Бази даних


В. І. Вернадський. Електронна колекція - результати пошуку


    

Авторський колектив

Архів новин

Ювілейна виставка (2013 р.)

Біографія


Вибрані наукові праці академіка В.І. Вернадського


Читання академіка В.І. Вернадського


Навігатор


Меморіальна карта


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюдатою
 Знайдено в інших БД:В. І. Вернадський. Бібліографія (10)
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=ІМЕНІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...
1.

1918

Повідомлення голови тимчасового комітету для підстави Національної бібліотеки української держави Вернадського В. І. Кримському А. Ю. про можливість отримати приміщення.

1 грудня 1918 р.

ІР НБУВ, ф. X, № 18887 , арк. 1.


   Переглянути документ

Установи:

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського



2.

1989

Бюст академіка В. І. Вернадського в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського. – Київ, 1989.

У центральному вестибюлі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського встановлений бюст організатора і першого президента Української академії наук, фундатора бібліотеки В. І. Вернадського (скульптор Борис Степанович Довгань).


  Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського  

  Карта  

   Пам`ятник

Установи:

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Національна академія наук України



3.

1963

Золота медаль імені В. І. Вернадського за кращі роботи в галузі геохімії, біогеохімії та космохімії. Академія Наук СРСР. – М., 1963.

Присуджувалась за видатні наукові роботи в галузі наук про Землю.


   Медаль

Установи:

Академія Наук СРСР



4.

2003

Золота медаль імені В. І. Вернадського. Національна академія наук України. – Київ, 2003.

Найвища відзнака НАН України, яка присуджується за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та соціогуманітарних наук.

Медаль засновано в 2003 р. — у рік 85-річчя створення НАН України на честь першого президента Академії — видатного вченого, академіка В. І. Вернадського. Першим лауреатом став президент НАН України Борис Патон.

Щорічно присуджується дві золоті медалі імені В. І. Вернадського: одна — вітчизняному вченому і одна — зарубіжному. Медалі присуджуються 12 березня — до дня народження В. І. Вернадського.

Медаль присуджується лише окремим особам персонально як за окремі наукові досягнення, так і за сукупність наукових праць. Одна і та ж особа не може бути нагороджена медаллю більше одного разу. Медаль не присуджується посмертно, окрім випадку, коли лауреат помер після прийняття рішення про його нагородження.


   Медаль

Установи:

Національна академія наук України



5.

1990

Почесна медаль імені В. І. Вернадського. Російська академія природничих наук. – М., 1990.

Срібною медаллю нагороджуються члени-кореспонденти, професори і радники Російської академії природничих наук за видатні успіхи членів Академії у розвитку Вітчизняної науки.


  Российская академия естественных наук (РАЕН)  

   Медаль

Установи:

Російська академія природничих наук



6.

1997

Пам'ятна медаль імені В. І. Вернадського "За внесок у стійкий розвиток". Неурядовий екологічний фонд імені В. І. Вернадського. Російська Федерація. – М., 1997.

Медаль імені В. І. Вернадського "За внесок у стійкий розвиток", яка вручається за видатні заслуги в галузі сталого економічного, соціального та екологічного розвитку.


  Неправительственный экологический фонд имени В. И. Вернадского  

   Медаль

Установи:

Неурядовий екологічний фонд імені В. І. Вернадського



7.

Неправительственный экологический фонд имени В. И. Вернадского. Российская Федерация.

Стратегічна мета створення Фонду - досягнення стійкого екологічно орієнтованого соціально-економічного розвитку суспільства на основі наукової спадщини академіка В. І. Вернадского.


  http://www.vernadsky.ru/  

Установи:

Неурядовий екологічний фонд імені В. І. Вернадського



8.

1995

Золота медаль імені В. І. Вернадського. Російська академія природознавства. – М., 1995.

Золотою медаллю імені В. І. Вернадського нагороджуються Дійсні члени Російської Академії Природознавства за видатний внесок у розвиток Вітчизняної науки.


  Российская академия естествознания (РАЕ)  

   Медаль

Установи:

Російська академія природознавства



9.

2012

Геологический музей им. В. И. Вернадского (Москва). Экскурсия. – Москва, 2012. – 50 мин.

Экскурсию по Геологическому Музею им. В. И. Вернадского проводит профессор, доктор геолого-минералогических наук, академик РАЕН Наумов Георгий Борисович.


  Государственный геологический музей РАН имени В. И. Вернадского  


  Переглянути відео

Установи:

Державний геологічний музей РАН імені В. І. Вернадського (Москва)



10.

1967

Бюст академіка В. І. Вернадського поряд з Інститутом загальної та неорганічної хімії імені В. І. Вернадського . – Київ, 1967.

Пам'ятник встановлено поряд з Інститутом загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського (Академмістечко), бульвар Академіка Вернадського, 42 ( просп. академіка Палладіна, 32-34).


  Інститут загальної та неорганічної хімії імені В. І. Вернадського  

  Карта  

   Пам`ятник

Установи:

Інститут загальної та неорганічної хімії імені В. І. Вернадського НАН України

Національна академія наук України



11.

1968

Бюст академіка В. І. Вернадського у Національному науково-природничому музеї НАН України. – Київ, 1968.

Пам'ятник встановлено у холі Національного науково-природничого музею НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15


  Національний науково-природничий музей  

  Карта  

   Пам`ятник

Установи:

Національний науково-природничий музей НАН України

Національна академія наук України



12.

1989

Бюст академіка В. І. Вернадського поряд з Міжрегіональною Академією Управління Персоналом (Київ). – Київ, 1989.

Пам'ятник встановлено поряд з Міжрегіональною Академією Управління Персоналом (МАУП), алея соціологів, вул. Фрометівська 2


  Міжрегіональна Академія Управління Персоналом  

  Карта  

   Пам`ятник

Установи:

Міжрегіональна Академія Управління Персоналом



13.

2011

Володимир Іванович Вернадський і Україна. Т. 1 ; кн. 1 : Науково-організаційна діяльність (1918-1921) / Нац. акад. наук України, Коміс. з наук. спадщини акад. В. І. Вернадського, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т історії України ; голова ред. кол. О. С. Онищенко ; ред.: Л. А. Дубровіна, А. Г. Загородній ; авт. передм.: О. С. Онищенко, В. А. Смолій, Л. А. Дубровіна ; уклад.: О. С. Онищенко, Л. А. Дубровіна, Н. М. Зубкова. – К., 2011. – 699 c. – (Вибрані наукові праці академіка В. І. Вернадського ; т. 1 ; кн. 1).

У першій книзі першого тому «Володимир Іванович Вернадський і Україна. Науково-організаційна діяльність» вперше або в повному обсязі і з науковим коментарем публікуються документи, що розкривають фундаментальну роль ученого в організації науки та освіти в Україні, документи та праці вченого, що висвітлюють його участь у створенні Академії наук і вищої школи в Україні, його діяльність як голови Комісії із створення Української академії наук, голови Тимчасового комітету із створення Національної бібліотеки України, голови Комісії в справах вищої школи та наукових закладів, ініціатора організації наукових товариств і комітетів. У цій книзі вміщено низку вступних статей, зокрема, переднє слово президента НАН України академіка НАН України Б.Є. Патона до серії, колективну вступну статтю, присвячену внеску В.І. Вернадського у розвиток низки наукових напрямів, спеціальний огляд зв’язків В.І. Вернадського з Україною, розглянуто принципи підготовки видання – відбору матеріалу та подання текстів документів.


   Переглянути документ

Установи:

Національна академія наук України

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського



14.

2011

Володимир Іванович Вернадський і Україна / Нац. акад. наук України, Коміс. з наук. спадщини акад. В. І. Вернадського, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т історії України. - (Вибрані наукові праці академіка В. І. Вернадського ; Т. 1 ; кн. 2).

Т. 1 ; кн. 2 : Вибрані праці / голова ред. кол. О. С. Онищенко ; ред.: Л. А. Дубровіна, А. Г. Загородній ; уклад. О. С. Онищенко. – К. – 2011. – 583 c.

Книга друга першого тому «Володимир Іванович Вернадський і Україна» серії «Вибрані праці академіка В.І. Вернадського» містить праці В.І. Вернадського, пов’язані з Україною. Серед них — природничі статті та замітки, написані в Києві, Полтаві і Криму; праці з історії та філософії науки; суспільно-політичні та публіцистичні твори, які так чи інакше стосуються питань, що хвилювали українське суспільство в 10–20-х роках ХХ ст. Окремий блок складають статті, відгуки, замітки, доповіді про діяльність українських учених, з якими В.І. Вернадського пов’язували роки плідної співпраці.

Включено також окремі маловідомі меморіальні статті його колег, присвячені науковому внеску вченого в розвиток природничих наук. Останні були написані в найближчі роки після його кончини та опубліковані в 1945–1947 рр.


   Переглянути документ


15.

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського.

Заснована 2(15) серпня 1918 року як Національна бібліотека Української держави, з 1988 року носить ім'я В. І. Вернадського.

Обсяг фондів — близько 15 млн. одиниць зберігання. Це унікальне зібрання джерел інформації, що включає книги, журнали, продовжувані видання, карти, ноти, образотворчі матеріали, рукописи, стародруки, газети, документи на нетрадиційних носіях інформації. Бібліотека має найповніше в державі зібрання пам'яток слов'янської писемності та рукописних книг, архіви та книжкові колекції видатних діячів української й світової науки та культури. Складові фондів — бібліотечно-архівна колекція "Фонд Президентів України", архівний примірник творів друку України з 1917 р., архівний фонд Національної академії наук України.


  Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського  

  Головний корпус  

  Корпус № 2  

   Фотогалерея

Установи:

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського



16.

2013

Оден імені В. І. Вернадського. Неурядовий екологічний фонд імені В. І. Вернадського. Російська Федерація. – М., 2013.

На честь святкування ювілею з дня народження академіка В. І. Вернадського Фондом розроблено орден імені В. І. Вернадського. Орденом нагороджуються вчені, державні та громадські діячі, підприємці, представники освітніх та соціальних установ і організацій, іноземні громадяни за особливі заслуги і наукові досягнення в галузі екології та охорони навколишнього середовища.


  Неправительственный экологический фонд имени В. И. Вернадского  

   Орден

Установи:

Неурядовий екологічний фонд імені В. І. Вернадського



17.

[1941-1944]

Академіки Вернадський і Зелинський у Боровому : полотно, олія / [Худож. невідомий]. – Борове (Казахстан), [1941-1944].

Зображено академіків Вернадського і Зелінського у будівлі бібліотеки на тлі хвойного лісу та Заозерних далей.

За рішенням радянського уряду у 1941 р. вчені разом з родинами були вивезені в тил, до курорту Борове для відпочинку і лікування. Більшість вчених було розміщено в головному триповерховому корпусі санаторію. В. І. Вернадський, який прибув з дружиною Наталею Єгорівною, сестрою дружини сина Катериною Володимирівною Іллінською, секретарем Ганною Дмитрівною Шаховською і домогосподаркою Параскою Кирилівною Казаковою, зайняв половину 37-ї одноповерхової дерев'яної дачі.


  Краеведческий музей имени Абылай хана (Боровое, Казахстан)  

   Портрет

Установи:

Краєзнавчий музей імені Абилай хана (Борове, Казахстан)



18.

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського.

Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського – провідний вищий навчально-науковий заклад Криму, ідея відкриття якого виникла ще на початку минулого століття. У його становленні брали участь наукові центри. Але особлива роль тут належить Київському університету Святого Володимира, який у травні 1918 р. відкрив своє відділення в Ялті і направив сюди велику групу професорів. 16 грудня 1917 В. І. Вернадський як член Державної ради підписав законопроект про створення університету в Криму. 4 березня 1920 р. рада Таврійського університету обрала акад. Вернадського на посаду позаштатного ординарного професора кафедри геології. 19 квітня 1920 р. В. І. Вернадський переїхав з Ялти до Сімферополя і приступив до роботи в Таврійському університеті. 10 жовтня 1920 р. академік В. І. Вернадський вибраний ректором Таврійського університету. 12 січня 1921 р. В. І. Вернадський відмовляється від посади ректора Таврійського університету, а 25 січня кримська влада приймає рішення про вислання В. І. Вернадського та інших відомих учених з Криму. 23 лютого 1921 р. вчений з групою професорів Таврійського університету під посиленою охороною НК виїхав із Сімферополя до Москви.

У Таврійському університеті зберігається колекція книг В. І. Вернадського.


  Таврический национальный университет имени В. И. Вернадского  

  Карта  

   Фотогалерея

Установи:

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського



19.

2003

Пам'ятник В. І. Вернадському на території Полтавської державної аграрної академії / скульптор М. М. Цись, архітектор В. М. Губарь. – Полтава, 2003.

Пам'ятник встановлено на території Полтавської державної аграрної академії (Полтава, вул. Сковороди, 1/3).


  Полтавська державна аграрна академія  

  Карта  

   Пам`ятник

Установи:

Полтавська державна аграрна академія



20.

2006

Пам'ятник В. І. Вернадському у місті Кременчук / скульптор М. М. Цись; архітектор В. А. Мацак. – Кременчук, 2006.

Пам'ятник В. І. Вернадському встановлено у місті Кременчук, сквер "Жовтневий".


  Карта  

   Пам`ятник


...
 

Національна академія наук України

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського

Пам'ятні місця

Київ

Полтава

Шишаки

Кременчуг

Крим

Харків

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського


Використання матеріалів дозволяється лише за умови прямого посилання до порталу НБУВ
Електронна колекція «В. І. Вернадський» : www.nbuv.gov.ua/vernadsky/