Бази даних


В. І. Вернадський. Електронна колекція - результати пошуку


    

Авторський колектив

Архів новин

Ювілейна виставка (2013 р.)

Біографія


Вибрані наукові праці академіка В.І. Вернадського


Читання академіка В.І. Вернадського


Навігатор


Меморіальна карта


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюдатою
 Знайдено в інших БД:В. І. Вернадський. Бібліографія (35)
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=АКАДЕМІК<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3
1.

Емблема Української антарктичної станції «Академік Вернадський» на острові Галіндез.


  Карта  

  Українська антарктична станція "Академік Вернадський"  

   Емблема

Установи:

Українська антарктична станція "Академік Вернадський"

Національна академія наук України



2.

2003

Єгорова Г.

Академік В. І. Вернадський : полотно, олія / Г. Єгорова. – Київ, 2003.


   Портрет


3.

Українська антарктична станція "Академік Вернадський".

У листопаді 1993 р. Велика Британія розповсюдила серед посольств пропозицію про бажання передати свою станцію Фарадей на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу одній із «неантарктичних» держав. У березні-квітні 1994 р. Міністерство науки і інновацій делегує Ю. Оскрета і А. Чебуркіна в Кембридж для знайомства з роботою Британської антарктичної служби (БАС), після чого останній вирушає на станцію Фарадей. У серпні 1994 р. БАС утверджується в намірі передати станцію Фарадей Україні, одночасно пропонуючи відрядити чотирьох фахівців для докладного вивчення систем забезпечення станції, характеру наукової роботи, апаратури, дизельного господарства і систем зв’язку. У серпні-вересні 1994 р. відбувається 23-я сесія SCAR – Міжнародної організації з наукових досліджень в Антарктиці, і Україна стає її членом.

21 листопада 1994 р. фонд «Відродження» виділяє 12 000 доларів на проект «Україна повертається в Антарктиду». 5 грудня 1994 р. на станцію Фарадей відлітають Ю. Оскрет (забезпечення станції), Г. Міліневський (наукові програми), О. Люшнівський (зв’язок) та В. Гергієв (дизельне господарство). З 17 грудня 1994 р. по 15 лютого 1995р. вони працюють на станції. 20 липня 1995 р. в Лондоні Посол України у Великій Британії С. Комісаренко підписує міжурядову угоду, а директор ЦАД П. Гожик – Меморандум між ЦАД і БАС про передачу антарктичної станції Фарадей Україні не пізніше 31 березня 1996 р. 28 листопада 1995 р. і 7 лютого 1996 р. на ст. Фарадей прибувають дві групи зимівників, і команда з 12 осіб починає роботу. 6 лютого 1996 р. відбулася передача станції, і Україна стала антарктичною державою.

Призначення станції – проведення наукових досліджень на Шостому континенті – це головне призначення української антарктичної станції Академік Вернадський (65°15' пд.ш., 64°15' зх.д.). Цьому важливому завданню підпорядкована вся життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру, який є національним оператором України в Антарктиці. Станція Академік Вернадський є складовим елементом, інтегрованим у систему живої органічної взаємодії багатьох інституцій та закладів, розкиданих як по Україні, так і за її межами. Взаємодія всіх елементів цієї системи можлива лише за умови нормальної циркуляції корисної наукової та організаційної інформації. Служби зв’язку та передачі даних якраз і призначені для виконання цілком конкретних завдань антарктичних досліджень. Одночасно сама станція «Академік Вернадський» є системою з власною інфраструктурою, яка забезпечує її функціонування протягом усього року. Незабаром в Антарктиді встановлять погруддя академіка Володимира Вернадського (створений українським художником В. Рожиком), на честь якого і названа українська станція.


  Карта  

  Українська антарктична станція "Академік Вернадський"  

   Фотогалерея

Установи:

Національна академія наук України

Українська антарктична станція "Академік Вернадський"



 

Національна академія наук України

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського

Пам'ятні місця

Київ

Полтава

Шишаки

Кременчуг

Крим

Харків

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського


Використання матеріалів дозволяється лише за умови прямого посилання до порталу НБУВ
Електронна колекція «В. І. Вернадський» : www.nbuv.gov.ua/vernadsky/