Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (40)Реферативна база даних (496)Книжкові видання та компакт-диски (188)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛИМАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   словник   
1.

Янко, М. П.
Топонімічний словник України [Електронний ресурс] : словник-довідник / М. Т. Янко. - К. : Знання, 1998. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Топонімічний словник України містить найголовніші назви міст, районню центрів, селищ міського типу, сіл, у яких відбулися історичні події або які пов'язані з іменами видатних людей, а також назви об'єктів рельєфу, річок, озер, лиманів, заток і проток, найважливіших заповідників, історичних і природних пам'яток України. У ньому подано детальний етимологічний аналіз відповідню утворень. Словник має за мету задовольнити потреби середньої школи. Він призначений для учнів старших класів, вчителів географії, історії, студентів відповідних факультетів, лекторіїв, а також для широкого кола читачів.



Кл.слова:
географія -- географічна назва -- наукова термінологія

   Тип видання:   наукове видання   
2.
 


Геродот із Галікарнасу
Скіфія. Найдавніший опис України з V століття перед Христом [Електронний ресурс] : пер. с давньогрецької / Геродот із Галікарнасу. - К. : Довіра, 1992. - 75 с.. - (Відродження)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ви познайомитесь з поки що єдиним повним перекладом з давньогрецької на українську четвертої книги "Мельпомена" Геродотової "Історії в дев'яти книгах". Це перший опис Скіфії і народів, що її населяють, який дійшов до нас. Опис створений головним чином на розпитах знаючих осіб з числа грецьких колоністів (немає доказів, що Геродот побував у кримських і приазовських містах). Характеристику скіфських рік Геродот починає з Істра (Дунаю), що «тече через усю Європу, беручі початок в землі кельтів». Він вважає Істр найбільшою з відомих рік, до того ж завжди повноводною, влітку й взимку. Після Істра найбільша ріка — Бористен (Дніпро). Геродот правильно вказує, що тече вона з півночі, але нічого не говорить про дніпровські пороги, отже, не знає про них. «Біля моря Бористен — уже могутня ріка. Тут до нього приєднується Гіпаніс (Південний Буг), що впадає в той самий лиман». Геродот дав відомості про західні береги Чорного моря від устя Дністра до Босфору і більшої частини узбережжя Балканського півострова. У своїх описах Геродот переказує багато міфів про походження скіфського народу; у яких значна роль відводиться Гераклові. Опис Скіфії він закінчує розповіддю про шлюби скіфів з войовничими жінками з племені амазонок, чим і можна, на його думку, пояснити скіфський звичай, що полягє в тому, що дівчина не може вийти заміж, поки не уб'є ворога.



Кл.слова:
історія  -- Скіфія -- стародавня історія

   Тип видання:   автореферат   
Категорія: Біологічні науки   
3.

Лиманська, Ольга Юріївна.
Молекулярні технології в типуванні та детекції патогенів бактеріальної і вірусної природи [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... докт. біол. наук : 03.00.20 / Ольга Юріївна Лиманська ; Національна академія наук України, Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна. - К. : [б. в.], 2011. - 33 с.

  Текст у форматі PDF 0.48 Мб




Кл.слова:
бактерія -- вірус

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.
 


Лунева, Юлия Викторовна.
Босфор и Дарданеллы [Електронний ресурс] : тайные провокации накануне Первой мировой войны (1908-1914) / Ю. В. Лунева. - М. : Квадрига, 2010. - 252 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В ночь с 25 на 26 октября (с 7 на 8 ноября) 1912 г. русский морской министр И. К. Григорович срочно телеграфировал Николаю II: «Всеподданнейше испрашиваю соизволения вашего императорского величества разрешить командующему морскими силами Черного моря иметь непосредственное сношение с нашим послом в Турции для высылки неограниченного числа боевых судов или даже всей эскадры…» Утром 26 октября (8 ноября) Николай II ответил: «С самого начала следовало применить испрашиваемую меру, на которую согласен». Однако Первая мировая война началась спустя два года. Какую роль играли Босфор и Дарданеллы для России и кто подтолкнул царское правительство вступить в Великую войну? На основании неопубликованных архивных материалов, советских и иностранных публикаций дипломатических документов автор рассмотрел проблему Черноморских проливов в контексте англо-российского соглашения 1907 г., Боснийского кризиса, итало-турецкой войны, Балканских войн, миссии Лимана фон Сандерса в Константинополе и подготовки Первой мировой войны.



Кл.слова:
військова історія -- перша світова війна -- дипломатія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.


Дослідники історії Південної України [Електронний ресурс] : біобібліографічний довідник / уклад. Ігор Лиман ; Національна академія наук України. - К. : Національна академія наук України, 2013

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2013. - 394 с.


Книга є складовою проекту, завданнями якого є формування узагальнювальної картини стану вивчення історії Південної України; популяризація напрацювань науковців, що займались чи (та) займаються цим регіоном; створення можливостей для кожного дослідника, який звертатиметься до окремих аспектів історії Півдня, вільніше орієнтуватись у тематиці попередників; сприяння контактам між науковцями; формування інформаційної платформи, яка може прислужитися консолідації та координації зусиль і окремих дослідників, і інституцій з вивчення минувшини Південної України. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться проблемами історіографії, джерелознавства, історії України.



Кл.слова:
краєзнавство -- Україна -- наукова спадщина

   Тип видання:   монографія   
6.

Чоп, В. М.
"Вольный Бердянск" [Електронний ресурс] : місто в період анархістського соціального експерименту (1918-1921 роки) / В. М. Чоп, І. І. Лиман. - Запоріжжя : Тандем-У, 2007. - 478 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі унікальних архівних, музейних документів, спогадів старожилів, мемуарів учасників подій, фотодокументів приватних колекцій, аудіоматеріалів досліджується комплекс проблем, пов’язаних із визначенням місця Бердянська в історії махновського руху і місця махновського руху в історії Бердянська 1918—1921 рр. Книга розрахована на широке коло читачів — бердянців і гостей міста, науковців, викладачів, студентів, школярів, усіх, хто цікавиться історією рідного краю.



Кл.слова:
махновський рух -- анархізм -- громадянська війна -- Бердянськ

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
7.


Екологічні закономірності розподілу морської прибережної іхтіофауни (Чорноморсько-Азовський басейн) [Електронний ресурс] : монографія / О. К. Виноградов [и др.]. - м. Одеса : Видавництво і друкарня «Астропринт», 2017. - 417 с.

  Текст у форматі PDF 7.52 Мб


У монографії розглянуто особливості видового складу та розподілу прибережних риб біля північних берегів Чорноморсько-Азовського басейну від дельти Дунаю до дельти Дону. Показано закономірності розподілу риб залежно від характеру процесів, що формують береги, і відмінності у складі іхтіофауни біля абразивних та акумулятивних берегів. Приведено якісний склад риб окремих типових акваторій (пригирлові ділянки річок, лимани, лагуни, миси, гавані морських портів).

Книга може бути корисною для іхтіологів, гідробіологів, екологів, робітників рибного господарства, викладачів та студентів біологічних факультетів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
бассейн -- акватория -- подводная жизнь

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
8.


Одесский регион Черного моря: гидробиология пелагиали и бентали [Електронний ресурс] : монография / Л. В. Воробьева [и др.] ; Институт морской биологии НАН Украины. - Одесса : «Астропринт», 2017. - 163 с.

  Текст у форматі PDF 10.68 Мб


В монографии рассмотрено современное состояние пелагических и донных сообществ организмов Одесского региона Черного моря (акватория с севера от приустьевой зоны Малого Аджалыкского лимана до Сухого лимана с юга). Показаны закономерности формирования количественных показателей (численности и биомассы) фитопланктона, зоопланктона, макро- и мейобентоса в зависимости от абиотических факторов. Описаны особенности распределения пелагических и донных организмов в зонах влияния СБО «Южная» и «Северная». Впервые приводится характеристика биоценозов данного района северо-западной части Черного моря.

Книга будет полезна гидробиологам, экологам, преподавателям и студентам биологических факультетов высших учебных заведений.



Кл.слова:
фитопланктон -- макрозообентос -- биоценозы

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
9.


Водні об'єкти України та рекреаційне оцінювання якості води [Електронний ресурс] = Water objects of Ukraine and recreational assessment of water quality : навчальний посібник / В. К. Хільчевський, В. В. Гребінь. - Київ : ДІА, 2022. - 240 с.

  Текст у форматі PDF 6.67 Мб


У навчальному посібнику наведено характеристику водних об’єктів України, яка дає уяву про їхній рекреаційний потенціал, оцінено водні ресурси, наведено сучасні методичні підходи до нормативного оцінювання якості води водних об’єктів для рекреаційних та інших цілей.

Навчальний посібник призначено для студентів, які навчаються за освітньою програмою "Управління та екологія водних ресурсів" спеціальності 103 "Науки про Землю". Він може бути корисним й для студентів інших освітніх програм, які вивчають різні аспекти рекреаційного водокористування.



Кл.слова:
річки -- водосховища -- стави -- лимани
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського