Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (49)Реферативна база даних (683)Книжкові видання та компакт-диски (664)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВЧЕНКО$<.>+<.>A=АНДРІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   словник   
1.

Івченко, Анатолій Олександрович.
Тлумачний словник української мови [Електронний ресурс] / А. О. Івченко. - Х. : Фоліо, 2002. - 540 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник української мови» містить найважливіші, найчастотніші слова сучасної української мови (біля 7000 словникових статей), без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів і розмовної літературної мови. При доборі слів автор використав як досягнення української частотної лексикографії, так і матеріали власних досліджень значного за обсягом корпусу текстів сучасної української преси. Важливою рисою цього словника є те, що він охоплює найновішу лексику, яка була повністю відсутня в дотеперішніх тлумачних словниках української мови. Натомість, він повністю позбавлений маловживаних, діалектних та застарілих слів. Порівняно із попередніми тлумачними словниками дане видання має дві принципові відмінності в побудові словникової статті. Перша відмінність полягає в тому, що спеціально виділено синоніми, які раніше подавалися у складі тлумачення й часто не вирізнялися користувачами словника. Окрім того, синоніми супроводжуються позначками різноманітного типу (стилістичними, оціночними тощо), це значно підвищує ефективність їхнього використання. Друга відмінність полягає в тому, що значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками, в яких зазначається з якої мови запозичено дане слово. Досі таку інформацію можна було одержати або з етимологічного словника, або із словника іншомовних слів. Таким чином, до рук читача потрапляє словник універсального призначення, який може використовуватися і як довідкове видання, і як книга для читання й посібник для активного засвоєння сучасної української мови. Усі словникові статті подано в доступному, проте не спрощеному вигляді. Вони містять інформацію, яка стосується не лише значень слів, але й орфоепічних та морфологічних норм. Словник призначений для різних категорій читачів як україномовних, так і російськомовних. Але найбільше він придасться учням і студентам, які прагнуть поглибити знання української мови, а також іноземцям, які вивчають українську мову. Нинішнє видання опрацьоване на основі «Словника української мови» в 11 т:, а також лексичної комп'ютерної бази даних, створеної автором.



Кл.слова:
літературна мова -- українська мова -- дефініція

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Андрійчук, В. І.
Вступ до дискретної математики [Електронний ресурс] / В. І. Андрійчук, М. Я. Комарницький, Ю. Б. Іщук. - Л. : Видавничий центр ЛНУ ім. І. Франка, 2003. - 254 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто множини та відношення, натуральні числа та елементи комбінаторики, бульові алгебри, графи, автомати й алгоритми; деякі методи кодування та шифрування. Підібрано вправи до кожної теми. Для студентів молодших курсів університетів.



Кл.слова:
натуральне число -- відношення -- комбінаторика -- алгоритм

   Тип видання:   монографія   
3.

Івченко, Л. В.
Реконструкція нотної колекції графа О. К. Розумовського за каталогами XVIII сторіччя [Електронний ресурс] / Л. В. Івченко. - К. : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2004. - 646 с.

  Текст у форматі PDF 115.12 Мб




Кл.слова:
музикознавство -- інструментальна музика

   Тип видання:   довідник   
4.

Івченко, Андрій Сергійович.
Міста України [Електронний ресурс] : довідник / Андрій Івченко. - К. : Картографія, 1999. - 136 с.. - (Україна на межі тисячоліть)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Довідник містить понад 10 000 абсолютних, відносних та порівняних статистичних і історичних характеристик усіх сучасних міст України. Наведена інформація щодо адміністративного підпорядкування, площі, чисельності населення міст і його густоти, зміни чисельності за останні 100 років і за час існування незалежної України, історії заснування і надання статусу міста, зміни назв міст. Окремий розділ довідника присвячено найчисельнішим і найменшим за чисельністю, найбільшим і найменшим за площею містам України.



Кл.слова:
місто -- населення -- урбаністика -- топоніміка

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Релігія   
5.

Івченко, Андрій Сергійович.
Найвидатніші храми України [Електронний ресурс] / А. С. Івченко. - Х. : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2010. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга пропонує цікаві й захопливі оповіді про найславетніші й найкрасивіші храми в Україні. Деякі з цих об`єктів занесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ви дізнаєтеся про історію створення 100 храмів, їх засновників, архітекторів, художників. Детально описується значення цих витворів людського генія в історії регіону. Унікальні оповіді й відомості супроводжуються кольоровими фотографіями храмів — як зовнішнього вигляду, так і оздоблення всередині. На вас чекає незабутня мандрівка Софійським собором у Києві, собором Святого Юра у Львові, караїмськими кенафами у Євпаторії, Почаївською Лаврою. А ще ви побачите Велику ханську мечеть у Бахчисараї, Успенський собор старообрядців у Білій Криниці і багато інших неповторних у своїй красі та величі храмів.



Кл.слова:
храм -- церква -- собор -- котел

   Тип видання:   довідник   
6.

Івченко, Андрій.
Містечка України [Електронний ресурс] : довідник / А. Івченко. - К. : Картографія, 2000. - 184 с.. - (Україна на межі тисячоліть)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Довідник містить понад 13000 абсолютних, відносних і порівняльних статистичних та історичних характеристик усіх сучасних містечок (селищ міського типу) України. Наведена інформація щодо адміністративного підпорядкування, чисельності населення містечок і її густоти, зміни чисельності за останні 40 років і за час існування незалежної України, історії заснування і надання магдебурзького права або статусу містечка, зміни назв містечок. Окремий розділ довідника присвячено найчисельнішим і найменшим за чисельністю, найдавнішим і наймолодшим (за часом заснування або надання відповідного статусу) містечкам України.



Кл.слова:
топографія -- топоніміка -- урбаністика -- демографія -- адміністративно-територіальний устрій
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського