Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (33)Реферативна база даних (332)Книжкові видання та компакт-диски (351)Журнали та продовжувані видання (63)
Пошуковий запит: (<.>A=КОВАЛЬСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   підручник   
1.
 


Ахтемійчук, Ю. Т.
Оперативна хірургія та топографічна анатомія [Електронний ресурс] : підручник / Ю. Т. Ахтемійчук, Ю. М. Вовк, С. В. Дорошенко ; за ред. М. П. Ковальського. - К. : Медицина, 2010. - 504 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник створено з урахуванням рекомендацій МОН та МОЗ України: -Високий ступінь ілюстративності (423 малюнки, з них 78 - кольорові), використання логічних схем і таблиць; -Наявність тестових завдань для самоконтролю студентів після кожного розділу (відкрита база) у форматі КРОК. Частину питань,так звану якірну групу, відібрано з тестів для поточного та підсумкового модульного контролів, ща має підвищити зацікавленість студентів у опануванні підручника; -Наявність розділів з трансплантації органів, лапароскопічної хірургії, операцій на судинах та нервах; -Структурованість тексту та ілюстрацій. Розділи з топографічногої анатомії передують розділам з оперативної хірургії, що є традиційним у викладанні предмету і відповідає типовій навчальній програмі. Послідовність викладання топографічної анатомії та оперативної хірургії окремих ділянок тіла людини також збігається з класичною схемою його описання Усі назви анатомічних елементів відповідають Міжнародній анатомічній номенклатурі (Сан Пауло, 1997). Українські еквіваленти наведено за виданням "Міжнародна анатомічна номенклатура", Бобрик І.І., В.Г. Ковешніков (2001). Перевагу надано українським термінам, латинські подані під час першого згадування. У підручнику наведені модифіковані малюнки з класичних анатомічних та топографоанатомічних підручників і атласів, значну частину взято з попередніх видань, також є оригінальні ілюстрації. Для студентів вищих медичних навчальних закладів ІV рівня акредитації, інтернів, а також лікарів хірургічного профілю.



Кл.слова:
медицина  -- хірургія  -- анатомія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Будівництво   
2.

Ковальська, Г. Л.
Архітектурне проектування навчальних закладів [Електронний ресурс] : навч. посіб. / Г. Л. Ковальська. - К. : КНУБА, 2010. - 152 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розглянуто типологічні особливості навчальних будівель, їх розміщення в забудові населених пунктів, прийоми функціонального зонування територій, вимоги до архітектурно-планувальної організації навчальних та допоміжних будівель. Особлива увага приділена проблемам проектуванням загальноосвітніх та вищих навчальних закладів, які найбільш поширені в сучасному будівництві та поглиблено вивчаються при підготовці спеціалістів архітектурного напрямку. призначений для студентів спеціальності 7.120.101 "Архітектура будівель та споруд", може бути корисним для широкого кола спецілістів, зайнятих проектуванням, будівництвом та експлуатацією закладів освіти.



Кл.слова:
архітектура -- будівництво

   Тип видання:   енциклопедія   
3.
 



Острозька академія XVІ-XVІІ ст. [Електронний ресурс] : енциклопедичне видання / Національний університет “Острозька академія” ; ред. І. Пасічник [та ін.]. - Острог : Вид-во НУ “Острозька академія”, 2008. - 417 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - С. 1-228

. - С. 229-417


Побудована енциклопедія за алфавітним принципом. Її зміст можна поділити на такі групи: оглядові — про Острозьку академію та середовище, в якому вона діяла (мистецтво та архітектуру, храми різних конфесій, католицькі та іудейські навчальні заклади тощо); Острозьку друкарню та її видавничу справу (починаючи від Азбуки 1578 року і до Часослова 1612 року); персональні — про викладачів та випускників академії, діячів культури ХVІ — ХVІІ ст. (Г. і М.Смотрицькі, Д.Наливайко, К.Лукаріс, А.Римша та ін.), пов'язаних з нею, вчених ХІХ — ХХ ст., які досліджували історію Острога (М.Максимович, Я. Перлштейн, К. Харлампович, С. Кардишевський, І. Франко, М. Грушевський, А. Сендульський, М. Тучемський, Й. Новицький, І. Огієнко тощо), сучасних діячів та інституції, які сприяли збереженню історичної пам'яті та відродженню Острозької академії. Серед них визначна роль належить видатному історику-джерелознавцю Миколі Ковальському, зусиллями якого було започатковано традицію ґрунтовних видань з історії Острозької академії. Важливе місце у цьому оригінальному виданні відводиться розповідям про засновників академії — князів Острозьких (особливо Василю-Костянтину та його племінниці Галшці). Ключовим є також питання підготовки до видання у 1581 році Острозької Біблії, робиться припущення, що частину роботи здійснювали не лише викладачі, а й студенти академії. Подано детальну історіографію даної проблеми, у якій спростовується міф про Новгородську «Геннадієву Біблію» 1499 року, на основі якої нібито з'явилася Острозька.



Кл.слова:
історія -- вищий навчальний заклад -- історія освіти

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.


Оперативна хірургія та топографічна анатомія [Електронний ресурс] / О. М. Проніна [та ін.] ; Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти МОЗ України. - Полтава : [б. в.], 2014. - 356 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчально-методичний посібник з оперативної хірургії та топографічної анатомії для студентів медичного факультету складено згідно з програмою і навчальним планом українською та російською мовами. У ньому послідовно викладені основні питання, які рекомендуються для розгляду на практичних заняттях, дані рекомендації щодо методології предмета. У кінці кожної теми наведено ситуаційні задачі та список літератури, яка рекомендується для використання під час самостійної підготовки студентів. Навчально-методичний посібник сприятиме підвищенню ефективності навчання студентів. Він допоможе студентам глибше вивчити предмет оперативної хірургії і топографічної анатомії, що має велике практичне значення в підготовці до майбутньої лікувальної діяльності.



Кл.слова:
хірургія -- анатомія -- медицина

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.


Земельне право України. Практикум: навчальний посібник [Електронний ресурс] / В. І. Курило ; Національний аграрний університет. - Київ : НАУ, 2005. - розд. паг.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику викладений матеріал з навчальної дисципліни “Земельне право України”, що грунтується на чинному земельному законодавстві України. Розкрито загальну, особливу та спеціальну частини курсу з семінарських занять, подані практичні завдання та тести. Навчальний посібник, насамперед, розрахований на студентів та слухачів вищих навчальних закладів, де читається відповідна навчальна дисципліна, а також науково-педагогічних працівників та аспірантів.



Кл.слова:
право земельне
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського