Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (187)Автореферати дисертацій (64)Реферативна база даних (435)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОВАГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

   Тип видання:   зб. статей   
1.


Доброокий: Спогади про Івана Світличного [Електронний ресурс] / уклад.: Н. Світлична, Л. Світлична. - К. : Час, 1998. - 577 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга спогадів про Івана Світличного - шістдесятника, друга, вчителя, порадника, критика, редактора, перекладача, поета, громадського діяча, правозахисника, багаторічного політв’язня — ЛЮДИНУ. Згадують люди різні за віком, освітою, національністю, поглядами, але всіх об’єднує любов і повага до Івана. У нього не було розходжень між тим, що говорив і як він жив. Він знав про життя щось дуже важливе, може вирішальне... Ці слова прочитає на форзаці чудової книги той, кому пощастить взяти її в руки. Книга створена з великою любов’ю та являє собою зразок книжкового мистецтва. Упорядники - Леоніда і Надія Світличні, художнє оформлення - Іван Гаврилюк і Богдан Сорока.



Кл.слова:
радянська література -- поезія -- шістдесятник -- біографія

   Тип видання:   підручник   
2.

Рикёр, П.
Я - сам как другой [Електронний ресурс] / П. Рикёр. - М. : Гуманитарная литература, 2008. - 416 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге выдающегося французского философа, ведущего представителя феноменологической герменевтики, исследуются проблемы человеческой субъективности. Мыслитель сосредоточивает внимание на самоидентичности человеческого «я», самости и отношениях человека с другим и другими, концентрируя внимание на вопросах об ответственности, совести, доверии, уважении, умении выполнять обязательства. Для философов, историков философии, этиков, культурологов, а также для всех, кто задумывается о своем «я» и месте в человеческом общежитии. "Я обосновал идею «человека могущего» в книге «Я-сам как другой», в которой сделал обзор философии языка, философии действия, философии повествования и философии морали. Я попытался найти такое слово, которое позволяло бы охватить всю совокупность данных видов деятельности... Этим словом оказался существующий во французском языке модальный глагол «мочь» (pouvoire)... Утверждение «я могу» означает, что я могу говорить, я могу действовать, я могу рассказывать, я могу признавать себя ответственным за свои поступки... И я стремился дать философское обоснование концепции способности, связав вполне конкретное заявление «я могу» с одним из сложившихся употреблений понятия «быть», которое в аристотелевской традиции предполагает различение акта (energeia) и потенции (dynamis). Между высказыванием «я могу» как результатом осознания индивидом своей способности совершить что-либо, понятием «быть» в качестве онтологического измерения данной способности и идеей способности вообще существует взаимная зависимость."



Кл.слова:
совість -- довіра -- повага

   Тип видання:   монографія   
3.

Шандра, В.
Совісні суди в Україні (остання чверть ХVIII—середина XIX ст.) [Електронний ресурс] / В. Шандра. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 266 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії з’ясовується роль і місце совісних судів в українському суспільстві кінця ХVІІІ—першої половини ХІХ ст. Засновуючи їх у кожному губернському центрі під час реформування місцевого управління, Катерина ІІ намагалася зіпертися на європейські взірці, поклавши в основу діяльності цих інституцій головні ідеї та принципи Просвітництва—гуманізм, священне право приватної власності, повагу до людини з її слабкостями й вадами. На відміну від інших судів совісний виконував не лише каральну функцію, а й намагався примиряти конфліктуючі сторони згідно з умовами, які ті самі пропонували. Караючи, совісні суди виховували в порушників почуття відповідальності за скоєні злочини, залучаючи до осуду громадськість, родину, церкву. Визначено станову виборність як основний критерій формування суддівського корпусу, коли дворянська корпорація та міщанська й селянська громади обирали суддями високоморальних, відповідальних та авторитетних місцевих діячів, яким довірялося здійснювати судові повноваження, описано умови служби цих посадовців. На основі архівних матеріалів висвітлено судові практики совісних судів, які розглядали земельно-майнові суперечки, сімейні сварки, злочини малолітніх, душевно-хворих, а також справи про чаклунство та забобони. Визначено, що саме з компетенції совісних судів було найбільш запитуваним і чому.



Кл.слова:
суспільство -- закони

   Тип видання:   життєпис   
4.


Григорій Сковорода [Електронний ресурс] : матеріали про відзначення 250-річчя з дня народження / ред. В. І. Шинкарук ; уклад.: П. Стогній, П. Ю. Шабатин. - К. : Наукова думка, 1975. - 186 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Філософська і літературна спадщина Григорія Сковороди —це яскрава сторінка в історії прогресивної науки і культури XVIII ст. Його подвижницьке життя й діяльність є прикладом палкої любові до своєї Батьківщини, до трудового народу, є повчальним уроком боротьби за розвиток науки, освіти і щастя людей. Свідченням любові і глибокої поваги народів нашої країни, всього прогресивного людства до видатного мислителя були ювілейні торжества і пов'язані з ними заходи. У цій книзі публікуються найголовніші матеріали та дослідження про відзна- чення ювілею вітчизняного мислителя.



Кл.слова:
український філософ

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Гончарук, Г. І.
Президент і Одеса (1994-2001) [Електронний ресурс] / Г. І. Гончарук. - О. : Астропринт, 2001. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 16.78 Мб


У книзі робиться спроба дослідити напрямки езпосереднього впливу Президента України Леоніда Кучми на життя одного із значних українських промислових, наукових і культурних центрів – міста Одеси. На численних документах, матеріалах еріодичної преси показані неабиякий інтерес глави держави до Одеси, всього причорноморського краю. Його допомога у вирішенні життєво важливих осподарських проблем міста. На окрему увагу заслуговують заходи Леоніда кучми, спрямовані на ліквідацію загрозливого для нормального життя одеситів політичного протистояння між міською і обласною гілками влади. У книзі переконливо показані також фактори підтримки й глибокої поваги жителів міста до Леоніда Даниловича Кучми. Книга не претендує на вичерпність аналізу діяльності резидента стосовно вирішення проблеми міста-героя Одеси. Вона є першим кроком у цьому напрямку. Розрахована на широке коло читачів.



Кл.слова:
економіка -- політика -- влада

   Тип видання:   художня література   
6.

Пугач, І.
Родинне коріння [Електронний ресурс] / І. Пугач. - Т. : Тернограф, 2002. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.63 Мб


ПУГАЧ ІВАН РОМАНОВИЧ Народився 19 травня 1931 року в селі Гаї за Рудою Зборівського району Тернопільської області в сім'ї коваля і кравчині. Батько і мати мали початкову освіту, але вельми дбали про те, щоб діти були вчителями. Так воно і сталось. Після закінчення початкової школи у селі Гаї за Рудою, семирічної у Гаях Розтоцьких, середньої у Залізцях Зборівського району Іван здобув спеціальність викладача української мови та літератури У Кременецькому державному педагогічному інституті у 1955 році. З 1955 року по 25 серпня 1959 року працював вчителем по спеціальності у Королівській середній загальноосвітній школі, де одружився з випускницею Ніжинською педінституту ім. М.В. Гоголя Людмилою Раєцькою. В березі 1959 року народилася дочка Лариса, молоде подружжя переведено на роботу у Пігаєцьку середню школу-інтернат. У 1962 році — у місто Чортків, а в 1967 році — у місто Тернопіль. З липня 1975 року по квітень 1982 року працював директором восьмирічної школи у селі Великі Гаї Тернопільського району. Був закоханий у рідну мову і літературу. Зацікавлював учнів своїми віршами і грою на скрипці. У 1962 році народилася друга дочка Алла, яка після закінчення Тернопільського педінституту стала вчителькою початкових класів. 6 червня 1992 року вийшов на пенсію. Завжди користувався належним авторитетом, повагою серед вчителів, батьків і громадськості по місцю роботи. Як .творчий працівник мовно-літературного хисту, як організатор літературної студії „Веселка" у Великогаївській школі. Добре дбав про розвиток у дітей творчих здібностей. Свої вірші, пісні, статті надсилав у „Вільне життя", „Подільське слово", „Літературний альманах „Тернопіль" та інші органи



Кл.слова:
українська література -- поезія

   Тип видання:   художня література   
7.
 


Гомер
Іліада [Електронний ресурс] : поема : пер. з давньогр. / Гомер. - Х. : Фоліо, 2006. - 416 с.. - (Зарубіжна класика)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Іліада» - епічна поема, створена, як передбачається, легендарним давньогрецьким поетом-сказителем Гомером близько VIII століття до н. е.. Це найдавніше твір грецької художньої літератури і одне з найстародавніших авторських творінь, відомих людству. «Іліаді» вже скоро виповниться три тисячі років - один тільки цей факт змушує ставитися до її тексту з трепетним повагою. З «Іліади» почалася світова художня література. Вона багаторазово переводилася на всі мови світу, перевидавалася незліченну кількість разів і коментувалася неймовірним числом самих різних дослідників. Але ніхто так досі і не з'ясував, чи стала вона продуктом усної народної творчості або народилася генієм однієї людини. Тим не менш, той, хто не знайомий з «Іліадою», сьогодні було б ніяково міркувати не тільки про давньогрецької історії, але й про художню літературу взагалі - занадто грандіозно і непохитної велич «Іліади» в культурі і науці нашого часу.



Кл.слова:
класична література -- поезія -- античність

   Тип видання:   художня література   
8.
 


Самчук, Улас.
Марія. Чого не гоїть огонь. Віднайдений рай [Електронний ресурс] / У. О. Самчук. - Острог : Вид-во Національного університету “Острозька академія”, 2009. - 390 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Самчук назвав книжку «Хроніка одного життя». Та образ Марії яскраво змальовує не тільки життя «одної звичайної людини», а змальовує події та настрої тих часів, змальовує трагічну долю України. Так би хотілося побачити «МАРІЮ» поширену тисячами в Україні. Може б тоді комуністи, всякі невіри і інші засліпленці з більшою повагою, зрозумівши нарешті правду, говорили про наше минуле.



Кл.слова:
українська література -- проза

   Тип видання:   наукове видання   
9.


Адвокатура України: історія та сучасність: матеріали Всеукраїнського круглого столу [Електронний ресурс] / упоряд. І. Б. Василик, О. І. Дроздов, Т. Л. Шептицька ; Національна академія правових наук України. - Київ ; Тернопіль : ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2013. - 153 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Адвокати завжди брали активну участь у громадсько-політич- ному житті українського суспільства. Адвокати першими усвідомлювали, що сила нації визначається не переліком політичних прав, а всім комплексом здобутків у економічній, соціальній, культурній, науковій та інших сферах суспільного життя, вони були творцями української державності. З метою показати цілісну історію адвокатури України від найдавніших часів до сьогодення та окреслити перспективи розвитку її як науки було розпочато Проект «Історія адвокатури України». Впевнені, що його реалізація сприятиме популяризації і утвердженню поваги до професії адвоката та до правників в цілому, а також спонукатиме молоде покоління юристів до досліджень і вивчення унікальної спадщини попередників.



Кл.слова:
Адвокатура

   Тип видання:   художня література   
10.

Грінченко, Борис.
Твори [Електронний ресурс] : в 2 т. / Б. Грінченко. - К. : Наукова думка, 1990

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Поетичні твори. Оповідання. Повісті. - 640 с.

Т. 2 : Повісті. Драматичні твори. - 608 с.


Борис Грінченко жив і працював у XIX столітті, але його діяльність і творча спадщина як ніколи актуальні сьогодні. Хто ж він за переконаннями, покликанням, професією, чому його ім'я вимовлялося багатьма поколіннями людей і вимовляється нині з щирою повагою і глибокою пошаною?



Кл.слова:
українська література -- поезія -- проза -- драматургія

   Тип видання:   художня література   
11.

Українка, Леся.
Надія [Електронний ресурс] : вибрані поезії / Леся Українка. - К. : Дніпро, 1981. - 135 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірки творів видатної української поетеси Лесі Українки (1871-1913) вміщено кращі вірші інтимної та громадянської лірики. Любов і повага до трудящої людини, полум’яний заклик до боротьби за волю й краще майбутнє — такі провідні мотиви збірки.



Кл.слова:
українська поезія -- громадянська лірика

   Тип видання:   художня література   
12.
 


Арістофан
Комедії [Електронний ресурс] / Арістофан. - Київ : Дніпро, 1980. - 514 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 31)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Комедії Арістофана — найдавніші зразки комедійного жанру в літературах Європи. Але ми цінимо Арістофана не тільки як, «батька комедії» (так назвав його Ф. Енгельс), не тільки як незрівнянного художника слова, але і як полум’яного агітатора за мир, як борця проти загарбницької війни. З глибини віків його голос приєднується до голосів багатьох мільйонів, які в наші дні вимагають організації міжнародних відносин на основі взаємної поваги і справедливості. Багато тем, зачеплених Арістофаном, залишаються і в наші дні актуальними.



Кл.слова:
драматургія -- антична література -- давньогрецька література

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія:    
13.


Спорт заради розвитку : Навчальна програма спецкурсу [Електронний ресурс] : навчальне видання / В. В. Деревянко [и др.] ; Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міністерство освіти і науки України. - Київ : Видавництво "Фенікс", 2017. - 60 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.68 Мб


Видання має на меті навчання вчителів загальноосвітніх навчальних закладів та викладачів закладів післядипломної педагогічної освіти навичок використання спорту та фізичної активності як важливого та ефективного інструменту подолання конфліктів, зменшення соціального напруження в підліткових колективах, зменшення рівня агресії; збільшення мотивації до самореалізації та навчання; підвищення рівня толерантності серед школярів. Програма спрямована на розвиток у школярів відповідних соціальних навичок: робота в команді, протистояння негативним соціальним впливам оточення, співчуття, повага до незнайомої людини та її прав, запобігання конфліктам і їх конструктивне розв’язання, переговори, покращення комунікативних навичок, розуміння необхідності порозуміння, примирення, прощення та ефективна колективна взаємодія.

Видання буде корисним у роботі вчителям фізичної культури та основ здоров’я, викладачам закладів післядипломної педагогічної освіти; студентам вищих навчальних закладів педагогічного та фізкультурного напряму підготовки; психологам та соціальним працівникам, методистам.



Кл.слова:
заняття-тренінг -- спорт -- фізична культура

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія:    
14.


Спорт проти булінгу : Навчальна програма факультативу, курсу за вибором [Електронний ресурс] : методичне видання / В. В. Деревянко, О. В. Погонцева, І. Р. Захарчук ; Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міністерство освіти і науки України. - Київ : Видавництво "Фенікс", 2017. - 28 с.

  Текст у форматі PDF 1.76 Мб


Програма "Спорт проти булінгу" є складовою навчально-методичного комплекту "Спорт заради розвитку" для загальноосвітніх навчальних закладів. Вона спрямована на розвиток у дітей відповідного віку соціальних навичок, таких як: ефективне спілкування, співчуття, повага до прав людини, робота в команді, запобігання конфліктам і їх конструктивне розв’язання, протистояння негативним соціальним впливам, переговори, медіація, примирення. Проведення уроків-тренінгів здійснюється в рамках навчальної програми факультативу, курсу за вибором "Спорт проти булінгу" для загальноосвітніх навчальних закладів. Для учнів старшої школи можна використовувати уроки-тренінги в рамках виховних годин. Програма реалізує компетентнісний, особистісно-орієнтований та індивідуальний підходи до навчання учнів, які визнані у світі найефективнішими для розвитку психосоціальних та фізичних навичок особистості.

Видання призначено вчителям, фахівцям з фізичного виховання та збереження здоров’я людини, шкільним психологам, студентам вищих навчальних закладів за педагогічними спеціальностями та в галузі знань "Здоров’я та фізична культура", методистам.



Кл.слова:
тренінги-навчання -- навчально-виховна робота -- спорт
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського