Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (316)Реферативна база даних (1628)Книжкові видання та компакт-диски (176)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>K=СУСПІЛЬНІ$<.>+<.>K=НАСТРОЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Науки про Землю   
1.


Cities Of The United States [Electronic resource] : a compilation of current information on economic, cultural, geographic and social conditions : in 4 vol. / L.C. DeShantz-Cook, J.K. Mueckenheim, K. Swartout. - Farmington Hills : Gale, 2006. - 2518 p.
Переклад назви: Міста США : звід нагальної інформації в економічній, культурній, географічній та суспільній царині

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


For each of "America's top cities", this source provides a map; brief entries on geography; history; population profiles; government; economy; education; health care; recreation including arts and culture, festivals, and sports; transportation, and communications.



Кл.слова:
США -- економіка -- культура

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Гриневич, В. А.
Слідча справа М.А. Муравйова [Електронний ресурс] : документована історія / В. А. Гриневич, Л. В. Гриневич. - К. : [б. в.], 2001. - 343 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книзі представлені матеріали Слідчого відділу Комісаріату публічного звинувачення РСФРР у справі головнокомандуючого радянських військ в Україні М.А. Муравйова, що була порушена проти нього навесні 1918 р. Документи відтворюють невідомі епізоди війни радянської Росії проти УНР Центральної Ради взимку 1917 - навесні 1918 рр., розкривають специфіку соціальної психології та політичних настроїв муравйовських військ.



Кл.слова:
документ -- історичний матеріал -- кримінальна справа

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Лозинський, М.
З Новим роком 1924. Теперішній стан будови Української Держави і задачі західно-українських земель [Електронний ресурс] / М. Лозинський. - Женева : [б. в.], 1924. - 76 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі автор аналізує становище різних частин України, що опинилися у складі СРСР, Польщі, Румунії та Чехословаччини. Особливу увагу він звертає на розвиток політичних настроїв західних українців та пропонує тактику поведінки, метою якої є незалежна соборна Українська Держава.



Кл.слова:
Україна -- незалежність -- соборність

   Тип видання:   підручник   
4.

Кочерган, М. П.
Загальне мовознавство [Електронний ресурс] / М. П. Кочерган. - 2-е вид., випр. і доп.. - К. : Академія, 2006. - 464 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розглянуто сутність, предмет, завдання, місце загального мовознавства у системі наук про мову, основні аспекти теорії мови: знакову природу, структуру мови, взаємозв'язок мови і мислення, співвідношення мови і мовлення, фонологічну, граматичну, лексико-семантичну її системи та проміжні рівні. Широко розкрито суспільну природу, суспільні функції мови, соціальну зумовленість мовних явищ, національно-етнічні особливості буття мови, а також методи і прийоми її наукового дослідження. Характерною особливістю другого видання підручника є висвітлення розвитку лінгвістичної думки від початків до XXI ст., утвердження мовознавства як науки, специфіки різноманітних лінгвістичних напрямів і шкіл, що домінували у минулі епохи, тих, що визначають обличчя сучасної мовознавчої науки. Допоміжний апарат підручника охоплює іменний, предметний покажчики, покажчик мов, короткий словник лінгвістичних термінів.



Кл.слова:
мова -- лінгвістика

   Тип видання:   хрестоматія   
5.

Білик, Е. В.
Міфи і легенди Давньої Греції. Троянська війна [Електронний ресурс] : дітям 5 - 12 років / Е. В. Білик. - Донецьк : БАО, 2006. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Давній Греції міфи складалися задовго до того, як там поширилося письмо — грецька абетка. Один і той самий міф — про якогось бога чи героя — міг існувати в численних варіантах: місцевих, часових і авторських, що свідчило про їхню причетність до усної творчості. Та саме вони — із своєю динамікою подій, поетичністю і образністю, психологічним наповненням — стали основою літератури, скульптури, живопису, театрального мистецтва. Грецька міфологія, тобто природа і суспільні форми, вже перероблені несвідомо-художнім способом народною фантазією, стала передумовою грецького мистецтва.



Кл.слова:
бог -- Троя -- Греція

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Журавський, В. С.
Україна на шляху до інформаційного суспільства [Електронний ресурс] / В. С. Журавський, М. К. Родіонов, І. Б. Жиляев. - К. : ІВЦ «Видавництво «Політехніка», 2004. - 484 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розкрито комплекс проблем, пов'язаних із законодавчим забезпеченням розбудови інформаційного суспільства в Україні. У систематизованому вигляді наведено базові нормативно-правові акти, які регулюють суспільні інформаційні відносини. Серед пріоритетів розбудови інформаційного суспільства розглянуто деякі основні ініціативи міжнародного співтовариства щодо подальшої підтримки впровадження в Україні інформаційно-комунікаційних технологій. Також проаналізовано основні проблеми забезпечення участі громадськості у формуванні інформаційного права. Для науково-педагогічних працівників, студентів і аспірантів, працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, фахівців у галузі інформаційно-комунікаційних технологій.



Кл.слова:
суспільство -- інформація

   Тип видання:   словник   
7.

Андерш, Й. Ф.
Російсько-український словник наукової термінології. Суспільні науки [Електронний ресурс] / Й. Ф. Андерш. - К. : Наукова думка, 1994. - 600 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
науковий словник

   Тип видання:   словник   
8.


Словарь историка [Електронний ресурс] : пер. с фр. / отв. ред. Н. Оффенштадт. - М. : Российская политическая энциклопедия, 2011. -

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Как любое профессиональное сообщество, историки пользуются своим особым словарем, состоящим из привычных слов и принятых в данном сообществе терминов, понятий и клише. Этот словарь неразрывно связан с историей самой дисциплины, структурообразующими центрами которой с конца XIX в. являются учебные заведения и научно-исследовательские институты. В наши дни словарь историка то сливается, то конкурирует со словарями других дисциплин - таких как социология, антропология или политология. Поэтому цель настоящего издания - представить словарь не только историка, но и словари специалистов других общественных наук, с которыми приходится иметь дело историку. Сейчас уже не представляется возможным отделить историю от общественных наук. Во всяком случае, сами авторы решительно высказываются за междисциплинарные связи, и не просто из принципа, а потому, что считают работы междисциплинарной направленности наиболее плодотворными.



Кл.слова:
суспільні науки

   Тип видання:   підручник   
9.

Шляхтун, П. П.
Політологія [Електронний ресурс] / П. П. Шляхтун. - К. : Либідь, 2002. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Так само як людина — істота біологічна — не може існувати без повітря, вона як істота суспільна не може жити без політики. Це твердження, на перший погляд, може здатися безпідставно перебільшеним, оскільки є чимало людей, які ставляться до політики зневажливо, вважають її брудною справою. Проте це зовсім не означає, що такі люди стоять поза політикою. Не цікавлячись політикою, не виступаючи її суб'єктом, вони за будь-яких умов залишаються об'єктом політики, зазнають впливу політичних інститутів: держави, політичних партій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації тощо та осіб, які їх представляють. Політика є діяльністю з керівництва та управління суспільством на основі публічної влади. її соціальне призначення полягає в узгодженні багатоманітних і суперечливих інтересів і потреб індивідів та людських спільнот, забезпеченні їх співіснування в межах єдиного суспільства, в організації суспільного життя. Виконує це призначення передусім держава як головний політичний інститут. Якби не було держави зі встановленими нею загалыюобов 'язковими правшами суспільної поведінки (правовими нормами), дотримання яких забезпечується силою державного примусу, в суспільстві запанували б анархія і хаос, сила й насильство, «війна всіх проти всіх», як визначав додержавшій стан людства видатний англійський філософ XVII ст. Т. Гоббс. Саме держава надає суспільству організованості, об 'єднує людей на основі спільних інтересів та цінностей у цілісне утворення, надає суспільному життю цілеспрямованого характеру. Жити в суспільстві й бути вільним від політики, впливу держави неможливо. Але залежність індивідів, суспільства в цілому від держави може бути різною. В одному разі суспільство змогло підпорядкувати собі державу, поставити її на службу суспільному благові, досягти завдяки мудрому державному керівництву країни висот у своєму розвитку, в іншому — держава вивищувалася над суспільством, чинила над ним насильство, а можновладці використовували державну владу насамперед у власних інтересах. Характер відносин між суспільством і державою вирішальною мірою залежить від політичної культури членів суспільства як сукупності їхніх знань про політику, ціннісних орієнтацій і поведінки стосовно неї. У кінцевому підсумку політика, влада завжди роблять з людьми те, що вони їй дозволяють, а держава і правителі є такими, яким є саме суспільство. Недарма кажуть, що кожен народ має таких правителів, яких заслуговує. Формування політичної культури членів суспільства, набуття ними політичних знань і навичок політичної поведінки є важливою умовою функціонування політики, насамперед держави, в інтересах суспільства. Природа створила людину так, що вона дбає передусім про власні інтереси. Політики як люди, чия діяльність пов язана з використанням публічної влади, також: не є винятком. Для того щоб політики якомога більше дбали про суспільні інтереси і якнайменше використовували владу у власних інтересах, потрібний постійний і пильний контроль громадськості за здійсненням влади, діями політиків. А це також вимагає від громадян політичних знань. Оволодівати політичною наукою, отже, потрібно для того, щоб не бути лише пасивним об'єктом політики, об'єктом політичного маніпулювання з боку охочих до влади людей, а впливати на здійснення влади як у суспільних, так і у власних інтересах. Роль і значення політики та наукових знань про неї особливо зростають у переломні історичні періоди, коли зазнають докорінних перетворень самі основи суспільного життя, ідеали, цінності, світоглядні орієнтації людей. Саме такий період кардинальних змін переживає нині українське суспільство. Необхідність політологічних знань в сучасних умовах актуалізується й тим, що сучасні політичні технології, особливо ті, що пов 'язані з проведенням виборчих кампаній і формуванням іміджу політичних лідерів та реалізуються за допомогою електронних засобів масової інформації, створюють широкі можливості для маніпулювання масовою та індивідуальною політичною свідомістю. Протистояти такому маніпулятивному впливу можна тільки на основі глибоких наукових знань про політику. Головне призначення пропонованого підручника полягає в тому, щоб допомогти студентам — майбутнім фахівцям різних сфер суспільної діяльності — оволодіти систематизованими науковими знаннями про політику, які склали б основу їхньої демократичної політичної культури. Такі знання потрібні кожній освіченій людині. Вони сприятимуть формуванню здатності самостійно аналізувати політичні явища і процеси, визначати своє місце в них. Підручник, звичайно, не претендує на всеосяжне висвітлення проблем політичної науки. У ньому аналізуються лише найважливіші, вузлові проблеми політології, насамперед ті, що стосуються сутності політики, інституціоналізованих і персоналізованих форм її здійснення. Значна увага приділяється також історії становлення і розвитку політичних ідей як за рубежем, так і в Україні. В окремих главах подається матеріал про здійснення політики, політичної влади в Україні. Підручник розрахований на поглиблене вивчення науки про політику і може бути використаний студентами всіх спеціальностей вищих навчальних закладів, у тому числі спеціальності «Політологія». Його побудовано таким чином, що кожен структурний елемент може бути темою окремого виступу на семінарському занятті, реферату, контрольної чи курсової роботи. В разі необхідності наявний теоретичний матеріал можна розширити завдяки літературним джерелам, список яких наведено до кожної теми. Ці джерела слугуватимуть вихідними і в написанні дипломних та дисертаційних робіт, підготовці до складання кандидатських іспитів із спеціальностей політичних наук. Авторське бачення структури, тематики і проблематики курсу «Політологія» може прислужитися викладачам політології у вищих навчальних закладах при власному визначенні тематики і проблематики навчального курсу з політології. Ознайомлення із систематизованим викладенням у підручнику проблем теорії політикиі буде корисним і тим, хто обрав політику своїм фахом, tie перебільшуючи значення науки про політику для політичної практики, все ж таки можна стверджувати, що багато наявних у нинішньому українському суспільстві негараздів спричинені невисоким професіоналізмом наших політиків, відсутністю у них глибоких політологічних знань і як наслідок -низьким рівнем політичної культури. Політика і наука про неї в Україні все ще існують нарізно, а державна політика в багатьох и проявах здійснюється без належного теоретичного обгрунтування, нерідко методом спроб і помилок. Рядові громадяни, зі свого боку, ще не зайняли активної позиції стосовно влади і продовжують залишатися її пасивними об єктами, очікуючи від неї за сформованою ще за соціалізму звичкою всіляких соціальних благ. Політика є одним із таких видів людської діяльності де кожен вважає себе фахівцем, тому що всі члени суспільства і кожний окремо так чи інакше стикаються з нею. Судити про політику можуть і повинні всі. Тож хай ця праця прислужиться тому, щоб такі судження робилися зі знанням справи



Кл.слова:
предмет політології -- пам’ятник архітектури -- функція політології

   Тип видання:   підручник   
10.


Транспортне право України [Електронний ресурс] : підручник / за ред. М. Л. Шелухіна. - К. : Видавничий Дім "Ін Юре", 2008. - 896 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Норми транспортного права регламентують суспільні відносини, що виникають між перевізниками та споживачами транспортних послуг, а також між органами управління транспортом і перевізниками. Ці відносини відрізняються складністю й багатогранністю, тому для якісної підготовки юристів у ВНЗ виникає необхідність вивчення курсу «Транспортне право». У підручнику викладено матеріал, який надасть студентам-правникам необхідних знань з правових основ діяльності транспортного комплексу держави в цілому і окремих видів транспорту та особливостей правового регулювання їх діяльності. Системно викладено законодавство, що регулює доставку вантажів та перевезення пасажирів. Вперше розглянуто правове регулювання перевезення пошти. Особливу роль відведено правовій регламентації міжнародних транспортних перевезень, відповідальності за порушення транспортного законодавства, діяльності трубопровідного транспорту.



Кл.слова:
транспортні послуги -- перевізник -- законодавство

   Тип видання:   наукове видання   
11.

В’ятрович, В.
Ставлення ОУН до євреїв [Електронний ресурс] : формування позиції на тлі катастрофи / В. В’ятрович. - Л. : Мс, 2006. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Питання місця і ролі Організації Українських Націоналістів в українському визвольному русі досі залишається одним із найбільш дискусійним в історіографії. Важливим аспектом цієї проблеми є ставлення ОУН до євреїв, що досі не знаходило належного висвітлення в працях істориків. Пропонована увазі читачів робота є чи не першою, де головним об’єктом дослідження обрано саме формування позиції українських націоналістів щодо єврейського населення протягом 1920-1950 років. Опираючись на багатий джерельний матеріал, зокрема документи ОУН та УПА, які вперше вводяться в науковий обіг, автор переконливо спростовує численні стереотипи, що побутують як в історіографії, так і в суспільній свідомості.



Кл.слова:
націоналізм -- антисемітизм

   Тип видання:   зб. статей   
12.


Шлях до незалежності: суспільні настрої в Україні кін. 80-х рр. ХХ ст. [Електронний ресурс] : документи і матеріали / голов. ред. В. А. Смолій. - К. : Інститут історії України НАНУ, 2011. - 626 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника увійшли документальні матеріали, що відтворюють суспільно- політичне життя, суспільні настрої в Україні кінця 80-х років ХХ ст. Основу збірника складають документальні матеріали ГДА СБУ, які охоплюють період від 1986 р. до вересня 1991 р. Наявні в збірнику документи свідчать про розмах українського національно-демократичного руху кінця 1980-х, послідовну боротьбу з ним радянських органів безпеки. Містяться відомості про ініціативи створення в Україні широкого громадського об’єднання, схожого на прибалтійські народні фронти, активну діяльність осередків Народного Руху України за перебудову. Збірник розрахований на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття -- соціум

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Казютинский, В. В.
Универсальный эволюционизм и глобальные проблемы [Електронний ресурс] / В. В. Казютинский, Е. А. Мамчур. - М. : РАН, 2007. - 253 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена актуальной философской проблеме: исследование эволюции и самоорганизации систем от Вселенной до человека, общества и когнитивных процессов вызывает все больший интерес в современной культуре. Авторы обсуждают мировоззренческие, эпистемологические и концептуальные проблемы, поставленные исследованиями универсального эволюционизма: понятие универсального эволюционизма, его связь с понятием самоорганизации, подходы к интерпретации универсального эволюционизма («синергетический» и «дарвинистский»), современное состояние концепции универсального эволюционизма, связь универсальной эволюции с глобальными проблемами в обществе, глобальные тенденции в науке. В книге представлены различные, зачастую противоположные точки зрения по этим вопросам. Изложен ряд новых идей по проблемам универсального эволюционизма (в частности, впервые подробно рассматриваются проблемы универсальной эволюции в Мультиверсе).



Кл.слова:
еволюція -- суспільні проблеми

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Лук'яненко, О. В.
Перехрестя стилів та епох: культура, побут та стиль життя населення країн Європи та Америки кінця ХІХ - початку ХХ століть [Електронний ресурс] : матеріали до лекційних та практичних занять / О. В. Лук'яненко. - Полтава : Друкарська майстерня, 2009. - 107 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.69 Мб


У матеріалах подано короткий аналіз основних тенденцій розвитку культури Франції, Італії, Німеччини та США у так звану добу «висхідного розвитку капіталізму». На основі багатого ілюстративного матеріалу, ав-тором робиться спроба передати дух епохи, показати основні фактори, що впливали на формування образу країн як у суспільній свідомості їхніх громадян, так і на міжнародній арені. Брошура буде корисна студентам, викладачам вищих навчальних закладів під час вивчення курсів культуро-логії, історії зарубіжної культури,нової історії країн Європи та Америки, а також працівникам музеїв, культурологам, учителям середніх шкіл тощо.



Кл.слова:
творчість -- культура -- розвиток

   Тип видання:   наукове видання   
15.


Шлях до незалежності: суспільні настрої в Україні кін. 80-х рр. ХХ ст. Документи і матеріали. До 20-ї річниці незалежності України [Електронний ресурс]. - К. : Інститут історії України НАН, 2011. - 626 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника увійшли документальні матеріали, що відтворюють суспільно-політичне життя, суспільні настрої в Україні кінця 80-х років ХХ ст. Основу збірника складають документальні матеріали ГДА СБУ, які охоплюють період від 1986 р. до вересня 1991 р. Наявні в збірнику документи свідчать про розмах українського національно-демократичного руху кінця 1980-х, послідовну боротьбу з ним радянських органів безпеки. Містяться відомості про ініціативи створення в Україні широкого громадського об’єднання, схожого на прибалтійські народні фронти, активну діяльність осередків Народного Руху України за перебудову. Збірник розрахований на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
історія -- перебудова -- десоветізація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Книш, З.
На повні вітрила! [Електронний ресурс] : українська Військова організація в 1924-1926 роках / З. Книш. - Торонто : Срібна Сурма, 1970. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Визвольні змагання 1917-1920 років зрушили широку українську землю, до глибини душі потрясли українським народом і штовхнули розвиток подій на цій частині земного ґльобу в новому напрямку. А хоч закінчилися вони невдачею, та почали нову епоху в житті нашого народу, ба й усього європейського сходу. Нікому не пройти повз те мовчанкою, ані заперечити це, чи злегковаоїсити. Після того прийшов ніби-мир, неменш важкий для народу, як гаряча війна, і вимагав він не женшог напруги сил та боротьби, хоч може й іншими способами. На жаль мало в нас написано про ті роки, що в них зарисовувалися нові шляхи майбутности української нації і визрівали нові політичні ціннощі, що до кореня міняли давкі світогляди і скидали старих ідеалів. А вони незвичайно цікаві для історика та повчальні для політика. І все ще далеко в нас до повного висвітлення та зрозуміння тодішніх політичних настроїв серед суспгльности і поглядів чільних її виразників та носіїв.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Орлова, Т. В.
Історія нових незалежних держав [Електронний ресурс] / Т. В. Орлова. - К. : Знання, 2010. - 487 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована книга — перший не тільки в Україні, а й на всьому пострадянському просторі навчальний посібник, у якому розглядається історія нових незалежних держав (колишніх республік СРСР) від зародження протестних настроїв та рухів до сьогодення. На основі аналізу політичних, економічних, соціальних та інших процесів показано провідні тенденції, досягнення і проблеми становлення і розвитку цих країн. Висвітлено роль особистісного фактора в історії нових незалежних держав. Окремо проаналізовано історичну спадщину Імперії та Союзу в житті кожної з держав, простежуються спільні риси в їхньому розвиткові та причини відмінностей, підсумовано майже 20-річне незалежне існування.



Кл.слова:
самоідентифікація -- сучасна історія

   Тип видання:   монографія   
18.
 


Рябченко, Володимир І..
Світоглядно-методологічні засади формування й використання поняттєво-термінологічного апарату в науковій, освітній та суспільно-практичній діяльності [Електронний ресурс] : наукове видання для магістрантів, аспірантів, докторантів та ін. / В. І. Рябченко ; Національна академія педагогічних наук України, Інститут вищої освіти. - К. : Фітосоціоцентр, 2011. - 468 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 2.17 Мб


У монографії викладено світоглядно-методологічні засади формування й використання поняттєво-термінологічного апарату як своєрідної мови в науковій, освітній та суспільно-практичній діяльності крізь призму тріади: мова – свідомість – соціальна дійсність. Обґрунтовано, що українська мова є засобом творення української соціальної дійсності та консолідації української політичної нації й успішної розбудови України як незалежної Держави. Зроблено інтерпретацію дефініцій концептуальних понять, адекватне розуміння яких може сприяти усуненню певних деформацій в індивідуальній та суспільній свідомості. Це наукове видання адресується магістрантам, аспірантам, докторантам, але може бути корисним і для широкого загалу науковців, викладачів та всіх інших, хто переймається проблемами формування теоретичного рівня свідомості, визначає й шукає власні позиції та шляхи у світоглядно-методологічному плюралізмі. Рекомендується українським політикам та іншим суб’єктам творення соціальної дійсності України.



Кл.слова:
педагогіка -- мовознавство -- самоідентифікація

   Тип видання:   художня література   
19.

Марсюк, Василь.
Прометеєва естафета [Електронний ресурс] : лірика, гумор, сатира / Василь Марсюк. - К. : Видавець Карпенко В. М., 2008. - 272 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.70 Мб


До книжки сучасного поета Василя Марсюка увійшли нові твори, написані протягом останніх років, а також створені раніше, проте не видані з огляду на цензурні утиски. Вірші зібрані в окремі цикли, зокрема: «Київські фрески», «На донецьких вітрах», «Кримський берег», «Одеські настрої». Окремий розділ представляють вірші, написані автором російською мовою в юнацькі роки у Донбасі і досі ніде не надруковані. Значну частину книжки складають твори, які є своєрідними, а часом незвичайними, портретами відомих зарубіжних літераторів і митців як минулих часів, так і наших днів. Не обділені увагою і діячі із українського Парнасу, яким присвячено немало сміливо гострих епіграм, пародій і памфлетів. Це стосується і цілого ряду політичних постатей. Головне для автора – це захист українських духовних цінностей від натиску космополітичної псевдокультури і її широко розрекламованих ідолів. Ліриці Василя Марсюка притаманні тонкий психологізм і легкий гумор досвідченої людини, яка знає ціну і слову, і життю. За редакцією автора



Кл.слова:
українська поезія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Марсюк, Василь Андрійович.
Голос волаючого на майдані [Електронний ресурс] : публіцистика і критика / Василь Марсюк. - К. : [б. в.], 2009. - 81 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.49 Мб


Це перша прозова книжка відомого поета. До неї увійшли публіцистично-критичні твори автора, які були опубліковані в українській патріотичній пресі останніми роками. Піднімаючи гострі проблеми у житті нашого суспільства, В.Марсюк сміливо і дотепно полемізує з відомими політичними, громадськими діячами та письменниками, не зважаючи на їхні ранги і авторитет, бо з’ясувати істину для нього – важливіше за все. У життєвих для українства питаннях він ні з ким не йде на лукаві компроміси, докопується до коренів важливих проблем і ставить точні філософські діагнози, якими б вони не здавались неприємними для його опонентів і їхнього оточення. Книжка розрахована на широке коло читачів.



Кл.слова:
проза -- суспільні проблеми
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського