітлено статус документа та книги як його різновиду з позицій теорії соціальної інформаційної комунікації: історичний розвиток значень поняття "документ", визначення документа на підставі теорії соціальної інформаційної комунікації, функції та властивості документа, класифікацію документа за різними ознаками, функціональне визначення книги, типологію книги. Розглянуто місце документа та книги в системі соціальних комунікацій, а також проаналізовано основні бібліографознавчі концепції щодо визначення об'єкта бібліографії. Визначено нові методологічні підходи до розуміння системного об'єкта бібліографії з урахуванням сучасних соціально-комунікаційних інформаційних процесів у суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч241 + Ч735 + Ч611
Шифр НБУВ: РА318197 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

7.
Діденко Л.М. 
Документальні фонди музеїв Київщини: історія формування, склад, організація, використання: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / Л.М. Діденко ; Держ. ком. арх. України, Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси створення музеїв Київщини та їх документальних фондів. Визначено етапи та шляхи, а також персональний внесок у формування документальних фондів музеїв Київщини, діячів науки та культури, краєзнавців. З'ясовано особливості організації архівних документів, науково-технічного опрацювання, описування, організації зберігання, забезпечення збереження в архівних установах та музеях Київщини. Досліджено склад і зміст їх документальних фондів. Розкрито форми та напрямки використання архівної інформації і роль архівних документів музеїв у науково-освітній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4УКР-4КИЇ)7 + Ч811.4 +
Шифр НБУВ: РА339631
Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

8.
Міщук С.М. 
Історико-кодикографічні та бібліографічні дослідження рукописно-книжної спадщини України (друга половина XIX - 30-ті роки XX ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 27.00.03 / С.М. Міщук ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено процеси формування теоретичних і практичних засад кодикографії (описування рукописних книг) та бібліографічного описування стародруків у період збирання, реєстрації, камерального описування рукописно-книжної спадщини, формування історико-книгознавчих засад її наукового дослідження, що розгорталися на території України, яка перебувала у складі Російської та Австро-Угорської імперій. Відзначено період 1870 - 1930-х рр. в історії українського книгознавства як період становлення камеральних і єдиційних методів археографії рукописної книги, що надалі переростає в кодикографію, та бібліографії стародруків. Зазначено, що синкретична стадія розвитку спеціальних історико-філологічних дисциплін пов'язана з накопиченням описового матеріалу, осмисленням структури та методів набуття спеціального знання щодо книги як самостійного історичного джерела, формування об'єкта, предмета та методів книгознавства, зокрема, її частини - історії книги. Виділено чотири етапи розвитку опису книжних джерел, від загально-реєстраційного до науково-джерелознавчого, що відзначив формування теоретико-методологічних засад книгознавства. Визначено декілька підходів до стану наукової каталогізації рукописних книг і стародруків у цей період і типи наукового опису. Висвітлено центральні та регіональні наукові центри збирання та дослідження книги, напрями дослідження, специфіку широкого залучення дослідників книги, їх внесок у процес збирання, науковий опис, залучення до наукового обігу книжної спадщини, проведено бібліографічну реконструкцію складу наукових праць в галузі кодикографії та бібліографії стародруків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.53(4УКР) + Ч611.63(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА369032
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Сербін О.О. 
Історія, сучасний стан та перспективи розвитку бібліотечно-бібліографічних класифікацій в Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.О. Сербін ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено історію створення та впровадження бібліотечно-бібліографічних класифікаційних систем в Україні та світі, визначено основні тенденції їх розвитку. Зроблено огляд базових концепцій створення класифікаційних систем ("Класифікація наук Сен-Симона - Конта", "Десяткова класифікація" М.Дьюі, "Розтяжна класифікація" Ч.Кеттера, "Класифікація Бібліотеки Конгресу США", "Класифікація двокрапкою" Ш.Р.Ранганатана). Проаналізовано структуру та склад "Міжнародної децимальної бібліографічної класифікації" - першої класифікаційної системи, виданої в Україні національною мовою. Визначено й охарактеризовано основні етапи видання бібліотечних класифікацій українською мовою з десятковим принципом побудови (1919 - 1938 рр.; 1938 - 1961 рр.; 1961 - 1971 рр.; 1971 - кінець 1970-х рр.). Висвітлено історію створення та видання "Бібліотечно-бібліографічної класифікації", досліджено процес її впровадження в Україні та визначено роль у подальшому розвитку українських бібліотечних класифікаційних систем. Охарактеризовано сучасний стан розвитку класифікаційних механізмів в Україні. Виділено дві основні класифікаційні системи, що використовуються у бібліотечній галузі (серія видань "Рубрикатор НБУВ" та "Універсальна десяткова класифікація", видана українською мовою в 2000 р.), розроблено типологію інформаційно-пошукових мов. Створено концептуальну модель Індексаційного конгломерату як інструментального механізму здійснення процесів каталогізації в бібліотечно-інформаційних установах України в сучасний період. Визначено перспективи впровадження онлайнових каталогізаційних і систематизаційних технологій у практику їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.213 +
Шифр НБУВ: РА357080

10.
Антоненко І.Є. 
Керування документацією за кордоном: історія, законодавство, теоретичні основи та технології: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / І.Є. Антоненко ; Держ. ком. архівів України, Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше в українському документознавстві досліджено понятійний апарат, законодавчу та нормативну базу, особливості та проблеми керування документацією (КД) за кордоном на різних етапах його розвитку впродовж другої половини XX - початкових років XXI ст. Визначено основні перспективні напрями використання світового досвіду у вітчизняній практиці КД з метою розв'язання конкретних питань організації роботи, а також для формування нових підходів до роботи зі службовими документами у цілому та, зокрема, внаслідок впровадження новітніх інформаційних технологій, у взаємозв'язку з інтеграцією України до світового інформаційного простору, застосуванням в Україні міжнародних стандартів стосовно систем керування якістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4/8) к1 + Ч241 +
Шифр НБУВ: РА340032
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Кривенко М. О. 
Книгозбірня "Студіону" у Львові (1909 - 1940 рр.): історія, сучасний стан фонду: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.03 / М. О. Кривенко ; Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження історії створення та функціонування заснованої митрополитом Андрієм Шептицьким книгозбірні "Студіону" у Львові. Розглянуто джерела комплектування, особливості опрацювання, зберігання та використання зібрання. Проведено довідково-біографічний матеріал про працівників і читачів. Обгрунтовано її історико-культурний феномен. Відтворено процес ліквідації книгозбірні та переміщення її книжково-рукописних колекцій. Визначено втрати та вказано сучасні місця зберігання її вцілілих частин. Проведено реконструкцію його складу та змісту й охарактеризовано теперішній стан фонду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)759.2
Шифр НБУВ: РА371198 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Маркова В. А. 
Книжкова комунікація: теорія, історія, перспективи розвитку: автореф. дис. ... д-ра наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / В. А. Маркова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Розглянуто книжкову комунікацію в теоретичному, історичному та прогностичному аспектах. Доведено, що подолання технічних, соціальних і психологічних бар'єрів на шляху руху повідомлення від автора до читача можливе лише за умови взаємопов'язаного розвитку книжкової й електронної комунікації. Обгрунтовано, що книжкова комунікація завдяки своїм унікальним комунікативним властивостям здатна інтегрувати в новий електронний комунікаційний простір, активно впливаючи на конфігурацію інших видів соціальної комунікації. Розглянуто еволюцію структури книжкової комунікації та функцій її головних компонентів (автора, читача, посередників, книги). Виявлено основні трансформації, що відбуваються з ними в новому комунікативному середовищі. Запропоновано концептуальну модель розвитку системи книжкової комунікації в сучасному комунікаційному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.02
Шифр НБУВ: РА382466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

13.
Калмикова М. М. 
Особові книжкові зібрання у фондах Наукової бібліотеки Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (1918 - 1941 рр.) : історія формування та зміст: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.03 / М. М. Калмикова ; Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено та значно розширено джерельну архівну та бібліотечну базу дослідження. Проведено перелік усіх колекцій та особових зібрань університетської бібліотеки (1918 -1941 pp.). Встановлено умови надходження збірок, колекцій, особових бібліотек. Висвітлено життєвий шлях власників книжкових колекцій, основні напрями їх діяльності та складено наукову бібліографію. Визначено їх внесок у розвиток вітчизняної культури та зв'язок зі змістом і складом бібліотечних зібрань. Досліджено та проаналізовано джерела та шляхи комплектування особових бібліотек. Виявлено й проаналізовано численні автографи власників книжкових зібрань, дарчі написи, екслібриси, суперекслібриси, печатки та здійснено систематизацію книжкових знаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.831.1(4УКР)571.1
Шифр НБУВ: РА369802 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Сельченкова С.В. 
Переліки документів у діловодстві: історія, класифікація, концептуальні та методичні засади підготовки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / С.В. Сельченкова ; Держ. ком. арх. України. Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше в українському документознавстві на підставі виявлених та опрацьованих архівних документів та інших джерел сформульовано визначення окремих понять - видів та системи переліків. Уточнено основні функції переліків і здійснено періодизацію процесу формування системи переліків документів в Україні. Проаналізовано концептуальні засади, що впливають на процеси створення та функціонування переліків документів у діловодстві й архівній справі. Запропоновано нові підходи щодо застосування основних теоретичних положень експертизи цінності під час укладання переліків документів зі строками зберігання. Проаналізовано сучасні проблеми створення вітчизняної системи переліків й обгрунтовано основні перспективні напрямки її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811 +
Шифр НБУВ: РА335591
Рубрики:

15.
Папакін Г.В. 
Приватні архіви української родової еліти в національній історії другої половини XVII - XX ст. (на прикладі архівної спадщини роду Скоропадських): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.10 / Г.В. Папакін ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Досліджено історико-архівознавчий феномен фамільних архівів національної родової еліти Лівобережної України другої половини XVII - XX ст., у яких відображена політична, економічна, військова, культурна, побутова та регіональна історія країни упродовж трьох століть. Наведено відомості про архів Скоропадських - відомого гетьмансько-старшинського роду, який дав двох гетьманів, генеральних старшин, вищих військових чинів, губернського та повітових маршалів, знаних меценатів і благодійників. Проаналізовано архівну спадщину П.Скоропадського, який опікувався відновленням архівалій предків, поповненням фамільного архіву документами, зокрема, що були утворені за його емігранського життя (1919 - 1945 рр.) і мали виняткове історико-політичне значення. Показано роль і місце фамільних архівів у складі Національного архівного фонду України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4УКР) + Т211(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА335698
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Римарович І.О. 
Родові книгозбірні Правобережної України XVIII ст. у фондах Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського: історія та бібліографічна реконструкція: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / І.О. Римарович ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено проблеми історії трьох шляхетських родових бібліотек XVIII ст. - Вишневецьких-Мнішків з Вишневецького замку, Потоцьких з Тульчинського маєтку, Міхошевських із Трусилівки на Волині в контексті їх походження, формування та розвитку. Об'єктом дослідження є книжкові зібранння Вишневецького замку, Тульчинського маєтку та колекцій Ф.Мікошевського, що зберігаються у НБУВ, а також окремі видання з фондів досліджених бібліотек, які перебувають у книгосховищах Польщі, Литви, Росії, Великобританії. Проведено бібліографічну, історико-книгознавчу реконструкцію складу фондів, окреслено шляхи їх комплектування, роль та функції родової бібліотеки та книжкових зібрань, сформованих на базі їх фондів як історико-культурних пам'яток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)4 + Ч736(4УКР)511
Шифр НБУВ: РА315189 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Шалашна Н.М. 
Розвиток історико-книгознавчої думки в Україні у XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Н.М. Шалашна ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження процесу розвитку історико-книгознавчої думки в Україні в XIX ст. Визначено, що суть даного процесу полягає у становленні предмету, методів, тематики й структури історичного дослідження книги. З'ясовано зміст поняття "історія книги" у працях дослідників XIX ст. Історико-книгознавчі публікації XIX ст. класифіковано за основними тематичними напрямками, встановлено головні здобутки у сфері формування методики історичного дослідження книги. Відзначено роль наукових установ, періодичних видань та науковців України у розвитку історії книги як самостійної сфери наукових досліджень. Встановлено головні напрямки впливу на формування історичного книгознавства наук, які мали спільний предмет вивчення - книгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611 г(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА329793
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського