Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (21)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф083$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 80
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Губань Р.  
Si vis pacem, para bellum / Р. Губань // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 64-69. - Библиогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено проблему сучасного протистояння США та Росії, питання використання коштів на потреби армії та озброєння в кожній з цих країн. Показано, що інновації у виробництві військової техніки призвели до того, що зараз світ перебуває на початковій стадії нової військово-технічної революції. Висвітлено напрями цієї революції, приклади нової зброї та наслідки її використання.


Ключ. слова: військово-технічна революція, нові системи озброєнь, кавітація
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Т3(4Рос)64-64(7США) + Т3(7США)63-64(4Рос)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Требін М.  
Армія на політичній авансцені / М. Требін // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 3-19. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Вивчено питання взаємодії армії та політичної влади. Встановлено, що за різних політичних умов армія впливає на політику диференційовано: або це реакційна політична роль, або патріотична, або миротворча. Наведено приклади проявів самостійності армії в різних країнах і в різні часи, висвітлено динаміку військових переворотів за період з 1963 по 1985 рр., їх причини.


Ключ. слова: армія, політика, цивільний контроль над армією, військові перевороти
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц1,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Смолянюк В.  
Армія США як чинник геостратегічного лідерства Вашингтона ("фотографія" військово-політичних можливостей Сполучених Штатів на старті ХХІ століття) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 101-110. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано військово-політичний курс США та особливості військового будівництва цієї держави. Визначено мету США - створення найкращих в світі, повноцінних, збалансованих збройних сил, які відповідають вимогам ХХІ ст., спроможних забезпечити військову перемогу й одержання Вашингтоном політичних дивідендів у будь-якому регіоні світу. Досліджено напрями "життєво важливих інтересів" США, військово-політичні механізми впливу на різні країни, позитивні та негативні характеристики американської військової сфери.


Ключ. слова: збройні сили США, військове будівництво, військовий бюджет, військова стратегія
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц4,8(7США)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Смолянюк В. Ф. 
Військова могутність України: Теоретико-методологічні засади формування і розвитку (політологічний аналіз досвіду 1990-х років) / В. Ф. Смолянюк. - К.; Ірпінь : ВТФ "Перун", 2000. - 466 c. - Бібліогр.: с. 408-445. - укp.

Розкрито механізм формування військової могутності України. Розроблено концепцію компенсаційного впливу політичного потенціалу військової могутності на її загальний стан за умов комплексних соціально-економічних і політичних перетворень у державі. Запропоновано методологічні здобутки теорії синергетики з метою висвітлення складності та суперечливості процесу збройного забезпечення державотворчих зусиль в Україні та за її межами. Визначено особливості впливу військової політики України на кількісні та якісні параметри її військової могутності. Враховано міжнародні аспекти формування оборонної сфери України у контексті зміщення акцентів військового будівництва у країнах НАТО та Російській Федерації. Показано вплив геополітичних чинників на вирішення оборонних проблем України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР) + Ц4,8(4УКР)1:64 + Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Смолянюк В.  
Військова сила, цінності демократії та національні інтереси: варіанти взаємодії у сучасному світі / В. Смолянюк // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 48-55. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто здобутки та проблеми людства на шляху роззброєння і відмови від воєн як засобів вирішення міжнародних проблем, динаміку кількості та чисельності армій світу в ХХ ст., приклади їх використання.


Ключ. слова: роззброєння, загальноєвропейська система безпеки, військова могутність
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Х917.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Смолянюк В.  
Військове співробітництво України і Росії між полюсами реальності та ірреальності (геополітичний аналіз) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 45-56. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто позицію України стосовно військових аспектів співробітництва з країнами СНД, умови непідписання Україною ряду колективних документів військово-політичного характеру, намагання нашої держави перейти до співробітництва у військовій сфері на двосторонніх засадах. Наголошено, що основним вектором у схемі співробітництва України з ареалом СНД залишається вектор українсько-російського співробітництва. У цьому контексті визначено концептуальні моменти політики РФ щодо країн СНД, основні пункти її Воєнної доктрини. Вміщено таблиці, де порівняно геополітичні пріоритети Російської Федерації та України, динаміку довіри населення США та Росії до національних збройних сил тощо. Зроблено висновок, що відмінності у геополітичних орієнтирах України та РФ, розбіжність національних інтересів обох держав, принципова відмінність їх військових традицій та інше позначається на українсько-російських міждержавних відносинах.


Ключ. слова: збройні сили, військове співробітництво, військова могутність, Воєнна доктрина, геополітичні інтереси
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сацюк В.  
Політико-правовий механізм реалізації воєнної могутності України (теоретико-методологічний підхід) / В. Сацюк // Право України. - 2000. - № 7. - С. 64-66. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4Укр) + Х819(4Укр)111 + Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Бодрук О. С. 
Структури воєнної безпеки: національний та міжнародний аспекти / О. С. Бодрук; Рада нац. безпеки і оборони України. - К., 2001. - 299 c. - укp.

Досліджено фактори міжнародних відносин та особливості глобальних трансформацій національних і міжнародних систем воєнної безпеки наприкінці ХХ ст. У контексті геополітичних змін, появи принципово нових воєнних загроз на національному, регіональному та глобальному рівнях розглянуто тенденції розвитку національної та міжнародної безпеки у постбіполярний період. Висвітлено роль трансрегіональних, регіональних та глобальних організацій у врегулюванні військових криз та збройних конфліктів. Проаналізовано стан і тенденції розвитку військової організації в Україні та наведено заходи щодо здійснення військової реформи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф087 + Т3(0)64-611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Україна - НАТО: стратегічне партнерство : Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. Вип. 5 / ред.: Ю. М. Бугай, Г. С. Стеценко; упоряд.: П. Б. Вовк, Т. О. Шеремета; Міжнар. наук.-техн. ун-т. - Луцьк : Надстир'я, 2001. - 360 c. - укp.

Висвітлено перспективи співробітництва між Україною та Північноатлантичним союзом. Проаналізовано вплив співробітництва з НАТО на реформування і розвиток збройних сил України. Досліджено проблеми удосконалення функціонування політичних інститутів України, соціокультурні проблеми перехідних процесів у країні. Висвітлено шляхи вирішення екологічних проблем охорони здоров'я населення. Запропоновано концептуальну модель міжнародної співпраці освітніх закладів недержавної форми власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР) я431 + Ф083 я431 + Т3(4УКР)64-6 я431 + Т3(0)64-612.31 я431 + Х913.129(4УКР)6-Х915.232.3 я431(0) 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Смолянюк В.  
Фактор НАТО у формуванні військової могутності української держави / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2000. - № 3. - С. 24-33. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Висвітлено історію становлення взаємовідносин України та НАТО, основні питання взаємодії сторін. Досліджено участь України у діяльності Ради Євро-Атлантичного Партнерства, у Програмі "Партнерство заради миру". Проналізовано Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО, наслідки її підписання для нашої держави. Взаємодія України з Північноатлантичним альянсом свідчить про перевагу організованого підходу над чинниками стихійності в процесі налагодження стосунків між Києвом і Брюсселем.


Ключ. слова: НАТО, партнерство, європейське самовизначення України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Х915.232.3 + Ц81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Крушинський В.  
Британська позиція щодо військового співробітництва в Європейському Союзі в 90-ті роки / В. Крушинський // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2003. - Вип. 23. - С. 302-313. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц1,8(4ВЕЛ)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Маначинський О. Я. 
Воєнна безпека України та вплив на неї геополітичних факторів : Моногр. / О. Я. Маначинський, А. А. Соболєв; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т стратег. дослідж. - К. : НІСД, 1997. - 164 c. - (Воєнна безпека; Вип. 4). - Бібліогр.: с. 152-154. - укp.

Розкрито зміст основних понять, пов'язаних з національною безпекою (НБ) України. Висвітлено проблеми военної безпеки - однієї з складових НБ. Наведено напрямки військового будівництва, виявлено найважливіші воєнно-стратегічні (географічні, політичні, економічні) чинники, що визначають геополітику країни.

Раскрыто содержание понятий, связанных с национальной безопасностью (НБ) Украины. Освещены проблемы военной безопасности - одной из составных частей НБ. Приведены направления военного строительства, выявлены наиболее важные военно-стратегические (географические, политические, экономические) факторы, определяющие геополитику страны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР)14 + Х819(4УКР)111 + Ф087 + Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО26498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Таран М. А. 
Вплив політики адміністрацій Б.Клінтона (1993 - 2000) на військово-стратегічний баланс сил у Тайванській протоці / М. А. Таран // Сх. світ. - 2005. - № 2. - С. 95-101. - Бібліогр.: 101 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц85(942.61)3 + Ц2,7(7США)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21929 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Грубов В.  
Німеччина: воєнна політика періоду "постнормалізації" / В. Грубов // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2004. - Вип. 25. - С. 214-233. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф083 + Ц1,8(4НІМ)2

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Ойкумена : Альм. Вып. 2 / ред.: А. А. Фисун; Нац. ин-т стратег. исслед. Харьк. фил., Харьк. нац. ун-т им. В.Н.Каразина. - Х. : Константа, 2004. - 229 с. - рус.

Освещены проблемы современной неоэкономики в контексте глобализационных процессов. Проанализированы отношения между исполнительной и законодательной властью, рассмотрены модели доминирования и баланса властей. Изучены особенности постсоветских трансформаций, приведена гипотеза об их неопатримониальной природе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083я54 + Ф022я54

Шифр НБУВ: Ж72902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Храбан І. А. 
Система європейської безпеки і напрями воєнно-політичної інтеграції України до її структур (Політологічний аналіз) : Моногр. / І. А. Храбан; Об'єдн. ін-т при Нац. акад. оборони України. - К. : Варта, 2005. - 544 c. - Бібліогр.: с. 525-542. - укp.

Систематизовано категоріально-понятійний апарат теорії та практики забезпечення національної та міжнародної безпеки. Обгрунтовано методологію системного підходу щодо розгляду системи європейської безпеки. Розглянуто історію розвитку людської цивілізації протягом останніх 400-т років у контексті упорядкування на міжнародному рівні процесу створення системи безпеки та її перетворення в соціальний інститут. Висвітлено специфіку геостратегії провідних держав світу щодо європейських інтеграційних процесів у воєнно-політичній сфері. Показано роль міжнародних організацій у формуванні системи європейської безпеки. Висвітлено взаємовідносини України з державами-членами Європейського Союзу й обгрунтовано перспективні напрямки її інтеграції в систему міжнародної безпеки.

Систематизирован категориально-понятийный аппарат теории и практики обеспечения национальной и международной безопасности. Обоснована методология системного подхода по изучению системы европейской безопасности. Рассмотрена история развития человеческой цивилизации на протяжении последних 400-т лет в контексте упорядочения на международном уровне процесса создания системы безопасности и ее преобразования в социальный институт. Освещена специфика геостратегии ведущих стран мира относительно европейских интеграционных процессов в военно-политической сфере. Показана роль международных организаций в формировании системы европейской безопасности. Освещены взаимоотношения Украины со странами-членами Европейского Союза и обоснованы перспективные направления ее интеграции в систему международной безопасности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф083 + Х918.112 + Х915.22(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Актуальні проблеми удосконалення системи військово-технічного співробітництва України : Наук.-інформ. зб. / ред.: В. П. Горбулін; Нац. центр з питань євроатлант. інтегр. України. - К. : Євроатлантикінформ, 2005. - 288 c. - (Дослідж. і розробки у сфері євроатлант. інтегр. України; Вип. 14). - укp.

Розглянуто основні поняття у системі економічних відносин військово-технічного співробітництва (ВТС) країн - членів НАТО. Проаналізовано основні чинники та проблеми, що впливають на розвиток озброєння та військової техніки в Україні. Визначено перспективи розвитку українського оборонно-промислового комплексу після вступу до ЄС та НАТО. Викладено механізм трансформації стратегічних цілей державної політики у сфері ВТС за умов євроатлантичної інтеграції. Описано методологію якісної та кількісної оцінки ефективності ведення, а також інформаційного супроводження ВТС.

Рассмотрены основные понятия в системе економических отношений военно-технического сотрудничества (ВТС) стран - членов НАТО. Проанализированы основные факторы и проблемы, которые влияют на развитие вооружения и военной техники в Украине. Определены перспективы развития украинского оборонно-промышленного комплекса после вступления в ЕС и НАТО. Рассмотрен механизм трансформации стратегических целей государственной политики в сфере ВТС в условиях евроатлантической интеграции. Описана методология качественной и количественной оценки эффективности ведения, а также информационного сопровождения ВТС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР)я43 + Ц851.11 + Ц4,8(4УКР) + Ф083я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА672387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Актуальні проблеми формування і реалізації військово-технічної політики України в контексті європейської і євроатлантичної інтеграції : Наук.-інформ. зб. / ред.: В. П. Горбулін; Нац. центр з питань євроатлант. інтеграції України. - К. : Євроатлантикінформ, 2005. - 240 c. - (Дослідж. і розроб. у сфері євроатлант. інтеграції України; Вип. 6). - укp.

Розкрито методичні засади визначення військово-технічної політики України в контексті європейської та євроатлантичної інтеграції, проаналізовано стан озброєння та військової техніки Збройних сил України. Показано роль оборонно-промислового комплексу країни на сучасному етапі, обгрунтовано можливості створення виробництва, модернізації та закупівлі військової техніки та озброєння.

Раскрыты методические основы определения военно-технической политики Украины в контексте европейской и евроатлантической интеграции, проанализировано состояние вооружения и военной техники Вооруженных сил Украины. Показана роль оборонно-промышленного комплекса страны на современном этапе, обоснованы возможности создания производства, модернизации и закупки военной техники и вооружения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц4,8(4УКР)ф. я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Військово-технічна політика країн - членів НАТО: організаційні аспекти співробітництва України з Альянсом : Наук.-інформ. зб. / ред.: В. П. Горбулін; Нац. центр з питань євроатлант. інтеграції України. - К. : Євроатлантикінформ, 2005. - 232 c. - (Дослідж. і розроб. у сфері євроатлант. інтеграції України; Вип. 10). - укp.

Наведено матеріали досліджень військово-технічної політики (ВТП) країн - членів НАТО, військово-технічного співробітництва України з країнами Альянсу. Висвітлено актуальні питання оптимізації ВТП України, показано роль Державної програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2010 р. у забезпеченні національної безпеки держави.

Приведены материалы исследований военно-технической политики (ВТП) стран - членов НАТО, военно-технического сотрудничества Украины со странами Альянса. Освещены актуальные вопросы оптимизации ВТП Украины, показана роль Государственной программы реформирования и развития оборонно-промышленного комплекса на период до 2010 г. в обеспечении национальной безопасности государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Х915.232.3-96(4УКР) + Ц851.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Романов І. В. 
Доктринальні та концептуальні підходи до забезпечення воєнної безпеки держави : документи, факти, коментарі / І. В. Романов, Ф. В. Саганюк, І. В. Вещицький, О. А. Ільяшов, А. П. Огарок; Нац. н.-д. центр оборон. технологій і воєн. безпеки України. - К., 2008. - 244 c. - укp.

Викладено антологію воєнно-політичних поглядів різних часів. Висвітлено роль, місце, зміст та класифікацію національних інтересів. Розглянуто проблеми формування національних цілей і засад державної політики у секторі безпеки країни, зокрема воєнної. Наведено тексти та здійснено порівняльний аналіз доктрин, концепцій і безпекових стратегій таких країн, як Україна, Молдова, Російська Федерація, Білорусь, Казахстан, Узбекистан.

Изложена антология военно-политических взглядов разных времен. Освещены роль, место, содержание и классификация национальных интересов. Рассмотрены проблемы формирования национальных целей и основ государственной политики в секторе безопасности страны, в частности военной. Приведены тексты и осуществлен сравнительный анализ доктрин, концепций и стратегий безопасности таких государств, как Украина, Молдова, Российская Федерация, Беларусь, Казахстан, Узбекистан.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР) + Ц1,8(4/8) + Ф083 + Ф4(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА693771 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського