Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Автореферати дисертацій (229)Реферативна база даних (2083)Книжкові видання та компакт-диски (160)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ІМПОРТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

   Тип видання:   словник   
1.

Загородній, А.
Зовнішньоекономічна діяльність [Електронний ресурс] : термінологічний словник / А. Загородній, Г. Вознюк. - К. : Кондор, 2006. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 700 понять і термінів з організації зовнішньоекономічної діяльності та її державного регулювання, експортно-імпортних розрахунків і митної справи. Призначений для працівників підприємств, організацій та установ, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, працівників митних служб, а також викладачів і студентів економічних вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
експорт -- імпорт -- митна справа

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
2.
 



Комментарий к Таможенному кодексу Российской Федерации [Електронний ресурс] / О. В. Голландцева [и др.] ; под ред. А. Н. Козырина. - М. : Проспект, 2004. - 1056 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вниманию читателей предлагается постатейный комментарий к Таможенному кодексу РФ 2003 г. Новый Таможенный кодекс подвел черту под десятилетней историей своего предшественника - Таможенного кодекса РФ 1993 г. Работа над созданием нового Кодекса началась давно, она на некоторое время приостанавливалась, затем возобновлялась и, наконец, завершилась в текущем году. Принятый Таможенный кодекс вступает в силу 1 января 2004 г.



Кл.слова:
міжнародна торгівля -- міжнародна економіка -- експорт -- імпорт -- митниця

   Тип видання:   підручник   
3.

Сазонець, І. Л.
Міжнародна інвестиційна діяльність [Електронний ресурс] / І. Л. Сазонець, О. А. Джусов, О. М. Сазонець. - К. : Центр учбової літератури, 2007. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі йдеться про сутність міжнародних фінансів, закономірності розвитку світової валютно-фінансової системи. Особливий наголос робиться на висвітленні питань щодо функціонування міжнародних фінансових ринків в умовах глобалізації, оподаткування в системі міжнародних відносин, особливостей міжнародного фінансового менеджменту. Для викладачів і студентів економічних вузів, фахівців-практиків у галузі міжнародних фінансових відносин.



Кл.слова:
макроекономіка -- міжнародна торгівля -- гроші -- експорт -- імпорт

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Сегеда, С.
Як вести бізнес з іноземним партнером [Електронний ресурс] / С. Сегеда, О. Татаревський. - К. : Центр комерційного права, 2006. - 134 с.. - (Юридична абетка пiдприємця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сьогоднішні умови ведення бізнесу в нашій країні суттєво відрізняється від тих, які існували ще десять років тому. В Україні поступово створюється так звана ринкова економіка. Економіка, в якій існує чесна конкуренція між представниками бізнесу та в якій перемагає той, хто зможе завоювати прихильність споживача. Це змушує вітчизняних підприємців постійно думати про розвиток власного бізнесу, про те, які нові товари й послуги можна запропонувати споживачу, як покращити якість існуючих. І нерідко при цьому вони звертають свої погляди за кордон, сподіваючись віднайти там відповіді на свої питання. І знаходять нові продукцію, послуги, технологію, знання, бізнес-партнерів. З іншого боку, представники українського підприємництва прагнуть розширювати географію свого бізнесу, завойовуючи нові ринки збуту, у тому числі й в інших країнах світу. Можливо, ви відноситесь саме до таких бізнесменів, і до ваших планів входить найближчим часом зайнятись експортом своєї продукції за кордон, чи, навпаки, ви плануєте імпортувати щось в Україну. Ймовірно, ви навіть думаєте про створення спільного бізнесу з іноземними партнерами. Сподіваємось, що у такому разі брошура, яку ви тримаєте у руках, стане вашим надійним помічником.



Кл.слова:
бізнес -- підприємництво

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Яншина, А. М.
Міжнародні кредитно-розрахункові і валютні операції [Електронний ресурс] / А. М. Яншина ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Економіки і Менеджменту. - К. : [б. в.], 2010. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Міжнародні розрахунки охоплюють торгівлю товарами та послугами, а також некомерційні операції, кредити і рух капіталів між країнами, у тому числі відносини, пов'язані з будівництвом об'єктів за кордоном і наданням економічної допомоги країнам. Більша частина всіх міжнародних розрахунків опосередковує міжнародні торговельні відносини. Міжнародна торговельна операція починається з продажу товару експортером імпортеру. Процес продажу являє собою обмін товарів на грошовий еквівалент. З юридичного погляду торгівля —- це акт, під час якого власність (товар) передається однією стороною (продавцем) другій (покупцю) в обмін на отриману грошову вартість. Беручи за основу відому формулу товарного обігу К. Маркса «товар—гроші— товар», зазначимо, що, з одного боку, розрахунки стають підсумковим етапом виробничо-збутового процесу, в ході якого відбувається громадське визнання корисності продукції, відшкодовуютьсявитрати на її виробництво, а також створюється і розподіляється дохід. З іншого боку, розрахунки є початковим етапом наступного виробничого циклу, передумовою безперервного відтворення. Єфективна організація розрахунків сприяє нормальному кругообороту коштів, забезпечує безперебійність реалізації продукції.



Кл.слова:
грошовий обіг -- макроекономіка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Шивельбуш, Вольфґанґ.
Смаки раю [Електронний ресурс] : соціяльна історія прянощів, збудників та дурманів / Вольфґанґ Шивельбуш. - К. : Критика, 2007. - 255 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Смаки раю» – розповідь про історію так званих «засобів насолоди» (калькований німецький вислів, якому нема адекватного відповідника в українській мові), до яких зараховано прянощі, каву, чай, шоколад, тютюн, алкоголь і наркотики. Автор послідовно розгортає історію появи кожного «засобу насолоди» в Європі, реакції на нього в суспільстві, коротко аналізує причини популярності чи непопулярності того чи іншого в різний час у різних країнах. Причому це не банальне переповідання відомостей: Шивельбуш не лишається «всередині» своєї теми, а постійно шукає паралелей між історією «засобів насолоди» та духом епохи, висуває припущення про неабиякий вплив їх на світову економіку, і навпаки (скажімо, чай став істинно «англійським» напоєм через чисто економічні міркування, які змусили англійських імпортерів поставляти до своєї країни саме чайне листя, а не кавові зерна).



Кл.слова:
культурологія -- одорологія -- органолептика -- делікатеси

   Тип видання:   монографія   
7.

Саліхова, Олена Борисівна.
Високотехнологічні виробництва: від методології оцінки до піднесення в Україні [Електронний ресурс] : монографія / О. Б. Саліхова ; Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування. - Київ : [б. в.], 2012. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 11.60 Мб


Ґрунтовно досліджено еволюцію поняття "високотехнологічне виробництво", а також ґенези міжнародних та національних методологічних підходів до агрегації галузей і продуктів за їхньою технологомісткістю. Запропоновано та реалізовано авторський науково-методичний та інформаційно-статистичний інструментарій ідентифікації високотехнологічних підприємств України й оцінки імпорту високотехнологічних товарів за сферами призначення, нові індикатори порівняльних переваг і нові теоретичні поняття, а також авторську систему заходів зі стимулювання дослідницької та інноваційної діяльності для піднесення національних високотехнологічних виробництв. Для представників політичних, наукових, освітніх, громадських та бізнесових кіл.



Кл.слова:
інноваційна економіка -- високі технології -- світова промисловість

   Тип видання:   монографія   
8.


Неоіндустріальна трансформація промислового потенціалу України [Електронний ресурс] : колективна монографія / Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування ; за ред. Л. В. Дейнеко. - Київ : [б. в.], 2016. - 278 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.45 Мб


Висвітлено наукові засади неоіндустріальної трансформації промислового потенціалу в умовах глобальних викликів та можливості застосування стратегічних варіантів неоіндустріальної трансформації промислового потенціалу в Україні. Обґрунтовано основні пріоритети формування нової промислової політики, які передбачають впровадження «зеленого» зростання промисловості, вдосконалення фінансових механізмів реіндустріалізації економіки, покращення інституціонального та інвестиційного середовища, стимулювання імпортозамінного виробництва, формування сучасної промислової структури експорту та вбудовування в міжнародні ланцюжки створення кінцевої вартості в умовах глобальної конкуренції. Призначена для наукових працівників, фахівців державних органів управління, керівників та спеціалістів різного рівня управління промисловістю, викладачів і студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівня акредитації.



Кл.слова:
реіндустріалізація -- зелені виробництва -- інвестиційне забезпечення

   Тип видання:   аналітична доповідь   
9.


Перспективи економіки України в умовах глобальної макроекономічної нестабільності [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Я. А. Жаліло [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проаналізовано особливості економічних процесів, які відбуваються в Україні в період посилення глобальної нестабільності 2012 року, а також зроблено спробу сформулювати основні стратегічні пріоритети, які випливають із прогнозованих ризиків та викликів і завдань забезпечення позитивних структурних зрушень в економічній та соціальній сферах України. У додатку наведено матеріали засідання «круглого столу» «Перспективи економіки України в умовах глобальної макроекономічної нестабільності», який відбувся 13 грудня 2012 р. у Національному інституті стратегічних досліджень.



Кл.слова:
світова економіка -- зовнішня торгівля -- імпортозаміщення -- диверсифікація витрат

   Тип видання:   аналітична доповідь   
10.

Злидник, Ю. Р.
Аналіз експортно-імпортних та фітосанітарних ризиків сільського господарства України в контексті Угоди про асоціацію [Електронний ресурс] : аналітична записка / Ю. Р. Злидник ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2015. - 6 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.17 Мб


Інтеграційні прагнення України в європейське співтовариство, як сукупність соціально-економічних процесів потребують регламентованої документаційної підтримки, що знайшло своє відображення в тексті Угоди про асоціацію з ЄС. Однак, результат реалізації норм та пропозицій, які закладені в Угоді знаходяться прямо чи опосередковано під впливом низки внутрішніх і зовнішніх чинників. Проте, вплив даних чинників можете бути як позитивним так і негативним. Відповідно, існують ризики, які потребують аналізу з метою коректної оцінки економічних реалій України (зокрема в контексті агропромислового комплексу) та забезпечення можливих механізмів запобігання або мінімізації негативних наслідків конкретних чинників.



Кл.слова:
модернізація виробництва -- експортні квоти -- ветеринарні стандарти

   Тип видання:   монографія   
11.


Інститут митної вартості імпортних товарів в Україні: актуальні питання та вектори розвитку [Електронний ресурс] : монографія. Том 92. Серія: "Податкова та митна справа в Україні" / голов. ред. І. Г. Бережнюк ; уклад.: Т. В. Руда, Л. Р. Прус ; Державна фіскальна служба України, Університет державної фіскальної служби України, Науково-дослідний інститут фіскальної політики, Науково-дослідний центр митної справи. - Хмельницький : ФОП Стрихар А. М., 2017. - 430 с.

  Текст у форматі PDF 3.96 Мб


Монографія є результатом наукових досліджень в межах виконання Тематичних планів наукових (науково-технічних) робіт ДФС України на 2016 рік та 2017 рік. У виданні всебічно проаналізовано основні аспекти функціонування інституту митної вартості в Україні та напрями його реформування; охарактеризовано функцію митної вартості у фіскальній політиці України, наведено критичний аналіз нормативно-правових основ контрольної діяльності органів доходів і зборів з питань митної вартості, окреслено основні проблемні моменти визначення, контролю та коригування митної вартості товарів на основі аналізу статистичної інформації за результатами розгляду судових справ, об’єктом яких виступала митна вартісто товарів, розроблено пропозиції щодо вдосконалення інституту митної вартості товарів із врахуванням міжнародного досвіду.

Монографія буде корисною для наукових працівників, викладачів, аспірантів, студентів, а також фахівців митного спрямування, які цікавляться митною проблематикою.



Кл.слова:
митна вартість -- визначення митної вартості -- митна територія України

   Тип видання:   монографія   
12.

Проців, Олег Романович.
Мисливське господарство та полювання на пернатих у Галичині в ХІХ – на початку ХХ ст. [Електронний ресурс] : монографія / О. Р. Проців ; Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва ім. Пастернака. - Івано-Франківськ : "Фоліант", 2017. - 320 с.

  Текст у форматі PDF 7.86 Мб


У монографії проаналізовано розвиток, чисельність та добування пернатої дичини у Галичині – адміністративній одиниці Австро-Угорської імперії та Другої Речі Посполитої. Висвітлюються світоглядні основи, які впливали на формування правових засад в частині права власності на дичину, способів та методів добування. Розглянуто особливості правового регулювання добування пернатої дичини в частині термінів полювання, торгівлі на внутрішньому ринку, експорту-імпорту та проведено порівняльний аналіз з іншими країнами Європи. Здійснено аналіз споживання пернатої дичини та її вартості. Висвітлено особливості організації полювань, роль громадських організацій в лобіюванні інтересів мисливства в частині організації полювання на пернату дичину, виставок, виданні друкованої продукції. Описано забобони, міфологію, космологію Галичини, пов’язану з пернатою дичиною.



Кл.слова:
полювання -- мисливське законодавство -- розведення пернатої дичини

   Тип видання:   монографія   
13.

Проців, Олег Романович.
Торгівля та добування дичини та риби у Галичині кінця ХІХ – початку ХХ ст. [Електронний ресурс] : монографія / О. Р. Проців. - Івано-Франківськ : "Фоліант", 2019. - 475 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 18.73 Мб


Розглянуто економічне значення експорту та імпорту мисливської продукції у Галичині кінця ХІХ – початку ХХ ст. Проаналізовано статистичні дані Галичини та інших країн Європи та практику правозастосування органів державної влади при здійсненні експортних та імпортних операцій. Виявлено закономірності й особливості експорту та імпорту мисливської продукції, їх вплив на ціноутворення дичини, якість продукції та її популяцію, традиції споживання. Сформульовано причинно-наслідкові зв’язки впливу попиту на мисливську продукцію у Галичині та країнах Європи на формування цін. Встановлено компетенцію органів державної влади та органів місцевого самоврядування в організації державного управління експортно-імпортними операціями. Розглянуто міжнародну співпрацю країн Європи та вплив міжнародних державних та громадських організацій в організації зовнішньо-економічної діяльності.



Кл.слова:
споживання дичини -- мисливська продукція -- транспортування дичини

   Тип видання:   наукове видання   
14.


Промислова політика як ключовий інструмент стратегії розвитку [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / Л. В. Дейнеко [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2019. - 143 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.58 Мб


У науково-аналітичній доповіді акцентовано увагу на необхідності здійснення в державі виваженої промислової політики для модернізації вітчизняної промисловості та її розбудови відповідно до цілей українського суспільства. Запропоновано напрями посилення інституційної спроможності держави в ході імплементації промислової політики, що полягають у забезпеченні інституційної узгодженості, стратегічної співпраці між урядом, бізнесом та іншими групами суспільства, нівелюванні конфліктів та сприянні конкуренції. Діагностовано ситуацію на ключових промислових ринках та виявлено найбільш вразливі сегменти з точки зору критичного спаду виробництва, надмірної імпортозалежності, розриву взаємозв’язку виробництва певних товарів із внутрішнім попитом. Окреслено пріоритетні напрями структурної трансформації розвитку промисловості з урахуванням зростання ролі екологічного чинника та стимулювання екологічної модернізації небезпечних виробництв. Запропоновано низку інструментів – інституціональних, фінансових, екологічного управління – задля реалізації механізмів екологічної реадаптації економічного зростання, пов’язаного із розвитком промисловості. Запропоновано систему заходів з управління розвитком кадрового потенціалу, що в умовах трансформації промисловості має спиратися на механізми економічного саморозвитку, підвищення значущості освіти та управління знаннями, підвищення якості професійної освіти промислового спрямування, формування сучасної інноваційної екосистеми у промисловості. Обґрунтовано напрями посилення глобальних зв’язків у міжнародній торгівлі промисловими товарами та запропоновано механізми сприяння інтеграції України у глобальний ринок, у т.ч. досліджено інструменти технічного сприяння поширенню послуг вітчизняного промислового інжинірингу як в Україні, так і за кордоном.



 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського