Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (17)Реферативна база даних (177)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ІТАЛІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Елецъ, Ю.
Императоръ Менеликъ и война его съ Италіей [Електронний ресурс] : по дневникам и походным документам Н.С. Леонтьева / Ю. Елецъ. - С.-Петербургъ : Тип. Е. Евдокимова, 1898. - 306 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга составлена по документам и походным дневникам русского офицера подпоручика Н. С. Леонтьева - очевидца итало-эфиопской войны 1895-1896 гг., на протяжении нескольких лет являвшегося личным советником императора Менелика II.



Кл.слова:
війна -- Ефіопія -- Італія

   Тип видання:   наукове видання   
2.
 


Устрялов, Николай Васильевич.
Итальянский фашизм [Електронний ресурс] / Н. В. Устрялов. - М. : Директ-Медиа, 1999. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Имя профессора Николая Васильевича Устрялова (1890–1937) прочно связано с идеологией, которую он сам называл национал-большевизмом (сменовехизмом или сменовеховством). Возникнув еще во время гражданской войны как реакция на потерю страной патриотического императива, оформившись одновременно с выходом в 1921 году в Праге сборника «Смена вех», эта идеология стремительно завоевывала тысячи русских интеллигентов как в России, так и в эмиграции, привлекая симпатии даже в руководстве ВКП(б) (известна поддержка нововеховцев Лениным, еще более – Троцким, Луначарским, Фрунзе и, конечно, Сталиным). Примерно в то же время возникают журналы «Смена вех» (Париж), «Новая Россия» (Петроград), газета «Накануне» (Берлин) и многие другие органы печати, пропагандирующие сменовеховство.



Кл.слова:
історія -- фашизм -- Італія -- історія Європи -- ХХ століття -- сучасна історія

   Тип видання:   художня література   
3.

Франко, І. Я.
Молода Україна [Електронний ресурс] / І. Я. Франко. - Вінніпег : Руська Книгарня, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Провідні ідеї і епізоди. - 1920. - 102 с.


У 80-х роках 19 століття в духовній сфері європейских суспільств відбувалася зміна поколінь. Чи не в усіх ділянках життя суспільства, у тому числі в політиці, гучно заявляє про себе молодь, причому саме це покоління дало зі свого середовища багатьох політиків, котрі відігравали надзвичайно велику роль та користувалися значним авторитетом і набагато пізніше, уже в контексті інших історичних епох. Подібне явище спостерігаємо в різних країнах Європи: «Молода Італія», «Молода Чехія», «Молода Болгарія» і т.д. Відомий французький історик Марк Блок взагалі спробував інтерпретувати історію як історію насамперед поколінь, слушно зауваживши, що такий поділ інтуїтивно прижився у сферах філософії чи літератури. Всі ці «молоді» рухи були дуже схожі, оскільки становили собою, по суті, суміш радикалізму національного й соціального. Крім того, початок їхнього існування відзначався запеклими перепалками з «батьками». Особливо сильними були подібні вияви в середовищі галицьких українців. «В останніх десятиліттях XIX віку, – писав найзаслуженіший представник нового покоління тієї доби І. Франко, – на підмогу, а по части на зміну давнішим діячам вийшла нова генерація робітників і вкинула в ту прірву велику працю, велику силу гарячого запалу і твердої віри в будущину в нашім національнім життю та рівночасно прочистила повітря, проложила не в однім напрямку нові стежки. Вона розбудила пристрасті там, де вперед була байдужість і рутина, оживила пульс народного життя. Се був запас свіжих сил, який віднайшла в собі наша нація в хвилі тяжкого пригноблення. Я називаю ту генерацію, тих людей, що своєю працею збудували той замітний ступінь, який визначається у нас між роком 1880 і 1900, «Молодою Україною». Ця назва бере початок з доповіді "Молода Україна, її становище і шлях" 25 лютого 1890р у Петербурзі випускника Петербурзької війсково-правничої академії Трохима Зінківского (1861—1891) перед земляками — українцями па зборах, присвячених творчості Т.Г. Шевченка. У центрі її уваги була проблема націй і національних відносин.



Кл.слова:
сучасна історія

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Тарле, Евгений Викторович.
История Италии в средние века [Електронний ресурс] / Е. В. Тарле. - Изд. 2-е, стер.. - М. : Едиториал УРСС, 2003. - 208 с.. - (Академия фундаментальных исследований: история)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга написана выдающимся российским историком, академиком АН СССР Евгением Викторовичем Тарле (1874-1955), автором многих замечательных работ по истории Европы и России. В ней рассматривается история Италия со времен падения Западной Римской империи до начала XIV века, представляющая собой, по мнению автора, летопись чужеземных вторжений и завоеваний. Подробно излагая события политической истории, автор в то же время не упускает из виду, как экономические отношения, так и факты культурной жизни, также составляющие содержание истории средневековой Италии. Книга не оставит равнодушными не только специалистов по истории Средних веков, но и широкий круг читателей, интересующихся проблемами исторического развития государств.



Кл.слова:
Італія -- середньовіччя

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Pidduck, Suzanne.
The insider's guide to living like a local in Italy [Electronic resource] / Suzanne Pidduck. - [S. l. : s. n.]. - 119 p
Переклад назви: Живіть як місцевий мешканець в Італії

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Getting ready to rent a villa or apartment in Italy? Find all you need to know about renting and traveling in Italy inside the pages of this book!



Кл.слова:
Італія -- культура життя -- менталітет -- туризм

   Тип видання:   художня література   
6.
 


Моравіа, Альберто.
Римські оповідання [Електронний ресурс] / А. Моравіа. - К. : Дніпро, 1974. - 241 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У «Римських оповіданнях» - повоєнна Італія. Розповідь йде від першої особи, зазвичай, це простий хлопець із тих, хто водить таксі, стоїть за прилавком, миє посуд у ресторані, вештається у пошуках роботи, може з відчаю стати злодюжкою, а якщо пощастить, влаштується у кіно на роль гангстера. Життєва достовірність і ліризм «Римських оповідань» наближає їх до неореалізму, однак, на відміну від неореалістів, Моравіа ніколи не розвиває теми солідарності простих людей, вони в нього роз'єднані, самотні. Майже трагічно звучить цей мотив роз'єднаності в оповіданні «Ромул і Рем»: двоє колишніх друзів із Опору після війни стають майже жебраками, і один із них, усвідомлюючи свій ганебний вчинок, грабує іншого. Немовби нічого не змінилося з того часу, коли Ромул убив свого брата Рема, а пізніше заснував місто Рим. Трагічне в оповіданнях Моравіа сусідить із комічним.



Кл.слова:
італійська література -- белетристика

   Тип видання:   художня література   
7.

Байрон, Джордж Ґордон.
Мазепа [Електронний ресурс] : поема : пер. з англ. / Д. Ґ. Байрон ; Український літературно-мистецький клюб. - Детройт : Ґлобус, 1959. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Мазе́па» (в оригіналі з двома p — «Mazeppa») — романтична поема Джорджа Байрона, написана ним в Венеції (Італія) з 2 квітня 1817 по 26 вересня 1818 роки, опублікована в 1819 р.



Кл.слова:
англійська література -- романтизм -- історія України

   Тип видання:   художня література   
8.

Войнич, Етель Ліліан.
Овід [Електронний ресурс] : роман : пер. з англ. / Етель Ліліан Войнич. - К. : Молодь, 1985. - 272 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У романі «Овід» йдеться про боротьбу за національне визволення Італії від австрійського панування, під яким вона опинилася внаслідок своєї роздрібненості після падіння Наполеона. Саме за об'єднання країни, за визволення її і борються юнаки, члени підпільної організації «Молода Італія», заснованої італійським героєм Джузеппе Мадзіні. Герої роману Артур і Джемма є членами «Молодої Італії». Письменниця зображає романтику боротьби, показує, як формується і гартується революціонер Овід з романтичного, тендітного, натхненного великою ідеєю юнака Артура. Створений Войнич образ Овода, типово романтичного героя, став для багатьох молодих людей наступних поколінь взірцем мужності, чесності, шляхетності.



Кл.слова:
італійська революція -- англійська література
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського