Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (92)Реферативна база даних (532)Книжкові видання та компакт-диски (79)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗСЕЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Будівництво   
1.

Малоян, Г. А.
Основы градостроительства [Електронний ресурс] / Г. А. Малоян. - М. : Издательство Ассоциации строительных вузов, 2004. - 126 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебник по основам градостроительства и архитектуры. Переданы краткие сведения о принципах формирования расселения и организации систем населенных мест. Освещены функционально-территориальные и инфраструктурные основы планировки городов. Рассмотрены факторы формирования жилой среды, вопросы социально-пространственной, инженерно-технической и архитектурно-композиционной организации жилых комплексов, особенности их проектирования в условиях реконструкции.



Кл.слова:
генплан -- інфраструктура -- житловий сектор -- розселення

   Тип видання:   монографія   
2.

Півторак, Г. П.
Формування і діалектна диференціація давньоруської мови: історико-фонетичний нарис [Електронний ресурс] / Г. П. Півторак. - К. : Наукова думка, 1988. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на матеріалі лінгвістичних (писемні пам'ятки і сучасні народні говори), історичних, археологічних, антропологічних та ін. джерел висвітлюються питання етно- і глотогенезу слов'ян, досліджуються етапи їх розселення у Східній Європі, формування східнослов'янських мовних особливостей, утворення давньоруської народності та її мови, становлення й первісна локалізація (до XIII ст. включно) давньоруських діалектних фонетичних рис, що згодом стали розрізнювальними особливостями російської, української та білоруської мов. Через типологічне зіставлення цих рис із результатами розвитку відповідних праслов'янських фонетичних явищ в інших слов'янських мовах забезпечується загальнослов'янське тло дослідження. Для мовознавців, істориків, етнографів (дослідників, викладачів вузів, аспірантів, учителів, студентів) і всіх, хто цікавиться історією східнослов'янських мов.



Кл.слова:
лінгвістика -- історична граматика -- етногенез -- глотогенез

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Баран, В. Д.
Історичні витоки українського народу [Електронний ресурс] / В. Д. Баран, Я. В. Баран. - К. : Генеза, 2005. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці висвітлюються складні проблеми слов'янського етногенезу і походження українського і інших східнослов'янських народів. Особливу увагу приділено розвитку етнокультурних і соціальних процесів, Великому розселенню слов'ян, що привели до зародження в ранньому середньовіччі всіх слов'янських народів. Важливе місце займають питання утворення Києво-Руської держави і критика концепції "давньоруської народності".



Кл.слова:
слов'янська культура -- етногенез -- етнокультурний процес

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Економічна історія України [Електронний ресурс] : історико-економічне дослідження : в 2 т. / відп. ред. В. А. Смолій. - К. : Ніка-Центр, 2011

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 696 с.

Т. 2. - 608 с.


«Економічна історія України» – це перше в історіографії підсумкове синтетичне видання, створене великим колективом академічних і вузівських фахівців. Праця охоплює всі історичні періоди – прадавню і давню історію, середньовічну добу, ранній новий час, модерну добу, новітню епоху. В ній простежуються соціально-економічні процеси на всій території розселення українців, у тому числі на українських землях з особливою долею. В полі зору дослідників перебуває також більшість тих протодержавних і державних утворень, які виникли на сучасній території України. Призначена для науковців і широкого кола читачів.



Кл.слова:
давня історія -- новітня епоха -- середньовіччя

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Українська людність С.С.С.Р. [Електронний ресурс] / Т. Олесевич [та ін.]. - Варшава : [б. в.], 1931

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1931. - 163 с.


Праця має на меті подати основні данні про розселення українців на території УССР.



Кл.слова:
етнічні відносини -- нація -- внутрішня міграція

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
6.

Ковтонюк, М. В.
Біологія (з основами генетики) [Електронний ресурс] / М. В. Ковтонюк ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : Університет “Україна”, 2010. - 101 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Біологія людини - це наука про будову, процеси життєдіяльності, розвиток, походження, еволюцію та географічне розселення людей. Науки, що вивчають біологію людини, можна поділити на дві групи: теоретичні та 3 прикладні. Теоретичні біологічні науки: цитологія, гістологія, анатомія, фізіологія, генетика, біохімія, біофізика. Прикладні: медицина, гігієна, валеологія, екологія.



Кл.слова:
наука -- розвиток -- життя

   Тип видання:   довідник   
7.


Етнонаціональна структура українського суспільства [Електронний ресурс] : довідник / В. Б. Євтух [та ін.] ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Факультет соціології та психології. - К. : Наукова думка, 2004. - 346 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У довіднику за структурним принципом подано відомості про українську етнонацію, національні меншини та спільноти з невизначеним статусом (т.зв. корінні народи), про представників окремих етносів та їхні групи, представлені в Україні. Для кожної спільноти наведено інформацію про її загальну чисельність та розселення в світі, генеалогію мови, антропологічний тип, віросповідання, чисельність і розселення в Україні, мови спілкування, соціально-демографічні характеристики, історію цієї спільноти в Україні, додається нарис її етнічної історії. Довідник містить дані перепису 2001 р. про національний склад населення, мову спілкування, освіту, наведено бібліографію із вказаної проблематики. Для етнологів, політологів, соціологів, істориків, державних службовців, студентів, які вивчають етносоціологію, та усіх, хто цікавиться міжетнічними взаєминами в українському суспільстві.



Кл.слова:
демографія -- соціологія -- антропологія

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Палієнко, В. І.
Місця історичного розселення польської людності в Україні в кінці ХІХ - ХХ ст. [Електронний ресурс] / В. І. Палієнко ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : [б. в.], 1998. - 80 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В науковій праці розглядаються історія міграційних процесів, місця історичного розселення і питання демографії польської .людності в Україні в кінці XIX — на початку XX століття. Розраховано на науковців, викладачів і студентів вузів, і усіх, хто цікавиться історією України і міжнаціональних відносин в Українській державі.



Кл.слова:
демографія -- етнічна історія -- національні меншини -- ареали проживання

   Тип видання:   монографія   
9.

Дністрянська, Н. І.
Дуже малі міські поселення Львівської області [Електронний ресурс] : суспільно-географічний потенціал та перспективи розвитку / Н. І. Дністрянська, М. С. Дністрянський ; Львівський національний універсистет ім. І. Франка. - Львів : [б. в.], 2013. - 198 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії концептуально окреслено контури категорії дуже малих міських поселень, яка формується селищами міського типу та дуже малими містами (людністю до десяти тисяч осіб). Відображено роль природно-географічного положення, адміністративного статусу та суспільно-географічних чинників у формуванні та функціонуванні дуже малих міських поселень. Досліджено тенденції демографічного та етнокультурного розвитку селищ міського типу та дуже малих міст Львівської області. Зроблено аналіз їхнього інфраструктурного потенціалу. Розкрито роль дуже малих міських поселень у системі розселення Львівської області. Обґрунтовано перспективні напрямки регіональної політики щодо активізації суспільно-географічної ролі селищ міського типу та дуже малих міст. Для наукових працівників, учителів, усіх, хто цікавится географічним краєзнавством.



Кл.слова:
урбаністика -- інфраструктура -- краєзнавство -- демографія -- етнокультурний розвиток
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського